gnulib 4.0.0.2567 - en to ka translation catalogue (223 entries)

en:   or:
ka:   ან:

en:  [OPTION...]
ka:  [პარამეტრი..]

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
ka: %.*s: ARGP_HELP_FMT საჭიროა პარამეტრის მნიშვნელობა

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
ka: %.*s: ARGP_HELP_FMT-ის უცნობი პარამეტრი

en: %s home page: <%s>
ka: %s-ის საწყისი გვერდია: <%s>

en: %s invocation failed
ka: %s-ის ჩაწოდება ჩავარდა

en: %s subprocess
ka: %s ქვეპროცესი

en: %s subprocess I/O error
ka: %s ქვეპროცესის შეტ/გამოტ შეცდომა

en: %s subprocess failed
ka: %s ქვეპროცესის შეცდომა

en: %s%s argument '%s' too large
ka: %s%s-ის არგუმენტი %s ძალიან დიდია

en: %s: Too many arguments
ka: %s: მეტისმეტად ბევრი არგუმენტი

en: %s: invalid option -- '%c'
ka: %s: არასწორი პარამეტრი -- '%c'

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
ka: %s: პარამეტრს "%s%s' არგუმენტი არ სჭირდება

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
ka: %s: პარამეტრი '%s%s' გაურკვეველია

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
ka: %s: პარამეტრი '%s%s' გაურკვეველია; შესაძლო ვარიანტები:

en: %s: option '%s%s' requires an argument
ka: %s: პარამეტრს "%s%s" არგუმენტი ესაჭიროება

en: %s: option requires an argument -- '%c'
ka: %s: პარამეტრს ესაჭიროება არგუმენტი -- '%c'

en: %s: unrecognized option '%s%s'
ka: %s: უცნობი პარამეტრი '%s%s'

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
ka: (PROGRAM ERROR) ვერსია უცნობია!?

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
ka: (PROGRAM ERROR) პარამეტრი ნაცნობი უნდა ყოფილიყო!?

en: * at start of expression
ka: * გამოსახულების დასაწყისში

en: + at start of expression
ka: + გამოსახულების დასაწყისში

en: ? at start of expression
ka: ? გამოსახულების დასაწყისში

en: ARGP_HELP_FMT: %s value is less than or equal to %s
ka: ARGP_HELP_FMT: %s-ის მნიშვნელობა %s-ზე ნაკლები ან ტოლია

en: Aborted
ka: შეწყვეტილია

en: Address family for hostname not supported
ka: ამ ჰოსტის მისამართის ტიპი მხარდაუჭერელია

en: Alarm clock
ka: მაღვიძარა

en: All requests done
ka: ყველა მოთხოვნა მზადაა

en: Argument buffer too small
ka: არგუმენტის ბუფერი მეტისმეტად პატარაა

en: Bad system call
ka: ცუდი სისტემური გამოძახება

en: Bad value for ai_flags
ka: არასწორი მნიშვნელობა: ai_flags

en: Broken pipe
ka: გაფუჭებული მილი

en: Bus error
ka: მატარებლის შეცდომა

en: CPU system
ka: CPU სისტემა

en: CPU time limit exceeded
ka: CPU-ის დროის ლიმიტი გადაჭარბებულია

en: CPU user
ka: CPU მომხმარებელი

en: Child exited
ka: შვილი პროცესი უცაბედად გაითიშა

en: Continued
ka: გაგრძელებულია

en: EMT trap
ka: EMT-ის ხაფანგი

en: File size limit exceeded
ka: ფაილის ზომის ლიმიტი გადაჭარბებულია

en: Floating point exception
ka: წილადი რიცხვების ანგარიშის შეცდომა

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
ka: ნაგავი ARGP_HELP_FMT-ში: %s

en: General help using GNU software: <%s>
ka: GNU-ის პროგრამული უზრუნველყოფის საერთო დახმარება: <%s >

en: Hangup
ka: დაკიდება

en: I/O possible
ka: შესაძლებელი I/O

en: Illegal instruction
ka: არასწორი ინსტრუქცია

en: Information request
ka: ინფორმაციის მოთხოვნა

en: Interrupt
ka: შეწყვეტა

en: Interrupted by a signal
ka: შეწყვეტილია სიგნალის მიერ

en: Invalid back reference
ka: არასწორი უკუბმა

en: Invalid character class name
ka: სიმბოლოების არასწორი კლასი

en: Invalid collation character
ka: კოლაციის არასწორი სიმბოლო

en: Invalid content of \{\}
ka: \{\}-ის არასწორი შემცელობა

en: Invalid preceding regular expression
ka: რეგულარული გამოსახულების არასწორი საწყისი

en: Invalid range end
ka: დიაპაზონის არასწორი დასასრული

en: Invalid regular expression
ka: არასწორი რეგულარული გამოსახულება

en: Killed
ka: მოკვტა

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
ka: გრძელი პარამეტრების აუცილებელი ან არასავალდებულო არგუმენტები ასევე აუცილებელი ან არასავალდებულოა მათი მოკლე ვარიანტებისთვისაც.

en: Memory allocation failure
ka: მეხსიერების გამოყოფის შეცდომა

en: Memory exhausted
ka: მეხსიერება გადავსებულია

en: NAME
ka: სახელი

en: Name or service not known
ka: სახელი ან სერვისი უცნობია

en: No address associated with hostname
ka: ჰოსტის სახელზე მიბმული არაა

en: No match
ka: არ ემთხვევა

en: No previous regular expression
ka: წინა რეგულარული გამოსახულება არ არსებობს

en: Non-recoverable failure in name resolution
ka: სახელის გადაწყვეტის აღუდგენელი შეცდომა

en: Packaged by %s
ka: აწყობილია %s-ის მიერ

en: Packaged by %s (%s)
ka: აწყობილია %s-ის მიერ (%s)

en: Parameter string not correctly encoded
ka: პარამეტრის სტრიქონი არასწორადაა კოდირებული

en: Power failure
ka: კვების ჩავარდნა

en: Premature end of regular expression
ka: რეგულარული გამოსახულების მოულოდნელი დასასრული

en: Processing request in progress
ka: მიმდინარეობს მოთხოვნის დამუშავება

en: Profiling timer expired
ka: პროფილირების ტაიმერის ვადა გავიდა

en: Quit
ka: გასვლა

en: Real-time signal %d
ka: რეალური-დროის სიგნალი %d

en: Regular expression too big
ka: რეგულარული გამოსახულება ძალიან დიდია

en: Report %s bugs to: %s
ka: %s-ის შეცდომების შესახებ მისაწერი ელფოსტა: %s

en: Report bugs to %s.
ka: შეცდომების შესახებ მიწერეთ: %s

en: Report bugs to: %s
ka: შეცდომების შესახებ მიწერეთ: %s

en: Request canceled
ka: მოთხოვნა გაუქმებულია

en: Request not canceled
ka: მოთხოვნა არ გაუქმებულა

en: Resource lost
ka: რესურსი დაკარგულია

en: SECS
ka: წამი

en: Segmentation fault
ka: სეგმენტაციის შეცდომა

en: Servname not supported for ai_socktype
ka: Ai_socktype-ის სერვერის სახელი მხარდაუჭერელია

en: Set LC_ALL='C' to work around the problem.
ka: პრობლემის მოსაცილებლად დააყენეთ LC_ALL='C'.

en: Stack fault
ka: სტეკის შეცდომა

en: Stopped
ka: შეჩერებულია

en: Stopped (signal)
ka: შეჩერებულია (სიგნალით)

en: Stopped (tty input)
ka: გაჩერებულია (tty-ით შეყვანით)

en: Stopped (tty output)
ka: გაჩერებულია (tty-ით გამოტანით)

en: Success
ka: წარმატება

en: System error
ka: სისტემური შეცდომა

en: Temporary failure in name resolution
ka: სახელის გადაწყვეტის დროებითი შეცდომა

en: Terminated
ka: დასრულებულია

en: The strings compared were %s and %s.
ka: შედარებული სტრიქონებია %s და %s.

en: Trace/breakpoint trap
ka: გამართვის წერტილები

en: Trailing backslash
ka: ბოლო Backslash

en: Try '%s --help' or '%s --usage' for more information.
ka: მეტი ინფორმაციისთვის სცადეთ '%s --help' ან '%s --usage'.

en: Unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

en: Unknown signal %d
ka: უცნობი სიგნალი %d

en: Unknown system error
ka: სისტემის უცნობი შეცდომა

en: Unmatched ( or \(
ka: არ ემთხვევა ( ან \(

en: Unmatched ) or \)
ka: არ ემთხვევა ) ან \)

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
ka: არ ემთხვევა [, [^, [:, [., ან [=

en: Unmatched \{
ka: არ ემთხვევა \{

en: Urgent I/O condition
ka: სასწრაფო I/O პირობა

en: Usage:
ka: გამოყენება:

en: User defined signal 1
ka: მომხმარებლის მიერ განსაზღვრული სიგნალი 1

en: User defined signal 2
ka: მომხმარებლის მიერ განსაზღვრული სიგნალი 2

en: Valid arguments are:
ka: სწორი არგუმენტებია:

en: Virtual timer expired
ka: ვირტუალური ტაიმერის ვადა გავიდა

en: Window changed
ka: ფანჯარა შეიცვალა

en: Written by %s and %s.
ka: ავტორები: %s და %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
ka: ავტორები: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    %s, %s და სხვ.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
ka: ავტორები: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    %s და %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
ka: ავტორები: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    და %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
ka: ავტორები: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s და %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
ka: ავტორები: %s, %s, %s,
    %s, %s და %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
ka: ავტორები: %s, %s, %s,
    %s და %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
ka: ავტორები: %s, %s, %s
    და %s.

en: Written by %s, %s, and %s.
ka: ავტორები: %s, %s და %s.

en: Written by %s.
ka: ავტორი: %s.

en: _open_osfhandle failed
ka: _open_osfhandle -ის შეცდომა

en: ai_family not supported
ka: ai_family მხარდაუჭერელია

en: ai_socktype not supported
ka: ai_socket-ი მხარდაუჭერელია

en: ambiguous argument %s for %s
ka: %s გაურკვეველი არგუმენტია %s-თვის

en: block special file
ka: ბლოკური სპეციალური ფაილი

en: cannot change permissions of %s
ka: %s-ის წვდომების შეცვლის შეცდომა

en: cannot convert U+%04X to local character set
ka: u+%04X-ის ლოკალურ სიმბოლოებში გარდაქმნა შეუძლებელია

en: cannot convert U+%04X to local character set: %s
ka: u+%04X-ის ლოკალურ სიმბოლოებში გარდაქმნა შეუძლებელია: %s

en: cannot create a temporary directory using template "%s"
ka: შაბლონის გამოყენებით დროებითი საქაღალდის შექმნის შეცდომა: %s

en: cannot create directory %s
ka: საქაღალდის შექმნის შეცდომა: %s

en: cannot create pipe
ka: ფაიფის შექმნის შეცდომა

en: cannot find a temporary directory, try setting $TMPDIR
ka: დროებითი საქაღალდე ვერ ვიპოვე. სცადეთ $TMPDIR-ის დაყენება

en: cannot perform formatted output
ka: ფორმატირებული გამოტანის შესრულება შეუძლებელია

en: cannot remove temporary directory %s
ka: დროებითი საქაღალდის წაშლის შეცდომა: %s

en: cannot remove temporary file %s
ka: დროებითი ფაილის წაშლის შეცდომა: %s

en: cannot stat %s
ka: %s-ის აღმოჩენის შეცდომა

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
ka: სიმბოლოების კლასის სწორი სინტაქსია [[:space:]] და არა [:space:]

en: character out of range
ka: სიმბოლო დიაპაზონს გარეთაა

en: character special file
ka: სიმბოლური სპეციალური ფაილი

en: contiguous data
ka: განგრძობადი მონაცემები

en: creation of threads failed
ka: ნაკადების შექმნა ჩავარდა

en: date
ka: თარიღი

en: datetime
ka: თარიღი და დრო

en: day
ka: დღე

en: directory
ka: საქაღალდე

en: door
ka: კარი

en: error after reading %s
ka: შეცდომა '%s'-ის წაკითხვის შემდეგ

en: error closing file
ka: ფაილის დახურვის შეცდომა

en: error reading %s
ka: შეცდომა '%s'-ის კითხვისას

en: error while opening %s for reading
ka: შეცდომა '%s'-ის წასაკითხად გახნისას

en: error while writing "%s" file
ka: შეცდომა "%s" ფაილის ჩაწერსას

en: error writing %s
ka: შეცდომა '%s'-ის ჩაწერისას

en: error: initial year out of range
ka: შეცდომა: საწყისი წელი შუალედს გარეთაა

en: error: parsing failed
ka: შეცდომა: დამუშავება ჩავარდა

en: failed to copy '%s' to '%s'
ka: %s-ის %s-ში კოპირება ჩავარდა

en: failed to create "%s"
ka: "%s"-ის შექმნის შეცდომა

en: failed to reopen %s with mode %s
ka: %s-ის %s რეჟიმში ხელახალი გახსნის შეცდომა

en: failed to return to initial working directory
ka: საწყისი საქაღალდის დაბრუნების შეცდომა

en: failed to set file descriptor text/binary mode
ka: ფაილის დესკრიპტორის ტექსტური/ბინარული რეჟიმის დაყენების შეცდომა

en: fdopen() failed
ka: fdopen() -ის შეცდომა

en: give a short usage message
ka: გამოყენების მოკლე შეტყობინების მიღება

en: give this help list
ka: ამ დახმარების სიის მიღება

en: hang for SECS seconds (default 3600)
ka: დაეკიდება მითითებული წამების რაოდენობის განმავლობაში (ნაგულისხმები: 3600)

en: hybrid
ka: ჰიბრიდი

en: iconv function not available
ka: ფუნქცია iconv-ი მიუწვდომელია

en: iconv function not usable
ka: ფუნქცია iconv-ის გამოყენება შეუძლებელია

en: incorrect timezone
ka: არასწორი დროის სარტყელი

en: invalid %s%s argument '%s'
ka: არასწორი %s%s-ის არგუმენტი: '%s'

en: invalid argument %s for %s
ka: %s არასწორი არგუმენტია %s-თვის

en: invalid character class
ka: სიმბოლოების არასწორი კლასი

en: invalid content of \{\}
ka: \{\}-ის არასწორი შემცველობა

en: invalid group
ka: არასწორი ჯგუფი

en: invalid spec
ka: არასწორი სპეფიციკაცია

en: invalid suffix in %s%s argument '%s'
ka: %s%s-ის არგუმენტის, '%s'-ის არასწორი სუფიქსი

en: invalid user
ka: არასწორი მომხმარებელი

en: memory exhausted
ka: მეხსიერება გადავსებულია

en: message queue
ka: შეტყობინებების რიგი

en: migrated file with data
ka: მიგრირებული ფაილი მონაცემებით

en: migrated file without data
ka: მიგრირებული ფაილი მონაცემების გარეშე

en: multiplexed block special file
ka: მულტიპლექსირებული ბლოკური სპეციალური ფაილი

en: multiplexed character special file
ka: მულტიპლექსირებული სიმბოლური სპეციალური ფაილი

en: multiplexed file
ka: მულტიპლექსლური ფაილი

en: named file
ka: სახელიანი ფაილი

en: network special file
ka: ქსელური  სპეციალური ფაილი

en: no syntax specified
ka: სინტაქსი მითითებული არაა

en: number
ka: ნომერი

en: port
ka: პორტი

en: preserving permissions for %s
ka: %s-ის წვდომების შენახვა

en: print program version
ka: პროგრამის ვერსიის დაბეჭდვა

en: program error
ka: პროგრამის შეცდომა

en: regular empty file
ka: ჩვეულებრივი ცარიელი ფაილი

en: regular expression too big
ka: რეგულარული გამოსახულება ძალიან დიდია

en: regular file
ka: ჩვეულებრივი ფაილი

en: relative
ka: ფარდობითი

en: semaphore
ka: სემაფორა

en: set the program name
ka: პროგრამის სახელის დაყენება

en: setting permissions for %s
ka: %s-ის წვდომების დაყენება

en: shared memory object
ka: მეხსიერების გაზიარებული ობიექტი

en: socket
ka: სოკეტი

en: stack overflow
ka: სტეკის გადავსება

en: stray \
ka: უცხო \

en: stray \ before unprintable character
ka: უცხო \ დაუბეჭდავად  სიმბოლომდე

en: stray \ before white space
ka: უცხო \ თეთრ გამოტოვებამდე

en: string comparison failed
ka: სტრიქონების შედარება შეუძლებელია

en: symbolic link
ka: სიმბმული

en: system default
ka: სისტემის ნაგულისხმევი

en: time
ka: დრო

en: typed memory object
ka: ტიპიზირებული მეხსიერების ობიექტი

en: unable to record current working directory
ka: მიმდინარე საქაღალდის ჩაწერა შეუძლებელია

en: unbalanced (
ka: დაუბალანსებელი (

en: unbalanced )
ka: დაუბალანსებელი )

en: unbalanced [
ka: დაუბალანსებელი [

en: unfinished \ escape
ka: დაუსრულებელი დასრულების სიმბოლო \

en: unknown stream
ka: უცნობი ნაკადი

en: warning: '.' should be ':'
ka: გაფრთხილება: '.' უნდა იყოს ":"

en: weird file
ka: უცნაური ფაილი

en: whiteout
ka: სიცარიელე

en: write error
ka: ჩაწერის შეცდომა

en: zone
ka: ზონა

en: {...} at start of expression
ka: {...} გამოსახულების დასაწყისში
