pg_controldata (PostgreSQL) 18 - en to ka translation catalogue (99 entries)

en: 
    If no data directory (DATADIR) is specified, the environment variable PGDATA
    is used.
ka: 
    თუ მონაცემების საქაღალდე მითითებული არაა, გამოყენებული იქნება 
    გარემოს ცვლადი PGDATA.

en: 
    Options:
ka: 
    პარამეტრები

en:   %s [OPTION] [DATADIR]
ka:   %s [პარამეტრი]... [მონაცემებისსაქაღალდე]

en:   -?, --help             show this help, then exit
ka:   -?, --help                   ამ დახმარების ჩვენება და გასვლა

en:   -V, --version          output version information, then exit
ka:   -V, --version            ვერსიის ინფორმაციის გამოტანა და გასვლა

en:  [-D, --pgdata=]DATADIR  data directory
ka:  [-D, --pgdata=]DATADIR     მონაცემების საქაღალდე

en: %s displays control information of a PostgreSQL database cluster.
ka: %s გამოიტანს ინფორმაციას PostgreSQL ბაზის კლასტერის შესახებ.

en: %s home page: <%s>
ka: %s-ის საწყისი გვერდია: <%s>

en: 64-bit integers
ka: 64-ბიტიანი მთელ რიცხვები

en: Backup end location:                  %X/%X
ka: მარქაფს დასასრულის მდებარეობა:                  %X/%X

en: Backup start location:                %X/%X
ka: მარქაფის დაწყების მდებარეობა:                %X/%X

en: Blocks per segment of large relation: %u
ka: დიდი ურთიერთობის სეგმენტები თითოეულ ბლოკში: %u

en: Bytes per WAL segment:                %u
ka: ბაიტები თითოეულ WAL სეგმენტში:         %u

en: Catalog version number:               %u
ka: კატალოგის ვერსიის ნომერი:               %u

en: Data page checksum version:           %u
ka: მონაცემების გვერდის საკონტროლო ჯამის ვერსია:           %u

en: Database block size:                  %u
ka: ბაზის ბლოკის ზომა:                  %u

en: Database cluster state:               %s
ka: ბაზის კლასტერის მდგომარეობა:               %s

en: Database system identifier:           %llu
ka: ბაზის სისტემური იდენტიფიკატორი:           %llu

en: Database system identifier:           %lu
ka: ბაზის სისტემური იდენტიფიკატორი:           %lu

en: Date/time type storage:               %s
ka: თარიღის ტიპის საცავი:               %s

en: Default char data signedness:         %s
ka: ნაგულისხმევი სტრიქონის მონაცემების ნიშნიანობა:         %s

en: Either the control file is corrupt, or it has a different layout than this program is expecting.  The results below are untrustworthy.
ka: ან კონტროლი ფაილი დაზიანებულია, ან გააჩნია იმისგან განსხვავებული განლაგება, ვიდრე ამას პროგრამა მოელოდა.  ქვემო შედეგები სანდო არაა.

en: End-of-backup record required:        %s
ka: მარქაფის-ბოლო ჩანაწერი აუცილებელია:       %s

en: Fake LSN counter for unlogged rels:   %X/%X
ka: LSN-ის ყალბი მთვლელი არაჟურნალიზებადი ურთ-თვის:   %X/%X

en: Float8 argument passing:              %s
ka: Float8 არგუმენტის გადაცემა:              %s

en: Latest checkpoint location:           %X/%X
ka: საკონტროლო წერტილის უკანასკნელი მდებარეობა:           %X/%X

en: Latest checkpoint's NextMultiOffset:  %u
ka: უახლესი საკონტროლო წერტილის NextMultiOffset:  %u

en: Latest checkpoint's NextMultiXactId:  %u
ka: უახლესი საკონტროლო წერტილის NextMultiXactId:  %u

en: Latest checkpoint's NextOID:          %u
ka: უახლესი საკონტროლო წერტილის NextOID:          %u

en: Latest checkpoint's NextXID:          %u:%u
ka: უახლესი საკონტროლო წერტილის NextXID:          %u:%u

en: Latest checkpoint's PrevTimeLineID:   %u
ka: უახლესი საკონტროლო წერტილის PrevTimeLineID:   %u

en: Latest checkpoint's REDO WAL file:    %s
ka: უკანასკნელი საკონტროლო წერტილის REDO WAL ფაილი:    %s

en: Latest checkpoint's REDO location:    %X/%X
ka: საკონტროლო წერტილის REDO-ის უკანასკნელი მდებარეობა:    %X/%X

en: Latest checkpoint's TimeLineID:       %u
ka: უახლესი საკონტროლო წერტილისTimeLineID:       %u

en: Latest checkpoint's full_page_writes: %s
ka: უახლესი უკანასკნელი საკონტროლო წერტილის full_page_writes: %s

en: Latest checkpoint's newestCommitTsXid:%u
ka: უახლესი საკონტროლო წერტილის newestCommitTsXid:%u

en: Latest checkpoint's oldestActiveXID:  %u
ka: უახლესი საკონტროლო წერტილის oldestActiveXID:  %u

en: Latest checkpoint's oldestCommitTsXid:%u
ka: უახლესი საკონტროლო წერტილის oldestCommitTsXid:%u

en: Latest checkpoint's oldestMulti's DB: %u
ka: უახლესი საკონტროლო წერტილის oldestMulti's DB: %u

en: Latest checkpoint's oldestMultiXid:   %u
ka: უახლესი საკონტროლო წერტილის oldestMultiXid:   %u

en: Latest checkpoint's oldestXID's DB:   %u
ka: უახლესი საკონტროლო წერტილის oldestXID's DB:   %u

en: Latest checkpoint's oldestXID:        %u
ka: უახლესი საკონტროლო წერტილის oldestXID:        %u

en: Maximum columns in an index:          %u
ka: ინდექსში სვეტების მაქსიმალური რაოდენობა:          %u

en: Maximum data alignment:               %u
ka: მონაცემების სწორების მაქსიმუმი:            %u

en: Maximum length of identifiers:        %u
ka: იდენტიფიკატორების მაქსიმალური სიგრძე:     %u

en: Maximum size of a TOAST chunk:        %u
ka: TOAST ნაგლეჯის მაქსიმალური ზომა:        %u

en: Min recovery ending loc's timeline:   %u
ka: მინ. აღდგ დასასრ მდებარ დროის ხაზი:    %u

en: Minimum recovery ending location:     %X/%X
ka: მინიმალური აღდგენის დასასრულის მდებარეობა     %X/%X

en: Mock authentication nonce:            %s
ka: ფსევდოავთენტიკაციის შემთხვევითი რიცხვი:           %s

en: Report bugs to <%s>.
ka: შეცდომების შესახებ მიწერეთ: <%s>

en: Size of a large-object chunk:         %u
ka: დიდი ობიექტის ნაგლეჯის ზომა:        %u

en: The WAL segment size must be a power of two between 1 MB and 1 GB.
ka: WAL სეგმენტის ზომა ორის ხარისხი უნდა იყოს, შუალედიდან 1მბ-1გბ.

en: The file is corrupt and the results below are untrustworthy.
ka: ფაილი დაზიანებულია და ქვემო შედეგები სანდო არაა.

en: Time of latest checkpoint:            %s
ka: უახლესი საკონტოლო წერტილის დრო:            %s

en: Try "%s --help" for more information.
ka: მეტი ინფორმაციისთვის სცადეთ '%s --help'.

en: Usage:
ka: გამოყენება:

en: WAL block size:                       %u
ka: WAL ბლოკის ზომა:                       %u

en: by reference
ka: ბმით

en: by value
ka: მნიშვნელობით

en: byte ordering mismatch
ka: ბაიტების მიმდევრობა არ ემთხვევა

en: calculated CRC checksum does not match value stored in control file
ka: გამოთვლილი CRC საკონტროლო ჯამი კონტროლის ფაილში დამახსოვრებულ მნიშვნელობას არ ემთხვევა

en: cannot duplicate null pointer (internal error)
ka: ნულოვანი მაჩვენებლის დუბლირება შეუძლებელია (შიდა შეცდომა)

en: could not close file "%s": %m
ka: ფაილის (%s) დახურვის შეცდომა: %m

en: could not fsync file "%s": %m
ka: ფაილის (%s) fsync-ის შეცდომა: %m

en: could not open file "%s" for reading: %m
ka: ფაილის (%s) გახსნის შეცდომა: %m

en: could not open file "%s": %m
ka: ფაილის (%s) გახსნის შეცდომა: %m

en: could not read file "%s": %m
ka: ფაილის (%s) წაკითხვის შეცდომა: %m

en: could not read file "%s": read %d of %zu
ka: "%s"-ის წაკითხვის შეცდომა: წაკითხულია %d %zu-დან

en: could not write file "%s": %m
ka: ფაილში (%s) ჩაწერის შეცდომა: %m

en: in archive recovery
ka: არქივიდან აღდგენა

en: in crash recovery
ka: ავარიის აღდგენა

en: in production
ka: წარმოებაში გაშვებული

en: invalid WAL segment size in control file (%d byte) | invalid WAL segment size in control file (%d bytes)
ka[0]: არასწორი WAL სეგმენტის ზომა კონტროლის ფაილში (%d ბაიტი)
ka[1]: არასწორი WAL სეგმენტის ზომა კონტროლის ფაილში (%d ბაიტი)

en: max_connections setting:              %d
ka: max_connections პარამეტრი:              %d

en: max_locks_per_xact setting:           %d
ka: max_locks_per_xact პარამეტრი:           %d

en: max_prepared_xacts setting:           %d
ka: max_prepared_xacts პარამეტრი:           %d

en: max_wal_senders setting:              %d
ka: max_wal_senders პარამეტრი:              %d

en: max_worker_processes setting:         %d
ka: max_worker_processes პარამეტრი:         %d

en: no
ka: არა

en: no data directory specified
ka: მონაცემების საქაღალდე მითითებული არაა

en: off
ka: გამორთული

en: on
ka: ჩართ

en: out of memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

en: pg_control last modified:             %s
ka: pg_control-ის ბოლო ცვლილების დრო:             %s

en: pg_control version number:            %u
ka: pg_control ვერსიის ნომერი:            %u

en: possible byte ordering mismatch
    The byte ordering used to store the pg_control file might not match the one
    used by this program.  In that case the results below would be incorrect, and
    the PostgreSQL installation would be incompatible with this data directory.
ka: ბაიტების მიმდევრობის შესაძლო შეუსაბამობა pg_control ფაილის შესანახად გამოყენებული 
    ბაიტების მიმდევრობა შესაძლოა არ ემთხვეოდეს ამ პროგრამის მიერ გამოყენებულს. ამ შემთხვევაში  ქვემოთ 
    მოცემული შედეგები არასწორი იქნება და PostgreSQL ეს აგება ამ მონაცემთა საქაღალდესთან შეუთავსებელი იქნება.

en: shut down
ka: გამორთვა

en: shut down in recovery
ka: გამორთვა აღდგენსთვის

en: shutting down
ka: მიმდინარეობს გამორთვა

en: signed
ka: ნიშნიანი

en: starting up
ka: გაშვება

en: too many command-line arguments (first is "%s")
ka: მეტისმეტად ბევრი ბრძანების-სტრიქონის არგუმენტი (პირველია "%s")

en: track_commit_timestamp setting:       %s
ka: track_commit_timestamp პარამეტრი:       %s

en: unrecognized "wal_level"
ka: უცნობი "wal_level"

en: unrecognized status code
ka: სტატუსის უცნობი კოდი

en: unsigned
ka: უნიშნო

en: wal_level setting:                    %s
ka: wal_level პარამეტრი:                    %s

en: wal_log_hints setting:                %s
ka: wal_log_hints პარამეტრი:                %s

en: yes
ka: დიახ
