gnulib 4.0.0.2567 - en to eo translation catalogue (232 entries)

en:   or:
eo:   aŭ:

en:  [OPTION...]
eo:  [MODIFILO...]

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
eo: %.*s: parametro ARGP_HELP_FMT postulas valoron

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
eo: %.*s: Nekonata parametro ARGP_HELP_FMT

en: %s home page: <%s>
eo: %s hejm-paĝo: <%s>

en: %s subprocess
eo: subprocezo %s

en: %s subprocess I/O error
eo: %s subproceza eraro de en/eligo

en: %s subprocess failed
eo: subprocezo de %s fiaskis

en: %s subprocess got fatal signal %d
eo: subprocezo %s ricevis neripareblan signalon %d

en: %s subprocess terminated with exit code %d
eo: la subproceso %s ĉesis kun elira kodo %d

en: %s%s argument '%s' too large
eo: %s%s-argumento '%s' tro larĝas

en: %s: Too many arguments
eo: %s: tro da argumentoj

en: %s: invalid option -- '%c'
eo: %s: malvalida modifilo -- '%c'

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
eo: %s: la modifilo '%s%s' ne permesas argumenton

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
eo: %s: la modifilo '%s%s' estas plursenca

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
eo: %s: la modifilo '%s%s' estas plursenca; eblecoj:

en: %s: option '%s%s' requires an argument
eo: %s: la modifilo '%s%s' postulas argumenton

en: %s: option requires an argument -- '%c'
eo: %s: la modifilo postulas argumenton -- '%c'

en: %s: unrecognized option '%s%s'
eo: %s: nerekonata modifilo '%s%s'

en: %u bitset_allocs, %u freed (%.2f%%).
eo: %u bitset_allocs, %u liberitaj (%.2f%%).

en: %u bitset_resets, %u cached (%.2f%%)
eo: %u bitset_resets, %u kaŝmem (%.2f%%)

en: %u bitset_sets, %u cached (%.2f%%)
eo: %u bitset_sets, %u kaŝmem (%.2f%%)

en: %u bitset_tests, %u cached (%.2f%%)
eo: %u bitset_tests, %u kaŝmem (%.2f%%)

en: '
eo: ’

en: (C)
eo: ©

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
eo: (PROGRAM-ERARO) Neniu versio estas konata!?

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
eo: (PROGRAM-ERARO) Modifilo devus esti rekonita!?

en: ARGP_HELP_FMT: %s value is less than or equal to %s
eo: ARGP_HELP_FMT: valoro de %s estas malpli aŭ egala al %s

en: Aborted
eo: Ĉesigita

en: Address family for hostname not supported
eo: Adresfamilio por komputilretnomo ne estas subtenata

en: Alarm clock
eo: Vekhorloĝo

en: All requests done
eo: Ĉiuj petoj estas plenumitaj

en: Argument buffer too small
eo: Bufro por argumentoj tro malgrandas

en: Bad system call
eo: Malĝusta sistemvoko

en: Bad value for ai_flags
eo: Malĝusta valoro por ai_flags

en: Broken pipe
eo: Rompita dukto

en: Bus error
eo: Bus-eraro

en: CPU system
eo: CPU sistemo

en: CPU time limit exceeded
eo: Procezila tempolimo estas atingita

en: CPU user
eo: CPU uzanto

en: Child exited
eo: Ido finis

en: Continued
eo: Daŭrigita

en: EMT trap
eo: EMT-kaptilo

en: Execution times (seconds)
eo: Tempo de funkciado (sekundoj)

en: Failed to open /dev/zero for read
eo: Ni fiaskis malfermi /dev/zero por legi

en: File size limit exceeded
eo: Dosiergranda limo estas atingita

en: Floating point exception
eo: Glitkoma escepto

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
eo: Rubaĵo en ARGP_HELP_FMT: %s

en: General help using GNU software: <%s>
eo: Ĝenerala helpo por uzi programaron GNU: <%s>

en: Hangup
eo: Malkonekto

en: I/O possible
eo: En/eligo eblas

en: Illegal instruction
eo: Malvalida instrukcio

en: Information request
eo: Informo-peto

en: Interrupt
eo: Interrompo

en: Interrupted by a signal
eo: Interrompita de signalo

en: Invalid back reference
eo: Malvalida retroreferenco

en: Invalid character class name
eo: Malvalida signa klasnomo

en: Invalid collation character
eo: Malvalida ordodifina signo

en: Invalid content of \{\}
eo: Malvalida enhavo de \{\}

en: Invalid preceding regular expression
eo: Malvalida antaŭa regulesprimo

en: Invalid range end
eo: Malvalida intervalofino

en: Invalid regular expression
eo: Malvalida regulesprimo

en: Killed
eo: Mortigita

en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
eo: Permeso GPLv3+: GNU GPL versio 3 aŭ posta <%s>.
    Tio ĉi estas libera programaro: vi estas libera por ŝanĝi kaj redisdoni ĝin.
    Ekzistas NENIU GARANTIO, laŭ plej amplekse permesate de la leĝoj.

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
eo: Devigaj aŭ nedevigaj argumentoj por longaj modifiloj ankaŭ estas devigaj aŭ nedevigaj por iu ajn korespondanta mallonga modifilo.

en: Memory allocation failure
eo: Rezervo de memoro fiaskis

en: Memory exhausted
eo: Memoro estas plenigita

en: NAME
eo: NOMO

en: Name or service not known
eo: Nomo aŭ servo ne estas konata

en: No address associated with hostname
eo: Neniu adreso estas asociita kun komputilretnomo

en: No match
eo: Neniu kongruaĵo

en: No previous regular expression
eo: Neniu antaŭa regulesprimo

en: Non-recoverable failure in name resolution
eo: Neriparebla paneo en solvo de retnomo

en: Packaged by %s
eo: Pakigita de %s

en: Packaged by %s (%s)
eo: Pakigita de %s (%s)

en: Parameter string not correctly encoded
eo: Parametra ĉeno ne estas ĝuste enkodita

en: Power failure
eo: Elektra paneo

en: Premature end of regular expression
eo: Tro frua fino de regulesprimo

en: Processing request in progress
eo: Procezado de peto daŭras

en: Profiling timer expired
eo: Profilanta horloĝo senvalidiĝis

en: Quit
eo: Eliri

en: Real-time signal %d
eo: Realtempa signalo %d

en: Regular expression too big
eo: Regulesprimo tro grandas

en: Report %s bugs to: %s
eo: Raportu %s misojn al: %s

en: Report bugs to %s.
eo: Raportu program-misojn al %s.

en: Report bugs to: %s
eo: Raportu program-misojn al: %s

en: Request canceled
eo: Peto estas nuligita

en: Request not canceled
eo: Peto ne estas nuligita

en: Resource lost
eo: Perdo de rimedo

en: SECS
eo: SEK

en: Segmentation fault
eo: Adres-eraro

en: Servname not supported for ai_socktype
eo: Servname ne estas subtenata por ai_socktype

en: Set LC_ALL='C' to work around the problem.
eo: Agordu LC_ALL='C' por ĉirkauiri la problemon.

en: Stack fault
eo: Stak-eraro

en: Stopped
eo: Haltigita

en: Stopped (signal)
eo: Haltigita (signalo)

en: Stopped (tty input)
eo: Haltigita (enigo tty)

en: Stopped (tty output)
eo: Haltigita (eligo tty)

en: Success
eo: Sukceso

en: System error
eo: Sistem-eraro

en: Temporary failure in name resolution
eo: Provizora paneo en solvo de retnomo

en: Terminated
eo: Finigita

en: The strings compared were %s and %s.
eo: La komparitaj ĉenoj estis %s kaj %s.

en: Trace/breakpoint trap
eo: Spursekva/paŭzopunkta kaptilo

en: Trailing backslash
eo: Vosta retroklino

en: Try '%s --help' or '%s --usage' for more information.
eo: Provu '%s --help' aŭ '%s --usage' por pli da informo.

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Unknown signal %d
eo: Nekonata signalo %d

en: Unknown system error
eo: Nekonata sistem-eraro

en: Unmatched ( or \(
eo: Senpara ( aŭ \(

en: Unmatched ) or \)
eo: Senpara ) aŭ \)

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
eo: Senpara [, [^, [:, [., aŭ [=

en: Unmatched \{
eo: Senpara \{

en: Urgent I/O condition
eo: Urĝa en/eliga stato

en: Usage:
eo: Uzmaniero:

en: User defined signal 1
eo: Signalo 1 difinita de uzanto

en: User defined signal 2
eo: Signalo 2 difinita de uzanto

en: Valid arguments are:
eo: Validaj argumentoj estas:

en: Virtual timer expired
eo: Virtuala horloĝo senvalidiĝis

en: Window changed
eo: Fenestro ŝanĝis

en: Written by %s and %s.
eo: Verkita de %s kaj %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
eo: Verkita de %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, kaj aliaj.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
eo: Verkita de %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, kaj %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
eo: Verkita de %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    kaj %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
eo: Verkita de %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, kaj %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
eo: Verkita de %s, %s, %s,
    %s, %s, kaj %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
eo: Verkita de %s, %s, %s,
    %s, kaj %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
eo: Verkita de %s, %s, %s,
    kaj %s.

en: Written by %s, %s, and %s.
eo: Verkita de %s, %s, kaj %s.

en: Written by %s.
eo: Verkita de %s.

en: ^[yY]
eo: ^[jJyY]

en: _open_osfhandle failed
eo: _open_osfhandle fiaskis

en: `
eo: ‘

en: ai_family not supported
eo: ai_family ne estas subtenata

en: ai_socktype not supported
eo: ai_socktype ne estas subtenata

en: ambiguous argument %s for %s
eo: plursenca argumento %s por %s

en: block special file
eo: bloka speciala dosiero

en: cannot change permissions of %s
eo: ne eblas ŝanĝi permesojn de %s

en: cannot convert U+%04X to local character set
eo: ne eblas konverti U+%04X al loka signaro

en: cannot convert U+%04X to local character set: %s
eo: ne eblas konverti U+%04X al loka signaro: %s

en: cannot create a temporary directory using template "%s"
eo: ne eblas krei provizoran dosierujon uzante la ŝablonon "%s"

en: cannot create directory %s
eo: ne eblas krei la dosierujon %s

en: cannot create pipe
eo: ne eblas krei dukton

en: cannot find a temporary directory, try setting $TMPDIR
eo: ne eblas trovi provizoran dosierujon, provu difini $TMPDIR

en: cannot open backup file %s for writing
eo: ne eblas malfermi la savdosieron %s por skribi

en: cannot open stats file for writing
eo: ne eblas malfermi dosieron stats por skribi

en: cannot perform formatted output
eo: ne eblas efektivigi formatitan eligon

en: cannot read stats file
eo: ne eblas legi dosieron stats

en: cannot remove temporary directory %s
eo: ne eblas forigi la provizoran dosierujon %s

en: cannot remove temporary file %s
eo: ne eblas forigi la provizoran dosieron %s

en: cannot restore fd %d: dup2 failed
eo: ne eblas restarigi fd %d: dup2 fiaskis

en: cannot set up nonblocking I/O to %s subprocess
eo: ne eblas difini neblokantan en/eligon al la subprocezo %s

en: cannot stat %s
eo: ne eblas stat %s

en: cannot write stats file
eo: ne eblas skibi en dosiero stats

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
eo: sintakso de signa klaso estas [[:space:]], ne [:space:]

en: character out of range
eo: signo estas for de intervalo

en: character special file
eo: bajta speciala dosiero

en: communication with %s subprocess failed
eo: komunikado kun la subprocezo %s fiaskis

en: contiguous data
eo: kontinua datumaro

en: creation of reading thread failed
eo: kreo de leganta fadeno fiaskis

en: creation of threads failed
eo: kreo de fadenoj fiaskis

en: directory
eo: dosierujo

en: door
eo: enirejo

en: error after reading %s
eo: eraro post legi %s

en: error closing file
eo: eraro dum fermo de dosiero

en: error reading %s
eo: eraro dum lego de %s

en: error while opening %s for reading
eo: eraro dum malfermo de %s por legi

en: error while writing "%s" file
eo: eraro dum skribo de dosiero "%s"

en: error writing %s
eo: eraro dum skribo de %s

en: error writing to a closed pipe or socket
eo: eraro skribante al fermida dukto aŭ konektingo

en: failed to create "%s"
eo: ni fiaskis krei "%s"

en: failed to reopen %s with mode %s
eo: ni fiaskis remalfermi %s kun reĝimo %s

en: failed to return to initial working directory
eo: ni fiaskis reveni al la komenca labordosierujo

en: failed to set file descriptor text/binary mode
eo: ni fiaskis difini la dosieran priaĵon teksta/cifereca reĝimo

en: fdopen() failed
eo: fdopen() fiaskis

en: give a short usage message
eo: montri mallongan mesaĝon pri la uzmaniero

en: give this help list
eo: montri tiun ĉi help-liston

en: hang for SECS seconds (default 3600)
eo: halti dum SEK sekundoj (apriore 3600)

en: iconv function not available
eo: funkcio iconv ne disponeblas

en: iconv function not usable
eo: funkcio iconv ne uzeblas

en: invalid %s%s argument '%s'
eo: malvalida %s%s-argumento '%s'

en: invalid argument %s for %s
eo: malvalida argumento %s por %s

en: invalid character class
eo: malvalida signa klaso

en: invalid content of \{\}
eo: malvalida enhavo de \{\}

en: invalid group
eo: malvalida grupo

en: invalid source_version argument to compile_java_class
eo: malvalida argumento source_version por compile_java_class

en: invalid spec
eo: malvalida spec

en: invalid suffix in %s%s argument '%s'
eo: malvalida sufikso en %s%s-argumento '%s'

en: invalid target_version argument to compile_java_class
eo: malvalida argumento target_version por compile_java_class

en: invalid user
eo: malvalida uzanto

en: memory exhausted
eo: memoro estas plenigita

en: message queue
eo: mesaĝovico

en: migrated file with data
eo: transmetis dosieron kun datumaro

en: migrated file without data
eo: transmetis dosieron sen datumaro

en: multiplexed block special file
eo: multplektita bloka speciala dosiero

en: multiplexed character special file
eo: bajta multplektita speciala dosiero

en: multiplexed file
eo: multplektita dosiero

en: named file
eo: nomigita dosiero

en: network special file
eo: reta speciala dosiero

en: no syntax specified
eo: neniu sintakso estas indikita

en: port
eo: pordo

en: preserving permissions for %s
eo: ni tenas la permesojn por %s

en: print program version
eo: montri program-version

en: program error
eo: programeraro

en: read from %s subprocess failed
eo: lego el la subprocezo %s fiaskis

en: regular empty file
eo: regula malplena dosiero

en: regular expression too big
eo: regulesprimo tro grandas

en: regular file
eo: regula dosiero

en: semaphore
eo: semaforo

en: set the program name
eo: difini la program-nomon

en: setting permissions for %s
eo: agordo de permesoj por %s

en: shared memory object
eo: komuna memorobjekto

en: socket
eo: konektingo

en: stack overflow
eo: staka troigo

en: stderr
eo: ĉeferarujo

en: stdin
eo: ĉefenigujo

en: stdout
eo: ĉefeligujo

en: string comparison failed
eo: ĉena komparo fiaskis

en: subprocess %s terminated with exit code %d
eo: la subproceso %s ĉesis kun elira kodo %d

en: symbolic link
eo: simbola ligo

en: typed memory object
eo: tipita memorbjekto

en: unable to record current working directory
eo: ne eblas registri la aktualan labordosierujon

en: unbalanced (
eo: nekongruita (

en: unbalanced )
eo: nekongruita )

en: unbalanced [
eo: nekongruita [

en: unfinished \ escape
eo: nefinigita eskapo \

en: unknown stream
eo: nekonata fluaĵo

en: wall clock
eo: mur-horloĝo

en: weird file
eo: stranga dosiero

en: whiteout
eo: 'whiteout'

en: write error
eo: skrib-eraro

en: write to %s subprocess failed
eo: skribo al la subprocezo %s fiaskis
