gnulib-20241209 - en to nl translation catalogue (339 entries)

en:        invalid day/month combination;
nl:        ongeldige combinatie van dag/maand;

en:        nonexistent due to daylight-saving time;
nl:        niet-bestaand wegens zomertijd;

en:        normalized time: '%s'
nl:            genormaliseerde tijd: '%s'

en:        numeric values overflow;
nl:        overloop van getalswaarden;

en:      adjusted Y M D: %s %02d %02d
nl:        aangepaste J M D: %s %02d %02d

en:      possible reasons:
nl:      mogelijke redenen:

en:     new date/time = '%s'
nl:     nieuwe datum/tijd = '%s'

en:     new time = %ld epoch-seconds
nl:     nieuwe tijd = %ld epoche-seconden

en:     new time = %lld epoch-seconds
nl:     nieuwe tijd = %lld epoche-seconden

en:     user provided time: '%s'
nl:     door gebruiker gegeven tijd: '%s'

en:    normalized Y M D: %s %02d %02d
nl:   genormaliseerde J M D: %s %02d %02d

en:   or:
nl:      of:

en:  [OPTION...]
nl:  [OPTIE...]

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
nl: %.*s: Parameter in ARGP_HELP_FMT vereist een waarde

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
nl: %.*s: Onbekende parameter in ARGP_HELP_FMT

en: %s (day ordinal=%ld number=%d)
nl: %s (dagrang=%ld dagnummer=%d)

en: %s (day ordinal=%lld number=%d)
nl: %s (dagrang=%lld dagnummer=%d)

en: %s home page: <%s>
nl: Webpagina van %s: <%s>

en: %s invocation failed
nl: aanroepen van %s is mislukt

en: %s subprocess
nl: subproces %s

en: %s subprocess I/O error
nl: In-/uitvoerfout in subproces %s

en: %s subprocess failed
nl: subproces %s is mislukt

en: %s subprocess got fatal signal %d
nl: subproces %s ontving het fatale signaal %d

en: %s subprocess terminated with exit code %d
nl: subproces %s is geëindigd met afsluitwaarde %d

en: %s%s argument '%s' too large
nl: argument '%3$s' van %1$s%2$s is te groot

en: %s: Too many arguments
nl: %s: Te veel argumenten

en: %s: invalid option -- '%c'
nl: %s: ongeldige optie -- '%c'

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '%s%s' staat geen argument toe

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
nl: %s: optie '%s%s' is niet eenduidig

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
nl: %s: optie '%s%s' is niet eenduidig; mogelijkheden zijn:

en: %s: option '%s%s' requires an argument
nl: %s: optie '%s%s' vereist een argument

en: %s: option requires an argument -- '%c'
nl: %s: optie vereist een argument -- '%c'

en: %s: unrecognized option '%s%s'
nl: %s: onbekende optie '%s%s'

en: %u bitset_allocs, %u freed (%.2f%%).
nl: %u bitset_allocs, %u vrijgegeven (%.2f%%).

en: %u bitset_resets, %u cached (%.2f%%)
nl: %u bitset_resets, %u gecached (%.2f%%)

en: %u bitset_sets, %u cached (%.2f%%)
nl: %u bitset_sets, %u gecached (%.2f%%)

en: %u bitset_tests, %u cached (%.2f%%)
nl: %u bitset_tests, %u gecached (%.2f%%)

en: '
nl: ’

en: '%s' = %ld epoch-seconds
nl: '%s' = %ld epoche-seconden

en: '%s' = %lld epoch-seconds
nl: '%s' = %lld epoche-seconden

en: '@timespec' - always UTC
nl: '@timespec' -- altijd UTC

en: (C)
nl: ©

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
nl: **Interne programmafout**: geen versie bekend!?

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
nl: **Interne programmafout**: optie had herkend moeten worden!?

en: * at start of expression
nl: * aan begin van expressie

en: + at start of expression
nl: + aan begin van expressie

en: ? at start of expression
nl: ? aan begin van expressie

en: ARGP_HELP_FMT: %s value is less than or equal to %s
nl: ARGP_HELP_FMT: waarde voor '%s' is kleiner of gelijk aan %s

en: Aborted
nl: Afgebroken

en: Accumulated runs = %u
nl: Aantal uitvoeringen = %u

en: Address family for hostname not supported
nl: Adresfamilie voor hostnaam wordt niet ondersteund

en: Alarm clock
nl: Wekker

en: All requests done
nl: Alle verzoeken zijn gedaan

en: Argument buffer too small
nl: Argumentenbuffer is te klein

en: Bad system call
nl: Onjuiste systeemaanroep

en: Bad value for ai_flags
nl: Ongeldige waarde voor 'ai_flags'

en: Bitset statistics:
nl: Bitset-statistieken:

en: Broken pipe
nl: Gebroken pijp

en: Bus error
nl: Busfout

en: C# compiler not found, try installing mono or dotnet
nl: C#-compiler is niet gevonden; installeer 'mono' of 'dotnet'

en: C# virtual machine not found, try installing mono or dotnet
nl: virtuele C#-machine is niet gevonden; installeer 'mono' of 'dotnet'

en: CPU system
nl: CPU (systeem)

en: CPU time limit exceeded
nl: Limiet op processortijd is overschreden

en: CPU user
nl: CPU (gebruiker)

en: Child exited
nl: Dochter is afgesloten

en: Continued
nl: Doorgegaan

en: EMT trap
nl: EMT-instructie

en: Execution times (seconds)
nl: Uitvoeringstijden (in seconden)

en: Failed to open /dev/zero for read
nl: Openen van /dev/zero voor lezen is mislukt

en: File size limit exceeded
nl: Limiet op bestandsgrootte is overschreden

en: Floating point exception
nl: Drijvendekomma-berekeningsfout

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
nl: Rommel in ARGP_HELP_FMT: %s

en: General help using GNU software: <%s>
nl: Algemene hulp bij gebruik van GNU-software: <%s>

en: Hangup
nl: Opgehangen

en: I/O possible
nl: In-/uitvoer is mogelijk

en: Illegal instruction
nl: Ongeldige instructie

en: Information request
nl: Verzoek om informatie

en: Interrupt
nl: Onderbroken

en: Interrupted by a signal
nl: Onderbroken door een signaal

en: Invalid back reference
nl: Ongeldige terugverwijzing

en: Invalid character class name
nl: Ongeldige tekenklassenaam

en: Invalid collation character
nl: Ongeldig samengesteld teken

en: Invalid content of \{\}
nl: Ongeldige inhoud van \{\}

en: Invalid preceding regular expression
nl: Ongeldige voorafgaande reguliere expressie

en: Invalid range end
nl: Ongeldig bereikeinde

en: Invalid regular expression
nl: Ongeldige reguliere expressie

en: Java compiler not found, try setting $JAVAC
nl: Java-compiler is niet gevonden; probeer het zetten van $JAVAC

en: Java virtual machine not found, try setting $JAVA
nl: Virtuele Java-machine is niet gevonden; probeer het zetten van $JAVA

en: Killed
nl: Geëlimineerd

en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
nl: Dit is vrije software: u mag het vrijelijk wijzigen en verder verspreiden.
    De precieze licentie is GPL-3+: GNU General Public License versie 3 of later.
    Zie <%s> voor de volledige (Engelse) tekst.
    Deze software kent GEEN GARANTIE, voor zover de wet dit toestaat.

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
nl: Een argument dat verplicht of optioneel is voor een lange optie, is dat
    ook voor de overeenkomstige korte optie.

en: Memory allocation failure
nl: Onvoldoende geheugen beschikbaar

en: Memory exhausted
nl: Onvoldoende geheugen beschikbaar

en: NAME
nl: NAAM

en: Name or service not known
nl: Naam of dienst is niet bekend

en: No address associated with hostname
nl: Aan hostnaam is geen adres verbonden

en: No match
nl: Geen overeenkomsten

en: No previous regular expression
nl: Geen eerdere reguliere expressie

en: Non-recoverable failure in name resolution
nl: Onherstelbaar probleem in naamsherleiding

en: Packaged by %s
nl: In pakketvorm gebracht door %s

en: Packaged by %s (%s)
nl: In pakketvorm gebracht door %s (%s)

en: Parameter string not correctly encoded
nl: Parametertekst is niet juist gecodeerd

en: Power failure
nl: Stroomstoring

en: Premature end of regular expression
nl: Voortijdig einde van reguliere expressie

en: Processing request in progress
nl: Bezig met verwerken van verzoek

en: Profiling timer expired
nl: Tijdopnemer voor analyse is verlopen

en: Quit
nl: Afgesloten

en: Real-time signal %d
nl: Realtime-signaal %d

en: Regular expression too big
nl: Reguliere expressie is te groot

en: Report %s bugs to: %s
nl: Rapporteer gebreken in het programma '%s' aan <%s>;
    meld fouten in de vertaling aan <vertaling@vrijschrift.org>.

en: Report bugs to %s.
nl: Rapporteer gebreken in het programma aan %s;
    meld fouten in de vertaling aan <vertaling@vrijschrift.org>.

en: Report bugs to: %s
nl: Rapporteer gebreken in het programma aan <%s>;
    meld fouten in de vertaling aan <vertaling@vrijschrift.org>.

en: Request canceled
nl: Verzoek is geannuleerd

en: Request not canceled
nl: Verzoek is niet geannuleerd

en: Resource lost
nl: Hulpbron verloren

en: SECS
nl: SECONDEN

en: Segmentation fault
nl: Segmentatiefout

en: Servname not supported for ai_socktype
nl: Servicenaam wordt niet ondersteund voor 'ai_socktype'

en: Set LC_ALL='C' to work around the problem.
nl: Zet LC_ALL='C' om het probleem te omzeilen.

en: Stack fault
nl: Stack-fout

en: Stopped
nl: Gepauzeerd

en: Stopped (signal)
nl: Gepauzeerd (signaal)

en: Stopped (tty input)
nl: Gepauzeerd (terminalinvoer)

en: Stopped (tty output)
nl: Gepauzeerd (terminaluitvoer)

en: Success
nl: Gelukt

en: System error
nl: Systeemfout

en: TZ="%s" environment value
nl: TZ="%s" omgevingswaarde

en: TZ="%s" in date string
nl: TZ="%s" in datum-tekenreeks

en: TZ="UTC0" environment value or -u
nl: TZ="UTC0" omgevingswaarde of -u

en: Temporary failure in name resolution
nl: Tijdelijk probleem in naamsherleiding

en: Terminated
nl: Beëindigd

en: The java program is too old. Cannot compile Java code for this old version any more.
nl: Het 'java'-programma is te oud. Kan Java-code niet meer compileren voor deze oude versie.

en: The strings compared were %s and %s.
nl: De te vergelijken tekenreeksen waren %s en %s.

en: Trace/breakpoint trap
nl: Traceer/breekpunt-instructie

en: Trailing backslash
nl: Backslash aan het eind

en: Try '%s --help' or '%s --usage' for more information.
nl: Typ '%s --help' of '%s --usage' voor meer informatie.

en: Unknown error
nl: Onbekende fout

en: Unknown signal %d
nl: Onbekend signaal %d

en: Unknown system error
nl: Onbekende systeemfout

en: Unmatched ( or \(
nl: Ongepaarde ( of \(

en: Unmatched ) or \)
nl: Ongepaarde ) of \)

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
nl: Ongepaarde [, [^, [:, [., of [=

en: Unmatched \{
nl: Ongepaarde \{

en: Urgent I/O condition
nl: Urgente in-/uitvoertoestand

en: Usage:
nl: Gebruik:

en: User defined signal 1
nl: Gebruikergedefinieerd signaal 1

en: User defined signal 2
nl: Gebruikergedefinieerd signaal 2

en: Valid arguments are:
nl: Geldige argumenten zijn:

en: Virtual timer expired
nl: Virtuele tijdopnemer is verlopen

en: Window changed
nl: Venster is veranderd

en: Written by %s and %s.
nl: Geschreven door %s en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s en anderen.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s
    en %s.

en: Written by %s, %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s en %s.

en: Written by %s.
nl: Geschreven door %s.

en: ^[yY]
nl: ^[jJyY]

en: _open_osfhandle failed
nl: _open_osfhandle() is mislukt

en: `
nl: ‘

en: after date adjustment (%+ld years, %+ld months, %+ld days),
nl: na datumaanpassing (%+ld jaren, %+ld maanden, %+ld dagen),

en: after date adjustment (%+lld years, %+lld months, %+lld days),
nl: na datumaanpassing (%+lld jaren, %+lld maanden, %+lld dagen),

en: after time adjustment (%+ld hours, %+ld minutes, %+ld seconds, %+d ns),
nl: na tijdsaanpassing (%+ld uren, %+ld minuten, %+ld seconden, %+d ns),

en: after time adjustment (%+lld hours, %+lld minutes, %+lld seconds, %+d ns),
nl: na tijdsaanpassing (%+lld uren, %+lld minuten, %+lld seconden, %+d ns),

en: ai_family not supported
nl: 'ai_family' wordt niet ondersteund

en: ai_socktype not supported
nl: 'ai_socktype' wordt niet ondersteund

en: ambiguous argument %s for %s
nl: argument %s van %s is niet eenduidig

en: bad stats file size
nl: statistiekenbestand heeft een verkeerde grootte

en: block special file
nl: blok-apparaat

en: cannot change permissions of %s
nl: kan de toegangsrechten van %s niet veranderen

en: cannot convert U+%04X to local character set
nl: kan U+%04X niet converteren naar de lokale tekenset

en: cannot convert U+%04X to local character set: %s
nl: kan U+%04X niet converteren naar de lokale tekenset: %s

en: cannot convert file name '%s' to Windows syntax
nl: kan bestandsnaam '%s' niet naar Windows-syntax converteren

en: cannot create a temporary directory using template "%s"
nl: kan met sjabloon '%s' geen tijdelijke map aanmaken

en: cannot create directory %s
nl: kan map %s niet aanmaken

en: cannot create pipe
nl: kan geen pijp aanmaken

en: cannot find a temporary directory, try setting $TMPDIR
nl: kan geen tijdelijke map vinden; probeer het zetten van $TMPDIR

en: cannot open backup file %s for writing
nl: kan reservekopiebestand %s niet openen voor schrijven

en: cannot open stats file for writing
nl: kan statistiekenbestand niet openen voor schrijven

en: cannot perform formatted output
nl: kan geen opgemaakte uitvoer aanmaken

en: cannot read stats file
nl: kan statistiekenbestand niet lezen

en: cannot remove temporary directory %s
nl: kan tijdelijke map '%s' niet verwijderen

en: cannot remove temporary file %s
nl: kan tijdelijk bestand '%s' niet verwijderen

en: cannot restore fd %d: dup2 failed
nl: kan bestandsdescriptor %d niet herstellen: dup2() is mislukt

en: cannot set up nonblocking I/O to %s subprocess
nl: kan geen niet-blokkerende in-/uitvoer instellen naar subproces %s

en: cannot stat %s
nl: kan status van '%s' niet opvragen

en: cannot write stats file
nl: kan statistiekenbestand niet schrijven

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
nl: syntax van tekenklasse is [[:space:]], niet [:space:]

en: character out of range
nl: teken ligt buiten het toegestane bereik

en: character special file
nl: byte-apparaat

en: communication with %s subprocess failed
nl: communicatie met subproces %s is mislukt

en: contiguous data
nl: aaneengesloten gegevens

en: could not determine %s version
nl: kan versie van %s niet achterhalen

en: count log histogram
nl: histogram van aantal gezette bits

en: creation of reading thread failed
nl: Het aanmaken van een lees-thread is mislukt

en: creation of threads failed
nl: aanmaken van threads is mislukt

en: cygwin_conv_path failed
nl: cygwin_conv_path() is mislukt

en: date
nl: datum

en: datetime
nl: datumtijd

en: day
nl: dag

en: density histogram
nl: histogram van dichtheid aan gezette bits

en: directory
nl: map

en: error after reading %s
nl: fout na lezen van %s

en: error closing file
nl: fout bij sluiten van bestand

en: error reading %s
nl: fout bij lezen van %s

en: error while opening %s for reading
nl: fout bij openen van %s voor lezen

en: error while writing "%s" file
nl: fout bij schrijven van bestand '%s'

en: error writing %s
nl: fout bij schrijven van %s

en: error writing to a closed pipe or socket
nl: fouten bij het schrijven naar een afgesloten 'pipe' of 'socket'

en: error: %s:%d
nl: fout: %s:%d

en: error: adding relative date resulted in an invalid date: '%s'
nl: fout: het toevoegen van een relatieve datum resulteerde in een ongeldige datum: '%s'

en: error: adding relative time caused an overflow
nl: fout: het toevoegen van relatieve tijd veroorzaakte een overloop

en: error: day '%s' (day ordinal=%ld number=%d) resulted in an invalid date: '%s'
nl: fout: dag '%s' (dagrang=%ld dagnummer=%d) resulteerde in een ongeldige datum: '%s'

en: error: day '%s' (day ordinal=%lld number=%d) resulted in an invalid date: '%s'
nl: fout: dag '%s' (dagrang=%lld dagnummer=%d) resulteerde in een ongeldige datum: '%s'

en: error: initial year out of range
nl: fout: beginjaar valt buiten bereik

en: error: invalid date/time value:
nl: fout: ongeldige waarde voor datum/tijd:

en: error: invalid hour %ld%s
nl: fout: ongeldig uur %ld%s

en: error: invalid hour %lld%s
nl: fout: ongeldig uur %lld%s

en: error: out-of-range year %ld
nl: fout: jaar %ld valt buiten bereik

en: error: out-of-range year %lld
nl: fout: jaar %lld valt buiten bereik

en: error: parsing failed
nl: fout: ontleden is mislukt

en: error: parsing failed, stopped at '%s'
nl: fout: ontleden is mislukt -- gestopt bij '%s'

en: error: timezone %d caused time_t overflow
nl: fout: tijdzone %d veroorzaakte een overloop van 'time_t'

en: error: tzalloc ("%s") failed
nl: fout: tzalloc("%s") is mislukt

en: error: unknown word '%s'
nl: fout: onbekend woord '%s'

en: error: year, month, or day overflow
nl: fout: overloop van jaar, maand, of dag

en: failed to copy '%s' to '%s'
nl: kopiëren van '%s' naar '%s' is mislukt

en: failed to create "%s"
nl: aanmaken van '%s' is mislukt

en: failed to reopen %s with mode %s
nl: opnieuw openen van '%s' met modus %s is mislukt

en: failed to return to initial working directory
nl: kan niet terugkeren naar de oorspronkelijke werkmap

en: failed to set file descriptor text/binary mode
nl: kan modus van bestandsdescriptor niet instellen op tekst of binair

en: fdopen() failed
nl: fdopen() is mislukt

en: final: %ld.%09d (epoch-seconds)
nl: uiteindelijk: %ld.%09d (epoche-seconden)

en: final: %lld.%09d (epoch-seconds)
nl: uiteindelijk: %lld.%09d (epoche-seconden)

en: final: %s (UTC%s)
nl: uiteindelijk: %s (UTC%s)

en: final: %s (UTC)
nl: uiteindelijk: %s (UTC)

en: final: %s (unknown time zone offset)
nl: uiteindelijk: %s (onbekende tijdzoneverschuiving)

en: give a short usage message
nl: een korte gebruikssamenvatting tonen

en: give this help list
nl: deze hulptekst tonen

en: hang for SECS seconds (default 3600)
nl: dit aantal seconden pauzeren (standaard 3600)

en: hybrid
nl: hybride

en: iconv function not available
nl: de functie iconv() is niet beschikbaar

en: iconv function not usable
nl: de functie iconv() is onbruikbaar

en: incorrect timezone
nl: onjuiste tijdzone

en: input timezone:
nl: invoer tijdzone:

en: invalid %s%s argument '%s'
nl: ongeldig argument '%3$s' van %1$s%2$s

en: invalid argument %s for %s
nl: ongeldig argument %s van %s

en: invalid character class
nl: ongeldige tekenklasse

en: invalid content of \{\}
nl: ongeldige inhoud van \{\}

en: invalid group
nl: ongeldige groep

en: invalid source_version argument to compile_java_class
nl: ongeldige waarde voor 'source_version' in compile_java_class()

en: invalid spec
nl: ongeldige aanduiding

en: invalid suffix in %s%s argument '%s'
nl: ongeldig achtervoegsel in argument '%3$s' van %1$s%2$s

en: invalid target_version argument to compile_java_class
nl: ongeldige waarde voor 'target_version' in compile_java_class()

en: invalid user
nl: ongeldige gebruiker

en: local_zone
nl: lokale zone

en: memory exhausted
nl: onvoldoende geheugen beschikbaar

en: message queue
nl: berichtenwachtrij

en: migrated file with data
nl: gemigreerd bestand met gegevens

en: migrated file without data
nl: gemigreerd bestand zonder gegevens

en: missing timezone
nl: ontbrekende tijdzone

en: multiplexed block special file
nl: gemultiplexed blok-apparaat

en: multiplexed character special file
nl: gemultiplexed byte-apparaat

en: multiplexed file
nl: gemultiplexed bestand

en: named file
nl: benoemd bestand

en: network special file
nl: netwerkapparaat

en: new start date: '%s' is '%s'
nl: nieuwe startdatum: '%s' is '%s'

en: no syntax specified
nl: geen syntax opgegeven

en: number
nl: aantal

en: number of seconds
nl: aantal seconden

en: number of seconds: %ld
nl: aantal seconden: %ld

en: number of seconds: %lld
nl: aantal seconden: %lld

en: parsed %s part:
nl: ontleed %s-gedeelte:

en: parsed date/time string
nl: ontlede datum/tijd-tekenreeks

en: port
nl: poort

en: preserving permissions for %s
nl: toegangsrechten van '%s' worden behouden

en: print program version
nl: programmaversie tonen

en: program error
nl: programmafout

en: read from %s subprocess failed
nl: lezen uit subproces %s is mislukt

en: regular empty file
nl: leeg normaal bestand

en: regular expression too big
nl: reguliere expressie is te groot

en: regular file
nl: normaal bestand

en: relative
nl: relatief

en: semaphore
nl: semafoor

en: set the program name
nl: de programmanaam instellen

en: setting permissions for %s
nl: toegangsrechten van %s worden ingesteld

en: shared memory object
nl: gedeeld geheugenobject

en: size log histogram
nl: histogram van bitset-groottes

en: stack overflow
nl: stack-overloop

en: starting date/time: '%s'
nl: startdatum/-tijd: '%s'

en: stderr
nl: standaardfoutuitvoer

en: stdin
nl: standaardinvoer

en: stdout
nl: standaarduitvoer

en: stray \
nl: verdwaalde \

en: stray \ before %s
nl: verdwaalde \ voor %s

en: stray \ before unprintable character
nl: verdwaalde \ voor ontoonbaar teken

en: stray \ before white space
nl: verdwaalde \ voor witruimte

en: string comparison failed
nl: vergelijking van tekenreeksen is mislukt

en: subprocess %s terminated with exit code %d
nl: subproces %s is geëindigd met afsluitwaarde %d

en: symbolic link
nl: symbolische koppeling

en: system default
nl: systeemstandaard

en: time
nl: tijd

en: timezone: TZ="%s" environment value
nl: tijdzone: TZ="%s" omgevingswaarde

en: timezone: Universal Time
nl: tijdzone: UTC (gecoördineerde wereldtijd)

en: timezone: system default
nl: tijdzone: systeemstandaard

en: today/this/now
nl: vandaag/deze/nu

en: typed memory object
nl: zelfstandig geheugenobject

en: unable to record current working directory
nl: kan de huidige werkmap niet vastleggen

en: unbalanced (
nl: ongepaarde (

en: unbalanced )
nl: ongepaarde )

en: unbalanced [
nl: ongepaarde [

en: unfinished \ escape
nl: onafgemaakte \-stuurcode

en: unknown stream
nl: onbekende gegevensstroom

en: using current date as starting value: '%s'
nl: huidige datum wordt als startwaarde gebruikt: '%s'

en: using current time as starting value: '%s'
nl: huidige tijd wordt als startwaarde gebruikt: '%s'

en: using specified time as starting value: '%s'
nl: opgegeven tijd wordt als startwaarde gebruikt: '%s'

en: wall clock
nl: kloktijd

en: warning: '.' should be ':'
nl: waarschuwing: '.' zou ':' moeten zijn

en: warning: adjusting year value %ld to %ld
nl: waarschuwing: jaarwaarde %ld wordt aangepast naar %ld

en: warning: adjusting year value %lld to %lld
nl: waarschuwing: jaarwaarde %lld wordt aangepast naar %lld

en: warning: day (%s) ignored when explicit dates are given
nl: waarschuwing: dag (%s) wordt genegeerd wanneer expliciete datums gegeven zijn

en: warning: daylight saving time changed after date adjustment
nl: waarschuwing: zomertijd is gewijzigd na datumaanpassing

en: warning: daylight saving time changed after time adjustment
nl: waarschuwing: zomertijd is gewijzigd na tijdsaanpassing

en: warning: month/year adjustment resulted in shifted dates:
nl: waarschuwing: aanpassing van maand/jaar resulteerde in verschoven datums:

en: warning: value %ld has %ld digits. Assuming YYYY/MM/DD
nl: waarschuwing: waarde %ld heeft %ld cijfers -- JJJJ/MM/DD wordt aangenomen

en: warning: value %ld has less than 4 digits. Assuming MM/DD/YY[YY]
nl: waarschuwing: waarde %ld heeft minder dan vier cijfers -- MM/DD/JJ[JJ] wordt aangenomen

en: warning: value %lld has %lld digits. Assuming YYYY/MM/DD
nl: waarschuwing: waarde %lld heeft %lld cijfers -- JJJJ/MM/DD wordt aangenomen

en: warning: value %lld has less than 4 digits. Assuming MM/DD/YY[YY]
nl: waarschuwing: waarde %lld heeft minder dan vier cijfers -- MM/DD/JJ[JJ] wordt aangenomen

en: warning: when adding relative days, it is recommended to specify noon
nl: waarschuwing: als relatieve dagen toegevoegd worden, is het raadzaam het midden van de dag op te geven

en: warning: when adding relative months/years, it is recommended to specify the 15th of the months
nl: waarschuwing: als relatieve maanden/jaren toegevoegd worden, is het raadzaam de 15e van de maand op te geven

en: weird file
nl: merkwaardig bestand

en: write error
nl: schrijffout

en: write to %s subprocess failed
nl: schrijven naar subproces %s is mislukt

en: year: %04ld
nl: jaar: %04ld

en: year: %04lld
nl: jaar: %04lld

en: {...} at start of expression
nl: {...} aan begin van expressie
