booking - en to bg_BG translation catalogue (1694 entries)

en:  Check this box to display the %sdaily cost at the date cells%s in the calendar(s).
bg_BG:  Избери този бокс за да покажете  %sdaily цена в клетката с данните%s в календара(ите).

en:  Check this box to display the daily cost with a tooltip when mouse hovers over each day on the calendar(s).
bg_BG:  Изберете този бокс за да показвате цената за ден в подсказката когато преминавате с мишката върху всяка клетка от календара(ите).

en:  Check this checkbox if you want to show the %sbooking details summary%s  above the payment form
bg_BG:  Маркирайте, ако желаете да се показват %sдетайли за резервацията%s  над формата за плащане

en:  Follow these instructions to set up your listener at your PayPal account:
bg_BG:  Използвай тези инструкции за да настроите вашия приемник в вашия  PayPal акаунт:

en:  If your theme or some other plugin is load the BootStrap JavaScripts, you can disable  loading of this script by this plugin.
bg_BG:  Ако вашата тема или някакъв друг плъгин иска да зареди JavaScripts фърмуера, можете да забраните зареждането на този скрипт чрез плъгина.

en:  Indicates whether the transaction is payment on a final sale or an authorization for a final sale, to be captured later.
bg_BG:  Показва кога транзакцията е реално плащане или кога е оторизация за последващо плащане.

en:  Parameters are incorrect,
bg_BG:  Параметрите са невалидни,

en:  Select using test (Sandbox Test Environment) or live PayPal payment.
bg_BG:  Изберете дали да използвате тестов режим (Sandbox Test Environment) или реални PayPal плащания.

en:  Select your cost configuration.
bg_BG:  Изберете конфигурация за разходите.

en:  Turn On/Off powered by "Booking Calendar" notice under the calendar.
bg_BG:  Пусни/Спри съобщението поддържан от "Booking Calendar" след календара.

en:  Turn On/Off version notice and help info links at booking admin panel.
bg_BG:  Пусни/Спри съобщението за версията, както и връзките към помощ на администратирския панел.

en:  for all days!
bg_BG:  за всички дни!

en: !Paid OK
bg_BG: !Платен ОК

en: %s - ID of booking resource,
bg_BG: %s - Идентификационен номер на резервния ресурс,

en: %s - ID of page with booking form,
bg_BG: %s - Идентификационен номер на страницата с формуляр за резервация,

en: %s - Server Integration Method (SIM)
bg_BG: % s - Метод за интегриране на сървъра (SIM)

en: %s - add the reason booking was cancelled, you can enter it before sending email,
bg_BG: %s - добавете причина за анулиране на резервацията, можете да го добавите преди да изпратите мейла,

en: %s - add the reason for booking payment, you can enter it before sending email,
bg_BG: %s - добавете причина за плащане на резервацията, можете да го добавите преди да изпратите мейла,

en: %s - availability of booking resource,
bg_BG: %s - наличност на ресурсите за резервация,

en: %s - booking info, taken from the excerpt associated with the post,
bg_BG: %s - информация за резервацията взета от анотацията асоциирана със съответния пост,

en: %s - check-in date,
bg_BG: %s - дата на пристигане,

en: %s - check-out date,
bg_BG: %s - дата на освобождаване,

en: %s - cost of booking the resource,
bg_BG: %s - цена на резервацията за съответия ресурс,

en: %s - default selection number of visitors,
bg_BG: %s -  брой посетители - стойност по подразбиране,

en: %s - definition of check-out date.
bg_BG: %s - дефиниция на дата на напускане.

en: %s - featured image, taken from the featured image associated with the post,
bg_BG: %s - заглавна картинка използвана в главата на съответния пост,

en: %s - inserting BIC
bg_BG: %s - въвеждане на BIC

en: %s - inserting IBAN
bg_BG: %s - въвеждане на IBAN

en: %s - inserting ID of booking
bg_BG: %s - добавяне на ID на резервацията

en: %s - inserting IP address of the user who made this action
bg_BG: %s - въвеждане на  IP адреса на потребителя който извършва това действие

en: %s - inserting account name
bg_BG: %s - въвеждане име на сметката

en: %s - inserting account number
bg_BG: %s - въвеждане номер на сметката

en: %s - inserting address of the page (if any), where visitor make this action
bg_BG: %s - вмъкване на адрес на страницата (ако има), когато потребителят извърши това действие

en: %s - inserting all bank accounts details
bg_BG: %s - въвеждане на детайли за банковата сметка

en: %s - inserting bank name
bg_BG: %s - въвеждане име на банката

en: %s - inserting check-in date (first day of reservation),
bg_BG: %s - въвеждане на дата на настаняване (първи ден от резервацията),

en: %s - inserting check-out date (last day of reservation),
bg_BG: %s - въвеждане на дата на напускане (последен ден от резервацията),

en: %s - inserting contents of the User-Agent: header from the current request, if there is one
bg_BG: %s - вмъкване на съдържанието на User-Agent: заглавие на текущата заявка, ако има такава

en: %s - inserting data from fields of booking form
bg_BG: %s - въвеждане на данните от полетата от резервационната форма

en: %s - inserting data info about the booking
bg_BG: %s - въвеждане на данните от информацията за резервацията

en: %s - inserting data info about the booking, which you configured in the content form at Settings Fields page
bg_BG: %s - въвеждане на данните от информацията за резервацията, които сте конфигурирали в страницата с настройки на полетата

en: %s - inserting date of this action
bg_BG: %s - вмъкване дата на действието

en: %s - inserting link for export booking to
bg_BG: %s - вмъкване на връзка за експортна резервация до

en: %s - inserting link to payment page where visitor can pay for the reservation  (possible to use the %s parameter for setting different %s of this page. Example: %s )
bg_BG: %s - вмъкване на връзка към страницата, където посетителите могат да плащат резервацията, (може да се използва  %s параметър за определяне на различни %s на тази страница. Пример: %s )

en: %s - inserting link to the page where visitor can cancel the reservation, (possible to use the %s parameter for setting different %s of this page. Example: %s )
bg_BG: %s - вмъкване на връзка към страницата, където посетителите могат да анулират резервацията, (може да се използва  %s параметър за определяне на различни  %s от тази страница. Пример:  %s)

en: %s - inserting link to the page where visitor can edit the reservation,  (possible to use the %s parameter for setting different %s of this page. Example: %s )
bg_BG: %s - вмъкване на връзка към страницата, където посетителите могат да редактират резервацията, (може да се използва  %s параметър за определяне на различни  %s от тази страница. Пример:  %s)

en: %s - inserting link to the page where visitor can see listing of own bookings,  (possible to use the %s parameter for setting different %s of this page. Example: %s )
bg_BG: %s - вмъкване на връзка към страницата, където посетителите могат да редактират резервацията, (може да се използва  %s параметър за определяне на различни  %s от тази страница. Пример:  %s)

en: %s - inserting moderate link of new booking
bg_BG: %s - вмъкване връзка за забавяне на нова резервация

en: %s - inserting modification date of booking
bg_BG: %s - въвеждане на датите на резервацията

en: %s - inserting new line
bg_BG: %s - Добавете нова линия

en: %s - inserting sort code
bg_BG: %s - въвеждане на банков код (sort code)

en: %s - inserting the cost of  booking
bg_BG: %s - въвеждане на цена на резервацията

en: %s - inserting the dates of booking
bg_BG: %s - въвеждане на датите на резервацията

en: %s - inserting the number of booking dates
bg_BG: %s - въвеждане на броя резервирани дни

en: %s - inserting time of this action
bg_BG: %s - вмъкване време на действието

en: %s - inserting your site URL
bg_BG: %s - въведете URL на вашия сайт

en: %s - link to the page with booking form,
bg_BG: %s - връзка към страницата с формата за резервации,

en: %s - maximum number of visitors for the booking resource,
bg_BG: %s - максимален брой посетители за съответния ресурс за резервация,

en: %s - resource title,
bg_BG: %s - заглавие на достъпните ресурси,

en: %s - search button,
bg_BG: %s - търсене

en: %s - search inside posts/pages which are part of this category,
bg_BG: %s - търсене в Мнения/Страници, които са част от тази категория,

en: %s - search inside posts/pages which have this tag,
bg_BG: %s - търсене в Мнения/Страници, които имат този етикет,

en: %s - start new translation section, where %s - locale of translation
bg_BG: %s - започнете нова секция с превод, където%s - място на превода

en: %s Finish getting sort dates. %s
bg_BG: %s Завършете работата си с датите за сортирате %s

en: %s Found %s not indexed bookings %s
bg_BG: %sНамерени са %s неидекснирани резервации %s

en: %s Important!%s This will overwrite any times selection in your booking form.
bg_BG: %sВажно!%sТова ще направи невалидни всички останали избори за време във вашата форма за резервация.

en: %s Settings
bg_BG: %s Настройки

en: %s You can use in this shortcode the same parameters as for %s shortcode
bg_BG: % s Можете да използвате в този кратък код същите параметри като за% s кратък код

en: %s and %s terms have higher priority than a range %s days.
bg_BG: %s и %s периоди имат по-висок приоритет от диапазона от %s дни.

en: %s or %s - inserting the title of the booking resource
bg_BG: %s или %s - въвеждане на заглавието на резервационния ресурс

en: %s or minimum and fixed number of days selection for the specific day of week or season.%s
bg_BG: %s или избор на минимум и определен брой дни за специфичен ден от седмицата или сезона. %s

en: %s – calendar of booking resource with %s
bg_BG: %s – календар на ресурс с %s

en: %s, then total cost will be %s
bg_BG: %s, тогава крайната цена ще е %s

en: %s, then total cost will be (if selected 3 days) %s
bg_BG: %s, тогава общата цена ще бъде (ако са избрани 3 дни) %s

en: %sDescription of usage%s.
bg_BG: %sНачин на употреба%s.

en: %sEarly booking discount%s for booking resource
bg_BG: %s Отстъпки за резервация %sза ранни резервации

en: %sEmail verification field%s.
bg_BG: %sПоле за  проверка на имейл%s.

en: %sError!%s Request do not pass security check! Please refresh the page and try one more time.
bg_BG: %sError!%s Заявката не премина проверката за сигурност! Моля обнвете страницата и пробвайте отново.

en: %sExample%s.
bg_BG: %sПример%s.

en: %sImportant!!!%s Please note, if you show booking calendar (inserted into post/page) with widget at the same page, then the last will not be visible.
bg_BG: %sВажно!!!%s Моля, обърнете внимание, ако се покаже  календарът  (поставен в пост/страница) с джаджа на една и съща страница, последната няма да е видима.

en: %sLast minute booking discount%s for booking resource
bg_BG: %s Отстъпка за резервация в последната минута%s за резервационен ресурс

en: %sNo this booking resources.%s
bg_BG: %sНе за този резервационен ресурс%s

en: %sSeveral widgets are supported at %spaid versions%s.
bg_BG: %s Повече джаджи се поддържат на %sзакипените версии %s.

en: %sWarning! Booking calendar for this booking resource are already at the page, please check more about this issue at %sthis page%s
bg_BG: %sВнимание! Резервационния календар за този ресурс е вече на страницата, моля, проверете повече по този въпрос на %sтази страница%s

en: %sYou do not have permissions for this booking resources.%s
bg_BG: %sНямамте права за този резервационен ресурс%s

en: %sYou do not have permissions for this page.%s Your account is not active, please contact administrator.%s
bg_BG: %sНямате права за тази страница. %s Вашият акаунт не е активиран, моля свържете се с администратора.%s

en: %sname%s – the unique name of the condition group, containing several conditions with different values. For example, if you want to have specific HTML content for the different week days, you can have several conditions, with the same name but with different value parameters in conditions. Please check more about it, in the examples.
bg_BG: %sиме%s - уникално име на групата условия, която съдържа няколко условия с различни стойности. Примерно, ако искате да имате специфично HTML съдържание за различни дни от седмицата, можете да имате няколко условия, с едно и също име, но са различен параметър. Моля погледнете примерите.

en: %stype%s – type of the condition. There are 2 types of condition: "weekday" and "season". "weekday" – is the condition rule based on the selected day of week value, like Monday, Tuesday, etc… . "season" – is the condition rule based on the "season filter" name of selected date. In other words the condition is TRUE if the selected day belongs to a season filter in the Season Filters page.
bg_BG: %sтип%s – тип на условието. Има два типа условия: "weekday" ден от седмицата and "season" сезон. "weekday" ден от седмицата е условие, базирани на избран ден от седмицата като Понеделник, Вторник и т.н. .. "season"  - е условие, базирано на име на  "season filter" . С друго думи, условието е ИСТИНА, ако избрания ден е от съответния сезон о страницата за филтриране на сезони.

en: %svalue%s – value of the specific conditions. If the value is true, so then the content of the conditions will show in the booking form. You can have the default value (empty – "", or like this – "*") for showing the content of this condition, if all other conditions are FALSE, or at initial stage, when the date in calendar is not yet selected.
bg_BG: %sстойност%s –  стойност на специфичните условия. Ако стойността е истина, то съдържанието на условията ще се покаже във формуляра за резервация. Можете да имате стойност по подразбиране (празно – "", или така – "*")  за показване на съдържанието на това условие, ако всички други условия са неверни, или в начален етап, то датата в календара още не е избрана.

en: %svalue%s – value of the specific conditions. If the value is true, the content of the conditions will show in the booking form. You can have the default value (empty – "", or like this – "*") for showing the content of this condition, if all other conditions are FALSE, or at initial stage, when the date in calendar is not yet selected.
bg_BG: %sстойност%s – стойност на определени условия. Ако стойността е истина (true),  съдържанието се показва във формата. Може да имате стойност по подразбиране  (празно – "", или – "*")  за да се показва съдържанието на това условие, ако всички други условия не са изпълнени или са по подразбиране, тогава датата ит календара не е избрана.

en: + Add Account
bg_BG: + Добави сметка

en: + Add Time Slot
bg_BG: Добави Времеви слот

en: .ics - is a file format of iCalendar standard for exchanging calendar and scheduling information between different sources %s Using a common calendar format (.ics), you can keep all your calendars updated and synchronized.
bg_BG: .ics - представлява файлов формат на стандарт iCalendar за обмен на календарна и графична информация между различни източници% s С помощта на общ календарен формат (.ics) можете да актуализирате и синхронизирате всичките си календари.

en: .ics Feed URL
bg_BG: .ics адрес за новини

en: .ics feed URL
bg_BG: Линк към .ics новини

en: 00:00 today
bg_BG: 00:00 днес

en: 2 Months
bg_BG: 2 Месеца

en: 3 Months
bg_BG: 3 Месеца

en: ASC
bg_BG: ВЪЗХОДЯЩ

en: AUTHENTICATE
bg_BG: АВТРИЗИРАНО

en: Abort
bg_BG: Прекратена

en: About Booking Calendar
bg_BG: Повеча за календара за резервации

en: Accepted Currency
bg_BG: Приемани валути

en: Access to this feed was denied (403). Please ensure you have public sharing enabled for your calendar.
bg_BG: Достъпа до хранилката е отказан (403). Моля проверете, че разполагате с разрешено публично споделяне на вашия календар.

en: Account Name
bg_BG: Име на сметка

en: Account Number
bg_BG: Номер на сметка

en: Account Type
bg_BG: Вид на сметка

en: Account details
bg_BG: Детайли за вашата сметка

en: Action after booking is done
bg_BG: Действие след като е направена резервацията

en: Action is not allowed!
bg_BG: Действието не е разрешено!

en: Actions
bg_BG: Действия

en: Actions tab
bg_BG: Табулация на действията

en: Activate
bg_BG: Активиран

en: Activate Relay Response
bg_BG: Активирайте Relay Response

en: Activate and type your %stitle of approved%s item in legend
bg_BG: Активирайте и въведете вашето %sзаглавие за одобрен%s в легендата

en: Activate and type your %stitle of available%s item in legend
bg_BG: Активирайте и въведете вашето %sзаглавие за наличен%s легендата

en: Activate and type your %stitle of partially booked%s item in legend
bg_BG: Активирайте и въведете вашето %sзаглавие за частично резервиран%s легендата

en: Activate and type your %stitle of pending%s item in legend
bg_BG: Активирайте и въведете вашето %sзаглавие за чакащ%s легендата

en: Activate auto import
bg_BG: Активирайте автоматичното импортиране

en: Activate custom booking forms for regular users
bg_BG: Активирайте персонализиран формуляри за резервация за редовни потребители

en: Activate loading of CSS and JavaScript files of plugin only at specific pages.
bg_BG: Активиране на зареждането на JS и CSS файлове от плъгина само на специфични страници.

en: Activate this option only for testing beta features
bg_BG: Активирайте тази опция само за тестване на бета функции

en: Active
bg_BG: Активно

en: Active Payment Gateways
bg_BG: Активни платежни портали

en: Add New
bg_BG: Добавете нов

en: Add New Booking Resource(s)
bg_BG: Добавяне на нови ресурси

en: Add New Custom Form
bg_BG: Добавяне на нова персонализирана форма

en: Add New Discount Coupon
bg_BG: Добавяне на нов купон за отстъпка

en: Add New Field
bg_BG: Добавяне на ново поле

en: Add booking
bg_BG: Добави резервация

en: Add new booking from your post/page or from %sAdmin Panel%s.
bg_BG: Добави нова резервация от вашия пост/страница или от %sAdmin Panel%s.

en: Add new cost
bg_BG: Добави нова цена

en: Add to Google Calendar
bg_BG: Добавете в Google календар

en: Add tooltip on calendar(s) to show availability based on the number of available booking resource items remaining for each day.
bg_BG: Добавяне на подсказка на календара (календарите), която показва броя на наличните ресурси за всеки ден.

en: Additional cost in %s per 1 day
bg_BG: Допълнителна цена в  %s за 1 ден

en: Additional cost, which depends on the fields selection in the form.
bg_BG: Допълнителна цена зависеща от избраните полета във формата.

en: Additional info
bg_BG: Допълнителна информация

en: Address
bg_BG: Адрес

en: Address (required)
bg_BG: Адрес (задължително)

en: Adults
bg_BG: Възрастни

en: Advanced
bg_BG: Разширени

en: Advanced Cost
bg_BG: Разширени цени

en: Advanced Cost Settings
bg_BG: Разширени настройки за цената

en: Advanced Fields
bg_BG: Разширени полета

en: Advanced Templates
bg_BG: Разширени шаблони

en: After booking
bg_BG: След резервацията

en: Agenda
bg_BG: Дневен ред

en: Aggregate booking dates from other resources
bg_BG: Общите резервации датират от други ресурси

en: All
bg_BG: Всичко

en: All bookings
bg_BG: Всички резервации

en: All dates
bg_BG: Всички дати

en: All days
bg_BG: Всички дни

en: All resources
bg_BG: Всички ресурси

en: All selected dates in "short" format.
bg_BG: Всички избрани дати в  "кратък"  формат.

en: All selected dates with times in "short" format..
bg_BG: Всички избрани дати с час в  "кратък"  формат.

en: All selected dates with times.
bg_BG: Всички избрани дати с време.

en: All selected dates.
bg_BG: Всички избрани дати.

en: Allow %smultiple%s selections
bg_BG: Позволяване на избор на %sняколко%s възможности

en: Allow payments by %sdirect bank / wire transfer%s
bg_BG: Позволяване на плащания %sдиректно от банката / банков превод %s

en: Allow unlimited bookings per same day(s)
bg_BG: Позволи неограничен борй резервации за едни и същи дни

en: Also some early versions of the IE do not support disabling of the options in the selectboxes.
bg_BG: Също така някои ранни версии на IE не поддържат забрана на опциите от selectboxes (списък от стойности с възможност за избор).

en: Always use Description
bg_BG: Винаги използвай Описание

en: Amount different
bg_BG: Сумата се различава

en: Amount to pay
bg_BG: Сума за плащане

en: Any
bg_BG: Който и да е

en: Any Status
bg_BG: Всеки статус

en: Any day of week
bg_BG: Всеки ден от седмицата

en: Any days
bg_BG: Всеки ден

en: Apartment#1
bg_BG: Апартамент#1

en: Append check out day
bg_BG: Добаете ден за напускане

en: Append one check out day, during import .ics feeds, if activated using check in/out times
bg_BG: Добавете един ден за напускане, докато импортирате .ics новините, ако сте активирали времена за влизане/напускане

en: Apply
bg_BG: Прилагане

en: Apply booking resources selection
bg_BG: Приложи селекцията на резервационните ресурси

en: Apply discount, only if %scheck in%s day inside of this %sseason filter%s
bg_BG: Прилагайте отстъпка само ако% s провери % s на ден в този % s сезонен филтър % s

en: Apply discount, only if difference between %stoday%s and %scheck in%s day %sless%s than
bg_BG: Прилагайте отстъпка, само ако разликата между% sднес% s и% sнастаняване% s ден% sпо-малко% s от

en: Apply discount, only if difference between %stoday%s and %scheck in%s day %smore%s than
bg_BG: Прилагайте отстъпка, само ако разликата между%sднес% s и % s настаняване% s ден% sповече% s от

en: Approve
bg_BG: Одобри

en: Approve selected bookings
bg_BG: Одобри избраните резервации

en: Approved
bg_BG: Одобрена

en: Approved item
bg_BG: Одобрен

en: Apr
bg_BG: Апр

en: April
bg_BG: Април

en: Assign events fields to specific booking form field
bg_BG: Асоциирай събития към поле от конкретна резервационна форма

en: At least one option must be selected
bg_BG: Поне една опция трябва да е избрана

en: Aug
bg_BG: Авг

en: August
bg_BG: Август

en: Australian Dollars
bg_BG: Австралийски долар

en: Authorization
bg_BG: Оторизация

en: Authorization Only
bg_BG: Само оторизация

en: Authorization and Capture
bg_BG: Оторизация и прихващане

en: Auto Cancel all pending bookings for the specific date(s), if some booking is approved for these date(s)
bg_BG: Автоматично анулиране на всички непотвърдени резервациия за определени дати, при наличие на потвърдена резервация за същите дати.

en: Auto approve all new bookings
bg_BG: Автоматично одобрение на всички нови резервации

en: Auto approve booking, if booking cost is zero
bg_BG: Автоматично одобрение на резервации, ако цената им е нула

en: Auto approve bookings after creation booking in admin panel
bg_BG: Автоматично одобрява резервации след създаване на резервация  в административния панел

en: Auto approve bookings during import
bg_BG: Автоматично одобрява резервации по време на импортирането

en: Auto cancellation / approval
bg_BG: Автоматично анулиране/одобрение

en: Auto cancellation / auto approval of bookings
bg_BG: Автоматична анулиране/одобрение на резервации

en: Auto import events
bg_BG: Автоматично импортиране на събития

en: Auto send payment request after creation booking in admin panel
bg_BG: Автоматично изпращане на заявка за плащане след създаване на резервация в административния панел

en: Auto-cancel bookings
bg_BG: Автоматично анулиране на резервации

en: Auto-fill fields
bg_BG: Автоматично попълване на полетата

en: Auto-fill form
bg_BG: Автоматично попълване на формата

en: Automatically approve booking
bg_BG: Автоматично одобряване на резервацията

en: Automatically approve/cancel booking
bg_BG: Автоматично одобряване/отказване на резервация

en: Availability
bg_BG: Наличност

en: Availability Settings
bg_BG: Налични настройки

en: Availability Title
bg_BG: Наличност заглавие

en: Available
bg_BG: Наличен

en: Available item
bg_BG: Наличен

en: Available:
bg_BG: Налични:

en: Background Color
bg_BG: Цвят на бекгроунда

en: Balance cost of the booking - difference between deposit and full cost.
bg_BG: Цена за доплащане - разлика между крайната цена на резервацията и депозита.

en: Bank Code
bg_BG: Код на банката

en: Bank Name
bg_BG: Име на банката

en: Bank Transfer
bg_BG: Плащане по банков път

en: Bank Transit Number
bg_BG: Bank Transit Номер

en: Base Color
bg_BG: Базов цвят

en: Be sure that the merchant server system clock is set to the proper time and time zone.
bg_BG: Уверете се, че сървъра на търговеца е с вярно настроени час и часова зона.

en: Be sure to match the maximum number of visitors for %sall booking resources%s with the number of visitors specified on the booking form.
bg_BG: Уверете се, че има съответствие между максималния брой гости за %sвсички резервационни ресурси%s с броя гости, специфицирани в резервационната форма.

en: Be sure to match the maximum number of visitors for the %sone booking resource%s with the number of visitors specified on the booking form.
bg_BG: Уверете се, че има съответствие между максималния брой гости за %sедин резервационен ресурс%s и броя гости, определени в резервационната форма.

en: Before booking
bg_BG: Преди резервацията

en: Billing Address
bg_BG: Адрес за фактура

en: Billing City
bg_BG: Град за фактура

en: Billing form fields
bg_BG: Полета от формата за фактура

en: Book now
bg_BG: Резервирай сега

en: Booked
bg_BG: Резервиран

en: Booked Times:
bg_BG: Резервирани часове:

en: Booking
bg_BG: Резервация

en: Booking Admin Panel
bg_BG: Административен панел за резервации

en: Booking Calendar
bg_BG: Календар за резервации

en: Booking Calendar supports WPML and qTranslate plugins for dynamic changing of website locale.
bg_BG: Резервационният календар поддържа WPML и qTranslate plugins за динамична смяна на езика на сайта.

en: Booking Data
bg_BG: Данни за резервация

en: Booking Dates
bg_BG: Дати за резервация

en: Booking Form
bg_BG: Форма за резервации

en: Booking ID
bg_BG: ID на резервацията

en: Booking Listing
bg_BG: Списък с резервации

en: Booking calendar
bg_BG: Календар за резервации

en: Booking details
bg_BG: Резервационни детаили

en: Booking details in popover
bg_BG: Подробности за резервацията в поп прозорец

en: Booking form
bg_BG: Форма за резервации

en: Booking form with calendar
bg_BG: Резервационна форма с календар

en: Booking resource
bg_BG: Резервационен ресурс

en: Booking resource type is not defined. Its can be, when at the URL is wrong booking hash.
bg_BG: Типа на ресурс не е определен. Той може да бъде, когато в URL е грешни или има грешен хеш на резервацията.

en: Booking resource type is not defined. This can be, when at the URL is wrong booking hash.
bg_BG: Типа на ресурс не е определен. Това може да бъде, когато в URL е грешен или има грешен хаш на резервацията.

en: Booking resources
bg_BG: Резервационни ресурси

en: Booking system
bg_BG: Резервационна система

en: Booking title
bg_BG: Заглавие на резервацията

en: Bookings
bg_BG: Резервации

en: Bookings Listing
bg_BG: Списък с резервации

en: Bookings default order
bg_BG: Критерий по подразбиране за сортиране за резервациите

en: Bookings for today
bg_BG: Резервации за днес

en: Bookings number per page
bg_BG: Брой резервации на страница

en: Both
bg_BG: Двете

en: Bottom
bg_BG: Отдолу

en: Branch Code
bg_BG: Код на клона

en: Brazilian Real (only for Brazilian users)
bg_BG: Бразилски Реал (само за бразилски потребители)

en: British Pound
bg_BG: Британска лира

en: Bulk Actions
bg_BG: Групови действия

en: CAPTCHA
bg_BG: Капча

en: CSS customization of search form and search results you can make at this file
bg_BG: Персонализирането на формата за търсене и резултатите от търсенето може да направите с CSS в този файл

en: CSV data separator
bg_BG: Сепаратор за CSV данните

en: Cache Updated
bg_BG: Актуализиране на кеша

en: Cache expiration
bg_BG: Продължителност на кеширането

en: Cache will expire:
bg_BG: Кеша ще се нулира след:

en: Calendar
bg_BG: Календар

en: Calendar Overview
bg_BG: Преглед на календара

en: Calendar Skin
bg_BG: Календар на кожата

en: Calendar cell height
bg_BG: Календарна височина на клетката

en: Calendar have 2 months in a row, the cell height is 30px and calendar full width 568px (possible to use percentage for width: 100%)
bg_BG: Календарът има 2 месеца в един ред, височината на клетката е 30px и пълната ширина календара е 568px (може да се използва процент за ширина: 100 %)

en: Calendar is loading...
bg_BG: Календарът се зарежда...

en: Calendar width
bg_BG: Широчина на календара

en: Canadian Dollars
bg_BG: Канаски долар

en: Cancel
bg_BG: Откажи

en: Cancel Booking
bg_BG: Откажете резервация

en: Cancel Return URL from PayPal
bg_BG: Адрес на страницата, към която ще се премине при отказ от плащане в PayPal

en: Cancel bookings older
bg_BG: Анулиране на по-стари резервации

en: Cancel only pending, unpaid bookings, which are older than this selection.
bg_BG: Анулиране само на чакащи, неплатени резервции по-стари от този избор.

en: Canceled_Reversal
bg_BG: Анулирана_Сторнирана

en: Cancellation email sent
bg_BG: Изпратен е имейл за анулиране

en: Cancelled
bg_BG: Отказан

en: Cannot find the record
bg_BG: Записа не може да бъде намерен

en: Capacity
bg_BG: Капацитет

en: Change
bg_BG: Промени

en: Change Language
bg_BG: Сменете език

en: Change Resource
bg_BG: Промени ресурс

en: Change hash after the booking is approved
bg_BG: Променете хеша след като резервацията е одобрена

en: Change over days as triangles
bg_BG: Промяна в дните като триъгълници

en: Change status
bg_BG: Промени статуса

en: Change your Booking
bg_BG: Променете своята резервация

en: Changes saved.
bg_BG: Промените са запазени.

en: Check %sBooking Listing%s page for new bookings.
bg_BG: Провери страницата %sBooking Listing%s за нови резервации.

en: Check %show todo%s that and what %sshortcodes%s are available.
bg_BG: Проверете %show todo%s къде и какви  %sshortcodes%s са налични.

en: Check In - Tomorrow
bg_BG: Настаняване - Утре

en: Check Out - Tomorrow
bg_BG: Напускане - Утре

en: Check Premium Features
bg_BG: Маркирайте Premium възможностите

en: Check and configure currency at each activated payment gateway.
bg_BG: Проверявайте и конфигурирайте валутата във всеки активиран платежен начин.

en: Check in
bg_BG: Настаняване

en: Check out
bg_BG: Напускане

en: Check out our %sHelp%s
bg_BG: Проверете %sHelp%s

en: Check the box to activate CAPTCHA inside the booking form.
bg_BG: Маркирайте, за да активирате CAPTCHA във формата за резервация.

en: Check the box to activate auto-fill form fields for logged in users.
bg_BG: Маркирайте, за да активирате автоматичното попълване на полетата от формата за регистрираните потребители, които са влязли в системата.

en: Check the box, if you want to use simple booking form customization from Free plugin version at Settings - Form page.
bg_BG: Поставете отметка в квадратчето, ако искате да използвате обикновената персонализация на формуляра за резервация от безплатната версия на приставката в страницата Настройки - формуляр.

en: Check this box if you want automatically send payment request to visitor, if booking was made in admin panel
bg_BG: Поставете отметка в това квадратче, ако искате автоматично да изпратите заявка за плащане до посетителя, ако резервацията е направена в администраторския панел

en: Check this box if you want that specific additional cost, which configured as percentage for some option, apply to other additional fixed costs and not only to original booking cost.
bg_BG: Маркирайте тази отметка, ако искате специфичните допълнителни разходи, които се конфигурират като процент от някоя опция, да важат и за други допълнителни фиксирани цени, а не само към първоначалната цена за резервация.

en: Check this box if you want the %stime selection%s on the booking form %sapplied to the cost calculation%s.
bg_BG: Маркирайте, ако искате %sизборът на време%s на формата за резервации %sда бъде приложен в калкулацията на разходите%s.

en: Check this box if you want to %sshow popover with booking details%s in timeline at %sfront-end%s side.
bg_BG: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да% s покажете поп прозорец с подробности за резервацията% s във времевата линия на% s предния% s край.

en: Check this box if you want to change the booking hash after approval. When checked, visitor will not be able to edit or cancel the booking.
bg_BG: Маркирайте тази отметка, ако искате да промените хеша за тази резервация след одобрение. Когато е избрано, посетителите няма да могат да редактират или да отменят резервацията.

en: Check this box if you want to open notes section by default in Booking Listing page.
bg_BG: Маркирайте, ако искате да се показват подсказки на административния панел.

en: Check this box if you want to send booking modification email, if cost of booking was edited in booking listing page.
bg_BG: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да изпратите имейл за промяна на резервацията, ако разходите за резервация са редактирани в страницата за регистрация.

en: Check this box if you want to show deposit amount and total booking cost, after submit of booking.
bg_BG: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да покажете сумата на депозита и общата цена на резервацията след подаване на резервацията.

en: Check this box if you want to show help hints on the admin panel.
bg_BG: Маркирайте, ако искате да се показват подсказки на административния панел.

en: Check this box if you want to show payment form only after sending payment request by email
bg_BG: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да видите формуляра за плащане само след изпращане на заявката за плащане по имейл

en: Check this box if you want to show the pending days as available in calendars
bg_BG: Отметка дали дните с непотвърдените резервации се показват като налични в календарите

en: Check this box if you want to use multiple custom booking forms for activated regular users
bg_BG: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да използвате множество потребителски формуляри за заявки за активирани редовни потребители

en: Check this box if you want to use recurrent time to reserve several days. This means that middle days will be partially booked by actual times, otherwise the time in the booking form will be used as check-in/check-out time for the first and last day of the reservation.
bg_BG: Маркирайте, ако искате да използавате времето, за да резервирате няколкоо дни. Това означава, че междинните дни ще бъдат частично резервирани с актуалните часове, в противен случай времето от формата за резервации ще бъде използвано за време за настаняване/напускане за първия и последния ден от резрервацията.

en: Check this box if you want total availability (daily capacity) to depend on the number of selected visitors.
bg_BG: Маркирайте тази отметка, ако искате общата наличност (дневен капацитет) да зависи от броя на избраните посетители .

en: Check this box to %sactivate%s auto import events and creation bookings from them
bg_BG: Изберете този бокс за да %sactivate%s автоматичното импортиране на събития и създаването на ерзервации за тях

en: Check this box to %sactivate%s auto-cancellation for pending, unpaid bookings.
bg_BG: Маркирайте, за %sактивиране%s на автоматично анулиране на всички неплатени чакащи резервации.

en: Check this box to %ssend%s cancellation email for this resource.
bg_BG: Маркирайтем за да се %sизпрати%s имейл за отмяна на този ресурс.

en: Check this box to automatically approve booking, when visitor makes a successful payment.
bg_BG: Изберете този бок за автоматично одобряване на резервацията, след като потребителя е извършл успешно плащане.

en: Check this box to automatically approve bookings, when visitor makes a successful payment, or automatically cancel the booking, when visitor makes a payment cancellation.
bg_BG: Маркирайте тази отметка за автоматично одобряване на резервации, когато посетителят е  направил успешно плащане или автоматично да се анулира резервацията, когато посетителят е отказал плащането.

en: Check this box to delete all booking data when you uninstal this plugin.
bg_BG: Маркирайте за изтриване на данните за резерваци след деинсталиране на този плъгин.

en: Check this box to display a legend of dates below the booking calendar.
bg_BG: Маркирай за показване на легенда за датите под календара.

en: Check this box to display booking details with a tooltip, when mouse hovers over each day on the calendar(s). %sIts works only for bookings for specific timeslot(s)!%s
bg_BG: Изберете този бокс за да показвате цената за ден в подсказката когато преминавате с мишката върху всяка клетка от календара(ите).%s Работи само за резервации за специфични времеви слотове !%s

en: Check this box to display the available number of booking resources with a tooltip, when mouse hovers over each day on the calendar(s).
bg_BG: Маркирайте, за да се показват наличните ресурси като подсказка. Подксазката се появява, когато се постави курсора на мишката върху отделен ден от календара.

en: Check this box to display today date number in legend cells.
bg_BG: Поставете отметка в това квадратче, за да покажете днешната дата в легендите.

en: Check this box to dissable reservations, which can be stored in different booking resources.
bg_BG: Отметка за забрана на резервации, които могат да са запазени в различни резервационни ресурси.

en: Check this box to show Reference Text Box
bg_BG: Изберете този бокс за да покажете референтен текстов прозорец

en: Check this box to show search results on other page
bg_BG: Маркирайте тази отметка, за да се покажат резултатите от търсенето на друга страница

en: Check this box, if you want to %sre-check if the selected dates available during submitting booking%s.
bg_BG: Маркирайте, ако да %sе провери отново, по време на записа на резервацията, дали избраните дати са налични%s.

en: Check this box, if you want to %sset any days as available%s in calendar. Your visitors will be able to make %sunlimited bookings per same date(s) in calendar and do not see any booked date(s)%s of other visitors.
bg_BG: Маркирайте, ако искате да %sнаправите някои дни налични%s в календара. Вашите гости ще могат да правят %sнеограничен брой резервации за едни и същи дати ит календара и да не виждат датите%s на резервация на другите посетители.

en: Check this checkbox to %sactivate%s auto approve of all new pending bookings.
bg_BG: Маркирайте, за %sактивиране%s на автоматично одобряване на всички нови чакащи резервации.

en: Check this checkbox to activate auto approve of all bookings %sduring import from external source(s)%s.
bg_BG: Поставете отметка в това квадратче, за да активирате автоматичното одобрение на всички резервации% s докато  импортирате от външен източник (и)% s.

en: Check this checkbox to activate auto approve of booking, %sif booking was made in admin panel%s.
bg_BG: Поставете отметка в квадратчето за отметка, за да активирате автоматичното одобрение на резервацията,%s ако резервацията е направена през административния панел% s.

en: Check this checkbox to activate auto approve of booking, %swhen cost of booking is zero%s.
bg_BG: Поставете отметка в квадратчето за отметка, за да активирате автоматичното одобрение на резервацията,%sкогато цена на резервацията е нула% s.

en: Check this option, to remove last selected day of saving to booking.
bg_BG: Маркирайте тази опция, за да премахнете последния избран ден от записването до резервацията.

en: Check this option, to show change over days as triangles.
bg_BG: Маркирайте тази опция, за да покажете промяната в дните като триъгълници.

en: Check this option, to use check in/out time during booking process.
bg_BG: Изберете тази опция, за да използвате времето за пристигане/заминаване по време на процеса на резервацията.

en: Check unavailable days in calendars. This option will overwrite all other settings.
bg_BG: Маркирайте неналичните в календара. Тази опция е по-силна и прави невалидни другите настройки.

en: Check-Out time
bg_BG: Час за напускане

en: Check-in
bg_BG: Настаняване

en: Check-in time
bg_BG: Време за настаняване

en: Check-out
bg_BG: Напускане

en: Checkbox
bg_BG: Място за отметка

en: Checkbox(es)
bg_BG: Поле(та) за отметка

en: Checking to prevent double booking, during submitting booking
bg_BG: Проверка за избягване дублирането на резервация, по време на запис

en: Child
bg_BG: Дете

en: Children
bg_BG: Деца

en: Choose email template.
bg_BG: Избери емайл шаблон.

en: Choose file
bg_BG: Изберете файл

en: Choose which format of email to send.
bg_BG: Изберете кой формат за имейл да изпратите.

en: Chose payment account
bg_BG: Изберете метода за разплащане

en: Chose payment mode
bg_BG: Изберете нетода за разплащане

en: City
bg_BG: Град

en: City (required)
bg_BG: Град (задължително)

en: Class
bg_BG: Клас

en: Clear booking resources selection
bg_BG: Изчисти селекцията на резервационните ресурси

en: Click APIs and make sure "Calendar API" is set to ON.
bg_BG: Натиснете APIs и се уверете, че "Calendar API" е включено.

en: Click Back to Profile Summary to return to the Profile after activating your listener.
bg_BG: Натиснете Обратно в профила за да се върнете в профила си след като сте активирали връзката.

en: Click Choose IPN Settings to specify your listeners URL and activate the listener.
bg_BG: Натисни Choose IPN Settings за да изберете URL na приемникa и да активирате връзката.

en: Click Instant Payment Notification Preferences in the Selling Preferences column.
bg_BG: Натисни Instant Payment Notification Preferences в колоната Selling Preferences.

en: Click MD5-Hash in the Security Settings section
bg_BG: Натиснете MD5-Hash в секцията за настройка на сигурността

en: Click Profile on the My Account tab.
bg_BG: Натиснете Профил в таба Моят профил.

en: Click Receive IPN messages (Enabled) to enable your listener.
bg_BG: Натиснете Receive IPN messages (Enabled) за да активирате връзката.

en: Click Save.
bg_BG: Натиснете Запиши.

en: Click Settings under Account in the main menu on the left
bg_BG: Натиснете Настройки под Акаунт в главното меню в ляво

en: Click Submit
bg_BG: Натиснете Изпрати

en: Click Website Payment Preferences in the Seller Preferences column.
bg_BG: Натиснете Website Payment Preferences в колоната Seller Preferences.

en: Click the "Share this Calendar" link.
bg_BG: Натиснете връзката  "Сподели този календар".

en: Click the Profile subtab.
bg_BG: Натиснете Profile subtab.

en: Click the checkbox to make calendar public. Do not check the other option.
bg_BG: Маркирайте, за да направите календара публичен. Не избирайте друга опция.

en: Click to toggle
bg_BG: Кликнете, за да превключите

en: Close
bg_BG: Затвори

en: Code Example
bg_BG: Пример за код

en: Collapse Advanced Toolbar
bg_BG: Свиване на разширената лента с инструменти

en: Columns
bg_BG: Колони

en: Comma
bg_BG: Запетая

en: Completed
bg_BG: Завършени

en: Completely Delete
bg_BG: Напълно изтриване

en: Conditional Dates Filter
bg_BG: Филтър за условни дни

en: Conditions
bg_BG: Условия

en: Confgure ULR feed(s) at this settings page.
bg_BG: Конфигурирайте  URL фийд на тази страница с настройки.

en: Configuration
bg_BG: Конфигурация

en: Configuration in several languages
bg_BG: Конфигурация на няколко езика

en: Configuration of availability for booking resources
bg_BG: Конфигуриране на наличността за резервиране на ресурси

en: Configure
bg_BG: Конфигуриране

en: Configure ULR feed(s) at this settings page.
bg_BG: Конфигурирайте ULR емисиите на тази страница с настройки.

en: Configure additional cost, which depend from selection of selectbox(es) and checkbox(es).
bg_BG: Конфигуриране на допълнителни разходи, които зависят от избор на селектбокс(ове) и чекбокс(ове).

en: Configure booking %sSettings%s.
bg_BG: Конфигурирай резервациите %sSettings%s.

en: Configure booking details summary above the payment form
bg_BG: Конфигурирайте обобщената информация за резервациите над формуляра за плащане

en: Configure predefined set of your %sForm Fields%s.
bg_BG: Конфигурирай предефинирания набор от полета %sForm Fields%s.

en: Configure your predefined %sEmail Templates%s.
bg_BG: Конфигурирай предефинираня шаблон за %sEmail Templates%s.

en: Connection Error
bg_BG: Грешка във връзката

en: Contact email
bg_BG: За контакти

en: Content
bg_BG: Съдържание

en: Content of Booking Fields
bg_BG: Съдържание на полетата за резервиране

en: Content of booking fields data for email templates (%s-shortcode) and booking listing page
bg_BG: Съдържание на полетата с резервацията за email шаблона (%s-shortcode) и страницата със списъка с резервации

en: Copy and paste this shortcode into the form at left side
bg_BG: Копирайте и поставете този кратък номер във формата от лявата страна

en: Copy to admin
bg_BG: Копирай до администратора

en: Copy(ies)
bg_BG: Копие/Копия

en: Cost
bg_BG: Цена

en: Cost Correction Field
bg_BG: Поле за корекция на разходите

en: Cost Fields
bg_BG: Полета за разходи

en: Cost Hints
bg_BG: Съвети за разходите

en: Cost Title
bg_BG: Заглавие на цената

en: Cost is not correct. It must be greater than 0
bg_BG: Цената е невалидна. Тя трябва да е по-голяма от 0

en: Cost of the booking for the selected dates only.
bg_BG: Цена на резервацията само за избраните дни.

en: Cost saved successfully
bg_BG: Цената е записана успешно

en: Cost setings at %stop have higher priority%s than other costs of same type at the %sbottom%s of the list.
bg_BG: Зададената цена в %stop има по висок приоритет от %s другите цени от същият тип зададени в %sbottom%s на списъка.

en: Cost:
bg_BG: Цена:

en: Costs
bg_BG: Разходи

en: Costs and Rates
bg_BG: Цени и ставки

en: Costs and Rates Settings
bg_BG: Настройки на цените и ставките

en: Country
bg_BG: Държава

en: Country (required)
bg_BG: Държава (задължително)

en: Country List
bg_BG: Списък с държави

en: Coupon
bg_BG: Код за отстъпка

en: Coupon Code
bg_BG: Код на купона

en: Coupon discount value of the booking.
bg_BG: Купонната отстъпка от резервацията.

en: Coupons
bg_BG: Купони

en: Create
bg_BG: Създай

en: Create conditional days filter
bg_BG: Създай филтър за условни дни

en: Create dates filter
bg_BG: Създай филтър по дни

en: Create new form
bg_BG: Създай нова форма

en: Created
bg_BG: Създадена

en: Creation
bg_BG: Създавабе

en: Currency
bg_BG: Валута

en: Currency Position
bg_BG: Позиция на валута

en: Currency format
bg_BG: Формат на валутата

en: Currency symbol
bg_BG: Текущ символ

en: Current dates
bg_BG: Настоящи дати

en: Current day
bg_BG: Текущия ден

en: Current month
bg_BG: Текущ месец

en: Current version
bg_BG: Настояща версия

en: Current week
bg_BG: Текуща седмица

en: Custom
bg_BG: Персонализиран

en: Custom Forms
bg_BG: Персонализирани формуляри

en: Custom button title
bg_BG: Персонализирано заглавие на бутона

en: Customer Email
bg_BG: Emajl на клиента

en: Customization of additional cost, which depend from form fields
bg_BG: Персонализиране на допълнителните разходи, които зависят от полета на формата

en: Customization of email template, which is sending after modification of booking
bg_BG: Персонализиране на шаблона за email, който се изпраща при редактиране на резервация

en: Customization of email template, which is sending to Admin after new booking
bg_BG: Персонализиране на шаблона за email, който се изпраща на администратора след нова резервация

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after Cancellation of booking
bg_BG: Персонализиране на шаблона за email, който се изпраща на посетителя след отказ на резервация

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after approval of booking
bg_BG: Персонализиране на шаблона за email, който се изпраща на посетителя след одобрение на резервация

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after new booking
bg_BG: Персонализиране на шаблона за email, който се изпраща на посетителя след нова резервация

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after payment request
bg_BG: Персонализиране на шаблона за email, който се изпраща на посетителя след искане за плащане

en: Customization of email template, which is sending to Visitor, when booking status is set to Pending
bg_BG: Персонализирането на шаблона за електронна поща, което изпраща на посетител, при състояние на резервацията е зададено на Чакащо

en: Customization of email template, which is sent after modification of booking
bg_BG: Персонализиране на шаблона за email, който се изпраща при редактиране на резервация

en: Customization of email template, which is sent to Visitor after Cancellation of booking
bg_BG: Персонализиране на шаблона за email, който се изпраща на посетителя след отказ на резервация

en: Customization of email template, which is sent to Visitor after approval of booking
bg_BG: Персонализиране на шаблона за email, който се изпраща на посетителя след одобрение на резервация

en: Customization of email template, which is sent to Visitor, when booking status is set to Pending
bg_BG: Персонализирането на шаблона за имейли, което се изпраща на посетител, при състояние на резервацията е зададено на Чакащо

en: Customization of rates, valuation days cost and deposit amount
bg_BG: Настройки на ставките, остойностените дни и сумата на депозита

en: Customization of synchronization with Google Calendar
bg_BG: Персонализиране на синхронизацията с Google календар

en: Customizaton of Form Fields
bg_BG: Персонализиране на полетата на формуляри

en: Customizaton of Payment
bg_BG: Персонализиране на плащането

en: Customizaton of Season Filters
bg_BG: Персонализиране на сезонните филтри

en: Customizaton of booking resources
bg_BG: Персонализиране на резервационните ресурси

en: Czech Koruna
bg_BG: Чешка Куна

en: DEFERRED
bg_BG: ОТСРОЧЕНО

en: DESC
bg_BG: НИЗХОДЯЩ

en: Danish Krone
bg_BG: Датска Крона

en: Data
bg_BG: Данни

en: Date Format
bg_BG: Форам на Дата

en: Dates
bg_BG: Дати

en: Dates and Times Hints
bg_BG: Съвети за дата и час

en: Dates view
bg_BG: Представяне на датите

en: Day
bg_BG: Ден

en: Days selection number
bg_BG: Брой избрани дни

en: Deactivate
bg_BG: Деактивирай

en: Dear %sMake your payment %s directly into our bank account. %sPlease use your Booking ID %s as the payment reference! %s %s: %s %s: %s %s: %s %s: %s
bg_BG: Уважаеми %sНаправете вашето плащане%s директно в нашата банкова сметка. %sМоля, уверете се, че уникалния номер%s на вашата резервация е посочен в плащането! %s %s: %s %s: %s %s: %s %s: %s

en: Dear %sPay in cash %s for your booking %s on check in %sFor reference your booking ID: %s
bg_BG: Уважаеми %sплащане в брой %s за вашата резервация %s с пристигане %sза референтен номер на резервацията: %s

en: Dec
bg_BG: Дек

en: December
bg_BG: Декември

en: Decline
bg_BG: Отхвърлено

en: Default
bg_BG: По подразбиране

en: Default Form
bg_BG: Форма по подразбиране

en: Default Form Templates
bg_BG: Шаблон по подразбиране за форма

en: Default Locale
bg_BG: Стандартен локал

en: Default booking admin page
bg_BG: Административна страница за резрервации по подразбиране

en: Default booking resource
bg_BG: Ресурс по подразбиране

en: Default calendar view mode
bg_BG: Изглед на календара по подразбиране

en: Default color
bg_BG: Дефолтен цвят

en: Default form
bg_BG: Форма по подразбиране

en: Default settings for retrieving events
bg_BG: Настройки по подразбиране за получаване на събития

en: Default toolbar tab
bg_BG: Табулация по подразнбиране в лентата с инструменти

en: Default value
bg_BG: Стойност по подразбиране

en: Define date for booking
bg_BG: Определете дата за резервация

en: Define preselected resource.
bg_BG: Определете предварително избран ресурс.

en: Delete
bg_BG: Изтрий

en: Delete booking data, when plugin deactivated
bg_BG: Изтриване на данните за резерваци след деактивиране

en: Delete data
bg_BG: Изтрий данните

en: Delete selected booking form
bg_BG: Изтрий избраната форма за резервации

en: Delete selected booking(s)
bg_BG: Изтрий избраните резервации

en: Delete selected bookings
bg_BG: Изтрий избраните резервации

en: Delete settings
bg_BG: Изтрий настройките

en: Delete template
bg_BG: Изтрий шаблона

en: Delete your previously saved default filer template!
bg_BG: Изтриване на записания по-рано шаблон по подразбиране за филтър!

en: Deleted
bg_BG: Изтрий

en: Deleting
bg_BG: Изтриване

en: Demo
bg_BG: Демо

en: Denied
bg_BG: Отказана

en: Deposit
bg_BG: Депозит

en: Deposit amount
bg_BG: Сума на депозита

en: Deposit payment total
bg_BG: Депозит

en: Deposit type
bg_BG: Вид на депозита

en: Description
bg_BG: Описание

en: Details
bg_BG: Описание

en: Developer Test
bg_BG: Тест за разработчици

en: Different form fields, for the different week days
bg_BG: Различни полета от формата за различни дни от седмицата

en: Different time slots, for the different week days
bg_BG: Различни  времеви интервали за различните дни от седмицата

en: Disable Bootstrap loading on Back-End
bg_BG: Забрана Bootstrap зареждане във бекенд-а

en: Disable Bootstrap loading on Front-End
bg_BG: Забрана на Bootstrap зареждане във Front-End

en: Disable bookings in different booking resources
bg_BG: Забрана на резервации в различни резервационни ресурси

en: Discount
bg_BG: Отстъпка

en: Discount Coupon field
bg_BG: Поле за купон за отстъпка

en: Dismiss
bg_BG: Отхвърли

en: Display tooltip on calendar(s) to show availability based on total (fixed) number of visitors for the resource, which can be at free booking resource items.
bg_BG: Показване на подсказка на календара (календарите) за наличността, базирана на общия (фиксиран)  брой гости за ресурса, който може да бъде от свободните ресурси за резревация.

en: Do not show payment form, after submit booking form
bg_BG: Не показвайте формуляр за плащане след изпращане на формуляр за резервация

en: Do you really want
bg_BG: Наистина ли искате

en: Do you really want to delete selected booking form ?
bg_BG: Наистина ли искате да изтриете тази форма за резервации?

en: Do you really want to delete selected booking(s) ?
bg_BG: Наистина ли искате да изтриете избраните резервации?

en: Do you really want to delete this booking ?
bg_BG: Наистина ли искате да изтриете избраната резервация?

en: Do you really want to do this ?
bg_BG: Наистина ли искате да направите това?

en: Do you really want to set booking as pending ?
bg_BG: Наистина ли искате да смените тези резервации на чакащи?

en: Done
bg_BG: Готово

en: Dot
bg_BG: Точка

en: Download
bg_BG: Изтегляне

en: Download the CSV file of exported booking data
bg_BG: Изтегляне на CSV  файл с експортирани данни за резервации

en: Drop Down
bg_BG: Падащо меню

en: Duplicate Booking
bg_BG: Дублирай резервация

en: Duration Time
bg_BG: Продължителност

en: Duration Time - Drop Down list
bg_BG: Продължителност -  - Избор от списък

en: Each day
bg_BG: Всеки ден

en: Early / Late
bg_BG: Рано / Късно

en: Early / Late Booking
bg_BG: Ранни / късни резервации

en: Edit
bg_BG: Редактирай

en: Edit Booking
bg_BG: Редактирай резервация

en: Edit Note
bg_BG: Редактирай бележка

en: Email (required)
bg_BG: Email (задължително)

en: Email Address
bg_BG: Емайл адрес

en: Email Address will be used in the FROM field of response to Visitor.
bg_BG: Имейл адресът ще бъде използван в полето Отговор на посетителя.

en: Email Body Background Color
bg_BG: Цвета на основния текст за емайл шаблони

en: Email Body Text Colour
bg_BG: Цвят на текста на електронната поща

en: Email Field
bg_BG: Поле за имейл

en: Email Footer Text
bg_BG: Емайл фоотер текст

en: Email Heading
bg_BG: Емайл заглавие

en: Email Styles
bg_BG: Имейл стилове

en: Email copy to
bg_BG: Изпратете копие по имейл до

en: Email different from website DNS, its can be a reason of not delivery emails. Please use the email withing the same domain as your website!
bg_BG: Имейл, различен от DNS на уебсайта, може да е причина да не се изпращат имейли. Моля, използвайте имейла, свързан със същия домейн, като Вашия уебсайт!

en: Email for getting report for %sinvalid%s transactions.
bg_BG: Email за отчет за %sinvalid%s транзакции.

en: Email for getting report for %ssome errors in  verification process%s.
bg_BG: Email за отчет при %ssome errors in  verification process%s.

en: Email for getting report for %sverified%s transactions.
bg_BG: Email за отчет за %sverified%s транзакции.

en: Email format
bg_BG: Имейл формат

en: Email had not sent. Some error occuered.
bg_BG: Имейл не е изпратен. Възникна грешка.

en: Email is sending to Admin after creation of booking.
bg_BG: Имейлът се изпраща до администратора след създаването на резервацията.

en: Email is sending to Visitor after Approval of booking.
bg_BG: Имейл изпраща до посетителя след одобрение на резервацията.

en: Email is sending to Visitor after Canceling of booking (moved to  trash).
bg_BG: Имейлът се изпраща на посетител след отмяна на резервацията (преместен в кошчето).

en: Email is sending to Visitor after Deleting of booking.
bg_BG: Имейлът се изпраща на посетител след изтриване на резервацията.

en: Email is sending to Visitor after Editing of booking.
bg_BG: Имейлът се изпраща на посетителя след редактиране на резервацията.

en: Email is sending to Visitor after booking set as Pending.
bg_BG: Имейлът се изпраща на посетителя след извършване на резервацията като Чакащ.

en: Email is sending to Visitor after creation of booking.
bg_BG: Имейлът се изпраща на посетителя след създаването на резервацията.

en: Email is sent to Visitor after Approval of booking.
bg_BG: Името се изпраща на посетителя след одобрение на резервацията.

en: Email is sent to Visitor after Canceling of booking (moved to  trash).
bg_BG: Имейлът се изпраща на посетител след отмяна на резервацията (преместен в кошчето).

en: Email is sent to Visitor after Deleting of booking.
bg_BG: Името се изпраща на посетител след изтриване на резервацията.

en: Email is sent to Visitor after Editing of booking.
bg_BG: Имейл се изпраща на посетител след редактиране на резервацията.

en: Email is sent to Visitor after booking set as Pending.
bg_BG: След като резервацията е зададена като Чакаща, имейлът се изпраща на посетителя.

en: Email is sent to visitor after cancelling of booking (moved to trash).
bg_BG: Имейл се изпраща на посетител след отмяна на резервацията (преместен в кошче).

en: Email sent to
bg_BG: Имейлът е изпратен до

en: Email template
bg_BG: Емайл шаблон

en: Email templates, which use shortcodes: %s, will be linked to this page
bg_BG: Имейл шаблони, които използват кодове: %s, ще бъдат свързани с тази страница

en: Email with  Payment Request which is sending to Visitor.
bg_BG: Имейл с искане за плащане, което се изпраща до посетителя.

en: Email with  Payment Request which is sent to Visitor.
bg_BG: Имейл с искане за плащане, което се изпраща до посетител.

en: Emails
bg_BG: Имейли

en: Emails Settings
bg_BG: Настройки на имейл

en: Emails sending
bg_BG: Изпращане на имейли

en: Enable / Disable
bg_BG: Включи/Изключи

en: Enable / disable sending copy of this email notification to admin
bg_BG: Активирайте / деактивирайте изпращането на копие от това известие по имейл до администратора

en: Enable / disable sending email(s) to additional addresses
bg_BG: Включи/изключи изпращане на емайл(и) до допълнителни адреси

en: Enable this email notification
bg_BG: Включи тази емайл функция

en: Enable this payment gateway
bg_BG: Активирайте тази платежен портал

en: Enabled
bg_BG: Включено

en: End Time
bg_BG: Краен час

en: End Time - Drop Down list
bg_BG: Краен час -  - Избор от списък

en: End Time - Text field
bg_BG: Краен час - текстово поле

en: End Time is invalid. The date or time may be booked, or already in the past. The End Time may also be earlier that the start time, if only 1 day was selected! Please choose another date or time.
bg_BG: Краят на периода е невалиден. Датата или часа може да са резервирани или са в миналото. Също така, крайния момент може да е преди началния, ако е избран само един ден! Моля изберете друга дата или час.

en: End of current month
bg_BG: Край на текущия месец

en: English and French translation
bg_BG: Английски и Френски превод

en: Enter %s in text field.
bg_BG: Въведете %s в текстовото поле.

en: Enter Keyword here
bg_BG: Въведете ключовите думи тук

en: Enter URL to .ics feed
bg_BG: Моля въведете линк за генериране на .ics новини

en: Enter a title for the Reference text box (i.e. Your email address). Visitors will see this text.
bg_BG: Въведете заглавието на референтния текстов прозорец (например вашия email адрес). Потребителите ще виждат този текст.

en: Enter additional cost in formats:
bg_BG: Въведете допълнителна цена във формат:

en: Enter coupon code.
bg_BG: Въведете кода на купона.

en: Enter date / time
bg_BG: Въведете дата/час

en: Enter dropdown options. One option per line.
bg_BG: Опции за dropdown (падащ списък са възможност за избор). Една опция на ред.

en: Enter fixed amount for each selected day
bg_BG: Въведете фиксирана сума за всеки избран ден

en: Enter fixed cost
bg_BG: Въведете фиксирана цена

en: Enter main heading contained within the email notification.
bg_BG: Въведете главната позиция, съдържаща се в известието по имейл.

en: Enter maximum number of times, when coupon is applicable.
bg_BG: Въведете максималния брой пъти, когато купон е приложимо.

en: Enter minimum booking cost, when coupon is applicable.
bg_BG: Въведете минимална цена на резервацията, когато купона е валиден.

en: Enter name of booking resource
bg_BG: Име на ресурс

en: Enter number of fixed or percentage savings.
bg_BG: Въведете фиксирано число или процент за отстъпката.

en: Enter percentage as additional sum, which is based only on original cost and not full sum
bg_BG: Въведете процент като допълнителна сума, която се основава само на първоначалната себестойност, а не на пълна сума

en: Enter percentage of the entire booking
bg_BG: Въведете процент от цялата резервацията

en: Enter relative URLs of pages, where you have Booking Calendar elements (booking forms or availability calendars). Please enter one URL per line. Example: %s
bg_BG: Въведете относителни URL адреси на страниците, в които имате елементи  на Календара за резервации (форми за резервация или календари за наличностите). Моля, въведете един URL на ред. Пример:%s

en: Enter seasonal rate(s) (cost diference in %s from standard cost %s or a fixed cost) of the booking resource (%s) or %sAdd a new seasonal filter%s
bg_BG: Задайте сезанни ставка(и) (разлика в цената в  %s от стандартната цена %s или фиксирана цена) за резервационния ресурс (%s) или %sAdd нов сезонен филтър%s

en: Enter text contained within footer of the email notification
bg_BG: Въведете текста, съдържащ се в долния колонтитул на известието по имейл

en: Enter the %sTime%s using the text field.
bg_BG: Въвдете %sВреме%s като използвате текстовото поле.

en: Enter the service name or the reason for the payment here.
bg_BG: Въведете името на услугата или причината за плащането тук.

en: Enter the title of the payment button
bg_BG: Въведете заглавие на бутона за плащане

en: Enter this value
bg_BG: Въведете тази стойност

en: Enter your iDEAL Merchant ID
bg_BG: Въведете своя iDEAL ИН на търговеца

en: Enter your iDEAL Merchant Key.
bg_BG: Въведете своя iDEAL ключ на търговеца.

en: Enter your iPay88 Merchant Code.
bg_BG: Въведете iPay88 код на търговеца.

en: Enter your iPay88 Merchant Key.
bg_BG: Въведете вашия iPay88 търговски ключ.

en: Enter your phone number
bg_BG: Въведете телефонния си номер

en: Error
bg_BG: Грешка

en: Error IPN
bg_BG: Грешен IPN

en: Error!
bg_BG: Грешка!

en: Error! Please reset your check-in/check-out dates above.
bg_BG: Грешка! Моля, нулирайте датите за настаняването / напускането по-горе.

en: Euros
bg_BG: Евро

en: Even if visitor selects the booked timeslot, system will not allow them to make the booking.
bg_BG: Дори и госта да избере резервиреан времеви интервал, системата няма да му позволи да направи резервацията.

en: Event Description (optional field)
bg_BG: Описание на събитието (опционално поле)

en: Event Title
bg_BG: Заглавие на събитието

en: Events Import
bg_BG: Импортиране на събития

en: Every
bg_BG: Всеки

en: Example
bg_BG: Пример

en: Example #1: %s - start French translation section
bg_BG: Пример # 1:%s - започнете раздел Френски превод

en: Example #2: "%s" - English and French translation of some message
bg_BG: Example #2: "%s" - Английски и френски превод на едно и също съобщение

en: Example:
bg_BG: Пример:

en: Example: %s - %s"United States"%s is selected by default.
bg_BG: Пример: %s - %s"България"%s е избрана по подразбиране.

en: Example: %s - custom number of visitor selections"
bg_BG: Пример :%s - персонализиране на избора за брой посетители "

en: Example: %s.
bg_BG: Пример: %s.

en: Example: %sMake booking here%s
bg_BG: Пример: %sНаправете вашата резервация тук%s

en: Examples
bg_BG: Примери

en: Exist
bg_BG: Съществува

en: Expand Advanced Toolbar
bg_BG: Разгънете Разширени ленти с инструменти

en: Expiration
bg_BG: Изтичане

en: Expiration Date
bg_BG: Дата на изтичане

en: Expired
bg_BG: Изтекла

en: Explore Premium Features
bg_BG: Покажи Premium възможностите

en: Export
bg_BG: Експортирай

en: Export All
bg_BG: Експортирай всичко

en: Export All bookings to CSV format
bg_BG: Експортирай всички резервации в CSV формат

en: Export bookings
bg_BG: Експорт на резервации

en: Export only current page of bookings to CSV format
bg_BG: Експортирай само текущата страница от резервациите в CSV формат

en: Exporting booking data
bg_BG: Експортиране на данни за резервации

en: FAQ
bg_BG: Често задавани въпроси

en: Failed
bg_BG: Неуспешен

en: Feb
bg_BG: Фев

en: February
bg_BG: Февруари

en: Field Label
bg_BG: Етикет на полето

en: Fields %s(selectbox(es) and checkbox(es))%s are shown here automatically if they exist in the %sbooking form%s.
bg_BG: Полетата %s(селектбокс(ове) и чекбок(ове))%s се показват автоматично, ако съществуват в %sbooking form%s.

en: Fields Settings
bg_BG: Настройки на полетата

en: Filter Name
bg_BG: Име на филтъра

en: Filter bookings by booking dates
bg_BG: Филтрирайте резервациите по датите на резервацията

en: Filter tab
bg_BG: Табулация на филтрите

en: Filters
bg_BG: Филтри

en: Find Your Calendar ID
bg_BG: Намерете ID-то на вашия календар

en: First Name
bg_BG: Име

en: First Name (required)
bg_BG: Име (задължително)

en: First Name(s)
bg_BG: Първо име

en: First option in dropdown list.
bg_BG: Първа опция от списъка.

en: First option title
bg_BG: Заглавие на първата опция

en: Follow these steps to configure it:
bg_BG: Следвайте следвщите стъпки за да го конфигурирате:

en: Footer
bg_BG: Долна част (Footer)

en: For
bg_BG: От

en: For example, a URL to your site that displays a %s"Thank you for the payment"%s.
bg_BG: Примерно, URL към вашия сайт, където се показва %s"Благодарим Ви за плащането"%s.

en: For example, if the original cost of the booking is %s, then after applying additional costs the total cost will be folowing
bg_BG: Например, ако оригиналната цена на резервацията е %s, след прилагането на допълнителната цена, крайната цена ще е следната

en: For example, the URL to your website that displays a %s"Payment Canceled"%s page.
bg_BG: Примерно, страницата от вашия сайт показва %s"Плащането е отказано"%s page.

en: For example: "You have a new reservation %s on the following date(s): %s Contact information: %s You can approve or cancel this booking at: %s Thank you, Reservation service."
bg_BG: Пример:  "Вие имате нова резервация %s на следнита дати : %s Информация за контакт: %s Вир можете да одобрите или да откажете тази резервация на:  %s  Благодарим Ви, отдел резервации ."

en: For more information about configuring Relay Response in the Merchant Interface, please see the %sMerchant Integration Guide%s
bg_BG: За повече информация относно конфигурирането Relay Response в търговския интерфейс, моля вижте %sMerchant Integration Guide%s

en: For more information:
bg_BG: За повече информация:

en: For the Return URL, enter the Return URL from PayPal on your site for successfull payment.
bg_BG: За да се връщане на URL адрес, напишете адреса от PayPal във вашия сайт за успешно плащане.

en: Form
bg_BG: Форма

en: Form Field
bg_BG: Поле на формуляр

en: Form Field Configuration
bg_BG: Конфигурацията на полето за формуляри

en: Form Template
bg_BG: Шаблон на формуляра

en: Form and calendar are centered
bg_BG: Формуляр и календар са центрирани

en: Form at right side of calendar
bg_BG: Формуляр от дясната страна на календара

en: Form fields
bg_BG: Полета на формата

en: Form for dark background
bg_BG: Формуляр за тъмен фон

en: Form under calendar
bg_BG: Формуляр под календара

en: Found: %s booking forms inside of posts or pages
bg_BG: Намерени: %s форми за резервация в страниците и постовете

en: Fr
bg_BG: Пт

en: Fraud
bg_BG: Измама

en: Fri
bg_BG: Пет

en: Friday
bg_BG: Петък

en: From
bg_BG: От

en: Full cost of the booking
bg_BG: Обща цена на резервацията

en: Full cost of the booking.
bg_BG: Крайна цена на резервацията.

en: Gateway
bg_BG: Портал

en: General
bg_BG: Основно

en: General Information
bg_BG: Основна Информация

en: General Settings
bg_BG: Основни настройки

en: Generate Tag
bg_BG: Генериране на таг

en: Generate tag
bg_BG: Генериране на маркер

en: Generating columns
bg_BG: Генерирай колони

en: Generating content of file
bg_BG: Генерира се файл

en: Get Started
bg_BG: Започни сега

en: Getting Started
bg_BG: Започни сега

en: Give your project a name and click "Create".
bg_BG: Задайте име на проекта и натиснете "Създай".

en: Go
bg_BG: Отиди

en: Go to Google Developer Console: %s.
bg_BG: Отидете на конзолата Google Developer Console: %s.

en: Google API Key
bg_BG: Ключ за Google API

en: Google Calendar
bg_BG: Google календар

en: Google Calendar - General Settings
bg_BG: Google календар - Основни настройки

en: Google Calendar ID
bg_BG: Google календар ID

en: Guests
bg_BG: Гости

en: HTML tags is accepted.
bg_BG: HTML таговете са разрешени.

en: Have a questions?
bg_BG: Имате въпроси?

en: Header / Footer
bg_BG: Емайл хеадър/фоотер текст

en: Help
bg_BG: Помощ

en: Help Info
bg_BG: Помощтна информация

en: Help and info notices
bg_BG: Съобщения за помощ и информация

en: Hide
bg_BG: Скрий

en: Hide Children Resources
bg_BG: Скрий детските ресурси

en: Hide advanced settings
bg_BG: Скриване на разширените настройки

en: Hide advanced settings of JavaScript loading
bg_BG: Скрии разширени настройки за JavaScript зареждане

en: Hide season filters
bg_BG: Скрий сезонните филтри

en: Hide settings of powered by notice
bg_BG: Скрии съобщение Поддържан от

en: High season
bg_BG: Висок сезон

en: Hints
bg_BG: Съвети

en: Hints for your form
bg_BG: Съвети за вашата форма

en: Hong Kong Dollar
bg_BG: Хон Конгски долар

en: Horizontal Search Form Template
bg_BG: Хоризолнтална форма за онлайн търсене

en: How it works
bg_BG: Как работи

en: How to start export of .ics feeds (files)?
bg_BG: Как да започнем експорта на .ics новини (файлове)?

en: How to start import of .ics feeds (files)?
bg_BG: Как да започнете импортирането на .ics новини (файлове)?

en: Hungarian Forint
bg_BG: Унгарски Форинт

en: I Accept term and conditions
bg_BG: Съгласен съм с условията

en: ID of booking
bg_BG: Идентификационен номер на резервацията

en: ID of booking resource.
bg_BG: ИН на резервния ресурс.

en: ID of booking resources
bg_BG: Идентификационен номер на резервните ресурси

en: ID or Title
bg_BG: ИД или заглавие

en: If empty then title defined as WordPress
bg_BG: Ако празно след това заглавието е дефинирано като WordPress

en: If not supplied then the description as configured in the administration/management portal section will be used. If the option %s is selected then the configured description will always be applied.
bg_BG: Ако не се достави, тогава ще бъде използвано описанието, конфигурирано в секцията за администрация / управление. Ако опцията% s е избрана, тогава конфигурираното описание винаги ще бъде приложено.

en: If you accept %scash payment%s, you can write details about it here
bg_BG: Ако приемате %sплащане в бройt%s, можете да видите повече детайли тук

en: If you check this option, all booking data will be deleted when you uninstall this plugin. Do you really want to do this?
bg_BG: Ако изберет тази опция, когато деинсталирате този плъгин, всички данни за резервации ще бъдат изтрити завинаги. Наистина ли искате да направите това?

en: If you do not see search results at front-end side of your website, please check troubleshooting instruction %shere%s
bg_BG: Ако не виждате резултатите от търсенето в клиентската част на Вашият сайт, моля разгледайте инструкциите за отстраняване на проблеми %shere%s

en: If you have inserted import shortcodes from %s, then  you can configure your CRON for periodically access these pages and import .ics feeds.
bg_BG: Ако сте въвели кратки кодове за импортиране от% s, можете да конфигурирате CRON за периодичен достъп до тези страници и импортиране на .ics емисии.

en: If you have no account on this system, please sign up for a %sdeveloper test account%s to obtain an API Login ID and Transaction Key. These keys will authenticate requests to the payment gateway.
bg_BG: Ако нямате акаунт в тази ситема, моля впишете се за %sdeveloper test account%s за да получите API Login ID и Transaction Key. Този ключ ще оторизира заявките ви към платежния портал.

en: If you have no account on this system, please visit %s to create one.
bg_BG: Ако нямате регистрация в тази система, моля, посетете %s за да се регистрирате.

en: If you like %s please leave us a %s rating. A huge thank you in advance!
bg_BG: Ако искате% s, моля оставете ни% s рейтинг. Много Ви благодарим  предварително!

en: If you use this shortcode, %syou can not use any other time shortcodes%s in the form.
bg_BG: Можете да използвате този код, %sвие не можете да използвате други кодове%s за време във формата.

en: If you will get any difficulties or have a questions, please contact by email %s
bg_BG: Ако срещате някакви затруднения или имате въпроси свържете се с нас на email %s

en: Import
bg_BG: Импортиране

en: Import Google Calendar Events
bg_BG: Импортиране на събития от Google календар

en: Import Settings
bg_BG: Импортни настройки

en: Import events every
bg_BG: Импортирай събития всеки

en: Important
bg_BG: Важно

en: Important!
bg_BG: Важно!

en: Importing Feed
bg_BG: Импортиране на полета

en: In Trash
bg_BG: В кошчето

en: In the sidebar click on "APIs & auth".
bg_BG: В страничната лента натиснете на "APIs & auth".

en: In-Progress
bg_BG: В процес на извършване

en: Inactive User
bg_BG: Неактивен потребител

en: Incorrect date format
bg_BG: Некоректен формат за данни

en: Incorrect email field
bg_BG: Некоректно поле email

en: Indicate to the payment gateway that you would like to receive the transaction response to your site.
bg_BG: Посочете платежен портал, на който бихте искали да получите отговор на сделката към вашия сайт.

en: Info
bg_BG: Информация

en: Information
bg_BG: Информация

en: Inline Search Form Template
bg_BG: Шаблон за вграден формуляр за търсене

en: Inlinee Search Form Template
bg_BG: Подравнена шаблон за форма за онлайн търсене

en: Insert %s shortcode into  some post(s) or page(s). Check more info about this %sshortcode configuration%s
bg_BG: Въведете% s кратък код в някои публикации или страници. Проверете още информация за тази% s конфигурация за кратки кодове% s

en: Insert %s shortcode to prevent SPAM bookings.
bg_BG: Вмъкнете %s  кода, за да се предотвратят SPAM резервации.

en: Insert Shortcode
bg_BG: Вмъкни Кратък Код

en: Insert booking calendar
bg_BG: Постави календара за резервации

en: Insert booking form %sshortcode%s into your %sPost%s or %sPage%s
bg_BG: Поставете %sshortcode%s на резервационната форма във вашия  %sPost%s или %sPage%s

en: Insert file URL
bg_BG: Изберете адес към файл

en: Insert into page
bg_BG: Вкарай на страницата

en: Insert these shortcodes into form to %sshow info in real time %s(after selection of the dates in calendar or options in checkboxes or selectboxes)%s.
bg_BG: Поставете тези кратки кодове във формата, за да се %sпокаже информация в реално време%s (след избор на дати в календара или опциите)%s.

en: Install %s plugin.
bg_BG: Инсталирайте % sприставката.

en: Instant Payment Notification (IPN) is a message service that notifies you of events related to PayPal transactions
bg_BG: Instant Payment Notification (IPN) е система за съобщения, която ви информира за всяко събитие  свързано с PayPal транзакциите

en: Integration of %s payment system
bg_BG: Интегриране на платежната система% s

en: Integration of Bank Transfer payment system
bg_BG: Интегриране на система за плащане по банков път

en: Integration of Pay in Cash payment system
bg_BG: Интегриране на разплащателна за плащане  в брой

en: Integration of Paypal payment system
bg_BG: Интеграция с платежна система PayPal

en: Integration of Sage payment system
bg_BG: Интеграция с платежна система Sage

en: Integration of authorizenet payment system
bg_BG: Интегриране на разплащателна система authorizenet

en: Integration of iPay88 payment system
bg_BG: Интеграция с iPay88 платежна система

en: Interface of plugin is using %s currency. Specific payment gateway will use own currency in payment form without currency exchange! Its can be reason of wrong cost.
bg_BG: Интерфейсът на приставката използва% s валута. Специален портал за плащане ще използва собствена валута в разплащателна форма без обмяна на валута! Това може да е причина за погрешна цена.

en: Invalid
bg_BG: Невалидна

en: Invalid IPN
bg_BG: Невалиден IPN

en: Israeli New Shekel
bg_BG: Израелски Нов Шекел

en: Israeli Shekel
bg_BG: Израелски  Шекел

en: It works only in %ssingle day selection%s mode.
bg_BG: Работи само като възможност за %sизбро на един, единствен ден%s.

en: Its only show fixed payment details.
bg_BG: Показват се само фиксирани данни за плащане.

en: Its useful, if you need to import/export bookings from/to external websites, like %s
bg_BG: Полезно е, ако трябва да импортирате / експортирате резервации от / към външни уеб сайтове, като% s

en: Jan
bg_BG: Яну

en: January
bg_BG: Януари

en: Japanese Yen
bg_BG: Японска Йена

en: Jul
bg_BG: Юли

en: July
bg_BG: Юли

en: Jun
bg_BG: Юни

en: June
bg_BG: Юни

en: Keyword
bg_BG: Ключови думи

en: LIVE
bg_BG: В реалната среда (на живо)

en: Label
bg_BG: Етикет

en: Labels
bg_BG: Етикети

en: Language Sections
bg_BG: Секции Езици

en: Last Name
bg_BG: Фамилия

en: Last Name (required)
bg_BG: Фамилия (задължително)

en: Last name
bg_BG: Фамилия

en: Left
bg_BG: Ляво

en: Left with space
bg_BG: Ляво с място

en: Limit available days from today
bg_BG: Гранични налични дни, считано от днес

en: Live
bg_BG: На живо

en: Live Test
bg_BG: Live тест

en: Load JS and CSS files only on specific pages
bg_BG: Зареждане на JS и CSS файлове на специфични страници

en: Location
bg_BG: Местонахождение

en: Location:
bg_BG: Направление:

en: Log in to your PayPal account.
bg_BG: Влезте във вашия PayPal акаунт.

en: Log on to the Merchant Interface
bg_BG: Влвз в Търговския интерфейс

en: Make it %sexclusive%s
bg_BG: Направете го %sспециален (екслузивен)%s

en: Make payments with payPal - its fast, free and secure!
bg_BG: Платете с payPal  - бързо, безплатно и сигурно!

en: Malaysian Ringgit
bg_BG: Малайзийски Рингит

en: Malaysian Ringgits (only for Malaysian users)
bg_BG: Малаизийски Рингитс (само за малайзийски потребители)

en: Malformed
bg_BG: Неточна

en: Manage Users
bg_BG: Менажирайте потребители

en: Mar
bg_BG: Мар

en: March
bg_BG: Март

en: Mark as Unread selected bookings
bg_BG: Маркирай като непрочетени избраните резервации

en: Mark as read all bookings
bg_BG: Маркирай всички резервации като прочетени

en: Mark as read selected bookings
bg_BG: Маркирай като прочетени избраните резервации

en: Max visitors
bg_BG: Най-много посетители

en: Max. persons
bg_BG: Максимален брой гости

en: Maximum number
bg_BG: Максимален брой

en: Maximum number of usage
bg_BG: Максимален брой ползване

en: Maxlength
bg_BG: Максимална дължина

en: May
bg_BG: Май

en: Merchant Code
bg_BG: Код на търговеца

en: Merchant ID
bg_BG: ИН на търговеца

en: Merchant Key
bg_BG: Ключ на търговеца

en: Message title
bg_BG: Заглавие на съобщението

en: Mexican Peso
bg_BG: Мексиканско Песо

en: Middle
bg_BG: Посредата

en: Min
bg_BG: Минимум

en: Minimum Booking Cost
bg_BG: Минимална цена на резервацията

en: Minimum Cost
bg_BG: Минимален разход

en: Mo
bg_BG: Пн

en: Modified
bg_BG: Редактирано

en: Mon
bg_BG: Пон

en: Monday
bg_BG: Понеделни

en: Month
bg_BG: Месец

en: Months
bg_BG: Месеци

en: Move selected bookings to trash
bg_BG: Преместете селектираните резервации в кошчето

en: Move to trash
bg_BG: Премести в кошчето

en: Moved to trash
bg_BG: Премести в кошчето

en: Multipart
bg_BG: Многопластови

en: Multiple days
bg_BG: Няколко дни

en: My Profile – Connection
bg_BG: Моят профил- Свързване

en: My bookings
bg_BG: Мойте резервации

en: Name
bg_BG: Име

en: Navigate to your Google calendars.
bg_BG: Отидете във вашите Google календари.

en: Need even more functionality? Check %s higher versions %s
bg_BG: Трябват ви повече функционалности? Проверете %s higher versions %s

en: New
bg_BG: Нов

en: New (unverified) booking(s)
bg_BG: Нови (нерповерени) резервации

en: New Zealand Dollar
bg_BG: Ново заландски долар

en: New booking
bg_BG: Нова резервация

en: New booking(s) made today
bg_BG: Нови резервации направени днес

en: New bookings
bg_BG: Нови резервации

en: Next
bg_BG: Напред

en: Next 3 months
bg_BG: Следващите 3 месеца

en: Next 4 weeks
bg_BG: Следващи 4 седмици

en: Next 7 days
bg_BG: Следващите 7 дни

en: Next Steps
bg_BG: Следваща стъпка

en: Next day
bg_BG: Следващия ден

en: Next month
bg_BG: Следващ месец

en: Next week
bg_BG: Седваща седмица

en: No booking resources
bg_BG: Няма резервационни ресурси

en: No days
bg_BG: За никой от дните

en: No results found.
bg_BG: Няма намерени резултати.

en: No separator
bg_BG: Без разделител

en: None
bg_BG: Нищо

en: Norwegian Krone
bg_BG: Норвежка Крона

en: Not Completed
bg_BG: Незавършен

en: Not authed
bg_BG: Непотвърдена

en: Note
bg_BG: Забележка

en: Note!
bg_BG: Нищо!

en: Note:
bg_BG: Бележка:

en: Nothing Found
bg_BG: Нищо не е намерено

en: Nothing Found Message:
bg_BG: Съобщение, че нищо не е намерено:

en: Nothing found message
bg_BG: Нищо не е намерено

en: Nothing found.
bg_BG: Нищо не е намерено.

en: Nov
bg_BG: Нов

en: November
bg_BG: Ноември

en: Now
bg_BG: Сега

en: Now click on "Credentials" in the sidebar.
bg_BG: Сега натиснете "Акредитивни писма" от страничната лента.

en: Now copy the Calendar ID to use in the plugin settings in your WordPress admin. Make sure to %suse the Calendar ID only, not the entire XML feed URL%s.
bg_BG: Сега копирайте ID-то на календара, за да го използвате в настройките на хранилка в административната секцията на WordPress . Уверете се, че %sизползвате само ID-то на календара, а не целия XML %s.

en: Number of days to scroll
bg_BG: Брой дни за превъртане

en: Number of decimal points
bg_BG: Брой десетични точки

en: Number of months
bg_BG: Брой месеци

en: Number of months in one row
bg_BG: Брой месеци в един ред

en: Number of months to scroll
bg_BG: Брой месеци за превъртане

en: Number of selected days.
bg_BG: Брой избрани дни.

en: Number of selected nights.
bg_BG: Брой избрани нощи.

en: Number of usage
bg_BG: Брой на ползване

en: Oct
bg_BG: Окт

en: October
bg_BG: Октомври

en: Offset
bg_BG: Отместване

en: On each
bg_BG: За всеки

en: On the popup click the button "Server Key" and click "Create".
bg_BG: На прозореца, който ще се покаже натиснете "Ключ за Сървъра" и натиснете "Създаване".

en: One Value from %sOptions%s list
bg_BG: Една стойност от списъка с %sОпции%s

en: One Value from %sOptions%s list or term %s for selection of all checkboxes
bg_BG: Една стойност от списъка с %sопции%s или термин %s за избор на всички отметки

en: One option per line
bg_BG: Една опция на ред

en: One title per line
bg_BG: Едно заглавир на ред

en: Only Form
bg_BG: Само формуляр

en: Only availability calendar
bg_BG: Само Календар

en: Open in new window
bg_BG: Отвори в нов прозорец

en: Open the settings for the calendar.
bg_BG: Отворете основните настройки на календара.

en: Options
bg_BG: Опции

en: Or you can import .ics feed or file directly at current page.
bg_BG: Или можете да импортирате .ics новини или файла директно на текущата страница.

en: Order by
bg_BG: Подреди по

en: Order number
bg_BG: Номер на поръчка

en: Other
bg_BG: Друго

en: Other Hints
bg_BG: Други съвети

en: PAYMENT
bg_BG: ПЛАЩАНЕ

en: Page
bg_BG: Страница

en: Paid OK
bg_BG: Платена ОК

en: Parameters
bg_BG: Параметри

en: Parent
bg_BG: Родител

en: Partially booked
bg_BG: Чаастично резервиран

en: Partially booked item
bg_BG: Частично резервиран

en: Partially booked item - day, which is booked for the specific time-slot(s).
bg_BG: Частично резервиран - ден, в който има резервация за специфичен интервал от време.

en: Partially paid
bg_BG: Частично платен

en: Partially_Refunded
bg_BG: Частично възстановена сума

en: Pay
bg_BG: Плащане

en: Pay in Cash
bg_BG: Плащане в брой

en: Pay using %s payment service
bg_BG: Платете с %s платежнa услугa

en: Pay via
bg_BG: Плати чрез

en: Payment
bg_BG: Плащане

en: Payment Button type
bg_BG: Тип на бутана за плащане

en: Payment Description
bg_BG: Описание на плащането

en: Payment Gateways
bg_BG: Платежни портали

en: Payment Gateways - General Settings
bg_BG: Платежни портати - Общи настройки

en: Payment Options
bg_BG: Опции за плащане

en: Payment Settings
bg_BG: Настройки за плащане

en: Payment button title
bg_BG: Заглавие на бутона за плащане

en: Payment description at gateway website
bg_BG: Описание на плащането на порталния уебсайт

en: Payment failed
bg_BG: Неуспешно плащане

en: Payment for booking %s on these day(s): %s
bg_BG: Плащане на резервация %s за тези дни: %s

en: Payment method description that the customer will see on your payment page.
bg_BG: Описание на начина на плащане, които клиентът ще види на страницата за плащане.

en: Payment rejected
bg_BG: Плащането е отхвърлено

en: Payment request
bg_BG: Искане за плащане

en: Payment status
bg_BG: Статуса на плащането

en: Payment status updated by Mobile88 Admin(Fail)
bg_BG: Статуса на плащането е актуализиран от Mobile88 Admin(Fail)

en: Payments
bg_BG: Плащания

en: Paypal Email address to receive payments
bg_BG: Paypal Email адрес за получаване на плащанията

en: Pending
bg_BG: Чакаща

en: Pending booking(s)
bg_BG: Чакащи резервации

en: Pending item
bg_BG: Чакащ

en: Philippine Pesos
bg_BG: Филипинско Песо

en: Phone
bg_BG: Телефон

en: Placeholder
bg_BG: Заместител

en: Plain (without styles)
bg_BG: Базов(без стил)

en: Plain text
bg_BG: Обикновен текст

en: Please Select
bg_BG: Моля изберете

en: Please check more about configuration at  %sthis page%s
bg_BG: Моля, проверете повече за конфигурацията на% s тази страница % s

en: Please check more about this feature %shere%s.
bg_BG: Моля изберете повече възможности за този ресурс %sтук%s.

en: Please check more about this feature at  %sthis page%s
bg_BG: Моля изберете повече за тази възможност на %sтази страница%s

en: Please check more info about configuration of this cost settings on this %spage%s.
bg_BG: Моля, прочетете повече информация за конфигурацията на този тип цена на %spage%s.

en: Please configure all fields inside the %sBilling form fields%s section at %sPayments General%s tab.
bg_BG: Моля, конфигурирайте всички полета в секцията% s полета за таксуване% s в % s общи плащания% s раздел.

en: Please configure all fields inside the Billing form fields tab at this page, when using a European payment processor
bg_BG: Моля конфигурирайте всички полета втаба на формата за плащане на тази страница, ако използвате европейска разплащателна система

en: Please configure settings for import Google Calendar events
bg_BG: Моля конфигурирайте настройките за импортиране на събития от Google календар

en: Please create all %s terms firstly %s(from higher priority to lower)%s, then terms %s and after terms %s
bg_BG: Моля създайте първо всички %s периоди %s(from higher priority to lower)%s, след това периодите %s и най-накрая периодите %s

en: Please enter URL for generating .ics feed
bg_BG: Моля въведете линк за генериране на .ics новини

en: Please enter the MD5 Hash value, which you configured in the settings of Merchant Interface.
bg_BG: Моля въведете MD5 Hash value, която сте конфигурирали в настройките на търговския интерфейс.

en: Please enter your Google API key. This field required to import events.
bg_BG: Моля, въведене ключа за Google API. Това поле е задължително, за да се импортират събития.

en: Please leave it empty if you want to skip it.
bg_BG: Моля, оставете празно, ако искате да го пропуснете.

en: Please make payment for your booking %s on %s For reference your booking ID: %s
bg_BG: Моля, направете плащане за резервацията си% s на% s За справка вашият идентификационен номер на резервацията:% s

en: Please note, %sthe use of the time shortcode%s. If you select a date with some booked time slots, this time field will %sdisable booked times slots%s (set them as grayed).
bg_BG: Имайте в пред вид, в %sизползването на кодовете за време%s. Ако изберете дата с някои от резервираните времеви интервали, това поле ще бъде %sзабранен  времеви интервал%s (ще е сиво).

en: Please note, at admin panel for booking will be saved deposit cost and notes about deposit, do not depend from the visitor choice of this payment. You need to check each such payment manually!
bg_BG: Моля, обърнете внимание, че в панела за администриране за резервация ще бъдат запазени разходите за депозити и бележките за депозита, не зависят от избора на посетителя за това плащане. Трябва да проверите всяко такова плащане ръчно!

en: Please note, in the %sOptions list%s you can  use times in military time format %s(24 Hour Time)%s only.
bg_BG: Моля имайте предвид, че в %sСписъка с опции%s можете да използвате само %s(24 Часа)%s формат.

en: Please note, in the %sOptions list%s you can use times in military time format %s(24 Hour Time)%s only.
bg_BG: Имайте предвид, чв в %sСписъка с опции%s можете да използвате само време във формат милитари %s(24 Часа Време)%s.

en: Please note, its not possible to add new resources, if "All resources" option is selected. Please clear the selection, then add new resources.
bg_BG: Обърнете внимание, че не е възможно да се добави нов ресурс, ако опцията  "Всички ресурсию" е избрана. Моля изчистете селекцията преди да добавите нов ресурс.

en: Please note: this field only supports military time format %s(24 Hour Time)%s.
bg_BG: Моля имайте предвид, чв за това поле можете да използвате само време във формат милитари %s(24 Часа)%s.

en: Please pay %s
bg_BG: Моля, платете% s

en: Please read more about the booking form fields configuration %shere%s.
bg_BG: Моля, прочетете повече за конфигурацията на полета на формата за резервация %sтук%s.

en: Please read more about the possible customizations of these %soptions%s %shere%s
bg_BG: Моля, прочетете повече за възможните настройки на тези %sопции%s  %sтук%s

en: Please read more info about configuration of this parameter %shere%s
bg_BG: Моля, прочетете повече информация за конфигурацията на този параметър %sтук%s

en: Please reassign exist booking(s) from selected resource(s) to other resources or delete exist booking(s) from  this resource(s). Otherwise you will have %slost bookings%s.
bg_BG: Моля, преразпределете съществуващата резервация (и) от избрания ресурс (и) към други ресурси или изтрийте съществуваща (и) резервация (и) от този ресурс. В противен случай ще имате%s загубени резервации% s.

en: Please refresh this page and if the same error appear again contact support by email (with  info about order number and website) for finishing the registrations
bg_BG: Моля, опреснете страницата и ако се появи същата грешка отново се свържете с поддръжката по електронна поща ( с информация за номер на поръчката и уебсайт ) за приключване на регистрацияте

en: Please select
bg_BG: Моля изберете

en: Please select a field from your booking form. This field will be automatically assigned to the current field in the billing form.
bg_BG: Моля изберете поле от формата за резервации. Това поле ще бъде автоматично добавено към текущата форма за плащане.

en: Please select check-in and check-out days!
bg_BG: Моля изберете дата на заминаване и на пристигане!

en: Please select the resource:
bg_BG: Моля, изберете ресурс:

en: Please type the %sTitle of search results%s.
bg_BG: Моля въведете %sTitle of search results%s.

en: Please type the %smessage ,what is showing, when  nothing found%s.
bg_BG: Моля въведете %smessage ,what is showing, when  nothing found%s.

en: Please type the URL of the page %s(with %s shortcode in content)%s, where search results will show.
bg_BG: Моля въведете URL на страницата  %s(with %s shortcode in content)%s, където резултатите от търсенето ще се покажат.

en: Please use  %sSingle day%s selection mode in the General Booking Settings page at calendar section.
bg_BG: Моля използвайте възможност за избор на %sЕдин единствен ден%s в Основните Настройнки на резрервации в секцията Календар.

en: Please use this field for possibility to use coupon discounts by your visitors.
bg_BG: Моля, използвайте това поле за възможност за използване на купон отстъпки за гостите.

en: Please, enter order number of your purchased version, which you received to your billing email.
bg_BG: Моля въведете номера на поръчката, която сте получили в email-а за плащане.

en: Please, read more about the shortcodes %shere%s or JavaScript customization of the specific shortcodes %shere%s
bg_BG: Моля, прочетете повече за кратките кодове %sтук%s или за сепцифичните JavaScript кодове %sТук%s

en: Please, reserve an apartment with fresh flowers.
bg_BG: Моля резервирайте един апартамент със свежи цветя.

en: Please, select booking date(s) at Calendar.
bg_BG: Моля изберете дата(и) за резервация от календара.

en: Plugin Menu
bg_BG: Плъгин меню

en: Plugin menu position
bg_BG: Позиция на плъгин меню

en: Plugin support configurations of the booking form are available in different languages.
bg_BG: Поддържаме конфигурации на форма формата за резервации за различните езици.

en: Polish Zloty
bg_BG: Полска Злота

en: Post Code
bg_BG: Пощенски код

en: Post code
bg_BG: Пощенски код

en: Post code (required)
bg_BG: Пощенски код (задължително)

en: Pounds Sterling
bg_BG: Лири стерлинги

en: Powered by notice
bg_BG: Съобщение Поддържан от

en: Premium
bg_BG: Премиум

en: Preselected resource
bg_BG: Предварително избран ресурс

en: Presidential Suite
bg_BG: Президентски апартамент

en: Prev
bg_BG: Предишен

en: Previous 3 months
bg_BG: Предишни 3 месеца

en: Previous 4 weeks
bg_BG: Предишни 4 седмици

en: Previous 7 days
bg_BG: Предните 7 дни

en: Previous dates
bg_BG: Минали дати

en: Previous day
bg_BG: Предния ден

en: Previous month
bg_BG: Миналия месец

en: Previous week
bg_BG: Предишна седмица

en: Print
bg_BG: Печат

en: Print bookings
bg_BG: Печат на резервации

en: Print bookings listing
bg_BG: Печат на списъка с резервации

en: Prior
bg_BG: Назад

en: Priority
bg_BG: Приоритет

en: Probabaly you updated your paid version of Booking Calendar by free version or update process failed. You can request the new update of your paid version at %1sthis page%2s.
bg_BG: Вероятно сте актуализирали своя платена версия на Booking Calendar от безплатната версия или процеса на актуализация се епровалил. Можете да направите заявка за нова актуализация на вашата платена версия на  %1sthis page%2s.

en: Probably these date(s) just was booking by other visitor. Please reload this page and make booking again.
bg_BG: Най-вероятно тези дати са били току що резервирани от друг посетител. Моля презаредете страницата и направете отново нова резервация.

en: Probably you updated your paid version of Booking Calendar by free version or update process failed. You can request the new update of your paid version at %1sthis page%2s.
bg_BG: Вероятно сте актуализирали своя платена версия на Booking Calendar от безплатната версия или процеса на актуализация се е провалил. Можете да направите заявка за нова актуализация на вашата платена версия на  %1sтази страница%2s.

en: Processed
bg_BG: В ход

en: Processing
bg_BG: Обработване

en: Processing your %s payments through %s
bg_BG: Обработката на вашите% s плащания през% s

en: Publishable key
bg_BG: Ключ за публикуване

en: Purchase
bg_BG: Поръчай

en: Put a label before field
bg_BG: Поставете етикета преди полето

en: Put this code in %sContent of Booking Fields%s and in %sEmail Templates%s
bg_BG: Поставете този код в %sСъдържанието на полетата%s за резервация и в %sШаблоните за имейл%s

en: Radio Button(s)
bg_BG: Бутон за избор

en: Range days
bg_BG: Диапазон на дните

en: Rate plugin (thanks:)
bg_BG: Оцени приложението (благодаря:)

en: Rates
bg_BG: Ставка

en: Read
bg_BG: Прочетен

en: Read All
bg_BG: Прочети всички

en: Reason for cancellation
bg_BG: Причина за анулиране

en: Reason for cancellation here
bg_BG: Причина за отказа

en: Reason of cancellation
bg_BG: Причина за анулиране

en: Reason of cancellation here
bg_BG: Причина за отказа

en: Redirect visitor to a new "Thank You" page
bg_BG: Препращане към “Благодаря Ви”страницата

en: Reference Text Box Title
bg_BG: Референтен текстов прозорец

en: Refresh booking listing
bg_BG: Обнови списъка с резервации

en: Refunded
bg_BG: Възстановена сума

en: Register
bg_BG: Регистрация

en: Register and Translate everything in WPML plugin. Translation can be done at the WPML > "String translation" page. Required WPML 3.2 with String Translation plugin.
bg_BG: Регистрирайте се и преведете всичко в приставката за WPML. Преводът може да се извърши на страницата WPML> “Струнен превод”. Задължително WPML 3.2 с приставка за превод на стрингове.

en: Regular User
bg_BG: Обикновен потребител

en: Reject
bg_BG: Отказ

en: Rejected
bg_BG: Отказана

en: Relative URLs of pages, where to load plugin CSS and JS files
bg_BG: Релативни URLs адреси на страниците, където ще се заредят CSS и  JS файловете

en: Release date
bg_BG: Дата на пускане

en: Reload page
bg_BG: Презареди страницата

en: Remove
bg_BG: Премахни

en: Remove selected account(s)
bg_BG: Изтрий избраните сметки

en: Request has been sent
bg_BG: Искането е изпратено

en: Request has failed
bg_BG: Искането пропадна

en: Required
bg_BG: Задължително

en: Required Fields in Booking Form
bg_BG: Задължителни полета от формата за резревации

en: Reset
bg_BG: Възстанови

en: Reset Booking Form and Content of Booking Fields Form
bg_BG: Нулирай Резервационната форма и съдържанието за шаблона с формата за полета

en: Reset Form
bg_BG: Форма за възстановяване

en: Reset Search Cache
bg_BG: Нулирай кешираните резултати от търсенето

en: Reset current Form
bg_BG: Възстанови текущата форма

en: Reset filter to default values
bg_BG: Възстановяване на първоначалните стойности на филтъра

en: Reset times by
bg_BG: Възстановяване на времето чрез

en: Reset to default form
bg_BG: Възстановяване на първоначалната форма

en: Resource
bg_BG: Ресурс

en: Resource #1
bg_BG: Ресурс #1

en: Resource #2
bg_BG: Ресурс #2

en: Resource #3
bg_BG: Ресурс #3

en: Resource Name
bg_BG: Име на ресурса

en: Resource not exist
bg_BG: Този ресурс не съществува

en: Resources
bg_BG: Ресурси

en: Resources Selection
bg_BG: Избор на ресурси

en: Resources count
bg_BG: Брояч на ресурсите

en: Resources number per page
bg_BG: Брой ресурси на страница

en: Restore
bg_BG: Възстановяване

en: Restore all dismissed windows
bg_BG: Върни всички затворени прозорци

en: Restore selected bookings
bg_BG: Възтановете селектираните резервации

en: Restored
bg_BG: Възтановен

en: Result(s) Found
bg_BG: Резултат(и) намерени

en: Retrieve Google Calendar Events
bg_BG: Получаване на събития от Google календар

en: Return URL after Failed order
bg_BG: URL адрес за връщане на посетителя при неуспешна операция

en: Return URL after Successful order
bg_BG: Адрес за връщане след успешна поръчка

en: Return URL from PayPal
bg_BG: URL  за връщане от PayPal

en: Reversed
bg_BG: Сторнирана

en: Right
bg_BG: Дясно

en: Right with space
bg_BG: Дясно с място

en: Rows
bg_BG: Редове

en: Royal Villa
bg_BG: Царска вила

en: Sa
bg_BG: Сб

en: Sale
bg_BG: Продажба

en: Sandbox
bg_BG: PayPal режим за разработчици

en: Sat
bg_BG: Съб

en: Saturday
bg_BG: Събота

en: Save
bg_BG: Запис

en: Save Changes
bg_BG: Запис на промените

en: Save as Default
bg_BG: Запиши като стойност по подразбиране

en: Save cost
bg_BG: Запиши цена

en: Save filter settings as default template (Please, click Apply filter button, before saving!)
bg_BG: Запазване на настройките на филтъра като шаблон по подразбиране (Моля, кликнете върху бутона Приложи филтър, преди да запазите!)

en: Saved
bg_BG: Записано

en: Saving
bg_BG: Запазване

en: Saving to file
bg_BG: Файлът се записва

en: Savings
bg_BG: Отстъпки

en: Search
bg_BG: Търси

en: Search Availability Form
bg_BG: Форма за търсене на наличност

en: Search Cache
bg_BG: Кеширани резултати от търсенето

en: Search Results
bg_BG: Резултати от търсенето

en: Search Settings
bg_BG: Настройки за търсене

en: Search availability
bg_BG: Търси налични

en: Search form
bg_BG: Форма за ътрсене

en: Search only for users:
bg_BG: Търсене само за потребители:

en: Search results
bg_BG: Търсене

en: Search results.
bg_BG: Резултати от търсенето.

en: Season
bg_BG: Сезон

en: Season Filters
bg_BG: Сезонни филтри

en: Season filter on the Season Filters page
bg_BG: Филтър на страниците за Филтриране по сезон

en: Season filter on the Season Filters page,
bg_BG: Филтър на страниците за Филтриране по сезон,

en: Season filters conditions.
bg_BG: Условия за фитър по сезон.

en: Seasonal price
bg_BG: Сезонна цена

en: Secret key
bg_BG: Таен ключ

en: See %sFAQ%s.
bg_BG: Вижте %sFAQ%s.

en: Select
bg_BG: Избери

en: Select "Live test" or "Live" environment for using Merchant account or "Developer Test" for using Developer account.
bg_BG: Изберете "Live тест" или "Live" среда за да използвате търговски акаунт или "Тест за разработчици" за да използвате акаунт за разработчици.

en: Select %s days by activating specific season filter below or %sadd new season filter%s
bg_BG: Избери %s дни за активиране в съответния филтър за сезон по-долу или %sadd нов сезонен филтър%s

en: Select Booking Resource
bg_BG: Изберете резервен ресурс

en: Select Expiration Date of the coupon.
bg_BG: Изберете дата на изтичане на купона.

en: Select TEST for the Test Server and LIVE in the live environment
bg_BG: Изберете TEST (ТЕСТ)  за тестовия сървър и LIVE (НА ЖИВО)  за реална среда

en: Select Template
bg_BG: Изберете шаблон

en: Select Times
bg_BG: Избери периоди

en: Select a %sDYNAMIC%s range of days with %s2 mouse clicks%s
bg_BG: Въведете %sDYNAMIC%s интервал от дни с %s2 кликове на мишката%s

en: Select a %sFIXED%s number of days with %s1 mouse click%s
bg_BG: Въведете %sFIXED%s брой дни с %s1 кликове на мишката%s

en: Select a city in your required timezone, if you are having problems with dates and times.
bg_BG: Изберете град в желаната часова зона, ако имате проблем с датите и часа.

en: Select booking resource
bg_BG: Изберете резервационен ресурс

en: Select booking resources, for getting booking dates from them and set such dates as unavailable in destination calendar.
bg_BG: Изберете ресурси за резервиране, за да получите датите на резервации от тях и да зададете датите, които не са налични в целевия календар.

en: Select booking resources, for showing in selectbox. Please use CTRL to select multiple booking resources.
bg_BG: Изберете ресурси, за показване в поле за избор (selectbox). Моля, използвайте CTRL за да изберете повече ресурси.

en: Select booking resources, where is possible to apply this coupon code.
bg_BG: Изберете резервационни ресурси, за които отстъпката от купона е валидна.

en: Select booking resources. Please use CTRL to select multiple booking resources.
bg_BG: Изберете резервационни ресурси. Моля, използвайте CTRL, за да изберете няколко ресурса за резервации.

en: Select default custom booking form
bg_BG: Изберете персонализираната форма за резервации по подразбиране

en: Select field for assigning to %sevent property%s
bg_BG: Изберете поле което да се асоцеира с %sevent property%s

en: Select number of available days in calendar start from today.
bg_BG: Изберете брой налични дни в календара започват от днес.

en: Select number of booking resources (single or parent) per page at Resource menu page
bg_BG: Изберете брой резервационни ресурси (единични или родителски) на страница в страницата Меню с ресурси

en: Select number of bookings per page in booking listing
bg_BG: Изберетя броя резервации на страница в списъка с резервациии

en: Select number of days to scroll after loading
bg_BG: Изберете броя дни за превъртане след зареждането

en: Select number of month to show for calendar.
bg_BG: Изберете номер на месец , който ще се покаже на календара.

en: Select number of months to scroll after loading
bg_BG: Изберете броя месеци, за да превъртите след зареждането

en: Select number of unavailable days in calendar start from today.
bg_BG: Изберете от календара броя на неналични дни, които започват от днес.

en: Select option to configure or show help info about tags
bg_BG: Изберете опция за конфигуриране или покаже помощ информация за тагове

en: Select option, when to start retrieving events.
bg_BG: Изберете опция, кога да зопочне получаването на събития.

en: Select option, when to stop retrieving events.
bg_BG: Изберете опция, кога да се прекрати полчаването на събития.

en: Select separator of data for export bookings to CSV.
bg_BG: Изберете сепаратор за данните при експорт на резервациите в CSV.

en: Select shortcode to insert
bg_BG: Изберете код за вмъкване

en: Select start and end time showing for Calendar Overview in %sDay%s view mode
bg_BG: Изберете времето за начало и край, което се показва за преглед на календара в% s дневен% s Режим на преглед

en: Select start date
bg_BG: Изберете стартираща дата

en: Select start month of calendar
bg_BG: Избери началния месец от календара

en: Select the %s using the predefined %sTime List%s.
bg_BG: Изберете %s  използвайки предварително зададени %s Списък с времеви интервали%s .

en: Select the country from the predefined country list.
bg_BG: Изберете страната от списъка с предварително зададени страни.

en: Select the default view for dates on the booking tables
bg_BG: Изберете как да се показват датите в таблиците с резервации

en: Select the maximum number of months to show (scroll)
bg_BG: Изберете максималния брой месеци, които ще се покажат (списък

en: Select the skin of the booking calendar
bg_BG: Изберете ефект на фона на календара

en: Select time duration of import requests.
bg_BG: Изберете продължителност на заявката за импортиране.

en: Select time of cache expiration
bg_BG: Задайте час за нулиране на кеша

en: Select transaction type, which supported by the payment gateway.
bg_BG: Изберете тип на транзакцията, която се поддържа от платежната система.

en: Select type of info to show.
bg_BG: Изберете вида информация, която да се показва.

en: Select type of view format
bg_BG: Изберете типа формат на изгледа

en: Select unavailable time interval.
bg_BG: Изберете неналичен интервал от време.

en: Select user access level for the menu pages of plugin
bg_BG: Изберете нивото на достъп на потребителите до страниците на менюто на плъгина

en: Select your %sminimum and maximum number of days for range selection%s
bg_BG: Въведете вашия %sminimum и минимален брой дни за избор на период%s

en: Select your default booking resource.
bg_BG: Изберете ресурс по подразбиране.

en: Select your default calendar view mode at booking calendar overview page
bg_BG: Изберете вашия режим по подразбиране на това как ще изглежда календара в страницата за преглед резервации

en: Select your default opened tab in toolbar at booking listing page
bg_BG: Изберете отворената табулация по подразбиране в  в лентата с инструменти и спискъка с резервации

en: Select your default order of bookings in the booking listing
bg_BG: Изберете реда по подразбиране на резервациите в списъка с резервации

en: Select your default view mode of bookings at the booking listing page
bg_BG: Изберете вашия режим на показване на резервации в листата на резервация

en: Select your start day of range selection at week
bg_BG: Въведете началният ден за избор на период от седмицата

en: Select your start day of the week
bg_BG: Изберете първи ден от седмицата

en: Selected Check In date.
bg_BG: Изберете дата на пристигане.

en: Selected Check Out date.
bg_BG: Изберете дата за напускане.

en: Selected End Time.
bg_BG: Изберете карен час.

en: Selected Start Time.
bg_BG: Изберете начален час.

en: Selection
bg_BG: Избор

en: Send
bg_BG: Изпрати

en: Send Request
bg_BG: Изпрати искане

en: Send Test Email
bg_BG: Изпрати тестов емайл

en: Send email notification to customer about this operation
bg_BG: Изпрати имейл на клиента за тази операция

en: Send email notification to customer after approval, cancellation or deletion of bookings
bg_BG: Изпрати имейл на клиента след одобрение, отказ или изтриване на резервации

en: Send email on cost changes
bg_BG: Изпратете имейл за промените в разходите

en: Send payment request to customer
bg_BG: Изпрати искане за плащане към клиента

en: Send payment request to visitor
bg_BG: Изпрати искане за плащане към клиента

en: Sending email for invalid transaction
bg_BG: Изпращане на email за невалидна транзакция

en: Sending email for verified transaction
bg_BG: Изпращане на email за проверка на транзакцията

en: Sending email if error occur during verification
bg_BG: Изпращане на email, ако е открита грешка по време на верификацията

en: Sending request...
bg_BG: Изпращане на искане...

en: Sep
bg_BG: Сеп

en: Separator for the decimal point
bg_BG: Разделител за десетичната запетая

en: September
bg_BG: Септември

en: Set Availability
bg_BG: Задайте наличност

en: Set Deposit
bg_BG: Заложете депозит

en: Set Deposit Amount
bg_BG: Заложи сума за депозит

en: Set Early / Late Booking
bg_BG: Задаване на ранна / късна резервация

en: Set Early / Late Booking Amount
bg_BG: Задайте сума за ранни / късни резервации

en: Set Early / Late booking discount
bg_BG: Задайте отстъпка за ранни / късни резервации

en: Set Rate
bg_BG: Заложи тарифа

en: Set Rates
bg_BG: Заложете тарифи

en: Set Valuation Days
bg_BG: Задайте дни на оценката

en: Set Your Calendar to Public
bg_BG: Направете вашия календар публичен

en: Set as %srequired%s
bg_BG: Задаване като %sзадължитено%s

en: Set as Approved
bg_BG: Отбележи като одобрено

en: Set as Pending
bg_BG: Отбележи като чакащо

en: Set as Read
bg_BG: Отбележи като прочетено

en: Set as Unread
bg_BG: Отбележи като непрочетено

en: Set capacity based on number of visitors
bg_BG: Капацитет на базата на брой гости

en: Set check out date as available
bg_BG: Задайте дата на излизане, такава като е налице

en: Set duration of time (milliseconds) to show this message
bg_BG: Задайте времето (в милисекунди)  за което събщението ще се покаже

en: Set field as required
bg_BG: Направете полета според изискванията

en: Set position of the currency symbol.
bg_BG: Заложете позиция за валутния символ.

en: Set selected bookings as pending
bg_BG: Отбележи избраните резервации като чакащи

en: Set the cost
bg_BG: Въведете разход

en: Set this value to the Vendor Name assigned to you by Sage Pay or chosen when you applied.
bg_BG: В тази стойност  задайте име на на продавача, които са зададени от Sage Pay или избрано от вас.

en: Set this value to the XOR Encryption password assigned to you by Sage Pay
bg_BG: Стойността на XOR Криптиращата парола предоставена ви от  Sage Pay

en: Set user as
bg_BG: Задай потребителя като

en: Setting advanced parameters of the calendar. %sLike width, height and structure %s
bg_BG: Настройка на разширените параметри на календара.%sКато широчина, дължина и структура %s

en: Setting coupons for discount
bg_BG: Настройка на купоните за намаление

en: Setting the currency that is not supported by the payment processor will result in an error.
bg_BG: Избирането на валути които не се поддържат от платежната система ще генерира грешка.

en: Settings
bg_BG: Настройки

en: Settings saved.
bg_BG: Настройките са запазени.

en: Short days view
bg_BG: Кратко представяне на датите

en: Shortcodes
bg_BG: Кратки кодове

en: Show
bg_BG: Покажи

en: Show "Thank You" message
bg_BG: Показване на “Благодаря Ви” съобщение

en: Show / hide field in booking form
bg_BG: Показване / скриване на полето във формуляра за резервация

en: Show / hide hints
bg_BG: Покажи/скрии подсказки

en: Show / hide menu
bg_BG: Покажи/скрии менюта

en: Show / hide notes
bg_BG: Покажи/скрии подсказки

en: Show 2 months
bg_BG: Покажи 2 месеца

en: Show 3 months
bg_BG: Покажи 3 месеца

en: Show ALL dates of booking
bg_BG: Покажи ВСИЧКИ дати на резервацията

en: Show Children Resources
bg_BG: Покажи детските ресурси

en: Show Reference Text Box
bg_BG: Покажи референтен текстов прозорец

en: Show advanced settings
bg_BG: Разширени настройки

en: Show advanced settings of JavaScript loading
bg_BG: Покажи разширени настройки за JavaScript зареждане

en: Show all exist season filters
bg_BG: Покажи всички съществуващи сезонни филтри

en: Show availability in tooltip
bg_BG: Показване на наличност като подсказка

en: Show booking details in payment form
bg_BG: Показване на детайли за резрервацията на формата за плащане

en: Show booking details in tooltip
bg_BG: Покажете детайлите на резервацията в подсказка

en: Show date number in legend
bg_BG: Покажи датата на легендата

en: Show day
bg_BG: Покажи ден

en: Show deposit and total booking cost together
bg_BG: Покажи капаро и тотална цена на резервацията заедно

en: Show deposit payment form, only if %sCheck In%s day inside of this %sSeason Filter%s
bg_BG: Да се показва формата за плащане на депозит, само ако деня на %sПристигане%s е във %sСезонния филтър%s

en: Show deposit payment form, only if difference between %sToday%s and %sCheck In%s days more than
bg_BG: Показвай формата за плащане на депозит, само ако разликата между %sToday%s и%sCheck In%s дни е повече от

en: Show info about Booking Resource
bg_BG: Показване на информация за резервния ресурс

en: Show legend below calendar
bg_BG: Показване на легенда под календара

en: Show listing of customer bookings
bg_BG: Показване на списък с резервации на клиенти

en: Show month
bg_BG: Покажи месец

en: Show only check in/out dates
bg_BG: Покажи само датите на настаняване/напускане

en: Show settings of powered by notice
bg_BG: Покажи съобщение Поддържан от

en: Show system debugging log for beta features
bg_BG: Показване на регистрационния файл за отстраняване на грешки в системата за бета функции

en: Show week
bg_BG: Покажи седмица

en: Show year
bg_BG: Покажи година

en: Showing cost in date cell
bg_BG: Показвай цената в клетката с данните

en: Showing cost in tooltip
bg_BG: Показване на цената в подсказките

en: Simple
bg_BG: Просто

en: Singapore Dollar
bg_BG: Сингапурски Долар

en: Single
bg_BG: Самостоятелен

en: Single day
bg_BG: Един единствен ден

en: Size
bg_BG: Размер

en: Some currencies at payment gateways are different from main currency %s
bg_BG: Някои валути в платежните шлюзове са различни от основната валута% s

en: Some data was retrieved, but could not be parsed successfully. Please ensure your feed URL is correct.
bg_BG: Получени са данни, но не могат да бъдат вкарани успешно. Моля проверете дали URL адреса на хранилката е коректен.

en: Sorry, the reservation was not made because these days are already booked!!! %s (Its not possible to store this sequence of the dates into the one resource.) %s Please %srefresh%s the page and try other days.
bg_BG: Съжаляваме, резервацията не е валидна, тези дни са вече резревирани!!! %s (Не е възможно да избрете тези дати) %s Моля %sобновете%s страницата и изберете други дати.

en: Sort Code
bg_BG: Банков код (Sort Code)

en: Space
bg_BG: Разстояние

en: Specific Dates Filter
bg_BG: Филтър за конкретни дни

en: Specific cost will take affect, only if it active (the box at the left side is checked) and if "Check In" (start) date belong to selected season filter or if set "Any days".
bg_BG: Специфичната цена ще има ефект, само ако е активирана (чекбокса от лявата страна е маркиран) и ако "Датата на пристигане" (началната дата) принадлежи на избраният сезонен филтър или ако е избрано  "Всеки ден".

en: Specific date / time
bg_BG: Конкретен ден/час

en: Specific day(s) of week
bg_BG: Определен ден от седмицата

en: Specific days selections
bg_BG: Избор на конкретни дни

en: Specify that during certain seasons (or days of week), the specific minimum number of days must be booked.
bg_BG: Посочете, че през определени сезони (или дни от седмицата), определен минимален брой дни трябва да се резервира.

en: Specify the URL for your listener in the Notification URL field as:
bg_BG: Изберете URL за приемника в полето Notification URL като:

en: Specify the full width of calendar, height of date cell and number of months in one row.
bg_BG: Задайте цялата ширина на календара, височината на клетката за дат и броя на месеците в един ред.

en: Standard
bg_BG: Стандарт

en: Standard 1 column
bg_BG: Стандартен 1 колона

en: Standard Fields
bg_BG: Стандартни полета

en: Standard Forms
bg_BG: Стандартни формуляри

en: Standard Search Form Template
bg_BG: Стандартна форма за онлайн търсене

en: Standard Templates
bg_BG: Стандартни шаблони

en: Standard booking resource cost
bg_BG: Стандартана цена на ресурса за резервации

en: Start / End time for Calendar Overview
bg_BG: Начално / крайно време за преглед на календара

en: Start Date
bg_BG: Начална дата

en: Start Day of the week
bg_BG: Първи ден от седмицата

en: Start Time
bg_BG: Начален час

en: Start Time - Drop Down list
bg_BG: Начален час - Избор от списък

en: Start Time - Text field
bg_BG: Начално време - Текстово полеа

en: Start Time is invalid. The date or time may be booked, or already in the past! Please choose another date or time.
bg_BG: Началото на периода е невалидно, Датата или часа може би са резервирани или са в миналото! Моля изберете друг ден или час.

en: Start day of range
bg_BG: Начален ден

en: Start month:
bg_BG: Начален месец:

en: Start of current month
bg_BG: Начало на текущия месец

en: Start of current week
bg_BG: Начало на текущата седмица

en: State
bg_BG: Облат

en: Statistic
bg_BG: Статистика

en: Status
bg_BG: Статус

en: Still having questions? Contact %sSupport%s.
bg_BG: Все още имате въпроси? Свържете се с %sSupport%s.

en: Stripe. Ouch, something went wrong!
bg_BG: Stripe. Ох, нещо се обърка!

en: Su
bg_BG: Нд

en: Subject
bg_BG: Тема

en: Submit Button
bg_BG: Бутон Напред

en: Successful payment
bg_BG: Успешно плащане

en: Suite
bg_BG: Апартамент

en: Sun
bg_BG: Нед

en: Sunday
bg_BG: Неделя

en: Super Admin
bg_BG: Супер администратор

en: Superior
bg_BG: По-горен

en: Support
bg_BG: Поддръжка

en: Suspended
bg_BG: Преустановена

en: Swedish Krona
bg_BG: Шведска Крона

en: Swiss Franc
bg_BG: Швейцарски франк

en: Sync
bg_BG: Синхронизирай

en: TEST
bg_BG: Тест

en: Taiwan New Dollars
bg_BG: Тайвански Нов Долар

en: Technical Support
bg_BG: Техническа поддръжка

en: Test mode requires the option %s to be selected in the %s account configuration section %s
bg_BG: Пробният режим изисква опцията% s да бъде избрана в секцията за конфигурация на% s акаунт% s

en: Test with Simulator
bg_BG: Тестване със Симулатор

en: Text
bg_BG: Текст

en: Textarea
bg_BG: Текстовото поле

en: Th
bg_BG: Чт

en: Thai Baht
bg_BG: Тайландски Бат

en: Thank you for your online booking. %s We will send confirmation of your booking as soon as possible.
bg_BG: Благодарим за вашата резервация. %s Ние ще ви изпратим имейл за потвърждение възможно най-скоро.

en: The URL where the visitor will be redirected after completing payment.
bg_BG: Адрес на страницата (URL), където клиентът ще бъде пренасочен след плащане.

en: The URL where visitor will be redirected after completing payment.
bg_BG: URL където потребителя ще бъде пренасочен след като извърши плащането.

en: The active language of the booking form depends on the active locale of the site.
bg_BG: Актнивният език на формата за резервации зависи от езиковите настройки на сайта.

en: The background color for email templates.
bg_BG: Цвета на беграунда за емайл шаблони.

en: The base color for email templates.
bg_BG: Базов цвят за емайл шаблони.

en: The booking has been canceled successfully
bg_BG: Резервацията е отказана успешно

en: The booking has been duplicated successfully
bg_BG: Резервацията бе дублирана успешно

en: The booking was canceled by the visitor.
bg_BG: Резервацията е отказана от госта.

en: The changing of payment status is failed
bg_BG: Промяната на статуса на плащането е неуспешен

en: The code you entered is incorrect
bg_BG: Кода който въведахте е невалиден

en: The content of field %sURL of page for customer bookings listing%s on the %sgeneral booking settings page%s must link to this page
bg_BG: Съдържанието на поле%s URL на страницата за записване на клиентски записи% s на страницата% s общи настройки за резервация% s трябва да се свърже с тази страница

en: The content of field %sURL to edit bookings%s on the %sgeneral booking settings page%s must link to this page
bg_BG: Съдържанието на полето %sURL за радеакция за резервацията%s на %sосновната страница за настройки%s трябва да се свърже с тази страница

en: The currency code that gateway will process the payment in.
bg_BG: Код на валутата в която платежния портал ще обработи плащането.

en: The deposit cost of the booking.
bg_BG: Капаро при резерация.

en: The end of time
bg_BG: Край на периода

en: The feed could not be found (404). Please ensure your feed URL is correct.
bg_BG: Хранилката не може да бъде намерена (404). Моля проверете дали URL адреса на хранилката е коректен.

en: The feed data could not be retrieved. Error code: %s. Please ensure your feed URL is correct.
bg_BG: Данните от хранилката не могат да бъдат изтеглени. Код на грешката: %s. Моля проверете дали URL адреса на хранилката е коректен.

en: The folowing pending booking(s): %s deleted.
bg_BG: Следните чакащи резервации: %s са изтрити.

en: The general structure of the configuration %scondition rule%s is as follows
bg_BG: Основната структура на конфигурацията %sусловие, правило%s както следва

en: The main body background color for email templates.
bg_BG: Цвета на беграунда за емайл шаблони.

en: The main body text color for email templates.
bg_BG: Основният цвят на текста за имейл шаблони.

en: The merchant API Login ID is provided in the Merchant Interface of %s
bg_BG: Идентификационният номер на търговец API Login е предвидено в търговския интерфейс на%s

en: The payment status is changed successfully
bg_BG: Статуса за плащане е променен успешно

en: The reservation %s for: %s has been modified. %sYou can edit this booking on this page: %s  Thank you, %s
bg_BG: Резервациата %s за: %s е редактирана. %sМоже да редактирате тази резервация на следната страница: %s  Благодарим, %s

en: The reservation has been modified
bg_BG: Резервацията е променена

en: The start of time
bg_BG: Начало на периода

en: The time(s) may be booked, or already in the past!
bg_BG: Периодът е резервиран или е в миналото!

en: The value of this field is just saved into DB.
bg_BG: Стойността на това поле е просто запазена в базата от данни.

en: There are no extended booking forms
bg_BG: Няма надградени форми за резервации

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" target="_blank" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
bg_BG: Има нова версия на %1$s . <a href="%2$s" target="_blank" title="%3$s">Виж версията %4$s details</a>. <em>Автоматичното обновяване не е налично за този plugin.</em>

en: This .ics feed of bookings starting from today for 1 year
bg_BG: Тези .ics новини за резервации започва от днес за 1 година

en: This action will have no effect, if the payment form(s) is active!
bg_BG: Това действие няма да има ефект, ако формите на плащане са активни!

en: This booking canceled because we did not receive payment and the administrator did not approve it.
bg_BG: Тази резервация е анулирана, защото не сме получили плащане и администраторът не я е одобрил.

en: This booking resources does not exist
bg_BG: Този ресурс не съществува

en: This can be DEFERRED or AUTHENTICATED if your Sage Pay account supports those payment types
bg_BG: Това може да бъде ОТСРОЧЕНО (DEFERRED) или АВТОРИЗИРАНО (AUTHENTICATE) ако вашата регистрация в Sage Pay поддържа тези видове плащане

en: This checkbox must be checked
bg_BG: Този чекбокс трябва да е избран

en: This feature can impact to speed of submitting booking. Do you really want to do this?
bg_BG: Тази функция може да се отрази на скоростта на подаване на резервацията. Наистина ли искате да направите това?

en: This feature does not work for booking resources with capacity higher than one.
bg_BG: Тази възможност не работи за резервационни ресурси с капацитет по-голям от едно.

en: This feature is applying only for bookings for specific timeslots, or if activated check in/out time option.
bg_BG: Тази функция се прилага само за резервации за конкретни времеви периоди или ако е активирана опцията за проверка на вход / изход.

en: This feature provides the possibility to show the different form fields or any other HTML content in the booking form, depending on the selection of specific week day in calendar or different days, which are assigned to the specific season filters
bg_BG: Тази функция дава възможност да се показват различните полета или друго HTML съдържание във формата за резервация, в зависимост от избора на деня то седмицата в календара или различни дни, които се отнасят към специфичните филтри за сезон

en: This feature provides the possibility to use the different time slot selections in the booking form for the different week days or different days - which are assigned to the specific season filters. So each week day (day of specific season filter) can have a different time slots list.
bg_BG: Възможност за използване на различни  времеви интервали за различни дни от седмицата или различни дати във формата за резервации , които са избрани за специфичните сезони. Така всеки ден от различния сезон може да има различно работно време.

en: This feature require %s
bg_BG: Полето е задължително %s

en: This feature require %s plugin. You can install %s plugin from this %spage%s.
bg_BG: Тази функция изисква% s приставка. Можете да инсталирате приставкат% s от тази% s страница% s.

en: This feature useful to prevent double booking of the same date(s) or time(s), if several visitors try to book the same date(s) in same calendar during the same time.
bg_BG: Тази функция е полезна за избягване на дублиране на резервации, в случаите когато няколко посетителите се опитват да резервират на една и съща дата (и) в един и същ същата календар по едно и също време.

en: This field does not impact to availability (booking for the specific time) .
bg_BG: Това поле не влияе на наличността (резервация за определен час).

en: This field is required
bg_BG: Полето е задължително

en: This field is visible only in Admin Panel at %sAdd booking page%s.
bg_BG: Това поле е видимо само в Административния панел в %s Страница добавяне на резервация%s.

en: This field support only up to %s characters by payment system.
bg_BG: Това поле поддържа само до% s знаци по платежна система.

en: This is default currency that showing at your website. Specific payment gateway(s) can support or does not suport it.
bg_BG: Това е валутата по подразбиране, която се показва на уебсайта Ви. Специфичните канал(и) за плащане могат да поддържат или не я поддържат.

en: This is the Paypal Email address where payments will be sent
bg_BG: Това е Paypal Email адреса на който плащанията ще бъдат изпращани

en: This is the Secure Merchant ID, which can be found on the profile page
bg_BG: Това е Secure Merchant ID, който може да бъде намерен в профилната страница

en: This is the primary email field, which is used for sending emails to visitors.
bg_BG: Основно поле за имейл, което ще се използва за изпащане на имейли на гостите.

en: This option can impact to speed of page loading.
bg_BG: Тази опция може да повлияе на скоростта на зареждане на страницата.

en: This parameter have to assigned to you by %s
bg_BG: Този параметър трябва да ви е даден от %s

en: This shortcode %s is used on a page, where visitors can %smodify%s their own booking(s), %scancel%s or make %spayment%s after receiving an admin email payment request
bg_BG: Този код %s се използва на страницата, където потребителите могат да %sмодифицират%s, %sотказват%s или да направят %sплащане%s след получаване на имейл за искане за плащане

en: This shortcode %s is used on a page, where visitors can %sview listing%s of their own booking(s)
bg_BG: Този кратък код%s се използва на страница, където посетителите %s могат да виждат%s от собствената си резервация (и)

en: This shortcode %s is using for selection of the booking form of specific booking resources in selectbox
bg_BG: Това код %s се използва за избор на формата за резервация на конкретни ресурси в поле за избор (selectbox)

en: This shortcode %s is using for showing the search results at specific page, if the search form is submit showing the search results at different page
bg_BG: Това код %s използва за показване на резултатите от търсенето на определена страница, ако формата за търсене показва резултатите от търсенето на друга страница

en: This will not work, if the visitor leaves the payment page.
bg_BG: Това няма да работи, ако посетителя е напуснал страницата за плащане.

en: Thousands separator
bg_BG: Разделител за хиляди

en: Thu
bg_BG: Чет

en: Thursday
bg_BG: Четвъртък

en: Time Field
bg_BG: Поле за време

en: Time Format
bg_BG: Формат за час

en: Time Slot
bg_BG: Времеви интервал

en: Time Slot List
bg_BG: Списък с времеви интервали

en: Time Slots
bg_BG: Времеви слотове

en: Time impact to cost
bg_BG: Времето въздейства на разходите

en: Time of message showing
bg_BG: Време за което събщението ще се покаже

en: Time slots for different weekdays
bg_BG: Времеви слотове за различни делнични дни

en: TimeLine
bg_BG: Времева линия

en: Times
bg_BG: Време

en: Times Fields
bg_BG: Полета за време

en: Times:
bg_BG: Времена:

en: Timezone
bg_BG: Часова зона

en: Tips and Tricks
bg_BG: Съвети и трикове

en: Title
bg_BG: Заглавие

en: Title near your select box.
bg_BG: Заглавие до полето за избор.

en: Title of Search results:
bg_BG: Заглавие на Резултатите от търсенето:

en: Title of booked timeslot(s)
bg_BG: Заглавие на резервирания времеви интервал(и)

en: Title of search results
bg_BG: Заглавие на резултатите от търсенето

en: Title of search widget
bg_BG: Заглавие на търсената джажджа

en: Titles
bg_BG: Заглавия

en: Titles of options
bg_BG: Заглавия на опциите

en: To
bg_BG: До

en: To configure MD5 Hash value in Relay Response for your transactions
bg_BG: За да конфигурирате MD5 Hash value в Relay Response за вашата транзакция

en: To create verification email, you need to use special CSS class in other email field. This CSS class must start with this reserved words: %s and then have to go the name of your primary email field: %s
bg_BG: За създаване на имейл за потвърждение, ще трябва да използвате специален CSS клас в друго поле имейл. Този CSS клас трябва да започнете с тази запазена дума: %s и след това трябва да отидете на името на основното  поле за имейл: %s

en: To get Google Calendar API key please follow this instruction
bg_BG: За да ключ за Google календар API, моля следвайте тези инструкции

en: To use this feature you %smust activate auto-return link%s at your Paypal account.
bg_BG: За да използвате тази възможност трябва да активирате %smust activate auto-return link%s във вашия Paypal account.

en: Today
bg_BG: Днес

en: Today check in/out
bg_BG: Днес регистрация/излизане

en: Together
bg_BG: Заедно

en: Top
bg_BG: Отгоре

en: Total
bg_BG: Тотал

en: Total booking resource cost
bg_BG: Крайна цена на ресурса за резервации

en: Total cost
bg_BG: Крайна цена

en: Transaction Key
bg_BG: Ключ за транзакцията

en: Transaction type
bg_BG: Тип на транзакцията

en: Transactions posted against live merchant accounts using either of the above testing methods are not submitted to financial institutions for authorization and are not stored in the Merchant Interface.
bg_BG: Транзакции изпратени към истински търговски сметки при използването на който и да е от горните тестови методи, не се изпращат към финансовите институции и не се съхраняват в търговския интерфейс.

en: Trash
bg_BG: Кошче

en: Trick
bg_BG: Трик

en: Try selecting fewer visitors. The number of visitors may be more than the number of available units on selected day(s)!
bg_BG: Опитайте се да изберете по-малко гости. Възможно е броят на гостите да надвишава свободните места за избрания период!

en: Tu
bg_BG: Вт

en: Tue
bg_BG: Вт

en: Tuesday
bg_BG: Вторник

en: Turkish Lira (only for Turkish members)
bg_BG: Турска Лира (само за турски потребители)

en: Type
bg_BG: Тип

en: Type %sdefault title of bookings%s in %stimeline at front-end side%s. You can use the shortcodes from the bottom form of Settings Fields page.
bg_BG: Въведете% s базово заглавие на резервация% s в%s времевата линия на предната страна% s. Можете да използвате кратките кодове от долната форма на Страницата с полета “Настройки”.

en: Type %sdefault title of bookings%s in calendar view mode at Booking Listing page (You can use the shortcodes from the bottom form of Settings Fields page).
bg_BG: Въведете %sdefault title of bookings%s в изгледа с календар в страницата със списъка с резервациите (може да използвате shortcodes от края на формата с настройките на полетата).

en: Type IDs of the users (separated by comma ",") for searching availability  only for these users, or leave it blank for searching for all users.
bg_BG: Въведете ID-та на потребители (разделени със запетая ",") за предоставяне на възможност за трърсене или оставете празно за всички потребители.

en: Type URL for %svisitors%s to edit bookings. You must insert %s shortcode into this page.
bg_BG: Въведи URL за%svisitors%s, за да редактирате резервациите. Трябва да въведете%s shortcode в тази страница.

en: Type URL for %svisitors%s to view own bookings. You must insert %s shortcode into this page.
bg_BG: Въведи URL за%sпосетители%s, за да редактирате резервациите. Трябва да въведете%s кратък код в тази страница.

en: Type URL of %s"Thank You" page%s
bg_BG: Въведете URL на %s"благодаря страницата" %s

en: Type filter name
bg_BG: Въведи име на филтъра

en: Type of days selection in calendar
bg_BG: Тип на избора на дни в календара

en: Type only %sunique field name%s, that is not using in form
bg_BG: Въведете само% sуникално име на поле% s, което не е използвано във формуляра

en: Type the URL of search results page.
bg_BG: Въведете URL на страницата с резултатите от търсенето.

en: Type the message, when nothing found.
bg_BG: Въведете текст за съобщение, когато нищо не е намерено.

en: Type the name of booking form
bg_BG: Задайте име на формата за резервации

en: Type the reason for %scancellation%s for the email template.
bg_BG: Въведете причина за %sанулиране%s, който ще се използва за имейл шаблона.

en: Type the title of Search results.
bg_BG: Заглавие на Резултатите от търсенето.

en: Type title of message %safter booking has done by user%s
bg_BG: Въведете заглавие на съобщението %sслед като резервацията е направена от потребител%s

en: Type your %sCheck-Out%s time of booking
bg_BG: Въведете крайния час за %sнапускане%s

en: Type your %sCheck-in%s time of booking
bg_BG: Въведете вашето време за %sнастаняване%s

en: Type your %savailability%s description
bg_BG: Въведете описание на вашата %sналичност%s

en: Type your %scost%s description
bg_BG: Въведете вашето %scost%s описание

en: Type your %scurrency symbol%s to display near daily cost in date cells. %sDocumentation on currency symbols%s
bg_BG: Въведете вашия  %scurrency symbol%s за да го покажете непосредствено до цената на ден в клетката с данните. %sDocumentation on currency symbols%s

en: Type your %snumber of days for range selection%s
bg_BG: Въведете вашия %snumber дни за избиране на период%s

en: Type your %sreason for payment%s request
bg_BG: Въведи %sreason за исканото плащане %s

en: Type your %sspecific%s days, which can be selected by visitors, or leave this value empty. It can be several days separated by comma (example: %s) or by dash (example: %s, its the same like this: %s) or combination (example:%s, its the same like this: %s)
bg_BG: Въведете вашите %sspecific%s дни, които могат да бъдат избирани от посетителите, или го оставете празно. Полето може да съдържа няколко дни разделени със запетя (пример: %s) или с тире (пример: %s, е същото като: %s) или комбинация (пример:%s, е същото като: %s)

en: Type your %stitle%s, what will show in mouseover tooltip near booked timeslot(s)
bg_BG: Въведете вашият %stitle%s, който ще се показва в подсказката при преминаване с мишката близо до резервирания период(и)

en: Type your date format for emails and the booking table. %sDocumentation on date formatting%s
bg_BG: Въведете формата на датата за имейлите и за таблицата с резервации. %sДокументация за форматите за дата%s

en: Type your date in format %s. Example: %s
bg_BG: Въведете вашата дата в следния формат %s. Пример: %s

en: Type your email %ssubject%s for the booking confimation message.
bg_BG: Въведете вашия email %ssubject%s за съобщението за потвърждаване на резервация.

en: Type your email message content.
bg_BG: Въведете съдържанието си на имейл съобщения

en: Type your time format for emails and the booking table. %sDocumentation on time formatting%s
bg_BG: Въведете вашия формат за часовете за email-ите и таблицата с резервации. %sDocumentation on time formatting%s

en: U.S. Dollars
bg_BG: Американски долар

en: URL of "thank you" page
bg_BG: URL на страницата със собщение благодаря

en: URL of Search Results
bg_BG: URL на резултатите от търсенето

en: URL of page for customer bookings listing
bg_BG: URL адрес на страницата за регистрация на записи на клиенти

en: URL of search results:
bg_BG: URL на резултатите от търсенето:

en: URL to edit bookings
bg_BG: URL, за да редактирате резервациите

en: Unavailable days from today
bg_BG: Дните считани от днес не са налични

en: Unavailable time before / after booking
bg_BG: Няма време преди / след резервацията

en: Unavailable week days
bg_BG: Неналични дни от седмицата

en: Under Auto Return for Website Payments, click the On radio button.
bg_BG: Под бутон Автоматично Връщане за Плащания в сайта, натиснете радио бутона.

en: Under the section "Public API access" click the button "Create new Key".
bg_BG: Под секцията  "Публичен API достъп" натиснете бутона "Създай нов Ключ".

en: Uninstall
bg_BG: Деинсталиране

en: Uninstall / deactivation
bg_BG: Деинсталиране/деактивиране

en: Unknown
bg_BG: Неизвестен

en: Unknown Status
bg_BG: Неизвестен статус

en: Unknown status
bg_BG: Неизвестен статус

en: Unlimited
bg_BG: Неограничен

en: Unread
bg_BG: Непрочетен

en: Until
bg_BG: Единици

en: Updated booking: %s
bg_BG: Актуализирани резервации: %s

en: Updated successfully
bg_BG: Успешна актуализация

en: Updating
bg_BG: Обновяване

en: Updating...
bg_BG: Актуализация...

en: Upgrade
bg_BG: Актуализиране

en: Upgrade Now
bg_BG: Актуализирай сега

en: Upgrade to higher version
bg_BG: Надстройте до по-висока версия

en: Upgrade to higher versions
bg_BG: Обнови до по-високи версии

en: Upload / Select
bg_BG: Качете/ изберете

en: Usage
bg_BG: Използване

en: Use "Check In" date as available in calendar for booking resources with capacity higher then 1 for search results
bg_BG: Използване на датата за "Настаняване" като налична в календара за резервационните ресурси с капацитет по-висок от 1 при резултатите от търсене

en: Use "Check Out" date as available in calendar for booking resources with capacity higher then 1 search results
bg_BG: Използвана на датата за "Напускане" като налична в календара за резервационните ресурси с капацитет по-висок от 1 при резултатите от търсене

en: Use CSS BootStrap
bg_BG: Използване на CSS BootStrap

en: Use SSL connection
bg_BG: Използвай SSL връзка

en: Use arithmetic expressions in cost configurations, including fields shortcodes and simple mathematics operations
bg_BG: Използвайте аритметични изрази в конфигурации на разходите, включително кратки кодове на полета и прости математически операции

en: Use cURL posting
bg_BG: Използвай cURL posting

en: Use check in/out time
bg_BG: Иползвайте времето за пристигане/заминаване

en: Use check in/out time of plugin, during import .ics feeds
bg_BG: Използвайте вход/изход времето на приставката, докато импортирате .ics новините

en: Use pending days as available
bg_BG: Изполвай дните с непотвърдените резервации като налични

en: Use the SSL connection for posting data, instead of standard HTTP connection
bg_BG: Използвай SSL връзка за изпращане на информацията, вместо стандартна HTTP връзка

en: Use the cURL for posting data, instead of fsockopen() function
bg_BG: Използвай cURL за изпращане на информацията, вместо fsockopen() функция

en: Use these shortcodes for customization:
bg_BG: Използвайте тези кратки кодове за персонализиране:

en: Use this field for %scorrecting the cost%s during adding new booking.
bg_BG: Използвайте това поле за %sкоригиране на разходите%s по време на добавяне на нова резервация.

en: Use time selections as recurrent time slots
bg_BG: Използвайте избора на период като повтарящи се времеви интервали

en: Used for
bg_BG: Използван за

en: User
bg_BG: Потребител

en: User  is Activated
bg_BG: Потребителя е активиран

en: User  is Deactivated
bg_BG: Потребителя е деактивиран

en: User Role
bg_BG: Потребителска роля

en: User permissions for plugin menu pages
bg_BG: Потребителски разрешения за страниците на менюто на плъгина

en: Users
bg_BG: Потребители

en: Users Settings
bg_BG: Потребителски настройки

en: Using BootStrap CSS for the form fields
bg_BG: Използване на CSS BootStrap в полетата на формата

en: Using such URL(s) you can import .ics feeds, from  interface of other websites. %sCheck  more info  about how to import .ics feeds into other websites at the support pages of sepcific website.
bg_BG: Използвайки тези URL адреси, можете да импортирате .ics новини от интерфейса на други уебсайтове. % s Вижте още информация за това как да импортирате .ics новини в други уебсайтове на страниците за поддръжка на специфичен уебсайт.

en: Using such shortcodes in pages give a great flexibility to import from  different .ics feeds (sources) into the same resource.%sAlso  its possible to define different CRON parameters for accessing such different pages with  different time intervals.
bg_BG: Използването на такива кратки кодове в страниците дава голяма гъвкавост за импортиране от различни източници на .ics в същия ресурс.% s Също така е възможно да се определят различни CRON параметри за достъп до различни страници с различни интервали от време.

en: Valuation days
bg_BG: Калкулирани дни

en: Values
bg_BG: Стойности

en: Vendor Name
bg_BG: Име на търговеца

en: Verified IPN
bg_BG: Проверен IPN

en: Version
bg_BG: Версия

en: Video guide
bg_BG: Видео ръководство

en: View
bg_BG: Покажи

en: View details
bg_BG: Виж подробности

en: View mode
bg_BG: Режим на преглед

en: Visible months
bg_BG: Видими месеци

en: Visible options in selectbox
bg_BG: Видими опции в полето за избор

en: Visit these (previosly configured URL feeds) pages for downloading .ics files.
bg_BG: Посетете тези страници (предварително конфигурирани източници на URL адреси) за изтегляне на .ics файлове.

en: Visit these (previously configured URL feeds) pages for downloading .ics files.
bg_BG: Посетете тези (предварително конфигурирани източници на URL адреси) страници за изтегляне на .ics файлове.

en: Visitor can select only 4 days starting at Monday, 3 or 7 days – Friday, 2 days – Saturday, etc…
bg_BG: Гостът може да изберете само 4 дни, считано от Понеделник, 3 или 7 дни - Петък, 2 дни - Събота и т.н …

en: Visitors
bg_BG: Гости

en: Voided
bg_BG: Освободена

en: Warning
bg_BG: Предупреждение

en: Warning!
bg_BG: Предупреждение!

en: Warning! Operation failed. Current dates are already booked there.
bg_BG: Внимание! Операцията се провали. Текущите дати вече са резервирани там.

en: Warning! Some error occur, during sending registration request.
bg_BG: Внимание ! Възникна грешка ,при изпращането на заявката за регистрация .

en: Warning! The resource was not changed. Current dates are already booked there.
bg_BG: Внимание! Ресурсът не е променен. Настоящите дати вече са резервирани.

en: Warning!!! After you approved the specific booking(s), all your pending bookings of the same booking resource as an approved booking for the dates, which are intersect with dates of approved booking, will be automatically canceled!
bg_BG: Винмание!!  След като одобрите вашата резервацията (резервации), всички непотвърдени резервации за същия резервационен ресурс и дати като на одобрената резервация, ще бъдат автоматично анулирани !

en: We
bg_BG: Ср

en: We&#8217;ve assembled some links to get you started:
bg_BG: Ние сме събрали някой връзки за начало:

en: Wed
bg_BG: Ср

en: Wednesday
bg_BG: Сряда

en: Week
bg_BG: Седмица

en: Week days conditions.
bg_BG: Условия за дни от седмицата.

en: Weekdays
bg_BG: Седмични дни

en: Weekend
bg_BG: Почивни дни

en: What does .ics feeds import/export mean?
bg_BG: Какво значи .ics feeds import/export ?

en: When checked, all reserved days must be at same booking resource otherwise error message will show.
bg_BG: Когато е избрано, всички резервирани дни трябва да са от една и същ ресурс.В противн случай ще покаже  съобщение за грешка.

en: Wide days view
bg_BG: Разширено представяне на датите

en: Wizard (several steps)
bg_BG: Съветник (няколко стъпки)

en: Work days
bg_BG: Работни дни

en: Wrap each item with %s tag
bg_BG: Оградете всеки елемент в тага %s

en: Wrong booking hash in URL (probably expired)
bg_BG: Грешен резервационен хеш в URL (най-вероятно изтекъл)

en: Wrong booking hash in URL. Probably hash is expired.
bg_BG: Грешен хеш на резервацията в URL. Може би хешът вече не е валиден.

en: XOR Encryption password
bg_BG: XOR Криптираща парола

en: Year
bg_BG: Година

en: Years
bg_BG: Години

en: Yen
bg_BG: Йена

en: You allow unlimited number of bookings per same dates, its can be a reason of double bookings on the same date. Do you really want to do this?
bg_BG: Ако се позволи неограничен борй резервации за едни и същи дати, това може да бъде причина за дублиране на резервации за една и съща дата. Наистина ли искате да направите това?

en: You are need to be sure what you are doing. You are disable of loading some JavaScripts Do you really want to do this?
bg_BG: Вие трябва да бъдете сигурни какво правите. Вие сте забраняване на зареждане на някои JavaScripts функции. Наистина ли искате да направите това?

en: You can %suse this shortcode only once%s in the form.
bg_BG: Можете да %sизплозвате този код само веднъж%s във формата.

en: You can also use the %s in the form.
bg_BG: Можете също да използвате %s във формата.

en: You can check in this %sinstruction how to generate and use your Google API key%s.
bg_BG: Можете да поглднете %sинструкцията как се генерира Google API ключ %s.

en: You can configure the discount coupon codes at this %spage%s.
bg_BG: Можете да конфигурирате купон кодове на намаления на тази %sстраница%s.

en: You can customize the country list at this file: %s
bg_BG: Можете да персонализирате списъка на страните в този файл: %s

en: You can generate the form fields for your form (at the left side) by selection specific field in the above selectbox.
bg_BG: Можете да генерирате полетата на формата (от лявата страна), като изберете специфично поле от възможностите по-горе.

en: You can insert several calendars of different resources into the form allowing you to book several resources during one booking process.
bg_BG: Можете да добавите няколко календара за различни ресурси във формата, позволявайки да се резервират няколко ресурса по време на резервацията.

en: You can insert this field with default selected value.
bg_BG: Можете да вмъкнете това поле с избрана стойност по подразбиране.

en: You can override this email template in this folder %s
bg_BG: Можете да замените този шаблон за имейл в тази папка%s

en: You can put multiple emails separated by
bg_BG: Можете да използвате повече емайли разделени със

en: You can request the new update of plugin on %1$sthis page%2$s.
bg_BG: Може да поръчате ново обновление на този plugin на %1$sthis page%2$s.

en: You can reset your active form template by selecting default %sform template%s at the top toolbar. Please select the form template and click on %sReset%s button for resetting only active form (Booking Form or Content of Booking Fields form). Click  on %sBoth%s button if you want to reset both forms: Booking Form and Content of Booking Fields form.
bg_BG: Можете да възстановите шаблона на активната форма, като изберете %sшаблона на формата%s подразбиране в горната лента с инструменти. Моля изберете шаблона на на формата и натиснете %sВъзстанови%s бутона, за да се възстанови само активната форма (Резевационната форма или съдържанието на полетата). Натиснете бутона %sДвете%s ако искате да възстановите и двете форми: Формата за резервации и Съдържанието на полетата от формата.

en: You can specify an additional offset from you chosen end point. The offset can be negative.
bg_BG: Може да изберете специфично отместване на крайната точка. Отместването може да е отрицателно.

en: You can specify an additional offset from you chosen start point. The offset can be negative.
bg_BG: Може да изберете специфично отместване на началната точка. Отместването може да е отрицателно.

en: You can specify the maximum number of events to import during one session.
bg_BG: Може да зададете максималния брой събития, които да се получават в рамките на една сесия.

en: You can use (in subject and content of email template) any shortcodes, which you used in the booking form. Use the shortcodes in the same way as you used them in the content form at Settings Fields page.
bg_BG: Можете да използвате (в полето относно на имейл шаблона) всички кодове, които сте използвали във формата за резерввации. Използвайте тези кодове по същия начин и със същия смисъл, както сте ги използвали във формата.

en: You can use any %sHTML tags%s in the booking form. Please use the HTML tags carefully. Be sure, that all "open" tags (like %s) are closed (like this %s).
bg_BG: Можете да използвате всички %sHTML тагове %s във формата за резревации. Моля, използвайте HTML таговете внимателно. Уверете сем че всички  "отворени" тагове (като %s)  за затворени  (като %s)  .

en: You can use any shortcodes, that you can use in payment description form at Settings Payment General page
bg_BG: Можете да използвате всички кратки кодове, които можете да използвате в описателния формуляр за плащане на страницата Настройки за плащане

en: You can use any shortcodes, which you have used in content of booking fields data form.
bg_BG: Можете да използвате всички кратки кодове, които сте използвали в съдържанието на формуляра с данни за полетата за резервации.

en: You can use following shortcodes in content of this template
bg_BG: Може да използвате следните shortcodes в съдържанието на шаблоните

en: You can use several values, separated by a comma.
bg_BG: Можете да използвате няколко стойности, разделени със запетая..

en: You can use several values, separated by comma.
bg_BG: Можете да използвате няколко стойности, разделени със запетая.

en: You can use the several values, separated by comma.
bg_BG: Можете да използвате повече стойности разделени със запетая.

en: You can use the shortcodes from the bottom form of Settings Fields page.
bg_BG: Можете да използвате кратките кодове от долната форма на страницата с полета “Настройки”.

en: You do not set any parameters for booking editing
bg_BG: Вие не ста задали никакви параметри за редактиране на резервацията

en: You must have this shortcode:%s in the booking form.
bg_BG: Трябва да имате този код%s: във формата за резервации.

en: You must not deactivate loading BootStrap files at advanced section of these settings!
bg_BG: Не трябва да деактивирате зареждането на BootStrap файловете в разширената секцията на тези настройки !

en: You must to have this shortcode:%s in the form.
bg_BG: Трябва да изплозвате тоз кратък код:%s  във формата.

en: You need to approve a new booking %s for: %s Person detail information:%s Currently a new booking is waiting for approval. Please visit the moderation panel%sThank you, %s
bg_BG: Трябва да потвърдите новатеща  резервация %s за: %s Персонална информация:%s В момента новата резервация чака одобрение. Моля, посетете панела за модериране%sБлафгодарим Ви, %s

en: You need to make payment %s for reservation %s at %s. %s Please make payment on this page: %s  Thank you, %s
bg_BG: Трябва да се направи плащане за %sрезервация%s на %s. %s Моля направете плащане на тази страница: %s Благодаря, %s

en: You need to make payment for this reservation
bg_BG: Трябва да се направи плащане за тази резервация

en: You need to use special shortcode [bookingedit] for booking editing.
bg_BG: Трябва да използвате специален код [bookingedit] за радакция на резервация.

en: You should leave empty the Relay Response URL and Receipt Link URL/Text in the Merchant Interface, if a Relay Response is activated here.
bg_BG: Трябва да оставите Relay Response URL и Receipt Link URL/Text в търговския интерфейс, ако активирате Relay Response тук.

en: You will now see a table loaded with the top item being the API Key. Copy this and paste it into %sGoogle API Key%s field at this page.
bg_BG: Сега ще видите таблица със зареден най-горе  API ключа. Копирайте този ключ и го поставете в %sGoogle API Key%s полето от тази страница.

en: Your booking %s for: %s has been  canceled. %sThank you, %s
bg_BG: Вашата резервация%s за:%s е била отменена. %sБлагодарим ви,%s

en: Your booking %s for: %s has been approved.%sThank you, %s
bg_BG: Вашата резервация%s за:%s е одобрена%sБлагодарим ви,%s

en: Your booking has been approved
bg_BG: Вашата резервация е одобрена

en: Your booking has been declined
bg_BG: Вашата резервация е отхвърлена

en: Your emails do not match
bg_BG: Имейлите ви не съвпадат

en: Your reservation %s for: %s has been approved.%sYou can edit the booking on this page: %s Thank you, %s
bg_BG: Вашата резервация%s за:%s е одобрена%sВие можете да променяте резервацията на тази страница:.%s Благодаря ви,%s

en: Your reservation %s for: %s is processing now! We will send confirmation by email. %s Thank you, %s
bg_BG: Вашата резервация%s за:%s се обработва сега! Ние ще ви изпратим потвърждение по електронната поща. %s Благодаря ви,%s

en: Your reservation %s for: %s is processing now! We will send confirmation by email. %sYou can edit this booking at this page: %s  Thank you, %s
bg_BG: Вашата резервация%s за:%s се обработва сега! Ние ще ви изпратим потвърждение по електронната поща. %sВие можете да редактирате резервацията на тази страница:%s Благодаря ви,%s

en: additional booking cost
bg_BG: допълнителни разходи за резервация

en: admin
bg_BG: администратор

en: admin panel
bg_BG: административен панел

en: and %s on seasons:
bg_BG: и %s на сезони:

en: and any other calendar that uses .ics format
bg_BG: и всеки друг календар, който използва формат .ics

en: as additional sum
bg_BG: като допълнителна сума

en: available
bg_BG: налично

en: balance
bg_BG: баланс

en: balance cost
bg_BG: баланс разходи

en: capacity of booking resource.
bg_BG: капацитет на резервния ресурс.

en: comma
bg_BG: запетая

en: confirmation email field of the primary email field
bg_BG: поле за потвърждение на полето за основен имейл

en: content data of this booking
bg_BG: съдържанието на тази резервация

en: cost of booking resource.
bg_BG: цена на резервния ресурс.

en: coupon
bg_BG: купон

en: current date
bg_BG: текуща дата

en: current time
bg_BG: текущо време

en: date
bg_BG: дата

en: day
bg_BG: ден

en: day(s)
bg_BG: ден(дни)

en: days
bg_BG: дни

en: default value, if no dates are selected, or none exist conditions are true.
bg_BG: стойност по подразбиране, ако не са избрани дати или нито едно условие не е изпълнено.

en: delete all booking data
bg_BG: изтрий всички данни за резервацията

en: delete configuration
bg_BG: изтрий конфигурацията

en: deposit
bg_BG: депозит

en: deposit cost
bg_BG: разходи за депозит

en: deposit payment for booking resource
bg_BG: капаро при резервация за този резервационен ресурс

en: discount
bg_BG: отстъпка

en: does not exist
bg_BG: не съществува

en: feed
bg_BG: новина

en: feeds
bg_BG: новини

en: field
bg_BG: поле

en: fields
bg_BG: полета

en: fixed sum
bg_BG: фиксирана сума

en: fixed total in
bg_BG: фиксирана сума в

en: for 1 day
bg_BG: за 1 ден

en: for 1 hour
bg_BG: за 1 час

en: for 1 night
bg_BG: за 1 нощ

en: for all days!
bg_BG: за всички дни!

en: from the cost of 1 day
bg_BG: от цената за 1 ден

en: front panel
bg_BG: преден панел

en: here
bg_BG: тук

en: hour
bg_BG: час

en: hour(s)
bg_BG: час(а)

en: hours
bg_BG: чсове

en: if selected %s
bg_BG: ако избрани%s

en: in 24 hour format
bg_BG: във  формат 24 часа

en: make user active
bg_BG: активирай потребителя

en: make user inactive
bg_BG: направи потребителя неактивен

en: max
bg_BG: макс

en: maximum number of visitors per booking resource.
bg_BG: максимален брой посетители на ресурс за резервация.

en: min
bg_BG: мин

en: minutes
bg_BG: минути

en: month
bg_BG: месец

en: month(s)
bg_BG: месец(и)

en: months
bg_BG: месеци

en: night
bg_BG: нощ

en: night(s)
bg_BG: нощ(и)

en: no
bg_BG: не

en: of
bg_BG: за

en: of configuration booking form in English and French languages
bg_BG: на конфигурацията на формата за резервации на английски и френски език

en: of every month
bg_BG: за всеки месец

en: of payment
bg_BG: при плащане

en: of total cost
bg_BG: от цялата цена

en: on each
bg_BG: за всеки

en: on each day
bg_BG: за всеки ден

en: optional
bg_BG: незадължителен

en: or
bg_BG: или

en: or add booking calendar %sWidget%s to your sidebar.
bg_BG: или поставете календара за резервации %sWidget%s в слайдбара.

en: original booking cost
bg_BG: първоначалната цена на резервацията

en: parent resource
bg_BG: родителски ресурс

en: per 1 day
bg_BG: за 1 ден

en: require PHP version %s or newer!
bg_BG: изисква се PHP версия%s или по- нова!

en: required
bg_BG: задължително

en: seconds
bg_BG: секунди

en: semicolon
bg_BG: точка и запетая

en: show amount to pay
bg_BG: покажи сума, която трябва да платите

en: show number of search results
bg_BG: показва броя на резултатите от търсенето

en: start new translation section in specific language, where %s - locale of the translation.
bg_BG: започнете нов раздел за превод на конкретен език, където %s - е е държавата за превода.

en: time
bg_BG: час

en: title of booking resource
bg_BG: заглавие на резервния ресурс

en: to
bg_BG: до

en: total booking cost
bg_BG: обща цена на резервацията

en: unavailable
bg_BG: не е налично

en: visitor
bg_BG: посетител

en: website
bg_BG: уебсайт

en: websites
bg_BG: уебсайтове

en: week
bg_BG: седмица

en: weeks
bg_BG: седмици

en: where %s – default calendar %s (you can select desired resource of calendar by inserting shortcode into page)%s
bg_BG: където %s – календар по подразбиране %s (можете да избирате желания ресурс от календара като вмъквате краткия код в страницата)%s

en: year(s)
bg_BG: годин(и)

en: yes
bg_BG: да
