aspell 0.60.8-pre2 - en to hu translation catalogue (292 entries)

en: 
      %s filter: %s
hu: 
      %s szűrő: %s

en: 
    #######################################################################
    #
    # Filter: %s
    #   %s
    #
    # configured as follows:
hu: 
    #######################################################################
    #
    # Szűrő: %s
    #   %s
    #
    # az alábbiak szerint beállítva:

en:     converts from one encoding to another
hu:     átalakít egy kódolásból egy másikba

en:     dumps, creates or merges a master, personal, or replacement dictionary.
hu:     kiír, létrehoz vagy egyesít egy mester-, személyes vagy helyettesítő szótárat

en:     lists available dictionaries / filters / filter modes
hu:     az elérhető szótárak / szűrők / szűrési módok felsorolása

en:     perform Unicode normalization
hu:     Unicode-normalizálás végrehajtása

en:     reduce the size of a word list via affix compression
hu:     a szólista méretének csökkentése a toldalékok tömörítésével

en:   -?|usage         display a brief usage message
hu:   -?|usage         rövid használati üzenet megjelenítése

en:   -a|pipe          "ispell -a" compatibility mode
hu:   -a|pipe          „ispell -a” kompatibilitási mód

en:   -c|check <file>  spellchecks a file
hu:   -c|check <fájl>  egy fájl helyesírás-ellenőrzése

en:   -v|version       prints a version line
hu:   -v|version       kiír egy verziószámot tartalmazó sort

en:   <norm-form>      normalization form to use, either none, internal, or strict
hu:   <norm-forma>    a használandó normalizálási forma, „none”, „internal” vagy „strict”

en:   [dump] config    dumps the current configuration to stdout
hu:   [dump] config    kiírja a jelenlegi beállításokat a szabványos kimenetre

en:   clean [strict]   cleans a word list so that every line is a valid word
hu:   clean [strict]   kitisztítja a szólistát, hogy minden sor érvényes szó legyen

en:   config <key>     prints the current value of an option
hu:   config <kulcs>   kiírja egy beállítás jelenlegi értékét

en:   conv <from> <to> [<norm-form>]
hu:   conv <miről> <mire> [<norm-forma>]

en:   dump|create|merge master|personal|repl [<name>]
hu:   dump|create|merge master|personal|repl [<név>]

en:   expand [1-4]     expands affix flags
hu:   expand [1-4]     kibővíti a toldalékok jelzőit

en:   filter           filters input as if it was being spellchecked
hu:   filter           úgy szűri a bemenetet, mintha helyesírás-ellenőrzésre került volna sor

en:   help             display a detailed help message
hu:   help             részletes súgóüzenet megjelenítése

en:   list             produce a list of misspelled words from standard input
hu:   list             hibásan írt szavak listájának előállítása a szabványos bemenetről

en:   munch            generate possible root words and affixes
hu:   munch            lehetséges szótövek és toldalékok előállítása

en:   norm (<norm-map> | <from> <norm-map> <to>) [<norm-form>]
hu:   norm (<norm-leképezés> | <miről> <norm-leképezés> <mire>) [<norm-forma>]

en:   soundslike       returns the sounds like equivalent for each word entered
hu:   soundslike       visszaadja az egyes beírt szavak hangzásbeli megfelelőjét

en: "%expression:1" is not a valid regular expression.
hu: A(z) „%expression:1” nem érvényes reguláris kifejezés.

en: "%mode:1" error
hu: „%mode:1” hiba

en: "%mode:1" error while extend Aspell modes. (out of memory?)
hu: „%mode:1” hiba az Aspell módok kiterjesztése közben. (elfogyott a memória?)

en: "%mode:1": Magic "%magic:2": bad regular expression after location specifier; regexp reports: "%regerr:3".
hu: „%mode:1”: „%magic:2” mágia: hibás reguláris kifejezés a helymegadó után; a reguláris kifejezés ezt jelenti: „%regerr:3”.

en: "%mode:1": no magic expression available for magic "%magic:2".
hu: „%mode:1”: nem érhető el mágikus kifejezés a(z) „%magic:2” mágiához.

en: "%mode:1": no range for magic search given for magic "%magic:2".
hu: „%mode:1”: nincs tartomány a(z) „%magic:2” mágiához megadott mágikus keresésénél.

en: "%mode:1": no start for magic search given for magic "%magic:2".
hu: „%mode:1”: nincs kezdet a(z) „%magic:2” mágiához megadott mágikus keresésénél.

en: "%s" is not a regular file
hu: A(z) „%s” nem szabályos fájl

en: "%s" is not a valid flag for the "munch-list" command.
hu: a(z) „%s” nem érvényes jelző a „munch-list” parancshoz.

en: # default:
hu: # alapértelmezett:

en: <command> is one of:
hu: A <parancs> az alábbiak egyike:

en: Abort
hu: Megszakítás

en: Abort This Operation
hu: A művelet megszakítása

en: Accept Changes
hu: Változtatások elfogadása

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add Lower
hu: Alacsonyabb hozzáadása

en: Affix '%aff:1' is corrupt.
hu: A(z) „%aff:1” toldalék sérült.

en: Affix flags found in word but no affix file given.
hu: Toldalékjelzők találhatók a szóban, de nincs toldalékfájl megadva.

en: Are you sure you want to abort (y/n)?
hu: Biztosan meg szeretné szakítani (i/n)?

en: Aspell version does not match filter's requirement.
hu: Az Aspell verziója nem felel meg a szűrő követelményeinek.

en: Aspell version does not match mode's requirement.
hu: Az Aspell verziója nem felel meg a mód követelményeinek.

en: Available Dictionaries:
        Dictionaries can be selected directly via the "-d" or "master"
        option.  They can also be selected indirectly via the "lang",
        "variety", and "size" options.
hu: Elérhető szótárak:
        A szótárak közvetlenül a „-d” vagy a „master” kapcsolóval választhatók ki.
        Közvetve is kiválaszthatók a „lang”, a „variety” és a „size” kapcsolókkal.

en: Available Filter Modes:
        Filter Modes are reconfigured combinations of filters optimized for
        files of a specific type. A mode is selected via the "mode" option.
        This will happen implicitly if Aspell is able to identify the file
        type from the extension, and possibility the contents, of the file.
hu: Elérhető szűrési módok:
        A szűrési módok egy bizonyos típusú fájlokra optimalizált szűrők újból
        beállított kombinációi. A mód kiválasztását a „mode” kapcsolóval lehet
        elvégezni. Ez implicit módon történik, ha az Aspell képes azonosítani a
        fájl típusát a fájl kiterjesztéséből és lehetőség szerint a tartalmából.

en: Available Filters (and associated options):
        Filters can be added or removed via the "filter" option.
hu: Elérhető szűrők (és a hozzájuk rendelt kapcsolók):
        A szűrők a „filter” kapcsolóval adhatók hozzá vagy távolíthatók el.

en: Can't merge a master word list yet. Sorry.
hu: Még nem lehet beolvasztani a mester szólistát. Elnézést.

en: Confused by version control.
hu: A verziókezelés összezavarja.

en: Control-A
hu: Ctrl+A

en: Control-B
hu: Ctrl+B

en: Control-C
hu: Ctrl+C

en: Control-D
hu: Ctrl+D

en: Control-E
hu: Ctrl+E

en: Control-F
hu: Ctrl+F

en: Control-H
hu: Ctrl+H

en: Control-K
hu: Ctrl+K

en: Could not open the file "%s" for reading
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) „%s” fájlt olvasásra

en: Could not open the file "%s" for writing. File not saved.
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) „%s” fájlt írásra. A fájl nincs elmentve.

en: Delete the next character
hu: A következő karakter törlése

en: Delete the previous character
hu: Az előző karakter törlése

en: Does not contain any alphabetic characters.
hu: Nem tartalmaz semmilyen alfabetikus karaktert.

en: Empty extension at char %char:1.
hu: Üres kiterjesztés a(z) %char:1. karakternél.

en: Empty option specifier.
hu: Üres kapcsolómeghatározó.

en: Empty string.
hu: Üres karakterlánc.

en: Error setting filter description.
hu: Hiba a szűrő leírásának beállításakor.

en: Error:
hu: Hiba:

en: Error: %s
hu: Hiba: %s

en: Error: Stdin not a terminal.
hu: Hiba: a szabványos bemenet nem terminál.

en: Error: You must specify at least %d parameters for "%s".
hu: Hiba: meg kell adnia legalább %d paramétert ehhez: „%s”.

en: Exit
hu: Kilépés

en: Expected language "%lang:1" but got "%prev:2".
hu: A(z) „%lang:1” nyelv az elvárt, de „%prev:2” érkezett.

en: Expecting "%modekey:1" key.
hu: A(z) „%modekey:1” kulcs az elvárt.

en: Filter option already exists.
hu: A szűrőlehetőség már létezik.

en: HTML attributes to always check
hu: mindig ellenőrzendő HTML-attribútumok

en: HTML tags that start an HTML block that allows blank lines
hu: HTML-címkék, amelyek olyan HTML-blokkot kezdenek, amely megengedi az üres sorokat

en: HTML tags that start an HTML block that ends with a blank line
hu: HTML-címkék, amelyek olyan HTML-blokkot kezdenek, amely üres sorral végződik

en: HTML tags to always skip the contents of
hu: HTML-címkék, amelyek tartalmát mindig ki kell hagyni

en: Ignore
hu: Mellőzés

en: Ignore all
hu: Összes mellőzése

en: Incompatible hash function.
hu: Összeférhetetlen kivonatoló függvény.

en: Invalid Input
hu: Érvénytelen bemenet

en: Invalid Option: %s
hu: Érvénytelen kapcsoló: %s

en: Invalid UTF-8 sequence at position %ld.
hu: Érvénytelen UTF-8 sorozat a(z) %ld. pozícióban.

en: Invalid keymapping: %s
hu: Érvénytelen kulcsleképezés: %s

en: Kill all characters to the EOL
hu: Az összes karakter törlése a sor végéig

en: Left
hu: Balra nyíl

en: Missing magic mode expression.
hu: Hiányzó mágikus mód kifejezés.

en: Move Back one space
hu: Visszalépés egy szóközzel

en: Move Forward one space
hu: Előrelépés egy szóközzel

en: Move to the beginning of the line
hu: Ugrás a sor elejére

en: Move to the end of the line
hu: Ugrás a sor végére

en: No word lists can be found for the language "%lang:1".
hu: Nem találhatók szólisták a(z) „%lang:1” nyelvhez.

en: Only one file name may be specified.
hu: Csak egy fájlnevet lehet megadni.

en: Operation Not Supported: %what:1
hu: A művelet nem támogatott: %what:1

en: Option "%option:1" possibly specified prior to filter.
hu: A(z) „%option:1” kapcsoló esetleg a szűrés előtt lett megadva.

en: Option modifier unknown.
hu: A kapcsolómódosító ismeretlen.

en: Possibly incorrect count.
hu: Valószínűleg helytelen számolás.

en: Replace
hu: Csere

en: Replace all
hu: Összes cseréje

en: Right
hu: Jobbra nyíl

en: SGML attributes to always check
hu: mindig ellenőrzendő SGML-attribútumok

en: SGML tags to always skip the contents of
hu: SGML-címkék, amelyek tartalmát mindig ki kell hagyni

en: Sorry "create/merge personal" is currently unimplemented.
hu: Elnézést, a „személyes létrehozása/beolvasztása” jelenleg nincs megvalósítva.

en: Sorry "create/merge repl" is currently unimplemented.
hu: Elnézést, a „helyettesítő létrehozása/beolvasztása” jelenleg nincs megvalósítva.

en: Sorry I won't overwrite "%s"
hu: Elnézést, nem fogom felülírni ezt: „%s”

en: Sorry that is an invalid choice!
hu: Elnézést, ez érvénytelen választás!

en: Suggestion Time: %f
hu: Javaslattételi idő: %f

en: TeX commands
hu: TeX-parancsok

en: Texinfo commands to ignore the parameters of
hu: Texinfo-parancsok, amelyek paramétereit mellőzni kell

en: Texinfo environments to ignore
hu: mellőzendő Texinfo-környezetek

en: The Unicode code point U+%04X is unsupported.
hu: Az U+%04X Unicode-kódpont nem támogatott.

en: The affix flag '%aff:1' can not be applied to word "%word:2".
hu: A(z) „%aff:1” toldalékjelző nem alkalmazható a(z) „%word:2” szóra.

en: The affix flag '%aff:1' is invalid for word "%word:2".
hu: A(z) „%aff:1” toldalékjelző érvénytelen a(z) „%word:2” szónál.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the beginning of a word.
hu: A(z) „%s” (U+%02X) karakter nem szerepelhet egy szó elején.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the end of a word.
hu: A(z) „%s” (U+%02X) karakter nem szerepelhet egy szó végén.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear in the middle of a word.
hu: A(z) „%s” (U+%02X) karakter nem szerepelhet egy szó közepén.

en: The character '%s' (U+%02X) must be followed by an alphabetic character.
hu: A(z) „%s” (U+%02X) karaktert egy alfabetikus karakternek kell követnie.

en: The character '\r' (U+0D) may not appear at the end of a word. This probably means means that the file is using MS-DOS EOL instead of Unix EOL.
hu: A „\r” (U+0D) karakter nem szerepelhet egy szó végén. Ez valószínűleg azt jelenti, hogy a fájl MS-DOS sorvéget használ a Unix sorvég helyett.

en: The condition "%cond:1" does not guarantee that "%strip:2" can always be stripped.
hu: A(z) „%cond:1” feltétel nem garantálja, hogy a(z) „%strip:2” mindig leszedhető.

en: The condition "%cond:1" is invalid.
hu: A(z) „%cond:1” feltétel érvénytelen.

en: The conversion from "%encod:1" to "%encod2:2" is not supported.
hu: A(z) „%encod:1” kódolásról „%encod2:2” kódolásra való átalakítás nem támogatott.

en: The directory "%dir:1" can not be opened for reading.
hu: A(z) „%dir:1” könyvtár nem nyitható meg olvasásra.

en: The encoding "%encod:1" is not known.
hu: A(z) „%encod:1” kódolás nem ismert.

en: The encoding "%encod:1" is not supported.
hu: A(z) „%encod:1” kódolás nem támogatott.

en: The file "%file:1" can not be opened
hu: A(z) „%file:1” fájl nem nyitható meg

en: The file "%file:1" can not be opened for reading.
hu: A(z) „%file:1” fájl nem nyitható meg olvasásra.

en: The file "%file:1" can not be opened for writing.
hu: A(z) „%file:1” fájl nem nyitható meg írásra.

en: The file "%file:1" is not in the proper format.
hu: A(z) „%file:1” fájl nincs megfelelő formátumban.

en: The file "%file:1" is not in the proper format. Expected the file to be in "%exp:2" not "%got:3".
hu: A(z) „%file:1” fájl nincs a megfelelő formátumban. Az elvárás szerint a fájlnak „%exp:2” formátumban kell lennie, nem „%got:3” formátumban.

en: The file "%filter:1" does not contain any filters.
hu: A(z) „%filter:1” fájl nem tartalmaz semmilyen szűrőt.

en: The file name "%file:1" is invalid.
hu: A(z) „%file:1” fájlnév érvénytelen.

en: The filter "%filter:1" does not exist.
hu: A(z) „%filter:1” szűrő nem létezik.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "clear-".
hu: A(z) „%key:1” kulcs nem fogad el semmilyen paramétert, ha „clear-” előtagot kapott.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "dont-" or "disable-".
hu: A(z) „%key:1” kulcs nem fogad el semmilyen paramétert, ha „dont-” vagy „disable-” előtagot kapott.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "reset-".
hu: A(z) „%key:1” kulcs nem fogad el semmilyen paramétert, ha „reset-” előtagot kapott.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by an "enable-".
hu: A(z) „%key:1” kulcs nem fogad el semmilyen paramétert, ha „enable-” előtagot kapott.

en: The key "%key:1" is not %accepted:2 and is thus invalid.
hu: A(z) „%key:1” kulcs nem %accepted:2 és ezért érvénytelen.

en: The key "%key:1" is not a boolean.
hu: A(z) „%key:1” kulcs nem logikai érték.

en: The key "%key:1" is not a list.
hu: A(z) „%key:1” kulcs nem lista.

en: The key "%key:1" is not a string.
hu: A(z) „%key:1” kulcs nem karakterlánc.

en: The key "%key:1" is not an integer.
hu: A(z) „%key:1” kulcs nem egész szám.

en: The key "%key:1" is unknown.
hu: A(z) „%key:1” kulcs ismeretlen.

en: The language "%lang:1" is not known.
hu: A(z) „%lang:1” nyelv nem ismert.

en: The language "%lang:1" is not supported.
hu: A(z) „%lang:1” nyelv nem támogatott.

en: The main word list is unavailable.
hu: A fő szólista nem érhető el.

en: The method "%what:1" is unimplemented in "%where:2".
hu: A(z) „%what:1” metódus nincs megvalósítva ebben: „%where:2”.

en: The personal word list is unavailable.
hu: A személyes szólista nem érhető el.

en: The required field "name" is missing.
hu: A kötelező „name” mező hiányzik.

en: The session word list is unavailable.
hu: A munkamenet-szólista nem érhető el.

en: The soundslike "%sl:2" is not known.
hu: A(z) „%sl:2” hangzásbeli megfelelő nem ismert.

en: The string "%str:1" is invalid.
hu: A(z) „%str:1” karakterlánc érvénytelen.

en: The total length is larger than 240 characters.
hu: A teljes hossz meghaladja a 240 karaktert.

en: The total word length, with soundslike data, is larger than 240 characters.
hu: A teljes szóhossz a hangzásbeli megfelelő adataival együtt meghaladja a 240 karaktert.

en: The value "%value:2" is not %accepted:3 and is thus invalid for the key "%key:1".
hu: A(z) „%value:2” érték nem %accepted:3 és ezért érvénytelen a(z) „%key:1” kulcsnál.

en: The value for option "%key:1" can not be changed.
hu: A(z) „%key:1” kapcsoló értéke nem változtatható meg.

en: The word "%word:1" is invalid.
hu: A(z) „%word:1” szó érvénytelen.

en: There must be at least one "add" line.
hu: Legalább egy „add” sornak lennie kell.

en: This could also mean that the file "%s" could not be opened for reading or does not exist.
hu: Ez azt is jelentheti, hogy a(z) „%s” fájlt nem sikerült megnyitni olvasásra vagy nem létezik.

en: This is probably because:
hu: Ez valószínűleg azért van, mert:

en: Time to load word list:
hu: Szólista betöltésének ideje:

en: Unhandled Error:
hu: Kezeletlen hiba:

en: Unicode normalization form: none, nfd, nfc, comp
hu: Unicode-normalizálási forma: none, nfd, nfc, comp

en: Unicode normalization required for current lang
hu: Unicode-normalizálás szükséges a jelenlegi nyelvnél

en: Unknown Action: %s
hu: Ismeretlen művelet: %s

en: Unknown mode description key "%key:1".
hu: Ismeretlen módleírási kulcs: „%key:1”.

en: Unknown mode: "%mode:1".
hu: Ismeretlen mód: „%mode:1”.

en: Usage: aspell [options] <command>
hu: Használat: aspell [kapcsolók] <parancs>

en: Use option modifiers only within named option.
hu: A kapcsolómódosítókat csak az elnevezett kapcsolón belül használja.

en: Version specifier missing key: "aspell".
hu: A verziómegadónál hiányzik egy kulcs: „aspell”.

en: WARNING: Unable to enter Nroff mode: %s
hu: FIGYELMEZTETÉS: nem lehet belépni Nroff módba: %s

en: Warning: %s Skipping string.
hu: Figyelmeztetés: %s karakterlánc kihagyása.

en: Warning: %s Skipping word.
hu: Figyelmeztetés: %s szó kihagyása.

en: Warning: Removing inapplicable affix '%s' from word %s.
hu: Figyelmeztetés: a nem alkalmazható „%s” toldalék eltávolítása a(z) „%s” szóból.

en: Warning: Removing invalid affix '%s' from word %s.
hu: Figyelmeztetés: az érvénytelen „%s” toldalék eltávolítása a(z) „%s” szóból.

en: With:
hu: Ezzel:

en: Wrong endian order.
hu: Hibás bájtsorrend.

en: Wrong soundslike version.
hu: Hibás hangzásbeli megfelelő verzió.

en: Wrong soundslike.
hu: Hibás hangzásbeli megfelelő.

en: You must specify a file name.
hu: Meg kell adnia egy fájlnevet.

en: You must specify a parameter for "%s".
hu: Meg kell adnia egy paramétert ehhez: „%s”.

en: You must specify an action
hu: Meg kell adnia egy műveletet

en: Yy
hu: YyIi

en: [options] is any of the following:
hu: A [kapcsolók] az alábbiak bármelyike:

en: a number between 0 and 1
hu: egy 0 és 1 közötti szám

en: a positive integer
hu: egy pozitív egész szám

en: a string of 'o','O','p',or 'P'
hu: az „o”, „O”, „p” vagy „P” karakterlánca

en: add or removes a filter
hu: szűrő hozzáadása vagy eltávolítása

en: attempts to clean words so that they are valid
hu: megpróbálja kitisztítani a szavakat, hogy érvényesek legyenek

en: avoid lossy conversions when normalization
hu: veszteséges átalakítások elkerülése normalizáláskor

en: base name of the main dictionary to use
hu: a használandó fő szótár alapneve

en: boolean
hu: logikai érték

en: characters to insert when a word is split
hu: egy szó felosztásakor beszúrandó karakterek

en: check TeX comments
hu: TeX-megjegyzések ellenőrzése

en: check if affix flags are valid
hu: ellenőrzés, hogy a toldalékjelzők érvényesek-e

en: check if words are valid
hu: ellenőrzés, hogy a szavak érvényesek-e

en: compute soundslike on demand rather than storing
hu: hangzásbeli megfelelő igény szerinti kiszámítása a tárolás helyett

en: consider camel case words legal
hu: tekintse a szóköz nélkül, nagy kezdőbetűkkel egymás után írt szavakat szabályosnak

en: consider run-together words legal
hu: tekintse az összetartozó szavakat szabályosnak

en: context delimiters (separated by spaces)
hu: környezetelválasztók (szóközzel elválasztva)

en: create a backup file by appending ".bak"
hu: biztonsági mentés fájl létrehozása „.bak” végződéssel

en: create dictionary aliases
hu: szótárálnevek létrehozása

en: create missing root/affix combinations
hu: hiányzó tő/toldalék kombinációk létrehozása

en: deprecated, use lang instead
hu: elavult, használja a „lang” kapcsolót helyette

en: dlopen returned "%return:1".
hu: A dlopen ezt adta vissza: „%return:1”.

en: either "true" or "false"
hu: „true” (igaz) vagy „false” (hamis)

en: email quote characters
hu: e-mail-idézet karakterei

en: enable Unicode normalization
hu: Unicode-normalizálás engedélyezése

en: enable warnings
hu: figyelmeztetések engedélyezése

en: encoding to expect data to be in
hu: kódolás, amelyben az adatnak lennie kellene

en: enter Email mode.
hu: belépés e-mail módba.

en: enter HTML mode.
hu: belépés HTML módba.

en: enter Markdown mode.
hu: belépés Markdown módba.

en: enter Nroff mode.
hu: belépés Nroff módba.

en: enter TeX mode.
hu: belépés TeX módba.

en: experimental filter for hiding delimited contexts
hu: kísérleti szűrő az elválasztott környezetek elrejtéséhez

en: extra dictionaries to use
hu: további használandó szótárak

en: extra information for the word list
hu: további információk a szólistához

en: files with list of extra words to accept
hu: további elfogadandó szavak listáját tartalmazó fájlok

en: filter for Markdown/CommonMark documents
hu: szűrő a Markdown/CommonMark-dokumentumokhoz

en: filter for dealing with HTML documents
hu: szűrő a HTML-dokumentumok kezeléséhez

en: filter for dealing with Nroff documents
hu: szűrő az Nroff-dokumentumok kezeléséhez

en: filter for dealing with TeX/LaTeX documents
hu: szűrő a TeX/LaTeX-dokumentumok kezeléséhez

en: filter for dealing with Texinfo documents
hu: szűrő a Texinfo-dokumentumok kezeléséhez

en: filter for dealing with generic SGML/XML documents
hu: szűrő az általános SGML/XML-dokumentumok kezeléséhez

en: filter for skipping quoted text in email messages
hu: szűrő az e-mail-üzenetekben idézett szöveg kihagyásához

en: filter mode
hu: szűrési mód

en: filter to skip URL like constructs
hu: szűrő az URL-szerű szerkezetek kihagyásához

en: ignore accents when checking words -- CURRENTLY IGNORED
hu: ékezetek mellőzése a szavak ellenőrzésekor – JELENLEG MELLŐZVE

en: ignore case when checking words
hu: kis- és nagybetűk mellőzése a szavak ellenőrzésekor

en: ignore commands to store replacement pairs
hu: parancsok mellőzése a helyettesítő párok tárolásához

en: ignore words <= n chars
hu: n karakternél rövidebb szavak mellőzése

en: in the form "<name> <value>"
hu: „<név> <érték>” formában

en: indicator for affix flags in word lists -- CURRENTLY IGNORED
hu: a szólistákban lévő toldalékjelzők mutatója – JELENLEG MELLŐZVE

en: integer
hu: egész szám

en: is not one of the allowed types
hu: nem a megengedett típusok egyike

en: keyboard definition to use for typo analysis
hu: az elgépeléselemzéshez használandó billentyűzetmeghatározás

en: keymapping for check mode: "aspell" or "ispell"
hu: kulcsleképezés az ellenőrzési módhoz: „aspell” vagy „ispell”

en: language code
hu: nyelvi kód

en: list
hu: lista

en: location for personal files
hu: személyes fájlok helye

en: location of language data files
hu: a nyelvi adatfájlok helye

en: location of local language data files
hu: helyi nyelvi adatfájlok helye

en: location of main configuration file
hu: a fő beállítófájl helye

en: location of the main word list
hu: a fő szólista helye

en: main configuration file
hu: fő beállítófájl

en: maximum number that can be strung together
hu: a legnagyobb szám, amennyi szó összefűzhető

en: minimal length of interior words
hu: a belső szavak legkisebb hossza

en: mode for checking C++ comments and string literals
hu: egy mód a C++ megjegyzések és karakterlánc-literálok ellenőrzéséhez

en: mode for checking HTML documents
hu: egy mód a HTML-dokumentumok ellenőrzéséhez

en: mode for checking Markdown/CommonMark documents
hu: egy mód a Markdown/CommonMark-dokumentumok ellenőrzéséhez

en: mode for checking Nroff documents
hu: egy mód az Nroff-dokumentumok ellenőrzéséhez

en: mode for checking Perl comments and string literals
hu: egy mód a Perl megjegyzések és karakterlánc-literálok ellenőrzéséhez

en: mode for checking TeX/LaTeX documents
hu: egy mód a TeX/LaTeX-dokumentumok ellenőrzéséhez

en: mode for checking Texinfo documents
hu: egy mód a Texinfo-dokumentumok ellenőrzéséhez

en: mode for checking generic SGML/XML documents
hu: egy mód az általános SGML/XML-dokumentumok ellenőrzéséhez

en: mode for skipping quoted text in email messages
hu: egy mód az e-mail-üzenetekben idézett szöveg kihagyásához

en: mode to check any lines starting with a #
hu: egy mód a # karakterrel kezdődő sorok ellenőrzéséhez

en: mode to disable all filters
hu: egy mód az összes szűrő letiltásához

en: mode to skip URL like constructs (default mode)
hu: egy mód az URL-szerű szerkezetek kihagyásához (alapértelmezett mód)

en: no longer used
hu: már nincs használatban

en: not a version number
hu: nem verziószám

en: num chars that can appear before the quote char
hu: az idézetkarakter előtt megjelenő karakterek száma

en: one of ultra, fast, normal, slow, or bad-spellers
hu: az „ultra”, „fast”, „normal”, „slow” vagy „bad-spellers” egyike

en: partially expand affixes for better suggestions
hu: toldalékok részleges bővítése a jobb javaslatokért

en: path(s) aspell looks for filters
hu: útvonalak, ahol az aspell szűrőket keres

en: personal configuration file
hu: személyes beállítófájl

en: personal dictionary file name
hu: személyes szótárfájl neve

en: prefix directory
hu: előtagszótár

en: remove invalid affix flags
hu: érvénytelen toldalékjelzők eltávolítása

en: replacements list file name
hu: helyettesítések listájának fájlneve

en: reverse the order of the suggest list
hu: a javaslati lista sorrendjének megfordítása

en: save replacement pairs on save all
hu: helyettesítő párok mentése az összes mentésekor

en: search order for modules
hu: keresési sorrend a moduloknál

en: search path for word list information files
hu: keresési útvonal a szólista információs fájljához

en: set module name
hu: modulnév beállítása

en: set the prefix based on executable location
hu: az előtag beállítása a futtatható program helye alapján

en: size of the word list
hu: a szólista mérete

en: skip invalid words
hu: érvénytelen szavak kihagyása

en: skip link labels in link reference definitions
hu: hivatkozáscímkék kihagyása az elem hivatkozási meghatározásaiban

en: string
hu: karakterlánc

en: suggest possible replacements
hu: lehetséges helyettesítések javaslata

en: suggestion mode
hu: javaslattételi mód

en: support tags that span multiple lines outside of HTML blocks
hu: a HTML-blokkokon kívüli, több soron átívelő címkék támogatása

en: swaps visible and invisible text
hu: felcseréli a látható és láthatatlan szöveget

en: time load time and suggest time in pipe mode
hu: betöltési idő és javaslattételi idő idejének mérése adatcsatorna módban

en: use affix compression when creating dictionaries
hu: toldaléktömörítés használata szótárak létrehozásakor

en: use byte offsets instead of character offsets
hu: bájteltolások használata karaktereltolások helyett

en: use personal, replacement & session dictionaries
hu: személyes, helyettesítő és munkamenetszótárak használata

en: use replacement tables, override sug-mode default
hu: helyettesítő táblázatok használata, a „sug-mode” kapcsoló alapértékének felülbírálása

en: use typo analysis, override sug-mode default
hu: elgépeléselemzés használata, a „sug-mode” kapcsoló alapértékének felülbírálása
