psmisc 23.5rc1 - en to ka translation catalogue (86 entries)

en: 
      PID    start at this PID; default is 1 (init)
      USER   show only trees rooted at processes of this user
ka: 
      PID    PID-ებსის მითითებული რიცხვიდან დაწყება. ნაგულისხმებია 1 (init)
      USER   მხოლოდ ამ მომხმარებლის პროცესების ფესვებიდან ამოზრდილი პროცესების ჩვენება

en: 
    Display a tree of processes.
ka: 
    პროცესების ხის ჩვენება.

en:        killall -l, --list
           killall -V, --version
    
      -e,--exact          require exact match for very long names
      -I,--ignore-case    case insensitive process name match
      -g,--process-group  kill process group instead of process
      -y,--younger-than   kill processes younger than TIME
      -o,--older-than     kill processes older than TIME
      -i,--interactive    ask for confirmation before killing
      -l,--list           list all known signal names
      -q,--quiet          don't print complaints
      -r,--regexp         interpret NAME as an extended regular expression
      -s,--signal SIGNAL  send this signal instead of SIGTERM
      -u,--user USER      kill only process(es) running as USER
      -v,--verbose        report if the signal was successfully sent
      -V,--version        display version information
      -w,--wait           wait for processes to die
      -n,--ns PID         match processes that belong to the same namespaces
                          as PID
ka:        killall -l, --list
           killall -V, --version
    
      -e,--exact          ყოველი გრძელი ხაზის ზუსტი დამთხვევის მოთხოვნა
      -I,--ignore-case    პროცესის სახელის დამთხვევა რეგისტრის გათვალისწინების გარეშე
      -g,--process-group  პროცესის მაგიერ პროცესების ჯგუფის მოკვლა
      -y,--younger-than   მითითებულ დროზე უფრო ახალგაზრდა პროცესების მოკვლა
      -o,--older-than     მითითებულ დროზე უფრო ხანდაზმული პროცესების მოკვლა
      -i,--interactive    მოკვლამდე დასტურის მოთხოვნა
      -l,--list           ყველა ცნობილი სიგნალის სახელის ჩამონათვალის ჩვენება
      -q,--quiet          გაფრთხილებები ნაჩვენები არ იქნება
      -r,--regexp         მითითებული სახელის, როგორც გაფართოებული რეგულარული გამოსახულების, მიღება
      -s,--signal SIGNAL  SIGTERM-ის მაგიერ ამ სიგნალის გაგზავნა
      -u,--user USER      მხოლოდ მითითებული მომხმარებლით გაშვებული პროცესების მოკვლა
      -v,--verbose        ანგარიშის სიგნალის წარმატებით გაგზავნის შესახებ
      -V,--version        ვერსიის ინფორმაციის ჩვენება
      -w,--wait           პროცესების სიკვდილის დალოდება
      -n,--ns PID         მხოლოდ იგივე სახელების სივრცეში მდებარე პროცესების დამთხვევა,
                          როგორც PID

en:   -4,--ipv4             search IPv4 sockets only
      -6,--ipv6             search IPv6 sockets only
ka:   -4,--ipv4 მოძებნეთ მხოლოდ IPv4 სოკეტები
      -6,--ipv6 მოძებნეთ მხოლოდ IPv6 სოკეტები

en:   -C, --color=TYPE    color process by attribute
                          (age)
ka:   -C, --color=ტიპი    პროცესის ფერი ატრიბუტის მიხედვით
                          (ასაკი)

en:   -Z, --security-context
                          show security attributes
ka:   -Z, --security-context
                          უსაფრთხოების ატრიბუტების ჩვენება

en:   -Z,--context REGEXP kill only process(es) having context
                          (must precede other arguments)
ka:   -Z,--context REGEX   მხოლოდ მითითებული კონტექსტის მქონე პროცესების მოკვლა
                          (მითითებული უნდა იყოს ყველა სხვა დოკუმენტზე ადრე)

en:   -a, --arguments     show command line arguments
      -A, --ascii         use ASCII line drawing characters
      -c, --compact-not   don't compact identical subtrees
ka:   -a, --arguments     ბრძანების სტრიქონის არგუმენტების ჩვენება
      -A, --ascii         ხაზების ხატვისას ASCII სიმბოლოების გამოყენება
      -c, --compact-not   ერთნაირი ქვე-ხეების არ შედარდება

en:   -g, --show-pgids    show process group ids; implies -c
      -G, --vt100         use VT100 line drawing characters
ka:   -g, --show-pgids    პროცესის ჯგუფის ID-ების ჩვენება. იყენებს -c
      -G, --vt100         VT100 -ის ხაზის დასახატი სიმბოლოების გამოყენება

en:   -h, --highlight-all highlight current process and its ancestors
      -H PID, --highlight-pid=PID
                          highlight this process and its ancestors
      -l, --long          don't truncate long lines
ka:   -h, --highlight-all მიდინარე პროცესისა და მისი წინაპრების გამოკვეთა
      -H PID, --highlight-pid=PID
                          ამ პროცესისა და მისი წინაპრების გამოკვეთა
      -l, --long          გრძელი ხაზები წაკვეთილი არ იქნება

en:   -n, --numeric-sort  sort output by PID
      -N TYPE, --ns-sort=TYPE
                          sort output by this namespace type
                                  (cgroup, ipc, mnt, net, pid, time, user, uts)
      -p, --show-pids     show PIDs; implies -c
ka:   -n, --numeric-sort  გამოტანილის PID-ით დალატება
      -N TYPE, --ns-sort=TYPE
                          ამ სახელების სივრცის ტიპის დალაგება
                                  (cgroup, ipc, mnt, net, pid, time, user, uts)
      -p, --show-pids     PID-ების ჩვენება; ასევე ჩართავს -c

en:   -s, --show-parents  show parents of the selected process
      -S, --ns-changes    show namespace transitions
      -t, --thread-names  show full thread names
      -T, --hide-threads  hide threads, show only processes
ka:   -s, --show-parents  მონიშნული პროცესის მშობლების ჩვენება
      -S, --ns-changes    სახელების სივრცის გადასვლის ჩვენებე
      -t, --thread-names  ნაკადის სრული სახელების ჩვენება
      -T, --hide-threads  ნაკადების დამალვა და მხოლოდ პროცესების ჩვენება

en:   -u, --uid-changes   show uid transitions
      -U, --unicode       use UTF-8 (Unicode) line drawing characters
      -V, --version       display version information
ka:   -u, --uid-changes   uid-ის გადასვლების ჩვენება
      -U, --unicode       ხაზის დასახატი სიმბოლოებისთვის UTF-8-ის (უნიკოდი) გამოყენება
      -V, --version       ვერსიის ინფორმაციის გამოტანა

en: %*s USER        PID ACCESS COMMAND
ka: %*s მომხმარებელი        PID წვდომა ბრძანება

en: %s is empty (not mounted ?)
ka: %s ცარიელია (არაა მიმაგრებული ?)

en: %s: Invalid option %s
ka: %s: არასწორი პარამეტრი %s

en: %s: no process found
ka: %s: პროცესი ვერ ვიპოვე

en: %s: unknown signal; %s -l lists signals.
ka: %s: უცნობი სიგნალი. სიგნალების სიის მისაღებად გამოიყენეთ %s -l

en: (unknown)
ka: (უცნობია)

en: /proc is not mounted, cannot stat /proc/self/stat.
ka: /proc მიმაგრებული არაა. /proc/self/stat აღმოჩენილი არაა.

en: Bad regular expression: %s
ka: არასწორი რეგულარული გამოსახულება: %s

en: CPU Times
      This Process    (user system guest blkio): %6.2f %6.2f %6.2f %6.2f
      Child processes (user system guest):       %6.2f %6.2f %6.2f
ka: CPU-ის დროები
      ეს პროცესი    (მომხმარებელი სისტემა სტუმარი blkio): %6.2f %6.2f %6.2f %6.2f
      შვილი პროცესები (მომხმარებელი სისტემა სტუმარი):       %6.2f %6.2f %6.2f

en: Can't get terminal capabilities
ka: ტერმინალის შესაძლებლობების მიღების შეცდომა

en: Cannot allocate memory for matched proc: %s
ka: შესაბამისი პროცესისთვის მეხსიერების გამოყოფის შეცდომა: %s

en: Cannot find socket's device number.
ka: სოკეტის მოწყობილობის ნომრის პოვნა შეუძლებელია.

en: Cannot find user %s
ka: მომხმარებლის (%s) პოვნა შეუძლებელია

en: Cannot open /proc directory: %s
ka: /proc საქაღალდის გახსნის შეცდომა: %s

en: Cannot open /proc/net/unix: %s
ka: /proc/net/unix-ის გახსნის შეცდომა: %s

en: Cannot open a network socket.
ka: ქსელური სოკეტის გახსნის შეცდომა.

en: Cannot open protocol file "%s": %s
ka: პროტოკოლის ფაილის გახნის შეცდომა "%s": %s

en: Cannot resolve local port %s: %s
ka: ლოკალური პორტის (%s) ამოხსნის შეცდომა: %s

en: Cannot stat %s: %s
ka: %s-ის აღმოჩენის შეცდომა: %s

en: Cannot stat file %s: %s
ka: ფაილის (%s) აღმოჩენის შეცდომა: %s

en: Copyright (C) 2007 Trent Waddington
ka: (C) 2007 ტრენტ ვადინგტონი, ყველა უფლება დაცულია

en: Could not kill process %d: %s
ka: პროცესის (%d) მოკვლის შეცდომა: %s

en: Error attaching to pid %i
ka: PID %i-თან მიბმის შეცდომა

en: Invalid namespace PID
ka: სახელების სივრცის არასწორი PID

en: Invalid namespace name
ka: არასწორი სახელების სივრცის სახელი

en: Invalid option
ka: არასწორი პარამეტრი

en: Invalid time format
ka: დროის არასწორი ფორმატი

en: Kill %s(%s%d) ? (y/N)
ka: მოვკლა %s(%s%d) ? (y(დიახ)/N(არა, ნაგულისხმები)

en: Kill process %d ? (y/N)
ka: მოვკლა პროცესი %d ? (y(დიახ)/N(არა, ნაგულისხმები)

en: Killed %s(%s%d) with signal %d
ka: მოკვდა %s(%s%d) სიგნალით %d

en: Memory
      Vsize:       %-10s
      RSS:         %-10s 		 RSS Limit: %s
      Code Start:  %#-10lx		 Code Stop:  %#-10lx
      Stack Start: %#-10lx
      Stack Pointer (ESP): %#10lx	 Inst Pointer (EIP): %#10lx
ka: მეხსიერება
      Vზომა:       %-10s
      RSS:         %-10s 		 RSS ზღვარი: %s
      Code Start:  %#-10lx		 კოდის დასასრული:  %#-10lx
      სტეკის დასაწყისი: %#-10lx
      სტეკზე მაჩვენებელი (ESP): %#10lx	 Inst მაჩვენებელი (EIP): %#10lx

en: Namespace option requires an argument.
ka: სახელების სივრცის პარამეტრისთვის არგუმენტის მითითება აუცილებელია.

en: No process specification given
ka: პროცესის სპეციფიკაცია მითითებული არაა

en: No processes found.
ka: პროცესები ვერ მოიძებნა.

en: No such user name: %s
ka: ასეთი მომხმარებლის სახელი არ არსებობს: %s

en: PSmisc comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
    This is free software, and you are welcome to redistribute it under
    the terms of the GNU General Public License.
    For more information about these matters, see the files named COPYING.
ka: PSmisc აბსოლუტურად გარანტიის გარეშე მოგეწოდებათ.
    ეს უფასო პროგრამაა და თქვენ უფლება გაქვთ, გაავრცელოთ ის
    GNU-ის ზოგადი საჯარო ლიცენზიით.
    მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ ფაილი COPYING.

en: Page Faults
      This Process    (minor major): %8lu  %8lu
      Child Processes (minor major): %8lu  %8lu
ka: გვერდის შეცდომები
      ეს პროცესი    (დამხმარე ძირითადი): %8lu  %8lu
      შვილი პროცესები (დამხმარე ძირითადი): %8lu  %8lu

en: Press return to close
ka: დახურვისთვის დააჭირეთ დაბრუნებას

en: Process %d not found.
ka: პროცესი %d ვერ მოიძებნა.

en: Process with pid %d does not exist.
ka: პროცესი PID-ით %d არ არსებობს.

en: Process, Group and Session IDs
      Process ID: %d		  Parent ID: %d
        Group ID: %d		 Session ID: %d
      T Group ID: %d
ka: პროცესების, ჯგუფებისა და სესიების ID-ები
      პროცესის ID: %d		  მშობლის ID: %d
        ჯგუფის ID: %d		 სესიის ID: %d
      T ჯგუფის ID: %d

en: Process: %-14s		State: %c (%s)
      CPU#:  %-3d		TTY: %s	Threads: %ld
ka: პროცესი: %-14s	\მდგომარეობა: %c (%s)
      CPU#:  %-3d		TTY: %s	ნაკადი: %ld

en: Scheduling
      Policy: %s
      Nice:   %ld 		 RT Priority: %ld %s
ka: დაგეგმვა
      პოლიტიკა: %s
      Nice:   %ld 		 რდ პრიორიტეტი: %ld %s

en: Signal %s(%s%d) ? (y/N)
ka: გავაგზავნო სიგნალი %s(%s%d) ? (y(დიახ)/N(არა, ნაგულისხმები)

en: Specified filename %s does not exist.
ka: მითითებული ფაილი (%s) არ არსებობს.

en: Specified filename %s is not a mountpoint.
ka: მითითებული ფაილის სახელი (%s) მიმაგრების წერტილი არაა.

en: TERM is not set
ka: TERM დაყენებული არაა

en: Unable to allocate memory for proc_info
ka: შეცდომა proc_info -სთვის მეხსიერების გამოყოფისას

en: Unable to open stat file for pid %d (%s)
ka: შეცდომა stat ფაილის გახსნისას PID-სთვის %d (%s)

en: Unable to scan stat file
ka: შეცდომა stat ფაილის სკანირებისას

en: Unknown local port AF %d
ka: უცნობი ლოკალური პორტი AF %d

en: Usage: fuser [-fIMuvw] [-a|-s] [-4|-6] [-c|-m|-n SPACE]
                 [-k [-i] [-SIGNAL]] NAME...
           fuser -l
           fuser -V
    Show which processes use the named files, sockets, or filesystems.
    
      -a,--all              display unused files too
      -i,--interactive      ask before killing (ignored without -k)
      -I,--inode            use always inodes to compare files
      -k,--kill             kill processes accessing the named file
      -l,--list-signals     list available signal names
      -m,--mount            show all processes using the named filesystems or
                            block device
      -M,--ismountpoint     fulfill request only if NAME is a mount point
      -n,--namespace SPACE  search in this name space (file, udp, or tcp)
      -s,--silent           silent operation
      -SIGNAL               send this signal instead of SIGKILL
      -u,--user             display user IDs
      -v,--verbose          verbose output
      -w,--writeonly        kill only processes with write access
      -V,--version          display version information
ka: გამოყენება: fuser [-fIMuvw] [-a|-s] [-4|-6] [-c|-m|-n SPACE]
                 [-k [-i] [-სიგნალი]] სახელი...
           fuser -ლ
           ფუზერი -V
    აჩვენეთ რომელი პროცესები იყენებენ დასახელებულ ფაილებს, სოკეტებს ან ფაილურ სისტემას.
    
      -a,--ყველა აჩვენებს გამოუყენებელ ფაილებსაც
      -i,--ინტერაქტიული კითხვა მოკვლის წინ (იგნორირებულია -k-ის გარეშე)
      -I,--inode ყოველთვის იყენებს ინოდებს ფაილების შესადარებლად
      -k,--kill kill პროცესების წვდომა დასახელებულ ფაილზე
      -l,--list-სიგნალების სია ხელმისაწვდომი სიგნალის სახელები
      -m,--mount აჩვენებს ყველა პროცესს დასახელებული ფაილური სისტემების გამოყენებით ან
                            დაბლოკვის მოწყობილობა
      -M,--ismountpoint შეასრულოს მოთხოვნა მხოლოდ იმ შემთხვევაში, თუ NAME არის სამონტაჟო წერტილი
      -n,--namespace SPACE ძიება ამ სახელის სივრცეში (ფაილი, udp ან tcp)
      -s,--ჩუმი ჩუმი ოპერაცია
      -SIGNAL გაგზავნეთ ეს სიგნალი SIGKILL-ის ნაცვლად
      -u,--მომხმარებლის ჩვენება მომხმარებლის ID
      -v, - სიტყვიერი სიტყვიერი გამომავალი
      -w,-- ჩაწერე მხოლოდ ჩაწერის წვდომის მქონე პროცესების მოკვლა
      -V, ---ვერსიის ჩვენება ვერსიის ინფორმაციის

en: Usage: killall [OPTION]... [--] NAME...
ka: გამოყენება: killall [პარამეტრი]... [--] სახელი...

en: Usage: peekfd [-8] [-n] [-c] [-d] [-V] [-h] <pid> [<fd> ..]
        -8, --eight-bit-clean        output 8 bit clean streams.
        -n, --no-headers             don't display read/write from fd headers.
        -c, --follow                 peek at any new child processes too.
        -t, --tgid                   peek at all threads where tgid equals <pid>.
        -d, --duplicates-removed     remove duplicate read/writes from the output.
        -V, --version                prints version info.
        -h, --help                   prints this help.
    
      Press CTRL-C to end output.
ka: გამოყენება: peekfd [-8] [-n] [-c] [-d] [-V] [-h] <pid> [<fd> ..]
        -8, --eight-bit-clean        8 ბიტიანი სუფთა ნაკადების გამოტანა.
        -n, --no-headers             fd თავსართების ჩაწერა/წაკითხვა ნაჩვენები არ იქნება.
        -c, --follow                 ახალი შვილი პროცესების მითვალყურებული იქნება.
        -t, --tgid                   ყველა ახალი ნაკადის მითვალყურება, სადაც tgid <pid>-ის ტოლია.
        -d, --duplicates-removed     გამოტანილი ინფორმაციიდან დუბლირებული ჩაწერა/წაკითხვების მოცილება.
        -V, --version                ვერსიის ინფორმაციის ჩვენება.
        -h, --help                   ამ დახმარების გამოტანა.
    
      გამოტანის დასასრულებლად დააწექით CTRL-C.

en: Usage: prtstat [options] PID ...
           prtstat -V
    Print information about a process
        -r,--raw       Raw display of information
        -V,--version   Display version information and exit
ka: გამოყენება: prtstat [პარამეტრები] PID ...
           prtstat -V
    პროცესის შესახებ ინფორმაციის გამოტანა
        -r,--raw       დაუმუშავებელი ინფორმაციის გამოტანა
        -V,--version   ვერსიის ინფორმაციის გამოტანა და გასვლა

en: Usage: pstree [-acglpsStTuZ] [ -h | -H PID ] [ -n | -N type ]
                  [ -A | -G | -U ] [ PID | USER ]
       or: pstree -V
ka: გამოყენება: pstree [-acglpsStTuZ] [ -h | -H PID ] [ -n | -N ტიპი ]
                  [ -A | -G | -U ] [ PID | მომხმარებელი ]
       ან: pstree -V

en: You can only use files with mountpoint options
ka: შეგიძლიათ გამოიყენოთ მხოლოდ მიმაგრების წერტილის პარამეტრებიანი ფაილები

en: You cannot search for only IPv4 and only IPv6 sockets at the same time
ka: მხოლოდ IPv4 და მხოლოდ IPv6 სოკეტების ერთდროული ძებნა შეუძლებელია

en: You must provide at least one PID.
ka: საჭიროა ერთი PID მაინც მიუთითოთ.

en: all option cannot be used with silent option.
ka: გაჩუმების პარამეტრთან ერთად ყველა პარამეტრს ვერ გამოიყენებთ.

en: asprintf in print_stat failed.
ka: print_stat -ში asprintf -ის შეცდომა.

en: disk sleep
ka: დისკზე სძინავს

en: killall: %s lacks process entries (not mounted ?)
ka: killall: %s -ს პროცესის ჩანაწერები აკლია (არაა მიმაგრებული?)

en: killall: Bad regular expression: %s
ka: killall: არასწორი რეგულარული გამოსახულება: %s

en: killall: Cannot get UID from process status
ka: killall: პროცესის სტატუსიდან UID-ის მიღების შეცდომა

en: killall: Maximum number of names is %d
ka: killall: სახელების მაქსიმალური რაოდენობაა: %d

en: killall: skipping partial match %s(%d)
ka: killall: ნაწილობრივი დამთხვევის %s(%d) გამოტოვება

en: paging
ka: პეიჯინგი

en: procfs file for %s namespace not available
ka: procfs ფაილი %s სახელთა სივრცისთვის მიუწვდომელია

en: running
ka: გაშვებულია

en: sleeping
ka: სძინავს

en: traced
ka: მიყოლებული

en: zombie
ka: ზომბი
