libc-2.39.9000 - en to hr translation catalogue (1440 entries)

en: 		Access Rights :
hr: 		Prava pristupa :

en: 		Attributes    :
hr: 		Atributi      :

en: 	Access rights:
hr: 	Prava pristupa:

en: 	Entry data of type %s
hr: 	Ulazni podaci vrste %s

en: 	Name       : %s
hr: 	Ime        : %s

en: 	Public Key :
hr: 	Javni ključ :

en: 	Type         : %s
hr: 	Vrsta        : %s

en: 	Universal addresses (%u)
hr: 	Univerzalne adrese (%u)

en: 	[%d]	Name          : %s
hr: 	[%d]	Ime           : %s

en: 	[%u] - [%u bytes]
hr: 	[%u] - [%u bajtova]

en: 	not a dynamic executable
hr: 	nije dinamička izvršna datoteka

en: 
    %s cache:
    
    %15s  cache is enabled
    %15s  cache is persistent
    %15s  cache is shared
    %15zu  suggested size
    %15zu  total data pool size
    %15zu  used data pool size
    %15lu  seconds time to live for positive entries
    %15lu  seconds time to live for negative entries
    %15llu  cache hits on positive entries
    %15llu  cache hits on negative entries
    %15llu  cache misses on positive entries
    %15llu  cache misses on negative entries
    %15lu%% cache hit rate
    %15zu  current number of cached values
    %15zu  maximum number of cached values
    %15zu  maximum chain length searched
    %15llu  number of delays on rdlock
    %15llu  number of delays on wrlock
    %15llu  memory allocations failed
    %15s  check /etc/%s for changes
hr: 
    %s predmemorija:
    
    %15s  predmemorija je omogućena
    %15s  predmemorija je trajna
    %15s  predmemorija je zajednička
    %15zu  predložena veličina
    %15zu  ukupna veličina podatkovnog skupa
    %15zu  veličina korištenog podatkovnog skupa
    %15lu  sekundi do isteka za pozitivne stavke
    %15lu  sekundi do isteka za negativne stavke
    %15llu  pogodaka predmemorije za pozitivne stavke
    %15llu  pogodaka predmemorije za negativne stavke
    %15llu  promašaja predmemorije za pozitivne stavke
    %15llu  promašaja predmemorije za negativne stavke
    %15lu%% omjer pogodaka predmemorije
    %15zu  trenutačni broj vrijednosti u spremniku
    %15zu  najveći broj vrijednosti u spremniku
    %15zu  najveća duljina lanca koja se pretražuje
    %15llu  broj kašnjenja na rdlocku
    %15llu  broj kašnjenja na wrlocku
    %15llu  neuspješnih dodjela memorije
    %15s  provjeri promjene u /etc/%s

en: 
    %s cache:
    
    %15s  cache is enabled
    %15s  cache is persistent
    %15s  cache is shared
    %15zu  suggested size
    %15zu  total data pool size
    %15zu  used data pool size
    %15lu  seconds time to live for positive entries
    %15lu  seconds time to live for negative entries
    %15lu  cache hits on positive entries
    %15lu  cache hits on negative entries
    %15lu  cache misses on positive entries
    %15lu  cache misses on negative entries
    %15lu%% cache hit rate
    %15zu  current number of cached values
    %15zu  maximum number of cached values
    %15zu  maximum chain length searched
    %15lu  number of delays on rdlock
    %15lu  number of delays on wrlock
    %15lu  memory allocations failed
    %15s  check /etc/%s for changes
hr: 
    %s predmemorija:
    
    %15s  predmemorija je omogućena
    %15s  predmemorija je trajna
    %15s  predmemorija je zajednička
    %15zu  predložena veličina
    %15zu  ukupna veličina podatkovnog skupa
    %15zu  veličina korištenog podatkovnog skupa
    %15lu  sekundi do isteka za pozitivne stavke
    %15lu  sekundi do isteka za negativne stavke
    %15lu  pogodaka predmemorije za pozitivne stavke
    %15lu  pogodaka predmemorije za negativne stavke
    %15lu  promašaja predmemorije za pozitivne stavke
    %15lu  promašaja predmemorije za negativne stavke
    %15lu%% omjer pogodaka predmemorije
    %15zu  trenutačni broj vrijednosti u spremniku
    %15zu  najveći broj vrijednosti u spremniku
    %15zu  najveća duljina lanca koja se pretražuje
    %15lu  broj kašnjenja na rdlocku
    %15lu  broj kašnjenja na wrlocku
    %15lu  neuspješnih dodjela memorije
    %15s  provjeri promjene u /etc/%s

en: 
    Group Members :
hr: 
    Članovi grupe :

en: 
    SELinux AVC Statistics:
    
    %15u  entry lookups
    %15u  entry hits
    %15u  entry misses
    %15u  entry discards
    %15u  CAV lookups
    %15u  CAV hits
    %15u  CAV probes
    %15u  CAV misses
hr: 
    SELinux AVC statistike:
    
    %15u  pretraga stavki
    %15u  pogodaka stavki
    %15u  promašaja stavki
    %15u  odbacivanja stavki
    %15u  CAV pretraga
    %15u  CAV pogodaka
    %15u  CAV ispitivanja
    %15u  CAV promašaja

en: 
    Time to Live  :
hr: 
    Vrijeme života  :

en:             %2lus  server runtime
hr:             %2lus  vrijeme rada servera

en:         %2um %2lus  server runtime
hr:         %2um %2lus  vrijeme rada servera

en:        %s -a [pathname]
hr:        %s -a [staza]

en:     %2uh %2um %2lus  server runtime
hr:     %2uh %2um %2lus  vrijeme rada servera

en:     Data Length = %u
hr:     Duljina podataka = %u

en:     Explicit members:
hr:     Eksplicitni članovi:

en:     Explicit nonmembers:
hr:     Eksplicitni nečlanovi:

en:     Implicit members:
hr:     Implicitni članovi:

en:     Implicit nonmembers:
hr:     Implicitni nečlanovi:

en:     No explicit members
hr:     Nema eksplicitnih članova

en:     No explicit nonmembers
hr:     Nema eksplicitnih nečlanova

en:     No implicit members
hr:     Nema implicitnih članova

en:     No implicit nonmembers
hr:     Nema implicitnih nečlanova

en:     No recursive members
hr:     Nema rekurzivnih članova

en:     No recursive nonmembers
hr:     Nema rekurzivnih nečlanova

en:     Recursive members:
hr:     Rekurzivni članovi:

en:     Recursive nonmembers:
hr:     Rekurzivni nečlanovi:

en:   or:
hr:     ili:

en:  (SKIPPED)
hr:  (PRESKOČENO)

en:  (changed)
hr:  (promijenjeno)

en:  (first)
hr:  (prvi)

en:  (from %s:%d)
hr:  (od %s:%d)

en:  (gmtime failed)
hr:  (neuspješan gmtime)

en:  (localtime failed)
hr:  (neuspješan localtime)

en:  (rule from "%s", line %ld)
hr:  (pravilo iz „%s“, redak %ld)

en:  (rule from "%s", line %lld)
hr:  (pravilo iz „%s“, redak %lld)

en:  - all data:
hr:  - svi podaci:

en:  - remaining data %p:
hr:  - ostatak podataka %p:

en:  [OPTION...]
hr:  [OPCIJA...]

en: "%s" is ambiguous in pre-2017c zic
hr: „%s“ nije jasno za „zic“  stariji od 2017c

en: "%s" is no directory; ignored
hr: „%s“ nije direktorij -- zanemareno

en: "%s" is undocumented; use "last%s" instead
hr: „%s“ nije dokumentirana -- koristite umjesto toga „last%s“

en: "%s", line %ld:
hr: „%s“, redak %ld:

en: "%s", line %lld:
hr: „%s“, redak %lld:

en: "Link %s %s" is part of a link cycle
hr: „Link %s %s“ je dio ciklične poveznice

en: "Zone %s" line and -l option are mutually exclusive
hr: „Zone %s“ redak i opcija -l se međusobno isključuju

en: "Zone %s" line and -p option are mutually exclusive
hr: „Zone %s“ redak i opcija -p se međusobno isključuju

en: %%z UT offset magnitude exceeds 99:59:59
hr: %%z UT veličina odmaka premašuje 99:59:59

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
hr: %.*s: parametar ARGP_HELP_FMT zahtijeva vrijednost

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
hr: %.*s: Nepoznati parametar ARGP_HELP_FMT

en: %1$s: definition does not end with `END %1$s'
hr: %1$s: definicija ne završava sa „END %1$s“

en: %15d  current number of threads
    %15d  maximum number of threads
    %15lu  number of times clients had to wait
    %15s  paranoia mode enabled
    %15lu  restart internal
    %15u  reload count
hr: %15d  trenutačni broj dretvi
    %15d  maksimalni broj dretvi
    %15lu  broj koliko puta je klijent morao čekati
    %15s  omogućen je paranoični način
    %15lu  ponovo pokreni interno
    %15u  broj ponovljenih učitavanja

en: %3ud %2uh %2um %2lus  server runtime
hr: %3ud %2uh %2um %2lus  vrijeme rada servera

en: %d libs found in cache `%s'
hr: %d biblioteka je pronađena u predmemoriji (cache) „%s“

en: %s in ruleless zone
hr: %s u „neposlušnoj“ vremenskoj zoni

en: %s is a 32 bit ELF file.
hr: %s je 32-bitna ELF datoteka.

en: %s is a 64 bit ELF file.
hr: %s je 64-bitna ELF datoteka.

en: %s is for unknown machine %d.
hr: %s je za nepoznati stroj %d.

en: %s is not a shared object file (Type: %d).
hr: %s nije datoteka dijeljenog objekta (Vrsta: %d).

en: %s is not a symbolic link
hr: %s nije simbolična poveznica

en: %s is not an ELF file - it has the wrong magic bytes at the start.
hr: %s nije ELF datoteka -- na početku ima pogrešne magične bajtove.

en: %s%s%s:%u: %s%sAssertion `%s' failed.
    %n
hr: %s%s%s:%u: %s%sKontrolni test „%s“ nije uspio.
    %n

en: %s%s%s:%u: %s%sUnexpected error: %s.
    %n
hr: %s%s%s:%u: %s%sneočekivana greška: %s.
    %n

en: %s%sUnknown signal %d
hr: %s%sNepoznati signal %d

en: %s: %s; low version = %lu, high version = %lu
hr: %s: %s, niža inačica = %lu, viša inačica = %lu

en: %s: %s; why = %s
hr: %s: %s, razlog = %s

en: %s: %s; why = (unknown authentication error - %d)
hr: %s: %s, razlog = (nepoznata greška provjere autentičnosti - %d)

en: %s: '%s' without matching 'ifdef' or 'ifndef'
hr: %s: ‘%s’ bez odgovarajućega ‘ifdef“ ili „ifndef’

en: %s: 'endif' without matching 'ifdef' or 'ifndef'
hr: %s: „endif“ bez odgovarajućega „ifdef“ ili „ifndef“

en: %s: -R time exceeds -r cutoff
hr: %s: vrijeme -R je veće od ograničenja -r

en: %s: <mb_cur_max> must be greater than <mb_cur_min>
hr: %s: <mb_cur_max> mora biti veći od <mb_cur_min>

en: %s: Can't chdir to %s: %s
hr: %s: Nije moguće promijeniti (chdir) radni direktorij u %s: %s

en: %s: Can't create %s/%s: %s
hr: %s: Nije moguće stvoriti %s/%s: %s

en: %s: Can't create directory %s: %s
hr: %s: Nije moguće stvoriti direktorij %s: %s

en: %s: Can't link %s/%s to %s/%s: %s
hr: %s: Nije moguće povezati %s/%s na %s/%s: %s

en: %s: Can't open %s: %s
hr: %s: Nije moguće otvoriti %s: %s

en: %s: Can't read %s/%s: %s
hr: %s: Nije moguće pročitati %s/%s: %s

en: %s: Can't remove %s/%s: %s
hr: %s: Nije moguće ukloniti %s/%s: %s

en: %s: ISA level is too high (%d > %d)
hr: %s: ISA razina je previsoka (%d > %d)

en: %s: Memory exhausted
hr: %s: Nema dovoljno memorije

en: %s: Memory exhausted: %s
hr: %s: Nema dovoljno memorije: %s

en: %s: More than one -L option specified
hr: %s: Navedeno je više od jedne opcije -L

en: %s: More than one -d option specified
hr: %s: Navedeno je više od jedne opcije -d

en: %s: More than one -l option specified
hr: %s: Navedeno je više od jedne opcije -l

en: %s: More than one -p option specified
hr: %s: Navedeno je više od jedne opcije -p

en: %s: More than one -r option specified
hr: %s: Navedeno je više od jedne -r opcije

en: %s: More than one -t option specified
hr: %s: Navedeno je više od jedne opcije -t

en: %s: Too many arguments
hr: %s: Previše argumenata

en: %s: `%s' mentioned more than once in definition of weight %d
hr: %s: „%s“ spomenuto je više od jedanput u definiciji težine %d

en: %s: `%s' must be a character
hr: %s: „%s“ mora biti znak

en: %s: `%s' value does not match `%s' value
hr: %s: vrijednost „%s“ ne slaže se s vrijednosti „%s“

en: %s: `-1' must be last entry in `%s' field
hr: %s: „-1“ mora biti zadnja stavka u polju „%s“

en: %s: `forward' and `backward' are mutually excluding each other
hr: %s: „forward“ i „backward“ se međusobno isključuju

en: %s: `position' must be used for a specific level in all sections or none
hr: %s: „position“ se mora koristiti za određenu razinu
      u svim sekcijama ili nijednoj sekciji

en: %s: `translit_start' section does not end with `translit_end'
hr: %s: „translit_start“ sekcija ne završava s „translit_end“

en: %s: bad symbol <%.*s>
hr: %s: loši simbol <%.*s>

en: %s: byte sequence of first character of range is not lower than that of the last character
hr: %s: sekvencija bajtova prvog znaka raspona nije manji od onog zadnjeg znaka

en: %s: byte sequences of first and last character must have the same length
hr: %s: sekvencije bajtova prvog i zadnjeg znaka moraju biti iste duljine

en: %s: cannot have `%s' as end of ellipsis range
hr: %s: „%s“ ne smije biti na kraju raspona (nakon trotočke)

en: %s: cannot reorder after %.*s: symbol not known
hr: %s: nije moguće promijeniti poredak poslije %.*s: simbol nije poznat

en: %s: character `%s' in charmap not representable with one byte
hr: %s: znak „%s“ u tablici znakova ne može reprezentirati samo s jedan bajt

en: %s: character `%s' needed as default value not representable with one byte
hr: %s: znak „%s“ potreban kao zadana vrijednost ne može
      reprezentirati samo jedan bajt

en: %s: character `%s' not defined while needed as default value
hr: %s: znak „%s“ potreban je kao zadana vrijednost a nije definiran

en: %s: destination must not be a directory
hr: %s: odredište ne smije biti direktorij

en: %s: direction flag in string %Zd in `era' field is not '+' nor '-'
hr: %s: pokazivač smjera u stringu %Zd u polju „era“ nije ni „+“ ni „-“

en: %s: direction flag in string %Zd in `era' field is not a single character
hr: %s: pokazivač smjera u stringu %Zd u polju „era“ nije jedan znak

en: %s: duplicate `default_missing' definition
hr: %s: duplikat definicije „default_missing“

en: %s: duplicate category version definition
hr: %s: duplikat definicije inačice kategorije

en: %s: duplicate declaration of section `%s'
hr: %s: duplikat deklaracije od sekcije „%s“

en: %s: duplicate definition of `%s'
hr: %s:duplikat definicije od „%s“

en: %s: empty category description not allowed
hr: %s: prazan opis kategorije nije dopušten

en: %s: empty weight string not allowed
hr: %s: prazan string težine nije dopušten

en: %s: error in state machine
hr: %s: greška u automatu

en: %s: failed to remove the old destination
hr: %s: nije uspjelo ukloniti staro odredište

en: %s: field `%s' declared more than once
hr: %s: polje „%s“ deklarirano je više od jedanput

en: %s: field `%s' does not contain exactly ten entries
hr: %s: polje „%s“ ne sadrži točno deset stavki

en: %s: field `%s' must not be defined
hr: %s: polje „%s“ ne smije biti definirano

en: %s: field `%s' must not be empty
hr: %s: polje „%s“ ne smije biti prazno

en: %s: field `%s' not defined
hr: %s: polje „%s“ nije definirano

en: %s: field `%s' not defined, using defaults
hr: %s: polje „%s“ nije definirano, koristimo zadano

en: %s: field `%s' undefined
hr: %s: polje „%s“ nije definirano

en: %s: file open error: %m
hr: %s: greška otvaranja datoteke: %m

en: %s: garbage at end of offset value in string %Zd in `era' field
hr: %s: smeće pri kraju vrijednosti odmaka u stringu %Zd u polju „era“

en: %s: garbage at end of starting date in string %Zd in `era' field
hr: %s: smeće pri kraju početnog datuma u stringu %Zd u polju „era“

en: %s: garbage at end of stopping date in string %Zd in `era' field
hr: %s: smeće pri kraju krajnjeg datuma u stringu %Zd u polju „era“

en: %s: incomplete `END' line
hr: %s: nepotpuni „END“ redak

en: %s: invalid destination: %s
hr: %s: nevaljano odredište: %s

en: %s: invalid escape `%%%c' sequence in field `%s'
hr: %s: nevaljani kontrolni kod „%%%c“ u polju „%s“

en: %s: invalid escape sequence in field `%s'
hr: %s: nevaljani kontrolni kod u polju „%s“

en: %s: invalid number for offset in string %Zd in `era' field
hr: %s: nevaljani broj za odmak u stringu %Zd u polju „era“

en: %s: invalid number of sorting rules
hr: %s: nevaljani broj pravila razvrstavanja

en: %s: invalid option -- '%c'
hr: %s: nevaljana opcija -- ‘%c’

en: %s: invalid starting date in string %Zd in `era' field
hr: %s: nevaljani početni datum u stringu %Zd u polju „era“

en: %s: invalid stopping date in string %Zd in `era' field
hr: %s: nevaljani krajnji datum u stringu %Zd u polju „era“

en: %s: invalid time range: %s
hr: %s: nevaljano vremensko razdoblje: %s

en: %s: invalid time: %s
hr: %s: nevaljano vrijeme: %s

en: %s: invalid value for field `%s'
hr: %s: nevaljana vrijednost polja „%s“

en: %s: language abbreviation `%s' not defined
hr: %s: kratica za „%s“ jezik nije definirana

en: %s: line %d: bad command `%s'
hr: %s: redak %d: loša naredba „%s“

en: %s: line %d: cannot specify more than %d trim domains
hr: %s: redak %d: više od %d trim domene nije dopušteno

en: %s: line %d: expected `on' or `off', found `%s'
hr: %s: redak %d: očekuje se „on“ ili „off“, „%s“ nađen

en: %s: line %d: ignoring trailing garbage `%s'
hr: %s: redak %d: zanemareno smeće na kraju „%s“

en: %s: line %d: list delimiter not followed by domain
hr: %s: redak %d: nakon znaka za odvajanje popisa ne slijedi domena

en: %s: missing `order_end' keyword
hr: %s: nema ključne riječi „order_end“

en: %s: missing `reorder-end' keyword
hr: %s: nema ključne riječi „reorder-end“

en: %s: missing `reorder-sections-end' keyword
hr: %s: nema ključne riječi „reorder-sections-end“

en: %s: missing era format in string %Zd in `era' field
hr: %s: nema formata ere u stringu %Zd u polju „era“

en: %s: missing era name in string %Zd in `era' field
hr: %s: nema imena ere u stringu %Zd u polju „era“

en: %s: more than one 'else'
hr: %s: više od jedan „else“

en: %s: multiple order definitions for section `%s'
hr: %s: nekoliko definicija poretka za sekciju „%s“

en: %s: multiple order definitions for unnamed section
hr: %s: nekoliko definicija poretka za neimenovanu sekciju

en: %s: nested conditionals not supported
hr: %s: ugniježđeni uvjeti nisu podržani

en: %s: no correct regular expression for field `%s': %s
hr: %s: nema ispravnog regularnog izraza za polje „%s“: %s

en: %s: no identification for category `%s'
hr: %s: nema identifikacije za kategoriju „%s“

en: %s: no representable `default_missing' definition found
hr: %s: nema reprezentativne definicije „default_missing“

en: %s: not enough sorting rules
hr: %s: nema dovoljno pravila razvrstavanja

en: %s: numeric country code `%d' not valid
hr: %s: nevaljani brojčani kod za „%d“ zemlju

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija ‘%s%s’ ne dopušta argument

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
hr: %s: opcija ‘%s%s’ nije jednoznačna

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
hr: %s: opcija ‘%s%s’ nije jednoznačna; mogućnosti:

en: %s: option '%s%s' requires an argument
hr: %s: opcija ‘%s%s’ zahtijeva argument

en: %s: option '%s' requires an argument.\n
hr: %s: opcija ‘%s’ zahtijeva argument.\n

en: %s: option '%s' requires an argument\n
hr: %s: opcija ‘%s’ zahtijeva argument\n

en: %s: option is ambiguous; possibilities:
hr: %s: opcija nije jednoznačna; mogućnosti:

en: %s: option requires an argument -- '%c'
hr: %s: opcija zahtijeva argument -- ‘%c’

en: %s: option requires an argument -- '%s'\n
hr: %s: opcija zahtijeva argument -- ‘%s’\n

en: %s: order for `%.*s' already defined at %s:%zu
hr: %s: redoslijed za „%.*s“ je već definiran u %s:%zu

en: %s: order for collating element %.*s not yet defined
hr: %s: poredak za element razvrstavanja %.*s još nije definiran

en: %s: order for collating symbol %.*s not yet defined
hr: %s: poredak za simbol razvrstavanja %.*s još nije definiran

en: %s: out of memory to store relocation results for %s
hr: %s: nema dovoljno memorije za spremanje rezultata premještanja za %s

en: %s: pre-%d clients may mishandle distant timestamps
hr: %s: klijenti prije verzije %d mogu loše obraditi daleke vremenske oznake

en: %s: pre-2021b clients may mishandle leap second expiry
hr: %s: klijenti prije 2021b mogu loše obraditi istek upotrebe prijestupne sekunde

en: %s: pre-2021b clients may mishandle leap second table truncation
hr: %s: klijenti prije 2021b mogu loše obraditi kraćenje tablice prijestupnih sekunda

en: %s: premature end of file
hr: %s: preuranjen kraj datoteke

en: %s: rename to %s/%s: %s
hr: %s: promijeni ime na %s/%s: %s

en: %s: section `%.*s' not known
hr: %s: sekcija „%.*s“ nije poznata

en: %s: size overflow
hr: %s: prekoračenje veličine

en: %s: starting date is invalid in string %Zd in `era' field
hr: %s: nevaljani početni datum u stringu %Zd u polju „era“

en: %s: symbolic range ellipsis must not be directly followed by `order_end'
hr: %s: simbol za raspon (ellipsis) ne smije biti odmah ispred „order_end“

en: %s: symbolic range ellipsis must not directly follow `order_start'
hr: %s: simbol za raspon (ellipsis) ne smije odmah iza „order_start“

en: %s: syntax error
hr: %s: sintaktička greška

en: %s: syntax error in definition of new character class
hr: %s: sintaktička greška u definiciji nove klase znakova

en: %s: syntax error in definition of new character map
hr: %s: sintaktička greška u definiciji nove tablice znakova

en: %s: table for class "%s": %lu bytes
hr: %s: tablica za klasu „%s“: %lu bajtova

en: %s: table for map "%s": %lu bytes
hr: %s: tablica za znakovne tablice „%s“: %lu bajtova

en: %s: table for width: %lu bytes
hr: %s: tablica za širinu: %lu bajtova

en: %s: terminology language code `%s' not defined
hr: %s: terminologija jezičnog koda „%s“ nije definirana

en: %s: the start and the end symbol of a range must stand for characters
hr: %s: početni i krajnji simbol raspona moraju biti znakovi

en: %s: third operand for value of field `%s' must not be larger than %d
hr: %s: treći operand vrijednosti polja „%s“ ne smije biti veći od %d

en: %s: too few values for field `%s'
hr: %s: premalo vrijednosti za polje „%s“

en: %s: too many rules; first entry only had %d
hr: %s: previše pravila; prva stavka je imala samo %d

en: %s: too many values
hr: %s: previše vrijednosti

en: %s: too many values for field `%s'
hr: %s: previše vrijednosti za polje „%s“

en: %s: transliteration data from locale `%s' not available
hr: %s: nema podataka za transliteraciju iz locale „%s“

en: %s: unknown character in collating symbol name
hr: %s: nepoznati znak u imenu simbola razvrstavanja

en: %s: unknown character in equivalent definition name
hr: %s: nepoznati znak u imenu definicije ekvivalencije

en: %s: unknown character in equivalent definition value
hr: %s: nepoznati znak u vrijednosti definicije ekvivalencije

en: %s: unknown character in field `%s'
hr: %s: nepoznati znak u polju „%s“

en: %s: unknown section name `%.*s'
hr: %s: nepoznato ime sekcije „%.*s“

en: %s: unknown standard `%s' for category `%s'
hr: %s: nepoznati standard „%s“ za kategoriju „%s“

en: %s: unknown symbol `%s' in equivalent definition
hr: %s: nepoznati simbol „%s“ u definicije ekvivalencije

en: %s: unknown timezone '%s': %s
hr: %s: nepoznata vremenska zona ‘%s’: %s

en: %s: unrecognized option '%c%s'\n
hr: %s: neprepoznata opcija ‘%c%s’\n

en: %s: unrecognized option '%s%s'
hr: %s: neprepoznata opcija ‘%s%s’

en: %s: usage is %s [ --version ] [ --help ] [ -v ] \
    	[ -b {slim|fat} ] [ -d directory ] [ -l localtime ] [ -L leapseconds ] \
    	[ -p posixrules ] [ -r '[@lo][/@hi]' ] [ -R '@hi' ] \
    	[ -t localtime-link ] \
    	[ filename ... ]
    
    Report bugs to %s.
hr: %s: uporaba: %s [--version] [--help] [-v] \
    	[-b {slim|fat}] [-d direktorij] [-l lokalno_vrijeme] [-L prijestupne_sekunde] \
    	[-p posix_pravila]  -r '[@lo][/@hi]'] [-R '@hi'] \
    	[-t localtime-link] \
    	[datoteka ...]
    
    Prijavite (na engleskom) greške na %s.

en: %s: usage: %s OPTIONS TIMEZONE ...
    Options include:
      -c [L,]U   Start at year L (default -500), end before year U (default 2500)
      -t [L,]U   Start at time L, end before time U (in seconds since 1970)
      -i         List transitions briefly (format is experimental)
      -v         List transitions verbosely
      -V         List transitions a bit less verbosely
      --help     Output this help
      --version  Output version info
    
    Report bugs to %s.
hr: %s: uporaba: %s OPCIJE IME_ZONE ...
    Ispiše trenutačno vrijeme u svim vremenskim zonama navedenim
    na naredbenom retku
    Opcije:
      -c [L,]U   počne u godini L (zadano -500), završi prije godine U (zadano 2500)
      -t [L,]U   počne s vremenom L, završi prije vremena U (u sekundama od 1970)
      -i         kratak popis tranzicija (eksperimentalni format)
      -v         opširni popis tranzicija
      -V         manje opširan popis tranzicija
      --help     ova pomoć
      --version  informacije o inačici ovog programa
    
    Prijavite greške na %s.

en: %s: value for field `%s' must be a single character
hr: %s: vrijednost polja „%s“ mora biti samo jedan znak

en: %s: value for field `%s' must be in range %d...%d
hr: %s: vrijednost polja „%s“ mora biti u rasponu %d...%d

en: %s: value for field `%s' must not be an empty string
hr: %s: vrijednost polja „%s“ ne smije biti prazni string

en: %s: value of field `int_curr_symbol' does not correspond to a valid name in ISO 4217 [--no-warnings=intcurrsym]
hr: %s: vrijednost polja „int_curr_symbol“ ne odgovara valjanom
      imenu u ISO 4217 [--no-warnings=intcurrsym]

en: %s: value of field `int_curr_symbol' has wrong length
hr: %s: vrijednost polja „int_curr_symbol“ ima pogrešnu duljinu

en: %s: values for field `%s' must be smaller than 127
hr: %s: vrijednosti polja „%s“ moraju biti manje od 127

en: %s: values for field `%s' must not be larger than %d
hr: %s: vrijednosti polja „%s“ ne smiju biti veće od %d

en: %s: warning: zone "%s" abbreviation "%s" %s
hr: %s: upozorenje: zona „%s“ kratica „%s“ %s

en: %s: weights must use the same ellipsis symbol as the name
hr: %s: težine moraju koristiti isti znak za trotočku kao i ime

en: %s: wild -c argument %s
hr: %s: suvišni argument %s na opciji -c

en: %s: wild -t argument %s
hr: %s: suvišni argument %s na opciji -t

en: %s:%u: cannot read directory %s
hr: %s:%u: nije moguće čitati direktorij %s

en: %s:%u: hwcap directive ignored
hr: %s:%u: hwcap direktiva -- zanemareno

en: '%s' is not a known database
hr: ‘%s’ nije poznata vrsta baze podataka

en: 'wait' failed
hr: neuspješni „wait“

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
hr: (**INTERNA GREŠKA PROGRAMA**) Nema poznate inačice!?

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
hr: (**INTERNA GREŠKA PROGRAMA**) Opcije su trebale biti prepoznate!?

en: (Unknown object
hr: (Nepoznati objekt

en: (from %s:%d and %s:%d)
hr: (od %s:%d i %s:%d)

en: *** Cannot read debuginfo file name: %m
hr: *** Nije moguće pročitati ime datoteke s podacima za debugiranje: %m

en: *** The file `%s' is stripped: no detailed analysis possible
hr: *** Dijelovi datoteke „%s“ su uklonjeni: detaljna analiza nije moguća

en: *standard input*
hr: *standardni ulaz*

en: -o OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...
    [OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...]
hr: -o IZLAZNA-DATOTEKA [ULAZNA-DATOTEKA]...
    [IZLAZNA-DATOTEKA [ULAZNA-DATOTEKA]...]

en: -s ignored
hr: -s zanemareno

en: -y ignored
hr: -y zanemareno

en: .lib section in a.out corrupted
hr: .lib sekcija u a.out je oštećena

en: <%s> and <%s> are invalid names for range
hr: <%s> i <%s> nisu valjana imena raspona

en: <SP> character must not be in class `%s'
hr: <SP> znak ne smije biti u klasi „%s“

en: <SP> character not in class `%s'
hr: <SP> znak nije u klasi „%s“

en: <warnings>
hr: <upozorenja>

en: Aborted
hr: Prekid

en: Access Rights :
hr: Prava pristupa :

en: Access Vector Cache (AVC) started
hr: Pokrenuti je AVC (Access Vector Cache)

en: Accessing a corrupted shared library
hr: Pristupanje oštećenoj dijeljenoj biblioteci

en: Add locales named by parameters to archive
hr: locale, imenovane s parametrima umetne u arhivu

en: Adding %s
hr: Dodavanje %s

en: Address already in use
hr: Adrese se već koriste

en: Address family for hostname not supported
hr: Familija adresa za hostname nije podržana

en: Address family not supported by protocol
hr: Protokol ne podržava familiju adresa

en: Address not mapped to object
hr: Adresa nije pridružena objektu

en: Advertise error
hr: Greška oglašavanja

en: Alarm clock
hr: Budilica

en: All requests done
hr: Svi zahtjevi su obrađeni

en: Also draw graph for total memory consumption
hr: također nacrta i ukupnu upotrebu memorije

en: Archive control:
hr: Upravljanje arhivom:

en: Argument list too long
hr: Popis sadrži previše argumenata

en: Attempt to remove a non-empty table
hr: Pokušaj da se ukloni tablica koja nije prazna

en: Attempting to link in too many shared libraries
hr: Pokušaj povezati se s previše dijeljenih biblioteka

en: Authentication OK
hr: Uspješno provjerena autentičnost

en: Authentication error
hr: Greška pri provjeri autentičnosti

en: BOGUS OBJECT
hr: LAŽNI OBJEKT

en: Bad address
hr: Loša adresa

en: Bad file descriptor
hr: Loš datotečni deskriptor

en: Bad font file format
hr: Loš format datoteke sa znakovima

en: Bad message
hr: Loša poruka

en: Bad system call
hr: Loši sustavski poziv

en: Bad value for ai_flags
hr: Loša vrijednost za ai_flags

en: Binary data
hr: Binarni podaci

en: Block device required
hr: Potreban je blokovski uređaj

en: Broadcast poll problem
hr: Problem s anketom emisije (poll broadcast)

en: Broken pipe
hr: Prekinuta cijev

en: Bus error
hr: Sabirnička greška

en: CACHE
hr: PREDMEMORIJA

en: CHAR
hr: ZNAK

en: CONF
hr: KONFIG

en: CONFIG
hr: KONFIG

en: CPU ISA level is lower than required
hr: ISA razina za CPU je niža od potrebne razine

en: CPU time limit exceeded
hr: Prekoračeno je vremensko ograničenje procesora

en: Cache expired
hr: Predmemorija je iscurila

en: Cache file has wrong endianness.
hr: Datoteka predmemorije ima loš endian.

en: Cache generated by:
hr: Predmemoriju je generiao:

en: Can not access a needed shared library
hr: Nije moguće pristupiti nužnoj zajedničkoj biblioteci

en: Can't bind to server which serves this domain
hr: Nije moguće povezati se na server koji poslužuje ovu domenu

en: Can't chdir to /
hr: Nije moguće promijeniti direktorij u / (root)

en: Can't communicate with portmapper
hr: Nije moguće komunicirati s portmapper-om

en: Can't communicate with ypbind
hr: Nije moguće komunicirati s ybind()

en: Can't communicate with ypserv
hr: Nije moguće komunicirati s ypserv()

en: Can't create temporary cache file %s
hr: Nije moguće stvoriti privremenu cache-datoteku %s

en: Can't find %s
hr: Nije moguće pronaći %s

en: Can't link %s to %s
hr: Nije moguće napraviti vezu (link) %s na %s

en: Can't open cache file %s
hr: Nije moguće otvoriti cache-datoteku %s

en: Can't open cache file directory %s
hr: Nije moguće otvoriti direktorij %s s cache-datotekom

en: Can't open directory %s
hr: Nije moguće otvoriti direktorij %s

en: Can't stat %s
hr: Nije moguće dobiti status %s

en: Can't stat %s
hr: Nije moguće dobiti status %s

en: Can't unlink %s
hr: Nije moguće ukloniti (unlink) vezu %s

en: Cannot allocate memory
hr: Nema dovoljno memorije

en: Cannot assign requested address
hr: Nije moguće dodijeliti zatraženu adresu

en: Cannot create socket for broadcast rpc
hr: Nije moguće stvoriti utičnicu za emitiranje (broadcast) RPC

en: Cannot exec a shared library directly
hr: Nije moguće izravno pokrenuti dijeljenu biblioteku

en: Cannot fstat file %s.
hr: Nije moguće dobiti status (fstat) od %s.

en: Cannot lstat %s
hr: Nije moguće dobiti status veze %s

en: Cannot mmap file %s.
hr: Nije moguće mapirati (mmap) datoteku %s u memoriju.

en: Cannot receive reply to broadcast
hr: Nije moguće primiti odgovor na emisiju (broadcast); nema odgovara na emisiju

en: Cannot register service
hr: Nije moguće registrirati uslugu

en: Cannot send after transport endpoint shutdown
hr: Nije moguće se ništa poslati nakon zatvaranja krajnje komunikacijske točke

en: Cannot send broadcast packet
hr: Nije moguće emitirati (broadcast) paket

en: Cannot set %s to default locale
hr: Nije moguće postaviti %s na zadani (default) locale

en: Cannot set socket option SO_BROADCAST
hr: Nije moguće postaviti opciju SO_BROADCAST utičnice

en: Cannot stat %s
hr: Nije moguće stat %s

en: Change to and use ROOT as root directory
hr: promijeni direktorij u ROOT i koristi ga kao root direktorij

en: Changing access rights of %s to %#o failed
hr: Promjena prava pristupa %s u %#o nije uspjela

en: Channel number out of range
hr: Broj kanala je izvan raspona

en: Character Separator : %c
hr: Znak razdvajanja     : %c

en: Child exited
hr: Potomak (child process) je završio

en: Child has exited
hr: Potomak (child process) je završio

en: Child has stopped
hr: Potomak (child process) je zaustavljen

en: Child has terminated abnormally and created a core file
hr: Potomak (child process) nije normalno završio i
     ispisao je stanje memorije u datoteku

en: Child has terminated abnormally and did not create a core file
hr: Potomak (child process) je abnormalno završio i nije
     ispisao stanje memorije u datoteku

en: Client credential too weak
hr: Akreditiv klijenta je preslabi

en: Columns             :
hr: Stupaca              :

en: Comma-separated list of warnings to disable; supported warnings are: ascii, intcurrsym
hr: Onemogući upozorenja sa zarezima odvojenom listom;
      podržana upozorenja su: ascii, intcurrsym

en: Comma-separated list of warnings to enable; supported warnings are: ascii, intcurrsym
hr: Omogući upozorenja sa zarezima odvojenom listom;
      podržana upozorenja su: ascii, intcurrsym

en: Communication error on send
hr: Greška u komunikaciji pri slanju

en: Compile locale specification
hr: Kompilira locale specifikaciju

en: Computer bought the farm
hr: Računalo je mrtvo

en: Configure Dynamic Linker Run Time Bindings.
hr: Konfigurira dinamički linker.

en: Connection refused
hr: Veza odbijena

en: Connection reset by peer
hr: Poveznica je prekinuta od druge strane (od ciljanog člana u prijenosu)

en: Connection timed out
hr: Veza je prekinuta zbog ograničenja vremena čekanja nsa odgovor

en: Continued
hr: Nastavlja se

en: Convert encoding of given files from one encoding to another.
hr: Konvertira navedene datoteke iz jednog kodiranja u drugi.

en: Convert key to lower case
hr: pretvori ključ u mala slova

en: Coprocessor error
hr: Greška koprocesora

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
hr: Copyright © %s Free Software Foundation, Inc.
    Ovo je slobodan softver, pogledajte izvorni kod za uvjete kopiranja.
    NEMA jamstava; čak ni za PRODAJU ili UPOTREBU ZA ODREĐENU NAMJENU.

en: Could not allocate group list: %m
hr: Nije bilo moguće dodijeliti grupni popis: %m

en: Could not create library path
hr: Nije bilo moguće stvoriti stazu za biblioteku

en: Could not create log file
hr: Nije bilo moguće stvoriti dnevničku datoteku (logfile)

en: Could not form glibc-hwcaps path
hr: Nije moguće formirati glibc-hwcaps stazu

en: Could not form library path
hr: Nije bilo moguće formirati stazu biblioteke

en: Couldn't execute %s
hr: Nije bilo moguće izvršiti %s

en: Create C header file NAME containing symbol definitions
hr: stvori C header-datoteku IME koja sadrži definicije simbola

en: Create fastloading iconv module configuration file.
hr: Stvori konfiguracijsku datoteku iconv modula za brzo učitavanje.

en: Create output even if warning messages were issued
hr: stvori izlaz čak i nakon izdanih poruka upozorenja

en: Create simple database from textual input.
hr: Stvori jednostavnu bazu podataka iz tekstnog unosa.

en: Creation Time : %s
hr: Vrijeme stvaranja : %s

en: DATAFILE [OUTFILE]
hr: DATOTEKA_PODATAKA [IZLAZNA_DATOTEKA]

en: DIRECTORY
hr: DIREKTORIJ

en: DST not allowed in SUID/SGID programs
hr: DST nije dopušten u SUID/SGID programima

en: DT_RELR without GLIBC_ABI_DT_RELR dependency
hr: DT_RELR bez GLIBC_ABI_DT_RELR ovisnosti

en: DYNAMIC LINKER BUG!!!
hr: GREŠKA DINAMIČKOG LINKERA!!!

en: Data input available
hr: Dostupni su ulazni podaci

en: Database for table does not exist
hr: Baza podataka za tablicu ne postoji

en: Database is busy
hr: Baza podataka je zauzeta

en: Default Access rights :
hr: Zadana prava pristupa :

en: Destination address required
hr: Obvezno se zahtijeva adresa odredišta

en: Device disconnected
hr: Izgubljena je veza s uređajem (nije više spojen)

en: Device not a stream
hr: Uređaj nije stream (potok)

en: Device or resource busy
hr: Uređaj ili resurs je zauzeti

en: Diffie-Hellmann (%d bits)
hr: Diffie-Hellmann (%d bitova)

en: Directory     : %s
hr: Direktorij    : %s

en: Directory arguments required when using --nostdlib
hr: Potrebni su argumenti direktorija kad se koristi --nostdlib

en: Directory not empty
hr: Direktorij nije prazan

en: Disk quota exceeded
hr: Prekoračena je dodijeljena kvota (prostor) na disku

en: Do not create hard links between installed locales
hr: Ne stvarati tvrde poveznice između instaliranih lokalima

en: Do not fork and display messages on the current tty
hr: ne pokreće novi proces; poruke ispisuje na aktualnom terminalu

en: Do not fork, but otherwise behave like a daemon
hr: ne pokreće novi proces, ali se inače ponaša kao daemon

en: Do not print messages while building database
hr: ne ispisivati poruke pri izgradnji baze podataka

en: Do not search standard directories, only those on the command line
hr: ne traži po standardnim direktorijima već samo one na naredbenom retku

en: Do not use existing catalog, force new output file
hr: ne koristi postojeći katalog; prisilno izradi novu izlaznu datoteku

en: Domain not bound
hr: Domena nije povezana

en: Don't add new data to archive
hr: ne dodaje nove podatke u arhivu

en: Don't buffer output
hr: ne (među)sprema izlaz (no buffering)

en: Don't build cache
hr: ne gradi predmemoriju (cache)

en: Don't update symbolic links
hr: ne ažurira simbolične poveznice

en: Dump information generated by PC profiling.
hr: Ispiše informacije generirane PC profiliranjem.

en: ELF file ABI version invalid
hr: ABI inačica od ELF datoteke nije valjana

en: ELF file OS ABI invalid
hr: OS ABI od ELF datoteke nije valjani

en: ELF file data encoding not big-endian
hr: Kodiranje podataka ELF datoteke nije big-endian

en: ELF file data encoding not little-endian
hr: Kodiranje podataka ELF datoteke nije little-endian

en: ELF file version does not match current one
hr: Inačica ELF datoteke ne slaže se s aktualnom

en: ELF file version ident does not match current one
hr: Identifikacija inačice ELF datoteke ne slaže se s aktualnom

en: ELF file's phentsize not the expected size
hr: phentsize ELF datoteke nije očekivane veličine

en: ELF load command address/offset not page-aligned
hr: adresa/odmak ELF naredbe nije page-aligned

en: EMT trap
hr: EMT zamka

en: ENTRY
hr: UNOS

en: Encrypted data
hr: Šifrirani podaci

en: Entry/table type mismatch
hr: Vrsta stavke/tablice se ne podudaraju

en: Enumeration not supported on %s
hr: Enumeriracija nije podržana na %s

en: Error getting context of nscd
hr: Greška pri dobivanju nscd konteksta

en: Error getting context of socket peer
hr: Greška pri dobivanju konteksta utičnice

en: Error getting security class for nscd.
hr: Greška pri dobivanju nscd konteksta.

en: Error getting sid from context
hr: Greška pri dobivanju SID iz konteksta

en: Error in RPC subsystem
hr: Greška u RPC podsustavu

en: Error in accessing NIS+ cold start file.  Is NIS+ installed?
hr: Greška u pristupanju datoteci NIS+ hladnog starta. Je li NIS+ instaliran?

en: Error in unknown error system:
hr: Greška u nepoznatom sustavu grešaka:

en: Error querying policy for undefined object classes or permissions.
hr: Greška prilikom ispitivanja pravila za nedefinirane
      klase objekata ili dopuštenja.

en: Error translating permission name "%s" to access vector bit.
hr: Greška pri prevođenju naziva dopuštenja „%s“ za pristup vektorskom bitu.

en: Error while talking to callback proc
hr: Greška pri komunikaciji s povratnim procesom

en: Error: .netrc file is readable by others.
hr: Greška: datoteku .netrc mogu čitati drugi korisnici.

en: Exactly one parameter with process ID required.
hr: Potreban je jedan i samo jedan parametar s ID-om procesa (PID).

en: Exchange full
hr: Razmjena je puna

en: Exec format error
hr: Greška u formatu izvršne datoteke

en: FATAL: system does not define `_POSIX2_LOCALEDEF'
hr: FATALNA GREŠKA: sustav ne definira „_POSIX2_LOCALEDEF“

en: FILE
hr: DATOTEKA

en: FILE contains mapping from symbolic names to UCS4 values
hr: DATOTEKA sadrži mapiranje simboličnih imena na UCS4 vrijednosti

en: FROM year "%s" is obsolete; treated as %d
hr: FROM godine „%s“ je zastarjelo; tretira se kao %d

en: Failed (unspecified error)
hr: Neuspjeh (nedefinirana greška)

en: Failed opening connection to the audit subsystem: %m
hr: Nije uspjelo otvoriti vezu na revizorski podsustav: %m

en: Failed to create AVC lock
hr: nije uspjelo stvoriti AVC zaključavanje

en: Failed to determine if kernel supports SELinux
hr: nije uspjelo odrediti podržava li jezgra SELinux

en: Failed to drop capabilities
hr: Smanjenje privilegija nije uspjelo

en: Failed to initialize drop of capabilities
hr: Nije uspjelo inicirati smanjenje privilegija

en: Failed to run nscd as user '%s'
hr: nije uspjelo pokrenuti nscd kao korisnik ‘%s’

en: Failed to set keep-capabilities
hr: Nije uspjelo omogućiti keep-capabilities (zadržati privilegije)

en: Failed to start AVC
hr: nije uspjelo pokrenuti AVC

en: Failed to start AVC thread
hr: nije uspjelo pokrenuti AVC dretvu

en: Failed to unset keep-capabilities
hr: nije uspjelo onemogućiti keep-capabilities (zadržati privilegije)

en: File %s is empty, not checked.
hr: Datoteka %s je prazna; nije provjerena.

en: File %s is too small, not checked.
hr: Datoteka %s je premalena; nije provjerena.

en: File descriptor in bad state
hr: Deskriptor datoteke je u lošem stanju

en: File exists
hr: Datoteka postoji

en: File is not a cache file.
hr: To nije cache-datoteka.

en: File locking deadlock error
hr: Greška pri zaključavanju datoteke; totalno blokiranje

en: File name too long
hr: Ime datoteke je predugo

en: File size limit exceeded
hr: Prekoračeno ograničenje veličine datoteke

en: File too large
hr: Datoteka je prevelika

en: First/next chain broken
hr: Prvi/sljedeći lanac je slomljen

en: Floating point exception
hr: Iznimka (broja) pomičnog zareza

en: Floating-poing inexact result
hr: Netočan rezultat pri operaciji s brojem s pomičnim zarezom

en: Floating-point divide by zero
hr: Dijeljenje s nulom broja s pomičnim zarezom

en: Floating-point overflow
hr: Preljev pri operaciji s brojem s pomičnim zarezom

en: Floating-point underflow
hr: Podljev broja pri operaciji s brojem s pomičnim zarezom

en: For bug reporting instructions, please see:
    %s.
hr: Za upute o prijavljivanju grešaka pogledajte:
    %s.

en: For bug reporting instructions, please see:\\n%s.\\n
hr: Za upute o prijavljivanju grešaka pogledajte:\\n%s.\\n

en: Format to use: new (default), old, or compat
hr: koristi se jedan od formata: new (zadano), old ili compat

en: Full resync required for directory
hr: Potrebna je u potpunosti ponoviti sinkronizaciju za direktorij

en: Function not implemented
hr: Funkcija nije implementirana

en: GROUP
hr: GRUPA

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
hr: Smeće u ARGP_HELP_FMT: %s

en: Generate big-endian output
hr: generira big-endian izlaz

en: Generate graphic from memory profiling data
hr: Generira sliku iz podataka praćenja i analize upotrebe memorije

en: Generate little-endian output
hr: generira little-endian izlaz

en: Generate message catalog.
    If INPUT-FILE is -, input is read from standard input.  If OUTPUT-FILE
    is -, output is written to standard output.
hr: Generira katalog poruka.
    Ako je ULAZNA-DATOTEKA -, čita ulaz iz standardnog ulaza.
    Ako je IZLAZNA-DATOTEKA -, ispiše izlaz na standardni izlaz.

en: Generate output linear to time (default is linear to number of function calls)
hr: generira izlaz s vremenom za apscisu (umjesto broj funkcijskih poziva)

en: Generate verbose messages
hr: generira opširne poruke

en: Generated line not part of iteration
hr: generirani redak nije dio iteracije

en: Generic system error
hr: Općenita greška sustava

en: Get entries from administrative database.
hr: Čita stavke iz administrativne baze podataka.

en: Get locale-specific information.
hr: Prikaz informacija za specifični locale.

en: Give a short usage message
hr: kratke upute za uporabu

en: Give this help list
hr: ova pomoć

en: Gratuitous error
hr: Besplatna greška

en: Group         : %s
hr: Grupa         : %s

en: Group Flags :
hr: Zastavice grupe :

en: Group entry for "%s.%s" group:
hr: Unos grupe za grupu „%s.%s“:

en: Hang for SECS seconds (default 3600)
hr: pauzira SECS sekundi (zadano 3600)

en: Hangup
hr: Terminal zatvoren

en: Haven't found "%s (%s,%s,%s)" in netgroup cache!
hr: Nije pronađen „%s (%s,%s,%s)“ u netgroup predmemoriji!

en: Haven't found "%s" in group cache!
hr: Nije pronađen „%s“ u predmemoriji grupa!

en: Haven't found "%s" in hosts cache!
hr: Nije pronađen „%s“ u predmemoriji računala!

en: Haven't found "%s" in netgroup cache!
hr: Nije pronađeno „%s“ u netgroup predmemoriji!

en: Haven't found "%s" in services cache!
hr: Nije bio pronađen „%s“ u predmemoriji usluga!

en: Haven't found "%s" in user database cache!
hr: Nije pronađen „%s“ u korisničkoj predmemoriji baze podataka!

en: High priority input available
hr: Ulaz visokog prioriteta je dostupan

en: Host is down
hr: Host nije uključen

en: Host name lookup failure
hr: Nije pronađeno hostname

en: I/O error
hr: U/I greška

en: I/O possible
hr: U/I je sada moguć

en: INPUT-FILE OUTPUT-FILE
    -o OUTPUT-FILE INPUT-FILE
    -u INPUT-FILE
hr: ULAZNA-DATOTEKA IZLAZNA-DATOTEKA
    -o IZLAZNA DATOTEKA ULAZNA-DATOTEKA
    -u ULAZNA-DATOTEKA

en: Identifier removed
hr: Identifikator je bio odstranjeni

en: Ignore auxiliary cache file
hr: zanemari datoteku pomoćne predmemorije

en: Ignored file %s since it is not a regular file.
hr: %s datoteka je zanemarena jer nije obična datoteka.

en: Illegal addressing mode
hr: Nepropisni način adresiranja

en: Illegal instruction
hr: Nepropisna instrukcija

en: Illegal object type for operation
hr: Nepropisna vrsta objekta za operaciju

en: Illegal opcode
hr: Nepropisni operacijski kod

en: Illegal operand
hr: Nepropisni operand

en: Illegal seek
hr: Nepropisna seek naredba

en: Illegal trap
hr: Nepropisna zamka

en: Inappropriate file type or format
hr: Neprimjerena vrsta datoteke ili formata

en: Inappropriate ioctl for device
hr: Neprikladan ioctl za uređaj

en: Inappropriate operation for background process
hr: Neprimjerena operacija za pozadinski proces

en: Information request
hr: Zahtjev za informacijom

en: Information:
hr: Informacije:

en: Input Files:
hr: Ulazne datoteke:

en: Input file %s not found.
hr: Ulazna datoteka %s nije pronađena.

en: Input message available
hr: Dostupne su ulazne poruke

en: Input/Output format specification:
hr: Specifikacije ulazno/izlaznog formata:

en: Input/output error
hr: Ulazno/izlazna greška

en: Integer divide by zero
hr: Dijeljenje s nulom cijelog broja

en: Integer overflow
hr: Prelijevanje pri operaciji s cijelim brojem

en: Internal NIS error
hr: **Interna NIS greška**

en: Internal stack error
hr: Interna greška stȏga

en: Internal ypbind error
hr: **Interna ypbind() greška**

en: Interrupt
hr: Prekini

en: Interrupted by a signal
hr: Prekinuto signalom

en: Interrupted system call
hr: Prekinuti sustavski poziv

en: Interrupted system call should be restarted
hr: Prekinuti poziv sustava bi se trebao ponovo pokrenuti

en: Invalid address alignment
hr: Nevaljano poravnanje adrese

en: Invalid argument
hr: Nevaljani argument

en: Invalid back reference
hr: Nevaljana povratna referencija

en: Invalid character class name
hr: Nevaljano ime klase znakova

en: Invalid client credential
hr: Nevaljani akreditiv klijenta

en: Invalid client verifier
hr: Verifikator klijenta nije valjani

en: Invalid collation character
hr: Nevaljani znak za razvrstavanje

en: Invalid content of \{\}
hr: Nevaljani sadržaj u \{\}

en: Invalid cross-device link
hr: Nevaljana poveznica između uređaja

en: Invalid exchange
hr: Nevaljana razmjena

en: Invalid floating-point operation
hr: Nevaljana operacija s brojem s pomičnim zarezom

en: Invalid link from "%s" to "%s": %s
hr: Nevaljana poveznica od „%s“ na „%s“: %s

en: Invalid numeric gid "%s"!
hr: Nevaljani numerički GID „%s“!

en: Invalid numeric uid "%s"!
hr: Nevaljani numerički UID „%s“!

en: Invalid object for operation
hr: Nevaljani objekt za operaciju

en: Invalid or incomplete multibyte or wide character
hr: Nevaljani ili nepotpuni višebajtni ili široki znak

en: Invalid permissions for mapped object
hr: Nevaljana prava pristupa za mapirani objekt

en: Invalid preceding regular expression
hr: Nevaljani prethodni regularni izraz

en: Invalid range end
hr: Nevaljani kraj raspona

en: Invalid regular expression
hr: Nevaljani regularni izraz

en: Invalid request code
hr: Nevaljani kod zahtjeva

en: Invalid request descriptor
hr: Nevaljani deskriptor zahtjeva

en: Invalid rule name "%s"
hr: Nevaljano ime za pravilo „%s“!

en: Invalid server verifier
hr: Verifikator servera nije valjan

en: Invalid slot
hr: Nevaljani slot

en: Invalidate the specified cache
hr: poništi valjanost navedene predmemorije; za TABLICA v. niže

en: Is a directory
hr: To je direktorij

en: Is a named type file
hr: Je datoteka s imenom

en: Key has been revoked
hr: Ključ je bio opozvani

en: Key has expired
hr: Ključ je istekao -- više ne vrijedi

en: Key was rejected by service
hr: Usluga je odbila ključ

en: Killed
hr: Ubijen

en: LINK
hr: VEZA

en: LOCAL entry for UID %d in directory %s not unique
hr: LOKALNA stavka za UID %d u direktoriju %s nije unikat

en: Leap seconds too close together
hr: Prijestupne sekunde su preblizu jedna drugoj

en: Level 2 halted
hr: Razina 2 je zaustavljena

en: Level 2 not synchronized
hr: Razina 2 nije sinkronizirana

en: Level 3 halted
hr: Razina 3 je zaustavljena

en: Level 3 reset
hr: Razina 3 je ponovo pokrenuta

en: Link has been severed
hr: Veza je oštećena

en: Link number out of range
hr: Broj veze izvan granice raspona

en: Link points to illegal name
hr: Poveznica ukazuje na nepropisno ime

en: Linked Object Type :
hr: Vrsta povezanog objekta :

en: Linked to : %s
hr: Povezan na : %s

en: List content of archive
hr: izlista sadržaj arhive

en: List dynamic shared objects loaded into process.
hr: Izlista dinamičke dijeljene objekte učitane u proces.

en: Listing directory %s
hr: Nije moguće pročitati stazu %s

en: Local domain name not set
hr: Ime lokalne domene nije uspostavljeno

en: Local resource allocation failure
hr: Neuspjeh pri dodjeli lokalnih resursa

en: Machine is not on the network
hr: Računalo nije na mreži

en: Make output graphic VALUE pixels high
hr: napravi izlazni grafikon visine VRIJEDNOST piksela

en: Make output graphic VALUE pixels wide
hr: napravi izlazni grafikon širine VRIJEDNOST piksela

en: Malformed extension data in cache file %s
hr: Deformirani podaci proširenja u datoteci predmemorije %s

en: Malformed name, or illegal name
hr: Deformirano ili nepropisno ime

en: Mandatory arguments to long options are also mandatory for any corresponding\nshort options.\n
hr: Obvezni argumenti za duge opcije, obvezni su i za sve korespondentne kratke opcije.\n

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
hr: Obvezni ili neobvezni argumenti za duge opcije,
    obvezni su ili neobvezni i za korespondentne kratke opcije.

en: Manually link individual libraries.
hr: ručno poveže pojedine biblioteke

en: Master Server :
hr: Glavni server :

en: Master server busy, full dump rescheduled.
hr: Glavni server je zauzet; planira se kompletni ispis (dump)

en: Memory allocation failure
hr: Nije uspjelo dodijeliti memoriju

en: Memory exhausted
hr: Nema dovoljno memorije

en: Memory page has hardware error
hr: Memorijska stranica ima hardversku grešku

en: Message too long
hr: Poruka je preduga

en: Missing or malformed attribute
hr: Atributa nema ili je deformiran

en: Mod. Time     : %s
hr: Vrijeme izmjene : %s

en: Modification failed
hr: Izmjena nije uspjela

en: Modify operation failed
hr: Modifikacija nije uspjela

en: Modify output format:
hr: Modifikacija izlaza:

en: Multihop attempted
hr: Pokušaj povezivanja preko više uređaja (Multihop)

en: Must specify user name for server-user option
hr: Morate navesti ime korisnika za opciju server-user

en: Must specify user name for stat-user option
hr: Morate navesti ime korisnika za opciju stat-user

en: Must specify value for restart-interval option
hr: Morate navesti vrijednost za opciju restart-interval

en: NAME
hr: IME

en: NAME
    [--add-to-archive|--delete-from-archive] FILE...
    --list-archive [FILE]
hr: IME
    [--add-to-archive|--delete-from-archive] DATOTEKA...
    --list-archive [DATOTEKA]

en: NAME
    [-a|-m]
hr: IME
    [-a|-m]

en: NIS client/server version mismatch - can't supply service
hr: NIS klijent/server inačice se ne slažu -- pružanje usluge nije moguće

en: NIS map database is bad
hr: Loša baza podataka NIS mape

en: NIS+ operation failed
hr: NIS+ operacija nije uspjela

en: NIS+ servers unreachable
hr: NIS+ serveri nisu dostupni

en: NIS+ service is unavailable or not installed
hr: NIS+ usluga nije dostupna ili nije instalirana

en: NO OBJECT
hr: NEMA OBJEKTA

en: NUL input byte
hr: NUL ulazni bajt

en: NUMBER
hr: BROJ

en: Name : `%s'
hr: Ime : „%s“

en: Name Service Cache Daemon.
hr: Name Service Cache Daemon (usluge za imena predmemorija)

en: Name not served by this server
hr: Ovaj server ne servira ime

en: Name not unique on network
hr: Ime nije jedinstveno na mreži

en: Name or service not known
hr: Ime ili servis nije poznato

en: Name output file
hr: ime izlazne datoteke

en: Name/entry isn't unique
hr: Ime/stavka nije unikat

en: Named object is not searchable
hr: Imenovani objekt ne podržava pretraživanje

en: Need authenticator
hr: Potreban je verifikator (za provjeru autentičnosti)

en: Network dropped connection on reset
hr: Mreža je srušila vezu pri ponovnom pokretanju

en: Network is down
hr: Mreža je isključena -- nije aktivna

en: Network is unreachable
hr: Mreža nije dostupna

en: No CSI structure available
hr: CSI strukture nisu dostupne

en: No XENIX semaphores available
hr: Nisu dostupni XENIX semafori

en: No address associated with hostname
hr: Nijedna adresa nije pridružena s hostname

en: No address associated with name
hr: Nema adrese pridružene imenu

en: No anode
hr: Nema anode

en: No buffer space available
hr: Nema dovoljno prostora u međuspremniku

en: No character set name specified in charmap
hr: U tablici znakova nema imena skupa znakova

en: No child processes
hr: Nema potomaka (child processes)

en: No data available
hr: Nema dostupnih podataka

en: No definition for %s category found
hr: Nije nađena definicija za kategoriju %s

en: No file space on server
hr: Nema više prostora na disku servera

en: No link created since soname could not be found for %s
hr: Nijedna poveznica nije stvorena jer soname nije bilo moguće naći za %s

en: No locks available
hr: Nema dostupnih lokota (brava)

en: No match
hr: Nema podudaranja

en: No medium found
hr: Nije pronađen medij

en: No message of desired type
hr: Nema poruke željene vrste

en: No more records in map database
hr: Nema više zapisa u bazi podataka mape

en: No previous regular expression
hr: Nema prethodnog regularnog izraza

en: No program name given
hr: Nije navedeno ime programa

en: No program name given\n
hr: Nije navedeno ime programa\n

en: No route to host
hr: Nema trase (rute, puta) do računala

en: No space left on device
hr: Nema više prostora na uređaju

en: No such device
hr: Nema takvog uređaja

en: No such device or address
hr: Nema takvog uređaja ili adrese

en: No such file or directory
hr: Nema takve datoteke ili direktorija

en: No such key in map
hr: Nema takvog ključa u mapi

en: No such map in server's domain
hr: Nema takve mape u domeni servera

en: No such process
hr: Nema takvog procesa

en: No target in line %d
hr: Nema mete (target) u retku %d

en: Non NIS+ namespace encountered
hr: Pronađen prostor imena koji nije NIS+

en: Non-recoverable failure in name resolution
hr: Nepopravljivi neuspjeh u razlučivanju imena

en: None.
hr: Nijedan.

en: Nonexisting physical address
hr: Nepostojeća fizička adresa

en: Not a XENIX named type file
hr: Nije XENIX datoteka s imenom

en: Not a directory
hr: Nije direktorij

en: Not found
hr: Nije pronađeno

en: Not found, no such name
hr: Nije pronađeno; nema takvog imena

en: Not master server for this domain
hr: Nije glavni server za ovu domenu

en: Not owner
hr: Nije vlasnik

en: Not supported
hr: Nije podržano

en: Number of Columns   : %d
hr: Broj stupaca         : %d

en: Number of objects : %u
hr: Broj objekata : %u

en: Numerical argument out of domain
hr: Numerički argument je izvan domene

en: Numerical result out of range
hr: Numerički rezultat je izvan raspona

en: Object #%d:
hr: Objekt #%d:

en: Object Name   : %s
hr: Ime objekta   : %s

en: Object Type   :
hr: Vrsta objekta :

en: Object is remote
hr: Taj objekt je udaljen

en: Object with same name exists
hr: Postoji objekt istog imena

en: Object-specific hardware error
hr: Hardverska greška specifična za ovaj objekt

en: Odd number of quotation marks
hr: Neparan broj znakova citiranja

en: Only process directories specified on the command line.  Don't build cache.
hr: obradi samo direktorije navedene u naredbenom retku i ne gradi predmemoriju

en: Only root is allowed to use this option!
hr: Samo root smije koristiti ovu opciju!

en: Only root or %s is allowed to use this option!
hr: Samo root ili %s smiju koristiti ovu opciju!

en: Operation already in progress
hr: Operacija je već u tijeku

en: Operation canceled
hr: Operacija otkazana

en: Operation not permitted
hr: Operacija nije dopuštena

en: Operation not possible due to RF-kill
hr: Operacija nije moguća zbog RF-kill

en: Operation not supported
hr: Operacija nije podržana

en: Operation now in progress
hr: Operacija je u tijeku

en: Operation would block
hr: Operacija bi blokirala

en: Optional output file prefix
hr: neobvezni prefiks izlazne datoteke

en: Out of streams resources
hr: Nema dovoljno resursa streaminga (potoka)

en: Output buffers available
hr: Dostupni su izlazni međuspremnici

en: Output control:
hr: Kontrola izlaza:

en: Output selection:
hr: Odabir izlaza:

en: Owner         : %s
hr: Vlasnik       : %s

en: Owner died
hr: Vlasnik je mrtav

en: PATH
hr: STAZA

en: PRIVATE
hr: PRIVATNO

en: Package not installed
hr: Paket nije instalirani

en: Parameter string not correctly encoded
hr: String parametra nije ispravno kodiran

en: Parse error: %s
hr: Sintaktička greška: %s

en: Partial success
hr: Djelomični uspjeh

en: Passed object is not the same object on server
hr: Dobiveni objekt nije isti kao objekt na serveru

en: Path `%s' given more than once
hr: Staza „%s“ navedena je više puta

en: Permission denied
hr: Pristup je odbijen

en: Power failure
hr: Prekinuto napajanje

en: Prefix used for all file accesses
hr: prefiks koji se koristi za pristup svima datotekama

en: Premature end of regular expression
hr: Preuranjen kraj regularnog izraza

en: Print cache
hr: pregled sadržaja predmemorije (cache)

en: Print content of database file, one entry a line
hr: ispiše sadržaj baze podataka po jednu stavku po retku

en: Print contents of the offline cache file NAME
hr: Ispiše sadržaj offline međuspremnika datoteke NAME

en: Print current configuration statistics
hr: ispiše statistike za aktualnu konfiguraciju

en: Print more information
hr: generira više informacija

en: Print more messages
hr: ispisuje više poruka

en: Print program version
hr: inačica ovog programa

en: Privileged opcode
hr: Privilegirani operacijski kod

en: Privileged register
hr: Privilegirani registar

en: Probable success
hr: Vjerojatni uspjeh

en: Probably not found
hr: Vjerojatno nije pronađeno

en: Process breakpoint
hr: Točka prekida (breakpoint) procesa

en: Process trace trap
hr: Zamka za praćenje procesa

en: Processing request in progress
hr: Obrada zahtjeva je u tijeku

en: Profiling timer expired
hr: Isteklo je vrijeme za profiliranje

en: Protocol driver not attached
hr: Upravljački program protokola nije priključen

en: Protocol error
hr: Greška protokola

en: Protocol family not supported
hr: Familija protokola nije podržana

en: Protocol not available
hr: Protokol nije dostupni

en: Protocol not supported
hr: Protokol nije podržani

en: Protocol wrong type for socket
hr: Nevaljana vrsta protokola za utičnicu

en: Put output in FILE instead of installed location (--prefix does not apply to FILE)
hr: spremi izlaz u DATOTEKU umjesto na instalirano mjesto
      (--prefix se ne odnosi na DATOTEKU)

en: Query illegal for named table
hr: Nepropisni upit za imenovanu tablicu

en: Quit
hr: Završi

en: RFS specific error
hr: RFS specifična greška

en: RPC bad procedure for program
hr: RPC: loša procedura za program

en: RPC failure on NIS operation
hr: RPC neuspjeh na NIS operaciji

en: RPC program not available
hr: RPC program nije dostupni

en: RPC program version wrong
hr: Nevaljana inačica RPC programa

en: RPC struct is bad
hr: RPC struktura je loša

en: RPC version wrong
hr: Nevaljana RPC inačica

en: RPC: (unknown error code)
hr: RPC: (nepoznati kod greške)

en: RPC: Authentication error
hr: RPC: Greška provjere autentičnosti

en: RPC: Can't decode result
hr: RPC: Nije moguće dekodirati rezultat

en: RPC: Can't encode arguments
hr: RPC: Nije moguće kodirati argumente

en: RPC: Failed (unspecified error)
hr: RPC: Neuspjeh (nedefinirana greška)

en: RPC: Incompatible versions of RPC
hr: RPC: Nekompatibilne inačice RPC-a

en: RPC: Port mapper failure
hr: RPC: Mapiranje portova nije uspjelo

en: RPC: Procedure unavailable
hr: RPC: Procedura nije dostupna

en: RPC: Program not registered
hr: RPC: Program nije registrirani

en: RPC: Program unavailable
hr: RPC: Program nije dostupni

en: RPC: Program/version mismatch
hr: RPC: Program/inačica se ne podudaraju

en: RPC: Remote system error
hr: RPC: Greška udaljenog sustava

en: RPC: Server can't decode arguments
hr: RPC: Poslužitelj ne može dekodirati argumente

en: RPC: Success
hr: RPC: Uspjeh

en: RPC: Timed out
hr: RPC: Vrijeme čekanja je isteklo

en: RPC: Unable to receive
hr: RPC: Nije moguće primiti

en: RPC: Unable to send
hr: RPC: Nije moguće poslati

en: RPC: Unknown host
hr: RPC: Nepoznati host

en: RPC: Unknown protocol
hr: RPC: Nepoznati protokol

en: RSA (%d bits)
hr: RSA (%d bitova)

en: RTLD_NEXT used in code not dynamically loaded
hr: RTLD_NEXT korišten u kodu nije dinamički učitan

en: Read and display shared object profiling data.
hr: Pročita i prikaže podatke o profilu dijeljenog objekta.

en: Read configuration data from NAME
hr: konfiguracijske podatke čita iz datoteke IME

en: Read-only file system
hr: Datotečni sustav je samo za čitanje

en: Real-time signal %d
hr: Signal realnog vremena %d

en: Regular expression too big
hr: Regularni izraz je prevelik

en: Reloading "%s (%s,%s,%s)" in netgroup cache!
hr: Ponovno se učitava „%s (%s,%s,%s)“ u netgroup predmemoriju!

en: Reloading "%s" in group cache!
hr: Ponovno učitavanje „%s“ u predmemoriju grupa!

en: Reloading "%s" in hosts cache!
hr: Ponovno učitavanje „%s“ predmemoriju računala!

en: Reloading "%s" in netgroup cache!
hr: Ponovno se učitava „%s“ u netgroup predmemoriju!

en: Reloading "%s" in services cache!
hr: Ponovno učitavanje „%s“ u predmemoriju usluga!

en: Reloading "%s" in user database cache!
hr: Ponovno učitavanje „%s“ u korisničku predmemoriju baze podataka!

en: Remote I/O error
hr: Udaljena U/I greška

en: Remote address changed
hr: Udaljena adresa se promijenila

en: Remove 'password' line or make file unreadable by others.
hr: Uklonite redak s lozinkom ili onemogućite čitanje drugim korisnicima.

en: Remove locales named by parameters from archive
hr: locale, imenovane s parametrima ukloni iz arhive

en: Renaming of %s to %s failed
hr: Preimenovanje %s u %s nije uspjelo

en: Reopening shared object `%s' failed
hr: Ponovno otvaranje dijeljenog objekta „%s“ nije uspjelo

en: Replace existing archive content
hr: zamijeni postojeći sadržaj arhive

en: Replicate :
hr: Replika(cija) :

en: Report bugs to %s.
hr: Prijavite (na engleskom) greške na %s.

en: Request arguments bad
hr: Loši argumenti u zahtjevu

en: Request canceled
hr: Zahtjev je otkazan

en: Request not canceled
hr: Zahtjev nije otkazan

en: Required key not available
hr: Potreban ključ nije dostupni

en: Resolver Error 0 (no error)
hr: Nema greške -- (resolver greška 0; nema greške u rješavanju imena)

en: Resolver internal error
hr: **Interna greška** resolvera (rješavanja imena)

en: Resource deadlock avoided
hr: Izbjegnuto je potpuno blokiranje resursa

en: Resource lost
hr: Resurs je izgubljen (SIGLOST)

en: Resource temporarily unavailable
hr: Resurs je privremeno nedostupni

en: Result too large for supplied buffer
hr: Rezultat je prevelik za dani spremnik

en: Results sent to callback proc
hr: Rezultati poslani povratnom procesu

en: Rolling leap seconds not supported with -r
hr: Dodavanje/pomicanje prijestupnih sekundi nije podržano s -r

en: SHOBJ [PROFDATA]
hr: DIJELJENI_OBJEKT [PROFILE_DATA]

en: Search Path         : %s
hr: Staza (path) pretraživanja: %s

en: Segmentation fault
hr: Segmentacijska greška

en: Server busy, try again
hr: Poslužitelj je zauzet, pokušajte ponovno

en: Server out of memory
hr: Poslužitelj nema dovoljno memorije

en: Server rejected credential
hr: Poslužitelj nije priznao akreditiv (odbio ga je)

en: Server rejected verifier
hr: Poslužitelj nije priznao verifikator (odbio ga je)

en: Service configuration to be used
hr: konfiguracija servisa koja će se koristiti

en: Servname not supported for ai_socktype
hr: Servname nije podržano za ai_socktype

en: Set the owner, group and access permission of the slave pseudo terminal corresponding to the master pseudo terminal passed on file descriptor `%d'.  This is the helper program for the `grantpt' function.  It is not intended to be run directly from the command line.
hr: Postavi vlasnika, grupu i prava pristupa podređenog pseudo terminala koji odgovara glavnom pseudo terminalu proslijeđenom deskriptoru datoteke „%d“. Ovo je pomoćni program za funkciju „grantpt“. Nije namijenjen pokretanju izravno iz naredbenog retka.

en: Set the program name
hr: postavi ime programa

en: Shut the server down
hr: isključi server

en: Signal generated by the arrival of a message on an empty message queue
hr: Signal koji je generirani s dolaskom poruke u prazni red poruka

en: Signal generated by the completion of an I/O request
hr: Signal koji je generirani završetkom U/I zahtjeva

en: Signal generated by the completion of an asynchronous I/O request
hr: Signal koji je generirani sa završetkom asinkronog U/I zahtjeva

en: Signal generated by the completion of an asynchronous name lookup request
hr: Signal koji je generirani završetkom asinkronog zahtjeva za traženje imena

en: Signal generated by the expiration of a timer
hr: Signal generiran tajmerom nakon isteka vremena

en: Signal sent by kill()
hr: Signal je poslao kill()

en: Signal sent by sigqueue()
hr: Signal je poslao sigqueue()

en: Signal sent by the kernel
hr: Signal je poslala jezgra

en: Signal sent by tkill()
hr: Signal je poslao tkill()

en: Socket operation on non-socket
hr: Operacija za utičnicu primijenjena je na objekt koji nije utičnica

en: Socket type not supported
hr: Vrsta utičnice nije podržana

en: Software caused connection abort
hr: Softver je uzrok prekida veze

en: Source definitions are found in FILE
hr: DATOTEKA s definicijama izvora

en: Srmount error
hr: Srmount greška

en: Stack fault
hr: Greška stȏga

en: Stale file handle
hr: Zastarjela datotečna kvačica (file handle)

en: Start NUMBER threads
hr: pokrene BROJ dretvi

en: State not recoverable
hr: Stanje se ne može oporaviti

en: Status            : %s
hr: Stanje            : %s

en: Stopped
hr: Zaustavljeno

en: Stopped (signal)
hr: Zaustavljeno (signalom)

en: Stopped (tty input)
hr: Zaustavljen (tty ulaz)

en: Stopped (tty output)
hr: Zaustavljen (tty izlaz)

en: Stopped child has continued
hr: Zaustavljeni potomak (dijete-proces) nastavlja s radom

en: Streams pipe error
hr: Greška u cijevi streama (potoka)

en: Strictly conform to POSIX
hr: striktno slijedi POSIX direktive

en: String table has too many entries
hr: Tablica stringova ima previše stavki (unosa)

en: String table is too large
hr: Tablica stringova je prevelika

en: String table string is too long
hr: String u tablici stringova je predug

en: Structure needs cleaning
hr: Strukturu se mora očistiti

en: Subscript out of range
hr: Indeks je izvan granica raspona

en: Success
hr: Uspjeh

en: Supported databases:
hr: Podržane baze podataka:

en: Supported tables:
    %s
    
    For bug reporting instructions, please see:
    %s.
hr: Podržane tablice:
    %s
    
    Za upute o prijavljivanju grešaka pogledajte:
    %s.

en: Suppress warnings and information messages
hr: izostavi upozorenja i poruke s informacijama

en: Symbolic character names defined in FILE
hr: simbolična imena znakova definirana u DATOTECI

en: Syntax: memusage [--data=FILE] [--progname=NAME] [--png=FILE] [--unbuffered]
    	    [--buffer=SIZE] [--no-timer] [--time-based] [--total]
    	    [--title=STRING] [--x-size=SIZE] [--y-size=SIZE]
    	    PROGRAM [PROGRAMOPTION]...
hr: Uporaba:  memusage [--data=DATOTEKA] [--progname=IME] [--png=DATOTEKA]
                [--unbuffered] [--buffer=VELIČINA] [--no-timer] [--time-based]
                [--total] [--title=TEKST] [--x-size=BROJ] [--y-size=BROJ]
                PROGRAM [OPCIJA_PROGRAMA]...

en: System error
hr: Greška sustava

en: System information:
hr: Informacije o sustavu:

en: System resource allocation failure
hr: Greška pri dodjeli resursa sustava

en: System's directory for character maps : %s
    		       repertoire maps: %s
    		       locale path    : %s
    %s
hr: Sustavski direktorij za tablice znakova : %s
                             mape repertoara: %s
               staza do locale (locale path): %s
    
    %s

en: TABLE
hr: TABLICA

en: TABLE,yes
hr: TABLICA,da

en: TLS generation counter wrapped!  Please report this.
hr: Brojač TLS generatora ponovno je počeo od nule!
    Ovo je ** programska pogreška **. Molimo da to prijavite.

en: Table Type          : %s
hr: Vrsta tablice        : %s

en: Temporary failure in name resolution
hr: Privremeni neuspjeh u rješavanju imena

en: Terminated
hr: Završeno

en: Text file busy
hr: Tekstna datoteka je zauzeta

en: The following list contains all the coded character sets known.  This does
    not necessarily mean that all combinations of these names can be used for
    the FROM and TO command line parameters.  One coded character set can be
    listed with several different names (aliases).
hr: Sljedeći popis sadrži sve poznate kodirane skupove znakova. To nužno ne
    znači da se sve kombinacije ovih imena mogu koristiti u IZ i U parametrima
    naredbenog retka. Jedan kodirani skup znakova može biti prikazan s više
    različitih imena (aliasa).

en: The owner is set to the current user, the group is set to `%s', and the access permission is set to `%o'.
    
    %s
hr: Vlasnik je postavljen na trenutačnog korisnika, grupa je postavljena na „%s“, a prava pristupa su postavljene na „%o“.
    
    %s

en: Time to live :
hr: Vrijeme života :

en: Timer expired
hr: Tajmer je istekao

en: Title string used in output graphic
hr: tekst koji se koristi za naslov izlazne slike

en: Too many attributes
hr: Previše atributa

en: Too many input fields
hr: Previše ulaznih polja

en: Too many levels of symbolic links
hr: Previše razina simboličnih poveznica

en: Too many links
hr: Previše poveznica

en: Too many open files
hr: Previše otvorenih datoteka

en: Too many open files in system
hr: Previše otvorenih datoteka u sustavu

en: Too many processes
hr: Previše procesa

en: Too many references: cannot splice
hr: Previše referencija: veza nije moguća

en: Too many users
hr: Previše korisnika

en: Trace execution of program by printing currently executed function.
    
         --data=FILE          Don't run the program, just print the data from FILE.
    
       -?,--help              Print this help and exit
          --usage             Give a short usage message
       -V,--version           Print version information and exit
    
    Mandatory arguments to long options are also mandatory for any corresponding
    short options.
hr: Prati izvršavanje programa ispisivanjem trenutačno izvođene funkcije.
    
         --data=DATOTEKA      ne pokrene program; samo ispiše podatke iz DATOTEKE
       -?,--help              ova pomoć
          --usage             kratke upute za uporabu
       -V,--version           informacije o inačici ovog programa
    
    Obvezni argumenti za duge opcije, obvezni su
    za sve korespondentne kratke opcije.

en: Trace/breakpoint trap
hr: Trace/breakpoint (SIGTRAP)

en: Traced child has trapped
hr: Praćeni potomak (child process) završio je u zamci

en: Trailing backslash
hr: Zaostala obrnuta kosa crta („\“, backslash)

en: Translator died
hr: Skrahirao je program za prevođenje

en: Transport endpoint is already connected
hr: Krajnja komunikacijska točka je već povezana

en: Transport endpoint is not connected
hr: Krajnja komunikacijska točka nije još povezana

en: Try \`%s --help' or \`%s --usage' for more information.\n
hr: Pokušajte „%s --help“ ili „%s --usage“ za više informacija.\n

en: Try \`ldd --help' for more information.
hr: Pokušajte „ldd --help“ za više informacija.

en: Try `%s --help' or `%s --usage' for more information.
hr: Pokušajte „%s --help“ ili „%s --usage“ za više informacija.

en: Trying %s...
hr: Pokušava se %s...

en: Type : %s
hr: Vrsta : %s

en: UNKNOWN
hr: NEPOZNATO

en: UT offset out of range
hr: UTC odmak je izvan granica raspona

en: Unable to authenticate NIS+ client
hr: Nije moguće provjeriti autentičnost NIS+ klijenta

en: Unable to authenticate NIS+ server
hr: Nije moguće provjeriti autentičnost NIS+ servera

en: Unable to create callback
hr: Nije moguće stvoriti povratni poziv

en: Unable to create process on server
hr: Nije moguće stvoriti proces na serveru

en: Unknown (type = %d, bits = %d)
hr: Nepoznato (vrsta = %d, bitova = %d)

en: Unknown .netrc keyword %s
hr: Nepoznata ključna riječ %s u .netrc

en: Unknown ELFCLASS in file %s.
hr: Nepoznati ELFCLASS u datoteci %s.

en: Unknown NIS error code
hr: Nepoznati kod greške NIS

en: Unknown database name
hr: Nepoznato ime baze podataka

en: Unknown database: %s
hr: Nepoznata baza podataka: %s

en: Unknown error
hr: Nepoznata greška

en: Unknown host
hr: Nepoznati host

en: Unknown object
hr: Nepoznati objekt

en: Unknown option: %s %s %s
hr: Nepoznata opcija: %s %s %s

en: Unknown resolver error
hr: Nepoznata greška resolvera

en: Unknown server error
hr: Nepoznata greška na serveru

en: Unknown signal
hr: Nepoznati signal

en: Unknown signal %d
hr: Nepoznati signal %d

en: Unknown signal %d
hr: Nepoznati signal %d

en: Unknown system error
hr: Nepoznata greška sustava

en: Unknown ypbind error
hr: Nepoznata ypbind() greška

en: Unmatched ( or \(
hr: Nesparena ( ili \(

en: Unmatched ) or \)
hr: Nesparena ) ili \)

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
hr: Nesparena [, [^, [:, [., ili [=

en: Unmatched \{
hr: Nesparena \{

en: Unrecognized variable `%s'
hr: Neprepoznata varijabla „%s“

en: Urgent I/O condition
hr: Hitno U/I stanje

en: Usage:
hr: Uporaba:

en: Usage: %s [-ef] [-F FROMLIST] [-o FILENAME] [-T TOLIST] [--exit]
    	    [--follow] [--from FROMLIST] [--output FILENAME] [--to TOLIST]
    	    [--help] [--usage] [--version] [--]
    	    EXECUTABLE [EXECUTABLE-OPTION...]\n
hr: Uporaba:  %s [-F|--from FROMLIST] [-T|--to TOLIST]
                      [-e|--exit] [--f|-follow] [-o|--output DATOTEKA]
                      [-?|--help] [--usage] [--version]
                      [--] PROGRAM [OPCIJE_PROGRAMA...]\n

en: Usage: %s [-v specification] variable_name [pathname]
hr: Uporaba: %s [-v specifikacija] ime_varijable_sustava [staza]

en: Usage: getconf [-v SPEC] VAR
      or:  getconf [-v SPEC] PATH_VAR PATH
    
    Get the configuration value for variable VAR, or for variable PATH_VAR
    for path PATH.  If SPEC is given, give values for compilation
    environment SPEC.
hr: Uporaba: getconf [-v SPECIFIKACIJA] VARIJABLA
        ili: getconf [-v SPECIFIKACIJA] VARIJABLA_STAZE STAZA
    
    Pročita i ispiše konfiguracijsku vrijednost sustavske varijable VARIJABLA ili
    sustavske varijable VARIJABLA_STAZE za stazu (path) STAZA na standardni izlaz.
    Ako se rabi opcija -v, onda vrati vrijednosti koje bi se dobile sa
    SPECIFIKACIJA okolinom kompiliranja. Inače, bez opcije -v vrati vrijednosti
    koje odgovaraju zadanoj (default) okolini kompiliranja.
    OPASKA: opcija -a (getconf -a), ako je implementirana, ispiše vrijednost svih
    konfiguracijskih varijabli sustava.

en: Usage: ldd [OPTION]... FILE...
          --help              print this help and exit
          --version           print version information and exit
      -d, --data-relocs       process data relocations
      -r, --function-relocs   process data and function relocations
      -u, --unused            print unused direct dependencies
      -v, --verbose           print all information
hr: Uporaba: ldd [OPCIJA]... DATOTEKA...
    Ispiše imena i staze svih ovisnosti DATOTEKE o dijeljenim bibliotekama.
    
          --help              ova pomoć
          --version           informacije o inačici ovog programa
      -d, --data-relocs       obradi relokaciju podataka
      -r, --function-relocs   obradi relokaciju podataka i funkcija
      -u, --unused            ispiše nekorištene izravne ovisnosti
      -v, --verbose           ispiše sve informacije

en: Usage: memusage [OPTION]... PROGRAM [PROGRAMOPTION]...
    Profile memory usage of PROGRAM.
    
       -n,--progname=NAME     Name of the program file to profile
       -p,--png=FILE          Generate PNG graphic and store it in FILE
       -d,--data=FILE         Generate binary data file and store it in FILE
       -u,--unbuffered        Don't buffer output
       -b,--buffer=SIZE       Collect SIZE entries before writing them out
          --no-timer          Don't collect additional information through timer
       -m,--mmap              Also trace mmap & friends
    
       -?,--help              Print this help and exit
          --usage             Give a short usage message
       -V,--version           Print version information and exit
    
     The following options only apply when generating graphical output:
       -t,--time-based        Make graph linear in time
       -T,--total             Also draw graph of total memory use
          --title=STRING      Use STRING as title of the graph
       -x,--x-size=SIZE       Make graphic SIZE pixels wide
       -y,--y-size=SIZE       Make graphic SIZE pixels high
    
    Mandatory arguments to long options are also mandatory for any corresponding
    short options.
hr: Uporaba: memusage [OPCIJA]... PROGRAM [OPCIJA_PROGRAMA]...
    Profilira (prati/analizira) upotrebu memorije PROGRAMOM.
    
       -n,--progname=IME      IME datoteke programa koji se promatra
       -p,--png=DATOTEKA      generira PNG sliku i spremi ju DATOTEKU
       -d,--data=DATOTEKA     generira binarne podatke i spremi ih u DATOTEKU
       -u,--unbuffered        ne koristi međuspremnik za izlaz
       -b,--buffer=VELIČINA   prikupi VELIČINU stavki prije ispisa na izlaz
          --no-timer          ne skuplja dodatne informacije s tajmerom
       -m,--mmap              također prati mmap() i s njim povezane funkcije
    
       -?,--help              ova pomoć
          --usage             kratke upute za uporabu
       -V,--version           informacije o inačici ovog programa
    
     Sljedeće opcije imaju smisla samo kad se generira grafički izlaz:
       -t,--time-based        generira grafikon s linearnom vremenskom skalom
       -T,--total             nacrta i ukupnu upotrebu memorije
          --title=TEKST       TEKST je naslov grafikona
       -x,--x-size=BROJ       širina grafikona u pikselima je BROJ
       -y,--y-size=BROJ       visina grafikona u pikselima je BROJ
    
    Obvezni argumenti za duge opcije,
    obvezni su i za sve korespondentne kratke opcije.

en: Usage: sln src dest|file
hr: Uporaba: sln IZVORNIK ODREDIŠTE
        ili: sln POPIS_DATOTEKA
    Stvara simbolične poveznice. Za detalje pogledajte u info sln

en: Usage: sotruss [OPTION...] [--] EXECUTABLE [EXECUTABLE-OPTION...]
      -F, --from FROMLIST     Trace calls from objects on FROMLIST
      -T, --to TOLIST         Trace calls to objects on TOLIST
    
      -e, --exit              Also show exits from the function calls
      -f, --follow            Trace child processes
      -o, --output FILENAME   Write output to FILENAME (or FILENAME.$PID in case
    			  -f is also used) instead of standard error
    
      -?, --help              Give this help list
          --usage             Give a short usage message
          --version           Print program version
hr: Uporaba: sotruss [OPCIJA...] [--] PROGRAM [OPCIJE_PROGRAMA...]
    Prati pozive dijeljenjenim bibliotekama pomoću PLT.
    
      -F, --from FROMLIST     prati pozive od objekata popisanih u FROMLIST
      -T, --to TOLIST         prati pozive objektima popisanim u TOLIST
    
      -e, --exit              ispisuje i izlazne kodove funkcijskih poziva
      -f, --follow            prati potomke (child processes)
      -o, --output DATOTEKA   izlaz ispiše u DATOTEKU (ili DATOTEKA.$PID ako je
                              naveden -f) umjesto na standardni izlaz za greške
    
      -?, --help              ova pomoć
          --usage             kratke upute za uporabu
          --version           informacije o inačici ovog programa

en: Usage: xtrace [OPTION]... PROGRAM [PROGRAMOPTION]...\n
hr: Uporaba: xtrace [OPCIJA]... PROGRAM [OPCIJA_PROGRAMA]...\n

en: Use CACHE as cache file
hr: rabi PREDMEMORIJU kao cache-datoteku

en: Use CONF as configuration file
hr: rabi KONFIG kao konfiguracijsku datoteku

en: Use separate cache for each user
hr: rabi zasebnu predmemoriju za svakog korisnika

en: User defined signal 1
hr: Korisnikom definiran signal 1

en: User defined signal 2
hr: Korisnikom definiran signal 2

en: VALUE
hr: VRIJEDNOST

en: Value too large for defined data type
hr: Vrijednost je prevelika za definiranu vrstu podataka

en: Virtual timer expired
hr: Virtualni tajmer je istekao

en: Warning: ignoring configuration file that cannot be opened: %s
hr: Upozorenje: zanemarena konfiguracijska datoteka
      koju nije moguće otvoriti: %s

en: Window changed
hr: Promjena veličine prozora

en: Write names of available charmaps
hr: prikaz imena postojećih tablica znakova

en: Write names of available locales
hr: prikaz imena postojećih locale-a

en: Write names of selected categories
hr: Popis imena izabranih kategorija

en: Write names of selected keywords
hr: popis imena izabranih ključnih riječi

en: Write output to file NAME
hr: izlaz piše u datoteku IME

en: Writing of cache data failed
hr: Zapisivanje podataka iz predmemorije (cache) nije uspjelo

en: Writing of cache extension data failed
hr: Nije uspjelo zapisati podatke proširenja iz predmemorije (cache)

en: Written by %s and %s.
hr: Napisali %s i %s.

en: Written by %s.
hr: Napisao %s.

en: Written by %s.\n
hr: Napisao %s.\n

en: Wrong medium type
hr: Kriva vrsta medija

en: Yes, 42 is the meaning of life
hr: To je točno, 42 je smisao života

en: You really blew it this time
hr: Ovog puta si zbilja zabrljao

en: Zone continuation line end time is not after end time of previous line
hr: Zone continuation-redak: UNTIL (do) vrijeme
      nije kasnije od UNTIL (do) vremena u prethodnom retku

en: [FILE...]
hr: [DATOTEKA...]

en: [FILE]
hr: [DATOTEKA]

en: \`$program' is no executable\n
hr: Program „$program“ nije izvršna datoteka\n

en: `%.*s' already defined as collating element
hr: „%.*s“ je već definiran kao element razvrstavanja

en: `%.*s' already defined as collating symbol
hr: „%.*s“ je već definiran kao simbol razvrstavanja

en: `%.*s' already defined in charmap
hr: „%.*s“ je već definirano u tablici znakova (charmap)

en: `%.*s' already defined in repertoire
hr: „%.*s“ je već definirano u repertoaru

en: `%1$s' definition does not end with `END %1$s'
hr: „%1$s“ definicija ne završava sa „END %1$s“

en: `%s' and `%.*s' are not valid names for symbolic range
hr: „%s“ i „%.*s“ nisu valjana imena za simbol raspona

en: `%s' is no correct profile data file for `%s'
hr: „%s“ nije ispravna datoteka s podacima profiliranja za „%s“

en: `digit' category has not entries in groups of ten
hr: kategorija „digit“ nema stavke u grupama od po deset

en: add new entry "%s" of type %s for %s to cache%s
hr: doda novu stavku „%s“ vrste %s za %s u cache%s

en: ai_family not supported
hr: ai_family nije podržana

en: ai_socktype not supported
hr: ai_socktype nije podržan

en: already running
hr: već radi

en: argument to <%s> must be a single character
hr: argument za <%s> mora biti samo jedan znak

en: argument to `%s' must be a single character
hr: argument za „%s“ mora biti samo jedan znak

en: auth_unix.c: Fatal marshalling problem
hr: auth_unix.c: Fatalna greška procedure authunix_create -- (marshalling problem)

en: bad argument
hr: loši argument

en: bad magic value in archive header
hr: loša kontrolna suma u zaglavlju arhive

en: bad owner
hr: loši vlasnik

en: blank TARGET field on Link line
hr: TARGET prazno polje TARGET u retku Link

en: block freed twice
hr: blok je dvaput oslobođen

en: bogus mcheck_status, library is buggy
hr: neadekvatni mcheck_status -- **programska greška** u biblioteci

en: cache_set: could not allocate new rpc_buffer
hr: cache_set(): nije bilo moguće dodijeliti memoriju novom rpc_buffer

en: cache_set: victim alloc failed
hr: cache_set(): žrtvi nije moguće dodijeliti novu predmemoriju

en: cache_set: victim not found
hr: cache_set(): nije nađena žrtva (koja se može ponovno upotrijebiti)

en: can't determine time zone abbreviation to use just after until time
hr: nije moguće odrediti kraticu vremenske zone za korištenje
      tek nakon UNTIL (do) vremena

en: can't disable IBT
hr: nije moguće onemogućiti IBT

en: can't disable SHSTK
hr: nije moguće onemogućiti SHSTK

en: can't reassign procedure number %ld
hr: nije moguće ponovno dodijeliti broj procedure %ld

en: cannot access '%s'
hr: nije moguće pristupiti k ‘%s’

en: cannot add already read locale `%s' a second time
hr: nije moguće dodati već pročitani locale „%s“ po drugi put

en: cannot add to locale archive
hr: nije moguće pridodati u locale arhivu

en: cannot allocate address lookup data
hr: nije moguće dodijeliti adresu za pretraživanje

en: cannot allocate buffer for object name
hr: nije moguće dodijeliti međuspremnik za ime objekta

en: cannot allocate dependency buffer
hr: nije moguće dodijeliti predmemoriju za popis ovisnosti

en: cannot allocate dependency list
hr: nije moguće dodijeliti memoriju za popis ovisnosti

en: cannot allocate memory
hr: nije moguće dodijeliti memoriju

en: cannot allocate memory for program header
hr: nije moguće dodijeliti memoriju za zaglavlje programa

en: cannot allocate memory in static TLS block
hr: nije moguće dodijeliti memoriju u statičkom TLS bloku

en: cannot allocate name record
hr: nije moguće dodijeliti memoriju za zapise imena

en: cannot allocate symbol data
hr: nije moguće dodijeliti memoriju za podatke o simbolima

en: cannot allocate symbol search list
hr: nije moguće dodijeliti memoriju za popis simbola za pretraživanje

en: cannot allocate version reference table
hr: nije moguće dodijeliti memoriju za tablicu referencija inačica

en: cannot apply additional memory protection after relocation
hr: nije moguće primijeniti dodatnu zaštitu memorije nakon premještanja

en: cannot attach to process %lu
hr: nije moguće pridodati procesu %lu

en: cannot change current working directory to "/"
hr: nije moguće promijeniti trenutačni radni direktorij u „/“

en: cannot change current working directory to "/": %s
hr: nije moguće promijeniti trenutačni radni direktorij u „/“: %s

en: cannot change memory protections
hr: nije moguće promijeniti zaštitu memorije

en: cannot change mode of new locale archive
hr: nije moguće promijeniti prava pristupa novoj locale arhivi

en: cannot change mode of resized locale archive
hr: nije moguće promijeniti prava pristupa nakon prilagođene veličine locale arhive

en: cannot change to old GID: %s; disabling paranoia mode
hr: nije moguće promijeniti na stari GID:
      %s -- onemogućujemo paranoični mȏd

en: cannot change to old UID: %s; disabling paranoia mode
hr: nije moguće promijeniti na stari UID:
      %s -- onemogućujemo paranoični mȏd

en: cannot change to old working directory: %s; disabling paranoia mode
hr: nije moguće promijeniti u stari radni direktorij:
      %s -- onemogućujemo paranoični mȏd

en: cannot close file descriptor
hr: nije moguće zatvoriti deskriptor datoteke

en: cannot create %s; no persistent database used
hr: nije moguće stvoriti %s; trajna baza podataka se neće koristi

en: cannot create %s; no sharing possible
hr: nije moguće stvoriti %s; dijeljenje (zajednička upotreba datoteke) nije moguće

en: cannot create HWCAP priorities
hr: nije moguće stvoriti HWCAP prioritete

en: cannot create RUNPATH/RPATH copy
hr: nije moguće stvoriti RUNPATH/RPATH kopiju

en: cannot create TLS data structures
hr: nije moguće stvoriti TLS podatkovne strukture

en: cannot create a pipe to talk to the child
hr: nije moguće stvoriti cijev za komunikaciju s potomkom (child process)

en: cannot create cache for search path
hr: nije moguće stvoriti predmemoriju (cache) za pretraživanje staze

en: cannot create capability list
hr: nije moguće stvoriti popis kvalifikacija

en: cannot create directory for output files
hr: nije moguće stvoriti direktorij za izlazne datoteke

en: cannot create internal descriptor
hr: nije moguće stvoriti interni deskriptor

en: cannot create output file `%s' for category `%s'
hr: nije moguće stvoriti izlaznu datoteku „%s“ za kategoriju „%s“

en: cannot create output path '%s': %s
hr: nije moguće napraviti izlaznu stazu ‘%s’: %s

en: cannot create read-only descriptor for "%s"; no mmap
hr: nije moguće stvoriti deskriptor „%s“ samo za čitanje; nema mmap()

en: cannot create scope list
hr: nije moguće stvoriti popis opsega (scope list)

en: cannot create search path array
hr: nije moguće stvoriti polje za pretraživanje staza

en: cannot create search tree
hr: nije moguće stvoriti stablo pretraživanja

en: cannot create shared object descriptor
hr: nije moguće stvoriti deskriptor zajedničkog objekta

en: cannot create temporary file
hr: nije moguće stvoriti privremenu datoteku

en: cannot create temporary file name
hr: nije moguće stvoriti privremeno ime datoteke

en: cannot create temporary file: %s
hr: nije moguće stvoriti privremenu datoteku: %s

en: cannot determine escape character
hr: nije moguće odrediti escape znak (znak za maskiranje)

en: cannot determine file name
hr: nije moguće odrediti ime datoteke

en: cannot dynamically load executable
hr: nije moguće dinamički učitati izvršnu datoteku

en: cannot dynamically load position-independent executable
hr: nije moguće dinamički učitati izvršnu ovisnu-o-poziciji datoteku

en: cannot enable executable stack as shared object requires
hr: nije moguće koristiti izvršni stȏg kako to zahtijeva zajednički objekt

en: cannot enable socket to accept connections: %s
hr: nije moguće omogućiti utičnicu za prihvaćanje poveznica: %s

en: cannot extend global scope
hr: nije moguće proširiti globalni opseg

en: cannot extend locale archive file
hr: nije moguće proširiti locale arhivsku datoteku

en: cannot find program header of process
hr: nije moguće pronaći zaglavlje programa od procesa

en: cannot fork
hr: nije moguće započeti novi proces (novog potomka, novi child process)

en: cannot generate output file
hr: nije moguće generirati izlaznu datoteku

en: cannot get current working directory: %s; disabling paranoia mode
hr: nije moguće dobiti trenutačni radni direktorij:
      %s -- onemogućujemo paranoični mȏd

en: cannot get information about process %lu
hr: nije moguće dobiti informacije o procesu %lu

en: cannot handle old request version %d; current version is %d
hr: nije moguće obraditi zahtjev stare inačice %d; trenutačna inačica je %d

en: cannot initialize SELinux context
hr: nije moguće inicirati SELinux kontekst

en: cannot initialize archive file
hr: nije moguće inicirati datoteku arhive

en: cannot load auxiliary `%s' because of empty dynamic string token substitution
hr: nije moguće učitati pomoćnu datoteku „%s“ zbog zamjene praznog DST (dynamic string token)

en: cannot load profiling data
hr: nije moguće učitati podatke od profiliranja

en: cannot lock locale archive "%s"
hr: nije moguće zaključati locale arhivu „%s“

en: cannot lock new archive
hr: nije moguće zaključati novu arhivu

en: cannot make segment writable for relocation
hr: nije moguće napraviti segment za premještanje u koji je moguće pisati

en: cannot map archive header
hr: nije moguće mapirati zaglavlje arhive u memoriju

en: cannot map database file
hr: nije moguće mapirati bazu podataka u memoriju

en: cannot map locale archive file
hr: nije moguće mapirati locale arhivu u memoriju

en: cannot map pages for fdesc table
hr: nije moguće mapirati stranice za fdesc tablicu

en: cannot map pages for fptr table
hr: nije moguće mapirati stranice za fptr tablicu

en: cannot map zero-fill pages
hr: nulama ispunjene stranice ne mogu se mapirati u memoriju

en: cannot open
hr: nije moguće otvoriti

en: cannot open %s
hr: nije moguće otvoriti %s

en: cannot open %s/task
hr: nije moguće otvoriti %s/task

en: cannot open /proc/self/cmdline: %m; disabling paranoia mode
hr: nije moguće otvoriti /proc/self/cmdline: %m;onemogućujemo paranoični mȏd

en: cannot open database file `%s'
hr: nije moguće otvoriti datoteku baze podataka „%s“

en: cannot open directory "%s": %s: ignored
hr: nije moguće otvoriti direktorij „%s“: %s: zanemareno

en: cannot open input file
hr: nije moguće otvoriti ulaznu datoteku

en: cannot open input file `%s'
hr: nije moguće otvoriti ulaznu datoteku „%s“

en: cannot open locale archive "%s"
hr: nije moguće otvoriti „%s“ locale arhivu

en: cannot open locale definition file `%s'
hr: nije moguće otvoriti locale datoteku s definicijama za „%s“

en: cannot open output file
hr: nije moguće otvoriti izlaznu datoteku

en: cannot open output file `%s'
hr: nije moguće otvoriti izlaznu datoteku „%s“

en: cannot open output file `%s' for category `%s'
hr: nije moguće otvoriti izlaznu datoteku „%s“ za kategoriju „%s“

en: cannot open shared object file
hr: nije moguće otvoriti datoteku zajedničkog objekta

en: cannot open socket: %s
hr: nije moguće otvoriti utičnicu: %s

en: cannot prepare reading %s/task
hr: nije moguće pripremiti čitanje %s/task

en: cannot read all files in "%s": ignored
hr: nije moguće čitati sve datoteke u „%s“ -- zanemareno

en: cannot read archive header
hr: nije moguće pročitati zaglavlje arhive

en: cannot read character map directory `%s'
hr: nije moguće pročitati direktorij „%s“ s tablicama znakova

en: cannot read data from locale archive
hr: nije moguće čitati podatke iz locale arhive

en: cannot read dynamic section
hr: nije moguće pročitati dinamičku sekciju

en: cannot read file data
hr: nije moguće pročitati podatke iz datoteke

en: cannot read header
hr: nije moguće pročitati zaglavlje

en: cannot read invalidate ACK
hr: nije moguće označiti ACK nevaljanim

en: cannot read link map
hr: nije moguće pročitati mapu poveznica (link map)

en: cannot read object name
hr: nije moguće pročitati ime objekta

en: cannot read program header
hr: nije moguće pročitati zaglavlje programa

en: cannot read program interpreter
hr: nije moguće pročitati interpreter programa

en: cannot read r_debug
hr: nije moguće pročitati r_debug

en: cannot read statistics data
hr: nije moguće čitati statističke podatke

en: cannot rename new archive
hr: nije moguće preimenovati novu arhivu

en: cannot rename temporary file
hr: nije moguće promijeniti ime privremene datoteke

en: cannot resize archive file
hr: nije moguće prilagoditi veličinu datoteke arhive

en: cannot restore segment prot after reloc
hr: nije moguće obnoviti zaštitu segmenta nakon premještanja

en: cannot save new repertoire map
hr: nije moguće spremiti novu mapu repertoara

en: cannot set file creation context for `%s'
hr: nije moguće uspostaviti kontekst stvaranja datoteke za „%s“

en: cannot stat database file
hr: nije moguće stat datoteke baze podataka

en: cannot stat locale archive "%s"
hr: nije moguće stat locale arhivu „%s“

en: cannot stat newly created file
hr: nije moguće stat novo stvorene datoteke

en: cannot stat shared object
hr: nije moguće stat zajednički objekt

en: cannot write output files to `%s'
hr: nije moguće spremiti izlazne datoteke u „%s“

en: cannot write result: %s
hr: nije moguće zapisati rezultat: %s

en: cannot write statistics: %s
hr: nije moguće zapisati statistiku: %s

en: cannot write to database file %s: %s
hr: nije moguće pisati u datoteku baze podataka %s: %s

en: cap_init failed
hr: neuspješni cap_init()

en: cap_set_proc failed
hr: neuspješni cap_set_proc()

en: character '%s' in class `%s' must be in class `%s'
hr: znak ‘%s’ iz klase „%s“ mora biti u klasi „%s“

en: character '%s' in class `%s' must not be in class `%s'
hr: znak ‘%s’ iz klase „%s“ ne smije biti u klasi „%s“

en: character <SP> not defined in character map
hr: znak <SP> nije definiran u tablici znakova

en: character L'\u%0*x' in class `%s' must be in class `%s'
hr: znak L„\u%0*x“ iz klase „%s“ mora biti u klasi „%s“

en: character L'\u%0*x' in class `%s' must not be in class `%s'
hr: znak L„\u%0*x“ iz klase „%s“ ne smije biti u klasi „%s“

en: character class `%s' already defined
hr: klasa znakova „%s“ je već definirana

en: character map `%s' already defined
hr: tablica znakova „%s“ je već definirana

en: character map `%s' is not ASCII compatible, locale not ISO C compliant [--no-warnings=ascii]
hr: tablica znakova „%s“ nije ASCII-kompatibilna,
      locale nije sukladan s ISO C [--no-warnings=ascii]

en: character map file `%s' not found
hr: datoteka „%s“ s tablicom znakova nije pronađena

en: character sets with locking states are not supported
hr: blokirani skupovi znakova nisu podržani

en: checking for monitored file `%s': %s
hr: provjeravanje praćene datoteku „%s“: %s

en: child exited with status %d
hr: potomak (child process) je završio sa statusom %d

en: child terminated by signal %d
hr: potomak (child process) prekinut je signalom %d

en: circular dependencies between locale definitions
hr: kružne ovisnosti između locale definicija

en: clnt_raw.c: fatal header serialization error
hr: clnt_raw.c: fatalna greška pri serijalizaciji zaglavlja

en: command line
hr: naredbeni redak

en: connect to address %s:
hr: spajanje na adresu %s:

en: considering %s entry "%s", timeout %llu
hr: razmatranje %s stavke „%s“; tajmaut %llu

en: considering %s entry "%s", timeout %lu
hr: razmatranje %s stavke „%s“; tajmaut %lu

en: conversion from `%s' is not supported
hr: konverzija iz „%s“ nije podržana

en: conversion from `%s' to `%s' is not supported
hr: konverzija iz „%s“ u „%s“ nije podržana

en: conversion modules not available
hr: moduli pretvorbe nisu dostupni

en: conversion rate value cannot be zero
hr: vrijednost faktora za konverziju ne može biti nula

en: conversion stopped due to problem in writing the output
hr: konverzija je zaustavljena zbog problema u pisanju izlaza

en: conversion to `%s' is not supported
hr: konverzija u „%s“ nije podržana

en: conversions from `%s' and to `%s' are not supported
hr: konverzija iz „%s“ i u „%s“ nije podržana

en: copy used because hard link failed: %s
hr: kopira se jer čvrsta poveznica nije uspjela: %s

en: copy used because symbolic link failed: %s
hr: kopira se jer simbolična poveznica nije uspjela: %s

en: could not initialize conditional variable
hr: nije bilo moguće inicirati uvjetnu varijablu

en: could not start any worker thread; terminating
hr: nije bilo moguće pokrenuti nijednu „radnik“-dretvu -- završava se

en: could not start clean-up thread; terminating
hr: nije bilo moguće pokrenuti „čistačica“-dretvu -- završava se

en: couldn't create an rpc server
hr: nije bilo moguće stvoriti RPC server

en: couldn't register prog %ld vers %ld
hr: nije bilo moguće registrirati program %ld (inačica %ld)

en: database %s is not supported
hr: baza podataka %s nije podržana

en: database [key ...]
hr: baza podataka [ključ ...]

en: database for %s corrupted or simultaneously used; remove %s manually if necessary and restart
hr: baza podataka za %s je oštećena ili se istovremeno koristi;
    ručno uklonite %s ako je potrebno i ponovno pokrenite

en: default character map file `%s' not found
hr: zadana datoteka „%s“ s tablicom znakova nije pronađena

en: disable IDN encoding
hr: onemogući IDN kodiranje

en: disabled inotify-based monitoring after read error %d
hr: nakon greške čitanja %d onemogućuje se praćenje s inotify

en: disabled inotify-based monitoring for directory `%s': %s
hr: onemogućuje se praćenje praćenje direktorija „%s“ s inotify: %s

en: disabled inotify-based monitoring for file `%s': %s
hr: onemogućuje se praćenje praćenje datoteke „%s“ s inotify: %s

en: do not filter out unsupported IPv4/IPv6 addresses (with ahosts*)
hr: ne filtrirati nepodržane IPv4/IPv6 adrese (bez ahosts*)

en: duplicate definition of <%s>
hr: duplikat definicije od <%s>

en: duplicate definition of script `%s'
hr: duplikat definicije od skripte „%s“

en: duplicate key
hr: duplikat ključa

en: duplicate set definition
hr: duplikat definicije skupa

en: duplicate zone name %s (file "%s", line %ld)
hr: duplikat imena zone
      %s (datoteka „%s“, redak %ld)

en: duplicate zone name %s (file "%s", line %lld)
hr: duplikat imena zone
      %s (datoteka „%s“, redak %lld)

en: duplicated definition for mapping `%s'
hr: duplikat definicije za mapiranje „%s“

en: duplicated message identifier
hr: identifikator poruke se ponavlja

en: duplicated message number
hr: broj (numeracija) poruke se ponavlja

en: ellipsis range must be marked by two operands of same type
hr: raspon s trotočkom mora sadržavati dva operanda istog tipa

en: empty dynamic string token substitution
hr: zamjena praznog DST (dynamic string token)

en: empty file name
hr: ime datoteke je prazno

en: enablecache: cache already enabled
hr: enablecache(): predmemorija je već omogućena

en: enablecache: could not allocate cache
hr: enablecache(): nije bilo moguće dodijeliti predmemoriju

en: enablecache: could not allocate cache data
hr: enablecache(): nije bilo moguće dodijeliti predmemoriju za podatke

en: enablecache: could not allocate cache fifo
hr: enablecache(): nije bilo moguće dodijeliti predmemoriju za fifo

en: encoding for output
hr: IME kodiranja za izlaz

en: encoding of original text
hr: IME kodiranja izvornog teksta

en: error due to GNU_PROPERTY_1_NEEDED_INDIRECT_EXTERN_ACCESS
hr: greška zbog GNU_PROPERTY_1_NEEDED_INDIRECT_EXTERN_ACCESS

en: error getting caller's id: %s
hr: greška pri dobivanju identiteta pozivatelja: %s

en: error while adding equivalent collating symbol
hr: greška prilikom dodavanja ekvivalentnog simbola razvrstavanja

en: error while closing input `%s'
hr: greška pri zatvaranju ulaza „%s“

en: error while closing output file
hr: greška pri zatvaranju izlazne datoteke

en: error while closing the profiling data file
hr: greška pri zatvaranju datoteke s podacima profiliranja

en: error while loading shared libraries
hr: greška pri učitavanju zajedničkih biblioteka

en: error while reading the input
hr: greška pri čitanju ulaza

en: error: you do not have read permission for
hr: greška: nemate prava čitanja za

en: executable \`$program' not found\n
hr: izvršna datoteka „$program“ nije nađena\n

en: exited with unknown exit code
hr: završen s nepoznatim izlaznim kodom

en: expected continuation line not found
hr: očekivao se je naredni continuation-redak

en: expecting string argument for `copy'
hr: očekuje se string kao argument za „copy“

en: extra trailing semicolon
hr: suvišna završna točka sa zarezom (;)

en: failed to add file watch `%s`: %s
hr: nije uspjelo dodati motrenje datoteke „%s“: %s

en: failed to allocate memory
hr: nije uspjelo dodijeliti memoriju

en: failed to create new locale archive
hr: nije uspjelo stvoriti novu locale arhivu

en: failed to load shared object `%s'
hr: nije uspjelo učitati dijeljeni objekt „%s“

en: failed to load symbol data
hr: nije uspjelo učitati podatke o simbolima

en: failed to map segment from shared object
hr: nije uspjelo mapirati segment iz zajedničkog objekta u memoriju

en: failed to mmap the profiling data file
hr: nije uspjelo mapirati datoteku s podacima profiliranja u memoriju

en: failed to remove file watch `%s`: %s
hr: nije uspjelo ukloniti nadzor nad datotekom „%s“: %s

en: failed to start conversion processing
hr: nije uspjelo započeti proces konverzije

en: failed to turn on BTI protection
hr: nije uspjelo omogućiti zaštitu za BTI

en: failed to write new database file
hr: novu datoteku baze podataka nije uspjelo zapisati

en: failure while reading configuration file; this is fatal
hr: nije moguće pročitati konfiguracijsku datoteku -- server se neće pokrenuti

en: failure while writing data for category `%s'
hr: neuspjeh pri pisanju podataka za kategoriju „%s“

en: file %s is truncated
hr: datoteka %s je podrezana

en: file name '%s' begins with '/'
hr: ime datoteke ‘%s’ počinje s ‘/’

en: file name '%s' component contains leading '-'
hr: ime datoteke ‘%s’ komponenta sadrži počinje sa ‘-’

en: file name '%s' contains '%.*s' component
hr: ime datoteke ‘%s’ sadrži komponentu ‘%.*s’

en: file name '%s' contains byte '%c'
hr: ime datoteke ‘%s’ sadrži bajt ‘%c’

en: file name '%s' contains byte '\%o'
hr: ime datoteke ‘%s’ sadrži bajt ‘\%o’

en: file name '%s' contains overlength component '%.*s...'
hr: ime datoteke ‘%s’ sadrži predugu komponentu ‘%.*s...’

en: file not a database file
hr: datoteka nije baza podataka

en: file size does not match
hr: veličina datoteke nije točna

en: file too short
hr: datoteka je prekratka

en: format '%s' not handled by pre-2015 versions of zic
hr: zic inačice prije 2015. godine ne podržavaju format ‘%s’

en: fractional seconds rejected by pre-2018 versions of zic
hr: inačice zic-a starije od 2018. godine ne podržavaju dijelove sekunde

en: freed %zu bytes in %s cache
hr: oslobođeno je %zu bajtova u %s predmemoriji

en: fstat failed
hr: neuspješni fstat()

en: garbage at end of character code specification
hr: smeće pri kraju specifikacije koda znaka

en: garbage at end of number
hr: smeće pri kraju broja

en: generate call graph
hr: generira graf poziva

en: generate flat profile with counts and ticks
hr: generira jednostavni profil s brojem poziva i otkucaja (ticks)

en: getgrouplist failed
hr: neuspješni getgrouplist()

en: handle_request: request received (Version = %d)
hr: handle_request: zahtjev je primljen (inačica = %d)

en: handle_request: request received (Version = %d) from PID %ld
hr: handle_request: zahtjev je primljen (inačica = %d) od PID-a %ld

en: hard linked somewhere
hr: negdje postoji čvrsta poveznica

en: has characters other than ASCII alphanumerics, '-' or '+'
hr: ima znakove različite od ASCII slova i brojeva i „-“ or „+“

en: has fewer than 3 characters
hr: ima manje od 3 znaka

en: has more than 6 characters
hr: ima više od 6 znakova

en: header size does not match
hr: veličina zaglavlja nije točna

en: hexadecimal range format should use only capital characters
hr: heksadecimalni format raspona trebao bi se koristiti samo velika slova

en: ignored inotify event for `%s` (file exists)
hr: zanemareni inotify događaj za „%s“ (datoteka postoji)

en: illegal 8-bit character in untranslated string
hr: nepropisni 8-bitni znak u neprevedenom stringu

en: illegal 8-bit escape sequence
hr: nevaljana 8-bitna kontrolna sekvencija (escape sequence)

en: illegal escape sequence at end of string
hr: nepropisni kontrolni kod na kraju stringa

en: illegal input sequence at position %ld
hr: nedopuštena ulazna sekvencija na poziciji %ld

en: illegal input sequence at position %zd
hr: nepropisna ulazna sekvencija na poziciji %zd

en: illegal set number
hr: nepropisni broj skupa

en: implementation limit: no more than %Zd character classes allowed
hr: ograničenje implementacije: nije dopušteno više od %Zd klasa znakova

en: implementation limit: no more than %d character maps allowed
hr: ograničenje implementacije: nije dopušteno više od %d tablica znakova

en: incompatible -b options
hr: nekompatibilne -b opcije

en: incomplete character or shift sequence at end of buffer
hr: nepotpuni znak ili shift sekvencija na kraju međuspremnika

en: incomplete set of locale files in "%s"
hr: nepotpuni skup locale datoteka u „%s“

en: initial getgrouplist failed
hr: neuspješni prvotni getgrouplist()

en: input error
hr: ulazna greška

en: input line of unknown type
hr: ulazni redak je nepoznatog tipa

en: integer overflow
hr: prekoračenje pri operaciji s cijelim brojem

en: internal error
hr: **interna greška**

en: internal error (illegal descriptor)
hr: **interna greška** (nepropisni deskriptor)

en: internal error in %s, line %u
hr: **interna greška** u %s, redak %u

en: internal error: symidx out of range of fptr table
hr: **interna greška**: symidx izvan raspona fptr tablice

en: invalid CORRECTION field on Leap line
hr: nevaljano CORRECTION polje u Leap retku

en: invalid ELF header
hr: nevaljano ELF zaglavlje

en: invalid Rolling/Stationary field on Leap line
hr: nevaljano Rolling/Stationary polje u Leap retku

en: invalid UT offset
hr: nevaljani UTC odmak

en: invalid UTF-8 sequence %s
hr: nevaljana UTF-8 sekvencija %s

en: invalid abbreviation format
hr: nevaljani format kratice

en: invalid character: message ignored
hr: nevaljani znak: poruka je zanemarena

en: invalid day of month
hr: nevaljani dan u mjesecu

en: invalid definition
hr: nevaljana definicija

en: invalid encoding given
hr: dano je nevaljano kodiranje

en: invalid ending year
hr: nevaljana konačna godina

en: invalid escape sequence
hr: nevaljana kontrolna sekvencija (escape sequence)

en: invalid leaping year
hr: nevaljana prijestupna godina

en: invalid line
hr: nevaljani redak

en: invalid mode
hr: nevaljani mȏd

en: invalid mode for dlopen()
hr: nevaljani mȏd za dlopen()

en: invalid mode parameter
hr: nevaljani parametar moda

en: invalid month name
hr: nevaljano ime mjeseca

en: invalid names for character range
hr: nevaljana imena raspona znakova

en: invalid namespace
hr: nevaljani imenski prostor

en: invalid option: -b '%s'
hr: nevaljana opcija: -b ‘%s’

en: invalid persistent database file "%s": %s
hr: nevaljana postojana datoteka baze podataka „%s“: %s

en: invalid pointer size
hr: nevaljana veličina pokazivača

en: invalid process ID '%s'
hr: nevaljani ID procesa ‘%s’

en: invalid quote character
hr: nevaljani znak za citiranje

en: invalid saved time
hr: nevaljano sačuvano vrijeme

en: invalid starting year
hr: nevaljana početna godina

en: invalid target namespace in dlmopen()
hr: nevaljani ciljani imenski prostor u dlopen()

en: invalid thread ID '%s'
hr: nevaljani ID dretve ‘%s’

en: invalid time of day
hr: nevaljano doba (HH:MM:SS) dana

en: invalid weekday name
hr: nevaljani dan u tjednu

en: invalidation failed
hr: poništavanje valjanosti nije uspjelo

en: key length in request too long: %d
hr: duljina ključa u zahtjevu je prevelika: %d

en: last Leap time does not precede Expires time
hr: zadnja vrijednost od Leap (prijestupnog) vremena ne prethodi vrijednosti Expires (isteklog) vremena

en: ldd: option \`$1' is ambiguous
hr: ldd: opcija „$1“ nije jednoznačna

en: leap second precedes Epoch
hr: prijestupna sekunda prethodi Epohi (Unix Epoch)

en: libc6 library %s in wrong directory
hr: libc6 biblioteka %s je u krivom direktoriju

en: libraries %s and %s in directory %s have same soname but different type.
hr: Biblioteke %s i %s u direktoriju %s imaju isti soname ali su različite vrste.

en: line too long
hr: redak je predugi

en: link %s targeting link %s
hr: poveznica %s cilja poveznicu %s

en: link %s targeting link %s mishandled by pre-2023 zic
hr: zic stariji od 2023. zamrsio je poveznicu %s koja cilja poveznicu %s

en: link %s targets itself
hr: poveznica %s cilja samu sebe

en: list all known coded character sets
hr: popis svih poznatih kodiranih skupova znakova

en: locale "%s" not in archive
hr: locale „%s“ nije u arhivi

en: locale '%s' already exists
hr: locale ‘%s’ već postoji

en: locale alias file `%s' not found
hr: locale alias datoteka „%s“ nije pronađena

en: locale name should consist only of portable characters
hr: ime za locale treba se sastojati samo od prenosivih znakova

en: locale.alias file to consult when making archive
hr: datoteka locale.alias koja se koristi prilikom izrade arhive

en: lstat failed
hr: neuspješni lstat()

en: malformed line ignored
hr: deformirani redak je zanemaren

en: maximum file size for %s database too small
hr: maksimalna veličina datoteke za bazu podataka %s je premalena

en: memory clobbered before allocated block
hr: memorija je prebrisana prije dodijeljenog bloka

en: memory clobbered past end of allocated block
hr: memorija je prebrisana iza kraja dodijeljenog bloka

en: memory exhausted
hr: nema dovoljno memorije

en: memory is consistent, library is buggy
hr: memorija je u dobrom stanju -- **programska greška** u biblioteci

en: memusage: option \`${1##*=}' is ambiguous
hr: memusage: opcija „${1##*=}“ nije jednoznačna

en: memusage: unrecognized option \`$1'
hr: memusage: neprepoznata opcija „$1“

en: missing file arguments
hr: manjka DATOTEKA kao argument

en: mmap of cache file failed.
hr: mmap (mapiranje) cache-datoteke nije uspjelo.

en: monitored file `%s` changed (mtime)
hr: praćena datoteka „%s“ se promijenila (mtime)

en: monitored file `%s` was %s, adding watch
hr: praćena datoteka „%s“ bila je »%s«; motrenje započinje

en: monitored file `%s` was %s, removing watch
hr: praćena datoteka „%s“ bila je »%s«; motrenje prestaje

en: monitored file `%s` was written to
hr: praćena datoteka „%s“ je zapisana u

en: monitored parent directory `%s` was %s, removing watch on `%s`
hr: praćeni naddirektorij „%s“ je bio »%s«; motrenje „%s“ prestaje

en: monitoring directory `%s` (%d)
hr: prati se direktorij „%s“ (%d)

en: monitoring file %s for database %s
hr: prati se datoteke %s za bazu podataka %s

en: monitoring file `%s` (%d)
hr: prati se datoteka „%s“ (%d)

en: more than one dynamic segment
hr: više od jedan dinamički segment

en: multiple Expires lines
hr: višestruki Expires redci

en: need absolute file name for configuration file when using -r
hr: treba apsolutno ime datoteke za konfiguracijsku datoteku kad se koristi -r

en: needs to be installed setuid `root'
hr: mora biti instaliran kao setuid „root“

en: never registered prog %d
hr: nikad registrirani program %d

en: no
hr: ne

en: no <Uxxxx> or <Uxxxxxxxx> value given
hr: nisu dane vrijednosti <Uxxxx> ni <Uxxxxxxxx>

en: no POSIX.1-2017 environment variable for zone
hr: nema POSIX.1-2017 varijable okoline za vremensku zonu

en: no entries to be processed
hr: nema stavki za obradu

en: no input digits defined and none of the standard names in the charmap
hr: nema definiranih ulaznih znamenaka i nijednog od standardnih
      imena u tablici znakova

en: no more memory for database '%s'
hr: nema više memorije za bazu podataka ‘%s’

en: no more namespaces available for dlmopen()
hr: nema više imenskih prostora dostupnih za dlmopen()

en: no other keyword shall be specified when `copy' is used
hr: kad se koristi „copy“ ne smije se navesti nijedna druga ključna riječ

en: no output digits defined and none of the standard names in the charmap
hr: izlazne znamenke nisu definirane i nemaju standardna imena u tablici znakova

en: no output file produced because errors were issued
hr: izlazna datoteka nije stvorena zbog izdanih upozorenja

en: no output file produced because warnings were issued
hr: izlazna datoteka nije stvorena zbog izdanih upozorenja

en: no symbolic name given
hr: nije dano simbolično ime

en: no symbolic name given for end of range
hr: nije dano simbolično ime kraja raspona

en: no valid %s/task entries
hr: unosi %s/task nisu valjani

en: no write permission to output path '%s': %s
hr: nema dopuštenja za pisanje izlazne staze ‘%s’: %s

en: nonzero padding in e_ident
hr: popuna u e_ident() nisu nule

en: not all characters used in `outdigit' are available in the charmap
hr: nisu svi znakovi korišteni u „outdigit“ dostupni u tablici znakova

en: not all characters used in `outdigit' are available in the repertoire
hr: nisu svi znakovi korišteni u „outdigit“ dostupni u repertoaru

en: not regular file
hr: nije obična datoteka

en: nscd configuration:
    
    %15d  server debug level
hr: Konfiguracija nscd:
    
    %15d  debug razina servera

en: nscd not running!
hr: Ne postoji nijedan aktivni nscd proces!

en: number of bytes for byte sequence of beginning and end of range not the same: %d vs %d
hr: broj bajtova za sekvenciju bajtova na početku i kraju raspona
      nije jednak: %d nasuprot %d

en: object file has no dynamic section
hr: datoteka objekta nema dinamičku sekciju

en: object file has no loadable segments
hr: datoteka objekta nema segmenata koji se mogu učitati

en: omit invalid characters from output
hr: izostavi nevaljane znakove na izlazu

en: only ET_DYN and ET_EXEC can be loaded
hr: mogu se učitati samo ET_DYN i ET_EXEC

en: only WIDTH definitions are allowed to follow the CHARMAP definition
hr: samo su definicije širine (WIDTH) dopuštene nakon definicije
      tablice znakova (CHARMAP)

en: order for `%.*s' already defined at %s:%zu
hr: redoslijed za „%.*s“ je već definiran u %s:%zu

en: out of memory
hr: nema dovoljno memorije

en: out of memory
hr: nema dovoljno memorije

en: output file
hr: izlazna datoteka

en: parameter null or not set
hr: parametar je prazan ili nije postavljen

en: poll: protocol failure in circuit setup
hr: poll: greška protokola pri uspostavljanju veze

en: prctl(KEEPCAPS) failed
hr: neuspješni prctl(KEEPCAPS)

en: pre-2014 clients may mishandle more than 1200 transition times
hr: klijenti stariji od 2014 mogu loše obraditi više od 1200 tranzicijskih vremena

en: premature end of `translit_ignore' definition
hr: preuranjen kraj definicije „translit_ignore“

en: previous definition was here
hr: prethodna definicija bila je ovdje

en: print list of count paths and their number of use
hr: ispiše popis izbrojenih staza (paths) i koliko se često koriste

en: print progress information
hr: ispisuje informacije o napretku konverzije

en: problems while reading `%s'
hr: problemi pri čitanju „%s“

en: process %lu is no ELF program
hr: proces %lu nije ELF program

en: profiling data file `%s' does not match shared object `%s'
hr: datoteka s podacima profiliranja „%s“ ne odgovara dijeljenom objektu „%s“

en: provide access to FD %d, for %s
hr: omogući pristup deskriptoru datoteke (FD) %d, za %s

en: pruning %s cache; time %ld
hr: čišćenje predmemorije %s; vrijeme %ld

en: rcmd: %s: short read
hr: rcmd: %s: prekratko čitanje

en: rcmd: Cannot allocate memory
hr: rcmd: Nije moguće dodijeliti memoriju

en: rcmd: poll (setting up stderr): %m
hr: rcmd: poll (postavljanje standardnog izlaza za greške): %m

en: rcmd: socket: All ports in use
hr: rcmd: utičnica: Svi portovi su zauzeti

en: rcmd: write (setting up stderr): %m
hr: rcmd: write (postavljanje standardnog izlaza za greške): %m

en: re-exec failed: %s; disabling paranoia mode
hr: ponovljeno izvršavanje nije uspjelo:
      %s -- onemogućujemo paranoični mȏd

en: read of %zu bytes failed after %td: %m
hr: nije uspjelo pročitati %zu bajtova nakon %td: %m

en: reading of ELF header failed
hr: čitanje ELF zaglavlja nije uspjelo

en: reading of section header string table failed
hr: pročitati „section header string table“ nije uspjelo

en: reading of section headers failed
hr: pročitati „section headers“ nije uspjelo

en: rebuild shared object with IBT support enabled
hr: ponovna izgradnja zajedničkog objekta s omogućenom IBT podrškom

en: rebuild shared object with SHSTK support enabled
hr: ponovna izgradnja zajedničkog objekta s omogućenom podrškom za SHSTK

en: reference clients mishandle more than %d transition times
hr: referirajući klijenti pogriješili su u više od %d tranzicijskih vremena

en: registerrpc: out of memory
hr: registerrpc: nema dovoljno memorije

en: relative path `%s' used to build cache
hr: relativna staza „%s“ korištena je za izgradnju predmemorije

en: repertoire map file `%s' not found
hr: datoteka mape repertoara „%s“ nije pronađena

en: request from %ld not handled due to missing permission
hr: zahtjev od %ld nije obrađen jer nema prava pristupa

en: request from '%s' [%ld] not handled due to missing permission
hr: zahtjev od ‘%s’ [%ld] nije obrađen jer nema prava pristupa

en: request not handled due to missing permission
hr: zahtjev nije obrađen jer nema prava pristupa

en: resulting bytes for range not representable.
hr: rezultirajući bajtovi za raspon nisu reprezentativni

en: rule goes past start/end of month; will not work with pre-2004 versions of zic
hr: pravilo obuhvaća promjenu mjeseca (IN i ON nisu u istom mjesecu);
      inačice starije od 2004. godine to ne podržavaju

en: same rule name in multiple files
hr: isto ime pravila pojavljuje se u nekoliko datoteka

en: secure services not implemented anymore
hr: sigurne usluge više nisu podržavane

en: setgroups failed
hr: neuspješni setgroups()

en: shared object cannot be dlopen()ed
hr: zajednički objekt nije moguće otvoriti s dlopen()

en: shared object not open
hr: zajednički objekt nije otvoren

en: short read while reading request key: %s
hr: nepotpuno pročitani ključ zahtjeva: %s

en: short read while reading request: %s
hr: nepotpuno pročitani zahtjev: %s

en: short write in %s: %s
hr: nepotpuno zapisivanje u %s: %s

en: size overflow
hr: prekoračenje veličine

en: socket: protocol failure in circuit setup
hr: socket: greška protokola pri uspostavljanju veze

en: standard input
hr: standardni ulaz

en: start and end character sequence of range must have the same length
hr: početna i krajnja sekvencija znakova raspona moraju imati istu duljinu

en: starting year greater than ending year
hr: početna godina je veća od konačne godine

en: stat failed for file `%s'; will try again later: %s
hr: nije uspjelo dobiti status datoteke „%s“; pokušati će se ponovno: %s

en: stat of "%s" failed: %s: ignored
hr: stat „%s“ nije uspio: %s -- zanemareno

en: suggested size of table for database %s larger than the persistent database's table
hr: predložena veličina tablice za bazu podataka %s
      je veća od trajne tablice baze podataka

en: suppress warnings
hr: izostavi upozorenja

en: svc_run: - out of memory
hr: svc_run: nema dovoljno memorije

en: svc_run: - poll failed
hr: svc_run: anketa nije završila uspješno (neuspješni poll)

en: svc_tcp.c - cannot getsockname or listen
hr: svc_tcp.c: neuspješni getsockname() ili listen

en: svc_tcp.c - tcp socket creation problem
hr: svc_tcp.c: problem stvaranja tcp utičnice

en: svc_unix.c - AF_UNIX socket creation problem
hr: svc_unix.c: problem stvaranja AF_UNIX utičnice

en: svc_unix.c - cannot getsockname or listen
hr: svc_unix.c - neuspješni getsockname() ili listen

en: svcudp_create - cannot getsockname
hr: svcudp_create(): neuspješni getsockname()

en: svcudp_create: socket creation problem
hr: svcudp_create(): problem pri stvaranju utičnice

en: svcudp_create: xp_pad is too small for IP_PKTINFO
hr: svcudp_create(): xp_pad je premaleni za IP_PKTINFO

en: symbol `%.*s' not in charmap
hr: simbol „%.*s“ nije u tablici znakova

en: symbol `%.*s' not in repertoire map
hr: simbol „%.*s“ nije u tablici repertoara

en: symbol `%s'
hr: simbol „%s“

en: symbol `%s' has the same encoding as
hr: simbol „%s“ ima isto kodiranje kao

en: symbol `%s' not defined
hr: simbol „%s“ nije definiran

en: symbol lookup error
hr: greška u potrazi za simbolom

en: symbolic link used because hard link failed: %s
hr: stvorena je simbolična poveznica jer čvrsta poveznica nije uspjela: %s

en: syntax error
hr: sintaktička greška

en: syntax error in %s definition: %s
hr: sintaktička greška u definiciji %s: %s

en: syntax error in prolog: %s
hr: sintaktička greška u prologu: %s

en: syntax error in repertoire map definition: %s
hr: sintaktička greška u definiranju mape repertoara: %s

en: syntax error: not inside a locale definition section
hr: sintaktička greška: nije unutar sekcije locale definicije

en: this is the first definition
hr: ovo je prva definicija

en: time overflow
hr: prekoračenje vremena

en: time too large
hr: prevelika vrijednost za vrijeme

en: time too small
hr: premala vrijednost za vrijeme

en: time zone abbreviation differs from POSIX standard
hr: kratica za vremensku zonu se razlikuje od POSIX standarda

en: time zone abbreviation has fewer than 3 characters
hr: kratica za vremensku zonu ima manje od 3 slova

en: time zone abbreviation has too many characters
hr: kratica za vremensku zonu ima previše slova

en: to-value <U%0*X> of range is smaller than from-value <U%0*X>
hr: „do“-vrijednost <U%0*X> raspona je manja od „od“-vrijednosti <U%0*X>

en: to-value character sequence is smaller than from-value sequence
hr: „od“-vrijednost sekvencije znakova je manja od „do“-vrijednosti sekvencije

en: too few bytes in character encoding
hr: premalo bajtova u kodiranju znakova

en: too many arguments
hr: previše argumenata

en: too many bytes in character encoding
hr: previše bajtova u kodiranju znakova

en: too many errors; giving up
hr: previše grešaka -- završava se

en: too many leap seconds
hr: previše prijestupnih sekundi

en: too many local time types
hr: previše vrsta lokalnog vremena

en: too many transition times
hr: previše tranzicijskih vremena

en: too many, or too long, time zone abbreviations
hr: kratice vremenskih zona su preduge ili ih ima previše

en: trailing garbage at end of line
hr: smeće na kraju retka

en: trouble replying to prog %d
hr: problemi pri slanju odgovara programu %d

en: two rules for same instant
hr: dva pravila za isti trenutak (vremenski)

en: unable to allocate buffer for input
hr: nije moguće dodijeliti memoriju za ulazni međuspremnik

en: unable to free arguments
hr: nije moguće osloboditi argumente

en: undefined
hr: nije definirano

en: uninitialized header
hr: zaglavlje nije inicirano

en: unknown character `%s'
hr: nepoznati znak „%s“

en: unknown directive `%s': line ignored
hr: nepoznata direktiva „%s“: redak je zanemaren

en: unknown iconv() error %d
hr: nepoznata iconv() greška %d

en: unknown name "%s"
hr: nepoznato ime „%s“

en: unknown or unsupported flag
hr: nepoznati ili nepodržani flag

en: unknown set `%s'
hr: nepoznati skup „%s“

en: unknown specification "%s"
hr: nepoznata specifikacija „%s“

en: unrecognized option
hr: neprepoznata opcija

en: unsupported dlinfo request
hr: nepodržani dlinfo zahtjev

en: unterminated line
hr: nezavršeni redak

en: unterminated message
hr: poruka nije završila

en: unterminated string
hr: nezavršeni string

en: unterminated symbolic name
hr: nezavršeno simbolično ime

en: upper limit in range is smaller than lower limit
hr: gornja granica u rasponu je manja od donje granice

en: use of 2/29 in non leap-year
hr: korištenje 29. veljače u godini koja nije prijestupna

en: value for %s must be an integer
hr: vrijednost %s mora biti cijeli broj

en: value for <%s> must be 1 or greater
hr: vrijednost <%s> mora biti 1 ili veća

en: value of <%s> must be greater or equal than the value of <%s>
hr: vrijednost <%s> mora biti veća ili jednaka vrijednosti <%s>

en: values over 24 hours not handled by pre-2007 versions of zic
hr: inačice starije od 2007. godine ne podržavaju vrijednosti veće od 24 sata

en: verification failed
hr: provjera nije uspjela

en: version lookup error
hr: greška u potrazi za inačicom

en: warning:
hr: upozorenje:

en: warning: The LOCPATH variable is set to "%s"
hr: upozorenje: varijable LOCPATH je postavljena na „%s“

en: warning: you do not have execution permission for
hr: upozorenje: nemate izvršna prava za

en: while inserting in search tree
hr: pri umetanju u stablo pretraživanja

en: while opening old catalog file
hr: pri otvaranju starog kataloga

en: while preparing output
hr: tijekom pripremanja izlaza

en: while stat'ing profiling data file
hr: prilikom upita o statusu datoteke s podacima profiliranja

en: wild compilation-time specification of zic_t
hr: greška u kompilaciji: tip „zic_t“ ima premalo bita; loše specificirani zic_t

en: with UCS range values one must use the hexadecimal symbolic ellipsis `..'
hr: za raspon s UCS vrijednostima mora se koristiti
      heksadecimalni simbol (ellipsis) „..“ (dvije uzastopne točke)

en: with character code range values one must use the absolute ellipsis `...'
hr: za raspon sa znakovnim kodovima kao granicama raspona
      mora se koristiti apsolutni simbol (ellipsis) „...“ (trotočka)

en: with symbolic name range values the absolute ellipsis `...' must not be used
hr: za raspon sa simboličnim imenima kao granicama raspona
      ne smije se koristiti apsolutni simbol (ellipsis) „...“ (trotočka)

en: write incomplete
hr: pisanje nije dovršeno

en: write of %zu bytes failed after %td: %m
hr: nije uspjelo zapisati %zu bajtova nakon %td: %m

en: write returned 0 after writing %td bytes of %zu
hr: operacija pisanja vratila je 0 nakon pisanja %td bajtova od %zu

en: writeable by other than owner
hr: pisanje je moguće za druge korisnike, a ne samo za vlasnika

en: wrong ELF class: ELFCLASS32
hr: nevaljana ELF klasa: ELFCLASS32

en: wrong ELF class: ELFCLASS64
hr: nevaljana ELF klasa: ELFCLASS64

en: wrong number of arguments
hr: nevaljani broj argumenata

en: wrong number of fields on Expires line
hr: nevaljani broj polja u Expires retku

en: wrong number of fields on Leap line
hr: nevaljani broj polja u Leap retku

en: wrong number of fields on Link line
hr: nevaljani broj polja u Link retku

en: wrong number of fields on Rule line
hr: nevaljani broj polja u Rule retku

en: wrong number of fields on Zone continuation line
hr: nevaljani broj polja u Zone continuation-retku

en: wrong number of fields on Zone line
hr: nevaljani broj polja u Zone retku

en: xtrace: unrecognized option \`$1'\n
hr: xtrace: neprepoznata opcija „$1“\n

en: year type "%s" is unsupported; use "-" instead
hr: vrsta godine „%s“ nije podržano; umjesto toga koristite „-“

en: yes
hr: da

en: yp_update: cannot convert host to netname
hr: yp_update: nije moguće pretvoriti hostname u mrežno ime (netname)

en: yp_update: cannot get server address
hr: yp_update: nije moguće dobiti adresu servera
