GNU nano 8.1-pre1 - en to sk translation catalogue (634 entries)

en: 
    Buffer written to %s
sk: 
    Zásobník bol zapísaný do %s

en: 
    Too many .save files
sk: 
    Priveľa .save súborov

en:  (%zu line) |  (%zu lines)
sk[0]:  (%zu riadok)
sk[1]:  (%zu riadky)
sk[2]:  (%zu riadkov)

en:  (%zu line, %s) |  (%zu lines, %s)
sk[0]:  (%zu riadok, %s)
sk[1]:  (%zu riadky, %s)
sk[2]:  (%zu riadkov, %s)

en:  (C) %s the Free Software Foundation and various contributors
sk:  (C) %s nadácia Free Software Foundation a rôzni iní prispievatelia

en:  (to replace)
sk:  (nahradiť)

en:  (to replace) in selection
sk:  (nahradiť) vo výbere

en:  Compiled options:
sk:  Voľby zostavenia:

en:  GNU nano, version %s
sk:  GNU nano, verzia %s

en:  The following function keys are available at this prompt:
sk:  V tomto príkazovom riadku sú dostupné nasledovné klávesy funkcií:

en:  The following function keys are available in Linter mode:
sk:  V režime rozboru sú dostupné nasledovné klávesy funkcií:

en:  [Backup]
sk:  [Záloha]

en:  [Backwards]
sk:  [Dozadu]

en:  [Case Sensitive]
sk:  [Rozlišuje sa veľkosť písmen]

en:  [DOS Format]
sk:  [Formát DOS]

en:  [Mac Format]
sk:  [Formát Mac]

en:  [Regexp]
sk:  [Regulárny výraz]

en: "%.*s%s" not found
sk: nenašlo sa „%.*s%s“

en: "%s" is a FIFO
sk: „%s“ je FIFO

en: "%s" is a device file
sk: „%s“ je súbor zariadenia

en: "%s" is a directory
sk: „%s“ je priečinok

en: "start=" requires a corresponding "end="
sk: „start=“ vyžaduje príslušný „end=“

en: %s -- %zu line | %s -- %zu lines
sk[0]: %s -- %zu riadok
sk[1]: %s -- %zu riadky
sk[2]: %s -- %zu riadkov

en: %s -- %zu line (%s) | %s -- %zu lines (%s)
sk[0]: %s -- %zu riadok (%s)
sk[1]: %s -- %zu riadky (%s)
sk[2]: %s -- %zu riadkov (%s)

en: %s is meant to be read-only
sk: %s je len na čítanie

en: %s: invalid option -- '%c'
sk: %s: neplatný prepínač -- „%c“

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
sk: %s: prepínač „%s%s“ nepripúšťa žiadne parametre

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
sk: %s: prepínač „%s%s“ je nejednoznačný

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
sk: %s: prepínač „%s%s“ je nejednoznačný; možnosti:

en: %s: option '%s%s' requires an argument
sk: %s: prepínač „%s%s“ vyžaduje parameter

en: %s: option requires an argument -- '%c'
sk: %s: prepínač vyžaduje parameter -- „%c“

en: %s: unrecognized option '%s%s'
sk: %s: nerozpoznaný prepínač „%s%s“

en: (dir)
sk: (prieč)

en: (huge)
sk: (veľký)

en: (more)
sk: (viac)

en: (nameless)
sk: (bez názvu)

en: (parent dir)
sk: (nadr prieč)

en: --backupdir=<dir>
sk: --backupdir=<priečinok>

en: --fill=<number>
sk: --fill=<číslo>

en: --guidestripe=<number>
sk: --guidestripe=<číslo>

en: --operatingdir=<dir>
sk: --operatingdir=<prieč.>

en: --quotestr=<regex>
sk: --quotestr=<reg.výraz>

en: --rcfile=<file>
sk: --rcfile=<súbor>

en: --syntax=<name>
sk: --syntax=<názov>

en: --tabsize=<number>
sk: --tabsize=<číslo>

en: --wordchars=<string>
sk: --wordchars=<reťazec>

en: -C <dir>
sk: -C <priečinok>

en: -J <number>
sk: -J <číslo>

en: -Q <regex>
sk: -Q <reg.výraz>

en: -T <number>
sk: -T <číslo>

en: -X <string>
sk: -X <reťazec>

en: -Y <name>
sk: -Y <názov>

en: -f <file>
sk: -f <súbor>

en: -o <dir>
sk: -o <priečinok>

en: -r <number>
sk: -r <číslo>

en: === Linter ===
    
     In this mode, the status bar shows an error message or warning, and the cursor is put at the corresponding position in the file.  With PageUp and PageDown you can switch to earlier and later messages.
sk: === Nástroj na rozbor ===
    
     V tomto režime sa na stavovom riadku zobrazí chybové alebo varovné hlásenie a kurzor sa presunie na príslušné miesto v súbore.  Pomocou PageUp a PageDown môžete prepínať na staršie a novšie hlásenia.

en: === Replacement ===
    
     Type the characters that should replace what you typed at the previous prompt, and press Enter.
sk: === Nahradenie ===
    
     Zadajte znaky, ktoré nahradia to, čo ste zadali v predchádzajúcom príkazovom riadku a stlačte Enter.

en: A '%s' command requires a preceding 'syntax' command
sk: Príkazu „%s“ musí predchádzať príkaz vetnej skladby

en: Aa
sk: Vv

en: Accept 'filename:linenumber' notation
sk: Prijímať zápis „názov-súboru:číslo-riadku“

en: All
sk: Všetky

en: Also try magic to determine syntax
sk: Použiť čary na zistenie vetnej skladby

en: Also, pressing Esc twice and then typing a three-digit decimal number from 000 to 255 will enter the character with the corresponding value.  The following keystrokes are available in the main editor window.  Alternative keys are shown in parentheses:
sk: Okrem toho, v prípade, že dvakrát po sebe stlačíte Esc a následne zadáte číslo od 0 do 255, vloží sa príslušný znak.  V hlavnom okne editora sú dostupné nasledovné klávesy funkcií. Náhradné klávesy sú zobrazené v zátvorkách:

en: An attribute requires a subsequent comma
sk: Príznak musí byť nasledovaný čiarkou

en: Anchor
sk: Ukotvenie

en: Append
sk: Vložiť na koniec

en: Append Selection to File
sk: Vložiť výber na koniec súboru

en: Argument '%s' has an unterminated "
sk: Parameter „%s“ postráda pravú úvodzovku

en: Argument is not a valid multibyte string
sk: Parameter nie je platným viacbajtovým reťazcom

en: Argument of '%s' lacks closing "
sk: Parameter pre „%s“ postráda pravú úvodzovku

en: At first message
sk: Na prvej správe

en: At last message
sk: Na poslednej správe

en: Auto indent
sk: Automatické odsadenie

en: Automatically hard-wrap overlong lines
sk: Automaticky tvrdo zalamovať pridlhé riadky

en: Automatically indent new lines
sk: Automaticky odsadiť nové riadky

en: Available syntaxes:
sk: Dostupné vetné skladby:

en: Back
sk: Dozadu

en: Backup File
sk: Zálohovať súbor

en: Backwards
sk: Dozadu

en: Bad lock file is ignored: %s
sk: Preskakuje sa chybný zamknutý súbor: %s

en: Bad quoting regex "%s": %s
sk: Neplatný regulárny výraz pre citovaný text „%s“: %s

en: Bad regex "%s": %s
sk: Neplatný regulárny výraz „%s“: %s

en: Begin of Paragr.
sk: Začiatok odseku

en: Bottom Row
sk: Dolný riadok

en: Brought to you by:
sk: Prinášajú:

en: Browse
sk: Prehliadať

en: Browser Go To Directory Help Text
    
     Enter the name of the directory you would like to browse to.
    
     If tab completion has not been disabled, you can use the Tab key to (attempt to) automatically complete the directory name.
    
     The following function keys are available in Browser Go To Directory mode:
sk: Pomocník príkazu Prejsť na priečinok v prehliadači súborov
    
     Zadajte názov priečinka, ktorý chcete prehliadať.
    
     Ak nebolo dokončovanie zakázané, môžete použiť klávesu Tab na (pokus o) automatické dokončenie názvu priečinka.
    
     V režime prechodu na priečinok v prehliadači súborov sú dostupné nasledovné klávesy funkcií:

en: Browser Search Command Help Text
    
     Enter the words or characters you would like to search for, and then press Enter.  If there is a match for the text you entered, the screen will be updated to the location of the nearest match for the search string.
    
     The previous search string will be shown in brackets after the search prompt.  Hitting Enter without entering any text will perform the previous search.
sk: Pomocník príkazu Hľadať v prehliadači súborov
    
     Zadajte slová alebo znaky, ktoré chcete vyhľadať a stlačte Enter.  Ak sa nájde zhoda so zadaným textom, obrazovka sa presunie na miesto najbližšej zhody s hľadaným reťazcom.
    
     Predtým hľadaný reťazec sa zobrazí v hranatých zátvorkách za výzvou na hľadanie.  Stlačením klávesy Enter bez zadania akéhokoľvek textu sa zopakuje predchádzajúce hľadanie.

en: Buffer has been processed
sk: Zásobník bol spracovaný

en: Buffer is empty
sk: Zásobník je prázdny

en: Can open just one file
sk: Môže sa otvoriť len jeden súbor

en: Can't go outside of %s
sk: Nedá sa vyjsť z %s

en: Can't move up a directory
sk: Nedá sa prejsť do nadradeného priečinka

en: Can't read file from outside of %s
sk: Nedá sa čítať súbor mimo %s

en: Can't write outside of %s
sk: Nedá sa zapisovať mimo %s

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cancel the current function
sk: Zrušiť súčasnú funkciu

en: Cancelled
sk: Zrušené

en: Cannot comment past end of file
sk: Nedá sa pridať komentár za koniec súboru

en: Cannot limit permissions on %s: %s
sk: Nie je možné obmedziť povolenia pre %s: %s

en: Cannot make backup
sk: Nedá sa vytvoriť záloha

en: Cannot make backup: %s
sk: Nedá sa vytvoriť záloha: %s

en: Cannot make backup; continue and save actual file?
sk: Nedá sa vytvoriť záloha; pokračovať a uložiť súčasný súbor?

en: Cannot make regular backup
sk: Nedá sa vytvoriť pravidelná záloha

en: Cannot open directory: %s
sk: Nedá sa otvoriť priečinok: %s

en: Cannot read original file
sk: Nedá sa čítať pôvodný súbor

en: Cannot run macro while recording
sk: Nedá sa spustiť makro počas nahrávania

en: Cannot unset option "%s"
sk: Nie je možné odstaviť prepínač „%s“

en: Case Sens
sk: VEĽKÉ/malé

en: Center
sk: Stred

en: Center the line where the cursor is
sk: Zarovnať na stred riadok kde sa nachádza kurzor

en: Chop Left
sk: Odseknúť zľava

en: Chop Right
sk: Odseknúť sprava

en: Close
sk: Zavrieť

en: Close buffer without saving it
sk: Zavrieť zásobník bez uloženia

en: Close the current buffer / Exit from nano
sk: Zavrieť súčasný zásobník / Ukončiť nano

en: Color "%s" not understood
sk: Neznáma farba „%s“

en: Color '%s' takes no prefix
sk: Farba „%s“ nemá predponu

en: Color syntax highlighting
sk: Farebné zobrazovanie vetnej skladby

en: Command "%s" not allowed in included file
sk: V zahrnutom súbore nie je povolený príkaz „%s“

en: Command "%s" not understood
sk: Neznámy príkaz „%s“

en: Command to execute
sk: Príkaz na vykonanie

en: Command to execute in new buffer
sk: Príkaz na vykonanie v novom zásobníku

en: Comment Lines
sk: Komentovať riadky

en: Comment/uncomment the current line (or marked lines)
sk: Komentovať/odkomentovať súčasný riadok (alebo vyznačené riadky)

en: Commenting is not supported for this file type
sk: Tento druh súboru nepodporuje komentáre

en: Complete
sk: Dokončiť

en: Constant cursor position display
sk: Stále zobrazovanie umiestnenia kurzora

en: Constantly show cursor position
sk: Vždy zobrazovať umiestnenie kurzora

en: Conversion of typed tabs to spaces
sk: Prevod tabulátorov na medzery

en: Convert typed tabs to spaces
sk: Previesť tabulátory na medzery

en: Copied nothing
sk: Nič nebolo skopírované

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy current line (or marked region) and store it in cutbuffer
sk: Kopírovať súčasný riadok (alebo označenú oblasť) a uložiť ho do zásobníka vystrihovania

en: Could not create pipe: %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť zreťazenie: %s

en: Could not find syntax "%s" to extend
sk: Nepodarilo sa nájsť vetnú skladbu „%s“ na rozšírenie

en: Could not fork: %s
sk: Zlyhanie príkazu fork: %s

en: Could not get size of pipe buffer
sk: Nepodarilo sa zistiť veľkosť zásobníka zreťazenia

en: Could not reconnect stdin to keyboard
sk: Nepodarilo sa opätovne prepojiť štandardný výstup s klávesnicou

en: Couldn't determine hostname: %s
sk: Nepodarilo sa zistiť názov hostiteľa: %s

en: Couldn't determine my identity for lock file
sk: Nepodarilo sa zistiť moju totožnosť pre zamknutý súbor

en: Count the number of lines, words, and characters
sk: Spočítať riadky, slová a znaky

en: Current syntax determines Tab
sk: Súčasná vetná skladba určuje Tab

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Cut Till End
sk: Vystrihnúť do konca

en: Cut current line (or marked region) and store it in cutbuffer
sk: Vystrihnúť súčasný riadok (alebo označenú oblasť) a uložiť ho do zásobníka vystrihovania

en: Cut from cursor to end of line
sk: Vystrihnúť od kurzora po koniec riadku

en: Cut from the cursor position to the end of the file
sk: Vystrihnúť od kurzora po koniec súboru

en: Cut to end
sk: Vystrihnutie do konca

en: Cutbuffer is empty
sk: Zásobník vystrihovania je prázdny

en: Cycle
sk: Odznova

en: DIR:
sk: PRIEČ:

en: DOS Format
sk: Formát DOS

en: Delete backward from cursor to word start
sk: Odstrániť dozadu od kurzora po začiatok slova

en: Delete forward from cursor to next word start
sk: Odstrániť dopredu od kurzora po začiatok ďalšieho slova

en: Delete the character to the left of the cursor
sk: Odstrániť znak naľavo od kurzora

en: Delete the character under the cursor
sk: Odstrániť znak na mieste kurzora

en: Detect word boundaries more accurately
sk: Presnejšie rozpoznávať hranice slov

en: Directory '%s' does not exist
sk: Priečinok „%s“ neexistuje

en: Directory '%s' is not writable
sk: Do priečinka „%s“ sa nedá zapisovať

en: Directory for saving unique backup files
sk: Priečinok na ukladanie jedinečných záložných súborov

en: Discard buffer
sk: Zahodiť zásobník

en: Display overlong lines on multiple rows
sk: Zobraziť pridlhé riadky na viacerých riadkoch

en: Display the position of the cursor
sk: Zobraziť umiestnenie kurzora

en: Display this help text
sk: Zobraziť túto pomocnú správu

en: Do not convert from DOS/Mac format
sk: Neprevádzať z formátu DOS/Mac

en: Do not read the file (only write it)
sk: Nečítať súbor (len ho zapísať)

en: Don't add an automatic newline
sk: Nepridávať automaticky nový riadok

en: Don't convert files from DOS/Mac format
sk: Neprevádzať súbory z formátu DOS/Mac

en: Don't hard-wrap long lines [default]
sk: Nepoužívať tvrdé zalamovanie riadkov [predvolené]

en: Don't look at nanorc files
sk: Nebrať do úvahy súbory nanorc

en: Don't show the two help lines
sk: Nezobrazovať dva pomocné riadky

en: Down to anchor
sk: Nadol k ukotveniu

en: Edit a replacement
sk: Upraviť nahradenie

en: Empty regex string
sk: Prázdny regulárny výraz

en: Empty search string
sk: Prázdny reťazec vyhľadávania

en: Enable smart home key
sk: Povoliť chytrú klávesu pre začiatok dokumentu

en: Enable the use of the mouse
sk: Povoliť používanie myši

en: End
sk: Koniec

en: End of Paragraph
sk: Koniec odseku

en: Enter line number, column number
sk: Zadajte číslo riadka, číslo stĺpca

en: Error deleting lock file %s: %s
sk: Chyba pri odstraňovaní zamknutého súboru %s: %s

en: Error expanding %s: %s
sk: Chyba pri rozširovaní %s: %s

en: Error in %s on line %zu:
sk: Chyba v %s v riadku %zu:

en: Error invoking "sort"
sk: Chyba pri spúšťaní „sort“

en: Error invoking "spell"
sk: Chyba pri spúšťaní „spell“

en: Error invoking "uniq"
sk: Chyba pri spúšťaní „uniq“

en: Error invoking '%s'
sk: Chyba pri spúšťaní „%s“

en: Error opening lock file %s: %s
sk: Chyba pri otváraní zamknutého súboru %s: %s

en: Error reading %s: %s
sk: Chyba čítania %s: %s

en: Error reading temp file: %s
sk: Chyba pri čítaní dočasného súboru: %s

en: Error writing %s: %s
sk: Chyba pri zápise %s: %s

en: Error writing lock file %s: %s
sk: Chyba pri zápise zamknutého súboru %s: %s

en: Error writing temp file: %s
sk: Chyba pri zápise dočasného súboru: %s

en: Error: %s
sk: Chyba: %s

en: Even number of characters required
sk: Požaduje sa párny počet znakov

en: Execute
sk: Vykonať

en: Execute Command
sk: Vykonať príkaz

en: Execute Command Help Text
    
     This mode allows you to insert the output of a command run by the shell into the current buffer (or into a new buffer).  If the command is preceded by '|' (the pipe symbol), the current contents of the buffer (or marked region) will be piped to the command.
sk: Pomocník príkazu Vykonať príkaz
    
     Tento režim vám umožňuje vložiť výstup programu spusteného v príkazovom riadku do súčasného zásobníka (alebo do nového zásobníka).  Ak príkaz predchádza „|“ (znak reťazenia), súčasný obsah zásobníka (alebo označenej oblasti) sa zreťazí s príkazom.

en: Execute a function or an external command
sk: Vykonať funkciu alebo vonkajší príkaz

en: Executing...
sk: Spúšťa sa...

en: Exit
sk: Ukončiť

en: Exit from the file browser
sk: Ukončiť prehliadač súborov

en: Failed to open pipe: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť zreťazenie: %s

en: Failed to open stdin: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť štandardný vstup: %s

en: File "%s" exists; OVERWRITE?
sk: Súbor „%s“ existuje; PREPÍSAŤ?

en: File "%s" not found
sk: Súbor „%s“ sa nenašiel

en: File %s is being edited by %s (with %s, PID %s); open anyway?
sk: Súbor %s práve upravuje %s (pomocou %s, PID %s); napriek tomu otvoriť?

en: File '%s' is unwritable
sk: Do súboru „%s“ sa nedá zapisovať

en: File Browser Help Text
    
     The file browser is used to visually browse the directory structure to select a file for reading or writing.  You may use the arrow keys or Page Up/Down to browse through the files, and S or Enter to choose the selected file or enter the selected directory.  To move up one level, select the directory called ".." at the top of the file list.
    
     The following function keys are available in the file browser:
sk: Pomocník príkazu Prehliadať súbory
    
     Prehliadač súborov sa používa na vizuálne prehliadanie stromu súborov a na výber súboru na čítanie alebo zápis.  Môžete používať šípky alebo klávesy PgUp/PgDown na prechádzanie medzi súbormi a S alebo Enter na výber súboru alebo na vstup do vybratého priečinka.  Na prechod o úroveň vyššie zvoľte priečinok s názvom „..“ na vrchole zoznamu súborov.
    
     V prehliadači súborov sú dostupné nasledovné klávesy funkcií:

en: File Name to Append to
sk: Názov súboru kde sa má vložiť na koniec

en: File Name to Prepend to
sk: Názov súboru kde sa má vložiť na začiatok

en: File Name to Write
sk: Názov súboru pre zápis

en: File exists -- cannot overwrite
sk: Súbor existuje -- nedá sa prepísať

en: File on disk has been truncated!
sk: Súbor na disku sa zmenšil!

en: File on disk has changed
sk: Súbor na disku sa zmenil

en: File to insert [from %s]
sk: Nepodarilo sa vložiť [z %s]

en: File to insert unconverted [from %s]
sk: Nepodarilo sa vložiť neprevedený obsah [z %s]

en: File to read into new buffer [from %s]
sk: Nepodarilo sa načítať do nového zásobníka [z %s]

en: File to read unconverted into new buffer [from %s]
sk: Nepodarilo sa načítať neprevedený obsah do nového zásobníka [z %s]

en: File was modified since you opened it; continue saving?
sk: Súbor sa zmenil odkedy ste ho otvorili; pokračovať v ukladaní?

en: Finished checking spelling
sk: Overenie pravopisu dokončené

en: First File
sk: Prvý súbor

en: First Line
sk: Prvý riadok

en: Fix Backspace/Delete confusion problem
sk: Predísť zmätkom s klávesami Backspace/Delete

en: Fix numeric keypad key confusion problem
sk: Predísť zmätkom s klávesami na numerickej klávesnici

en: For ncurses:
sk: Za ncurses:

en: Formatter
sk: Formátovač

en: Forward
sk: Dopredu

en: Full Justify
sk: Úplné zarovnanie

en: Function '%s' does not exist in menu '%s'
sk: Funkcia „%s“ neexistuje v ponuke „%s“

en: Go To Dir
sk: Ísť do prč

en: Go To Directory
sk: Prejsť do priečinka

en: Go To Line
sk: Prejsť na riadok

en: Go To Line Help Text
    
     Enter the line number that you wish to go to and hit Enter.  If there are fewer lines of text than the number you entered, you will be brought to the last line of the file.
    
     The following function keys are available in Go To Line mode:
sk: Pomocník príkazu Prejsť na riadok
    
     Zadajte číslo riadku, na ktorý chcete prejsť a stlačte Enter.  Ak text obsahuje menej riadkov ako číslo, ktoré ste zadali, prejde sa na posledný riadok v súbore.
    
     V režime prechodu na riadok sú dostupné nasledovné klávesy funkcií:

en: Go To Text
sk: Prejsť na text

en: Go back one character
sk: Prejsť o jeden znak dozadu

en: Go back one word
sk: Prejsť o jedno slovo dozadu

en: Go forward one character
sk: Prejsť o jeden znak dopredu

en: Go forward one word
sk: Prejsť o jedno slovo dopredu

en: Go just beyond end of paragraph; then of next paragraph
sk: Prejsť hneď za koniec odseku; potom ďalšieho odseku

en: Go one screenful down
sk: Posunúť sa o obrazovku nižšie

en: Go one screenful up
sk: Posunúť sa o obrazovku vyššie

en: Go to beginning of current line
sk: Prejsť na začiatok súčasného riadku

en: Go to beginning of paragraph; then of previous paragraph
sk: Prejsť na začiatok odseku; potom predchádzajúceho odseku

en: Go to directory
sk: Prejsť do priečinka

en: Go to end of current line
sk: Prejsť na koniec súčasného riadku

en: Go to file browser
sk: Prejsť do prehliadača súborov

en: Go to first row in the viewport
sk: Prejsť do prvého riadku vo výreze

en: Go to first row in this column
sk: Prejsť do prvého riadku v tomto stĺpci

en: Go to last row in the viewport
sk: Prejsť do posledného riadku vo výreze

en: Go to last row in this column
sk: Prejsť do posledného riadku v tomto stĺpci

en: Go to lefthand column
sk: Prejsť do ľavého stĺpca

en: Go to line and column number
sk: Ísť na riadok a stĺpec

en: Go to next block of text
sk: Prejsť na ďalší blok textu

en: Go to next line
sk: Prejsť na ďalší riadok

en: Go to next linter msg
sk: Prejsť na ďalšiu správu rozboru

en: Go to previous block of text
sk: Prejsť na predchádzajúci blok textu

en: Go to previous line
sk: Prejsť na predchádzajúci riadok

en: Go to previous linter msg
sk: Prejsť na predchádzajúcu správu rozboru

en: Go to righthand column
sk: Prejsť do pravého stĺpca

en: Go to the first file in the list
sk: Prejsť na prvý súbor v zozname

en: Go to the first line of the file
sk: Prejsť do prvého riadku súboru

en: Go to the last file in the list
sk: Prejsť na posledný súbor v zozname

en: Go to the last line of the file
sk: Prejsť do posledného riadku súboru

en: Go to the matching bracket
sk: Prejsť k zodpovedajúcej zátvorke

en: Go to the next file in the list
sk: Prejsť na ďalší súbor v zozname

en: Go to the previous file in the list
sk: Prejsť na predchádzajúci súbor v zozname

en: Got 0 parsable lines from command: %s
sk: Príkaz „%s“ poskytol 0 spracovateľných riadkov

en: Guide column "%s" is invalid
sk: Vodiaci stĺpec „%s“ je neplatný

en: Hard wrapping of overlong lines
sk: Tvrdé zalamovanie pridlhých riadkov

en: Help
sk: Pomoc

en: Help mode
sk: Režim pomocníka

en: Hidden interface
sk: Skryté rozhranie

en: Hide all bars, use whole terminal
sk: Skryť všetky lišty, použiť celý terminál

en: Home
sk: Začiatok

en: I can't find my home directory!  Wah!
sk: Nemôžem nájsť svoj domovský priečinok!  Jaj!

en: If needed, use nano with the -I option to adjust your nanorc settings.
sk: V prípade potreby spustite nano s prepínačom -I pre prispôsobenie vašich nastavení v nanorc.

en: If you have selected text with the mark and then search to replace, only matches in the selected text will be replaced.
    
     The following function keys are available in Search mode:
sk: Ak ste označili oblasť textu a pokúšate sa o hľadanie a nahradenie, nahradia sa iba zhody vo vybratom texte.
    
     V režime vyhľadávania sú dostupné nasledovné klávesy funkcií:

en: If you just need another blank buffer, do not enter any command.
    
     You can also pick one of four tools, or cut a large piece of the buffer, or put the editor to sleep.
sk: Ak potrebujete ďalší prázdny zásobník, nezadávajte žiadny príkaz.
    
     Môžete si tiež vybrať spomedzi štyroch nástrojov, vystrihnúť veľkú časť zásobníka alebo uspať editor.

en: If you need another blank buffer, do not enter any filename, or type in a nonexistent filename at the prompt and press Enter.
    
     The following function keys are available in Insert File mode:
sk: Ak potrebujete ďalší prázdny zásobník, nezadávajte žiadny názov súboru alebo zadajte neexistujúci názov súboru a stlačte Enter.
    
     V režime vkladania súboru sú dostupné nasledovné klávesy funkcií:

en: In Selection:
sk: Vo výbere:

en: Indent
sk: Odsadiť

en: Indent the current line (or marked lines)
sk: Odsadiť súčasný riadok (alebo vybraté riadky)

en: Insert File Help Text
    
     Type in the name of a file to be inserted into the current file buffer at the current cursor location.
    
     If you have compiled nano with multiple file buffer support, and enable multiple file buffers with the -F or --multibuffer command line flags, the Meta-F toggle, or a nanorc file, inserting a file will cause it to be loaded into a separate buffer (use Meta-< and > to switch between file buffers).
sk: Pomocník príkazu Vložiť súbor
    
     Zadajte názov súboru, ktorý sa má vložiť do súčasného zásobníka a na súčasné umiestnenie kurzora.
    
     Ak ste zostavili nano s podporou viacerých zásobníkov a povolíte ich pomocou prepínača -F alebo --multibuffer v príkazovom riadku, Meta-F prepínača alebo súboru nanorc, vloženie súboru spôsobí, že sa jeho obsah vloží do nového zásobníka (použite Meta-< a > na prepínanie medzi zásobníkmi súborov).

en: Insert a newline at the cursor position
sk: Zalomiť riadok na miesto kurzora

en: Insert a tab at the cursor position (or indent marked lines)
sk: Vložiť odsadenie na miesto kurzora (alebo odsadiť označené riadky)

en: Insert another file into current buffer (or into new buffer)
sk: Vložiť iný súbor do súčasného zásobníka (alebo do nového zásobníka)

en: Insert the next keystroke verbatim
sk: Vložiť ďalší znak priamo (taký aký je)

en: Interrupted
sk: Prerušené

en: Invalid back reference
sk: Neplatný spätný odkaz

en: Invalid backup directory: %s
sk: Neplatný záložný priečinok: %s

en: Invalid character class name
sk: Neplatný názov triedy znaku

en: Invalid code
sk: Neplatný kód

en: Invalid collation character
sk: Neplatný porovnávací znak

en: Invalid content of \{\}
sk: Neplatný obsah \{\}

en: Invalid line or column number
sk: Neplatné číslo riadku alebo stĺpca

en: Invalid number
sk: Neplatné číslo

en: Invalid operating directory: %s
sk: Neplatný pracovný priečinok: %s

en: Invalid preceding regular expression
sk: Neplatný predchádzajúci regulárny výraz

en: Invalid range end
sk: Neplatný koniec rozmedzia

en: Invalid regular expression
sk: Neplatný regulárny výraz

en: Invalid search modifier '%c'
sk: Neplatná voľba vyhľadávania '%c'

en: Invoke a program to format/arrange/manipulate the buffer
sk: Vyvolať program na formátovanie/usporiadanie/narábanie so zásobníkom

en: Invoke the linter, if available
sk: Vyvolať nástroj na rozbor, ak je dostupný

en: Invoke the spell checker, if available
sk: Spustiť nástroj na overenie pravopisu ak je dostupný

en: Invoking formatter...
sk: Spúšťa sa formátovač...

en: Invoking linter...
sk: Spúšťa sa nástroj na rozbor...

en: Invoking spell checker...
sk: Spúšťam nástroj na overenie pravopisu...

en: Jump backward to the nearest anchor
sk: Preskočiť dozadu na najbližšie ukotvenie

en: Jump forward to the nearest anchor
sk: Preskočiť dopredu na najbližšie ukotvenie

en: Jumped to anchor
sk: Preskočilo sa na ukotvenie

en: Justified file
sk: Súbor zarovnaný

en: Justified paragraph
sk: Odsek zarovnaný

en: Justified selection
sk: Výber zarovnaný

en: Justify
sk: Zarovnať

en: Justify the current paragraph
sk: Zarovnať súčasný odsek

en: Justify the entire file
sk: Zarovnať celý súbor

en: Keep the line below the title bar empty
sk: Ponechať riadok pod úvodným riadkom prázdny

en: Key is invalid in view mode
sk: Neplatná klávesa v režime zobrazovania

en: Key name %s is invalid
sk: Názov klávesy %s je neplatný

en: Keystroke %s may not be rebound
sk: Klávesová skratka „%s“ nemôže byť opätovne pridelená

en: Last File
sk: Posledný súbor

en: Last Line
sk: Posl riadok

en: Leading whitespace means new paragraph
sk: Prvý biely znak určuje nový odsek

en: Left Column
sk: Ľavý stĺpec

en: Let Bsp and Del erase a marked region
sk: Používať Backspace a Delete na odstránenie označenej oblasti

en: Line numbering
sk: Číslovanie riadkov

en: Linter
sk: Rozbor

en: Linting --
sk: Rozbor --

en: List the names of available syntaxes
sk: Vypísať názvy dostupných vetných skladieb

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Long option
sk: Dlhý prepínač

en: Mac Format
sk: Formát Mac

en: Macro is empty
sk: Makro je prázdne

en: Main nano help text
    
     The nano editor is designed to emulate the functionality and ease-of-use of the UW Pico text editor.  There are four main sections of the editor.  The top line shows the program version, the current filename being edited, and whether or not the file has been modified.  Next is the main editor window showing the file being edited.  The status line is the third line from the bottom and shows important messages.
sk: Hlavný pomocný text pre nano
    
     Editor nano je navrhnutý tak, aby napodobňoval možnosti a jednoduché používanie textového editora UW Pico.  Editor je zložený zo štyroch hlavných oblastí.  Horný riadok zobrazuje verziu programu, názov súčasného súboru a či bol súbor upravený alebo nie.  Ďalej nasleduje hlavné okno editora zobrazujúce práve upravovaný súbor.  Stavový riadok je tretím riadkom zospodu a zobrazuje dôležité hlásenia.

en: Make Ctrl+Right stop at word ends
sk: Nastaviť presun na koniec slova pomocou Ctrl+Right

en: Make a tab this number of columns wide
sk: Nastaviť šírku odsadenia na danú hodnotu

en: Making backup...
sk: Vytvára sa záloha...

en: Mark Set
sk: Značka nastavená

en: Mark Unset
sk: Značka odstránená

en: Mark text starting from the cursor position
sk: Označiť text od miesta kurzora

en: Maybe ^T^Z, make room on disk, resume, then ^S^X
sk: Skúste ^T^Z, uvoľnite miesto na disku, zrušte pozastavenie, potom ^S^X

en: Meaning
sk: Popis

en: Memory exhausted
sk: Pamäť vyčerpaná

en: Missing argument after '%s'
sk: Chýba parameter za „%s“

en: Missing color name
sk: Chýba názov farby

en: Missing key name
sk: Chýbajúci názov klávesy

en: Missing option
sk: Chýba prepínač

en: Missing regex string after '%s' command
sk: Chýba regulárny výraz za príkazom „%s“

en: Missing syntax name
sk: Chýba názov vetnej skladby

en: Missing }
sk: Chýbajúca }

en: Mistakes in '%s'
sk: Chyby v „%s“

en: Modified
sk: Upravený

en: Mouse support
sk: Podpora myši

en: Must specify a function to bind the key to
sk: Musíte zadať funkciu, ku ktorej sa má prideliť klávesa

en: Must specify a menu (or "all") in which to bind/unbind the key
sk: Musíte zadať ponuku (alebo „all“), do ktorej pridať alebo zrušiť pridelenie klávesy

en: Nano is out of memory!
sk: Nano nemá dostatok pamäte!

en: New Buffer
sk: Nový zásobník

en: New File
sk: Nový súbor

en: Newer
sk: Novší

en: Next
sk: Ďalšia

en: Next Block
sk: Ďalší blok

en: Next File
sk: Ďalší súbor

en: Next Line
sk: Ďalší riadok

en: Next Linter message
sk: Ďalšia správa rozboru

en: Next Page
sk: Ďalšia str

en: Next Word
sk: Ďalšie slovo

en: Next word...
sk: Ďalšie slovo...

en: No
sk: Nie

en: No Conversion
sk: Žiadny prevod

en: No Replace
sk: Nenahrádzať

en: No current search pattern
sk: Žiadny výraz vyhľadávania

en: No entries
sk: Žiadne položky

en: No file name
sk: Žiadny názov súboru

en: No formatter is defined for this type of file
sk: Pre tento druh súboru nie je určený žiaden nástroj na formátovanie

en: No further matches
sk: Žiadne ďalšie zhody

en: No key is bound to function '%s' in menu '%s'.  Exiting.
sk: Funkcia „%s“ v ponuke „%s“ nemá pridelenú žiadnu klávesu.  Ukončuje sa.

en: No linter is defined for this type of file
sk: Pre tento druh súboru nie je určený žiaden nástroj na rozbor

en: No match
sk: Žiadna zhoda

en: No matches
sk: Žiadne zhody

en: No matching bracket
sk: Chýba zodpovedajúca zátvorka

en: No messages for this file
sk: Žiadne správy pre tento súbor

en: No more open file buffers
sk: Žiadne ďalšie otvorené zásobníky súborov

en: No previous regular expression
sk: Žiadny predchádzajúci regulárny výraz

en: No word fragment
sk: Žiadna časť slova

en: Non-blank characters required
sk: Vyžadujú sa iné ako biele znaky

en: Not a bracket
sk: Nie je zátvorka

en: Nothing changed
sk: Nič sa nezmenilo

en: Nothing to redo
sk: Nie je čo vykonať znova

en: Nothing to undo
sk: Nie je čo vrátiť

en: Nothing was cut
sk: Nič sa nevystrihlo

en: Older
sk: Starší

en: Option
sk: Prepínač

en: Option "%s" requires an argument
sk: Prepínač „%s“ vyžaduje parameter

en: Paste
sk: Vložiť

en: Paste the contents of cutbuffer at current cursor position
sk: Vložiť obsah zásobníka vystrihovania na miesto kurzora

en: Path %s is not a directory and needs to be.
    Nano will be unable to load or save search history or cursor positions.
sk: %s nie je priečinok ale mal by byť.
    Nano nebude môcť načítavať a ukladať históriu vyhľadávania ani umiestnenia kurzora.

en: Path '%s' is not a directory
sk: „%s“ nie je priečinok

en: Path '%s' is not accessible
sk: Nedá sa pristupovať k „%s“

en: Path '%s': %s
sk: Cesta „%s“: %s

en: Path is too long
sk: Cesta je pridlhá

en: Pipe Text
sk: Zreťaziť text

en: Pipe the current buffer (or marked region) to the command
sk: Zreťaziť súčasný zásobník (alebo označenú oblasť) s príkazom

en: Piping failed
sk: Zreťazenie zlyhalo

en: Place or remove an anchor at the current line
sk: Umiestniť alebo odstrániť ukotvenie v súčasnom riadku

en: Placed anchor
sk: Ukotvenie umiestnené

en: Premature end of regular expression
sk: Predčasný koniec regulárneho výrazu

en: Prepend
sk: Vložiť na začiatok

en: Prepend Selection to File
sk: Vložiť výber na začiatok súboru

en: Preserve XON (^Q) and XOFF (^S) keys
sk: Zachovať klávesy XON (^Q) a XOFF (^S)

en: Prev Block
sk: Predch blok

en: Prev File
sk: Predch súbor

en: Prev Line
sk: Predch riadok

en: Prev Page
sk: Predch str

en: Prev Word
sk: Predch slovo

en: Previous
sk: Predch

en: Previous Linter message
sk: Predchádzajúca správa rozboru

en: Print version information and exit
sk: Zobraziť údaje o verzii a skončiť

en: Problems with history file
sk: Ťažkosti so súborom histórie

en: Program '%s' complained
sk: Program „%s“ sa sťažoval

en: Push the cursor line to the center, then top, then bottom
sk: Popchnúť riadok s kurzorom do stredu, potom nahor a potom nadol

en: Read %zu line | Read %zu lines
sk[0]: Čítať %zu riadok
sk[1]: Čítať %zu riadky
sk[2]: Čítať %zu riadkov

en: Read %zu line (converted from DOS format) | Read %zu lines (converted from DOS format)
sk[0]: Čítať %zu riadok (prevedené z DOS formátu)
sk[1]: Čítať %zu riadky (prevedené z DOS formátu)
sk[2]: Čítať %zu riadkov (prevedené z DOS formátu)

en: Read %zu line (converted from Mac format) | Read %zu lines (converted from Mac format)
sk[0]: Čítať %zu riadok (prevedené z Mac formátu)
sk[1]: Čítať %zu riadky (prevedené z Mac formátu)
sk[2]: Čítať %zu riadkov (prevedené z Mac formátu)

en: Read File
sk: Otv. súbor

en: Read a file into a new buffer by default
sk: Predvolene načítať súbor do nového zásobníka

en: Reading data from keyboard; type ^D or ^D^D to finish.
sk: Čítajú sa údaje z klávesnice; stlačte ^D alebo ^D^D pre ukončenie.

en: Reading from FIFO...
sk: Číta sa z FIFO...

en: Reading...
sk: Číta sa...

en: Recall the next command
sk: Vyvolať ďalší príkaz

en: Recall the next search/replace string
sk: Vyvolať ďalší reťazec hľadania/nahradenia

en: Recall the previous command
sk: Vyvolať predchádzajúci príkaz

en: Recall the previous search/replace string
sk: Vyvolať predchádzajúci reťazec hľadania/nahradenia

en: Received SIGHUP or SIGTERM
sk: Bol prijatý SIGHUP alebo SIGTERM

en: Record
sk: Nahrať

en: Recording a macro...
sk: Nahráva sa makro...

en: Redid %s
sk: Vykonalo sa znova %s

en: Redo
sk: Znovu

en: Redo the last undone operation
sk: Znova vykonať poslednú vrátenú činnosť

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Refresh (redraw) the current screen
sk: Obnoviť (prekresliť) súčasnú obrazovku

en: Refresh the file list
sk: Obnoviť zoznam súborov

en: Reg.exp.
sk: Reg. výr.

en: Regex strings must begin and end with a " character
sk: Regulárne výrazy musia začínať aj končiť úvodzovkami

en: Regular expression to match quoting
sk: Regulárny výraz zodpovedajúci citovanému textu

en: Regular expression too big
sk: Priveľký regulárny výraz

en: Removed anchor
sk: Ukotvenie odstránené

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Replace a string or a regular expression
sk: Nahradiť reťazec alebo regulárny výraz

en: Replace this instance?
sk: Nahradiť tento výskyt?

en: Replace with
sk: Nahradiť nasledovným

en: Replaced %zd occurrence | Replaced %zd occurrences
sk[0]: Bol nahradený %zd výskyt
sk[1]: Boli nahradené %zd výskyty
sk[2]: Bolo nahradených %zd výskytov

en: Requested fill size "%s" is invalid
sk: Požadovaná veľkosť výplne „%s“ je neplatná

en: Requested tab size "%s" is invalid
sk: Požadovaná šírka odsadenia „%s“ je neplatná

en: Restrict access to the filesystem
sk: Obmedziť prístup k súborovému systému

en: Restricted
sk: Neprístupný

en: Reverse the direction of the search
sk: Obrátiť smer hľadania

en: Right Column
sk: Pravý stĺpec

en: Run Macro
sk: Spustiť makro

en: Run the last recorded macro
sk: Spustiť posledné nahraté makro

en: Save
sk: Uložiť

en: Save & reload old search/replace strings
sk: Uložiť a opätovne načítať predchádzajúce hľadané/nahradené reťazce

en: Save & restore position of the cursor
sk: Uložiť a obnoviť umiestnenie kurzora

en: Save a file by default in Unix format
sk: Predvolene ukladať súbory vo formáte Unix

en: Save backups of existing files
sk: Uložiť zálohy existujúcich súborov

en: Save changes on exit, don't prompt
sk: Pri ukončení uložiť zmeny a nepýtať sa

en: Save file under DIFFERENT NAME?
sk: Uložiť súbor pod INÝM NÁZVOM?

en: Save file without prompting
sk: Uložiť súbor bez opýtania

en: Save modified buffer before linting?
sk: Uložiť upravený zásobník pred rozborom?

en: Save modified buffer?
sk: Uložiť upravený zásobník?

en: Scroll Down
sk: Posun nižšie

en: Scroll Up
sk: Posun vyššie

en: Scroll down one line without moving the cursor textually
sk: Posunúť sa o riadok nižšie bez pohnutia kurzora

en: Scroll per half-screen, not per line
sk: Posúvať sa po poloviciach obrazovky a nie po jednom riadku

en: Scroll up one line without moving the cursor textually
sk: Posunúť sa o riadok vyššie bez pohnutia kurzora

en: Search
sk: Hľadať

en: Search Command Help Text
    
     Enter the words or characters you would like to search for, and then press Enter.  If there is a match for the text you entered, the screen will be updated to the location of the nearest match for the search string.
    
     The previous search string will be shown in brackets after the search prompt.  Hitting Enter without entering any text will perform the previous search.
sk: Pomocník príkazu Hľadať
    
     Zadajte slová alebo znaky, ktoré chcete hľadať a stlačte Enter.  V prípade, že sa nájde zhoda so zadaným textom, obrazovka sa presunie na miesto najbližšie zhody s hľadaným reťazcom.
    
     Predtým hľadaný reťazec sa zobrazí v hranatých zátvorkách za výzvou na hľadanie.  Stlačením klávesy Enter bez zadania akéhokoľvek textu sa zopakuje predchádzajúce hľadanie.

en: Search Wrapped
sk: Hľadá sa od opačného konca

en: Search backward for a string
sk: Hľadať reťazec dozadu

en: Search backward for a string or a regular expression
sk: Hľadať reťazec alebo regulárny výraz dozadu

en: Search forward for a string
sk: Hľadať reťazec dopredu

en: Search forward for a string or a regular expression
sk: Hľadať reťazec alebo regulárny výraz dopredu

en: Search next occurrence backward
sk: Hľadať ďalšiu zhodu dozadu

en: Search next occurrence forward
sk: Hľadať ďalšiu zhodu dopredu

en: Searching...
sk: Hľadá sa...

en: Selection is empty
sk: Výber je prázdny

en: Set Mark
sk: Značka

en: Set operating directory
sk: Nastaviť pracovný priečinok

en: Set width for hard-wrap and justify
sk: Nastaviť dĺžku pre tvrdé zalamovanie riadkov a zarovnať

en: Show a feedback bar at the bottom
sk: Dole zobraziť riadok spätnej väzby

en: Show a guiding bar at this column
sk: Zobraziť vodiacu čiaru v tomto stĺpci

en: Show a position+portion indicator
sk: Zobraziť ukazovateľa umiestnenie+oblasť

en: Show cursor in file browser & help text
sk: Zobraziť kurzor v prehliadači súborov a v režime pomocníka

en: Show line numbers in front of the text
sk: Zobraziť čísla riadkov pred textom

en: Show some states on the title bar
sk: Zobraziť nejaké štatistiky v úvodnom riadku

en: Show this help text and exit
sk: Zobraziť túto pomocnú správu a skončiť

en: Smart home key
sk: Chytrá klávesa pre začiatok dokumentu

en: Soft wrapping of overlong lines
sk: Plynulé zalamovanie pridlhých riadkov

en: Someone else is also editing this file
sk: Tento súbor upravuje ešte niekto iný

en: Sorry! Nano crashed!  Code: %d.  Please report a bug.
sk: Prepáčte! Nano spadol!  Kód: %d.  Prosím, ohláste túto chybu.

en: Special thanks to:
sk: Zvláštne poďakovanie patrí:

en: Specified rcfile does not exist
sk: Určený súbor rcfile neexistuje

en: Spell Check
sk: Overenie pravopisu

en: Spell Check Help Text
    
     The spell checker checks the spelling of all text in the current file.  When an unknown word is encountered, it is highlighted and a replacement can be edited.  It will then prompt to replace every instance of the given misspelled word in the current file, or, if you have selected text with the mark, in the selected text.
    
     The following function keys are available in Spell Check mode:
sk: Pomocník príkazu Overenie pravopisu
    
     Nástroj na overenie pravopisu overuje pravopis v celom súbore.  Ak narazí na neznáme slovo, vyznačí ho a umožní jeho nahradenie.  Následne vám bude položená otázka, či chcete nahradiť všetky výskyty daného nesprávneho slova v súčasnom súbore, alebo ak ste označili oblasť textu, v označenej oblasti.
    
     V režime overovania pravopisu sú dostupné nasledovné klávesy funkcií:

en: Standard input is not a terminal
sk: Štandardný výstup nie je terminál

en: Start/stop recording a macro
sk: Spustiť/zastaviť nahrávanie makra

en: Stopped recording
sk: Nahrávanie zastavené

en: Success
sk: Úspešné

en: Suspend
sk: Uspať

en: Suspend the editor (return to the shell)
sk: Uspať editor (vrátiť sa do príkazového riadku)

en: Switch to the next file buffer
sk: Prepnúť na nasledujúci zásobník súboru

en: Switch to the previous file buffer
sk: Prepnúť na predchádzajúci zásobník súboru

en: Syntax "%s" has no color commands
sk: Vetná skladba „%s“ nemá príkazy farieb

en: Syntax definition to use for coloring
sk: Voľba druhu vetnej skladby pre farebné zvýrazňovanie

en: Tab
sk: Tabulátor

en: Thank you for using nano!
sk: Ďakujeme Vám, že používate nano!

en: The "default" syntax does not accept '%s' regexes
sk: Vetná skladba „default“ neprijíma regulárne výrazy „%s“

en: The "default" syntax does not accept extensions
sk: Vetná skladba „default“ neprijíma rozšírenia

en: The "none" syntax is reserved
sk: Názov vetnej skladby „none“ nie je možné použiť

en: The bottom two lines show the most commonly used shortcuts in the editor.
    
     Shortcuts are written as follows: Control-key sequences are notated with a '^' and can be entered either by using the Ctrl key or pressing the Esc key twice.  Meta-key sequences are notated with 'M-' and can be entered using either the Alt, Cmd, or Esc key, depending on your keyboard setup.
sk: Posledné dva riadky zobrazujú najčastejšie používané príkazy editora.
    
     Klávesové skratky majú nasledovný vzor: skratky zahŕňajúce klávesu Control sú označené znakom „^“ a je možné ich zadať pomocou klávesy Control alebo dvojitým stlačením klávesy Esc.  Skratky zahŕňajúce Meta-klávesy sú označené znakmi „M-“ a je možné ich zadať pomocou kláves Alt, Cmd alebo Esc v závislosti na vašom nastavení klávesnice.

en: The nano text editor
sk: Textový editor nano

en: The working directory has disappeared
sk: Pracovný priečinok zmizol

en: There are no anchors
sk: Žiadne ukotvenia

en: This function is disabled in restricted mode
sk: Táto funkcia je obmedzenom režime zablokovaná

en: This is the only anchor
sk: Toto je jediné ukotvenie

en: This is the only occurrence
sk: Toto je jediná zhoda

en: This message is for unopened file %s, open it in a new buffer?
sk: Táto správa sa týka neotvoreného súboru %s, otvoriť ho v novom zásobníku?

en: Throw away the current line (or marked region)
sk: Zahodiť súčasný riadok (alebo označenú oblasť)

en: To Bracket
sk: K zátvorke

en: To place the cursor on a specific line of a file, put the line number with
    a '+' before the filename.  The column number can be added after a comma.
sk: Pre umiestnenie kurzora do určitého riadku súboru zadajte číslo riadku so
    znamienkom „+“ pred názov súboru.  Číslo stĺpca môžete zadať za čiarku.

en: To suspend, type ^T^Z
sk: Pre uspanie, stlačte ^T^Z

en: Toggle appending
sk: Prepnúť vkladanie na koniec

en: Toggle backing up of the original file
sk: Prepnúť zálohovanie pôvodného súboru

en: Toggle prepending
sk: Prepnúť vkladanie na začiatok

en: Toggle the case sensitivity of the search
sk: Prepnúť rozlišovanie veľkých a malých písmen pri hľadaní

en: Toggle the use of DOS format
sk: Prepnúť použitie formátu DOS

en: Toggle the use of Mac format
sk: Prepnúť použitie formátu Mac

en: Toggle the use of a new buffer
sk: Prepnúť použitie nového zásobníka

en: Toggle the use of regular expressions
sk: Prepnúť používanie regulárnych výrazov

en: Too many errors from stdin
sk: Priveľa chýb na štandardnom vstupe

en: Too many existing backup files
sk: Priveľa existujúcich záložných súborov

en: Too much input at once
sk: Priveľa vstupných údajov naraz

en: Too tiny
sk: Príliš malá

en: Top Row
sk: Horný riadok

en: Trailing backslash
sk: Opačná lomka na konci

en: Trim tail spaces when hard-wrapping
sk: Odstrániť koncové biele znaky pri tvrdom zalamovaní riadkov

en: Try and complete the current word
sk: Skúsiť a doplniť súčasné slovo

en: Trying again in your home directory
sk: Skúša sa znova vo vašom domovskom priečinku

en: Two single-column characters required
sk: Požadujú sa dva znaky v rozsahu jedného stĺpca

en: Type '%s -h' for a list of available options.
sk: Zadajte „%s -h“ pre získanie zoznamu dostupných prepínačov.

en: Unable to create directory %s: %s
    It is required for saving/loading search history or cursor positions.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť priečinok %s: %s
    Vyžaduje sa na ukladanie/načítavanie histórie vyhľadávania alebo umiestnení kurzora.

en: Unbindable key: M-^%c
sk: Neprideliteľná klávesa: M-^%c

en: Unbindable key: ^[
sk: Neprideliteľná klávesa: ^[

en: Unbound key
sk: Nepridelená klávesa

en: Unbound key: %s%c
sk: Nepridelená klávesa: %s%c

en: Unbound key: F%i
sk: Nepridelená klávesa: F%i

en: Undid %s
sk: Vrátilo sa %s

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: Undo the last operation
sk: Vrátiť poslednú činnosť

en: Unfindable word: %s
sk: Nenájditeľné slovo: %s

en: Unicode Input: %s
sk: Vstup Unicode: %s

en: Unindent
sk: Zrušiť odsadenie

en: Unindent the current line (or marked lines)
sk: Zmenšiť odsadenie súčasného riadku (alebo vybratých riadkov)

en: Unknown function: %s
sk: Neznáma funkcia: %s

en: Unknown menu: %s
sk: Neznáma ponuka: %s

en: Unknown option: %s
sk: Neznámy prepínač: %s

en: Unknown sequence
sk: Neznáma postupnosť

en: Unknown syntax name: %s
sk: Neznámy názov vetnej skladby: %s

en: Unmatched ( or \(
sk: Chýba zodpovedajúca ( alebo \(

en: Unmatched ) or \)
sk: Chýba zodpovedajúca ) alebo \)

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
sk: Chýba zodpovedajúca [, [^, [:, [., alebo [=

en: Unmatched \{
sk: Chýba zodpovedajúca \{

en: Unpaired quote in syntax name
sk: Osamotená úvodzovka v názve vetnej skladby

en: Up to anchor
sk: Nahor k ukotveniu

en: Usage: nano [OPTIONS] [[+LINE[,COLUMN]] FILE]...
sk: Použitie: nano [PREPÍNAČE] [[+RIADOK[,STĹPEC]] SÚBOR]...

en: Use "fg" to return to nano.
sk: Použite „fg“ pre návrat do nano.

en: Use (vim-style) lock files
sk: Použiť súbory zámkov v štýle editoru vim

en: Use better-known key bindings
sk: Použiť lepšie známe klávesové skratky

en: Use bold instead of reverse video text
sk: Použiť tučný text namiesto obráteného textu

en: Use only this file for configuring nano
sk: Na nastavenie nano použiť len tento súbor

en: Use this alternative spell checker
sk: Použiť tento náhradný nástroj na overenie pravopisu

en: Verbatim
sk: Priame zadanie

en: Verbatim Input
sk: Priame zadanie

en: View
sk: Zobrazenie

en: View mode (read-only)
sk: Zobrazovací režim (len na čítanie)

en: Welcome to nano.  For basic help, type Ctrl+G.
sk: Víta vás nano.  Základnú pomoc získate stlačením Ctrl+G.

en: When a filename is '-', nano reads data from standard input.
sk: Keď je názov súboru „-“, nano bude čítať údaje zo štandardného vstupu.

en: When soft-wrapping, do it at whitespace
sk: Pri plynulom zalamovaní zalamovať na bielych znakoch

en: Where Is
sk: Hľadať

en: Where Was
sk: Hľ. dozadu

en: Which other characters are word parts
sk: Ktoré ďalšie znaky sa považujú za súčasť slov

en: Whitespace display
sk: Zobrazovanie bielych znakov

en: Wipe status bar upon next keystroke
sk: Vyčistiť stavový riadok pri ďalšom stlačení klávesy

en: Word Count
sk: Počet slov

en: Write File Help Text
    
     Type the name that you wish to save the current file as and press Enter to save the file.
    
     If you have selected text with the mark, you will be prompted to save only the selected portion to a separate file.  To reduce the chance of overwriting the current file with just a portion of it, the current filename is not the default in this mode.
    
     The following function keys are available in Write File mode:
sk: Pomocník príkazu Zapísať do súboru
    
     Zadajte názov, pod ktorým chcete uložiť súčasný súbor a stlačte Enter pre uloženie súboru.
    
     Ak ste označili oblasť textu, bude vám položená otázka či chcete uložiť vybratú oblasť do samostatného súboru.  Aby sa predišlo prepísaniu súčasného súboru len jeho časťou, v tomto režime nie je predvolený názov súčasného súboru.
    
     V režime zápisu do súboru sú dostupné nasledovné klávesy funkcií:

en: Write Out
sk: Zapísať

en: Write Selection to File
sk: Zapísať výber do súboru

en: Write the current buffer (or the marked region) to disk
sk: Zapísať súčasný zásobník (alebo označený výber) na disk

en: Writing to FIFO...
sk: Zapisovanie do FIFO...

en: Writing...
sk: Zapisuje sa...

en: Wrote %zu line | Wrote %zu lines
sk[0]: Zapísal sa %zu riadok
sk[1]: Zapísali sa %zu riadky
sk[2]: Zapísalo sa %zu riadkov

en: Yes
sk: Áno

en: Yy
sk: AaÁá

en: Zap
sk: Odstrániť

en: addition
sk: súčet

en: and anyone else we forgot...
sk: a každému na koho sme zabudli...

en: character | characters
sk[0]: znak
sk[1]: znaky
sk[2]: znakov

en: comment
sk: komentár

en: cut
sk: vystrihnutie

en: deletion
sk: odstránenie

en: disabled
sk: zakázané

en: enable/disable
sk: povoliť/zakázať

en: enabled
sk: povolené

en: erasure
sk: vymazanie

en: filtering
sk: filtrovanie

en: formatting
sk: formátovanie

en: indent
sk: odsadenie

en: insertion
sk: vloženie

en: justification
sk: zarovnanie

en: line | lines
sk[0]: riadok
sk[1]: riadky
sk[2]: riadkov

en: line %*zd/%zd (%2d%%), col %2zu/%2zu (%3d%%), char %*zu/%zu (%2d%%)
sk: riadok %*zd/%zd (%2d%%), stĺpec %2zu/%2zu (%3d%%), znak %*zu/%zu (%2d%%)

en: line break
sk: zalomenie riadka

en: line join
sk: spojenie riadka

en: magic_file(%s) failed: %s
sk: zlyhanie magic_file(%s): %s

en: magic_load() failed: %s
sk: zlyhanie magic_load(): %s

en: paste
sk: vloženie

en: replacement
sk: nahradenie

en: spelling correction
sk: oprava pravopisnej chyby

en: the many translators and the TP
sk: mnohým prekladateľom a TP

en: uncomment
sk: odstránenie komentára

en: unindent
sk: zrušenie odsadenia

en: version
sk: verzia

en: word | words
sk[0]: slovo
sk[1]: slová
sk[2]: slov
