aspell 0.60.8-pre2 - en to sq translation catalogue (254 entries)

en: 
      %s filter: %s
sq: 
      filtër %s: %s

en: 
    #######################################################################
    #
    # Filter: %s
    #   %s
    #
    # configured as follows:
sq: 
    #######################################################################
    #
    # Filtër: %s
    #   %s
    #
    # formësuar si vijon:

en:     converts from one encoding to another
sq:     bën shndërrim nga një kodim në një tjetër

en:     dumps, creates or merges a master, personal, or replacement dictionary.
sq:     shfaq lëndën, krijon ose përzien një fjalor kryesor, personal, ose zëvendësues.

en:     lists available dictionaries / filters / filter modes
sq:     shfaq fjalorë / filtra / mënyra filtrash të gatshëm

en:     perform Unicode normalization
sq:     kryej normalizim Unikod

en:     reduce the size of a word list via affix compression
sq:     zvogëlo madhësinë e një liste fjalësh përmes ngjeshjeje ndajshtesash

en:   -?|usage         display a brief usage message
sq:   -?|usage         shfaq një mesazh të shkurtër përdorimi

en:   -a|pipe          "ispell -a" compatibility mode
sq:   -a|pipe          mënyra përputhshmëri me "ispell -a"

en:   -c|check <file>  spellchecks a file
sq:   -c|check <kartelë>  kontrollon drejtshkrimin e një kartele

en:   -v|version       prints a version line
sq:   -v|version       shtyp një rresht versioni

en:   <norm-form>      normalization form to use, either none, internal, or strict
sq:   <norm-form>      formë normalizimi për t’u përdorur, një nga "none", "internal", ose "strict"

en:   [dump] config    dumps the current configuration to stdout
sq:   [dump] config    i kalon stdout-it formësimin e tanishëm

en:   [dump] dicts | filters | modes
sq:   [dump] dicts | filtra | mënyra

en:   clean [strict]   cleans a word list so that every line is a valid word
sq:   clean [strict]   spastron një listë fjalësh, që çdo rresht të jetë një fjalë e vlefshme

en:   config <key>     prints the current value of an option
sq:   config <key>     shtyp vlerën e tanishme të një mundësie

en:   conv <from> <to> [<norm-form>]
sq:   conv <nga> <në> [<norm-form>]

en:   dump|create|merge master|personal|repl [<name>]
sq:   dump|create|merge master|personal|repl [<emër>]

en:   expand [1-4]     expands affix flags
sq:   expand [1-4]     zgjeron flamurka ndajshtesash

en:   filter           filters input as if it was being spellchecked
sq:   filter           filtron ç’jepet si të kontrollohej për drejtshkrim

en:   help             display a detailed help message
sq:   help             shfaq një mesazh të hollësishëm ndihme

en:   list             produce a list of misspelled words from standard input
sq:   list             prodho prej inputi standard një listë fjalësh të keqshkruara

en:   munch            generate possible root words and affixes
sq:   munch            prodho fjalë rrënjë dhe ndajshtesa të mundshme

en:   norm (<norm-map> | <from> <norm-map> <to>) [<norm-form>]
sq:   norm (<norm-map> | <nga> <norm-map> <në>) [<norm-form>]

en:   soundslike       returns the sounds like equivalent for each word entered
sq:   soundslike       përgjigjet me të njëvlerëshmin soundslike për çdo fjalë të dhënë

en: "%expression:1" is not a valid regular expression.
sq: "%expression:1" s’është shprehje e rregullt e vlefshme.

en: "%mode:1" error
sq: Gabim "%mode:1"

en: "%s" is not a regular file
sq: "%s" s’është kartelë e rregullt

en: "%s" is not a valid flag for the "munch-list" command.
sq: "%s" s’është flamurkë e vlefshme për urdhrin "munch-list".

en: # default:
sq: # parazgjedhje:

en: <command> is one of:
sq: <urdhër> është një nga:

en: ASPELL_CONF env var
sq: ndryshore mjedisi ASPELL_CONF

en: Abort
sq: Ndërprite

en: Abort This Operation
sq: Ndërprite Këtë Veprim

en: Accept Changes
sq: Pranoji Ndryshimet

en: Add
sq: Shtoje

en: Affix '%aff:1' is corrupt.
sq: Ndajshtesa '%aff:1' është e dëmtuar.

en: Affix flags found in word but no affix file given.
sq: Te fjala u gjetën flamurka ndajshtesash, por s’është dhënë kartelë ndajshtesash.

en: Are you sure you want to abort (y/n)?
sq: Jeni i sigurt se doni të ndërpritet (y/n)?

en: Aspell version does not match filter's requirement.
sq: Versioni i Aspell-it nuk përputhet me domosdoshmëri të filtrit.

en: Aspell version does not match mode's requirement.
sq: Versioni i Aspell-it s’përputhet me domosdoshmëri të filtrit.

en: Available Dictionaries:
        Dictionaries can be selected directly via the "-d" or "master"
        option.  They can also be selected indirectly via the "lang",
        "variety", and "size" options.
sq: Fjalorë të Gatshëm:
        Fjalorët mund të përzgjidhen drejtpërsëdrejti me mundësinë
        "-d" ose "master".  Mundet të përzgjidhen edhe tërthorazi me
        mundësinë "lang", "variety", dhe "size".

en: Available Filter Modes:
        Filter Modes are reconfigured combinations of filters optimized for
        files of a specific type. A mode is selected via the "mode" option.
        This will happen implicitly if Aspell is able to identify the file
        type from the extension, and possibility the contents, of the file.
sq: Mënyra Filtri të Passhme:
        Mënyrat e Filtrit janë ndërthurje të riformësuara filtrash optimizuar
        për kartela të një lloji specifik. Një mënyrë përzgjidhet përmes
        mundësisë "mode". Kjo do të ndodhë pa u vënë re, nëse Aspell është
        në gjendje të identifikojë llojin e kartelës prej zgjatimit të saj, dhe
        mundësisht lëndën.

en: Available Filters (and associated options):
        Filters can be added or removed via the "filter" option.
sq: Filtra të Gatshëm (dhe mundësi për ta):
        Filtrat mund të shtohen ose hiqen përmes mundësisë "filter".

en: Backspace
sq: Tasti Backspace

en: Can't merge a master word list yet. Sorry.
sq: S’përziehet dot ende një listë kryesore fjalësh. Na ndjeni.

en: Could not open the file "%s" for reading
sq: S’u hap dot kartela "%s" për lexim

en: Could not open the file "%s" for writing. File not saved.
sq: S’u hap dot kartela "%s" për shkrim. Kartela s’u ruajt.

en: Delete
sq: Tasti Delete

en: Delete the next character
sq: Fshi shenjën pasuese

en: Delete the previous character
sq: Fshi shenjën e mëparshme

en: Does not contain any alphabetic characters.
sq: S’përmban ndonjë shenjë alfabetike.

en: Empty option specifier.
sq: Specifikues i zbrazët mundësie.

en: Empty string.
sq: Varg i zbrazët.

en: End
sq: Tasti End

en: Enter
sq: Tasti Enter

en: Error setting filter description.
sq: Gabim në caktim përshkrimi filtri.

en: Error:
sq: Gabim:

en: Error: %s
sq: Gabim: %s

en: Error: Stdin not a terminal.
sq: Gabim: Stdin-i s’është terminal.

en: Error: You must specify at least %d parameters for "%s".
sq: Gabim: Duhet të specifikoni të paktën %d parametra për "%s".

en: Exit
sq: Dalje

en: Expected language "%lang:1" but got "%prev:2".
sq: Pritej gjuha "%lang:1", por u mor "%prev:2".

en: Filter option already exists.
sq: Mundësia e filtrit ekziston tashmë.

en: HTML attributes to always check
sq: Atribute HTML për t’u kontrolluar përherë

en: HTML tags that start an HTML block that allows blank lines
sq: Etiketa HTML që nisin një bllok HTML i cili lejon rreshta të zbrazët

en: HTML tags that start an HTML block that ends with a blank line
sq: Etiketa HTML që nisin një bllok HTML i cili përfundon me një rresht të zbrazët

en: HTML tags to always skip the contents of
sq: Etiketa HTML lënda e të cilave të anashkalohet përherë

en: Home
sq: Tasti Home

en: Ignore
sq: Shpërfille

en: Ignore all
sq: Shpërfilli krejt

en: Incompatible hash function.
sq: Funksion hash jo i përputhshëm.

en: Invalid Input
sq: Dhënie e Pavlefshme

en: Invalid Option: %s
sq: Mundësi e Pavlefshme: %s

en: Invalid UTF-8 sequence at position %ld.
sq: Varg i pavlefshëm UTF-8 në pozicionin %ld.

en: Left
sq: Majtas

en: Missing magic mode expression.
sq: Mungon shprehje mënyre magjike.

en: Move Back one space
sq: Shko mbrapsht një hapësirë

en: Move Forward one space
sq: Shko Përpara me një hapësirë

en: Move to the beginning of the line
sq: Kalo te fillimi i rreshtit

en: Move to the end of the line
sq: Kalo te fundi i rreshtit

en: No word lists can be found for the language "%lang:1".
sq: S’gjenden lista fjalësh për gjuhën "%lang:1".

en: Only one file name may be specified.
sq: Mund të specifikohet vetëm një emër kartele.

en: Operation Not Supported: %what:1
sq: Veprim Jo i Mbuluar: %what:1

en: Option "%option:1" possibly specified prior to filter.
sq: Mundësia "%option:1" ka gjasa të jetë specifikuar përpara filtrit.

en: Option modifier unknown.
sq: Modifikues mundësie i panjohur.

en: Possibly incorrect count.
sq: Numër me gjasa i gabuar.

en: Replace
sq: Zëvendëso

en: Replace all
sq: Zëvendësoji krejt

en: Right
sq: Djathtas

en: SGML attributes to always check
sq: Atribute SGML për t’u kontrolluar përherë

en: SGML tags to always skip the contents of
sq: Etiketa SGML lënda e të cilave të anashkalohet përherë

en: Sorry "create/merge personal" is currently unimplemented.
sq: Na ndjeni, "krijoni/përzieni personale" është aktualisht e pasendërtuar.

en: Sorry "create/merge repl" is currently unimplemented.
sq: Na ndjeni, "krijoni/përzieni repl" është aktualisht e pasendërtuar.

en: Sorry I won't overwrite "%s"
sq: Më ndjeni, s’do të mbishkruaj "%s"

en: Sorry that is an invalid choice!
sq: Na ndjeni, kjo është zgjedhje e pavlefshme!

en: Suggestion Time: %f
sq: Kohë Sugjerimesh: %f

en: TeX commands
sq: Urdhra TeX

en: Texinfo commands to ignore the parameters of
sq: Urdhra Texinfo parametrat e të cilëve duhen shpërfillur

en: Texinfo environments to ignore
sq: Mjedise Texinfo për t’u shpërfillur

en: The affix flag '%aff:1' can not be applied to word "%word:2".
sq: Flamurka e ndajshtesës '%aff:1' s’mund të aplikohet te fjala "%word:2".

en: The affix flag '%aff:1' is invalid for word "%word:2".
sq: Flamurka e ndajshtesës '%aff:1' është e pavlefshme për fjalën "%word:2".

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the beginning of a word.
sq: Shenja '%s' (U+%02X) s’duhet të shfaqet në fillimin e një fjale.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the end of a word.
sq: Shenja '%s' (U+%02X) s'duhet të shfaqet në fund të një fjale.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear in the middle of a word.
sq: Shenja '%s' (U+%02X) s’duhet të shfaqet në mesin e një fjale.

en: The character '%s' (U+%02X) must be followed by an alphabetic character.
sq: Shenja '%s' (U+%02X) duhet të pasohet nga një shenjë alfanumerike.

en: The character '\r' (U+0D) may not appear at the end of a word. This probably means means that the file is using MS-DOS EOL instead of Unix EOL.
sq: Shenja '\r' (U+0D) s’duhet të shfaqet në fund të një fjale. Kjo ka gjasa të thotë se kartela po përdor MS-DOS EOL, në vend se Unix EOL.

en: The condition "%cond:1" is invalid.
sq: Kushti "%cond:1" është i pavlefshëm.

en: The conversion from "%encod:1" to "%encod2:2" is not supported.
sq: Shndërrimi nga "%encod:1" në "%encod2:2" nuk mbulohet.

en: The directory "%dir:1" can not be opened for reading.
sq: Drejtoria "%dir:1" s’mund të hapet për lexim.

en: The encoding "%encod:1" is not known.
sq: Kodimi "%encod:1" është i panjohur.

en: The encoding "%encod:1" is not supported.
sq: Kodimi "%encod:1" nuk mbulohet.

en: The file "%file:1" can not be opened
sq: Kartela "%file:1" s’mund të hapet

en: The file "%file:1" can not be opened for reading.
sq: Kartela "%file:1" s’mund të hapet për lexim.

en: The file "%file:1" can not be opened for writing.
sq: Kartela "%file:1" s’mund të hapet për shkrim.

en: The file "%file:1" is not in the proper format.
sq: Kartela "%file:1" s’është në formatin e duhur.

en: The file "%file:1" is not in the proper format. Expected the file to be in "%exp:2" not "%got:3".
sq: Kartela "%file:1" s’gjendet nën formatin e duhur. Pritej që kartela të ishte në "%exp:2", jo "%got:3".

en: The file "%filter:1" does not contain any filters.
sq: Kartela "%filter:1" s’përmban ndonjë filtër.

en: The file name "%file:1" is invalid.
sq: Emri i kartelës "%file:1" është i panjohur.

en: The filter "%filter:1" does not exist.
sq: Filtri "%filter:1" s’ekziston.

en: The language "%lang:1" is not known.
sq: Gjuha "%lang:1" është e panjohur.

en: The language "%lang:1" is not supported.
sq: Gjuha "%lang:1" nuk mbulohet.

en: The main word list is unavailable.
sq: Lista kryesore e fjalëve s’është e passhme.

en: The method "%what:1" is unimplemented in "%where:2".
sq: Metoda "%what:1" është e pasendërtuar te "%where:2".

en: The personal word list is unavailable.
sq: Lista personale e fjalëve s’është e passhme.

en: The required field "name" is missing.
sq: Mungon fusha e domosdoshme "name".

en: The session word list is unavailable.
sq: Lista e fjalëve për sesion s’është e passhme.

en: The soundslike "%sl:2" is not known.
sq: "Soundslike" "%sl:2" është i panjohur.

en: The string "%str:1" is invalid.
sq: Vargu "%str:1" është i pavlefshëm.

en: The total length is larger than 240 characters.
sq: Gjatësia në tërësi është më e madhe se 240 shenja.

en: The total word length, with soundslike data, is larger than 240 characters.
sq: Gjatësia në tërësi e fjalës, me të dhënat "soundslike", është më e madhe se 240 shenja.

en: The value for option "%key:1" can not be changed.
sq: Vlera për mundësinë "%key:1" s’mund të ndryshohet.

en: The word "%word:1" is invalid.
sq: Fjala "%word:1" është e pavlefshme.

en: There must be at least one "add" line.
sq: Duhet të ketë të paktën një rresht "add".

en: This could also mean that the file "%s" could not be opened for reading or does not exist.
sq: Kjo mund të dojë të thotë se kartela "%s" s’u hap dot për lexim ose se nuk ekziston.

en: This is probably because:
sq: Kjo vjen ndoshta ngaqë:

en: Time to load word list:
sq: Kohë për të ngarkuar listën e fjalëve:

en: Unhandled Error:
sq: Gabim i Patrajtuar:

en: Unicode normalization form: none, nfd, nfc, comp
sq: Formë normalizimi Unikod: none, nfd, nfc, comp

en: Unicode normalization required for current lang
sq: Normalizim Unikod i domosdoshëm për gjuhën e tanishme

en: Unknown Action: %s
sq: Veprim i Panjohur: %s

en: Unknown mode: "%mode:1".
sq: Mënyrë e panjohur: "%mode:1".

en: Usage: aspell [options] <command>
sq: Përdorimi: aspell [mundësi] <urdhër>

en: Use option modifiers only within named option.
sq: Përdor modifikues mundësie vetëm brenda mundësisë së dhënë.

en: WARNING: Unable to enter Nroff mode: %s
sq: KUJDES: S’arrihet të kalohet nën mënyrën Nroff: %s

en: Warning: Removing inapplicable affix '%s' from word %s.
sq: Sinjalizim: Po hiqet ndajshtesë e pazbatueshme '%s' nga fjala %s.

en: Warning: Removing invalid affix '%s' from word %s.
sq: Sinjalizim: Po hiqet ndajshtesë e pavlefshme '%s' prej fjalës %s.

en: With:
sq: Me:

en: Wrong endian order.
sq: Rend Endian i gabuar.

en: Wrong soundslike version.
sq: Version soundslike i gabuar.

en: Wrong soundslike.
sq: Soundslike i gabuar.

en: You must specify a file name.
sq: Duhet të përcaktoni një emër kartele.

en: You must specify a parameter for "%s".
sq: Duhet të përcaktoni një parametër për "%s".

en: You must specify an action
sq: Duhet të tregoni një veprim

en: [options] is any of the following:
sq: [mundësi] është një nga sa vijon:

en: a number between 0 and 1
sq: një numër mes 0 dhe 1

en: a positive integer
sq: një numër i plotë pozitiv

en: a string of 'o','O','p',or 'P'
sq: një varg me 'o','O','p',ose 'P'

en: add or removes a filter
sq: shton ose heq një filtër

en: attempts to clean words so that they are valid
sq: përpiqet të pastrojë fjalë, që të jenë të vlefshme

en: avoid lossy conversions when normalization
sq: shmang shndërrrime me humbje gjatë normalizimesh

en: base name of the main dictionary to use
sq: emër bazë i fjalorit kryesor për t’u përdorur

en: boolean
sq: buleane

en: characters to insert when a word is split
sq: shenja që duhen futur kur ndahet një fjalë

en: check TeX comments
sq: kontrollo komente TeX

en: check if affix flags are valid
sq: kontrollo nëse flamurkat e ndajshtesave janë të vlefshëm

en: check if words are valid
sq: kontrollo nëse fjalët janë të vlefshme

en: compute soundslike on demand rather than storing
sq: përllogarit "soundslike" kur kërkohet, në vend se t’i depozitosh

en: consider camel case words legal
sq: fjalët "camel case" konsideroji të ligjshme

en: consider run-together words legal
sq: konsidero të ligjshme fjalët run-together

en: context delimiters (separated by spaces)
sq: kufizues konteksti (ndarë me hapësira)

en: create a backup file by appending ".bak"
sq: krijo një kartelë kopjeruajtje duke shtuar pas ".bak"

en: create dictionary aliases
sq: krijo aliase fjalorësh

en: create missing root/affix combinations
sq: krijo ndërthurje rrënjë/ndajshtesë që mungojnë

en: deprecated, use lang instead
sq: e nxjerrë nga përdorimi, në vend të saj përdorini lang

en: dlopen returned "%return:1".
sq: dlopen u përgjigj me "%return:1".

en: either "true" or "false"
sq: ose "true", ose "false"

en: email quote characters
sq: shenja citimi email-i

en: enable Unicode normalization
sq: aktivizo normalizim Unikod

en: enable warnings
sq: aktivizo sinjalizime

en: encoding to expect data to be in
sq: kodim nën të cilin pritet të jenë të dhënat

en: enter Email mode.
sq: kalo nën mënyrën Email.

en: enter HTML mode.
sq: kalo nën mënyrën HTML.

en: enter Markdown mode.
sq: kalo nën mënyrën Markdown.

en: enter Nroff mode.
sq: kalo nën mënyrën Nroff.

en: enter TeX mode.
sq: kalo nën mënyrën TeX.

en: experimental filter for hiding delimited contexts
sq: filtër eksperimental për fshjehje kontekstesh të kufizuar

en: extra dictionaries to use
sq: fjalorë ekstra për t’u përdorur

en: extra information for the word list
sq: të dhëna ekstra për listën e fjalëve

en: files with list of extra words to accept
sq: kartela me listë fjalësh ekstra për t’u pranuar

en: filter for Markdown/CommonMark documents
sq: filtër për dokumente Markdown/CommonMark

en: filter for dealing with HTML documents
sq: filtër për trajtim dokumentesh me HTML

en: filter for dealing with Nroff documents
sq: filtër për trajtim dokumentesh Nroff

en: filter for dealing with TeX/LaTeX documents
sq: filtër për trajtim dokumentesh TeX/LaTeX

en: filter for dealing with Texinfo documents
sq: filtër për trajtim dokumentesh Texinfo

en: filter for dealing with generic SGML/XML documents
sq: filtër për trajtim dokumentesh të thjeshtë SGML/XML

en: filter for skipping quoted text in email messages
sq: filtër për anashkalim teksti citimesh në mesazhe email

en: filter mode
sq: mënyrë filtri

en: filter to skip URL like constructs
sq: filtër për anashkalim konstruktesh të ngjashëm me URL

en: ignore accents when checking words -- CURRENTLY IGNORED
sq: shpërfill theksa kur kontrollohen fjalë -- AKTUALISHT E SHPËRFILLUR

en: ignore case when checking words
sq: shpërfill shkrim me të mëdha ose të vogla kur kontrollohen fjalë

en: ignore words <= n chars
sq: shpërfill fjalë <= n shenja

en: in the form "<name> <value>"
sq: në formën "<emër> <vlerë>"

en: indicator for affix flags in word lists -- CURRENTLY IGNORED
sq: tregues për flamurka ndajshtesash në lista fjalësh -- AKTUALISHT E SHPËRFILLUR

en: integer
sq: numër i plotë

en: is not one of the allowed types
sq: s’është një nga llojet e lejuar

en: keyboard definition to use for typo analysis
sq: përkufizim tastiere për t’u përdorur për analizë gabimesh shkrimi

en: language code
sq: kod gjuhe

en: list
sq: listë

en: location for personal files
sq: vendndodhje për kartela personale

en: location of language data files
sq: vendndodhje kartelash të dhënash gjuhësore

en: location of local language data files
sq: vendndodhje kartelash vendore të dhënash gjuhe

en: location of main configuration file
sq: vendndodhje e kartelës kryesore të formësimit

en: location of the main word list
sq: vendndodhje e listës kryesore të fjalëve

en: main configuration file
sq: kartelë kryesore formësimi

en: maximum number that can be strung together
sq: numër maksimum që mund të lidhen me njëra-tjetrën

en: minimal length of interior words
sq: gjatësi minimale e fjalëve të brendshme

en: mode for checking HTML documents
sq: mënyrë për kontroll dokumentesh HTML

en: mode for checking Markdown/CommonMark documents
sq: mënyrë për kontroll dokumentesh Markdown/CommonMark

en: mode for checking Nroff documents
sq: mënyrë për kontroll dokumentesh Nroff

en: mode for checking TeX/LaTeX documents
sq: mënyrë për kontroll dokumentesh TeX/LaTeX

en: mode for checking Texinfo documents
sq: mënyrë për kontroll dokumentesh Texinfo

en: mode for checking generic SGML/XML documents
sq: mënyrë për kontroll dokumentesh të thjeshtë SGML/XML

en: mode for skipping quoted text in email messages
sq: mënyrë për anashkalim teksti citimesh në mesazhe email

en: mode to check any lines starting with a #
sq: mënyrë për kontroll të çfarëdo rreshti që fillon me një #

en: mode to disable all filters
sq: mënyrë për çaktivizim të krejt filtrave

en: mode to skip URL like constructs (default mode)
sq: mënyrë për anashkalim konstruktesh të ngjashëm me URL (mënyra parazgjedhje)

en: no longer used
sq: s’përdoret më

en: not a version number
sq: s’është numër versioni

en: num chars that can appear before the quote char
sq: shenja "num" që mund të shfaqen përpara shenjës "quote"

en: one of ultra, fast, normal, slow, or bad-spellers
sq: një nga ultra, fast, normal, slow, ose bad-spellers

en: partially expand affixes for better suggestions
sq: zgjero pjesërisht ndajshtesa, për sugjerime më të mira

en: path(s) aspell looks for filters
sq: shteg(shtije) ku aspell sheh për filtra

en: personal configuration file
sq: kartelë formësimi personal

en: personal dictionary file name
sq: emër kartele fjalori personal

en: prefix directory
sq: drejtori parashtesash

en: remove invalid affix flags
sq: hiq flamurka të pavlefshme ndajshtesash

en: replacements list file name
sq: emër kartele liste zëvendësishme

en: reverse the order of the suggest list
sq: kthe së prapthi rendin e listës së sugjerimeve

en: search order for modules
sq: rend kërkimi për module

en: search path for word list information files
sq: shteg kërkimi për kartela informacionesh listash fjalësh

en: set module name
sq: caktoni emër moduli

en: set the prefix based on executable location
sq: parashtesën caktoje bazuar në vendndodhjen e të ekzekutueshmit

en: size of the word list
sq: madhësi e listës së fjalëve

en: skip invalid words
sq: anashkalo fjalë të pavlefshme

en: string
sq: varg

en: suggest possible replacements
sq: sugjero zëvendësime të mundshme

en: suggestion mode
sq: mënyra sugjerim

en: support tags that span multiple lines outside of HTML blocks
sq: mbulim etiketash që shtrihen në disa rreshta jashtë blloqesh HTML

en: swaps visible and invisible text
sq: këmben tekst të dukshëm dhe të padukshëm

en: use affix compression when creating dictionaries
sq: përdor ngjeshje ndajshtesash kur krijohen drejtori

en: use personal, replacement & session dictionaries
sq: përdor fjalorë personalë, zëvendësimesh & sesionesh

en: use replacement tables, override sug-mode default
sq: përdor tabela zëvendësimi, anashkalo parazgjedhje sug-mode

en: use typo analysis, override sug-mode default
sq: përdor analizë gabimesh shkrimi, anashkalo parazgjedhje sug-mode
