nano 9.0-pre2 - en to kk translation catalogue (643 entries)

en: 
    Buffer written to %s
kk: 
    Буфер %s ішіне жазылды

en: 
    Too many .save files
kk: 
    .save файлдары тым көп

en:  (%zu line) |  (%zu lines)
kk[0]:  (%zu жол)

en:  (%zu line, %s) |  (%zu lines, %s)
kk[0]:  (%zu жол, %s)

en:  (C) %s the Free Software Foundation and various contributors
kk:  (C) %s Еркін бағдарламалық қамтама қоры және түрлі үлес қосушылар

en:  (to replace)
kk:  (алмастыру үшін)

en:  (to replace) in selection
kk:  (алмастыру үшін) таңдалғанда

en:  Compiled options:
kk:  Құрастыру опциялары:

en:  GNU nano, version %s
kk:  GNU nano, %s нұсқасы

en:  The following function keys are available at this prompt:
kk:  Бұл сұрауда келесі функциялық пернелер қолжетімді:

en:  The following function keys are available in Linter mode:
kk:  Линтер режимінде келесі функциялық пернелер қолжетімді:

en:  [Backup]
kk:  [Архивтік көшірме]

en:  [Backwards]
kk:  [Кері қарай]

en:  [Case Sensitive]
kk:  [Регистрге сезімтал]

en:  [DOS Format]
kk:  [DOS пішімі]

en:  [Mac Format]
kk:  [Mac пішімі]

en:  [Regexp]
kk:  [Тұр. өрн.]

en: "%.*s%s" not found
kk: «%.*s%s» табылмады

en: "%s" is a FIFO
kk: «%s» FIFO болып тұр

en: "%s" is a device file
kk: «%s» құрылғы файлы болып тұр

en: "%s" is a directory
kk: «%s» бума болып тұр

en: "start=" requires a corresponding "end="
kk: «start=» командасы тиісті «end=» командасын талап етеді

en: %s -- %zu line | %s -- %zu lines
kk[0]: %s -- %zu жол

en: %s -- %zu line (%s) | %s -- %zu lines (%s)
kk[0]: %s -- %zu жол (%s)

en: %s is meant to be read-only
kk: %s тек оқу үшін арналған

en: %s: invalid option -- '%c'
kk: %s: жарамсыз опция -- «%c»

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
kk: %s: «%s%s» опциясы аргументті талап етпейді

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
kk: %s: «%s%s» опциясы екіұшты

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
kk: %s: «%s%s» опциясы екіұшты; нұсқалар:

en: %s: option '%s%s' requires an argument
kk: %s: «%s%s» опциясы аргументті талап етеді

en: %s: option requires an argument -- '%c'
kk: %s: опция аргументті талап етеді -- «%c»

en: %s: unrecognized option '%s%s'
kk: %s: танылмаған «%s%s» опциясы

en: (dir)
kk: (бума)

en: (huge)
kk: (үлкен)

en: (more)
kk: (тағы)

en: (nameless)
kk: (атаусыз)

en: (parent dir)
kk: (жоғарғы бума)

en: --backupdir=<dir>
kk: --backupdir=<бума>

en: --fill=<number>
kk: --fill=<сан>

en: --guidestripe=<number>
kk: --guidestripe=<сан>

en: --operatingdir=<dir>
kk: --operatingdir=<бума>

en: --rcfile=<file>
kk: --rcfile=<файл>

en: --speller=<program>
kk: --speller=<бағдарлама>

en: --syntax=<name>
kk: --syntax=<атау>

en: --tabsize=<number>
kk: --tabsize=<сан>

en: --wordchars=<string>
kk: --wordchars=<жол>

en: -C <dir>
kk: -C <бума>

en: -J <number>
kk: -J <сан>

en: -T <number>
kk: -T <сан>

en: -X <string>
kk: -X <жол>

en: -Y <name>
kk: -Y <атау>

en: -f <file>
kk: -f <файл>

en: -o <dir>
kk: -o <бума>

en: -r <number>
kk: -r <сан>

en: -s <program>
kk: -s <бағдарлама>

en: === Linter ===
    
     In this mode, the status bar shows an error message or warning, and the cursor is put at the corresponding position in the file.  With PageUp and PageDown you can switch to earlier and later messages.
kk: === Линтер ===
    
     Бұл режимде күй жолағында қате хабарламасы немесе ескерту көрсетіледі және курсор файлдағы тиісті орынға қойылады. PageUp және PageDown пернелерімен алдыңғы және кейінгі хабарламаларға ауыса аласыз.

en: === Replacement ===
    
     Type the characters that should replace what you typed at the previous prompt, and press Enter.
kk: === Алмастыру ===
    
     Алдыңғы сұрауда тергеніңізді алмастыруы тиіс таңбаларды теріп, Enter басыңыз.

en: A '%s' command requires a preceding 'syntax' command
kk: «%s» командасы алдында «syntax» командасын талап етеді

en: Accept 'filename:linenumber' notation
kk: «файл_аты:жол_нөмірі» жазбасын қабылдау

en: All
kk: Барлығы

en: Also try magic to determine syntax
kk: Синтаксисті анықтау үшін magic қолданып көру

en: Also, pressing Esc twice and then typing a three-digit decimal number from 000 to 255 will enter the character with the corresponding value.  The following keystrokes are available in the main editor window.  Alternative keys are shown in parentheses:
kk: Сондай-ақ, Esc пернесін екі рет басып, содан кейін 000-нан 255-ке дейінгі үш таңбалы ондық санды теру тиісті мәні бар таңбаны енгізеді. Негізгі редактор терезесінде келесі пернелер қолжетімді. Баламалы пернелер жақша ішінде көрсетілген:

en: An attribute requires a subsequent comma
kk: Атрибут кейінгі үтірді талап етеді

en: Anchor
kk: Зәкір

en: Append
kk: Соңына қосу

en: Append Selection to File
kk: Ерекшеленгенді файл соңына қосу

en: Append to File
kk: Файл соңына қосу

en: Argument '%s' has an unterminated "
kk: «%s» аргументінде аяқталмаған «"» бар

en: Argument is not a valid multibyte string
kk: Аргумент жарамды көпбайтты жол емес

en: Argument of '%s' lacks closing "
kk: «%s» аргументінде жабылатын «"» жоқ

en: At first message
kk: Бірінші хабарламада

en: At last message
kk: Соңғы хабарламада

en: Auto indent
kk: Автоматты шегініс

en: Automatically hard-wrap overlong lines
kk: Ұзын жолдарды автоматты түрде қатаң тасымалдау

en: Automatically indent new lines
kk: Жаңа жолдарды автоматты түрде шегіндіру

en: Available syntaxes:
kk: Қолжетімді синтаксистер:

en: Back
kk: Артқа

en: Backup File
kk: Архивтік файл

en: Backwards
kk: Артқа қарай

en: Bad lock file is ignored: %s
kk: Қате құлыптау файлы ескерілмейді: %s

en: Bad quoting regex "%s": %s
kk: Дәйексөздің «%s» тұрақты өрнегі қате: %s

en: Bad regex "%s": %s
kk: «%s» тұрақты өрнегі қате: %s

en: Begin of Paragr.
kk: Абзац басы

en: Bottom Row
kk: Төменгі жол

en: Brought to you by:
kk: Ұсынғандар:

en: Browse
kk: Шолу

en: Browser Go To Directory Help Text
    
     Enter the name of the directory you would like to browse to.
    
     If tab completion has not been disabled, you can use the Tab key to (attempt to) automatically complete the directory name.
    
     The following function keys are available in Browser Go To Directory mode:
kk: Браузердегі бумаға өту көмек мәтіні
    
     Шолғыңыз келетін буманың атын енгізіңіз.
    
     Егер таб арқылы толықтыру сөндірілмеген болса, бума атын автоматты түрде (тырысып) толықтыру үшін Tab пернесін қолдануға болады.
    
     Браузердегі бумаға өту режимінде келесі функциялық пернелер қолжетімді:

en: Browser Search Command Help Text
    
     Enter the words or characters you would like to search for, and then press Enter.  If there is a match for the text you entered, the screen will be updated to the location of the nearest match for the search string.
    
     The previous search string will be shown in brackets after the search prompt.  Hitting Enter without entering any text will perform the previous search.
kk: Браузердегі іздеу командасының көмек мәтіні
    
     Іздегіңіз келетін сөздерді немесе таңбаларды енгізіп, Enter басыңыз. Егер сіз енгізген мәтін табылса, экран ең жақын сәйкестік орнына дейін жаңартылады.
    
     Алдыңғы іздеу жолы іздеу сұрауынан кейін жақша ішінде көрсетіледі. Ешқандай мәтін енгізбей Enter басу алдыңғы іздеуді орындайды.

en: Buffer has been processed
kk: Буфер өңделді

en: Buffer is empty
kk: Буфер бос

en: Byte Order Mark
kk: Байттар ретінің белгісі (BOM)

en: Can open just one file
kk: Тек бір файлды ашуға болады

en: Can't go outside of %s
kk: %s сыртына шығу мүмкін емес

en: Can't move up a directory
kk: Жоғарғы бумаға өту мүмкін емес

en: Can't read file from outside of %s
kk: %s сыртынан файлды оқу мүмкін емес

en: Can't write outside of %s
kk: %s сыртына жазу мүмкін емес

en: Cancel
kk: Бас тарту

en: Cancel the current function
kk: Ағымдағы функциядан бас тарту

en: Cancelled
kk: Бас тартылды

en: Cannot comment past end of file
kk: Файл соңынан кейін түсіндірме жасау мүмкін емес

en: Cannot limit permissions on %s: %s
kk: «%s» рұқсаттарын шектеу мүмкін емес: %s

en: Cannot make backup
kk: Архив көшірмесін жасау мүмкін емес

en: Cannot make backup: %s
kk: Архив көшірмесін жасау мүмкін емес: %s

en: Cannot make backup; continue and save actual file?
kk: Архив көшірмесін жасау мүмкін емес; жалғастырып, нақты файлды сақтау керек пе?

en: Cannot make regular backup
kk: Қалыпты архив көшірмесін жасау мүмкін емес

en: Cannot open directory: %s
kk: Буманы ашу мүмкін емес: %s

en: Cannot read original file
kk: Түпнұсқа файлды оқу мүмкін емес

en: Cannot run macro while recording
kk: Жазу кезінде макросты орындау мүмкін емес

en: Cannot unset option "%s"
kk: «%s» опциясының мәнін алып тастау мүмкін емес

en: Case Sens
kk: Регистр

en: Center
kk: Ортаға

en: Center the line where the cursor is
kk: Курсор тұрған жолды ортаға келтіру

en: Chop Left
kk: Сол жақты кесу

en: Chop Right
kk: Оң жақты кесу

en: Close
kk: Жабу

en: Close buffer without saving it
kk: Буферді сақтамай жабу

en: Close the current buffer / Exit from nano
kk: Ағымдағы буферді жабу / nano-дан шығу

en: Color "%s" not understood
kk: «%s» түсі түсініксіз

en: Color '%s' takes no prefix
kk: «%s» түсі префикс қабылдамайды

en: Color syntax highlighting
kk: Синтаксисті түрлі-түсті белгілеу

en: Command "%s" not allowed in included file
kk: Қосылған файлда «%s» командасына рұқсат жоқ

en: Command "%s" not understood
kk: «%s» командасы түсініксіз

en: Command to execute
kk: Орындалатын команда

en: Command to execute in new buffer
kk: Жаңа буферде орындалатын команда

en: Comment Lines
kk: Жолдарға түсінд.

en: Comment/uncomment the current line (or marked lines)
kk: Ағымдағы жолды (немесе белгіленген жолдарды) түсіндірме жасау/алу

en: Commenting is not supported for this file type
kk: Бұл файл түрі үшін түсіндірмелерге қолдау көрсетілмейді

en: Complete
kk: Толықтыру

en: Constant cursor position display
kk: Курсор орнын тұрақты көрсету

en: Constantly show cursor position
kk: Курсор орнын тұрақты көрсету

en: Conversion of typed tabs to spaces
kk: Терілген табтарды бос орындарға түрлендіру

en: Convert typed tabs to spaces
kk: Терілген табтарды бос орындарға түрлендіру

en: Copied nothing
kk: Ештеңе көшірілмеді

en: Copy
kk: Көшіру

en: Copy current line (or marked region) and store it in cutbuffer
kk: Ағымдағы жолды (немесе белгіленген аймақты) көшіріп алып, қиып алу буферінде сақтау

en: Could not create pipe: %s
kk: Пайп жасау мүмкін болмады: %s

en: Could not find syntax "%s" to extend
kk: Кеңейту үшін «%s» синтаксисі табылмады

en: Could not fork: %s
kk: Процесті тармақтау (fork) мүмкін болмады: %s

en: Could not get size of pipe buffer
kk: Пайп буферінің өлшемін алу мүмкін болмады

en: Could not reconnect stdin to keyboard
kk: stdin-ді пернетақтаға қайта қосу мүмкін болмады

en: Couldn't determine hostname: %s
kk: Хост атын анықтау мүмкін болмады: %s

en: Couldn't determine my identity for lock file
kk: Құлыптау файлы үшін өз сәйкестігімді анықтау мүмкін болмады

en: Count the number of lines, words, and characters
kk: Жолдар, сөздер және таңбалар санын есептеу

en: Current syntax determines Tab
kk: Ағымдағы синтаксис Табты анықтайды

en: Cut
kk: Қиып алу

en: Cut Till End
kk: Соңына дейін қиып алу

en: Cut current line (or marked region) and store it in cutbuffer
kk: Ағымдағы жолды (немесе белгіленген аймақты) қиып алып, қиып алу буферінде сақтау

en: Cut from cursor to end of line
kk: Курсордан жол соңына дейін қиып алу

en: Cut from the cursor position to the end of the file
kk: Курсор орнынан файл соңына дейін қиып алу

en: Cut to end
kk: Соңына дейін қиып алу

en: Cutbuffer is empty
kk: Қиып алу буфері бос

en: Cycle
kk: Цикл

en: DIR:
kk: БУМА:

en: DOS Format
kk: DOS пішімі

en: Delete
kk: Өшіру

en: Delete backward from cursor to word start
kk: Курсордан сөз басына дейін артқа қарай өшіру

en: Delete forward from cursor to next word start
kk: Курсордан келесі сөз басына дейін алға қарай өшіру

en: Delete the character to the left of the cursor
kk: Курсордың сол жағындағы таңбаны өшіру

en: Delete the character under the cursor
kk: Курсор астындағы таңбаны өшіру

en: Detect word boundaries more accurately
kk: Сөз шекараларын дәлірек анықтау

en: Directory '%s' does not exist
kk: «%s» бумасы жоқ

en: Directory '%s' is not writable
kk: «%s» бумасына жазу мүмкін емес

en: Directory for saving unique backup files
kk: Бірегей архивтік файлдарды сақтауға арналған бума

en: Discard buffer
kk: Буферден бас тарту

en: Display overlong lines on multiple rows
kk: Ұзын жолдарды бірнеше қатарда көрсету

en: Display the position of the cursor
kk: Курсордың орнын көрсету

en: Display this help text
kk: Осы көмек мәтінін көрсету

en: Do not convert from DOS/Mac format
kk: DOS/Mac пішімінен түрлендірмеу

en: Do not read the file (only write it)
kk: Файлды оқымау (тек жазу)

en: Don't add an automatic newline
kk: Автоматты жаңа жол таңбасын қоспау

en: Don't convert files from DOS/Mac format
kk: Файлдарды DOS/Mac пішімінен түрлендірмеу

en: Don't hard-wrap long lines [default]
kk: Ұзын жолдарды қатаң тасымалдамау [бастапқы]

en: Don't look at nanorc files
kk: nanorc файлдарына қарамау

en: Don't show the two help lines
kk: Екі көмек жолын көрсетпеу

en: Down to anchor
kk: Зәкірге төмен

en: Edit a replacement
kk: Алмастыруды түзету

en: Empty regex string
kk: Тұрақты өрнек жолы бос

en: Empty search string
kk: Іздеу жолы бос

en: Enable smart home key
kk: Ақылды Home пернесін іске қосу

en: Enable the use of the mouse
kk: Тышқанды қолдануды іске қосу

en: End
kk: Соңына

en: End of Paragraph
kk: Абзац соңы

en: Enter
kk: Енгізу

en: Enter line number, column number
kk: Жол нөмірін, баған нөмірін енгізіңіз

en: Error deleting lock file %s: %s
kk: %s құлыптау файлын өшіру қатесі: %s

en: Error expanding %s: %s
kk: «%s» жаю қатесі: %s

en: Error in %s on line %zu:
kk: %s ішіндегі %zu жолдағы қате:

en: Error invoking "sort"
kk: «sort» шақыру қатесі

en: Error invoking "spell"
kk: «spell» шақыру қатесі

en: Error invoking "uniq"
kk: «uniq» шақыру қатесі

en: Error invoking '%s'
kk: «%s» шақыру қатесі

en: Error opening lock file %s: %s
kk: %s құлыптау файлын ашу қатесі: %s

en: Error reading %s: %s
kk: %s оқу қатесі: %s

en: Error reading temp file: %s
kk: Уақытша файлды оқу қатесі: %s

en: Error writing %s: %s
kk: %s жазу қатесі: %s

en: Error writing lock file %s: %s
kk: %s құлыптау файлын жазу қатесі: %s

en: Error writing temp file: %s
kk: Уақытша файлды жазу қатесі: %s

en: Error: %s
kk: Қате: %s

en: Even number of characters required
kk: Жұп санды таңбалар талап етіледі

en: Execute
kk: Орындау

en: Execute Command
kk: Команданы орындау

en: Execute Command Help Text
    
     This mode allows you to insert the output of a command run by the shell into the current buffer (or into a new buffer).  If the command is preceded by '|' (the pipe symbol), the current contents of the buffer (or marked region) will be piped to the command.
kk: Команданы орындау көмек мәтіні
    
     Бұл режим қоршам арқылы орындалған команданың шығысын ағымдағы буферге (немесе жаңа буферге) кірістіруге мүмкіндік береді. Егер команданың алдында «|» (пайп таңбасы) тұрса, буфердің ағымдағы мазмұны (немесе белгіленген аймақ) командаға пайп арқылы жіберіледі.

en: Execute a function or an external command
kk: Функцияны немесе сыртқы команданы орындау

en: Executing...
kk: Орындалуда...

en: Exit
kk: Шығу

en: Exit from the file browser
kk: Файл браузерінен шығу

en: Failed to open pipe: %s
kk: Пайпты ашу сәтсіз аяқталды: %s

en: Failed to open stdin: %s
kk: stdin ашылмады: %s

en: File "%s" exists; OVERWRITE?
kk: «%s» файлы бар; ҮСТІНЕН ЖАЗУ КЕРЕК ПЕ?

en: File "%s" not found
kk: «%s» файлы табылмады

en: File %s is being edited by %s (with %s, PID %s); open anyway?
kk: %s файлын %s түзетіп жатыр (%s көмегімен, PID %s); бәрібір ашу керек пе?

en: File '%s' is unwritable
kk: «%s» файлына жазу мүмкін емес

en: File Browser Help Text
    
     The file browser is used to visually browse the directory structure to select a file for reading or writing.  You may use the arrow keys or Page Up/Down to browse through the files, and S or Enter to choose the selected file or enter the selected directory.  To move up one level, select the directory called ".." at the top of the file list.
    
     The following function keys are available in the file browser:
kk: Файл браузерінің көмек мәтіні
    
     Файл браузері оқу немесе жазу үшін файлды таңдау мақсатында бума құрылымын көрнекі түрде шолу үшін қолданылады. Файлдарды шолу үшін бағдарша пернелерін немесе Page Up/Down қолдануға болады, ал таңдалған файлды таңдау немесе таңдалған бумаға кіру үшін S немесе Enter басыңыз. Бір деңгейге жоғары көтерілу үшін файлдар тізімінің жоғарғы жағындағы «..» деп аталатын буманы таңдаңыз.
    
     Файл браузерінде келесі функциялық пернелер қолжетімді:

en: File exists -- cannot overwrite
kk: Файл бар — үстінен жазу мүмкін емес

en: File on disk has been truncated!
kk: Дискідегі файл қысқартылған!

en: File on disk has changed
kk: Дискідегі файл өзгерді

en: File to insert [from %s]
kk: Кірістірілетін файл [%s ішінен]

en: File to insert unconverted [from %s]
kk: Түрлендірусіз кірістірілетін файл [%s ішінен]

en: File to read into new buffer [from %s]
kk: Жаңа буферге оқылатын файл [%s ішінен]

en: File to read unconverted into new buffer [from %s]
kk: Жаңа буферге түрлендірусіз оқылатын файл [%s ішінен]

en: File was modified since you opened it; continue saving?
kk: Файл сіз ашқаннан бері өзгертілген; сақтауды жалғастыру керек пе?

en: Finished checking spelling
kk: Емлені тексеру аяқталды

en: First File
kk: Бірінші файл

en: First Line
kk: Бірінші жол

en: Fix Backspace/Delete confusion problem
kk: Backspace/Delete қайшылық мәселесін түзету

en: Fix numeric keypad key confusion problem
kk: Сандық пернетақта пернелерінің қайшылық мәселесін түзету

en: Flawed paste
kk: Қате кірістіру

en: For ncurses:
kk: ncurses үшін:

en: Formatter
kk: Пішімдеуші

en: Forward
kk: Алға

en: Full Justify
kk: Толық туралау

en: Function '%s' does not exist in menu '%s'
kk: «%s» функциясы «%s» мәзірінде жоқ

en: Go To Dir
kk: Бумаға өту

en: Go To Directory
kk: Бумаға өту

en: Go To Line
kk: Жолға өту

en: Go To Line Help Text
    
     Enter the line number that you wish to go to and hit Enter.  If there are fewer lines of text than the number you entered, you will be brought to the last line of the file.
    
     The following function keys are available in Go To Line mode:
kk: Жолға өту командасының көмек мәтіні
    
     Өткіңіз келетін жол нөмірін енгізіп, Enter басыңыз. Егер файлдағы жолдар саны сіз енгізген нөмірден аз болса, сіз файлдың соңғы жолына бағытталасыз.
    
     Жолға өту режимінде келесі функциялық пернелер қолжетімді:

en: Go To Text
kk: Мәтінге өту

en: Go back one character
kk: Бір таңбаға артқа өту

en: Go back one word
kk: Бір сөзге артқа өту

en: Go forward one character
kk: Бір таңбаға алға өту

en: Go forward one word
kk: Бір сөзге алға өту

en: Go just beyond end of paragraph; then of next paragraph
kk: Абзацтың соңына, сосын келесі абзацқа өту

en: Go one screenful down
kk: Бір экранға төмен өту

en: Go one screenful up
kk: Бір экранға жоғары өту

en: Go to beginning of current line
kk: Ағымдағы жолдың басына өту

en: Go to beginning of paragraph; then of previous paragraph
kk: Абзацтың басына, сосын алдыңғы абзацқа өту

en: Go to directory
kk: Бумаға өту

en: Go to end of current line
kk: Ағымдағы жолдың соңына өту

en: Go to file browser
kk: Файл браузеріне өту

en: Go to first row in the viewport
kk: Көру аймағындағы бірінші жолға өту

en: Go to first row in this column
kk: Осы бағандағы бірінші жолға өту

en: Go to last row in the viewport
kk: Көру аймағындағы соңғы жолға өту

en: Go to last row in this column
kk: Осы бағандағы соңғы жолға өту

en: Go to lefthand column
kk: Сол жақ бағанға өту

en: Go to line and column number
kk: Жол мен баған нөміріне өту

en: Go to next block of text
kk: Мәтіннің келесі блогына өту

en: Go to next line
kk: Келесі жолға өту

en: Go to next linter msg
kk: Линтердің келесі хабарламасына өту

en: Go to previous block of text
kk: Мәтіннің алдыңғы блогына өту

en: Go to previous line
kk: Алдыңғы жолға өту

en: Go to previous linter msg
kk: Линтердің алдыңғы хабарламасына өту

en: Go to righthand column
kk: Оң жақ бағанға өту

en: Go to the first file in the list
kk: Тізімдегі бірінші файлға өту

en: Go to the first line of the file
kk: Файлдық бірінші жолына өту

en: Go to the last file in the list
kk: Тізімдегі соңғы файлға өту

en: Go to the last line of the file
kk: Файлдық соңғы жолына өту

en: Go to the matching bracket
kk: Сәйкес жақшаға өту

en: Go to the next file in the list
kk: Тізімдегі келесі файлға өту

en: Go to the previous file in the list
kk: Тізімдегі алдыңғы файлға өту

en: Got 0 parsable lines from command: %s
kk: Командадан 0 өңделетін жол алынды: %s

en: Guide column "%s" is invalid
kk: «%s» бағыттаушы бағаны жарамсыз

en: Hard wrapping of overlong lines
kk: Ұзын жолдарды қатаң тасымалдау

en: Help
kk: Көмек

en: Help mode
kk: Көмек режимі

en: Hidden interface
kk: Жасырын интерфейс

en: Hide all bars, use whole terminal
kk: Барлық жолақтарды жасыру, бүкіл терминалды қолдану

en: Home
kk: Басына

en: I can't find my home directory!  Wah!
kk: Мен үй бумамды таба алмай жатырмын! Ойбай!

en: If needed, use nano with the -I option to adjust your nanorc settings.
kk: Қажет болса, nanorc баптауларын реттеу үшін nano-ны -I опциясымен қолданыңыз.

en: If you have selected text with the mark and then search to replace, only matches in the selected text will be replaced.
    
     The following function keys are available in Search mode:
kk: Егер сіз белгі арқылы мәтінді таңдап, содан кейін алмастыру үшін іздесеңіз, тек таңдалған мәтіндегі сәйкестіктер алмастырылады.
    
     Іздеу режимінде келесі функциялық пернелер қолжетімді:

en: If you just need another blank buffer, do not enter any command.
    
     You can also pick one of four tools, or cut a large piece of the buffer, or put the editor to sleep.
kk: Егер сізге жай ғана басқа бос буфер керек болса, ешқандай команда енгізбеңіз.
    
     Сондай-ақ, төрт сайманның бірін таңдауға, буфердің үлкен бөлігін қиып алуға немесе редакторды ұйқы режиміне қоюға болады.

en: If you need another blank buffer, do not enter any filename, or type in a nonexistent filename at the prompt and press Enter.
    
     The following function keys are available in Insert File mode:
kk: Егер сізге тағы бір бос буфер керек болса, файл атын енгізбеңіз немесе сұрауда жоқ файл атын теріп, Enter басыңыз.
    
     Файлды кірістіру режимінде келесі функциялық пернелер қолжетімді:

en: In Selection:
kk: Таңдалған аймақта:

en: Indent
kk: Шегініс

en: Indent the current line (or marked lines)
kk: Ағымдағы жолдың (немесе белгіленген жолдардың) шегінісін арттыру

en: Insert File Help Text
    
     Type in the name of a file to be inserted into the current file buffer at the current cursor location.
    
     If you have compiled nano with multiple file buffer support, and enable multiple file buffers with the -F or --multibuffer command line flags, the Meta-F toggle, or a nanorc file, inserting a file will cause it to be loaded into a separate buffer (use Meta-< and > to switch between file buffers).
kk: Файлды кірістіру көмек мәтіні
    
     Ағымдағы курсор орнындағы файл буферіне кірістірілетін файлдың атын теріңіз.
    
     Егер сіз nano-ны бірнеше файл буферін қолдаумен құрастырсаңыз және -F немесе --multibuffer командалық жол тулары, Meta-F ауыстырғышы немесе nanorc файлы арқылы бірнеше файл буферін іске қоссаңыз, файлды кірістіру оның бөлек буферге жүктелуіне әкеледі (файл буферлері арасында ауысу үшін Meta-< және > қолданыңыз).

en: Insert a newline at the cursor position
kk: Курсор орнына жаңа жол таңбасын кірістіру

en: Insert a tab at the cursor position (or indent marked lines)
kk: Курсор орнына таб кірістіру (немесе белгіленген жолдарды шегіндіру)

en: Insert another file into current buffer (or into new buffer)
kk: Ағымдағы буферге (немесе жаңа буферге) басқа файлды кірістіру

en: Insert the next keystroke verbatim
kk: Келесі перне басылуын сол күйінде кірістіру

en: Interrupted
kk: Үзілді

en: Invalid back reference
kk: Кері сілтеме жарамсыз

en: Invalid backup directory: %s
kk: Архивтеу бумасы жарамсыз: %s

en: Invalid character class name
kk: Таңба класының атауы жарамсыз

en: Invalid code
kk: Жарамсыз код

en: Invalid collation character
kk: Жарамсыз салыстыру таңбасы

en: Invalid content of \{\}
kk: \{\} мазмұны жарамсыз

en: Invalid line or column number
kk: Жол немесе баған нөмірі жарамсыз

en: Invalid number
kk: Жарамсыз сан

en: Invalid operating directory: %s
kk: Жұмыс бумасы жарамсыз: %s

en: Invalid preceding regular expression
kk: Алдыңғы тұрақты өрнек жарамсыз

en: Invalid range end
kk: Ауқым соңы жарамсыз

en: Invalid regular expression
kk: Жарамсыз тұрақты өрнек

en: Invalid search modifier '%c'
kk: Іздеудің «%c» модификаторы жарамсыз

en: Invoke a program to format/arrange/manipulate the buffer
kk: Буферді пішімдеу/реттеу/өңдеу үшін бағдарламаны шақыру

en: Invoke the linter, if available
kk: Егер болса, линтерді шақыру

en: Invoke the spell checker, if available
kk: Егер болса, емлені тексерушіні шақыру

en: Invoking formatter...
kk: Пішімдеуші шақырылуда...

en: Invoking linter...
kk: Линтер шақырылуда...

en: Invoking spell checker...
kk: Емле тексеруші шақырылуда...

en: Jump backward to the nearest anchor
kk: Жақын маңдағы зәкірге артқа қарай өту

en: Jump forward to the nearest anchor
kk: Жақын маңдағы зәкірге алға қарай өту

en: Jumped to anchor
kk: Зәкірге өтті

en: Justified file
kk: Файл тураланды

en: Justified paragraph
kk: Абзац тураланды

en: Justified selection
kk: Таңдалған аймақ тураланды

en: Justify
kk: Туралау

en: Justify the current paragraph
kk: Ағымдағы абзацты шеттері бойынша туралау

en: Justify the entire file
kk: Бүкіл файлды шеттері бойынша туралау

en: Keep the line below the title bar empty
kk: Тақырып жолағының астындағы жолды бос ұстау

en: Key is invalid in view mode
kk: Перне қарау режимінде жарамсыз

en: Key name %s is invalid
kk: «%s» перне атауы жарамсыз

en: Keystroke %s may not be rebound
kk: «%s» пернелер тіркесімін қайта байлау мүмкін емес шығар

en: Last File
kk: Соңғы файл

en: Last Line
kk: Соңғы жол

en: Leading whitespace means new paragraph
kk: Бастапқы бос орын жаңа абзацты білдіреді

en: Left Column
kk: Сол жақ баған

en: Let Bsp and Del erase a marked region
kk: Bsp және Del пернелеріне белгіленген аймақты өшіруге рұқсат беру

en: Line numbering
kk: Жолдарды нөмірлеу

en: Linter
kk: Линтер

en: Linting --
kk: Линтерлеу --

en: List the names of available syntaxes
kk: Қолжетімді синтаксистер тізімін көрсету

en: Location
kk: Орналасуы

en: Long option
kk: Ұзын опция

en: Mac Format
kk: Mac пішімі

en: Macro is empty
kk: Макрос бос

en: Main nano help text
    
     The nano editor is designed to emulate the functionality and ease-of-use of the UW Pico text editor.  There are four main sections of the editor.  The top line shows the program version, the current filename being edited, and whether or not the file has been modified.  Next is the main editor window showing the file being edited.  The status line is the third line from the bottom and shows important messages.
kk: Негізгі nano көмек мәтіні
    
     nano редакторы UW Pico мәтіндік редакторының функционалдығы мен қолдану жеңілдігін қайталауға арналған. Редактордың төрт негізгі бөлімі бар. Жоғарғы жол бағдарлама нұсқасын, түзетіліп жатқан ағымдағы файл атын және файлдың өзгертілген-өзгертілмегенін көрсетеді. Келесі бөлім — түзетіліп жатқан файлды көрсететін негізгі редактор терезесі. Күй жолы — төменнен үшінші жол және маңызды хабарламаларды көрсетеді.

en: Make Ctrl+Right stop at word ends
kk: Ctrl+Оң жақ бағдаршаны сөз соңында тоқтайтын қылу

en: Make a tab this number of columns wide
kk: Табты осы баған санындай кеңдікте жасау

en: Making backup...
kk: Архивтеу...

en: Mark Set
kk: Белгі қойылды

en: Mark Unset
kk: Белгі алынды

en: Mark text starting from the cursor position
kk: Мәтінді курсор орнынан бастап белгілеу

en: Maybe ^T^Z, make room on disk, resume, then ^S^X
kk: Мүмкін ^T^Z арқылы дискіде орын босатып, жалғастырып, сосын ^S^X басу керек

en: Meaning
kk: Мағынасы

en: Memory exhausted
kk: Жад таусылды

en: Missing argument after '%s'
kk: «%s»-ден кейін аргумент жетіспейді

en: Missing color name
kk: Түс атауы жетіспейді

en: Missing key name
kk: Перне атауы жетіспейді

en: Missing option
kk: Опция жетіспейді

en: Missing regex string after '%s' command
kk: «%s» командасынан кейін тұрақты өрнек жолы жетіспейді

en: Missing syntax name
kk: Синтаксис атауы жетіспейді

en: Missing }
kk: «}» жетіспейді

en: Mistakes in '%s'
kk: «%s» ішіндегі қателер

en: Modified
kk: Өзгертілген

en: Mouse support
kk: Тышқанды қолдау

en: Must specify a function to bind the key to
kk: Пернені байлау үшін функцияны көрсету керек

en: Must specify a menu (or "all") in which to bind/unbind the key
kk: Пернені байлау/ажырату үшін мәзірді (немесе «all») көрсету керек

en: Nano is out of memory!
kk: Nano-да жад таусылды!

en: New Buffer
kk: Жаңа буфер

en: New File
kk: Жаңа файл

en: Newer
kk: Жаңалау

en: Next
kk: Келесі

en: Next Block
kk: Кел. блок

en: Next File
kk: Кел. файл

en: Next Line
kk: Кел. жол

en: Next Linter message
kk: Линтердің келесі хабарламасы

en: Next Page
kk: Кел. бет

en: Next Word
kk: Кел. сөз

en: Next word...
kk: Келесі сөз...

en: No
kk: Жоқ

en: No Conversion
kk: Түрлендірусіз

en: No Replace
kk: Алмастырмау

en: No current search pattern
kk: Ағымдағы іздеу үлгісі жоқ

en: No entries
kk: Жазбалар жоқ

en: No file name
kk: Файл аты жоқ

en: No formatter is defined for this type of file
kk: Бұл файл түрі үшін пішімдеуші анықталмаған

en: No further matches
kk: Басқа сәйкестіктер жоқ

en: No key is bound to function '%s' in menu '%s'.  Exiting.
kk: «%s» мәзірінде «%s» функциясына ешқандай перне байланбаған. Шығу.

en: No linter is defined for this type of file
kk: Бұл файл түрі үшін линтер анықталмаған

en: No match
kk: Сәйкестік жоқ

en: No matches
kk: Сәйкестіктер жоқ

en: No matching bracket
kk: Сәйкес жақша жоқ

en: No messages for this file
kk: Бұл файл үшін хабарламалар жоқ

en: No more open file buffers
kk: Басқа ашық файл буферлері жоқ

en: No previous regular expression
kk: Алдыңғы тұрақты өрнек жоқ

en: No word fragment
kk: Сөз фрагменті жоқ

en: Non-blank characters required
kk: Бос емес таңбалар талап етіледі

en: Not a bracket
kk: Жақша емес

en: Not possible with '%s'
kk: '%s' арқылы мүмкін емес.

en: Nothing changed
kk: Ештеңе өзгерген жоқ

en: Nothing to redo
kk: Қайталайтын ештеңе жоқ

en: Nothing to undo
kk: Болдырмайтын ештеңе жоқ

en: Nothing was cut
kk: Ештеңе қиылған жоқ

en: Older
kk: Ескірек

en: Option
kk: Опция

en: Option "%s" requires an argument
kk: «%s» опциясы аргументті талап етеді

en: Paste
kk: Кірістіру

en: Paste is ignored
kk: Кірістіру ескерілмейді

en: Paste the contents of cutbuffer at current cursor position
kk: Қиып алу буферінің мазмұнын курсордың ағымдағы орнына кірістіру

en: Path %s is not a directory and needs to be.
    Nano will be unable to load or save search history or cursor positions.
kk: «%s» жолы бума емес, бірақ бума болуы тиіс.
    Nano іздеу тарихын немесе курсор орындарын жүктей немесе сақтай алмайды.

en: Path '%s' is not a directory
kk: «%s» жолы бума емес

en: Path '%s' is not accessible
kk: «%s» жолына қол жеткізу мүмкін емес

en: Path '%s': %s
kk: «%s» жолы: %s

en: Path is too long
kk: Жол тым ұзын

en: Pipe Text
kk: Мәтін пайпы

en: Pipe the current buffer (or marked region) to the command
kk: Ағымдағы буферді (немесе белгіленген аймақты) командаға пайп арқылы жіберу

en: Piping failed
kk: Пайпқа жіберу сәтсіз аяқталды

en: Place or remove an anchor at the current line
kk: Ағымдағы жолға зәкір қою немесе алып тастау

en: Placed anchor
kk: Зәкір қойылды

en: Premature end of regular expression
kk: Тұрақты өрнек мезгілінен бұрын аяқталды

en: Prepend
kk: Басына қосу

en: Prepend Selection to File
kk: Ерекшеленгенді файл басына қосу

en: Prepend to File
kk: Файл басына қосу

en: Preserve XON (^Q) and XOFF (^S) keys
kk: XON (^Q) және XOFF (^S) пернелерін сақтау

en: Prev Block
kk: Алд. блок

en: Prev File
kk: Алд. файл

en: Prev Line
kk: Алд. жол

en: Prev Page
kk: Алд. бет

en: Prev Word
kk: Алд. сөз

en: Previous
kk: Алдыңғы

en: Previous Linter message
kk: Линтердің алдыңғы хабарламасы

en: Print version information and exit
kk: Нұсқа ақпаратын шығару және шығу

en: Problems with history file
kk: Тарих файлындағы мәселелер

en: Program '%s' complained
kk: «%s» бағдарламасы қате жіберді

en: Push the cursor line to the center, then top, then bottom
kk: Курсор жолын ортаға, сосын жоғарыға, сосын төменге жылжыту

en: Read %zu line | Read %zu lines
kk[0]: %zu жол оқылды

en: Read %zu line (converted from DOS format) | Read %zu lines (converted from DOS format)
kk[0]: %zu жол оқылды (DOS пішімінен түрлендірілді)

en: Read %zu line (converted from Mac format) | Read %zu lines (converted from Mac format)
kk[0]: %zu жол оқылды (Mac пішімінен түрлендірілді)

en: Read File
kk: Файлды оқу

en: Read a file into a new buffer by default
kk: Әдетте файлды жаңа буферге оқу

en: Reading data from keyboard; type ^D or ^D^D to finish.
kk: Деректер пернетақтадан оқылуда; аяқтау үшін ^D немесе ^D^D теріңіз.

en: Reading from FIFO...
kk: FIFO-дан оқу...

en: Reading...
kk: Оқу...

en: Recall the next command
kk: Келесі команданы қайтару

en: Recall the next search/replace string
kk: Келесі іздеу/алмастыру жолын қайтару

en: Recall the previous command
kk: Алдыңғы команданы қайтару

en: Recall the previous search/replace string
kk: Алдыңғы іздеу/алмастыру жолын қайтару

en: Received SIGHUP or SIGTERM
kk: SIGHUP немесе SIGTERM алынды

en: Record
kk: Жазу

en: Recording a macro...
kk: Макрос жазылуда...

en: Redid %s
kk: «%s» қайталанды

en: Redo
kk: Қайталау

en: Redo the last undone operation
kk: Болдырылмаған соңғы әрекетті қайталау

en: Refresh
kk: Жаңарту

en: Refresh (redraw) the current screen
kk: Ағымдағы экранды жаңарту (қайта сызу)

en: Refresh the file list
kk: Файлдар тізімін жаңарту

en: Reg.exp.
kk: Тұр. өрн.

en: Regex strings must begin and end with a " character
kk: Тұрақты өрнек жолдары «"» таңбасымен басталып, аяқталуы тиіс

en: Regular expression to match quoting
kk: Дәйексөздерге сәйкес келетін тұрақты өрнек

en: Regular expression too big
kk: Тұрақты өрнек тым үлкен

en: Removed anchor
kk: Зәкір алынды

en: Replace
kk: Алмастыру

en: Replace a string or a regular expression
kk: Жолды немесе тұрақты өрнекті алмастыру

en: Replace this instance?
kk: Осы дананы алмастыру керек пе?

en: Replace with
kk: Келесімен алмастыру

en: Replaced %zd occurrence | Replaced %zd occurrences
kk[0]: %zd сәйкестік алмастырылды

en: Requested fill size "%s" is invalid
kk: Сұралған «%s» толтыру өлшемі жарамсыз

en: Requested tab size "%s" is invalid
kk: Сұралған «%s» таб өлшемі жарамсыз

en: Restrict access to the filesystem
kk: Файлдық жүйеге қол жеткізуді шектеу

en: Restricted
kk: Шектелген

en: Reverse the direction of the search
kk: Іздеу бағытын өзгерту

en: Right Column
kk: Оң жақ баған

en: Run Macro
kk: Макросты орындау

en: Run the last recorded macro
kk: Соңғы жазылған макросты орындау

en: Save
kk: Сақтау

en: Save & reload old search/replace strings
kk: Ескі іздеу/алмастыру жолдарын сақтау және қайта жүктеу

en: Save & restore position of the cursor
kk: Курсор орнын сақтау және қалпына келтіру

en: Save a file by default in Unix format
kk: Файлды әдетте Unix пішімінде сақтау

en: Save backups of existing files
kk: Бар файлдардың архивтік көшірмелерін сақтау

en: Save changes on exit, don't prompt
kk: Шығу кезінде өзгерістерді сұраусыз сақтау

en: Save file under DIFFERENT NAME?
kk: Файлды БАСҚА АТАУМЕН сақтау керек пе?

en: Save file without prompting
kk: Файлды сұраусыз сақтау

en: Save modified buffer before linting?
kk: Линтерді бастамас бұрын өзгертілген буферді сақтау керек пе?

en: Save modified buffer?
kk: Өзгертілген буферді сақтау керек пе?

en: Scroll Down
kk: Төмен айн.

en: Scroll Left
kk: Солға айн.

en: Scroll Right
kk: Оңға айн.

en: Scroll Up
kk: Жоғары айн.

en: Scroll down one line without moving the cursor textually
kk: Курсорды мәтіндік түрде жылжытпай, бір жолға төмен айналдыру

en: Scroll only the current line sideways
kk: Тек ағымдағы жолды бүйір жаққа айналдыру

en: Scroll per half-screen, not per line
kk: Жол бойынша емес, жарты экран бойынша айналдыру

en: Scroll the viewport a tabsize to the left
kk: Көру аймағын бір табуляция шамасына солға айналдыру

en: Scroll the viewport a tabsize to the right
kk: Көру аймағын бір табуляция шамасына оңға айналдыру

en: Scroll up one line without moving the cursor textually
kk: Курсорды мәтіндік түрде жылжытпай, бір жолға жоғары айналдыру

en: Search
kk: Іздеу

en: Search Command Help Text
    
     Enter the words or characters you would like to search for, and then press Enter.  If there is a match for the text you entered, the screen will be updated to the location of the nearest match for the search string.
    
     The previous search string will be shown in brackets after the search prompt.  Hitting Enter without entering any text will perform the previous search.
kk: Іздеу командасының көмек мәтіні
    
     Іздегіңіз келетін сөздерді немесе таңбаларды енгізіп, Enter басыңыз. Егер сіз енгізген мәтін табылса, экран ең жақын сәйкестік орнына дейін жаңартылады.
    
     Алдыңғы іздеу жолы іздеу сұрауынан кейін жақша ішінде көрсетіледі. Ешқандай мәтін енгізбей Enter басу алдыңғы іздеуді орындайды.

en: Search Wrapped
kk: Іздеу басына оралды

en: Search backward for a string
kk: Жолды артқа қарай іздеу

en: Search backward for a string or a regular expression
kk: Жолды немесе тұрақты өрнекті артқа қарай іздеу

en: Search forward for a string
kk: Жолды алға қарай іздеу

en: Search forward for a string or a regular expression
kk: Жолды немесе тұрақты өрнекті алға қарай іздеу

en: Search next occurrence backward
kk: Келесі сәйкестікті артқа қарай іздеу

en: Search next occurrence forward
kk: Келесі сәйкестікті алға қарай іздеу

en: Searching...
kk: Ізделуде...

en: Selection is empty
kk: Таңдалған аймақ бос

en: Set Mark
kk: Белгі қою

en: Set operating directory
kk: Жұмыс бумасын орнату

en: Set width for hard-wrap and justify
kk: Қатаң тасымалдау және туралау үшін енді орнату

en: Show a feedback bar at the bottom
kk: Төменгі жағында кері байланыс жолағын көрсету

en: Show a guiding bar at this column
kk: Осы бағанда бағыттаушы сызықты көрсету

en: Show a position+portion indicator
kk: Орын+бөлік индикаторын көрсету

en: Show cursor in file browser & help text
kk: Файл браузері мен көмек мәтінінде курсорды көрсету

en: Show line numbers in front of the text
kk: Мәтін алдында жол нөмірлерін көрсету

en: Show some states on the title bar
kk: Тақырып жолағында кейбір күйлерді көрсету

en: Show this help text and exit
kk: Осы көмек мәтінін көрсету және шығу

en: Smart home key
kk: Ақылды Home пернесі

en: Soft wrapping of overlong lines
kk: Ұзын жолдарды жұмсақ тасымалдау

en: Someone else is also editing this file
kk: Бұл файлды қазір басқа біреу де түзетіп жатыр

en: Sorry! Nano crashed!  Code: %d.  Please report a bug.
kk: Кешіріңіз! Nano апатты жағдайда тоқтады! Код: %d. Қате туралы хабарлаңыз.

en: Special thanks to:
kk: Ерекше алғыс:

en: Specified rcfile does not exist
kk: Көрсетілген rcfile жоқ

en: Spell Check
kk: Емлені тексеру

en: Spell Check Help Text
    
     The spell checker checks the spelling of all text in the current file.  When an unknown word is encountered, it is highlighted and a replacement can be edited.  It will then prompt to replace every instance of the given misspelled word in the current file, or, if you have selected text with the mark, in the selected text.
    
     The following function keys are available in Spell Check mode:
kk: Емлені тексеру көмек мәтіні
    
     Емлені тексеруші ағымдағы файлдағы барлық мәтіннің емлесін тексереді. Белгісіз сөз кездескенде, ол белгіленіп, оны алмастыруды түзетуге болады. Содан кейін ол ағымдағы файлдағы берілген қате жазылған сөздің әрбір кездесуін немесе, егер сіз мәтінді белгімен таңдасаңыз, таңдалған мәтіндегі сәйкестіктерді алмастыруды сұрайды.
    
     Емлені тексеру режимінде келесі функциялық пернелер қолжетімді:

en: Standard input is not a terminal
kk: Стандартты енгізу терминал емес

en: Start/stop recording a macro
kk: Макросты жазуды бастау/тоқтату

en: Stopped recording
kk: Жазу тоқтатылды

en: Success
kk: Сәтті аяқталды

en: Suspend
kk: Уақытша тоқтату

en: Suspend the editor (return to the shell)
kk: Редакторды уақытша тоқтату (қоршамға оралу)

en: Switch to the next file buffer
kk: Келесі файл буферіне ауысу

en: Switch to the previous file buffer
kk: Алдыңғы файл буферіне ауысу

en: Syntax "%s" has no color commands
kk: «%s» синтаксисінде түс командалары жоқ

en: Syntax definition to use for coloring
kk: Түрлі-түсті белгілеу үшін қолданылатын синтаксис анықтамасы

en: Tab
kk: Таб

en: Thank you for using nano!
kk: nano-ны қолданғаныңызға рақмет!

en: The "default" syntax does not accept '%s' regexes
kk: «default» синтаксисі «%s» тұрақты өрнектерін қабылдамайды

en: The "default" syntax does not accept extensions
kk: «default» синтаксисі кеңейтулерді қабылдамайды

en: The "none" syntax is reserved
kk: «none» синтаксисі резервтелген

en: The Free Software Foundation
kk: Еркін бағдарламалық қамтама қоры (FSF)

en: The bottom two lines show the most commonly used shortcuts in the editor.
    
     Shortcuts are written as follows: Control-key sequences are notated with a '^' and can be entered either by using the Ctrl key or pressing the Esc key twice.  Meta-key sequences are notated with 'M-' and can be entered using either the Alt, Cmd, or Esc key, depending on your keyboard setup.
kk: Төменгі екі жол редакторда ең жиі қолданылатын жарлықтарды көрсетеді.
    
     Жарлықтар келесідей жазылады: Control-пернелер тізбегі «^» таңбасымен белгіленеді және оларды Ctrl пернесін қолдану немесе Esc пернесін екі рет басу арқылы енгізуге болады. Meta-пернелер тізбегі «M-» деп белгіленеді және пернетақта баптауларыңызға байланысты Alt, Cmd немесе Esc пернелерінің бірін қолдану арқылы енгізіледі.

en: The working directory has disappeared
kk: Жұмыс бумасы жоқ болып кетті

en: There are no anchors
kk: Ешқандай зәкір жоқ

en: This function is disabled in restricted mode
kk: Бұл функция шектелген режимде сөндірулі

en: This is the only anchor
kk: Бұл жалғыз зәкір

en: This is the only occurrence
kk: Бұл жалғыз сәйкестік

en: This message is for unopened file %s, open it in a new buffer?
kk: Бұл хабарлама ашылмаған «%s» файлы үшін, оны жаңа буферде ашу керек пе?

en: Throw away the current line (or marked region)
kk: Ағымдағы жолды (немесе белгіленген аймақты) алып тастау

en: To Bracket
kk: Жақшаға

en: To place the cursor on a specific line of a file, put the line number with
    a '+' before the filename.  The column number can be added after a comma.
kk: Курсорды файлдың белгілі бір жолына қою үшін файл атының алдына
    «+» белгісімен жол нөмірін қойыңыз. Баған нөмірін үтірден кейін қосуға болады.

en: To suspend, type ^T^Z
kk: Уақытша тоқтату үшін ^T^Z теріңіз

en: Toggle appending
kk: Соңына қосуды қосу/сөндіру

en: Toggle backing up of the original file
kk: Түпнұсқа файлды архивтеуді қосу/сөндіру

en: Toggle prepending
kk: Басына қосуды қосу/сөндіру

en: Toggle the case sensitivity of the search
kk: Іздеу кезіндегі регистрге сезімталдықты қосу/сөндіру

en: Toggle the use of DOS format
kk: DOS пішімін қолдануды қосу/сөндіру

en: Toggle the use of Mac format
kk: Mac пішімін қолдануды қосу/сөндіру

en: Toggle the use of a new buffer
kk: Жаңа буферді қолдануды қосу/сөндіру

en: Toggle the use of regular expressions
kk: Тұрақты өрнектерді қолдануды қосу/сөндіру

en: Too many errors from stdin
kk: stdin-нен тым көп қателер

en: Too many existing backup files
kk: Архивтік файлдар тым көп

en: Too much input at once
kk: Бірден тым көп мәлімет енгізілді

en: Too tiny
kk: Тым кішкентай

en: Top Row
kk: Жоғарғы жол

en: Trailing backslash
kk: Соңындағы кері қиғаш сызық

en: Trim tail spaces when hard-wrapping
kk: Қатаң тасымалдау кезінде соңғы бос орындарды қиып жіберу

en: Try and complete the current word
kk: Ағымдағы сөзді толықтыруға тырысу

en: Trying again in your home directory
kk: Үй бумаңызда қайта байқап көруде

en: Two single-column characters required
kk: Екі бірбағанды таңба талап етіледі

en: Type '%s -h' for a list of available options.
kk: Қолжетімді опциялар тізімі үшін «%s -h» теріңіз.

en: Unable to create directory %s: %s
    It is required for saving/loading search history or cursor positions.
kk: «%s» бумасын жасау мүмкін емес: %s
    Ол іздеу тарихын немесе курсор орындарын сақтау/жүктеу үшін қажет.

en: Unbindable key: M-^%c
kk: Байланбайтын перне: M-^%c

en: Unbindable key: ^[
kk: Байланбайтын перне: ^[

en: Unbound key
kk: Байланбаған перне

en: Unbound key: %s%c
kk: Байланбаған перне: %s%c

en: Unbound key: F%i
kk: Байланбаған перне: F%i

en: Undid %s
kk: «%s» болдырмалды

en: Undo
kk: Болдырмау

en: Undo the last operation
kk: Соңғы әрекетті болдырмау

en: Unfindable word: %s
kk: Табылмайтын сөз: %s

en: Unicode Input: %s
kk: Unicode енгізу: %s

en: Unindent
kk: Шегіністі алу

en: Unindent the current line (or marked lines)
kk: Ағымдағы жолдың (немесе белгіленген жолдардың) шегінісін азайту

en: Unknown function: %s
kk: Белгісіз функция: %s

en: Unknown menu: %s
kk: Белгісіз мәзір: %s

en: Unknown option: %s
kk: Белгісіз опция: %s

en: Unknown sequence
kk: Белгісіз тізбек

en: Unknown syntax name: %s
kk: Синтаксис атауы белгісіз: %s

en: Unmatched ( or \(
kk: Жұпсыз ( немесе \(

en: Unmatched ) or \)
kk: Жұпсыз ) немесе \)

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
kk: Жұпсыз [, [^, [:, [., немесе [=

en: Unmatched \{
kk: Жұпсыз \{

en: Unpaired quote in syntax name
kk: Синтаксис атауындағы жұпсыз дәйексөз

en: Up to anchor
kk: Зәкірге жоғары

en: Usage: nano [OPTIONS] [[+LINE[,COLUMN]] FILE]...
kk: Қолданылуы: nano [ОПЦИЯЛАР] [[+ЖОЛ[,БАҒАН]] ФАЙЛ]...

en: Use "fg" to return to nano.
kk: Nano-ға оралу үшін «fg» қолданыңыз.

en: Use (vim-style) lock files
kk: (vim-стиліндегі) құлыптау файлдарын қолдану

en: Use better-known key bindings
kk: Көбірек танымал пернелер тіркесімін қолдану

en: Use bold instead of reverse video text
kk: Инверсияланған мәтін орнына жуан қаріпті қолдану

en: Use only this file for configuring nano
kk: nano-ны баптау үшін тек осы файлды қолдану

en: Use this alternative spell checker
kk: Осы баламалы емле тексерушіні қолдану

en: Verbatim
kk: Сол күйінде

en: Verbatim Input
kk: Сол күйінде енгізу

en: View
kk: Қарау

en: View mode (read-only)
kk: Қарау режимі (тек оқу үшін)

en: Welcome to nano.  For basic help, type Ctrl+G.
kk: nano-ға қош келдіңіз. Негізгі көмек алу үшін Ctrl+G теріңіз.

en: When a filename is '-', nano reads data from standard input.
kk: Файл аты «-» болса, nano деректерді стандартты енгізуден оқиды.

en: When soft-wrapping, do it at whitespace
kk: Жұмсақ тасымалдау кезінде оны бос орындарда жасау

en: Where Is
kk: Қайда

en: Where Was
kk: Қайда болды

en: Which other characters are word parts
kk: Сөз бөліктері болып табылатын басқа таңбалар

en: Whitespace display
kk: Бос орындарды көрсету

en: Wipe status bar upon next keystroke
kk: Келесі перне басылғанда күй жолағын тазалау

en: Word Count
kk: Сөздер саны

en: Write File Help Text
    
     Type the name that you wish to save the current file as and press Enter to save the file.
    
     If you have selected text with the mark, you will be prompted to save only the selected portion to a separate file.  To reduce the chance of overwriting the current file with just a portion of it, the current filename is not the default in this mode.
    
     The following function keys are available in Write File mode:
kk: Файлды жазу көмек мәтіні
    
     Ағымдағы файлды сақтағыңыз келетін атауды теріп, файлды сақтау үшін Enter басыңыз.
    
     Егер сіз белгі арқылы мәтінді таңдасаңыз, сізге тек таңдалған бөлікті бөлек файлға сақтау ұсынылады. Ағымдағы файлды оның тек бір бөлігімен кездейсоқ қайта жазып алу қаупін азайту үшін, бұл режимде ағымдағы файл атауы бастапқы мән болып табылмайды.
    
     Файлды жазу режимінде келесі функциялық пернелер қолжетімді:

en: Write Out
kk: Жазу

en: Write Selection to File
kk: Ерекшеленгенді файлға жазу

en: Write the current buffer (or the marked region) to disk
kk: Ағымдағы буферді (немесе белгіленген аймақты) дискіге жазу

en: Write to File
kk: Файлға жазу

en: Writing to FIFO...
kk: FIFO-ға жазу...

en: Writing...
kk: Жазу...

en: Wrote %zu line | Wrote %zu lines
kk[0]: %zu жол жазылды

en: Yes
kk: Иә

en: Zap
kk: Жою

en: addition
kk: қосу

en: and anyone else we forgot...
kk: және біз ұмытып кеткен басқа да жандарға...

en: character | characters
kk[0]: таңба

en: comment
kk: түсіндірме қосу

en: cut
kk: қиып алу

en: deletion
kk: өшіру

en: disabled
kk: сөндірулі

en: enable/disable
kk: іске қосу/сөндіру

en: enabled
kk: іске қосулы

en: erasure
kk: өшіріп тастау

en: filtering
kk: сүзу

en: formatting
kk: пішімдеу

en: indent
kk: шегініс арттыру

en: insertion
kk: енгізу

en: justification
kk: туралау

en: line | lines
kk[0]: жол

en: line %*zd/%zd (%2d%%), col %2zu/%2zu (%3d%%), char %*zu/%zu (%2d%%)
kk: жол %*zd/%zd (%2d%%), баған %2zu/%2zu (%3d%%), таңба %*zu/%zu (%2d%%)

en: line break
kk: жол үзілімі

en: line join
kk: жолдарды біріктіру

en: magic_file(%s) failed: %s
kk: magic_file(%s) сәтсіз аяқталды: %s

en: magic_load() failed: %s
kk: magic_load() сәтсіз аяқталды: %s

en: paste
kk: кірістіру

en: replacement
kk: алмастыру

en: spelling correction
kk: емле түзету

en: the many translators and the TP
kk: көптеген аудармашылар мен TP

en: uncomment
kk: түсіндірме алу

en: unindent
kk: шегініс азайту

en: version
kk: нұсқасы

en: word | words
kk[0]: сөз
