aspell-0.60.8.1 - en to hr translation catalogue (284 entries)

en: 
      %s filter: %s
hr: 
      %s filtar: %s

en: 
    #######################################################################
    #
    # Filter: %s
    #   %s
    #
    # configured as follows:
hr: 
    #######################################################################
    #
    # Filtar: %s
    #   %s
    #
    # konfigurirano kako slijedi:

en: 
    Aspell %s.  Copyright 2000-2023 by Kevin Atkinson.
hr: 
    Aspell %s.  Copyright 2000-2023 Kevin Atkinson.

en:     converts from one encoding to another
hr:     pretvara iz jednog kodiranja u drugo

en:     dumps, creates or merges a master, personal, or replacement dictionary.
hr:     ispisuje, stvara ili spaja glavni, osobni ili rječnik zamjena.

en:     lists available dictionaries / filters / filter modes
hr:     popis dostupnih rječnika, filtara, načina filtriranja

en:     perform Unicode normalization
hr:     izvrši Unicode normalizaciju

en:     reduce the size of a word list via affix compression
hr:     smanji veličinu popisa riječi kompresijom afiksa

en:   -?|usage         display a brief usage message
hr:   -?|usage         pokaže kratke upute za uporabu

en:   -a|pipe          "ispell -a" compatibility mode
hr:   -a|pipe          način za kompatibilnost (s „ispell -a“)

en:   -c|check <file>  spellchecks a file
hr:   -c|check <dat>   gramatička provjera datoteke

en:   -v|version       prints a version line
hr:   -v|version       ispiše inačicu programa

en:   <norm-form>      normalization form to use, either none, internal, or strict
hr:   <norm-forma>     forma normalizacije za uporabu (none, internal ili strict)

en:   [dump] config    dumps the current configuration to stdout
hr:   [dump] config    ispiše trenutnu konfiguraciju na standardni izlaz

en:   clean [strict]   cleans a word list so that every line is a valid word
hr:   clean [strict]   čisti popis riječi tako da svaki redak sadrži valjanu riječ

en:   config <key>     prints the current value of an option
hr:   config <ključ>   ispiše trenutnu vrijednost opcije

en:   conv <from> <to> [<norm-form>]
hr:   conv <iz> <u> [<norm-forma>]

en:   dump|create|merge master|personal|repl [<name>]
hr:   dump|create|merge master|personal|repl [<ime>]

en:   expand [1-4]     expands affix flags
hr:   expand [1-4]     ispiše rezultate dekompresije flaga afiksa

en:   filter           filters input as if it was being spellchecked
hr:   filter           filtrira ulaz kao da je gramatički provjeren

en:   help             display a detailed help message
hr:   help             pokaže iscrpnu pomoć

en:   list             produce a list of misspelled words from standard input
hr:   list             pokaže popis krivo napisanih riječi

en:   munch            generate possible root words and affixes
hr:   munch            generira moguće korijene riječi i afikse

en:   norm (<norm-map> | <from> <norm-map> <to>) [<norm-form>]
hr:   norm (<norm-map> | <iz> <norm-map> <u>) [<norm-forma>]

en:   soundslike       returns the sounds like equivalent for each word entered
hr:   soundslike       ekvivalent zvučnosti za svaku unesenu riječ

en: "%expression:1" is not a valid regular expression.
hr: „%expression:1“ nije valjani regularni izraz.

en: "%mode:1" error
hr: „%mode:1“ greška

en: "%mode:1" error while extend Aspell modes. (out of memory?)
hr: „%mode:1“ greška pri proširivanju Aspell-ovih načina. (nema dovoljno memorije?)

en: "%mode:1": Magic "%magic:2": bad regular expression after location specifier; regexp reports: "%regerr:3".
hr: „%mode:1“: magic „%magic:2“: loši regularni izraz nakon dane lokacije; regexp() javlja: „%regerr:3“.

en: "%mode:1": no magic expression available for magic "%magic:2".
hr: „%mode:1“: nema dostupnih magic izraza za magic „%magic:2“.

en: "%mode:1": no range for magic search given for magic "%magic:2".
hr: „%mode:1“: nije zadan raspon magic pretraživanja za magic „%magic:2“.

en: "%mode:1": no start for magic search given for magic "%magic:2".
hr: „%mode:1“: nije zadan početak magic pretraživanja za magic „%magic:2“.

en: "%s" is not a regular file
hr: „%s“ nije regularna datoteka

en: "%s" is not a valid flag for the "munch-list" command.
hr: „%s“ nije valjani flag za naredbu „munch-list“.

en: # default:
hr: # zadano:

en: '%s' does not take any parameters.
hr: „%s“ ne prihvaća nijedan parametar.

en: <command> is one of:
hr: <naredba> je jedna od:

en: ASPELL_CONF env var
hr: okružna varijabla ASPELL_CONF

en: Abort
hr: Prekinuti

en: Abort This Operation
hr: Prekinuti ovu operaciju

en: Accept Changes
hr: Promjene prihvatiti

en: Add
hr: Dodati

en: Add Lower
hr: Dodati (mala slova)

en: Affix '%aff:1' is corrupt.
hr: Afiks „%aff:1“ je oštećen.

en: Affix flags found in word but no affix file given.
hr: U riječi su nađeni flazi afiksa ali datoteka afiksa nije dana.

en: Are you sure you want to abort (y/n)?
hr: Jeste li sigurni da želite odustati (d/n)?

en: Aspell version does not match filter's requirement.
hr: Aspell inačica ne odgovara zahtjevima filtra.

en: Aspell version does not match mode's requirement.
hr: Aspell inačica ne odgovara zahtjevima ovog načina.

en: Available Dictionaries:
        Dictionaries can be selected directly via the "-d" or "master"
        option.  They can also be selected indirectly via the "lang",
        "variety", and "size" options.
hr: Dostupni rječnici:
        Rječnici se mogu odabrati izravno opcijom „-d“ ili „master“.
        Mogu se i neizravno odabrati opcijama „lang“, „variety“
        i „size“.

en: Available Filter Modes:
        Filter Modes are reconfigured combinations of filters optimized for
        files of a specific type. A mode is selected via the "mode" option.
        This will happen implicitly if Aspell is able to identify the file
        type from the extension, and possibility the contents, of the file.
hr: Dostupni načini filtriranja
    (Načini filtriranja su uobičajeni filtri ili kombinacije filtara prilagođenih
        određenom tipu datoteke). Ako uspije odrediti tip iz sufiksa ili
        sadržaja datoteke, aspell će implicitno odabrati način filtriranja.
        Inače, s opcijom „mode“ način filtriranja se može eksplicitno odabrati.
        U nastavku su navedeni raspoloživi načini filtriranja.

en: Available Filters (and associated options):
        Filters can be added or removed via the "filter" option.
hr: Dostupni filtri (i njihove opcije):
        Filtri se mogu dodati ili ukloniti s opcijom „filter“.

en: Can't merge a master word list yet. Sorry.
hr: Nažalost, još nije moguće spajanje „master“ popisa riječi.

en: Confused by version control.
hr: Upravljanje inačicama (version control) je zbunjujuće.

en: Could not open the file "%s" for reading
hr: Nije moguće otvoriti datoteku „%s“ za čitanje

en: Could not open the file "%s" for writing. File not saved.
hr: Nije moguće otvoriti datoteku „%s“ za pisanje. Datoteka nije spremljena.

en: Delete the next character
hr: Izbrisati sljedeći znak

en: Delete the previous character
hr: Izbrisati prethodni znak

en: Does not contain any alphabetic characters.
hr: Ne sadrži nijedno slovo.

en: Empty extension at char %char:1.
hr: Prazno proširenje na znaku %char:1.

en: Empty option specifier.
hr: Specifikator opcije je prazan.

en: Empty string.
hr: Prazni string.

en: Error setting filter description.
hr: Greška pri postavljanju opisa filtra.

en: Error:
hr: Greška:

en: Error: %s
hr: Greška: %s

en: Error: Stdin not a terminal.
hr: Greška: standardni ulaz nije terminal.

en: Error: You must specify at least %d parameters for "%s".
hr: Greška: morate specificirati barem %d parametara za „%s“.

en: Exit
hr: Završi

en: Expected language "%lang:1" but got "%prev:2".
hr: Očekivan je jezik „%lang:1“, dobiven je „%prev:2“.

en: Expecting "%modekey:1" key.
hr: Očekuju se ključ „%modekey:1“.

en: Filter option already exists.
hr: Opcija filtra već postoji.

en: HTML attributes to always check
hr: Atributi HTML-a koji se moraju provjeriti

en: HTML tags that start an HTML block that allows blank lines
hr: HTML oznake na početku HTML bloka koje dopuštaju prazne retke

en: HTML tags that start an HTML block that ends with a blank line
hr: HTML oznake na početku HTML bloka koje završavaju s praznim retkom

en: HTML tags to always skip the contents of
hr: Tagovi HTML-a čiji sadržaj treba preskočiti

en: Ignore
hr: Zanemariti

en: Ignore all
hr: Sve zanemariti

en: Incompatible hash function.
hr: Nekompatibilna hash-funkcija.

en: Invalid Input
hr: Nevaljani ulaz

en: Invalid Option: %s
hr: Nevaljana opcija: %s

en: Invalid UTF-8 sequence at position %ld.
hr: Nevaljana UTF-8 sekvencija na poziciji %ld.

en: Invalid keymapping: %s
hr: Nevaljano mapiranje tipki: %s

en: Kill all characters to the EOL
hr: Izbrisati sve znakove do kraja retka

en: Missing magic mode expression.
hr: Nema izraza za magic način.

en: Move Back one space
hr: Za jedno mjesto (poziciju) natrag

en: Move Forward one space
hr: Za jedno mjesto (poziciju) naprijed

en: Move to the beginning of the line
hr: Na početak retka

en: Move to the end of the line
hr: Na kraj retka

en: No word lists can be found for the language "%lang:1".
hr: Nije moguće pronaći popis riječi za jezik „%lang:1“.

en: Only one file name may be specified.
hr: Smijete specificirati samo jednu datoteku.

en: Operation Not Supported: %what:1
hr: Operacija nije podržana: %what:1

en: Option "%option:1" possibly specified prior to filter.
hr: Opcija „%option:1“ je vjerojatno navedena prije filtriranja.

en: Option modifier unknown.
hr: Modifikator opcije nepoznat.

en: Possibly incorrect count.
hr: Možda broj(enje) nije točno.

en: Replace
hr: Zamijeniti

en: Replace all
hr: Sve zamijeniti

en: SGML attributes to always check
hr: Atributi SGML-a koji se moraju provjeriti

en: SGML tags to always skip the contents of
hr: Tagovi SGML-a čiji sadržaj treba preskočiti

en: Sorry "create/merge personal" is currently unimplemented.
hr: Nažalost, „create/merge personal“ za sada još nije implementiran.

en: Sorry "create/merge repl" is currently unimplemented.
hr: Nažalost, „create/merge repl“ za sada još nije implementiran.

en: Sorry I won't overwrite "%s"
hr: Oprostite, ali „%s“ NEĆE biti prepisan

en: Sorry that is an invalid choice!
hr: Oprostite, ali to nije valjani izbor!

en: Suggestion Time: %f
hr: Vrijeme predlaganja: %f

en: TeX commands
hr: Tex naredbe

en: Texinfo commands to ignore the parameters of
hr: Texinfo naredbe čiji su parametri zanemareni

en: Texinfo environments to ignore
hr: Texinfo okoline koje su zanemarene

en: The Unicode code point U+%04X is unsupported.
hr: Unicode znakovi na poziciji U+%04X nisu podržani.

en: The affix flag '%aff:1' can not be applied to word "%word:2".
hr: Flag afiksa „%aff:1“ nije moguće primijeniti na riječ „%word:2“.

en: The affix flag '%aff:1' is invalid for word "%word:2".
hr: Flag afiksa „%aff:1“ nije valjan za riječ „%word:2“.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the beginning of a word.
hr: Znak „%s“ (U+%02X) se možda neće pojaviti na početku riječi.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the end of a word.
hr: Znak „%s“ (U+%02X) se možda neće pojaviti na kraju riječi.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear in the middle of a word.
hr: Znak „%s“ (U+%02X) ne smije biti u sredini riječi.

en: The character '%s' (U+%02X) must be followed by an alphabetic character.
hr: Nakon znaka „%s“ (U+%02X) mora slijediti slovo.

en: The character '\r' (U+0D) may not appear at the end of a word. This probably means means that the file is using MS-DOS EOL instead of Unix EOL.
hr: Znak „\r“ (U+0D) se možda neće pojaviti na kraju riječi. Vjerojatno datoteka koristi MS-DOS EOL umjesto Unix EOL-a.

en: The condition "%cond:1" does not guarantee that "%strip:2" can always be stripped.
hr: Uvjet „%cond:1“ ne jamči da se „%strip:2“ može uvijek odstraniti.

en: The condition "%cond:1" is invalid.
hr: Uvjet „%cond:1“ nije valjan.

en: The conversion from "%encod:1" to "%encod2:2" is not supported.
hr: Pretvaranje iz „%encod:1“ u „%encod:2“ nije podržano.

en: The directory "%dir:1" can not be opened for reading.
hr: Direktorij „%dir:1“ nije moguće otvoriti za čitanje.

en: The encoding "%encod:1" is not known.
hr: Kodiranje „%encod:1“ nije poznato.

en: The encoding "%encod:1" is not supported.
hr: Kodiranje „%encod:1“ nije podržano.

en: The file "%file:1" can not be opened
hr: Datoteku „%file:1“ nije moguće otvoriti

en: The file "%file:1" can not be opened for reading.
hr: Datoteku „%file:1“ nije moguće otvoriti za čitanje.

en: The file "%file:1" can not be opened for writing.
hr: Datoteku „%file:1“ nije moguće otvoriti za pisanje.

en: The file "%file:1" is not in the proper format.
hr: Datoteka „%file:1“ nije u ispravnom formatu.

en: The file "%file:1" is not in the proper format. Expected the file to be in "%exp:2" not "%got:3".
hr: Datoteka „%file:1“ nije u ispravnom formatu. Očekivana je datoteka u „%exp:2“, a ne u „%got:3“.

en: The file "%filter:1" does not contain any filters.
hr: Datoteka „%filter:1“ ne sadrži nijedan filtar.

en: The file name "%file:1" is invalid.
hr: Ime datoteke „%file:1“ nije valjano.

en: The filter "%filter:1" does not exist.
hr: Filtar „%filter:1“ ne postoji.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "clear-".
hr: Ključ „%key:1“ ne prihvaća nijedan parametar kad ima prefiks „clear-“.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "dont-" or "disable-".
hr: Ključ „%key:1“ ne prihvaća nijedan parametar kad ima prefiks „dont-“ ili „disable-“.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "reset-".
hr: Ključ „%key:1“ ne prihvaća nijedan parametar kad ima prefiks „reset-“.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by an "enable-".
hr: Ključ „%key:1“ ne prihvaća nijedan parametar kad ima prefiks „enable-“.

en: The key "%key:1" is not %accepted:2 and is thus invalid.
hr: Ključ „%key:1“ nije %accepted:2 i zato nije valjan.

en: The key "%key:1" is not a boolean.
hr: Ključ „%key:1“ nije logička vrijednost.

en: The key "%key:1" is not a list.
hr: Ključ „%key:1“ nije popis.

en: The key "%key:1" is not a string.
hr: Ključ „%key:1“ nije string.

en: The key "%key:1" is not an integer.
hr: Ključ „%key:1“ nije cijeli broj.

en: The key "%key:1" is unknown.
hr: Ključ „%key:1“ nije poznat.

en: The language "%lang:1" is not known.
hr: Jezik „%lang:1“ nije poznat.

en: The language "%lang:1" is not supported.
hr: Jezik „%lang:1“ nije podržan.

en: The main word list is unavailable.
hr: Glavni popis riječi nije dostupan.

en: The method "%what:1" is unimplemented in "%where:2".
hr: Metoda „%what:1“ nije implementirana u „%where:2“.

en: The personal word list is unavailable.
hr: Privatni popis riječi nije dostupan.

en: The required field "name" is missing.
hr: Nema potrebnog polja „ime“.

en: The session word list is unavailable.
hr: Sesijski popis riječi nije dostupan.

en: The soundslike "%sl:2" is not known.
hr: Zvučnost riječi „%sl:2“ nije poznata.

en: The string "%str:1" is invalid.
hr: String „%str:1“ nije valjan.

en: The total length is larger than 240 characters.
hr: Ukupna duljina je veća od 240 znakova.

en: The total word length, with soundslike data, is larger than 240 characters.
hr: Ukupna duljina riječi s podacima o zvučnosti je veća od 240 znakova.

en: The value "%value:2" is not %accepted:3 and is thus invalid for the key "%key:1".
hr: Vrijednost „%value:2“ nije %accepted:3 i zato nije valjana za ključ „%key:1“.

en: The value for option "%key:1" can not be changed.
hr: Vrijednost opcije „%key:1“ nije moguće promijeniti.

en: The word "%word:1" is invalid.
hr: Riječ „%word:1“ nije valjana.

en: There must be at least one "add" line.
hr: Mora postojati barem jedan „add“-redak.

en: This could also mean that the file "%s" could not be opened for reading or does not exist.
hr: Ovo također može značiti da se datoteka „%s“ ne može otvoriti za čitanje ili ne postoji.

en: This is probably because:
hr: Vjerojatni razlog je:

en: Time to load word list:
hr: Trajanje učitavanja popisa riječi:

en: Unhandled Error:
hr: Neobrađena greška:

en: Unicode normalization form: none, nfd, nfc, comp
hr: forma Unicode normalizacije: none, nfd, nfc, comp

en: Unicode normalization required for current lang
hr: za trenutni jezik potrebna je Unicode normalizacija

en: Unknown Action: %s
hr: Nepoznata akcija: %s

en: Unknown mode description key "%key:1".
hr: Nepoznati način opisa ključa „%key:1“.

en: Unknown mode: "%mode:1".
hr: Nepoznati način: „%mode:1“.

en: Usage: aspell [options] <command>
hr: Uporaba: aspell [opcije] <naredba>

en: Use option modifiers only within named option.
hr: Koristite modifikatore opcija samo unutar imenovanih opcija.

en: Version specifier missing key: "aspell".
hr: Nema opcije za inačicu: „aspell“.

en: WARNING: Unable to enter Nroff mode: %s
hr: UPOZORENJE: nije moguć prijelaz na Nroff način: %s

en: Warning: %s Skipping string.
hr: Upozorenje: %s -- string je preskočen.

en: Warning: %s Skipping word.
hr: Upozorenje: %s -- riječ je preskočena.

en: Warning: Removing inapplicable affix '%s' from word %s.
hr: Upozorenje: uklanja se neprimjenjivi afiks „%s“ iz riječi %s.

en: Warning: Removing invalid affix '%s' from word %s.
hr: Upozorenje: uklanja se nevaljani afiks „%s“ iz riječi %s.

en: With:
hr: S(a):

en: Wrong endian order.
hr: Pogrešni redoslijed bajtova (endiannes).

en: Wrong soundslike version.
hr: Pogrešna inačica zvučnosti.

en: Wrong soundslike.
hr: Pogrešna zvučnost.

en: You must specify a file name.
hr: Morate specificirati ime datoteke.

en: You must specify a parameter for "%s".
hr: Morate specificirati parametar za „%s“.

en: You must specify an action
hr: Morate specificirati akciju

en: Yy
hr: DdYy

en: [options] is any of the following:
hr: [opcije] su bilo koja od sljedećih:

en: a number between 0 and 1
hr: broj između 0 i 1

en: a positive integer
hr: pozitivni cijeli broj

en: a string of 'o','O','p',or 'P'
hr: (jedan) string iz „o“, „O“, „p“ ili „P“

en: add or removes a filter
hr: doda ili ukloni filtar

en: attempts to clean words so that they are valid
hr: pokuša počistiti riječi da postanu valjane

en: avoid lossy conversions when normalization
hr: pri normalizaciji izbjegava pretvaranje s gubicima

en: base name of the main dictionary to use
hr: osnovno ime glavnog rječnika za uporabu

en: boolean
hr: logička vrijednost

en: characters to insert when a word is split
hr: znakovi za umetanje pri rastavljanju riječi

en: check TeX comments
hr: provjeriti i TeX komentare

en: check if affix flags are valid
hr: provjeri valjanost flaga afiksa

en: check if words are valid
hr: provjeri valjanost riječi

en: compute soundslike on demand rather than storing
hr: računa zvučnost riječi na zahtjev a ne sprema ih

en: consider camel case words legal
hr: spojene riječi u „camel“ formatu smatra kao dobre

en: consider run-together words legal
hr: prihvati spojene riječi

en: context delimiters (separated by spaces)
hr: graničnici konteksta (odvojeni razmacima)

en: create a backup file by appending ".bak"
hr: napravi osiguranje i pripoji mu nastavak „.bak“

en: create dictionary aliases
hr: napravi aliase za rječnike

en: create missing root/affix combinations
hr: napravi korijen/afiks kombinacije kojih nema

en: deprecated, use lang instead
hr: to je zastarjelo; koristite lang

en: dlopen returned "%return:1".
hr: dlopen() je vratila „%return:1“.

en: either "true" or "false"
hr: ili „true“ ili „false“

en: email quote characters
hr: citat-navodnici (obično „>“ i „|“) u e-pošti

en: enable Unicode normalization
hr: omogući Unicode normalizaciju

en: enable warnings
hr: omogući upozorenja

en: encoding to expect data to be in
hr: kodiranje koje se očekuje u podacima

en: enter Email mode.
hr: prijelaz na Email način.

en: enter HTML mode.
hr: prijelaz na HTML način.

en: enter Markdown mode.
hr: prijelaz u Markdown način.

en: enter Nroff mode.
hr: prijelaz na Nroff način.

en: enter TeX mode.
hr: prijelaz na TeX način.

en: experimental filter for hiding delimited contexts
hr: eksperimentalni filtar za skrivanje razgraničenih konteksta

en: extra dictionaries to use
hr: dodatni rječnici za uporabu

en: extra information for the word list
hr: dodatne informacije za popis riječi

en: files with list of extra words to accept
hr: datoteke s popisom dodatnih riječi koje treba prihvatiti

en: filter for Markdown/CommonMark documents
hr: filtar za rad s Markdown/CommonMark dokumentima

en: filter for dealing with HTML documents
hr: filtar za rad s HTML dokumentima

en: filter for dealing with Nroff documents
hr: filtar za rad s Nroff dokumentima

en: filter for dealing with TeX/LaTeX documents
hr: filtar za rad s TeX/LaTeX dokumentima

en: filter for dealing with Texinfo documents
hr: filtar za rad s Texinfo dokumentima

en: filter for dealing with generic SGML/XML documents
hr: filtar za rad s općim SGML/XML dokumentima

en: filter for skipping quoted text in email messages
hr: filter za preskakanje citata u e-pošti

en: filter mode
hr: načini filtriranja

en: filter to skip URL like constructs
hr: filtar za preskakanje struktura sličnih URL-u

en: ignore accents when checking words -- CURRENTLY IGNORED
hr: zanemari naglaske pri provjeravanju riječi -- ZA SADA ZANEMARENO

en: ignore case when checking words
hr: zanemari veličinu slova pri provjeri riječi

en: ignore commands to store replacement pairs
hr: zanemari naredbe za spremanje zamjenskih parova

en: ignore words <= n chars
hr: zanemari riječi s <= n znakova

en: in the form "<name> <value>"
hr: u obliku „<ime> <vrijednost>“

en: indicator for affix flags in word lists -- CURRENTLY IGNORED
hr: indikator za flag(e) afiksa u popisima riječi -- ZA SADA ZANEMARENO

en: integer
hr: cijeli broj

en: is not one of the allowed types
hr: nije jedna od dopuštenih vrsta

en: keyboard definition to use for typo analysis
hr: definira tipkovnicu za analizu zatipaka

en: keymapping for check mode: "aspell" or "ispell"
hr: mapiranje načina provjere: „aspell“ ili „ispell“

en: language code
hr: jezični kȏd

en: list
hr: lista

en: location for personal files
hr: lokacija privatnih datoteka

en: location of language data files
hr: lokacija datoteka jezičnih podataka

en: location of local language data files
hr: lokacija lokalnih datoteka s podacima o jeziku

en: location of main configuration file
hr: lokacija glavne konfiguracijske datoteke

en: location of the main word list
hr: lokacija glavnog popisa riječi

en: main configuration file
hr: glavna konfiguracijska datoteka

en: maximum number that can be strung together
hr: dopušteni maksimalni broj spojenih riječi

en: minimal length of interior words
hr: najmanja dopuštena duljina nutarnjih riječi

en: mode for checking C++ comments and string literals
hr: za provjeru C++ komentara i (doslovnih) stringova

en: mode for checking HTML documents
hr: za provjeru HTML dokumenata

en: mode for checking Markdown/CommonMark documents
hr: za provjeru Markdown/CommonMark dokumenata

en: mode for checking Nroff documents
hr: za provjeravanje Nroff dokumenata

en: mode for checking Perl comments and string literals
hr: za provjeru Perl komentara i (doslovnih) stringova

en: mode for checking TeX/LaTeX documents
hr: za provjeru TeX/LaTeX dokumenata

en: mode for checking Texinfo documents
hr: za provjeru Texinfo dokumenata

en: mode for checking generic SGML/XML documents
hr: za provjeru generičkih SGML/XML dokumenata

en: mode for skipping quoted text in email messages
hr: za preskakanje citiranog teksta u e-pošti

en: mode to check any lines starting with a #
hr: za provjeru redaka koji počinju s #

en: mode to disable all filters
hr: onemogućuje sve filtre

en: mode to skip URL like constructs (default mode)
hr: za preskakanje struktura sličnih URL-u (to je zadani način)

en: no longer used
hr: više se ne koristi

en: not a version number
hr: to nije broj inačice

en: num chars that can appear before the quote char
hr: broj mogućih znakova ispred citat-navodnika

en: one of ultra, fast, normal, slow, or bad-spellers
hr: jedno od ultra, fast, normal, slow ili bad-spellers

en: partially expand affixes for better suggestions
hr: djelomice dekomprimira afikse za bolje prijedloge

en: path(s) aspell looks for filters
hr: staze po kojima aspell traži filtre

en: personal configuration file
hr: privatna konfiguracijska datoteka

en: personal dictionary file name
hr: ime datoteke privatnog rječnika

en: prefix directory
hr: prefix (za stazu) direktorija

en: remove invalid affix flags
hr: ukloni nevaljane flage afiksa

en: replacements list file name
hr: ime datoteke s popisom zamjena

en: reverse the order of the suggest list
hr: obratno poreda predložene prijedloge

en: save replacement pairs on save all
hr: „Spremi sve“ sprema i zamjenske parove

en: search order for modules
hr: slijed traženja modula

en: search path for word list information files
hr: staza do datoteka s informacijama o popisu riječi

en: set module name
hr: postavite ime modula

en: set the prefix based on executable location
hr: prefiks se bazira na lokaciji programa aspell

en: size of the word list
hr: veličina popisa riječi

en: skip invalid words
hr: preskače nevaljane riječi

en: skip link labels in link reference definitions
hr: preskočite oznake poveznica u definicijama referenci veza

en: suggest possible replacements
hr: predloži moguće zamjene

en: suggestion mode
hr: način predlaganja

en: support tags that span multiple lines outside of HTML blocks
hr: podržava tagove koji se protežu preko više redaka izvan HTML blokova

en: swaps visible and invisible text
hr: zamijeni vidljivi i nevidljivi tekst

en: time load time and suggest time in pipe mode
hr: trajanje učitavanja i predlaganja u „pipe mode“

en: use affix compression when creating dictionaries
hr: pri stvaranju rječnika rabi kompresiju afiksa

en: use byte offsets instead of character offsets
hr: koristi bajt-odmake umjesto znak-odmake

en: use personal, replacement & session dictionaries
hr: koristi privatne, zamjenske i sesijske rječnike

en: use replacement tables, override sug-mode default
hr: koristi zamjenske tablice (redefinira zadani sug-mode)

en: use typo analysis, override sug-mode default
hr: koristi analizu zatipaka (redefinira zadani sug-mode)
