pg_verifybackup (PostgreSQL) 18 - en to ka translation catalogue (166 entries)

en: 
    Report bugs to <%s>.
ka: 
    შეცდომების შესახებ მიწერეთ: %s

en:   -?, --help                  show this help, then exit
ka:   -?, --help     ამ დახმარების ჩვენება და გასვლა

en:   -F, --format=p|t            backup format (plain, tar)
ka:   -F, --format=p|t       მარქაფის ფორმატი (plain, tar)

en:   -P, --progress              show progress information
ka:   -P, --progress                  მიმდინარეობის ინფორმაციის ჩვენება

en:   -V, --version               output version information, then exit
ka:   -V, --version            ვერსიის ინფორმაციის გამოტანა და გასვლა

en:   -e, --exit-on-error         exit immediately on error
ka:   -e, --exit-on-error         დაუყოვნებლივი გამოსვლა შეცდომის შემთხვევაში

en:   -i, --ignore=RELATIVE_PATH  ignore indicated path
ka:   -i, --ignore=შედარებითი_ბილიკ  ბითითებული ბილიკის იგნორი

en:   -m, --manifest-path=PATH    use specified path for manifest
ka:   -m, --manifest-path=ბილიკი    მანიფესტისთვის მითითებული ბილიკის გამოყენება

en:   -n, --no-parse-wal          do not try to parse WAL files
ka:   -n, --no-parse-wal          WAL ფაილები არ დამუშავდება

en:   -q, --quiet                 do not print any output, except for errors
ka:   -q, --quiet            შეცდომების გარდა ეკრანზე არაფერი გამოჩნდება

en:   -s, --skip-checksums        skip checksum verification
ka:   -s, --skip-checksums        საკონტროლო ჯამების შემოწმების გამოტოვება

en:   -w, --wal-directory=PATH    use specified path for WAL files
ka:   -w, --wal-directory=ბილიკი    WAL ფაილებისთვის მითითებული ბილიკის გამოყენება

en: "%s" has size %llu on disk but size %llu in the manifest
ka: დისკზე "%s"-ის ზომაა %llu, მაგრამ მანიფესტში მითითებული ზომაა %llu

en: "%s" is not a regular file or directory
ka: "%s" არც ჩვეულებრივი ფაილია, არც საქაღალდე

en: "%s" is present in the manifest but not on disk
ka: "%s" არსებობს მანიფესტში, მაგრამ არა დისკზე

en: "%s" is present on disk but not in the manifest
ka: "%s" დისკზე არსებობს, მაგრამ არა მანიფესტში

en: "\u" must be followed by four hexadecimal digits.
ka: "\u" ს თექვსმეტობითი ციფრები უნდა მოჰყვებოდეს.

en: %*s/%s kB (%d%%) verified
ka: %*s/%s კბ (%d%%) გადამოწმდა

en: %s home page: <%s>
ka: %s-ის საწყისი გვერდია: <%s>

en: %s verifies a backup against the backup manifest.
ka: %s მარქაფს მის მანიფესტს შეადარებს

en: %s: %s: CRC is incorrect
ka: %s: %s: CRC არასწორია

en: %s: %s: manifest system identifier is %llu, but control file has %llu
ka: %s: %s: მანიფესტის სისტემური იდენტიფიკატორია %llu, მაგრამ კონტროლის ფაილი შეიცავს %llu-ს

en: %s: %s: manifest system identifier is %lu, but control file has %lu
ka: %s: %s: მანიფესტის სისტემური იდენტიფიკატორია %lu, მაგრამ კონტროლის ფაილი შეიცავს %lu-ს

en: %s: %s: unexpected control file version
ka: %s: %s: მოულოდნელი საკონტროლო ფაილის ვერსია

en: %s: CRC is incorrect
ka: %s: CRC არასწორია

en: %s: could not initialize checksum of file "%s"
ka: %s: ფაილის ("%s") საკონტროლო ჯამის ინიციალიზაციის შეცდომა

en: %s: manifest system identifier is %llu, but control file has %llu
ka: %s: მანიფესტის სისტემის იდენტიფიკატორია %llu, მაგრამ კონტროლის ფაილი შეიცავს %llu-ს

en: %s: manifest system identifier is %lu, but control file has %lu
ka: %s: მანიფესტის სისტემის იდენტიფიკატორია %lu, მაგრამ კონტროლის ფაილი შეიცავს %lu-ს

en: %s: unexpected control file version
ka: %s: მოულოდნელი საკონტროლო ფაილის ვერსია

en: COPY stream ended before last file was finished
ka: COPY-ის ნაკადი ბოლო ფაილის დასრულებამდე დასრულდა

en: Character with value 0x%02x must be escaped.
ka: სიმბოლო კოდით 0x%02x აუცილებლად ეკრანირებული უნდა იყოს.

en: Escape sequence "\%.*s" is invalid.
ka: სპეციალური მიმდევრობა "\%.*s" არასწორია.

en: Expected "," or "]", but found "%.*s".
ka: მოველოდი "," ან "]", მაგრამ მივიღე "%.*s".

en: Expected "," or "}", but found "%.*s".
ka: მოველოდი ",", ან "}", მაგრამ მივიღე "%.*s".

en: Expected ":", but found "%.*s".
ka: მოველოდი ":", მაგრამ მივიღე "%.*s".

en: Expected JSON value, but found "%.*s".
ka: მოველოდი JSON მნიშვნელობას. მივიღე "%.*s".

en: Expected array element or "]", but found "%.*s".
ka: მოველოდი მასივის ელემენტს ან "]", მაგრამ მივიღე "%.*s".

en: Expected end of input, but found "%.*s".
ka: მოველოდი შეყვანის დასასრულს, მაგრამ მივიღე "%.*s".

en: Expected string or "}", but found "%.*s".
ka: მოველოდი სტრიქონს ან "}", მაგრამ მივიღე "%.*s".

en: Expected string, but found "%.*s".
ka: მოველოდი სტრიქონს, მაგრამ მივიღე "%.*s".

en: Incremental parser requires incremental lexer.
ka: ინკრემენტულ დამმუშავებელს ინკრემენტული lexer სჭირდება.

en: JSON nested too deep, maximum permitted depth is 6400.
ka: JSON მეტისმეტად ღრმადაა ერთმანეთში ჩალაგებული. მაქსიმალური დასაშვები სიღრმეა 6400.

en: OpenSSL failure
ka: OpenSSL -ის სეცდომა

en: Options:
ka: პარამეტრები:

en: Recursive descent parser cannot use incremental lexer.
ka: რეკურსიულ დაღმავალ დამმუშავებელს ინკრემენტული lexer-ის გამოყენება არ შეუძლია.

en: The input string ended unexpectedly.
ka: შეყვანის სტრიქონი მოულოდნელად დასრულდა.

en: Token "%.*s" is invalid.
ka: კოდი "%.*s" არასწორია.

en: Try "%s --help" for more information.
ka: მეტი ინფორმაციისთვის სცადეთ '%s --help'.

en: Unicode escape value could not be translated to the server's encoding %s.
ka: უნიკოდის სპეციალური სიმბოლოს მნიშვნელობის თარგმნა სერვერის კოდირებაში %s შეუძლებელია.

en: Unicode escape values cannot be used for code point values above 007F when the encoding is not UTF8.
ka: უნიკოდის სპეციალური კოდების გამოყენება კოდის წერტილის მნიშვნელობებად 007F-ის ზემოთ შეუძლებელია, თუ კოდირება UTF-8 არაა.

en: Unicode high surrogate must not follow a high surrogate.
ka: უნიკოდის მაღალ სუროგატს მაღალი სუროგატი არ უნდა მოსდევდეს.

en: Unicode low surrogate must follow a high surrogate.
ka: უნიკოდის დაბალი სუროგატი მაღალ სუროგატს უნდა მისდევდეს.

en: Usage:
      %s [OPTION]... BACKUPDIR
ka: გამოყენება:
      %s [პარამეტრი]... მარქაფისსაქაღალდე

en: WAL parsing failed for timeline %u
ka: WAL-ის დამუშავების შეცდომა დროის ხაზისთვის %u

en: You must use -n/--no-parse-wal when verifying a tar-format backup.
ka: Tar-ის ფორმატში არსებული მარქაფების გადამოწმებისას უნდა გამოიყენოთ პარამეტრი -n ან --no-parse-wal.

en: \u0000 cannot be converted to text.
ka: \u0000 ტექსტად ვერ გარდაიქმნება.

en: backup successfully verified
ka: მარქაფი წარმატებით შემოწმდა

en: both path name and encoded path name
ka: ორივე, ბილიკის სახელი და ბილიკის კოდირებული სახელი

en: byte ordering mismatch
ka: ბაიტების მიმდევრობა არ ემთხვევა

en: cannot duplicate null pointer (internal error)
ka: ნულოვანი მაჩვენებლის დუბლირება შეუძლებელია (შიდა შეცდომა)

en: cannot specify both %s and %s
ka: ორივე, %s და %s ერთად მითითება შეუძლებელია

en: checksum mismatch for file "%s"
ka: არასწორი საკონტროლო ჯამი ფაილისთვის "%s"

en: checksum mismatch for file "%s" in archive "%s"
ka: არასწორი საკონტროლო ჯამი ფაილისთვის "%s" არქივში "%s"

en: checksum without algorithm
ka: საკონტროლო ჯამი ალგორითმის გარეშე

en: could not close compressed file "%s": %m
ka: შეკუმშული ფაილის ("%s") დახურვის შეცდომა: %m

en: could not close directory "%s": %m
ka: საქაღალდის %s-ზე დახურვის შეცდომა: %m

en: could not close file "%s": %m
ka: ფაილის (%s) დახურვის შეცდომა: %m

en: could not compress data: %s
ka: მონაცემების შეკუმშვა შეუძლებელია: %s

en: could not create compressed file "%s": %m
ka: ვერ შექმნა შეკუმშული ფაილი "%s": %m

en: could not create lz4 compression context: %s
ka: lz4 შეკუმშვის კონტექსტის შექმნის შეცდომა: %s

en: could not create zstd compression context
ka: zstd შეკუმშვის კონტექსტის შექმნის შეცდომა

en: could not create zstd decompression context
ka: zstd გაშლის კონტექსტის შექმნის შეცდომა

en: could not decode file name
ka: ფაილის სახელის გაშიფვრის შეცდომა

en: could not decompress data: %s
ka: მონაცემების გაშლის შეცდომა: %s

en: could not duplicate stdout: %m
ka: stdout-ის დუბლირების შეცდომა: %m

en: could not enable long-distance mode: %s
ka: long-distance რეჟიმი ვერ ჩავრთე: %s

en: could not end lz4 compression: %s
ka: lz4 შეკუმშვის დასრულების შეცდომა: %s

en: could not finalize checksum of file "%s"
ka: ფაილის ("%s") საკონტროლო ჯამის დასრულების შეცდომა

en: could not finalize checksum of manifest
ka: მანიფესტის საკონტროლო ჯამის დასრულების შეცდომა

en: could not fsync file "%s": %m
ka: ფაილის (%s) fsync-ის შეცდომა: %m

en: could not initialize checksum of file "%s"
ka: ფაილის ("%s") საკონტროლო ჯამის ინიციალიზაციის შეცდომა

en: could not initialize checksum of manifest
ka: მანიფესტის საკონტროლო ჯამის ინიციალიზაციის შეცდომა

en: could not initialize compression library
ka: შეკუმშვის ბიბლიოთეკის ინიციალიზაციის შეცდომა

en: could not initialize compression library: %s
ka: შეკუმშვის ბიბლიოთეკის ინიციალიზება ვერ მოხერხდა: %s

en: could not open directory "%s": %m
ka: საქაღალდის (%s) გახსნის შეცდომა: %m

en: could not open file "%s" for reading: %m
ka: ფაილის (%s) გახსნის შეცდომა: %m

en: could not open file "%s": %m
ka: ფაილის (%s) გახსნის შეცდომა: %m

en: could not open output file: %m
ka: გამოტანის ფაილის გახსნის შეცდომა: %m

en: could not parse backup manifest: %s
ka: მარქაფის მანიფესტის დამუშავების შეცრომა: %s

en: could not parse end LSN
ka: საბოლოო LSN-ის დამუშავების შეცდომა

en: could not parse start LSN
ka: საწყისი LSN-ის დამუშავების შეცდომა

en: could not read file "%s": %m
ka: ფაილის (%s) წაკითხვის შეცდომა: %m

en: could not read file "%s": read %d of %lld
ka: ფაილის "%s" წაკითხვა შეუძლებელია: წაკითხულია %d %lld-დან

en: could not read file "%s": read %d of %zu
ka: "%s"-ის წაკითხვის შეცდომა: წაკითხულია %d %zu-დან

en: could not read file "%s": read %lld of %lld
ka: ფაილის "%s" წაკითხვა შეუძლებელია: წაკითხულია %lld %lld-დან

en: could not set compression level %d: %s
ka: შეკუმშვის დონის დაყენების შეცდომა %d: %s

en: could not set compression worker count to %d: %s
ka: შეკუმშვის დამხმარე პროცესების რიცხვის %d-ზე დაყენების შეცდომა: %s

en: could not set zstd compression level to %d: %s
ka: zstd შეკუმშვის დონის %d-ზე დაყენების შეცდომა: %s

en: could not stat file "%s": %m
ka: ფაილი "%s" არ არსებობს: %m

en: could not stat file or directory "%s": %m
ka: ფაილის ან საქაღალდის "%s" პოვნა შეუძლებელია: %m

en: could not update checksum of file "%s"
ka: ფაილის ("%s") საკონტროლო ჯამის განახლების შეცდომა

en: could not update checksum of manifest
ka: მანიფესტის საკონტროლო ჯამის განახლების შეცდომა

en: could not write file "%s": %m
ka: ფაილში (%s) ჩაწერის შეცდომა: %m

en: could not write lz4 header: %s
ka: lz4 თავსართის ჩაწერის შეცდოა: %s

en: could not write to compressed file "%s": %s
ka: შეკუმშული ფაილში ("%s") ჩაწერის შეცდომა: %s

en: destination buffer too small
ka: სამიზნე ბუფერი ძალიან პატარაა

en: detail:
ka: დეტალები:

en: duplicate path name in backup manifest: "%s"
ka: მარქაფს მანიფესტში მითითებული ბილიკის სახელი დუბლირებულია: %s

en: error:
ka: შეცდომა:

en: expected at least 2 lines
ka: ველოდებოდი სულ ცოტა 2 ხაზს

en: expected version indicator
ka: მოსალოდნელი ვერსიის მაჩვენებელი

en: file "%s" has checksum of length %d, but expected %d
ka: ფაილის "%s" საკონტროლო ჯამის სიგრძეა %d, მოველოდით %d

en: file "%s" has size %llu in archive "%s" but size %llu in the manifest
ka: ფაილის "%s" ზომაა %llu არქივში "%s", მაგრამ მანიფესტში მითითებული ზომაა %llu

en: file "%s" has size %llu in archive "%s" but size %lu in the manifest
ka: ფაილის "%s" ზომაა %llu არქივში "%s", მაგრამ მანიფესტში მითითებული ზომაა %lu

en: file "%s" in archive "%s" has checksum of length %d, but expected %d
ka: ფაილის "%s" არქივში "%s" საკონტროლო ჯამის სიგრძეა %d, მოველოდით სიგრძეს %d

en: file "%s" in archive "%s" should contain %llu bytes, but %llu bytes were read
ka: ფაილი "%s" არქივში "%s" უნდა შეიცავდეს %llu ბაიტს მაგრამ წაკითხულია %llu ბაიტი

en: file "%s" in archive "%s" should contain %lu bytes, but %lu bytes were read
ka: ფაილი "%s" არქივში "%s" უნდა შეიცავდეს %lu ბაიტს მაგრამ წაკითხულია %lu ბაიტი

en: file "%s" is not a regular file
ka: ფაილ "%s" ჩვეულებრივი ფაილი არაა

en: file "%s" is not expected in a tar format backup
ka: ფაილი "%s" მოულოდნელია tar ფორმატის მარქაფში

en: file "%s" is present in archive "%s" but not in the manifest
ka: ფაილი "%s" არსებობს არქივში "%s", მაგრამ არა მანიფესტში

en: file "%s" should contain %llu bytes, but read %llu
ka: ფაილი "%s" უნდა შეიცავდეს %llu ბაიტს მაგრამ წაკითხულია %llu ბაიტი

en: file "%s" should contain %lu bytes, but read %lu
ka: ფაილი "%s" უნდა შეიცავდეს %lu ბაიტს მაგრამ წაკითხულია %lu ბაიტი

en: file size is not an integer
ka: ფაილის ზომა მთელი რიცხვი არაა

en: hint:
ka: მინიშნება:

en: invalid backup format "%s", must be "plain" or "tar"
ka: მარქაფის არასწორი ფორმატი "%s". უნდა იყოს: "plain" ან "tar"

en: invalid checksum for file "%s": "%s"
ka: არასწორი საკონტროლო ჯამი ფაილისთვის "%s": "%s"

en: invalid manifest checksum: "%s"
ka: მანიფესტის საკონტროლო ჯამის არასწორია: %s

en: last line not newline-terminated
ka: ბოლო ხაზი ხაზის გადატანით არ სრულდება

en: manifest checksum mismatch
ka: მანიფესტის საკონტროლო ჯამი არ ემთხვევა

en: manifest ended unexpectedly
ka: მანიფესტი მოულოდნელად დასრულდა

en: manifest has no checksum
ka: მანიფესტის საკონტროლო ჯამი არ გააჩნია

en: manifest version not an integer
ka: მანიფესტის ვერსია მთელი რიცხვი არაა

en: missing end LSN
ka: აკლია დასასრულის LSN

en: missing path name
ka: აკლია ბილიკის სახელი

en: missing size
ka: ზომა აკლია

en: missing start LSN
ka: აკლია საწყისი LSN

en: missing timeline
ka: აკლია დროის ხაზი

en: no backup directory specified
ka: მარქაფის საქაღალდე მითითებული არაა

en: out of memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

en: out of memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

en: out of memory while constructing error description
ka: არასაკმარისი მეხსიერება შეცდომის აღწერის აგებისას

en: pg_waldump cannot read tar files
ka: pg_waldump-ს tar ფაილების წაკითხვა არ შეუძლია

en: possible byte ordering mismatch
    The byte ordering used to store the pg_control file might not match the one
    used by this program.  In that case the results below would be incorrect, and
    the PostgreSQL installation would be incompatible with this data directory.
ka: ბაიტების მიმდევრობის შესაძლო შეუსაბამობა pg_control ფაილის შესანახად გამოყენებული 
    ბაიტების მიმდევრობა შესაძლოა არ ემთხვეოდეს ამ პროგრამის მიერ გამოყენებულს. ამ შემთხვევაში  ქვემოთ 
    მოცემული შედეგები არასწორი იქნება და PostgreSQL ეს აგება ამ მონაცემთა საქაღალდესთან შეუთავსებელი იქნება.

en: program "%s" is needed by %s but was not found in the same directory as "%s"
ka: პროგრამა "%s" სჭირდება "%s"-ს, მაგრამ იგივე საქაღალდეში, სადაც "%s", ნაპოვნი არაა

en: program "%s" was found by "%s" but was not the same version as %s
ka: პროგრამა „%s“ ნაპოვნია „%s“-ის მიერ, მაგრამ ვერსია, იგივეა არაა, რაც %s

en: success
ka: წარმატება

en: system identifier in manifest not an integer
ka: სისტემის იდენფიტიკატორი მანიფესტში მთელი რიცხვი არაა

en: tar file trailer exceeds 2 blocks
ka: tar ფაილის ბოლოსართი 2 ბლოკს სცდება

en: tar member has empty name
ka: tar-ის წევრს ცარიელი სახელი აქვს

en: this build does not support compression with %s
ka: ამ აგებაში %s-ით შეკუმშვის მხარდაჭრა არ არსებობს

en: timeline is not an integer
ka: დროის ხაზი მთელი რიცხვი არაა

en: too many command-line arguments (first is "%s")
ka: მეტისმეტად ბევრი ბრძანების-სტრიქონის არგუმენტი (პირველია "%s")

en: unexpected WAL range field
ka: მოულოდნელი ველი WAL-ის დიაპაზონისთვის

en: unexpected array end
ka: მასივის მოულოდნელი დასასრული

en: unexpected array start
ka: მასივის მოულოდნელი დასაწყისი

en: unexpected control file size %d, expected %d
ka: საკონტროლო ფაილის არასწორი სიგრძე: %d. უნდა იყოს: %d

en: unexpected file field
ka: მოულოდნელი ველი ფაილისთვის

en: unexpected manifest version
ka: მანიფესტის მოულოდნელი ვერსია

en: unexpected object end
ka: ობიექტის მოულოდნელი დასასრული

en: unexpected object field
ka: ობიექტის მოულოდნელი ველი

en: unexpected object start
ka: ობიექტის მოულოდნელი დასაწყისი

en: unexpected scalar
ka: მოულოდნელი სკალარი

en: unexpected state while parsing tar archive
ka: მოულოდნელი მდგომარეობა tar არქივის დამუშავებისას

en: unrecognized checksum algorithm: "%s"
ka: საკონტროლო ჯამის უცნობი ალგორითმი: "%s"

en: unrecognized top-level field
ka: უცნობი ველი ზედა დონეზე

en: warning:
ka: გაფრთხილება:
