aspell 0.60.3 - en to ca translation catalogue (268 entries)

en: 
      %s filter: %s
ca: 
      filtre %s: %s

en: 
    #######################################################################
    #
    # Filter: %s
    #   %s
    #
    # configured as follows:
ca: 
    #######################################################################
    #
    # Filtre: %s
    #   %s
    #
    # s’ha configurat de la següent manera:

en:     converts from one encoding to another
ca:     converteix des d’una codificació cap a una altra

en:     dumps, creates or merges a master, personal, or replacement dictionary.
ca:     aboca, crea o uneix un diccionari principal, personal o de substitucions.

en:     lists available dictionaries / filters / filter modes
ca:     llista els diccionaris / filtres / modes de filtratge disponibles

en:     perform Unicode normalization
ca:     realitza la normalització d’Unicode

en:     reduce the size of a word list via affix compression
ca:     redueix la mida d’un vocabulari per mitjà de la compressió d’afixos

en:   -?|usage         display a brief usage message
ca:   -?|usage           mostra un missatge resumit d’utilització

en:   -a|pipe          "ispell -a" compatibility mode
ca:   -a|pipe            mode de compatibilitat amb «ispell -a»

en:   -v|version       prints a version line
ca:   -v|version         mostra una línia amb la versió

en:   <norm-form>      normalization form to use, either none, internal, or strict
ca:   <norm-form>        tipus de normalització: none, internal, o strict

en:   [dump] config    dumps the current configuration to stdout
ca:   [dump] config      aboca la configuració actual a l’stdout

en:   clean [strict]   cleans a word list so that every line is a valid word
ca:   clean [strict]     neteja un vocabulari perquè cada línia sigui un mot vàlid

en:   config <key>     prints the current value of an option
ca:   config <clau>      mostra el valor actual d’una opció

en:   dump|create|merge master|personal|repl [<name>]
ca:   dump|create|merge master|personal|repl [<nom>]

en:   expand [1-4]     expands affix flags
ca:   expand [1-4]       expandeix les marques d’afixos

en:   help             display a detailed help message
ca:   help               mostra un missatge detallat d’ajuda

en:   list             produce a list of misspelled words from standard input
ca:   list               torna una llista de faltes a partir de l’entrada estàndard

en:   munch            generate possible root words and affixes
ca:   munch              genera les possibles arrels i afixos

en:   soundslike       returns the sounds like equivalent for each word entered
ca:   soundslike         torna la semblança fònica de cada paraula introduïda

en: "%expression:1" is not a valid regular expression.
ca: «%expression:1» no és una expressió regular vàlida.

en: "%mode:1" error
ca: error de «%mode:1»

en: "%mode:1" error while extend Aspell modes. (out of memory?)
ca: s’ha produït un error del mode «%mode:1» mentre s’ampliaven els modes de l’Aspell (s’ha quedat sense memòria?).

en: "%mode:1": Magic "%magic:2": bad regular expression after location specifier; regexp reports: "%regerr:3".
ca: «%mode:1»: Màgic «%magic:2»: l’expressió regular de després de l’especificador d’ubicació no és correcte; regexp informa: «%regerr:3».

en: "%mode:1": no magic expression available for magic "%magic:2".
ca: «%mode:1»: no hi ha cap expressió màgica disponible per al màgic «%magic:2».

en: "%mode:1": no range for magic search given for magic "%magic:2".
ca: «%mode:1»: no s’ha establert l’abast de la cerca màgica al màgic «%magic:2».

en: "%mode:1": no start for magic search given for magic "%magic:2".
ca: «%mode:1»: no s’ha establert cap inici per a la cerca màgica al màgic «%magic:2».

en: "%s" is not a valid flag for the "munch-list" command.
ca: «%s» no és una marca vàlida per a l’ordre «munch-list».

en: # default:
ca: # per defecte:

en: <command> is one of:
ca: <ordre> és una de les següents:

en: Abort
ca: Avorta

en: Abort This Operation
ca: Avorta aquesta operació

en: Accept Changes
ca: Accepta els canvis

en: Add
ca: Afegeix-la

en: Add Lower
ca: Afegeix-la en minúscules

en: Affix '%aff:1' is corrupt.
ca: L’afix «%aff:1» està alterat.

en: Affix flags found in word but no affix file given.
ca: S’han trobat marques d’afixos a la paraula però no s’ha especificat cap fitxer d’afixos.

en: Are you sure you want to abort (y/n)?
ca: Segur que voleu avortar (s/n)?

en: Aspell version does not match filter's requirement.
ca: La versió de l’Aspell no coincideix amb les necessitats del filtre.

en: Aspell version does not match mode's requirement.
ca: La versió de l’Aspell no coincideix amb les necessitats del mode.

en: Available Dictionaries:
        Dictionaries can be selected directly via the "-d" or "master"
        option.  They can also be selected indirectly via the "lang",
        "variety", and "size" options.
ca: Diccionaris disponibles:
        Els diccionaris es poden seleccionar directament amb les opcions
        «-d» o «master». També es poden seleccionar indirectament amb les
        opcions «lang», «variety» i «size».

en: Available Filter Modes:
        Filter Modes are reconfigured combinations of filters optimized for
        files of a specific type. A mode is selected via the "mode" option.
        This will happen implicitly if Aspell is able to identify the file
        type from the extension, and possibility the contents, of the file.
ca: Modes de filtratge disponibles:
        Els modes de filtratge són combinacions reconfigurades de filtres
        optimitzades per a fitxers de determinats tipus. Un mode es pot
        seleccionar per mitjà de l’opció «mode». Això succeeix de manera
        implícita si l’Aspell és capaç d’identificar el tipus de fitxer a
        partir de la seva extensió i, si és possible, del seu contingut.

en: Available Filters (and associated options):
        Filters can be added or removed via the "filter" option.
ca: Filtres disponibles (i opcions relacionades):
        Els filtres es poden afegir o eliminar per mitjà de l’opció «filter».

en: Backspace
ca: Retrocés

en: Can't merge a master word list yet. Sorry.
ca: Ara per ara el vocabulari principal no es pot unir. Disculpeu les molèsties.

en: Confused by version control.
ca: El control de la versió és confús.

en: Could not open the file "%s" for reading
ca: No s’ha pogut obrir el fitxer "%s" per a llegir-lo

en: Could not open the file "%s" for writing. File not saved.
ca: No s’ha pogut obrir el fitxer "%s" per a escriure-hi. El fitxer no s’ha desat.

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete the next character
ca: Suprimeix el següent caràcter

en: Delete the previous character
ca: Suprimeix l’anterior caràcter

en: Does not contain any alphabetic characters.
ca: No conté cap caràcter alfabètic.

en: Empty extension at char %char:1.
ca: L’extensió que es troba al caràcter %char:1 està buida.

en: Empty option specifier.
ca: Especificador d’opció buit.

en: Empty string.
ca: La cadena està buida.

en: End
ca: Fi

en: Enter
ca: Retorn

en: Error setting filter description.
ca: S’ha produït un error en establir la descripció del filtre

en: Error: Stdin not a terminal.
ca: Error: Stdin no és un terminal.

en: Error: You must specify at least %d parameters for "%s".
ca: Error: Heu d’especificar com a mínim %d paràmetres per a «%s».

en: Exit
ca: Surt

en: Expected language "%lang:1" but got "%prev:2".
ca: S’esperava l’idioma «%lang:1», però s’ha trobat «%prev:2».

en: Expecting "%modekey:1" key.
ca: S’esperava la clau «%modekey:1».

en: Filter option already exists.
ca: L’opció de filtratge ja existeix.

en: HTML attributes to always check
ca: atributs HTML que s’han de revisar sempre

en: HTML tags to always skip the contents of
ca: etiquetes HTML per a ignorar-ne el contingut

en: Home
ca: Inici

en: Ignore
ca: Ignora-la

en: Ignore all
ca: Ignora-les totes

en: Invalid Input
ca: L’entrada no és vàlida

en: Invalid Option: %s
ca: L’opció no és vàlida: %s

en: Invalid keymapping: %s
ca: El mapa de teclat no és vàlid: %s

en: Kill all characters to the EOL
ca: Elimina tots els caràcters fins a l’EOL

en: Left
ca: Esquerra

en: Missing magic mode expression.
ca: Falta l'expressió del mode màgic.

en: Move Back one space
ca: Vés un espai endarrere

en: Move Forward one space
ca: Vés un espai endavant

en: Move to the beginning of the line
ca: Vés al començament de la línia

en: Move to the end of the line
ca: Vés al final de la línia

en: No word lists can be found for the language "%lang:1".
ca: No s’ha pogut trobar cap vocabulari per a l’idioma «%lang:1».

en: Operation Not Supported: %what:1
ca: L’operació no està implementada: %what:1

en: Option "%option:1" possibly specified prior to filter.
ca: L’opció «%option:1» possiblement s’ha especificat abans que el filtre.

en: Option modifier unknown.
ca: Es desconeix el modificador de l’opció.

en: Possibly incorrect count.
ca: El recompte possiblement és incorrecte.

en: Replace
ca: Reemplaça-la

en: Replace all
ca: Reemplaça-les totes

en: Right
ca: Dreta

en: SGML attributes to always check
ca: atributs SGML que s’han de revisar sempre

en: SGML tags to always skip the contents of
ca: etiquetes SGML per a ignorar-ne el contingut

en: Sorry "create/merge personal" is currently unimplemented.
ca: Actualment «create/merge personal» no està implementat. Disculpeu les molèsties.

en: Sorry "create/merge repl" is currently unimplemented.
ca: Actualment «create/merge repl» no està implementat. Disculpeu les molèsties.

en: Sorry I won't overwrite "%s"
ca: No sobreescriuré «%s». Disculpeu les molèsties.

en: Sorry that is an invalid choice!
ca: No és una opció vàlida! Disculpeu les molèsties.

en: Suggestion Time: %f
ca: Temps de suggestió: %f

en: TeX commands
ca: ordres TeX

en: Texinfo commands to ignore the parameters of
ca: ordres Texinfo per a ignorar-ne els paràmetres

en: Texinfo environments to ignore
ca: Entorns Texinfo a ignorar

en: The Unicode code point U+%04X is unsupported.
ca: El codi U+%04X d’Unicode no està implementat.

en: The affix flag '%aff:1' can not be applied to word "%word:2".
ca: La marca d’afix '%aff:1' no és pot aplicar a la paraula «%word:2».

en: The affix flag '%aff:1' is invalid for word "%word:2".
ca: La marca d’afix '%aff:1' no és vàlida per a la paraula «%word:2».

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the beginning of a word.
ca: El caràcter '%s' (U+%02X) no pot aparèixer al començament d’una paraula.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the end of a word.
ca: El caràcter '%s' (U+%02X) no pot aparèixer al final d’una paraula.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear in the middle of a word.
ca: El caràcter '%s' (U+%02X) no pot aparèixer al mig d’una paraula.

en: The character '%s' (U+%02X) must be followed by an alphabetic character.
ca: El caràcter '%s' (U+%02X) ha d’anar seguit d’un caràcter alfabètic.

en: The character '\r' (U+0D) may not appear at the end of a word. This probably means means that the file is using MS-DOS EOL instead of Unix EOL.
ca: El caràcter '\r' (U+0D) no pot aparèixer al final d’una paraula. Això probablement significa que el fitxer utilitza els EOL d’MS-DOS en comptes dels EOL d’Unix.

en: The condition "%cond:1" does not guarantee that "%strip:2" can always be stripped.
ca: La condició «%cond:1» no garanteix que sempre es pugui treure «%strip:2».

en: The condition "%cond:1" is invalid.
ca: La condició «%cond:1» no és vàlida.

en: The conversion from "%encod:1" to "%encod2:2" is not supported.
ca: Convertir des de «%encod:1» cap a «%encod2:2» no està implementat.

en: The directory "%dir:1" can not be opened for reading.
ca: La carpeta «%dir:1» no es pot obrir per a llegir-la.

en: The encoding "%encod:1" is not known.
ca: Es desconeix la codificació «%encod:1».

en: The encoding "%encod:1" is not supported.
ca: La codificació «%encod:1» no està implementada.

en: The file "%file:1" can not be opened
ca: El fitxer «%file:1» no es pot obrir

en: The file "%file:1" can not be opened for reading.
ca: El fitxer «%file:1» no es pot obrir per a llegir-lo.

en: The file "%file:1" can not be opened for writing.
ca: El fitxer «%file:1» no es pot obrir per a escriure-hi.

en: The file "%file:1" is not in the proper format.
ca: El fitxer «%file:1» no té el format adequat.

en: The file "%file:1" is not in the proper format. Expected the file to be in "%exp:2" not "%got:3".
ca: El fitxer «%file:1» no té el format adequat. S’esperava que el fitxer fos en «%exp:2» en comptes de «%got:3».

en: The file "%filter:1" does not contain any filters.
ca: El fitxer «%filter:1» no conté cap filtre.

en: The file name "%file:1" is invalid.
ca: El nom de fitxer «%file:1» no és vàlid.

en: The filter "%filter:1" does not exist.
ca: El filtre «%filter:1» no existeix.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "clear-".
ca: La clau «%key:1» no admet cap paràmetre quan es prefixa amb «clear-».

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "dont-" or "disable-".
ca: La clau «%key:1» no admet cap paràmetre quan es prefixa amb «dont-» o «disable-».

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "reset-".
ca: La clau «%key:1» no admet cap paràmetre quan es prefixa amb «reset-».

en: The key "%key:1" is not %accepted:2 and is thus invalid.
ca: La clau «%key:1» no és %accepted:2 i per tant no es vàlida.

en: The key "%key:1" is not a boolean.
ca: La clau «%key:1» no és un booleà.

en: The key "%key:1" is not a list.
ca: La clau «%key:1» no és una llista.

en: The key "%key:1" is not a string.
ca: La clau «%key:1» no és una cadena de text.

en: The key "%key:1" is not an integer.
ca: La clau «%key:1» no és un enter.

en: The key "%key:1" is unknown.
ca: Es desconeix la clau «%key:1».

en: The language "%lang:1" is not known.
ca: Es desconeix l’idioma «%lang:1».

en: The language "%lang:1" is not supported.
ca: L’idioma «%lang:1» no està implementat.

en: The main word list is unavailable.
ca: El vocabulari principal no està disponible.

en: The method "%what:1" is unimplemented in "%where:2".
ca: El mètode «%what:1» no està implementat a «%where:2».

en: The personal word list is unavailable.
ca: El vocabulari personal no està disponible.

en: The required field "name" is missing.
ca: Falta el paràmetre necessari «name».

en: The session word list is unavailable.
ca: El vocabulari de la sessió no està disponible.

en: The soundslike "%sl:2" is not known.
ca: Es desconeix la semblança fònica «%sl:2».

en: The string "%str:1" is invalid.
ca: La cadena «%str:1» no és vàlida.

en: The total length is larger than 240 characters.
ca: La llargària total és superior a 240 caràcters.

en: The total word length, with soundslike data, is larger than 240 characters.
ca: La llargària total de la paraula, incloent les dades de la semblança fònica, és superior a 240 caràcters.

en: The value "%value:2" is not %accepted:3 and is thus invalid for the key "%key:1".
ca: El valor «%value:2» no és %accepted:3 i per tant no és vàlid per a la clau «%key:1».

en: The value for option "%key:1" can not be changed.
ca: El valor de l’opció «%key:1» no es pot modificar.

en: The word "%word:1" is invalid.
ca: La paraula «%word:1» no és vàlida.

en: This could also mean that the file "%s" could not be opened for reading or does not exist.
ca: Això pot voler dir que el fitxer «%s» no es pot obrir per a llegir-lo o bé que no existeix.

en: This is probably because:
ca: Segurament és degut a:

en: Time to load word list:
ca: Temps per carregar del vocabulari:

en: Unhandled Error:
ca: Error inesperat:

en: Unicode normalization form: none, nfd, nfc, comp
ca: normalització d’Unicode: none, nfd, nfc, comp

en: Unicode normalization required for current lang
ca: l’idioma actual necessita normalització d’Unicode

en: Unknown Action: %s
ca: Acció desconeguda: %s

en: Unknown mode description key "%key:1".
ca: Es desconeix la clau de descripció de mode «%key:1».

en: Unknown mode: "%mode:1".
ca: Mode desconegut: "%mode:1".

en: Usage: aspell [options] <command>
ca: Sintaxi: aspell [opcions] <ordre>

en: Use option modifiers only within named option.
ca: Utilitza els modificadors d'opcions només amb les opcions anomenades.

en: Version specifier missing key: "aspell".
ca: A l’especificador de versió li falta la clau: «aspell».

en: WARNING: Unable to enter Nroff mode: %s
ca: ADVERTÈNCIA: No s’ha pogut entrar al mode Nroff: %s

en: Warning: %s Skipping string.
ca: Advertència: %s S’està ometent la cadena.

en: Warning: %s Skipping word.
ca: Advertència: %s S’està ometent la paraula.

en: Warning: Removing inapplicable affix '%s' from word %s.
ca: Advertència: S’està eliminant l’afix inaplicable '%s' de la paraula «%s».

en: Warning: Removing invalid affix '%s' from word %s.
ca: Advertència: S’està eliminant l’afix incorrecte '%s' de la paraula «%s».

en: With:
ca: Amb:

en: Wrong endian order.
ca: L’ordenació endian no és correcte.

en: Wrong soundslike version.
ca: La versió de la semblança fònica no és correcte.

en: Wrong soundslike.
ca: La semblança fònica no és correcte.

en: You must specify a file name.
ca: Heu d’especificar un nom de fitxer.

en: You must specify a parameter for "%s".
ca: Heu d’especificar un paràmetre per a «%s».

en: You must specify an action
ca: Heu d’especificar una acció

en: Yy
ca: SsYy

en: [options] is any of the following:
ca: [opcions] és qualsevol de les següents:

en: a number between 0 and 1
ca: un nombre entre 0 i 1

en: a positive integer
ca: un nombre enter positiu

en: a string of 'o','O','p',or 'P'
ca: una cadena d'entre 'o', 'O', 'p' o 'P'

en: add or removes a filter
ca: afegeix o elimina un filtre

en: attempts to clean words so that they are valid
ca: intenta netejar el mots perquè siguin vàlids

en: avoid lossy conversions when normalization
ca: evita la normalització amb pèrdua

en: base name of the main dictionary to use
ca: nom base del vocabulari principal a utilitzar

en: boolean
ca: booleà

en: characters to insert when a word is split
ca: caràcters a afegir quan es divideix una paraula

en: check TeX comments
ca: comprova els comentaris TeX

en: check if affix flags are valid
ca: comprova si les marques dels afixos són vàlides

en: check if words are valid
ca: comprova si les paraules són vàlides

en: compute soundslike on demand rather than storing
ca: calcula la semblança fònica quan sigui necessari

en: consider run-together words legal
ca: considera legals totes les paraules compostes

en: context delimiters (separated by spaces)
ca: delimitadors de context separats per espais

en: create a backup file by appending ".bak"
ca: crea una còpia afegint «.bak» al nom del fitxer

en: create dictionary aliases
ca: crea àlies de diccionari

en: create missing root/affix combinations
ca: crea les combinacions arrel/afix que falten

en: deprecated, use lang instead
ca: obsolet, utilitzeu «lang» en el seu lloc

en: dlopen returned "%return:1".
ca: dlopen ha tornat «%return:1».

en: either "true" or "false"
ca: o bé «true» o «false»

en: email quote characters
ca: caràcters de cita al correu electrònic

en: enable Unicode normalization
ca: habilita la normalització d’Unicode

en: enable warnings
ca: habilita els missatges d’advertència

en: encoding to expect data to be in
ca: codificació que s’espera que tinguin les dades

en: enter Email mode.
ca: entra al mode Email

en: enter HTML mode.
ca: entra al mode HTML

en: enter Nroff mode.
ca: entra al mode Nroff

en: enter TeX mode.
ca: entra al mode TeX

en: experimental filter for hiding delimited contexts
ca: filtre experimental que amaga contexts delimitats

en: extra dictionaries to use
ca: diccionaris addicionals a utilitzar

en: extra information for the word list
ca: informació addicional per al vocabulari

en: filter for dealing with HTML documents
ca: filtre per a ocupar-se dels documents HTML

en: filter for dealing with Nroff documents
ca: filtre per a ocupar-se dels documents Nroff

en: filter for dealing with TeX/LaTeX documents
ca: filtre per a ocupar-se dels documents TeX/LaTeX

en: filter for dealing with Texinfo documents
ca: filtre per a ocupar-se dels documents Texinfo

en: filter for dealing with generic SGML/XML documents
ca: filtre per a ocupar-se dels documents SGML/XML

en: filter for skipping quoted text in email messages
ca: filtre que omet les cites del correu electrònic

en: filter mode
ca: mode de filtratge

en: filter to skip URL like constructs
ca: filtre que omet text del tipus URL

en: ignore accents when checking words -- CURRENTLY IGNORED
ca: revisa els mots sense tenir en compte els accents -- ACTUALMENT S’IGNORA

en: ignore case when checking words
ca: revisa sense distinció de majúscules/minúscules

en: ignore commands to store replacement pairs
ca: ignora les ordres per a desar les substitucions

en: ignore words <= n chars
ca: ignora les paraules <= n caràcters

en: in the form "<name> <value>"
ca: en la forma "<nom> <valor>"

en: indicator for affix flags in word lists -- CURRENTLY IGNORED
ca: indicador per a les marques d’afixos en el vocabulari -- ACTUALMENT S’IGNORA

en: integer
ca: enter

en: is not one of the allowed types
ca: no és cap dels tipus permesos

en: keyboard definition to use for typo analysis
ca: definició de teclat per a l’anàlisi tipogràfic

en: keymapping for check mode: "aspell" or "ispell"
ca: mapa de teclat per a la revisió: aspell o ispell

en: language code
ca: codi de l’idioma

en: list
ca: llista

en: location for personal files
ca: ubicació per als fitxers personals

en: location of language data files
ca: ubicació dels fitxers de dades d’idiomes

en: location of local language data files
ca: ubicació dels fitxers de dades de l’idioma local

en: location of main configuration file
ca: ubicació del fitxer principal de configuració

en: location of the main word list
ca: ubicació del vocabulari principal

en: main configuration file
ca: fitxer principal de configuració

en: maximum number that can be strung together
ca: nombre màxim de mots que es poden aglutinar

en: minimal length of interior words
ca: llargària mínima dels mots interiors

en: mode for checking C++ comments and string literals
ca: mode de revisió de comentaris i literals C++

en: mode for checking HTML documents
ca: mode de revisió de documents HTML

en: mode for checking Nroff documents
ca: mode de revisió de documents Nroff

en: mode for checking Perl comments and string literals
ca: mode de revisió de comentaris i literals Perl

en: mode for checking TeX/LaTeX documents
ca: mode de revisió de documents TeX/LaTeX

en: mode for checking Texinfo documents
ca: mode de revisió de documents Texinfo

en: mode for checking generic SGML/XML documents
ca: mode de revisió de documents SGML/XML

en: mode for skipping quoted text in email messages
ca: mode que omet el text citat del correu electrònic

en: mode to check any lines starting with a #
ca: mode de revisió de línies que comencen amb #

en: mode to disable all filters
ca: mode per a inhabilitar tots els filtres

en: mode to skip URL like constructs (default mode)
ca: mode que omet text del tipus URL (predeterminat)

en: no longer used
ca: ja no s’utilitza

en: not a version number
ca: no és un número de versió

en: num chars that can appear before the quote char
ca: nre. de caràcters màxim abans del de cita

en: one of ultra, fast, normal, slow, or bad-spellers
ca: ultra, fast, normal, slow, o bé bad-spellers

en: partially expand affixes for better suggestions
ca: expandeix parcialment els afixos

en: path(s) aspell looks for filters
ca: camins a on l’Aspell cerca els filtres

en: personal configuration file
ca: fitxer personal de configuració

en: personal dictionary file name
ca: nom de fitxer del diccionari personal

en: prefix directory
ca: carpeta prefix

en: remove invalid affix flags
ca: elimina les marques d’afixos incorrectes

en: replacements list file name
ca: nom de fitxer de la llista de substitucions

en: reverse the order of the suggest list
ca: inverteix l’ordre de la llista de suggeriments

en: save replacement pairs on save all
ca: desa els parells de substitució en desar-ho tot

en: search order for modules
ca: ordre de cerca per als mòduls

en: search path for word list information files
ca: camí de cerca per als fitxers d’informació

en: set module name
ca: estableix el nom del mòdul

en: set the prefix based on executable location
ca: dedueix el prefix partint del camí de l’executable

en: size of the word list
ca: mida del vocabulari

en: skip invalid words
ca: omet les paraules incorrectes

en: string
ca: text

en: suggest possible replacements
ca: suggereix les substitucions possibles

en: suggestion mode
ca: mode de suggeriments

en: swaps visible and invisible text
ca: inverteix el text visible i l’amagat

en: time load time and suggest time in pipe mode
ca: temps de càrrega i de suggestió al mode pipe

en: use affix compression when creating dictionaries
ca: crea els diccionaris usant compressió d’afixos

en: use byte offsets instead of character offsets
ca: utilitza els offsets del byte (no del caràcter)

en: use personal, replacement & session dictionaries
ca: només dicc. personal, de substitució i de sessió

en: use replacement tables, override sug-mode default
ca: utilitza les taules de substitució

en: use typo analysis, override sug-mode default
ca: utilitza l’anàlisi tipogràfic
