kbd 2.7-rc1 - en to pl translation catalogue (356 entries)

en: 
    Changed %d key | 
    Changed %d keys
pl[0]: 
    Zmieniono %d klawisz
pl[1]: 
    Zmieniono %d klawisze
pl[2]: 
    Zmieniono %d klawiszy

en: 
    Press any keys - Ctrl-D will terminate this program
pl: 
    Można naciskać dowolne klawisze - Ctrl-D przerwie ten program

en: 
    Recognized modifier names and their column numbers:
pl: 
    Rozpoznawane nazwy modyfikatorów i numery ich kolumn:

en: 
    The following synonyms are recognized:
pl: 
    Rozpoznawane są następujące synonimy:

en:     FAILED
pl:     BŁĄD

en: # %d entry | # %d entries
pl[0]: # %d wpis
pl[1]: # %d wpisy
pl[2]: # %d wpisów

en: %-15s for %s
pl: %-15s dla %s

en: %s from %s
pl: %s z %s

en: %s: Bad end of range (0x%x)
pl: %s: Błędny koniec przedziału (0x%x)

en: %s: Glyph number (0x%x) larger than font length
pl: %s: numer znaku (0x%x) większy od długości fontu

en: %s: Illegal vt number
pl: %s: Błędny numer vt

en: %s: Unicode range U+%x-U+%x not of the same length as font position range 0x%x-0x%x
pl: %s: przedział Unicode U+%x-U+%x nie jest tej samej długości co 0x%x-0x%x w foncie

en: %s: Warning: line too long
pl: %s: Uwaga: linia zbyt długa

en: %s: locks virtual consoles, saving your current session.
    Usage: %s [options]
           Where [options] are any of:
    -c or --current: lock only this virtual console, allowing user to
           switch to other virtual consoles.
    -a or --all: lock all virtual consoles by preventing other users
           from switching virtual consoles.
    -v or --version: Print the version number of vlock and exit.
    -h or --help: Print this help message and exit.
pl: %s: blokowanie konsol wirtualnych z zachowaniem bieżącej sesji.
    Składnia: %s [opcje]
              gdzie [opcje] to dowolne z:
    -c lub --current: zablokowanie tylko tej konsoli wirtualnej,
              pozwalając użytkownikowi przełączyć się na inne konsole.
    -a lub --all: zablokowanie wszystkich konsol wirtualnych,
              uniemożliwiając przełączanie konsol.
    -v lub --version: wypisanie wersji vlocka i zakończenie.
    -h lub --help: wyświetlenie tego opisu i zakończenie.

en: %s: trailing junk (%s) ignored
pl: %s: zignorowano końcowe śmieci (%s)

en: '%s' is not a function key symbol
pl: '%s' nie jest symbolem klawisza funkcyjnego

en: (No change in compose definitions)
pl: (Brak zmian w definicjach compose)

en: (probably after loading a font with `setfont font')
pl: (prawdopodobnie po załadowaniu fontu przez `setfont font')

en: (where scancode is either xx or e0xx, given in hexadecimal,
    and keycode is given in decimal)
pl: (gdzie skankod to xx lub e0xx, podany szesnastkowo,
    a kod klawisza jest podany dziesiętnie)

en: 0 is an error; for 1-88 (0x01-0x58) scancode equals keycode
pl: 0 jest błędem; dla 1-88 (0x01-0x58) skankod jest równy kodowi klawisza

en: 0: illegal VT number
pl: 0: błędny numer VT

en: ?UNKNOWN?
pl: ?NIEZNANY?

en: Appended Unicode map
pl: Dołączono mapę unikodową

en: Argument must be positive: %s
pl: Argument musi być dodatni: %s

en: Argument out of range: %s
pl: Argument spoza zakresu: %s

en: Arguments:
      metabit     the keysym marked with the high bit set.
      escprefix   specifies if pressing the meta (alt) key
                  generates an ESC (\033) prefix followed by
                  the keysym.
pl: Argumenty:
      metabit     symbol oznaczony ustawionym najstarszym bitem.
      escprefix   określenie, czy wciśnięcie klawisza meta (alt)
                  generuje przedrostek Esc (\033), a następnie symbol.

en: Available charsets:
pl: Dostępne zestawy znaków:

en: Available shapes:
      2  - default output;
      4  - one line for each keycode;
      8  - one line for each (modifier,keycode) pair;
      16 - one line for each keycode until 1st hole.
pl: Dostępne formaty:
      2  - domyślne wyjście;
      4  - jeden wiersz dla każdego kodu klawisza;
      8  - jeden wiersz dla każdej pary (modyfikator, kod);
      16 - jeden wiersz dla każdego kodu klawisza do pierwszej dziury.

en: Bad call of readpsffont
pl: Błędne wywołanie readpsffont

en: Bad character height %d (limit is 128)
pl: Błędna wysokość znaku %d (limit to 128)

en: Bad character width %d (limit is 64)
pl: Błędna szerokość znaku %d (limit to 64)

en: Bad input file size
pl: Błędny rozmiar pliku wejściowego

en: Bad magic number on %s
pl: Błędna liczba magiczna w %s

en: Cannot both restore from character ROM and from file. Font unchanged.
pl: Nie można jednocześnie odtworzyć z ROM-u i z pliku. Font nie zmieniony.

en: Cannot check whether vt %d is free; use `%s -f' to force.
pl: Nie można sprawdzić, czy vt %d jest wolny; można użyć `%s -f' w celu wymuszenia.

en: Cannot double %dx%d font (limit is 32x64)
pl: Nie można podwoić fontu %dx%d (limit to 32x64)

en: Cannot find a free vt
pl: Nie można znaleźć wolnego vt

en: Cannot find default font
pl: Nie można odnaleźć domyślnego fontu

en: Cannot open %s read/write
pl: Nie można otworzyć %s do odczytu i zapisu

en: Cannot open /dev/port
pl: Nie można otworzyć /dev/port

en: Cannot read console map
pl: Nie można odczytać mapy konsoli

en: Cannot write font file
pl: Nie można zapisać pliku fontu

en: Cannot write font file header
pl: Nie można zapisać nagłówka pliku fontu

en: Cannot write font file: %m
pl: Nie można zapisać pliku fontu: %m

en: Changed %d string | Changed %d strings
pl[0]: Zmieniono %d łańcuch
pl[1]: Zmieniono %d łańcuchy
pl[2]: Zmieniono %d łańcuchów

en: Changing to the requested mode may make your keyboard unusable, please use -f to force the change.
pl: Zmiana na żądany tryb może uczynić klawiaturę nieużywalną - proszę użyć -f, aby wymusić zmianę.

en: Character count: %u
pl: Liczba znakow  : %u

en: Console is not in text mode
pl: Konsola nie jest w trybie tekstowym

en: Couldn't activate vt %d
pl: Nie udało się uaktywnić vt %d

en: Couldn't deallocate console %d
pl: Nie udało się zwolnić konsoli %d

en: Couldn't find owner of current tty!
pl: Nie udało się odnaleźć właściciela bieżącego tty!

en: Couldn't get a file descriptor referring to the console.
pl: Nie udało się uzyskać deskryptora pliku wskazującego na konsolę.

en: Couldn't open %s
pl: Nie udało się otworzyć %s

en: Couldn't read %s
pl: Nie udało się odczytać %s

en: Couldn't read VTNO:
pl: Nie udało się odczytać VTNO:

en: Current default flags:
pl: Aktualne flagi domyślne:

en: Current flags:
pl: Aktualne flagi:

en: Current keyboard delay %d ms
pl: Obecne opóźnienie klawiatury: %d ms

en: Current keyboard period %d ms
pl: Obecny okres klawiatury: %d ms

en: Current leds:
pl: Aktualne diody:

en: Default keymap: %s
pl: Domyślna mapa klawiszy: %s

en: Error parsing symbolic map from `%s', line %d
pl: Błąd podczas analizy mapy symbolicznej z `%s' w linii %d

en: Error reading %s
pl: Błąd podczas czytania %s

en: Error reading current led setting from /dev/kbd: ioctl %s
pl: Błąd podczas odczytu aktualnych ustawień diod z /dev/kbd: ioctl %s

en: Error reading current led setting. Maybe stdin is not a VT?: ioctl KDGETLED
pl: Błąd podczas odczytu aktualnych ustawień diod. Może stdin nie jest VT?: ioctl KDGETLED

en: Error reading input font
pl: Błąd podczas odczytu fontu wejściowego

en: Error reading map from file `%s'
pl: Błąd podczas czytania mapy z pliku `%s'

en: Error resetting ledmode
pl: Błąd podczas resetowania trybu diod

en: Error writing map to file
pl: Błąd podczas zapisu mapy do pliku

en: Error writing screendump
pl: Błąd podczas zapisu zrzutu ekranu

en: Error: %s: File ended unexpectedly.
pl: Błąd: %s: Nieoczekiwany koniec pliku.

en: Error: %s: Insufficient number of colors/lines: %u
pl: Błąd: %s: Zbyt mała liczba kolorów/linii: %u

en: Error: %s: Insufficient number of fields in line %u.
pl: Błąd: %s: Zbyt mała liczba pól w linii %u.

en: Error: %s: Invalid value in field %u in line %u.
pl: Błąd: %s: Błędna wartość w polu %u w linii %u.

en: Error: %s: Invalid value in line %u.
pl: Błąd: %s: Błędna wartość w linii %u.

en: Error: %s: Line %u has ended unexpectedly.
pl: Błąd: %s: Nieoczekiwany koniec linii %u.

en: Error: %s: Line %u is too long.
pl: Błąd: %s: Linia %u jest zbyt długa.

en: Escaped scancodes e0 xx (hex)
pl: Specjalne skankody e0 xx (hex)

en: Font height    : %u
pl: Wysokość fontu : %u

en: Font is too big
pl: Font zbyt duży

en: Font width     : %u
pl: Szerokość fontu: %u

en: Found nothing to save
pl: Nie znaleziono nic do zapisania

en: Hmm - a font from restorefont? Using the first half.
pl: Hmm - font z restorefont? Używanie pierwszej połowy.

en: If you use the FILE parameter, it can be either in decimal
    or hexadecimal format, and will be detected on runtime.
    
    Decimal FILE format should be exactly 3 lines of comma-separated
    decimal values for RED, GREEN, and BLUE.
    To seed a valid FILE:
       cat /sys/module/vt/parameters/default_{red,grn,blu} > FILE
    
    Hexadecimal FILE format should be exactly 16 lines of hex triplets
    for RED, GREEN and BLUE, prefixed with a number sign (#).
    For example:
       #000000
       #AA0000
       #00AA00
    And so on, for all the 16 colors.
pl: W przypadku użycia parametru PLIK, może on być w formacie dziesiętnym
    lub szesnastkowym, zostanie to rozpoznane przy wczytywaniu.
    
    Format PLIKU dziesiętnego to dokładnie 3 linie rozdzielonych przecinkami
    wartości dziesiętnych CZERWIENI, ZIELENI i BŁĘKITU.
    Aby zapoczątkować poprawny PLIK, można wykonać:
       cat /sys/module/vt/parameters/default_{red,grn,blu} > PLIK
    
    Format PLIKU szesnastkowego to dokładnie 16 linii trójek szesnastkowych
    dla CZERWIENI, ZIELENI i BŁĘKITU, poprzedzonych znakiem "#".
    Na przykład:
       #000000
       #AA0000
       #00AA00
    i tak dalej, dla wszystkich 16 kolorów.

en: Index %d in the accent table does not exist
pl: Indeks %d w tablicy akcentów nie istnieje

en: Input file: bad input length (%d)
pl: Plik wejściowy: błędna długość wejścia (%d)

en: Input file: trailing garbage
pl: Plik wejściowy: końcowe śmieci

en: Invalid number of lines
pl: Błędna liczba wierszy

en: It seems this kernel is older than 1.1.92
    No Unicode mapping table loaded.
pl: Wygląda na to, że jądro jest starsze niż 1.1.92
    Nie wczytano tabeli mapy unikodowej.

en: KDGKBDIACR(UC): %s: Unable to get accent table
pl: KDGKBDIACR(UC): %s: Nie udało się pobrać tabeli akcentów

en: KDGKBENT: %s: error at index %d in table %d
pl: KDGKBENT: %s: błąd pod indeksem %d w tabeli %d

en: KDGKBSENT: %s: Unable to get function key string
pl: KDGKBSENT: %s: Nie udało się pobrać łańcucha klawisza funkcyjnego

en: KDSKBENT: %s: cannot deallocate or clear keymap
pl: KDSKBENT: %s: nie udało się zwolnić lub wyczyścić mapy klawiszy

en: KDSKBENT: %s: could not deallocate keymap %d
pl: KDSKBENT: %s: nie udało się zwolnić mapy klawiszy %d

en: KDSKBMODE: %s: could not return to original keyboard mode
pl: KDSKBMODE: %s: nie udało się wrócić do pierwotnego trybu klawiatury

en: KDSKBMODE: %s: could not switch to Unicode mode
pl: KDSKBMODE: %s: nie udało się przełączyć w tryb Unicode

en: Keymap %d: Permission denied
pl: Mapa klawiszy %d: brak uprawnień

en: Loaded %d compose definition | Loaded %d compose definitions
pl[0]: Wczytano %d definicję compose
pl[1]: Wczytano %d definicje compose
pl[2]: Wczytano %d definicji compose

en: Loading %d-char %dx%d (%d) font
pl: Wczytywanie %d-znakowego fontu %dx%d (%d)

en: Loading %d-char %dx%d (%d) font from file %s
pl: Wczytywanie %d-znakowego fontu %dx%d (%d) z pliku %s

en: Loading %d-char %dx%d font
pl: Wczytywanie %d-znakowego fontu %dx%d

en: Loading %d-char %dx%d font from file %s
pl: Wczytywanie %d-znakowego fontu %dx%d z pliku %s

en: Loading %s
pl: Ładowanie %s

en: Loading Unicode mapping table...
pl: Wczytywanie tablicy odwzorowania Unicode...

en: Loading binary direct-to-font screen map from file %s
pl: Wczytywanie binarnej, bezpośredniej mapy ekranowej z pliku %s

en: Loading binary unicode screen map from file %s
pl: Wczytywanie binarnej, unikodowej mapy ekranowej z pliku %s

en: Loading symbolic screen map from file %s
pl: Wczytywanie symbolicznej mapy ekranowej z pliku %s

en: Loading unicode map from file %s
pl: Wczytywanie mapy unikodowej z pliku %s

en: Loads the console font, and possibly the corresponding screen map(s).
pl: Ładowanie fontu konsolowego i ew. odpowiednich map ekranowych.

en: Meta key gives Esc prefix
pl: Klawisz Meta daje przedrostek Esc

en: Meta key sets high order bit
pl: Klawisz Meta ustawia najbardziej znaczący bit

en: New default flags:
pl: Nowe domyślne flagi:

en: New flags:
pl: Nowe flagi:

en: New leds:
pl: Nowe diody:

en: No final newline in combine file
pl: Brak ostatniego znaku końca linii w pliku dołączanym

en: Not enough arguments.
pl: Za mało argumentów.

en: Not supported
pl: Nie obsługiwane

en: Old #scanlines: %d  New #scanlines: %d  Character height: %d
pl: Stara l.skanlinii: %d  Nowa l.skanlinii: %d  Wysokość znaku: %d

en: Old default flags:
pl: Stare domyślne flagi:

en: Old flags:
pl: Stare flagi:

en: Old leds:
pl: Stare diody:

en: Old mode: %dx%d  New mode: %dx%d
pl: Stary tryb: %dx%d  Nowy tryb: %dx%d

en: Only root can use the -u flag.
pl: Tylko root może użyć flagi -u.

en: Options %s and %s are mutually exclusive.
pl: Opcje %s i %s wykluczają się wzajemnie.

en: Options:
pl: Opcje:

en: Plain scancodes xx (hex) versus keycodes (dec)
pl: Zwykłe skankody xx (hex) a kody klawiszy (dec)

en: Please try again later.
pl: Proszę spróbować później.

en: Read %d-char %dx%d font from file %s
pl: Odczyt %d-znakowego fontu %dx%d z pliku %s

en: Reading font file %s
pl: Czytanie pliku fontu %s

en: Report bugs to authors.
pl: Błędy prosimy zgłaszać do autorów.

en: Saved %d-char %dx%d font file on %s
pl: Zapisano %d-znakowy font %dx%d do pliku %s

en: Saved screen map in `%s'
pl: Zapisano mapę ekranową w `%s'

en: Saved unicode map on `%s'
pl: Zapisano mapę unikodową w `%s'

en: Showing %d-char font
pl: Wyświetlanie fontu %d-znakowego

en: Strange ... screen is both %dx%d and %dx%d ?
pl: Dziwne... ekran jest jednocześnie %dx%d i %dx%d?

en: Strange mode for Meta key?
pl: Dziwny tryb dla klawisza Meta?

en: Symbols recognized by %s:
    (numeric value, symbol)
pl: Symbole rozpoznawane przez %s:
    (wartość liczbowa, symbol)

en: The %s is now locked by %s.
pl: Terminal %s jest zablokowany przez użytkownika %s.

en: The entire console display cannot be locked.
pl: Nie można zablokować całości konsoli.

en: The entire console display is now completely locked by %s.
pl: Całość konsoli jest całkowicie zablokowana przez użytkownika %s.

en: The keyboard is in Unicode (UTF-8) mode
pl: Klawiatura jest w trybie Unicode (UTF-8)

en: The keyboard is in mediumraw (keycode) mode
pl: Klawiatura jest w trybie średnio surowym (kodów klawiszy)

en: The keyboard is in raw (scancode) mode
pl: Klawiatura jest w trybie surowym (skankodów)

en: The keyboard is in some unknown mode
pl: Klawiatura jest w nieznanym trybie

en: The keyboard is in the default (ASCII) mode
pl: Klawiatura jest w trybie normalnym (ASCII)

en: The options -[o|O|om|ou] are processed before the new font is uploaded.
    
    If no <newfont> and no -[o|O|om|ou|m|u] option is given, a default
    font is loaded.
    
    There are two kinds of screen maps, one [-m] giving the correspondence
    between some arbitrary 8-bit character set currently in use and the
    font positions, and the second [-u] giving the correspondence between
    font positions and Unicode values.
    
    Explicitly (with -m or -u) or implicitly (in the fontfile) given
    mappings will be loaded and, in the case of consolemaps, activated.
    
    Files are loaded from the %s/*/.
pl: Opcje -[o|O|om|ou] są przetwarzane przed przesłaniem nowego fontu.
    
    Jeśli nie podano <nowego_fontu> ani opcji -[o|O|om|ou|m|u], ładowany jest
    domyślny font.
    
    Istnieją dwa rodzaje map ekranowych; jeden [-m] zawiera relację między
    aktualnie ustawionym danym 8-bitowym zestawem znaków a pozycjami w foncie,
    a drugi [-u] zawiera relację między pozycjami w foncie a nazwami Unicode.
    
    Odwzorowania przekazane wprost (opcją -m lub -u), jak i domyślnie (w pliku
    fontu) zostaną załadowane i, w przypadku map konsolowych, uaktywnione.
    
    Pliki są ładowane z %s/*/.

en: The program sets the keyboard repeat rate and delay in user mode.
pl: Ten program ustawia częstotliwość i opóźnienie powtarzania klawiatury w trybie użytkownika

en: The utility allows to read and check various parameters
    of the keyboard and virtual console.
pl: To narzędzie pozwala odczytywać i sprawdzać różne parametry
    klawiatury i konsoli wirtualnej.

en: This file contains 3 fonts: 8x8, 8x14 and 8x16. Please indicate
    using an option -8 or -14 or -16 which one you want loaded.
pl: Ten plik zawiera 3 fonty: 8x8, 8x14 i 8x16. Proszę podać przy
    użyciu opcji -8, -14 lub -16, który z nich ma być wczytany.

en: This tty (%s) is not a virtual console.
pl: Ten terminal (%s) nie jest konsolą wirtualną.

en: This utility helps you to start a program on a new virtual terminal (VT).
pl: To narzędzie pozwala uruchomić program na nowym terminalu wirtualnym (VT).

en: This utility reports or sets the keyboard mode.
pl: To narzędzie raportuje lub ustawia tryb klawiatury.

en: Thus,
    	setleds +caps -num
    will set CapsLock, clear NumLock and leave ScrollLock unchanged.
    The settings before and after the change (if any) are reported
    when the -v option is given or when no change is requested.
    Normally, setleds influences the vt flag settings
    (and these are usually reflected in the leds).
    With -L, setleds only sets the leds, and leaves the flags alone.
    With -D, setleds sets both the flags and the default flags, so
    that a subsequent reset will not change the flags.
pl: Czyli:
    	setleds +caps -num
    włączy CapsLock, wyłączy NumLock, a ScrollLock pozostawi nie zmieniony.
    Ustawienia przed i po zmianie (jeśli taka zachodzi) są raportowane,
    jeśli podano opcję -v lub nie zażądano zmiany.
    Normalnie setleds wpływa na ustawienia flag vt
    (a te zazwyczaj mają odzwierciedlenie w stanie diod).
    Przy -L, setleds ustawia tylko diody, pozostawiając stare flagi.
    Przy -D, setleds ustawia flagi i domyślne flagi, więc następujący
    potem reset nie zmieni flag.

en: Too many files to combine
pl: Zbyt dużo plików do połączenia

en: Too many input files.
pl: Za dużo plików wejściowych.

en: Try `%s --help' for more information.
pl: Polecenie `%s --help' poda więcej informacji.

en: Typematic Rate is %.1f cps
pl: Częstotliwość powtarzania wynosi %.1f zn/s

en: Typematic Rate set to %.1f cps (delay = %d ms)
pl: Częstotliwość powtarzania ustawiono na %.1f zn/s (opóźnienie = %d ms)

en: Unable to create kbdfile context
pl: Nie udało się utworzyć kontekstu kbdfile

en: Unable to create kbdfile instance: %m
pl: Nie udało się utworzyć instancji kbdfile: %m

en: Unable to create timer
pl: Nie udało się utworzyć stopera

en: Unable to find command.
pl: Nie udało się odnaleźć polecenia.

en: Unable to find file: %s
pl: Nie odnaleziono pliku: %s

en: Unable to load such font with such kernel version
pl: Nie można załadować takiego fontu pod tą wersją jądra

en: Unable to open file: %s: %m
pl: Nie udało się otworzyć pliku: %s: %m

en: Unable to read console mode
pl: Nie udało się odczytać trybu konsoli

en: Unable to read keyboard flags
pl: Nie udało się odczytać flag klawiatury

en: Unable to read keyboard mode
pl: Nie udało się odczytać trybu klawiatury

en: Unable to read meta key handling mode
pl: Nie udało się odczytać trybu obsługi klawiszy meta

en: Unable to remove item from the diacritical table
pl: Nie udało się usunąć elementu z tablicy diakrytyków

en: Unable to remove item from the list of functions
pl: Nie udało się usunąć elementu z listy funkcji

en: Unable to set new session
pl: Nie można ustanowić nowej sesji

en: Unable to set signal handler
pl: Nie udało się ustawić obsługi sygnału

en: Unable to set timer
pl: Nie udało się ustawić stopera

en: Unrecognized argument: %s
pl: Nie rozpoznany argument: %s

en: Unsupported psf file mode (%d)
pl: Nie obsługiwany rodzaj pliku psf (%d)

en: Unsupported psf version (%d)
pl: Nie obsługiwana wersja psf (%d)

en: Usage: %1$s [option...] getmode [text|graphics]
       or: %1$s [option...] gkbmode [raw|xlate|mediumraw|unicode]
       or: %1$s [option...] gkbmeta [metabit|escprefix]
       or: %1$s [option...] gkbled  [scrolllock|numlock|capslock]
pl: Składnia: %1$s [opcja...] getmode [text|graphics]
         lub: %1$s [opcja...] gkbmode [raw|xlate|mediumraw|unicode]
         lub: %1$s [opcja...] gkbmeta [metabit|escprefix]
         lub: %1$s [opcja...] gkbled  [scrolllock|numlock|capslock]

en: Usage: %s ON|on|off
pl: Składnia: %s ON|on|off

en: Usage: %s [-i infont] [-o outfont] [-it intable] [-ot outtable] [-nt]
pl: Składnia: %s [-i font-wej] [-o font-wyj] [-it tab-wej] [-ot tab-wyj] [-nt]

en: Usage: %s [option...]
pl: Składnia: %s [opcja...]

en: Usage: %s [option...] -- command
pl: Składnia: %s [opcja...] -- polecenie

en: Usage: %s [option...] N
pl: Składnia: %s [opcja...] N

en: Usage: %s [option...] [N ...]
pl: Składnia: %s [opcja...] [N ...]

en: Usage: %s [option...] [[+|-][ num | caps | scroll %s]]
pl: Składnia: %s [opcja...] [[+|-][ num | caps | scroll %s]]

en: Usage: %s [option...] [argument]
pl: Składnia: %s [opcja...] [argument]

en: Usage: %s [option...] [map-file]
pl: Składnia: %s [opcja...] [plik-mapy]

en: Usage: %s [option...] [mapfile...]
pl: Składnia: %s [opcja...] [plik_mapy...]

en: Usage: %s [option...] [newfont...]
pl: Składnia: %s [opcja...] [nowy_font...]

en: Usage: %s [option...] [vga|FILE|-]
pl: Składnia: %s [opcja...] [vga|PLIK|-]

en: Usage: %s [option...] scancode keycode ...
pl: Składnia: %s [opcja...] skankod kod-klawisza ...

en: Usage: %s infont [outtable]
pl: Składnia: %s font-wejściowy [tablica-wyjściowa]

en: Usage: %s infont intable outfont
pl: Składnia: %s font-wejściowy tablica-wejściowa font-wyjściowy

en: Usage: %s infont outfont
pl: Składnia: %s font-wejściowy font-wyjściowy

en: Use Alt-function keys to switch to other virtual consoles.
pl: Można użyć kombinacji Alt-klawisz funkcyjny do przełączenia na inne konsole wirtualne.

en: Using VT %s
pl: Użycie VT %s

en: VT 1 is the console and cannot be deallocated
pl: VT 1 jest konsolą i nie może być zwolniony

en: Warning: loading Unicode keymap on non-Unicode console
        (perhaps you want to do `kbd_mode -u'?)
pl: Uwaga: wczytywanie unikodowej mapy klawiszy na nieunikodowej konsoli
        (może zabrakło wykonania `kbd_mode -u'?)

en: Warning: loading non-Unicode keymap on Unicode console
        (perhaps you want to do `kbd_mode -a'?)
pl: Uwaga: wczytywanie nieunikodowej mapy klawiszy na unikodowej konsoli
        (może zabrakło wykonania `kbd_mode -a'?)

en: When loading several fonts, all must be psf fonts - %s isn't
pl: Przy wczytywaniu kilku fontów, wszystkie muszą być fontami psf - %s nie jest

en: When loading several fonts, all must have the same height
pl: Przy wczytywaniu kilku fontów, wszystkie muszą mieć tę samą wysokość

en: When loading several fonts, all must have the same width
pl: Przy wczytywaniu kilku fontów, wszystkie muszą mieć tę samą szerokość

en: You asked for font size %d, but only 8, 14, 16 are possible here.
pl: Wybrano rozmiar fontu %d, ale możliwe są tylko 8, 14, 16.

en: [ if you are trying this under X, it might not work
    since the X server is also reading /dev/console ]
pl: [ jeśli to jest wykonywane pod X, może nie działać
    ponieważ X serwer także czyta /dev/console ]

en: adding map %d violates explicit keymaps line
pl: dodanie mapy %d narusza jawną linię mapy klawiszy

en: assuming %s %s
pl: przyjęto %s %s

en: background will look funny
pl: tło będzie wyglądać zabawnie

en: bad utf8
pl: błędne utf8

en: be more verbose.
pl: podawanie większej ilości informacji.

en: bug in do_loadtable
pl: błąd w do_loadtable

en: can not bind key %d to value %d because it is too large
pl: nie można dowiązać klawisza %d do wartości %d, ponieważ jest zbyt duża

en: cannot change translation table
pl: nie można zmienić tablicy translacji

en: cannot open include file %s
pl: nie można otworzyć pliku dołączanego %s

en: caught signal %d, cleaning up...
pl: złapano sygnał %d, sprzątanie...

en: change both the VT flags and their default settings.
pl: zmiana jednocześnie flag VT oraz ich ustawień domyślnych.

en: change only the leds.
pl: zmiana tylko diod.

en: change the VT flags.
pl: zmiana tylko flag VT.

en: clear kernel compose table.
pl: wyczyszczenie tablicy compose w jądrze.

en: clear kernel string table.
pl: wyczyszczenie tablicy łańcuchów w jądrze.

en: code outside bounds
pl: kod spoza zakresu

en: could not deallocate console %d: ioctl VT_DISALLOCATE
pl: nie można zwolnić konsoli %d: ioctl VT_DISALLOCATE

en: deallocate keymap %d
pl: zwalnianie mapy klawiszy %d

en: display above and symbols known to loadkeys.
pl: wyświetlenie powyższego i symboli znanych loadkeys.

en: display information about keyboard driver.
pl: wyświetlenie informacji o sterowniku klawiatury.

en: display keytable in hexadecimal notation.
pl: wyświetlenie tablicy klawiszy w notacji szesnastkowej.

en: display only compose key combinations.
pl: wyświetlanie tylko kombinacji compose.

en: display only key bindings.
pl: wyświetlenie tylko dowiązań klawiszy.

en: display only the function key strings.
pl: wyświetlenie tylko łańcuchów klawiszy funkcyjnych.

en: display only the interpreted keycodes (default).
pl: wyświetlenie tylko zinterpretowanych kodów klawiszy (domyślne).

en: display only the raw scan-codes.
pl: wyświetlenie tylko surowych skankodów.

en: display the decimal/octal/hex values of the keys.
pl: wyświetlenie wartości dziesiętnych/ósemkowych/szesnastkowych klawiszy.

en: do not set new values, but only display the current ones.
pl: bez ustawiania nowych wartości, samo wyświetlenie bieżących.

en: don't print out the font table, just show: ROWSxCOLSxCOUNT and exit.
pl: bez wypisywania tablicy fontów, tylko wypisanie: WIERSZExKOLUMNYxLICZBA i zakończenie.

en: don't use short-hand notations, one row per keycode.
pl: bez używania notacji skróconych, jeden wiersz na kod klawisza.

en: double size of font horizontally and vertically.
pl: podwojenie rozmiaru fontu w poziomie i pionie.

en: error reading scancode
pl: błąd podczas czytania skankodu

en: execute the command, without forking.
pl: uruchomienie polecenia bez tworzenia nowego procesu.

en: expected filename between quotes
pl: oczekiwano nazwy pliku w cudzysłowach

en: failed to bind key %d to value %d
pl: nie udało się przypisać klawisza %d do wartości %d

en: failed to bind string '%s' to function %s
pl: nie udało się przypisać łańcucha '%s' do funkcji %s

en: failed to clear string %s
pl: nie udało się wyczyścić łańcucha %s

en: failed to get keycode for scancode 0x%x: ioctl KDGETKEYCODE
pl: nie udało się odczytać kodu klawisza dla skankodu 0x%x: ioctl KDGETKEYCODE

en: failed to restore original translation table
pl: nie udało się odtworzyć oryginalnej tablicy translacji

en: failed to restore original unimap
pl: nie udało się odtworzyć oryginalnej unimapy

en: failed to set scancode %x to keycode %d: ioctl KDSETKEYCODE
pl: nie udało się ustawić skankodu %x na kod klawisza %d: ioctl KDSETKEYCODE

en: figure out the owner of the current VT.
pl: sprawdzenie właściciela bieżącego VT.

en: font position 32 is nonblank
pl: pozycja 32 w foncie nie jest pusta

en: for 1-%d (0x01-0x%02x) scancode equals keycode
pl: dla 1-%d (0x01-0x%02x) skankod jest równy kodowi klawisza

en: force conversion to ASCII.
pl: wymuszenie konwersji do ASCII.

en: force conversion to Unicode.
pl: wymuszenie konwersji do Unicode.

en: force load unicode map.
pl: wymuszenie załadowania mapy unikodowej.

en: force opening a VT without checking.
pl: wymuszenie otwarcia VT bez sprawdzania.

en: func %d not allocated
pl: funkcja %d nie przydzielona

en: function index %d must be less than %d
pl: indeks funkcji %d musi być mniejszy niż %d

en: illegal unicode %d
pl: błędny unikod %d

en: impossible error in lk_add_constants
pl: niemożliwy błąd w lk_add_constants

en: impossible: not meta?
pl: niemożliwe: nie meta?

en: includes are nested too deeply
pl: dołączenia zagnieżdżone zbyt głęboko

en: index %d must be less than %d
pl: indeks %d musi być mniejszy niż %d

en: input font does not have an index
pl: font wejściowy nie ma indeksu

en: interpret character action codes to be from the specified character set.
pl: interpretowanie kodów znaków jako pochodzących z podanego zestawu znaków.

en: ioctl %s unavailable?
pl: ioctl %s niedostępny?

en: kb mode was %s
pl: tryb kb był %s

en: keycode %3d %s
pl: kod klawisza %3d %s

en: keycode %d, table %d = %d%s
pl: kod klawisza %d, tabela %d = %d%s

en: keycode range supported by kernel:           1 - %d
pl: przedział kodów klawiszy obsł. przez jądro:  1 - %d

en: lk_add_key called with bad keycode %d
pl: lk_add_key wywołano z błędnym kodem klawisza %d

en: load console screen map ('none' means don't load it).
pl: załadowanie mapy ekranowej konsoli ('none' oznacza brak ładowania).

en: load default.
pl: załadowanie domyślej mapy.

en: load font "default8x<N>".
pl: załadowanie fontu "default8x<N>".

en: load font unicode map ('none' means don't load it).
pl: załadowanie mapy unikodowej fontu ('none' oznacza brak ładowania).

en: loadkeys: don't know how to compose for %s
pl: loadkeys: nie wiem, jak wykonać compose dla %s

en: make the command a login shell.
pl: uczynienie polecenia powłoką logowania.

en: max nr of compose definitions: %d
pl: maksymalna liczba definicji compose: %d

en: max number of actions bindable to a key:         %d
pl: maks. liczba akcji do przypisania klawiszowi:    %d

en: new state:
pl: nowy stan:

en: not loading empty unimap
    (if you insist: use option -f to override)
pl: niewczytywanie pustej unimapy
    (jeśli tak ma być: można wymusić opcją -f)

en: nr of compose definitions in actual use: %u
pl: liczba aktualnie używanych definicji compose: %u

en: number of function keys supported by kernel: %d
pl: liczba klawiszy funkcyjnych obsługiwanych przez jądro: %d

en: number of keymaps in actual use:                 %u
pl: liczba aktualnie używanych map klawiatury:       %u

en: octal number too big
pl: liczba ósemkowa zbyt duża

en: of which %u dynamically allocated
pl: z których %u przydzielono dynamicznie

en: off
pl: wył.

en: old state:
pl: stary stan:

en: on
pl: wł.

en: one line per (modifier,keycode) pair.
pl: jeden wiersz na parę (modyfikator, kod klawisza).

en: out of memory
pl: brak pamięci

en: output a 'defkeymap.c' to stdout.
pl: wypisanie 'defkeymap.c' na standardowe wyjście.

en: output a binary keymap to stdout.
pl: wypisanie binarnej mapy klawiszy na standardowe wyjście.

en: override font height (there shouldn't be a space in the short option).
pl: nadpisanie wysokości fontu (w opcji krótkiej nie powinno być opcji).

en: press
pl: naciśnięcie

en: press any key (program terminates %ds after last keypress)...
pl: proszę nacisnąć dowolny klawisz (program zakończy się %ds po ostatnim)...

en: print number of next unallocated VT.
pl: wypisanie numeru kolejnego nieprzydzielonego VT.

en: print this usage message.
pl: wypisanie tego opisu składni.

en: print version number.
pl: wypisanie numeru wersji.

en: psf file with unknown magic
pl: plik psf z nieznanym znacznikiem

en: ranges of action codes supported by kernel:
pl: przedziały kodów akcji obsługiwanych przez jądro:

en: release
pl: puszczenie

en: reset the screen font, size, and unicode map to the bootup defaults.
pl: przywrócenie fontu ekranowego, rozmiaru i mapy unikodowej do ustawień rozruchowych.

en: resizecons:
    call is:  resizecons COLSxROWS  or:  resizecons COLS ROWS
    or: resizecons -lines ROWS, with ROWS one of 25, 28, 30, 34, 36, 40, 44, 50, 60
pl: resizecons:
    składnia:  resizecons KOLUMNYxWIERSZE  lub resizecons KOLUMNY WIERSZE
    lub: resizecons -lines WIERSZE
    gdzie WIERSZE mogą być liczbą jedną z: 25, 28, 30, 34, 36, 40, 44, 50, 60

en: resizecons: cannot find videomode file %s
pl: resizecons: nie można odnaleźć pliku trybów graficznych %s

en: resizecons: cannot get I/O permissions.
pl: resizecons: nie można uzyskać uprawnień do wejścia/wyjścia

en: resizecons: don't forget to change TERM (maybe to con%dx%d or linux-%dx%d)
pl: resizecons: trzeba zmienić TERM (może na con%dx%d lub linux-%dx%d)

en: resizecons: invalid columns number %d
pl: resizecons: błędna liczba kolumn %d

en: resizecons: invalid rows number %d
pl: resizecons: błędna liczba wierszy %d

en: resizecons: the command `%s' failed
pl: resizecons: polecenie `%s' nie powiodło się

en: save the old map to the FILE.
pl: zapisanie starej mapy do PLIKU.

en: search and parse keymap without action.
pl: odnalezienie i analiza mapy klawiszy bez użycia jej.

en: set ASCII mode.
pl: ustawienie trybu ASCII.

en: set UTF-8 mode.
pl: ustawienie trybu UTF-8.

en: set keycode mode.
pl: ustawienie trybu kodów klawiszy.

en: set scancode mode.
pl: ustawienie trybu skankodów.

en: set the amount of time the key must remain depressed before it will start to repeat.
pl: ustawienie okresu wciśnięcia klawisza przed rozpoczęciem powtarzania.

en: set the rate in characters per second.
pl: ustawienie częstotliwości w znakach na sekundę.

en: set timeout, default 10
pl: ustawienie limitu czasu, domyślnie 10

en: short ucs2 unicode table
pl: krótka tablica unikodowa ucs2

en: short unicode table
pl: krótka tablica unikodowa

en: short utf8 unicode table
pl: krótka tablica unikodowa utf8

en: sort and merge elements.
pl: sortowanie i łączenie elementów.

en: stdin is not a tty
pl: stdin nie jest terminalem

en: strange... ct changed from %d to %d
pl: dziwne... ct zmieniło się z %d na %d

en: string too long
pl: łańcuch zbyt długi

en: suppress all normal output.
pl: pominięcie całego zwykłego wyjścia.

en: switch the mode even if it makes the keyboard unusable.
pl: przełączenie trybu nawet jeśli uczyni to klawiaturę nieużywalną.

en: switch to the new VT.
pl: przełączenie na nowy VT.

en: switching to %s
pl: przełączanie na %s

en: table %d must be less than %d
pl: tablica %d musi być mniejsza niż %d

en: tall font not supported
pl: font wysoki nie jest obsługiwany

en: the console device to be used.
pl: urządzenie konsoli do użycia.

en: too many (%ld) entries on one line
pl: zbyt dużo (%ld) wpisów w jednym wierszu

en: too many compose definitions
pl: zbyt dużo definicji compose

en: unable to get keymap %d
pl: nie udało się pobrać mapy klawiszy %d

en: unable to get symbol by wrong type: %d
pl: nie udało się pobrać symbolu poprzez niewłaściwy typ: %d

en: unable to get symbol of %d type by wrong index: %d
pl: nie udało się pobrać symbolu typu %d poprzez niewłaściwy indeks: %d

en: unable to initialize array: %s
pl: nie udało się zainicjować tablicy: %s

en: unable to load compose definitions because some of them are too large
pl: nie udało się załadować definicji compose, ponieważ niektóre z nich są zbyt duże

en: unable to parse number: %s
pl: nie można odczytać liczby: %s

en: unable to set key %d for table %d
pl: nie udało się przypisać klawisza %d dla tabeli %d

en: unable to unset key %d for table %d
pl: nie udało się usunąć przypisania klawisza %d dla tabeli %d

en: unicode keysym out of range: %s
pl: symbol unikodowy spoza zakresu: %s

en: unknown charset %s - ignoring charset request
pl: nieznany zestaw znaków %s - ignorowanie żądania zestawu znaków

en: unknown keysym '%s'
pl: nieznany symbol '%s'

en: unknown utf8 error
pl: nieznany błąd utf8

en: unrecognized user
pl: nieznany użytkownik

en: use the given VT number and not the first available.
pl: użycie podanego numeru VT zamiast pierwszego dostępnego.

en: value must be a positive number: %s
pl: wartość musi być liczbą dodatnią: %s

en: value must be less than %d: %s
pl: wartość musi być mniejsza niż %d: %s

en: vt %d is in use; command aborted; use `%s -f' to force.
pl: vt %d jest używany, polecenie przerwano; można użyć `%s -f' w celu wymuszenia.

en: wait for command to complete
pl: oczekiwanie na zakończenie polecenia

en: wiped it
pl: wyczyszczono

en: write current consolemap to <FILE>.
pl: zapis bieżącej mapy konsolowej do <PLIKU>.

en: write current font and unicode map to <FILE>.
pl: zapis bieżącego fontu i mapy unikodowej do <PLIKU>.

en: write current font to <FILE>.
pl: zapis bieżącego fontu do <PLIKU>.

en: write current unicodemap to <FILE>.
pl: zapis bieżącej mapy unikodowej do <PLIKU>.

en: zero input character size?
pl: znak wejściowy zerowego rozmiaru?

en: zero input font length?
pl: font wejściowy zerowej długości?
