booking - en to gl_ES translation catalogue (1588 entries)

en:  Check this box to display the %sdaily cost at the date cells%s in the calendar(s).
gl_ES:  Marque esta casa para mostrar o %scusto diario cunha axudiña%s cando o rato pasa sobre cada cela do día do calendario.

en:  Check this box to display the daily cost with a tooltip when mouse hovers over each day on the calendar(s).
gl_ES:  Marque esta casa para mostrar o custo diario con unha axudiña cando o rato pasa sobre cada día do calendario.

en:  Check this checkbox if you want to show the %sbooking details summary%s  above the payment form
gl_ES:  Marque esta casa si quere mostrar un %sresumo cos detalles da reserva%s no formulario de pagos

en:  Follow these instructions to set up your listener at your PayPal account:
gl_ES:  Siga as instrucións para marcar o seu receptor na conta PayPal:

en:  If your theme or some other plugin is load the BootStrap JavaScripts, you can disable  loading of this script by this plugin.
gl_ES:  Si o seu tema ou algún plugin carga JavaScripts Bootstrap, pode desactivar a carga de este script a través de esta opción.

en:  Indicates whether the transaction is payment on a final sale or an authorization for a final sale, to be captured later.
gl_ES:  Indicar si a transacción é polo pago dunha venta final o unha autorización de venta final para ser procesado máis tarde.

en:  Parameters are incorrect,
gl_ES:  Parámetros incorrectos,

en:  Select using test (Sandbox Test Environment) or live PayPal payment.
gl_ES:  Seleccione usando test (Entorno de Proba Sandbox) ou pago en vivo PayPal.

en:  Select your cost configuration.
gl_ES:  Configuración de custo.

en:  Turn On/Off powered by "Booking Calendar" notice under the calendar.
gl_ES:  Activa/Desactiva a nota de powered by "Booking Calendar" baixo o calendario.

en:  Turn On/Off version notice and help info links at booking admin panel.
gl_ES:  Activa/Desactiva o aviso de copyright no pé do panel do administrador.

en:  for all days!
gl_ES:  para todolos días!

en: !Paid OK
gl_ES: Pago OK!

en: %s - Server Integration Method (SIM)
gl_ES: %s - Método de Integración de Servidor (SIM)

en: %s - add the reason booking was cancelled, you can enter it before sending email,
gl_ES: %s - engadir o motivo porque se cancelou a reserva, pode introducilo antes de enviar o correo,

en: %s - add the reason for booking payment, you can enter it before sending email,
gl_ES: %s - engade a razón do pago da reserva, pode introducila antes de enviar o correo,

en: %s - availability of booking resource,
gl_ES: %s - dispoñibilidade do recurso de reserva,

en: %s - booking info, taken from the excerpt associated with the post,
gl_ES: %s - información de reserva, tomada do extracto asociado do mensaxe,

en: %s - check-in date,
gl_ES: %s - data de entrada,

en: %s - check-out date,
gl_ES: %s - data de saída

en: %s - cost of booking the resource,
gl_ES: %s - custo de reserva do recurso,

en: %s - default selection number of visitors,
gl_ES: %s - selección por defecto do número de visitantes,

en: %s - definition of check-out date.
gl_ES: %s - definición de data de saída (check-out)

en: %s - featured image, taken from the featured image associated with the post,
gl_ES: %s - imaxe destacada, tomada dende a imaxe destacada da entrada,

en: %s - inserting BIC
gl_ES: %s - engadindo un BIC

en: %s - inserting IBAN
gl_ES: %s - engadindo un IBAN

en: %s - inserting ID of booking
gl_ES: %s - inserindo ID da reserva

en: %s - inserting IP address of the user who made this action
gl_ES: %s - inserindo a dirección IP do usuario que realizou a acción

en: %s - inserting account name
gl_ES: %s - engadindo nome de conta

en: %s - inserting account number
gl_ES: %s - engadindo número de conta

en: %s - inserting address of the page (if any), where visitor make this action
gl_ES: %s - engadindo dirección da páxina (si hay alguhna) cando o visitante realiza esta acción

en: %s - inserting all bank accounts details
gl_ES: %s - engadindo detalles de contas de banco

en: %s - inserting bank name
gl_ES: %s - engadindo un nome de banco

en: %s - inserting check-in date (first day of reservation),
gl_ES: %s - inserindo data de entrada (primeiro día da reserva),

en: %s - inserting check-out date (last day of reservation),
gl_ES: %s - inserindo data de saída (último día da reserva),

en: %s - inserting contents of the User-Agent: header from the current request, if there is one
gl_ES: %s - engadindo contidos do User-Agent: cabeceira dende solicitude actual, si existe unha

en: %s - inserting data from fields of booking form
gl_ES: %s - inserindo datos dende campos de formulario de reservas

en: %s - inserting data info about the booking
gl_ES: %s - engadindo información sobre a reserva

en: %s - inserting data info about the booking, which you configured in the content form at Settings Fields page
gl_ES: %s - engadindo información sobre a reserva que configurou no formulario de contido da páxina de Axustes de Campos

en: %s - inserting date of this action
gl_ES: %s - inserindo a data desta acción

en: %s - inserting link for export booking to
gl_ES: %s - inserindo enlace para a exportación da reserva a

en: %s - inserting link to payment page where visitor can pay for the reservation  (possible to use the %s parameter for setting different %s of this page. Example: %s )
gl_ES: %s - engadindo un enlace a páxina de pago onde o visitante pode pagar a reserva (é posible usar o parámetro %s para un axuste diferente %s de esta páxina. Exemplo: %s)

en: %s - inserting link to the page where visitor can cancel the reservation, (possible to use the %s parameter for setting different %s of this page. Example: %s )
gl_ES: %s - engadindo un enlace á páxina onde o visitante pode cancelar a reserva (é posible usar o parámetro %s para un axuste diferente %s de esta páxina. Exemplo: %s)

en: %s - inserting link to the page where visitor can edit the reservation,  (possible to use the %s parameter for setting different %s of this page. Example: %s )
gl_ES: %s - engadindo enlace á páxina cando o visitante pode editar a reserva (é posible usar o parámetro %s para un axuste diferente %s de esta páxina. Exemplo : %s)

en: %s - inserting moderate link of new booking
gl_ES: %s - inserindo un enlace de moderación da nova reserva

en: %s - inserting modification date of booking
gl_ES: %s - inserindo modificación en datas de reserva

en: %s - inserting new line
gl_ES: %s - inserindo nova liña

en: %s - inserting sort code
gl_ES: %s - engadindo un código de orde

en: %s - inserting the cost of  booking
gl_ES: %s - inserindo custes da reserva

en: %s - inserting the dates of booking
gl_ES: %s - inserindo datas de reserva

en: %s - inserting the number of booking dates
gl_ES: %s - inserindo número de datas de reserva

en: %s - inserting time of this action
gl_ES: %s - inserindo a hora desta acción

en: %s - inserting your site URL
gl_ES: %s - inserindo a URL do seu sitio

en: %s - link to the page with booking form,
gl_ES: %s - enlace á páxina co formulario de reserva,

en: %s - maximum number of visitors for the booking resource,
gl_ES: %s - número máximo de visitantes para o recurso de reserva,

en: %s - resource title,
gl_ES: %s - título do recurso,

en: %s - search button,
gl_ES: %s - botón de busca,

en: %s - search inside posts/pages which are part of this category,
gl_ES: %s - busca dentro das entradas/páxinas que pertencen a esta categoría,

en: %s - search inside posts/pages which have this tag,
gl_ES: %s - busca en entradas/páxinas que levan esta etiqueta,

en: %s - start new translation section, where %s - locale of translation
gl_ES: %s - comenza unha nova sección de tradución, onde %s - e o código da tradución

en: %s Finish getting sort dates. %s
gl_ES: %s Finalizado o ordenamento de datas. %s

en: %s Found %s not indexed bookings %s
gl_ES: %s Encontradas %s reservas non indexadas %s

en: %s Important!%s This will overwrite any times selection in your booking form.
gl_ES: %s ¡Importante!%s Esto sobrescribirá algunhas seleccións de tempo no teu formulario de reserva.

en: %s Settings
gl_ES: %s Axustes

en: %s and %s terms have higher priority than a range %s days.
gl_ES: Términos %s e %s teñen maior prioridade que un rango de %s días.

en: %s or %s - inserting the title of the booking resource
gl_ES: %s or %s - inserindo título do recurso da reserva

en: %s or minimum and fixed number of days selection for the specific day of week or season.%s
gl_ES: %s o mínimo e número fixo de selección de días para o día específico de semana ou temporada%s

en: %s – calendar of booking resource with %s
gl_ES: %s - calendario de recurso de reservas con %s

en: %s, then total cost will be %s
gl_ES: %s, logo o custo total será %s

en: %s, then total cost will be (if selected 3 days) %s
gl_ES: %s, logo o custo total será (si selecciona 3 días) %s

en: %sDescription of usage%s.
gl_ES: %sDescrición do uso%s.

en: %sEmail verification field%s.
gl_ES: %sCampos de verificación de correo%s.

en: %sError!%s Request do not pass security check! Please refresh the page and try one more time.
gl_ES: %sError!%s A solicitude non pasou a proba de seguridade. Actualice a páxina e probe outra vez.

en: %sExample%s.
gl_ES: %sExemplo%s.

en: %sImportant!!!%s Please note, if you show booking calendar (inserted into post/page) with widget at the same page, then the last will not be visible.
gl_ES: %s¡¡¡Importante!!!%s Teña en conta que si mostra o calendario de reservas (inserido nunha entrada/páxina) con un widget na mesma páxina, entón o último non será visible.

en: %sNo this booking resources.%s
gl_ES: %sSin recursos de reserva%s

en: %sSeveral widgets are supported at %spaid versions%s.
gl_ES: %sVarios widgets son soportados nas %s versións de pago%s.

en: %sWarning! Booking calendar for this booking resource are already at the page, please check more about this issue at %sthis page%s
gl_ES: %sAdvertencia! O calendario de reserva para este recurso xa está na páxina, revise máis acerca de este problema en %sesta páxina%s

en: %sYou do not have permissions for this booking resources.%s
gl_ES: %sNon tes permisos para este recurso de reserva.%s

en: %sYou do not have permissions for this page.%s Your account is not active, please contact administrator.%s
gl_ES: %sNon tes permisos para esta páxina.%s A tua conta non está activa, contacta co administrador.%s

en: %sname%s – the unique name of the condition group, containing several conditions with different values. For example, if you want to have specific HTML content for the different week days, you can have several conditions, with the same name but with different value parameters in conditions. Please check more about it, in the examples.
gl_ES: %snome%s - o nome único do grupo de condicións, que contén unha serie de condicións con diferentes valores. Por exemplo, si vostede quere ter un contido específico HTML para os diferentes días da semana, pode ter varias condicións, con o mesmo nome pero con diferentes parámetros nas condicións. Por favor revise máis sobre esto nos exemplos.

en: %stype%s – type of the condition. There are 2 types of condition: "weekday" and "season". "weekday" – is the condition rule based on the selected day of week value, like Monday, Tuesday, etc… . "season" – is the condition rule based on the "season filter" name of selected date. In other words the condition is TRUE if the selected day belongs to a season filter in the Season Filters page.
gl_ES: %stipo%s - tipo de condición. Hay 2 tipos de condicións: "semanal" e “temporada”. "semanal" - é a regra baseada no valor do día de semana, Luns, Martes, etc... “temporada” - é a regra baseada no nome "filtro de temporada” da selección de datas. En outras palabras, a condición é VERDADEIRA si o día seleccionado pertence a un filtro de temporada na páxina de Filtros de Temporada.

en: %svalue%s – value of the specific conditions. If the value is true, so then the content of the conditions will show in the booking form. You can have the default value (empty – "", or like this – "*") for showing the content of this condition, if all other conditions are FALSE, or at initial stage, when the date in calendar is not yet selected.
gl_ES: %svalor%s - valor de condicións específicas. Si o valor é VERDADEIRO, entón o contido das condicións mostrarase no formulario das reservas. Pode ter o valor por defecto (vacío - "" ou como este - "*") para mostrar o contido desta condición, si todas as demais condicións son FALSO, ou no caso inicial, cando a data no calendario non está seleccionada.

en: %svalue%s – value of the specific conditions. If the value is true, the content of the conditions will show in the booking form. You can have the default value (empty – "", or like this – "*") for showing the content of this condition, if all other conditions are FALSE, or at initial stage, when the date in calendar is not yet selected.
gl_ES: %svalor%s - valor das condicións específicas. Si o valor é VERDADEIRO, o concepto das condicións mostrarase no formulario de reserva. Podes ter valor por defecto (vacío - "" ou como este "*") para mostrar o contido de esta condición, si todas as outras condicións son FALSO, ou no caso inicial, cando a data no calendario non está seleccionada.

en: + Add Account
gl_ES: + Engadir Conta

en: .ics - is a file format of iCalendar standard for exchanging calendar and scheduling information between different sources %s Using a common calendar format (.ics), you can keep all your calendars updated and synchronized.
gl_ES: .ics - é un formato de arquivo estándar de iCalendar para o intercambio de calendarios e programar información entre diferentes fontes %s Usando un formato común de calendario (.ics), pode manter todos sus calendarios actualizados e sincronizados.

en: .ics Feed URL
gl_ES: Feed URL do .ics

en: .ics feed URL
gl_ES: URL do Feed .ics

en: 00:00 today
gl_ES: 00:00 hoxe

en: 2 Months
gl_ES: 2 Meses

en: 3 Months
gl_ES: 3 Meses

en: AUTHENTICATE
gl_ES: AUTENTIFICAR

en: Abort
gl_ES: Abortar

en: About Booking Calendar
gl_ES: Acerca de Booking Calendar

en: Accepted Currency
gl_ES: Moeda Aceptada

en: Access to this feed was denied (403). Please ensure you have public sharing enabled for your calendar.
gl_ES: O acceso a este feed foi denegado (403). Asegúrese que compartir publicamente está habilitado no calendario.

en: Account Name
gl_ES: Nome da Conta

en: Account Number
gl_ES: Número de Conta

en: Account Type
gl_ES: Tipo de Conta

en: Account details
gl_ES: Detalles de conta

en: Action after booking is done
gl_ES: Acción tras unha reserva

en: Action is not allowed!
gl_ES: ¡Acción non permitida!

en: Actions
gl_ES: Accions

en: Actions tab
gl_ES: Separador accions

en: Activate
gl_ES: Activar

en: Activate Relay Response
gl_ES: Activar Resposta Relay

en: Activate and type your %stitle of approved%s item in legend
gl_ES: Activar e editar o %stítulo de elemento aprovado%s na lenda

en: Activate and type your %stitle of available%s item in legend
gl_ES: Activar e editar o %stítulo do elemento dispoñible%s na lenda

en: Activate and type your %stitle of partially booked%s item in legend
gl_ES: Activar e editar o %stítulo do elemento parcialmente reservado%s na lenda

en: Activate and type your %stitle of pending%s item in legend
gl_ES: Activar e editar o %stítulo do elemento pendiente%s na lenda

en: Activate auto import
gl_ES: Activar auto importar

en: Activate loading of CSS and JavaScript files of plugin only at specific pages.
gl_ES: Activar carga de CSS e JavaScript do plugin só en páxinas específicas.

en: Activate this option only for testing beta features
gl_ES: Active esta opción só para probar características beta

en: Active
gl_ES: Activo

en: Active Payment Gateways
gl_ES: Pasarelas de Pago Activas

en: Add New
gl_ES: Engadir Novo

en: Add New Booking Resource(s)
gl_ES: Engadir novo recurso de reserva

en: Add New Custom Form
gl_ES: Engade Novo Formulario Personalizado

en: Add New Discount Coupon
gl_ES: Engadir novo Cupón de Desconto

en: Add New Field
gl_ES: Engadir Novo Campo

en: Add booking
gl_ES: Engadir reserva

en: Add new booking from your post/page or from %sAdmin Panel%s.
gl_ES: Engadir nova reserva dende unha entrada/páxina ou dende o %sPanel de Administración%s.

en: Add new cost
gl_ES: Engada novo custo

en: Add to Google Calendar
gl_ES: Engadir ao Calendario de Google

en: Add tooltip on calendar(s) to show availability based on the number of available booking resource items remaining for each day.
gl_ES: Engadir axudiñas nos calendarios para mostrar dispoñibilidade baseada no número de elementos de recurso de reservas dispoñibles restantes de cada día.

en: Additional cost in %s per 1 day
gl_ES: Custo adicional en %s por 1 día

en: Additional cost, which depends on the fields selection in the form.
gl_ES: Custo adicional, que depende da selección de campos no formulario.

en: Additional info
gl_ES: Información adicional

en: Address
gl_ES: Dirección

en: Address (required)
gl_ES: Dirección (Obrigatorio)

en: Adults
gl_ES: Adultos

en: Advanced
gl_ES: Avanzado

en: Advanced Cost
gl_ES: Custo Avanzado

en: Advanced Cost Settings
gl_ES: Axustes Avanzados de Custo

en: Advanced Fields
gl_ES: Campos Avanzados

en: Advanced Templates
gl_ES: Deseños Avanzados

en: After booking
gl_ES: Despois da reserva

en: Agenda
gl_ES: Axenda

en: Aggregate booking dates from other resources
gl_ES: Agregar datas de reservas dende outros recursos

en: All
gl_ES: Todo

en: All bookings
gl_ES: Todas as reservas

en: All dates
gl_ES: Todas as datas

en: All days
gl_ES: Tódolos días

en: All resources
gl_ES: Todolos recursos

en: All selected dates in "short" format.
gl_ES: Todas as datas seleccionadas en formato "corto".

en: All selected dates with times in "short" format..
gl_ES: Tódalas datas seleccionadas con horas en formato "corto”…

en: All selected dates with times.
gl_ES: Todas as datas seleccionadas con horas.

en: All selected dates.
gl_ES: Todas as datas seleccionadas.

en: Allow %smultiple%s selections
gl_ES: Permite %smúltiples%s seleccións

en: Allow payments by %sdirect bank / wire transfer%s
gl_ES: Permitir pagos por %sbanco directo / transferencia bancaria%s

en: Allow unlimited bookings per same day(s)
gl_ES: Permitir múltiples reservas para un mesmo día

en: Also some early versions of the IE do not support disabling of the options in the selectboxes.
gl_ES: Algunhas primeiras versións do IE tampouco soportan a desactivación das opcións nas caixas de selección.

en: Always use Description
gl_ES: Usar sempre Descrición

en: Amount different
gl_ES: Cantidade diferente

en: Amount to pay
gl_ES: Importe a pagar

en: Any
gl_ES: Calquera

en: Any Status
gl_ES: Calquera Estado

en: Any day of week
gl_ES: Calquera día da semana

en: Any days
gl_ES: Calquera día

en: Apartment#1
gl_ES: Apartamento #1

en: Apartment#2
gl_ES: Apartamento #2

en: Apartment#3
gl_ES: Apartamento #3

en: Apply
gl_ES: Aplicar

en: Apply booking resources selection
gl_ES: Aplicar selección de recursos de reserva

en: Approve
gl_ES: Aprobar

en: Approve selected bookings
gl_ES: Aprobar reservas seleccionadas

en: Approved
gl_ES: Aprobado

en: Approved item
gl_ES: Elemento aprobado

en: Apr
gl_ES: Abr

en: April
gl_ES: Abril

en: Assign events fields to specific booking form field
gl_ES: Asignar campos de eventos a campos de formulario de reservas específicos

en: At least one option must be selected
gl_ES: Seleccione polo menos unha opción

en: Aug
gl_ES: Ago

en: August
gl_ES: Agosto

en: Australian Dollars
gl_ES: Dólares Australianos

en: Authorization
gl_ES: Autorización

en: Authorization Only
gl_ES: Só Autorización

en: Authorization and Capture
gl_ES: Autorización e Captura

en: Auto Cancel all pending bookings for the specific date(s), if some booking is approved for these date(s)
gl_ES: Auto Cancelar todas as reservas pendentes para as datas especificadas, si algunha reserva se aproba para esas datas

en: Auto approve all new bookings
gl_ES: Auto aprobar todalas novas reservas

en: Auto cancellation / approval
gl_ES: Auto Cancelación / Auto Aprobación

en: Auto cancellation / auto approval of bookings
gl_ES: Auto Cancelación / Auto Aprobación de Reservas

en: Auto import events
gl_ES: Auto importar eventos

en: Auto-cancel bookings
gl_ES: Auto cancelar reservas

en: Auto-fill fields
gl_ES: Auto encher campos

en: Auto-fill form
gl_ES: Auto rechear formulario

en: Automatically approve booking
gl_ES: Automáticamente aproba a reserva

en: Automatically approve/cancel booking
gl_ES: Automáticamente aproba/cancela reservas

en: Availability
gl_ES: Dispoñibilidade

en: Availability Settings
gl_ES: Axustes de Dispoñibilidade

en: Availability Title
gl_ES: Título de Dispoñibilidade

en: Available
gl_ES: Dispoñible

en: Available item
gl_ES: Elemento dispoñible

en: Available:
gl_ES: Dispoñible:

en: Background Color
gl_ES: Cor de Fondo

en: Balance cost of the booking - difference between deposit and full cost.
gl_ES: Balance do custo da reserva - diferencia entre depósito e custo total.

en: Bank Code
gl_ES: Código de Banco

en: Bank Name
gl_ES: Nome do Banco

en: Bank Transfer
gl_ES: Transferencia Bancaria

en: Bank Transit Number
gl_ES: Número de Tránsito de Banco

en: Base Color
gl_ES: Cor Base

en: Be sure that the merchant server system clock is set to the proper time and time zone.
gl_ES: Asegúrese que o reloxo do sistema do servidor de venta está na zona apropiada.

en: Be sure to match the maximum number of visitors for %sall booking resources%s with the number of visitors specified on the booking form.
gl_ES: Asegúrese de que coincida o número máximo de visitantes para %stodos os recursos das reservas%s co número de visitantes específicos no formulario de reserva.

en: Be sure to match the maximum number of visitors for the %sone booking resource%s with the number of visitors specified on the booking form.
gl_ES: Asegúrese de que coincida o número máximo de visitantes para o %srecurso dunha reserva%s co número de visitantes específicos no formulario de reserva.

en: Before booking
gl_ES: Antes da reserva

en: Billing Address
gl_ES: Dirección de Facturación

en: Billing City
gl_ES: Cidade de Facturación

en: Billing form fields
gl_ES: Campos de formulario de facturación

en: Book now
gl_ES: Reserve ahora

en: Booked
gl_ES: Reservado

en: Booked Times:
gl_ES: Tempos Reservados:

en: Booking
gl_ES: Reservas

en: Booking Calendar
gl_ES: Calendario de Reservas

en: Booking Calendar supports WPML and qTranslate plugins for dynamic changing of website locale.
gl_ES: Booking Calendar soporta plugins WPML e qTranlate para cambios dinámicos de sitio local.

en: Booking Data
gl_ES: Datos da Reserva

en: Booking Dates
gl_ES: Datas da Reserva

en: Booking Form
gl_ES: Formulario de Reserva

en: Booking ID
gl_ES: ID de Reserva

en: Booking Listing
gl_ES: Lista de Reservas

en: Booking calendar
gl_ES: Calendario de reservas

en: Booking details in popover
gl_ES: Detalles da Reserva en ventá emerxente

en: Booking form
gl_ES: Formulario de reserva

en: Booking form with calendar
gl_ES: Formulario de reserva con calendario

en: Booking resource
gl_ES: Recurso de reservas

en: Booking resource type is not defined. Its can be, when at the URL is wrong booking hash.
gl_ES: O tipo de recurso de reserva non está definido. Pode ser debido a un hash de reserva erróneo na URL.

en: Booking resources
gl_ES: Recursos da reserva

en: Booking system
gl_ES: Sistema de reservas

en: Booking title
gl_ES: Título da Reserva

en: Bookings
gl_ES: Reservas

en: Bookings Listing
gl_ES: Lista de Reservas

en: Bookings default order
gl_ES: Orde de reservas por defecto

en: Bookings for today
gl_ES: Tódalas Reservas para Hoxe

en: Bookings number per page
gl_ES: Número de reservas por páxina

en: Both
gl_ES: Ambos

en: Bottom
gl_ES: Inferior

en: Branch Code
gl_ES: Código de Sucursal

en: Branch Sort
gl_ES: Orden Sucursal

en: Brazilian Real (only for Brazilian users)
gl_ES: Real Brasileiro (só para usuarios Brasileiros)

en: British Pound
gl_ES: Libra Esterlina

en: Bulk Actions
gl_ES: Accións en Masa

en: CSS customization of search form and search results you can make at this file
gl_ES: Personalización CSS do Formulario de Busca e Resultados que pode facer en este arquivo

en: CSV data separator
gl_ES: Carácter separador CSV

en: Cache Updated
gl_ES: Caché Actualizada

en: Cache expiration
gl_ES: Expiración da caché

en: Cache will expire:
gl_ES: Expiración do Caché:

en: Calendar
gl_ES: Calendario

en: Calendar Overview
gl_ES: Vista do Calendario

en: Calendar Skin
gl_ES: Deseño do Calendario

en: Calendar cell height
gl_ES: Alto de cela do calendario

en: Calendar have 2 months in a row, the cell height is 30px and calendar full width 568px (possible to use percentage for width: 100%)
gl_ES: Calendario ten 2 meses nunha fila, a altura de cela é 30px e a anchura máxima do calendario é 568px (é posible usar porcentaxes para a anchura : 100%)

en: Calendar is loading...
gl_ES: Cargando Calendario...

en: Calendar width
gl_ES: Ancho do calendario

en: Canadian Dollars
gl_ES: Dólares Canadienses

en: Cancel
gl_ES: Cancelar

en: Cancel Booking
gl_ES: Cancelar Reserva

en: Cancel Return URL from PayPal
gl_ES: URL de retorno de PayPal por Cancelación

en: Cancel bookings older
gl_ES: Cancelar reservas antigas

en: Cancel only pending, unpaid bookings, which are older than this selection.
gl_ES: Cancelar só pendentes, reservas impagadas, que son máis antigas que esta selección.

en: Canceled_Reversal
gl_ES: Invertir_Cancelación

en: Cancellation email sent
gl_ES: Correo de cancelación enviado

en: Cancelled
gl_ES: Cancelado

en: Cannot find the record
gl_ES: Non se encontra o rexistro

en: Capacity
gl_ES: Capacidade

en: Change
gl_ES: Cambiar

en: Change Language
gl_ES: Cambiar Idioma

en: Change Resource
gl_ES: Cambiar Recurso

en: Change hash after the booking is approved
gl_ES: Cambiar o hash despois que a reserva sexa aprobada

en: Change over days as triangles
gl_ES: Cambio de días como Triángulo (Diagonal)

en: Change status
gl_ES: Cambiar estado

en: Change your Booking
gl_ES: Modificar a sua Reserva

en: Changes saved.
gl_ES: Cambios gardados.

en: Check %sBooking Listing%s page for new bookings.
gl_ES: Comprobar a páxina de %sLista de Reservas%s para ver as novas reservas.

en: Check %show todo%s that and what %sshortcodes%s are available.
gl_ES: Faga clic en %smostrar cómo%s e qué %sshortcodes%s están dispoñibles.

en: Check In - Tomorrow
gl_ES: Entrada - Mañá

en: Check Out - Tomorrow
gl_ES: Saída - Mañá

en: Check Premium Features
gl_ES: Explorar Características Premium

en: Check and configure currency at each activated payment gateway.
gl_ES: Revise e configure a moeda en cada pasarela de pago activada.

en: Check in
gl_ES: Entrada

en: Check out
gl_ES: Saída

en: Check out our %sHelp%s
gl_ES: Revise a nosa %sAxuda%s

en: Check the box to activate CAPTCHA inside the booking form.
gl_ES: Marca a casa para activar o CAPTCHA no formulario da reserva.

en: Check the box to activate auto-fill form fields for logged in users.
gl_ES: Marque a casa para activar o auto enchido de campos para usuarios identificados.

en: Check the box, if you want to use simple booking form customization from Free plugin version at Settings - Form page.
gl_ES: Marque a caixa, se desexa usar a personalización do formulario de reserva simple desde a versión de plugin gratuíto na Configuración - páxina Formulario.

en: Check this box if you want that specific additional cost, which configured as percentage for some option, apply to other additional fixed costs and not only to original booking cost.
gl_ES: Marque esta casa si quere especificar custo adicional, que será configurado como porcentaxe para algunha opción, aplicar a outro custo adicional fixo e non só ao custo orixinal da reserva.

en: Check this box if you want the %stime selection%s on the booking form %sapplied to the cost calculation%s.
gl_ES: Marque esta casa si quere que a %sselección de tempo%s no formulario de reserva %s se aplique ós cálculos de custo%s.

en: Check this box if you want to %sshow popover with booking details%s in timeline at %sfront-end%s side.
gl_ES: Marca esta casa si quere %smostrar unha ventá emerxente cos detalles da reserva%sna liña de tempo no %sfront-end%s.

en: Check this box if you want to change the booking hash after approval. When checked, visitor will not be able to edit or cancel the booking.
gl_ES: Marque esta casa si desexa cambiar o hash da reserva despois da sua aprobación. Cando se activa, o visitante non poderá modificar ou cancelar a reserva.

en: Check this box if you want to show help hints on the admin panel.
gl_ES: Marque esta casa si quere mostrar etiquetas de axuda no panel de administración.

en: Check this box if you want to show the pending days as available in calendars
gl_ES: Marque esta casa si quere mostrar os días pendentes como dispoñibles nos calendarios

en: Check this box if you want to use recurrent time to reserve several days. This means that middle days will be partially booked by actual times, otherwise the time in the booking form will be used as check-in/check-out time for the first and last day of the reservation.
gl_ES: Marca esta casa si desexa usar tempo recorrente para reservar varios días. Significa que os días do medio serán parcialmente reservados por tempos actuais, de outro modo o tempo no formulario será usado como tempo Entrada/Saída para o primeiro e último día de reserva.

en: Check this box if you want total availability (daily capacity) to depend on the number of selected visitors.
gl_ES: Marque esta casa si quere dispoñibilidade total (capacidade diaria) a depender do número de visitantes seleccionados.

en: Check this box to %sactivate%s auto import events and creation bookings from them
gl_ES: Marque esta casa %sactivar%s para auto importar eventos e crear reservas dende eles

en: Check this box to %sactivate%s auto-cancellation for pending, unpaid bookings.
gl_ES: Marque esta casa para %sactivar%s as auto cancelacións para as reservas pendentes e impagadas.

en: Check this box to %ssend%s cancellation email for this resource.
gl_ES: Marque esta casa para %senviar%s o correo de cancelación para este recurso.

en: Check this box to automatically approve booking, when visitor makes a successful payment.
gl_ES: Marca esta casa para aprobar automáticamente reservas, cando o visitante fai un pago con éxito.

en: Check this box to automatically approve bookings, when visitor makes a successful payment, or automatically cancel the booking, when visitor makes a payment cancellation.
gl_ES: Seleccione esta casa para aprobar reservas automáticamente cando o visitante realice un pago correcto ou, cancelar unha reserva cando o visitante realice unha cancelación no pago.

en: Check this box to delete all booking data when you uninstal this plugin.
gl_ES: Marque esta casa para borrar tódolos datos das reservas cando desinstale este plugin.

en: Check this box to display a legend of dates below the booking calendar.
gl_ES: Marque esta casa para mostrar unha lenda debaixo do calendario de reserva.

en: Check this box to display the available number of booking resources with a tooltip, when mouse hovers over each day on the calendar(s).
gl_ES: Marque esta casa para mostrar o número dispoñible de recursos de reserva con unha axudiña, cando pase o rato sobre cada día do calendario.

en: Check this box to display today date number in legend cells.
gl_ES: Marque esta casa para mostrar o día de hoxe nas celas da lenda.

en: Check this box to dissable reservations, which can be stored in different booking resources.
gl_ES: Marque esta casa para desactivar reservas, que poden ser almacenadas en diferentes recursos de reserva.

en: Check this box to show Reference Text Box
gl_ES: Seleccione esta casa para mostrar a Caixa de Texto de Referencia

en: Check this box to show search results on other page
gl_ES: Marque esta casa para mostrar resultados de busca en outra páxina

en: Check this box, if you want to %sre-check if the selected dates available during submitting booking%s.
gl_ES: Marque esta casa si quere %svolver a comprobar a dispoñibilidade dos días seleccionados durante o envío da reserva%s.

en: Check this box, if you want to %sset any days as available%s in calendar. Your visitors will be able to make %sunlimited bookings per same date(s) in calendar and do not see any booked date(s)%s of other visitors.
gl_ES: Marque esta casa, si desexa %smarcar días dispoñibles%s no calendario. Os visitantes poderán facer %sreservas ilimitadas para esas datas do calendario e non verán datas seleccionadas%s por outros visitantes.

en: Check this checkbox to %sactivate%s auto approve of all new pending bookings.
gl_ES: Marque esta casa para %sactivar%s a auto aprobación de todas as novas reservas.

en: Check this option, to show change over days as triangles.
gl_ES: Marca esta opción, para mostrar o cambio de días como triángulos.

en: Check this option, to use check in/out time during booking process.
gl_ES: Marca esta opción para usar o tempo de Entrada/Saída durante o proceso de reserva.

en: Check unavailable days in calendars. This option will overwrite all other settings.
gl_ES: Marque os días non dispoñibles nos calendarios. Esta opción sobrescribirá tódolos demais axustes.

en: Check-Out time
gl_ES: Hora de saída

en: Check-in
gl_ES: Entrada

en: Check-in time
gl_ES: Hora de entrada

en: Check-out
gl_ES: Saída

en: Checkbox
gl_ES: Casa

en: Checkbox(es)
gl_ES: Casa de Selección

en: Checking to prevent double booking, during submitting booking
gl_ES: Evitar dobres reservas durante o envío do formulario

en: Child
gl_ES: Fillo

en: Children
gl_ES: Nenos

en: Choose email template.
gl_ES: Elixe o deseño de correo.

en: Choose file
gl_ES: Seleccione arquivo

en: Choose which format of email to send.
gl_ES: Seleccione que formato de correo enviar.

en: Chose payment account
gl_ES: Elixa conta de pago

en: Chose payment mode
gl_ES: Elixa modo de pago

en: City
gl_ES: Cidade

en: City (required)
gl_ES: Cidade (obrigatorio)

en: Class
gl_ES: Clase

en: Clear booking resources selection
gl_ES: Limpar selección de recursos de reserva

en: Click APIs and make sure "Calendar API" is set to ON.
gl_ES: Pinche en API e asegúrese que “Calendar API" esta seleccionada como ON.

en: Click Back to Profile Summary to return to the Profile after activating your listener.
gl_ES: Faga clic en Volver a Perfil Resumen para volver despois da activación do seu receptor.

en: Click Choose IPN Settings to specify your listeners URL and activate the listener.
gl_ES: Faga clic en Elexir axustes de IPN para especificar su URL receptora e activar o receptor.

en: Click Instant Payment Notification Preferences in the Selling Preferences column.
gl_ES: Faga clic en Preferencias de Notificación de Pago Instantáneo na columna de Preferencias de Venta.

en: Click MD5-Hash in the Security Settings section
gl_ES: Faga clic en MD5-Hash na sección de Axustes de Seguridade

en: Click Profile on the My Account tab.
gl_ES: Faga clic en Perfil no separador de Miña Conta.

en: Click Receive IPN messages (Enabled) to enable your listener.
gl_ES: Faga clic en Recibir mensaxes IPN (activado) para activar su receptor.

en: Click Save.
gl_ES: Faga clic en gardar.

en: Click Settings under Account in the main menu on the left
gl_ES: Faga clic debaixo da Conta no menú principal á esquerda

en: Click Submit
gl_ES: Faga clic en Enviar

en: Click Website Payment Preferences in the Seller Preferences column.
gl_ES: Faga clic en Preferencias de sitio de pago na columna de Preferencias de Vendedor.

en: Click the "Share this Calendar" link.
gl_ES: Pinche no enlace "Compartir este calendario”.

en: Click the Profile subtab.
gl_ES: Faga clic no botón Perfil.

en: Click the checkbox to make calendar public. Do not check the other option.
gl_ES: Marque a casa para facer público o calendario. Non marque a outra opción.

en: Click to toggle
gl_ES: Faga clic para alternar

en: Close
gl_ES: Cerrar

en: Code Example
gl_ES: Código de exemplo

en: Collapse Advanced Toolbar
gl_ES: Contraer a Barra de Ferramientas Avanzada

en: Columns
gl_ES: Columnas

en: Comma
gl_ES: Coma

en: Completed
gl_ES: Completado

en: Completely Delete
gl_ES: Eliminado Completamente

en: Conditional Dates Filter
gl_ES: Filtro de Datas Condicionales

en: Conditions
gl_ES: Condicións

en: Confgure ULR feed(s) at this settings page.
gl_ES: Configure o URL dos feed nesta páxina de axustes.

en: Configuration
gl_ES: Configuración

en: Configuration in several languages
gl_ES: Configuración de diferentes idiomas

en: Configuration of availability for booking resources
gl_ES: Configuración de dispoñibilidade para os recursos da reserva

en: Configure
gl_ES: Configurar

en: Configure additional cost, which depend from selection of selectbox(es) and checkbox(es).
gl_ES: Configure custo adicional, que dependerá das seleccións da caixa e casas de selección.

en: Configure booking %sSettings%s.
gl_ES: Configurar os %sAxustes%s de reserva.

en: Configure booking details summary above the payment form
gl_ES: Configurar detalles da reserva no formulario de pago

en: Configure predefined set of your %sForm Fields%s.
gl_ES: Configure os seus conxuntos predefinidos dos %sCampos de Formulario%s.

en: Configure your predefined %sEmail Templates%s.
gl_ES: Configure os seus %sdeseños de correo%s predefinidas.

en: Connection Error
gl_ES: Erro de conexión

en: Contact email
gl_ES: Contacto por Correo

en: Content
gl_ES: Contido

en: Content of Booking Fields
gl_ES: Contido de Campos da Reserva

en: Content of booking fields data for email templates (%s-shortcode) and booking listing page
gl_ES: Contido de datos de campos de reserva para a deseño do correo (%s - shortcode) e páxina de listado de reservas

en: Copy and paste this shortcode into the form at left side
gl_ES: Copiar e pegar este shortcode no formulario da esquerda

en: Copy to admin
gl_ES: Copia ao administrador

en: Cost
gl_ES: Custo

en: Cost Correction Field
gl_ES: Campo de Corrección de Custo

en: Cost Fields
gl_ES: Campos de Custo

en: Cost Hints
gl_ES: Consellos sobre Custos

en: Cost Title
gl_ES: Título do Custo

en: Cost is not correct. It must be greater than 0
gl_ES: Custo incorrecto. Debe ser maior que 0

en: Cost of the booking for the selected dates only.
gl_ES: Custo de reserva só para as datas seleccionadas.

en: Cost saved successfully
gl_ES: Custo gardado con éxito

en: Cost setings at %stop have higher priority%s than other costs of same type at the %sbottom%s of the list.
gl_ES: Axustes de %scustos superiores teñen maior prioridade%s que outros custos do mesmo tipo na%sparte inferior%s da lista.

en: Cost:
gl_ES: Custo:

en: Costs
gl_ES: Custos

en: Costs and Rates
gl_ES: Custos e Taxas

en: Costs and Rates Settings
gl_ES: Axustes de Custos e Taxas

en: Country
gl_ES: País

en: Country (required)
gl_ES: País (obrigatorio)

en: Country List
gl_ES: Lista de Países

en: Coupon
gl_ES: Cupón

en: Coupon Code
gl_ES: Código de Cupón

en: Coupon discount value of the booking.
gl_ES: Valor do cupón desconto da reserva.

en: Coupons
gl_ES: Cupóns

en: Create
gl_ES: Crear

en: Create conditional days filter
gl_ES: Cree filtro de días condicionales

en: Create dates filter
gl_ES: Cree filtro de datas

en: Create new form
gl_ES: Crear novo formulario

en: Created
gl_ES: Creado

en: Creation
gl_ES: Creación

en: Currency
gl_ES: Moeda

en: Currency Position
gl_ES: Posición da Divisa

en: Currency format
gl_ES: Formato de moeda

en: Currency symbol
gl_ES: Formato de Moeda

en: Current dates
gl_ES: Datas actuales

en: Current day
gl_ES: Día actual

en: Current month
gl_ES: Mes actual

en: Current version
gl_ES: Versión Actual

en: Current week
gl_ES: Semana actual

en: Custom
gl_ES: Personalizado

en: Custom Forms
gl_ES: Formularios Personalizados

en: Custom button title
gl_ES: Título do botón personalizado

en: Customer Email
gl_ES: Correo do Cliente

en: Customization of additional cost, which depend from form fields
gl_ES: Personalización do custo adicional, que depende dos campos do formulario

en: Customization of email template, which is sending after modification of booking
gl_ES: Personalización do deseño de correo, que será enviado trala modificación da reserva

en: Customization of email template, which is sending to Admin after new booking
gl_ES: Personalización do deseño de correo, que se enviará ao Administrador tras unha nova reserva

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after Cancellation of booking
gl_ES: Personalización do deseño de correo, que será enviado ao Visitante despois da Cancelación da Reserva

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after approval of booking
gl_ES: Personalización do deseño de correo que será enviado ao visitante tras aprobar a reserva

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after new booking
gl_ES: Personalización de deseño do correo que se envía ao visitante trala nova reserva

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after payment request
gl_ES: Personalización do deseño de correo que se enviará ao visitante tras a solicitude de pago

en: Customization of email template, which is sending to Visitor, when booking status is set to Pending
gl_ES: Personalización do deseño de correo, o cal é enviado ao visitante cando o estado da reserva pase a Pendente

en: Customization of rates, valuation days cost and deposit amount
gl_ES: Personalización de tarifas, valoración de custos diarios e cantidade de depósito

en: Customization of synchronization with Google Calendar
gl_ES: Personalización de sincronización co Calendario de Google

en: Customizaton of Form Fields
gl_ES: Personalización dos Campos do Formulario

en: Customizaton of Payment
gl_ES: Personalización dos Pagos

en: Customizaton of Season Filters
gl_ES: Personalización de Filtros de Temporada

en: Customizaton of booking resources
gl_ES: Personalización do recurso da reserva

en: Czech Koruna
gl_ES: Corona Checa

en: DEFERRED
gl_ES: DIFERIDOS

en: Danish Krone
gl_ES: Corona Danesa

en: Data
gl_ES: Datos

en: Data Parsing
gl_ES: Análise de Datos

en: Date Format
gl_ES: Formato de data

en: Dates
gl_ES: Datas

en: Dates and Times Hints
gl_ES: Consellos de Datas e Horas

en: Dates view
gl_ES: Vista de datas

en: Day
gl_ES: Dia

en: Days selection number
gl_ES: Número de días seleccionados

en: Deactivate
gl_ES: Desactivar

en: Dear %sMake your payment %s directly into our bank account. %sPlease use your Booking ID %s as the payment reference! %s %s: %s %s: %s %s: %s %s: %s
gl_ES: Estimado %sFaga o seu pago %s directamente na nosa conta bancaria. %sPor favor utilice o seu ID de Reserva %s como referencia de pago! %s %s: %s %s: %s %s: %s %s: %s

en: Dear %sPay in cash %s for your booking %s on check in %sFor reference your booking ID: %s
gl_ES: Estimado %sPago en efectivo %s para a sua reserva %s en  %sA sua ID de Reserva é: %s

en: December
gl_ES: Decembro

en: Default
gl_ES: Por defecto

en: Default Form
gl_ES: Formulario por Defecto

en: Default Form Templates
gl_ES: Deseños de Formulario por Defecto

en: Default Locale
gl_ES: Configuración Rexional por Defecto

en: Default booking admin page
gl_ES: Páxina de administración de reservas por defecto

en: Default booking resource
gl_ES: Recurso de reserva por defecto

en: Default calendar view mode
gl_ES: Modo vista do calendario por defecto

en: Default color
gl_ES: Cor Predeterminado

en: Default form
gl_ES: Formulario por defecto

en: Default settings for retrieving events
gl_ES: Axustes predeterminados para recuperar eventos

en: Default toolbar tab
gl_ES: Separador de ferramentas por defecto

en: Default value
gl_ES: Valor Por defecto

en: Define date for booking
gl_ES: Defina data para a reserva

en: Define preselected resource.
gl_ES: Definir recurso preseleccionado.

en: Delete
gl_ES: Borrar

en: Delete booking data, when plugin deactivated
gl_ES: Eliminar os datos das reservas cando se desactive o plugin

en: Delete data
gl_ES: Borrar datos

en: Delete selected booking form
gl_ES: Borra formulario de reserva seleccionado

en: Delete selected booking(s)
gl_ES: Borrar reservas seleccionadas

en: Delete selected bookings
gl_ES: Borrar reservas seleccionadas

en: Delete settings
gl_ES: Borrar axustes

en: Delete template
gl_ES: Borrar deseño

en: Delete your previously saved default filer template!
gl_ES: ¡Borrar o deseño de filtro previamente gardado!

en: Deleted
gl_ES: Borrado

en: Deleting
gl_ES: Borrando

en: Denied
gl_ES: Denegado

en: Deposit
gl_ES: Depósito

en: Deposit amount
gl_ES: Cantidade de depósito

en: Deposit payment total
gl_ES: Total depósito

en: Deposit type
gl_ES: Tipo de depósito

en: Description
gl_ES: Descrición

en: Details
gl_ES: Detalles

en: Developer Test
gl_ES: Test Desenrrolador

en: Different form fields, for the different week days
gl_ES: Diferentes campos de formulario, para os diferentes días da semana

en: Different time slots, for the different week days
gl_ES: Diferentes bloques de tempo, para diferentes días da semana

en: Disable Bootstrap loading on Back-End
gl_ES: Desactiva a carga de Bootstrap no Back-End

en: Disable Bootstrap loading on Front-End
gl_ES: Desactiva a carga de Bootstrap no Front-End

en: Disable bookings in different booking resources
gl_ES: Desactivar reservas en diferentes recursos de reservas

en: Discount Coupon field
gl_ES: Campo de Cupón de Desconto

en: Dismiss
gl_ES: Descartar

en: Display tooltip on calendar(s) to show availability based on total (fixed) number of visitors for the resource, which can be at free booking resource items.
gl_ES: Mostrar axudiñas nos calendarios para mostrar dispoñibilidade baseada no número total (fixo) do recurso, o cal pode estar nos elementos dos recursos das reservas libres.

en: Do you really want
gl_ES: Quere realmente

en: Do you really want to delete selected booking form ?
gl_ES: ¿De verdade quere eliminar o formulario da reserva seleccionado?

en: Do you really want to delete selected booking(s) ?
gl_ES: ¿De verdade quere eliminar as reservas seleccionadas?

en: Do you really want to delete this booking ?
gl_ES: ¿Desexa realmente eliminar a reserva?

en: Do you really want to do this ?
gl_ES: Realmente desexa facelo?

en: Do you really want to set booking as pending ?
gl_ES: ¿Quere realmente marcar a reserva como Pendente?

en: Done
gl_ES: Realizado

en: Dot
gl_ES: Punto

en: Download
gl_ES: Descarga

en: Download the CSV file of exported booking data
gl_ES: Descarga o arquivo CSV de exportación de datos de reservas

en: Drop Down
gl_ES: Despregable

en: Duplicate Booking
gl_ES: Duplicar Reserva

en: Duration Time
gl_ES: Tempo de Duración

en: Duration Time - Drop Down list
gl_ES: Tempo de Duración - Lista Despregable

en: Each day
gl_ES: Cada día

en: Edit
gl_ES: Editar

en: Edit Booking
gl_ES: Editar reserva

en: Edit Note
gl_ES: Editar Nota

en: Email
gl_ES: Correo Electrónico

en: Email (required)
gl_ES: Correo (obrigatorio)

en: Email Address
gl_ES: Dirección de Correo

en: Email Body Background Color
gl_ES: Cor de Fondo do Corpo do Correo

en: Email Body Text Colour
gl_ES: Cor de Texto do Correo

en: Email Field
gl_ES: Campo Correo

en: Email Footer Text
gl_ES: Texto do pé do correo

en: Email Heading
gl_ES: Encabezado do Correo

en: Email Styles
gl_ES: Estilos de Correo

en: Email copy to
gl_ES: Copia correo a

en: Email different from website DNS, its can be a reason of not delivery emails. Please use the email withing the same domain as your website!
gl_ES: O correo é diferente das DNS da web, eso pode ser motivo de que os correos non se envíen. Por favor, usa un correo do dominio da tua web!

en: Email for getting report for %sinvalid%s transactions.
gl_ES: Correo para obter o informe para transaccións %sinválidas%s.

en: Email for getting report for %ssome errors in  verification process%s.
gl_ES: Correo para obter o informe de %salgúns erros en proceso de verificación%s.

en: Email for getting report for %sverified%s transactions.
gl_ES: Correo para obter o informe para transaccións %sverificadas%s.

en: Email format
gl_ES: Formato de Correo

en: Email had not sent. Some error occuered.
gl_ES: O correo non foi enviado. Encontrouse un erro.

en: Email is sending to Admin after creation of booking.
gl_ES: Correo que se enviará ao Administrador tras a creación dunha reserva.

en: Email is sending to Visitor after Approval of booking.
gl_ES: O correo é enviado ao Visitante despois da Aprobación da Reserva.

en: Email is sending to Visitor after Canceling of booking (moved to  trash).
gl_ES: Correo que se envía ao Visitante despois de Cancelar a reserva (mover á papeleira)

en: Email is sending to Visitor after Deleting of booking.
gl_ES: Correo enviado ao Visitante despois do Borrado da Reserva.

en: Email is sending to Visitor after Editing of booking.
gl_ES: Correo enviado ao Visitante despois da edición da reserva.

en: Email is sending to Visitor after booking set as Pending.
gl_ES: Correo enviado ao Visitante despois de que a Reserva pase a Pendente.

en: Email is sending to Visitor after creation of booking.
gl_ES: Correo que se envía ao Visitante despois da creación da reserva.

en: Email sent to
gl_ES: Correo enviado a

en: Email template
gl_ES: Editar deseño

en: Email templates, which use shortcodes: %s, will be linked to this page
gl_ES: Deseños de correo, que usan shortcodes: %s, serán enlazado a esta páxina

en: Email with  Payment Request which is sending to Visitor.
gl_ES: Correo ca solicitude de pago que se enviará ao Visitante.

en: Emails
gl_ES: Correos

en: Emails Settings
gl_ES: Axustes de correo

en: Emails sending
gl_ES: Enviando emails

en: Enable / Disable
gl_ES: Activar / Desactivar

en: Enable / disable sending copy of this email notification to admin
gl_ES: Activar / desactivar o envío da copia do correo de notificación ao administrador

en: Enable this email notification
gl_ES: Activar esta notificación de correo

en: Enable this payment gateway
gl_ES: Activar esta pasarela de pago

en: Enabled
gl_ES: Activados

en: End Time
gl_ES: Hora Final

en: End Time - Drop Down list
gl_ES: Hora Final - Lista Despregable

en: End Time - Text field
gl_ES: Campo de Texto - Hora Final

en: End Time is invalid. The date or time may be booked, or already in the past. The End Time may also be earlier that the start time, if only 1 day was selected! Please choose another date or time.
gl_ES: Data fin non válida, probablemente por data ou hora xa reservada ou xa no pasado! La hora final pode ser anterior á de inicio, si só se seleccionou 1 día. Escolla outra data ou hora.

en: End of current month
gl_ES: Fin de mes actual

en: English and French translation
gl_ES: Tradución de Inglés e Francés

en: Enter %s in text field.
gl_ES: Introduza %s no campo de texto.

en: Enter Keyword here
gl_ES: Introduza a palabra aquí

en: Enter URL to .ics feed
gl_ES: Introduza a URL do feed .ics

en: Enter a title for the Reference text box (i.e. Your email address). Visitors will see this text.
gl_ES: Introduza un título para a caixa de texto de referencia (por exemplo, o seu correo). Os visitantes poderán ver este texto.

en: Enter additional cost in formats:
gl_ES: Introduza custo adicional en formatos:

en: Enter coupon code.
gl_ES: Introducir código de cupón.

en: Enter date / time
gl_ES: Introducir data/hora

en: Enter dropdown options. One option per line.
gl_ES: Introduza as opcións do despregable. Una opción por liña.

en: Enter fixed amount for each selected day
gl_ES: Introduza cantidade fixa para cada día seleccionado

en: Enter fixed cost
gl_ES: Introduza custo fixo

en: Enter main heading contained within the email notification.
gl_ES: Introduce o contido do encabezado principal da notificación de correo.

en: Enter maximum number of times, when coupon is applicable.
gl_ES: Introduza o número máximo de veces que o cupón é aplicable.

en: Enter minimum booking cost, when coupon is applicable.
gl_ES: Introduza o custo mínimo da reserva, cando se aplicará o cupón.

en: Enter name of booking resource
gl_ES: Introduza o nome do recurso

en: Enter number of fixed or percentage savings.
gl_ES: Introduza número fixo ou porcentaxe de desconto.

en: Enter percentage as additional sum, which is based only on original cost and not full sum
gl_ES: Introduza porcentaxe como suma adicional, a cal se basea só no custo orixinal e non na suma completa

en: Enter percentage of the entire booking
gl_ES: Introduza porcentaxe para a reserva completa

en: Enter relative URLs of pages, where you have Booking Calendar elements (booking forms or availability calendars). Please enter one URL per line. Example: %s
gl_ES: Introduza as URLs relativas de páxinas, onde ten elementos de Booking Calendar (formularios de reservas ou calendarios de dispoñibilidade). Por favor introduza unha URL por liña. Exemplo : %s

en: Enter seasonal rate(s) (cost diference in %s from standard cost %s or a fixed cost) of the booking resource (%s) or %sAdd a new seasonal filter%s
gl_ES: Introduza taxa de temporada (diferencia de custo en %s dende custo estándar %s ou custo fixo) do recurso de reserva (%s) ou %sEngade un novo filtro de temporada%s

en: Enter text contained within footer of the email notification
gl_ES: Introduce o contido do pé da notificación de correo

en: Enter the %sTime%s using the text field.
gl_ES: Introduce o %sTempo%s usando o campo de texto.

en: Enter the service name or the reason for the payment here.
gl_ES: Introduza o nome do servizo ou a razón do pago aquí.

en: Enter the title of the payment button
gl_ES: Introduza o título do botón de pago

en: Enter this value
gl_ES: Introduce este valor

en: Enter your iDEAL Merchant ID
gl_ES: Introduza o seu iDEAL Merchant ID

en: Enter your iDEAL Merchant Key.
gl_ES: Introduza a sua iDEAL Merchant Key.

en: Enter your iPay88 Merchant Code.
gl_ES: Introduce tu Código de Vendedor iPay88.

en: Enter your iPay88 Merchant Key.
gl_ES: Introduza a sua Chave de Vendedor de IPay88.

en: Enter your phone number
gl_ES: Introduza o seu número de teléfono

en: Error
gl_ES: Erro

en: Error IPN
gl_ES: IPN Erro

en: Error!
gl_ES: ¡Erro!

en: Error! Please reset your check-in/check-out dates above.
gl_ES: ¡Erro! Por favor reinicie as datas de Entrada/Saída de arriba.

en: Even if visitor selects the booked timeslot, system will not allow them to make the booking.
gl_ES: Inda que o visitante seleccione o intervalo de tempo reservado, o sistema non lles permitirá face-la reserva.

en: Event Description (optional field)
gl_ES: Descrición do Evento (campo opcional)

en: Event Title
gl_ES: Título do Evento

en: Events Import
gl_ES: Importar Eventos

en: Every
gl_ES: Cada

en: Example
gl_ES: Exemplo

en: Example #1: %s - start French translation section
gl_ES: Exemplo #1: %s - comenza a sección de tradución ao francés

en: Example #2: "%s" - English and French translation of some message
gl_ES: Exemplo #2: "%s" - Tradución de Inglés e Francés en mensaxes

en: Example:
gl_ES: Exemplo:

en: Example: %s - %s"United States"%s is selected by default.
gl_ES: Exemplo: %s - %s “Estados Unidos”%s será seleccionado por defecto.

en: Example: %s - custom number of visitor selections"
gl_ES: Exemplo: %s - número personalizado de selección de visitantes"

en: Example: %s.
gl_ES: Exemplo: %s.

en: Example: %sMake booking here%s
gl_ES: Exemplo: %sFaga a sua reserva aquí%s

en: Examples
gl_ES: Exemplos

en: Exist
gl_ES: Existe

en: Expand Advanced Toolbar
gl_ES: Expandir a Barra de Ferramentas Avanzada

en: Expiration
gl_ES: Caducidade

en: Expiration Date
gl_ES: Data de Caducidade

en: Expired
gl_ES: Expirado

en: Explore Premium Features
gl_ES: Explorar Características Premium

en: Export
gl_ES: Exportar

en: Export All
gl_ES: Exportar Todo

en: Export All bookings to CSV format
gl_ES: Exportar Todalas reservas a formato CSV

en: Export bookings
gl_ES: Exportar reservas

en: Export only current page of bookings to CSV format
gl_ES: Exportar só páxina actual de reservas en formato CSV

en: Exporting booking data
gl_ES: Exportando datos da reserva

en: F j, Y
gl_ES: Mes, Día, Ano

en: Failed
gl_ES: Sin Exito

en: February
gl_ES: Febreiro

en: Field Label
gl_ES: Etiqueta do Campo

en: Fields %s(selectbox(es) and checkbox(es))%s are shown here automatically if they exist in the %sbooking form%s.
gl_ES: Os campos %s(caixa de selección e casas)%s móstranse aquí automaticamente si existen no %sformulario de reserva%s.

en: Fields Settings
gl_ES: Axustes de Campos

en: Filter Name
gl_ES: Nome do Filtro

en: Filter bookings by booking dates
gl_ES: Filtrar reservas por datas de reserva

en: Filter tab
gl_ES: Separador filtro

en: Filters
gl_ES: Filtros

en: Find Your Calendar ID
gl_ES: Localice o seu ID de Calendario

en: First Name
gl_ES: Nome

en: First Name (required)
gl_ES: Nome (obrigatorio)

en: First Name(s)
gl_ES: Nome

en: First option in dropdown list.
gl_ES: Primeira opción na lista despregable.

en: First option title
gl_ES: Título de primeira opción

en: Follow these steps to configure it:
gl_ES: Siga estes pasos para configurala:

en: Footer
gl_ES: Pé

en: For
gl_ES: Para

en: For example, a URL to your site that displays a %s"Thank you for the payment"%s.
gl_ES: Por exemplo, unha URL ó teu sitio web que mostre %s"Grazas polo pago”%s.

en: For example, if the original cost of the booking is %s, then after applying additional costs the total cost will be folowing
gl_ES: Por exemplo, si o custo orixinal da reserva é %s, logo despois de aplicar custes adicionais o custo total será o seguinte

en: For example, the URL to your website that displays a %s"Payment Canceled"%s page.
gl_ES: Por exemplo, unha URL a tu sitio web que mostre unha páxina de %s"Pago Cancelado”%s.

en: For example: "You have a new reservation %s on the following date(s): %s Contact information: %s You can approve or cancel this booking at: %s Thank you, Reservation service."
gl_ES: Por exemplo: “Ten unha nova reserva %s na(s) seguinte(s) data(s): %s Información de contacto: %s Pode aprobar ou cancelar a reserva en: %s Grazas, Servizo de reservas."

en: For more information about configuring Relay Response in the Merchant Interface, please see the %sMerchant Integration Guide%s
gl_ES: Para máis información sobre configurar a Respuesta Relay na interface de vendedor, por favor mire a %sGuía de Integración de Vendedor%s

en: For more information:
gl_ES: Para máis información:

en: For the Return URL, enter the Return URL from PayPal on your site for successfull payment.
gl_ES: Para URL de retorno, introduza a URL de retorno dende PayPal no seu sitio para pago correcto.

en: Form
gl_ES: Formulario

en: Form Field
gl_ES: Campo de Formulario

en: Form Field Configuration
gl_ES: Dende a Configuración de Campos

en: Form Template
gl_ES: Deseño de Formulario

en: Form and calendar are centered
gl_ES: Formulario e calendario centrados

en: Form at right side of calendar
gl_ES: Formulario na parte dereita do calendario

en: Form fields
gl_ES: Campos de formulario

en: Form for dark background
gl_ES: Formulario para fondo oscuro

en: Form under calendar
gl_ES: Formulario baixo do Calendario

en: Found: %s booking forms inside of posts or pages
gl_ES: Encontrados: %s formularios de reserva dentro de entradas ou páxinas

en: Fr
gl_ES: Ve

en: Fraud
gl_ES: Fraude

en: Fri
gl_ES: Ve

en: Friday
gl_ES: Venres

en: From
gl_ES: Dende

en: Full cost of the booking
gl_ES: Custo total da reserva

en: Full cost of the booking.
gl_ES: Custo total da reserva.

en: Gateway
gl_ES: Pasarela

en: General
gl_ES: Xeral

en: General Information
gl_ES: Información Xeral

en: General Settings
gl_ES: Axustes Xerais

en: Generate Tag
gl_ES: Xerar Etiqueta

en: Generate tag
gl_ES: Xerar Etiqueta

en: Generating columns
gl_ES: Xerando columnas

en: Generating content of file
gl_ES: Xerando contido de arquivo

en: Get Started
gl_ES: Comenzar

en: Getting Started
gl_ES: Primeiros Pasos

en: Give your project a name and click "Create".
gl_ES: Dealle un nome ao proxecto e faga clic en "Crear".

en: Go
gl_ES: Ir

en: Go to Google Developer Console: %s.
gl_ES: Ir a Google Developer Console: %s.

en: Google Calendar
gl_ES: Calendario de Google

en: Google Calendar - General Settings
gl_ES: Calendario de Google - Axustes Xerais

en: Guests
gl_ES: Invitados

en: HTML tags is accepted.
gl_ES: Etiquetas HTML aceptadas.

en: Have a questions?
gl_ES: ¿Ten Preguntas?

en: Header / Footer
gl_ES: Cabeceira / Pé

en: Help
gl_ES: Axuda

en: Help Info
gl_ES: Información e Axuda

en: Help and info notices
gl_ES: Avisos de Axuda e Información

en: Hide
gl_ES: Ocultar

en: Hide Children Resources
gl_ES: Ocultar Recursos Descendentes

en: Hide advanced settings
gl_ES: Ocultar axustes avanzados

en: Hide advanced settings of JavaScript loading
gl_ES: Ocultar axustes avanzados da carga de JavaScript

en: Hide season filters
gl_ES: Ocultar filtros de temporada

en: Hide settings of powered by notice
gl_ES: Ocultar axustes de copyright

en: High season
gl_ES: Temporada alta

en: Hints
gl_ES: Axudiñas

en: Hints for your form
gl_ES: Consellos para o seu formulario

en: Hong Kong Dollar
gl_ES: Dólar Hong Kong

en: Horizontal Search Form Template
gl_ES: Deseño de Formulario de Busca Horizontal

en: How it works
gl_ES: Cómo funciona

en: How to start export of .ics feeds (files)?
gl_ES: ¿Cómo empezar a exportar os arquivos .ics (feeds)?

en: How to start import of .ics feeds (files)?
gl_ES: ¿Cómo empezar a importar arquivos de feed .ics?

en: Hungarian Forint
gl_ES: Florín Húngaro

en: I Accept term and conditions
gl_ES: Acepto os términos e condicións

en: ID of booking
gl_ES: ID da Reserva

en: ID of booking resource.
gl_ES: ID do recurso da reserva.

en: ID of booking resources
gl_ES: ID do Recurso da Reserva

en: ID or Title
gl_ES: ID ou Título

en: If empty then title defined as WordPress
gl_ES: Si está vacío, usarase o definido en WordPress

en: If not supplied then the description as configured in the administration/management portal section will be used. If the option %s is selected then the configured description will always be applied.
gl_ES: Si non se especifica, utilizarase a descrición configurada na sección do portal de Administración/Xestión. Si a opción %s está seleccionada, entón a descrición configurada será sempre aplicada.

en: If you accept %scash payment%s, you can write details about it here
gl_ES: Si acepta %spago en metálico%s, pode escribir os detalles aquí

en: If you check this option, all booking data will be deleted when you uninstall this plugin. Do you really want to do this?
gl_ES: Si marca esta opción, tódolos datos de reservas serán borrados cando desinstale este plugin. Realmente quere facelo?

en: If you do not see search results at front-end side of your website, please check troubleshooting instruction %shere%s
gl_ES: Si non pode ver resultados no front-end do seu sitio, revise a solución de problemas %saquí%s

en: If you have inserted import shortcodes from %s, then  you can configure your CRON for periodically access these pages and import .ics feeds.
gl_ES: Si insertou shortcodes dende %s, entón pode configurar o seu CRON para acceder periodicamente a esas páxinas e importar os feeds .ics.

en: If you have no account on this system, please sign up for a %sdeveloper test account%s to obtain an API Login ID and Transaction Key. These keys will authenticate requests to the payment gateway.
gl_ES: Si non tes conta no sistema, por favor accede para crear unha %sconta de prueba de desarrollador%s para obter un API Login ID e Chave de Transacción. Estas chaves autenticarán solicitudes a pasarelas de pago.

en: If you have no account on this system, please visit %s to create one.
gl_ES: Si non ten conta en este sistema, por favor, visite %s para crear unha.

en: If you like %s please leave us a %s rating. A huge thank you in advance!
gl_ES: Si o desexa %s por favor déixenos unha puntuación %s. ¡Mil grazas por adiantado!

en: If you use this shortcode, %syou can not use any other time shortcodes%s in the form.
gl_ES: Si usa este shortcode, %spodería non usar outro código de tempo%s no formulario.

en: If you will get any difficulties or have a questions, please contact by email %s
gl_ES: Si ten algunha dificultade ou pregunta, por favor, contáctenos por correo %s

en: Import
gl_ES: Importar

en: Import Google Calendar Events
gl_ES: Importar Eventos do Calendario de Google

en: Import Settings
gl_ES: Importar Axustes

en: Import events every
gl_ES: Importar eventos cada

en: Important
gl_ES: Importante

en: Important!
gl_ES: Importante!

en: Importing Feed
gl_ES: Importando Feed

en: In Trash
gl_ES: Na Papeleira

en: In the sidebar click on "APIs & auth".
gl_ES: Na barra lateral faga clic en "APIs & auth”.

en: In-Progress
gl_ES: En progreso

en: Inactive User
gl_ES: Usuario Inactivo

en: Incorrect date format
gl_ES: Formato de data incorrecto

en: Incorrect email field
gl_ES: Campo de correo incorrecto

en: Indicate to the payment gateway that you would like to receive the transaction response to your site.
gl_ES: Indicar á pasarela de pagos que queres recibir a resposta da transacción ó teu sitio.

en: Info
gl_ES: Información

en: Information
gl_ES: Información

en: Inlinee Search Form Template
gl_ES: Deseño de Formulario de Busca en Liña

en: Insert %s shortcode into  some post(s) or page(s). Check more info about this %sshortcode configuration%s
gl_ES: Inserir %s shortcode en entradas ou páxinas. Revise máis información sobre esto na%sconfiguración de shorcodes%s

en: Insert %s shortcode to prevent SPAM bookings.
gl_ES: Introduza o código %s para evitar reservas SPAM.

en: Insert Shortcode
gl_ES: Inserir Shortcode

en: Insert booking calendar
gl_ES: Engada calendario de reservas

en: Insert booking form %sshortcode%s into your %sPost%s or %sPage%s
gl_ES: Introducir unha reserva usando un %sshortcode%s nos seus %sPost%s ou %sPáxinas%s

en: Insert file URL
gl_ES: Inserir arquivo URL

en: Insert into page
gl_ES: Inserir na páxina

en: Insert these shortcodes into form to %sshow info in real time %s(after selection of the dates in calendar or options in checkboxes or selectboxes)%s.
gl_ES: Introduce estes códigos no formulario para %smostrar información en tempo real%s (despois de selección de datas no calendario u opcións en caixas de selección ou casas)%s.

en: Install %s plugin.
gl_ES: Instalar %s plugin.

en: Instant Payment Notification (IPN) is a message service that notifies you of events related to PayPal transactions
gl_ES: Notificación de Pago Instantáneo (IPN) é un servizo de mensaxe que lle notifica os eventos relacionados coas transaccións de PayPal

en: Integration of %s payment system
gl_ES: Integración do sistema de pagos %s

en: Integration of Bank Transfer payment system
gl_ES: Integración de sistema de pagos de Transferencia Bancaria

en: Integration of Pay in Cash payment system
gl_ES: Integración do sistema de Pagos en Efectivo

en: Integration of Paypal payment system
gl_ES: Integración do sistema de pagos PayPal

en: Integration of Sage payment system
gl_ES: Integración de sistema de pago Sage

en: Integration of authorizenet payment system
gl_ES: Integración de sistema de pagos autorizados

en: Integration of iPay88 payment system
gl_ES: Integración do sistema de pagos iPay88

en: Interface of plugin is using %s currency. Specific payment gateway will use own currency in payment form without currency exchange! Its can be reason of wrong cost.
gl_ES: La interface do plugin usa a moeda %s. Algunhas pasarelas de pago usarán a sua propia moeda no formulario de pago sin aplicar o cambio de divisas! Esto pode variar os custos.

en: Invalid
gl_ES: Inválido

en: Invalid IPN
gl_ES: IPN Inválido

en: Israeli New Shekel
gl_ES: Shekel Israelí

en: Israeli Shekel
gl_ES: Shekel Israelí

en: It works only in %ssingle day selection%s mode.
gl_ES: Solo funciona en modo %sselección de día simple%s.

en: Its only show fixed payment details.
gl_ES: Mostra só detalles de pago fixos.

en: Its useful, if you need to import/export bookings from/to external websites, like %s
gl_ES: Útil si necesita importar/exportar as reservas dende/a páxinas webs externas, como %s

en: Jan
gl_ES: Xan

en: January
gl_ES: Xaneiro

en: Japanese Yen
gl_ES: Yen Xaponés

en: Jul
gl_ES: Xul

en: July
gl_ES: Xullo

en: Jun
gl_ES: Xuñ

en: June
gl_ES: Xuño

en: Keyword
gl_ES: Palabra

en: LIVE
gl_ES: VIVO

en: Label
gl_ES: Etiqueta

en: Labels
gl_ES: Etiquetas

en: Language Sections
gl_ES: Sección de Idioma

en: Last Name
gl_ES: Apelidos

en: Last Name (required)
gl_ES: Apelidos (obrigatorio)

en: Last name
gl_ES: Apelidos

en: Left
gl_ES: Esquerda

en: Left with space
gl_ES: Esquerda con espazo

en: Limit available days from today
gl_ES: Limite os días dispoñibles a partir de hoxe

en: Live
gl_ES: En vivo

en: Live Test
gl_ES: Demostración en vivo

en: Load JS and CSS files only on specific pages
gl_ES: Cargar JS e arquivos CSS só en páxinas específicas

en: Location
gl_ES: Ubicación

en: Location:
gl_ES: Localización:

en: Log in to your PayPal account.
gl_ES: Acceda á sua conta de PayPal.

en: Log on to the Merchant Interface
gl_ES: Identifíquese na Interface de Vendedor

en: MD5 Hash value
gl_ES: Valor hash MD5

en: Make it %sexclusive%s
gl_ES: Facelo %sexclusivo%s

en: Make payments with payPal - its fast, free and secure!
gl_ES: Realizar pago mediante PayPal - ¡é rápido, gratis e seguro!

en: Malaysian Ringgit
gl_ES: Ringgit Malayo

en: Malaysian Ringgits (only for Malaysian users)
gl_ES: Ringgits Malayos (só para usuarios Malayos)

en: Malformed
gl_ES: Malformado

en: Manage Users
gl_ES: Xestionar Usuarios

en: March
gl_ES: Marzo

en: Mark as Unread selected bookings
gl_ES: Marcar como non lídas as reservas seleccionadas

en: Mark as read all bookings
gl_ES: Marcar como lídas todas as reservas

en: Mark as read selected bookings
gl_ES: Marcar como lídas as reservas seleccionadas

en: Max visitors
gl_ES: Máximo de Visitantes

en: Max. persons
gl_ES: Persoas Max.

en: Maximum number
gl_ES: Número máximo

en: Maximum number of usage
gl_ES: Número máximo de usos

en: Maxlength
gl_ES: Lonxitude máxima

en: May
gl_ES: Maio

en: Merchant Code
gl_ES: Código de Vendedor

en: Merchant Key
gl_ES: Chave de Vendedor

en: Message title
gl_ES: Mensaje de Gracias

en: Mexican Peso
gl_ES: Peso Mexicano

en: Middle
gl_ES: Medio

en: Minimum Booking Cost
gl_ES: Custo Mínimo de Reserva

en: Minimum Cost
gl_ES: Custo Mínimo

en: Mo
gl_ES: Lu

en: Modified
gl_ES: Modificado

en: Mon
gl_ES: Lu

en: Monday
gl_ES: Luns

en: Month
gl_ES: Mes

en: Months
gl_ES: Meses

en: Move selected bookings to trash
gl_ES: Mover reservas seleccionadas á Papeleira

en: Move to trash
gl_ES: Mover á papeleira

en: Moved to trash
gl_ES: Movido á papeleira

en: Multipart
gl_ES: Multiparte

en: Multiple days
gl_ES: Múltiples días

en: My Profile – Connection
gl_ES: Meu Perfil - Conexión

en: Name
gl_ES: Nome

en: Navigate to your Google calendars.
gl_ES: Navegar os seus calendarios de Google.

en: Need even more functionality? Check %s higher versions %s
gl_ES: ¿Necesita máis funcionalidades? Probe as %s versiones premium %s

en: New
gl_ES: Novo

en: New (unverified) booking(s)
gl_ES: Novas Reservas (sin verificar)

en: New Zealand Dollar
gl_ES: Dólar Neo Zelandés

en: New booking
gl_ES: Nova reserva

en: New booking(s) made today
gl_ES: Novas Reservas Realizadas Hoxe

en: New bookings
gl_ES: Nova reserva

en: Next
gl_ES: Seguinte

en: Next 3 months
gl_ES: 3 meses seguintes

en: Next 4 weeks
gl_ES: 4 semanas seguintes

en: Next 7 days
gl_ES: Seguintes 7 días

en: Next Steps
gl_ES: Pasos Seguintes

en: Next day
gl_ES: Día seguinte

en: Next month
gl_ES: Mes seguinte

en: Next week
gl_ES: Seguinte semana

en: No days
gl_ES: Sin días

en: No results found.
gl_ES: Sin resultados.

en: No separator
gl_ES: Sin separador

en: None
gl_ES: Ningún

en: Norwegian Krone
gl_ES: Corona Noruega

en: Not Completed
gl_ES: Incompleto

en: Not authed
gl_ES: Non Autenticado

en: Note
gl_ES: Nota

en: Note!
gl_ES: Nota!

en: Note:
gl_ES: Nota:

en: Nothing Found
gl_ES: Non se atopou nada

en: Nothing Found Message:
gl_ES: Mensaxe de Sin Resultados:

en: Nothing found message
gl_ES: Mensaxe de sin resultados

en: Nothing found.
gl_ES: Sin Resultados.

en: November
gl_ES: Novembro

en: Now
gl_ES: Ahora

en: Now click on "Credentials" in the sidebar.
gl_ES: Agora pinche en "Credenciais" na barra lateral.

en: Now copy the Calendar ID to use in the plugin settings in your WordPress admin. Make sure to %suse the Calendar ID only, not the entire XML feed URL%s.
gl_ES: Agora copie o ID de Calendario para usar nos axustes do plugin do seu Wordpress, Asegúrese de %susar só o ID de calendario, non a URL do feed do XML completo%s.

en: Number of days to scroll
gl_ES: Número de días a desprazar

en: Number of decimal points
gl_ES: Número de puntos decimales

en: Number of months
gl_ES: Número de meses

en: Number of months in one row
gl_ES: Número de Meses nunha fila

en: Number of months to scroll
gl_ES: Número de meses a desprazar

en: Number of selected days.
gl_ES: Número de días seleccionados.

en: Number of selected nights.
gl_ES: Número de noites seleccionadas.

en: Number of usage
gl_ES: Número de usos

en: Oct
gl_ES: Out

en: October
gl_ES: Outubro

en: Offset
gl_ES: Desprazamento

en: On each
gl_ES: En cada

en: On the popup click the button "Server Key" and click "Create".
gl_ES: Na ventá emerxente faga clic no botón “Chave de servidor" e pinche en "Crear".

en: One Value from %sOptions%s list
gl_ES: Un valor dende a lista de %sOpcións%s

en: One Value from %sOptions%s list or term %s for selection of all checkboxes
gl_ES: Un valor da lista de %sOpcións%s ou términos %s para selección de todas as caixas de selección

en: One option per line
gl_ES: Una opción por liña

en: One title per line
gl_ES: Un título por liña

en: Only Form
gl_ES: Só Formulario

en: Only availability calendar
gl_ES: Só Calendario de dispoñibilidade

en: Open in new window
gl_ES: Abrir en nova ventá

en: Open the settings for the calendar.
gl_ES: Abrir os axustes do calendario.

en: Options
gl_ES: Opciones

en: Or you can import .ics feed or file directly at current page.
gl_ES: Ou pode importar ó feed o arquivo .ics directamente na páxina actual.

en: Order by
gl_ES: Ordenar por

en: Order number
gl_ES: Número de Serie

en: Other
gl_ES: Otro

en: Other Hints
gl_ES: Outros Consellos

en: PAYMENT
gl_ES: PAGO

en: Page
gl_ES: Páxina

en: Paid OK
gl_ES: Pago OK

en: Parameters
gl_ES: Parámetros

en: Parent
gl_ES: Pai

en: Partially booked
gl_ES: Parcialmente reservado

en: Partially booked item
gl_ES: Elemento parcialmente reservado

en: Partially booked item - day, which is booked for the specific time-slot(s).
gl_ES: Elemento parcialmente reservado - día, o cal está reservado para un bloque de tempo específico.

en: Partially paid
gl_ES: Pagado parcialmente

en: Partially_Refunded
gl_ES: Parcialmente_Devolto

en: Pay in Cash
gl_ES: Pago en Efectivo

en: Pay using %s payment service
gl_ES: Pagar usando o servizo de pago %s

en: Pay via
gl_ES: Pagar a través de

en: Payment
gl_ES: Pago

en: Payment Button type
gl_ES: Tipo de botón de pago

en: Payment Description
gl_ES: Descrición do Pago

en: Payment Gateways
gl_ES: Pasarelas de Pago

en: Payment Gateways - General Settings
gl_ES: Pasarelas de Pago - Axustes Xerais

en: Payment Settings
gl_ES: Axustes de Pagos

en: Payment button title
gl_ES: Título do botón de pago

en: Payment description at gateway website
gl_ES: Descrición do pago na web da pasarela

en: Payment failed
gl_ES: Pago erróneo

en: Payment for booking %s on these day(s): %s
gl_ES: Pago de reserva %s nestas datas:%s

en: Payment method description that the customer will see on your payment page.
gl_ES: Descrición de forma de pago que o cliente verá na páxina do seu pago.

en: Payment rejected
gl_ES: Pago rechazado

en: Payment request
gl_ES: Solicitude de pago

en: Payment status
gl_ES: Estado de pago

en: Payment status updated by Mobile88 Admin(Fail)
gl_ES: Actualizado estado de pago por Admin Mobile88 (Fallo)

en: Payments
gl_ES: Pagos

en: Paypal Email address to receive payments
gl_ES: Dirección de correo de PayPal para recibir pagos

en: Paypal Pro Hosted Solution
gl_ES: Solución PayPal Pro Hosted

en: Paypal Standard
gl_ES: PayPal Standard

en: Pending
gl_ES: Pendente

en: Pending booking(s)
gl_ES: Reservas Pendentes

en: Pending item
gl_ES: Elemento pendente

en: Philippine Pesos
gl_ES: Pesos Filipinos

en: Phone
gl_ES: Teléfono

en: Placeholder
gl_ES: Marcador de posición

en: Plain (without styles)
gl_ES: Plano (sin estilos)

en: Plain text
gl_ES: Texto plano

en: Please Select
gl_ES: Por favor, seleccione

en: Please check more about configuration at  %sthis page%s
gl_ES: Por favor, revise a configuración %snesta páxina%s

en: Please check more about this feature %shere%s.
gl_ES: Descubra máis acerca de esta característica %saquí%s.

en: Please check more about this feature at  %sthis page%s
gl_ES: Máis información acerca de esta característica en %sesta páxina%s

en: Please check more info about configuration of this cost settings on this %spage%s.
gl_ES: Por favor, revise máis información acerca da configuración dos axustes de custos en esta %spáxina%s.

en: Please configure all fields inside the %sBilling form fields%s section at %sPayments General%s tab.
gl_ES: Por favor configure todos os campos dentro dos %sCampos do formulario de Pago%s na sección de %sPagos Xerais%s.

en: Please configure all fields inside the Billing form fields tab at this page, when using a European payment processor
gl_ES: Por favor configure todos os campos na etiqueta de campos de formulario de facturación, cando use un procesador de pagos Europeo

en: Please configure settings for import Google Calendar events
gl_ES: Por favor configure os axustes para importar eventos do Calendario de Google

en: Please create all %s terms firstly %s(from higher priority to lower)%s, then terms %s and after terms %s
gl_ES: Por favor crea todos os %s términos primeiro %s(de maior a menor prioridade)%s, logo términos %s e despois términos %s

en: Please enter URL for generating .ics feed
gl_ES: Por favor introduza a URL para xerar o feed .ics

en: Please enter the MD5 Hash value, which you configured in the settings of Merchant Interface.
gl_ES: Por favor introduce o valor Hash MD5, que configurou nos axustes da interface de vendedor.

en: Please enter your Google API key. This field required to import events.
gl_ES: Por favor introduza a sua Google API Key. Este campo é necesario para importar eventos.

en: Please leave it empty if you want to skip it.
gl_ES: Por favor déixeo en branco si quere omitilo.

en: Please make payment for your booking %s on %s For reference your booking ID: %s
gl_ES: Por favor, realice o pago pola sua reserva %s en %s A sua ID de Reserva é: %s

en: Please note, %sthe use of the time shortcode%s. If you select a date with some booked time slots, this time field will %sdisable booked times slots%s (set them as grayed).
gl_ES: Teña en conta que %so uso do código de tempo%s. Si selecciona unha data con algunhas franxas horarias ocupadas, este campo de tempo %sdesactivará espazos de reservas de tempo%s (establecidos como gris).

en: Please note, in the %sOptions list%s you can  use times in military time format %s(24 Hour Time)%s only.
gl_ES: Note que na %sLista de Opcións%s débese usar só tempos en formato militar %s(24 horas)%s.

en: Please note, in the %sOptions list%s you can use times in military time format %s(24 Hour Time)%s only.
gl_ES: Nótese que na%sLista de Opcións%s pódese usar soamente tempos en formato militar %s(formato 24 horas)%s.

en: Please note, its not possible to add new resources, if "All resources" option is selected. Please clear the selection, then add new resources.
gl_ES: Note que non é posible inserir novos recursos, si a opción "Tódolos recursos" está seleccionada. Por favor limpe a selección, e logo engada novos recursos.

en: Please note: this field only supports military time format %s(24 Hour Time)%s.
gl_ES: Nota: este campo só soporta formato de hora militar %s(24 horas)%s.

en: Please pay %s
gl_ES: Por favor pague %s

en: Please read more about the booking form fields configuration %shere%s.
gl_ES: Por favor lea máis acerca de configuración de campos de formulario de reserva %saquí%s.

en: Please read more about the possible customizations of these %soptions%s %shere%s
gl_ES: Por favor lea máis acerca de posibles personalizacións de estas %sopcións%s %saquí%s

en: Please read more info about configuration of this parameter %shere%s
gl_ES: Para acceder a máis información acerca da configuración de este parámetro faga clic %saquí%s

en: Please reassign exist booking(s) from selected resource(s) to other resources or delete exist booking(s) from  this resource(s). Otherwise you will have %slost bookings%s.
gl_ES: Por favor reasigne as reservas existentes dende os recursos seleccionados a outro recurso, ou borra a reserva dende este recurso. Do contrario terá %sreservas perdidas%s.

en: Please refresh this page and if the same error appear again contact support by email (with  info about order number and website) for finishing the registrations
gl_ES: Por favor actualice a páxina e, si se repite o erro, contacte co soporte por correo (co información sobre o número de orde e o sitio web) para finalizar o rexistro

en: Please select
gl_ES: Por favor seleccione

en: Please select a field from your booking form. This field will be automatically assigned to the current field in the billing form.
gl_ES: Por favor, seleccione un campo dende o formulario de reservas. Este campo será asignado ao campo actual no formulario de facturación.

en: Please select check-in and check-out days!
gl_ES: ¡Por favor seleccione días de entrada e saída!

en: Please select the resource:
gl_ES: Por favor seleccione o recurso:

en: Please type the %sTitle of search results%s.
gl_ES: Por favor introduza o %sTítulo dos resultados da busca%s.

en: Please type the %smessage ,what is showing, when  nothing found%s.
gl_ES: Por favor introduza o %smensaxe, que se mostra cando non se atopa nada%s.

en: Please type the URL of the page %s(with %s shortcode in content)%s, where search results will show.
gl_ES: Por favor introduza a URL da páxina %s(con %s shortcode en contido)%s onde se mostrarán os resultados da busca.

en: Please use  %sSingle day%s selection mode in the General Booking Settings page at calendar section.
gl_ES: Por favor usa selección de modo %sDía Simple%s na páxina de Axustes Xerais de Reservas na sección calendario.

en: Please use this field for possibility to use coupon discounts by your visitors.
gl_ES: Por favor use este campo ca posibilidade de usar cupóns de desconto aos teus visitantes.

en: Please, enter order number of your purchased version, which you received to your billing email.
gl_ES: Por favor, introduza o número de serie da sua versión adquirida, a que recibiu por correo.

en: Please, read more about the shortcodes %shere%s or JavaScript customization of the specific shortcodes %shere%s
gl_ES: Por favor, lea máis acerca dos shortcodes %saquí%s o JavaScript personalizado de shortcodes específicos %saquí%s

en: Please, reserve an apartment with fresh flowers.
gl_ES: Por favor, reserva un apartamento con flores frescas.

en: Please, select booking date(s) at Calendar.
gl_ES: Por favor, seleccione a data de reserva no calendario.

en: Plugin Menu
gl_ES: Menú do Plugin

en: Plugin menu position
gl_ES: Posición do menú

en: Plugin support configurations of the booking form are available in different languages.
gl_ES: Configuracións de soporte do complemento do formulario de reservas dispoñibles en diferentes idiomas.

en: Polish Zloty
gl_ES: Zloty Polaco

en: Post Code
gl_ES: Código Postal

en: Post code
gl_ES: Código Postal

en: Post code (required)
gl_ES: Código postal (obrigatorio)

en: Pounds Sterling
gl_ES: Libras Esterlinas

en: Powered by notice
gl_ES: Aviso de copyright

en: Preselected resource
gl_ES: Recurso preseleccionado

en: Presidential Suite
gl_ES: Suite Presidencial

en: Prev
gl_ES: Ant

en: Previous 3 months
gl_ES: 3 meses anteriores

en: Previous 4 weeks
gl_ES: 4 semanas anteriores

en: Previous 7 days
gl_ES: 7 días anteriores

en: Previous dates
gl_ES: Datas anteriores

en: Previous day
gl_ES: Día anterior

en: Previous month
gl_ES: Mes anterior

en: Previous week
gl_ES: Semana anterior

en: Print
gl_ES: Imprimir

en: Print bookings
gl_ES: Imprimir reservas

en: Print bookings listing
gl_ES: Imprimir lista de reservas

en: Prior
gl_ES: Prioridade

en: Priority
gl_ES: Prioridade

en: Probabaly you updated your paid version of Booking Calendar by free version or update process failed. You can request the new update of your paid version at %1sthis page%2s.
gl_ES: Probablemente actualizou a sua versión de pago de Booking Calendar dunha versión gratuíta ou fallou o proceso de actualización. Pode solicitar unha nova actualización da sua versión de pago en %1sesta páxina%2s.

en: Probably these date(s) just was booking by other visitor. Please reload this page and make booking again.
gl_ES: Probablemente esta data foi reservada por outro visitante. Recargue esta páxina e faga de novo a reserva.

en: Processed
gl_ES: Procesado

en: Processing
gl_ES: Procesando

en: Processing your %s payments through %s
gl_ES: Procesando os seus %s pagos a través de %s

en: Publishable key
gl_ES: Clave Publicable

en: Purchase
gl_ES: Obter

en: Put a label before field
gl_ES: Pon unha etiqueta antes do campo

en: Put this code in %sContent of Booking Fields%s and in %sEmail Templates%s
gl_ES: Pon este código en %sCampos de contido de reserva%s e en %sPlantillas de correo%s

en: Radio Button(s)
gl_ES: Botón Radio

en: Range days
gl_ES: Rango de días

en: Rate plugin (thanks:)
gl_ES: Valorar este plugin. Grazas ;)

en: Rates
gl_ES: Tarifas

en: Read
gl_ES: Ler

en: Read All
gl_ES: Ler Todo

en: Reason for cancellation
gl_ES: Motivo de cancelación

en: Reason for cancellation here
gl_ES: O motivo para Cancelación aquí

en: Reason of cancellation
gl_ES: Motivo de cancelación

en: Reason of cancellation here
gl_ES: Motivo de Cancelación aquí

en: Redirect visitor to a new "Thank You" page
gl_ES: Redirixe ao visitante a unha nova páxina de "Agradecementos"

en: Reference Text Box Title
gl_ES: Título de Referencia da Caixa de Texto

en: Refresh booking listing
gl_ES: Refrescar lista de reservas

en: Refunded
gl_ES: Devolto

en: Register
gl_ES: Rexistrar

en: Register and Translate everything in WPML plugin. Translation can be done at the WPML > "String translation" page. Required WPML 3.2 with String Translation plugin.
gl_ES: Rexístrese e Traduza todo no plugin WPML. As traducións pódense facer na sección WPML > “String translation”. E necesario WPML 3.2 co plugin String Translation.

en: Regular User
gl_ES: Usuario Normal

en: Reject
gl_ES: Rechazar

en: Rejected
gl_ES: Rechazado

en: Relative URLs of pages, where to load plugin CSS and JS files
gl_ES: URLs relativas de páxinas, onde cargar os arquivos CSS e JS do plugin

en: Release date
gl_ES: Data de Lanzamento

en: Reload page
gl_ES: Recargar páxina

en: Remove
gl_ES: Eliminar

en: Remove selected account(s)
gl_ES: Borrar conta(s) seleccionadas

en: Request has been sent
gl_ES: Solicitude enviada

en: Request has failed
gl_ES: Solicitude fallida

en: Required
gl_ES: Obrigatorio

en: Required Fields in Booking Form
gl_ES: Campos Obrigatorios no Formulario de Reservas

en: Reset
gl_ES: Borrar

en: Reset Booking Form and Content of Booking Fields Form
gl_ES: Borrar formulario de reservas e contido de formulario de campos de reserva

en: Reset Form
gl_ES: Restablecer Formulario

en: Reset Search Cache
gl_ES: Borrar Caché da Busca

en: Reset current Form
gl_ES: Borrar Formulario Actual

en: Reset filter to default values
gl_ES: Establecer o filtro cos valores por defecto

en: Reset to default form
gl_ES: Restablecer formulario por defecto

en: Resource
gl_ES: Recurso

en: Resource #1
gl_ES: Recurso #1

en: Resource #2
gl_ES: Recurso #2

en: Resource #3
gl_ES: Recurso #3

en: Resource Name
gl_ES: Nome do Recurso

en: Resource not exist
gl_ES: Recurso non existente

en: Resources
gl_ES: Recursos

en: Resources Selection
gl_ES: Selección de Recursos

en: Resources count
gl_ES: Reconto de recursos

en: Resources number per page
gl_ES: Número de recursos por páxina

en: Restore
gl_ES: Restaurar

en: Restore selected bookings
gl_ES: Restaurar reservas seleccionadas

en: Restored
gl_ES: Restaurado

en: Result(s) Found
gl_ES: Resultado(s) Atopado(s)

en: Retrieve Google Calendar Events
gl_ES: Recuperar Eventos do Calendario de Google

en: Return URL after Failed order
gl_ES: URL de retorno tras fallo na orde

en: Return URL after Successful order
gl_ES: URL de retorno tras unha Orde con éxito

en: Return URL from PayPal
gl_ES: URL de retorno de PayPal

en: Reversed
gl_ES: Revertido

en: Right
gl_ES: Dereita

en: Right with space
gl_ES: Dereita con espazo

en: Rows
gl_ES: Filas

en: Royal Villa
gl_ES: Villa Real

en: Sale
gl_ES: Venta

en: Sat
gl_ES: Sa

en: Saturday
gl_ES: Sábado

en: Save
gl_ES: Gardar

en: Save Changes
gl_ES: Gardar Cambios

en: Save as Default
gl_ES: Gardar como por defecto

en: Save cost
gl_ES: Gardar custo

en: Save filter settings as default template (Please, click Apply filter button, before saving!)
gl_ES: Gardar axustes de filtros por defecto (Por favor, faga clic en botón Aplicar antes de aguardar!)

en: Saved
gl_ES: Gardado

en: Saving
gl_ES: Gardando

en: Saving to file
gl_ES: Gardando a arquivo

en: Savings
gl_ES: Aforros

en: Search
gl_ES: Buscar

en: Search Availability Form
gl_ES: Buscar Dispoñibilidade

en: Search Cache
gl_ES: Buscar Caché

en: Search Results
gl_ES: Buscar Resultados

en: Search Settings
gl_ES: Axustes da Busca

en: Search availability
gl_ES: Buscar dispoñibilidade

en: Search form
gl_ES: Formulario de busca

en: Search only for users:
gl_ES: Busca só para usuarios:

en: Search results
gl_ES: Buscar resultados

en: Search results.
gl_ES: Buscar resultados.

en: Season
gl_ES: Temporada

en: Season Filters
gl_ES: Filtros de Temporada

en: Season filter on the Season Filters page
gl_ES: Filtros de Temporada en Páxina de Filtros de Temporada

en: Season filter on the Season Filters page,
gl_ES: Filtro de temporada na páxina de Filtros de Temporada,

en: Season filters conditions.
gl_ES: Condiciones de filtros de temporada.

en: Seasonal price
gl_ES: Custo de Temporada

en: Secret key
gl_ES: Clave Secreta

en: See %sFAQ%s.
gl_ES: Examine a sección de  %sFAQ%s.

en: Select
gl_ES: Seleccionar

en: Select "Live test" or "Live" environment for using Merchant account or "Developer Test" for using Developer account.
gl_ES: Seleccione entorno “Test en Vivo" ou "Vivo" para usa-la conta de vendedor ou "Test Desenrrolo” para usa-la conta de desenrrolador.

en: Select %s days by activating specific season filter below or %sadd new season filter%s
gl_ES: Seleccione %s días activando o filtro de temporada específica inferior ou %sañada un novo filtro de temporada%s

en: Select Booking Resource
gl_ES: Seleccione Recurso de Reserva

en: Select Expiration Date of the coupon.
gl_ES: Seleccione a Data de Caducidade do Cupón.

en: Select TEST for the Test Server and LIVE in the live environment
gl_ES: Seleccione TEST para servidor en probas e LIVE para entorno real

en: Select Template
gl_ES: Seleccione Deseño

en: Select Times
gl_ES: Seleccionar Datas

en: Select a %sDYNAMIC%s range of days with %s2 mouse clicks%s
gl_ES: Seleccione un número %sDINAMICO%s de días con %s2 clics de rato%s

en: Select a %sFIXED%s number of days with %s1 mouse click%s
gl_ES: Seleccione un número %sFIXO%s de días con %s1 clic de rato%s

en: Select a city in your required timezone, if you are having problems with dates and times.
gl_ES: Seleccione unha cidade na sua zona horaria solicitada, si ten problemas coas datas e horas.

en: Select booking resource
gl_ES: Seleccionar recurso de reservas

en: Select booking resources, for getting booking dates from them and set such dates as unavailable in destination calendar.
gl_ES: Seleccione recursos, para coller as datas de reserva de eles e asignar as datas como non dispoñibles no calendario de destino.

en: Select booking resources, for showing in selectbox. Please use CTRL to select multiple booking resources.
gl_ES: Seleccionar os recursos de reserva, para mostralos na caixa de selección. Use CTRL para seleccionar varios recursos de reserva.

en: Select booking resources, where is possible to apply this coupon code.
gl_ES: Seleccione recursos de reserva, onde sea posible aplicar códigos de cupóns.

en: Select booking resources. Please use CTRL to select multiple booking resources.
gl_ES: Seleccione Recurso. Use CTRL para seleccionar múltiples recursos.

en: Select default custom booking form
gl_ES: Seleccione o formulario de reservas do cliente por defecto

en: Select field for assigning to %sevent property%s
gl_ES: Seleccione campo para asignar a %spropiedade do evento%s

en: Select number of available days in calendar start from today.
gl_ES: Seleccione o número de días dispoñibles no inicio do calendario a partir de hoxe.

en: Select number of booking resources (single or parent) per page at Resource menu page
gl_ES: Seleccione o número de recursos de reserva (simple ou pai) por páxina, na páxina de menú de recursos

en: Select number of bookings per page in booking listing
gl_ES: Seleccione o número de reservas por páxina da lista de reservas

en: Select number of days to scroll after loading
gl_ES: Seleccione o número de días a desprazar despois da carga

en: Select number of month to show for calendar.
gl_ES: Seleccione número de meses a mostrar para o calendario.

en: Select number of months to scroll after loading
gl_ES: Seleccione o número de meses a desprazar despois da carga

en: Select number of unavailable days in calendar start from today.
gl_ES: Seleccione o número de días non dispoñibles no calendario comezando por hoxe.

en: Select option to configure or show help info about tags
gl_ES: Seleccione un valor para configurar ou mostrar a axuda acerca de etiquetas

en: Select option, when to start retrieving events.
gl_ES: Seleccione opción, cando empezar a recuperar eventos.

en: Select option, when to stop retrieving events.
gl_ES: Seleccione unha opción, cando se deteñan os eventos recuperados.

en: Select separator of data for export bookings to CSV.
gl_ES: Seleccione un separador para exportar as reservas a CSV.

en: Select shortcode to insert
gl_ES: Selección de shortcode a introducir

en: Select start date
gl_ES: Seleccione data de inicio

en: Select start month of calendar
gl_ES: Seleccione mes de comenzo do calendario

en: Select the %s using the predefined %sTime List%s.
gl_ES: Seleccionar o %s usando a %sLista de Tempo%s predefinida.

en: Select the country from the predefined country list.
gl_ES: Selecciona un país dende a lista de países predefinidos.

en: Select the default view for dates on the booking tables
gl_ES: Seleccione a vista por defecto para as datas da táboa de reservas

en: Select the maximum number of months to show (scroll)
gl_ES: Seleccione o número máximo de meses a mostrar

en: Select the skin of the booking calendar
gl_ES: Seleccione o modelo do calendario de reservas

en: Select time duration of import requests.
gl_ES: Seleccione tempo de duración de solicitudes a importar.

en: Select time of cache expiration
gl_ES: Seleccione tempo de expiración da caché

en: Select transaction type, which supported by the payment gateway.
gl_ES: Selecciona tipo de transacción, soportado pola pasarela de pagos.

en: Select type of info to show.
gl_ES: Seleccione o tipo de información a mostrar.

en: Select type of view format
gl_ES: Seleccione o tipo de formato de vista

en: Select unavailable time interval.
gl_ES: Seleccione o tempo de indispoñibilidade.

en: Select user access level for the menu pages of plugin
gl_ES: Seleccione o nivel de acceso de usuario para as páxinas de menú do plugin

en: Select your %sminimum and maximum number of days for range selection%s
gl_ES: Seleccione o seu número de días %smínimo e máximo para o rango de selección%s

en: Select your default booking resource.
gl_ES: Seleccione o recurso de reserva por defecto.

en: Select your default calendar view mode at booking calendar overview page
gl_ES: Seleccione o seu modo de vista por defecto do calendario na páxina de vista do calendario de reservas

en: Select your default opened tab in toolbar at booking listing page
gl_ES: Seleccione o seu separador aberto por defecto na páxina da lista de reservas

en: Select your default order of bookings in the booking listing
gl_ES: Seleccione a orde de reservas por defecto na lista de reservas

en: Select your default view mode of bookings at the booking listing page
gl_ES: Seleccione o modo de vista por defecto de reservas na páxina de lista de reservas

en: Select your start day of range selection at week
gl_ES: Seleccione o día de inicio no rango de selección de semana

en: Select your start day of the week
gl_ES: Seleccione o primeiro día da semana

en: Selected Check In date.
gl_ES: Data de Entrada seleccionada.

en: Selected Check Out date.
gl_ES: Data de Saída seleccionada.

en: Selected End Time.
gl_ES: Hora Final Seleccionada.

en: Selected Start Time.
gl_ES: Hora de Entrada Seleccionada.

en: Selection
gl_ES: Selección

en: Send
gl_ES: Enviar

en: Send Request
gl_ES: Enviar Solicitude

en: Send Test Email
gl_ES: Enviar Correo de Proba

en: Send email notification to customer about this operation
gl_ES: Enviar notificación de email ao cliente sobre esta operación

en: Send email notification to customer after approval, cancellation or deletion of bookings
gl_ES: Enviar notificación por correo ao cliente despois de aprobar, cancelar ou eliminar a reserva

en: Send payment request to customer
gl_ES: Enviar solicitude de pago ao cliente

en: Send payment request to visitor
gl_ES: Enviar solicitude de pago ao visitante

en: Sending email for invalid transaction
gl_ES: Enviando correo por transaccións inválidas

en: Sending email for verified transaction
gl_ES: Enviando correo por transacción verificada

en: Sending email if error occur during verification
gl_ES: Enviando correo si sucede un erro durante a verificación

en: Sending request...
gl_ES: Enviando solicitude...

en: Separator for the decimal point
gl_ES: Separador de punto decimal

en: September
gl_ES: Septembro

en: Set Availability
gl_ES: Fixar Dispoñibilidade

en: Set Deposit
gl_ES: Fixar Depósito

en: Set Deposit Amount
gl_ES: Establecer Importe de Depósito

en: Set Rate
gl_ES: Fixar Tarifa

en: Set Rates
gl_ES: Fixar Tarifas

en: Set Valuation Days
gl_ES: Establecer Días de Evaluación

en: Set Your Calendar to Public
gl_ES: Marcar o calendario como público

en: Set as %srequired%s
gl_ES: Marcar como %sobligatorio%s

en: Set as Approved
gl_ES: Marcar como Aprobado

en: Set as Pending
gl_ES: Marcar como Pendente

en: Set as Read
gl_ES: Marcar como Lído

en: Set as Unread
gl_ES: Marcar como No Lído

en: Set capacity based on number of visitors
gl_ES: Marcar capacidade baseada no número de visitantes

en: Set duration of time (milliseconds) to show this message
gl_ES: Marque a duración en milisegundos que se mostrará a mensaxe

en: Set field as required
gl_ES: Establecer campo como obrigatorio

en: Set position of the currency symbol.
gl_ES: Posición do símbolo da divisa.

en: Set selected bookings as pending
gl_ES: Marcar reservas seleccionadas como pendentes

en: Set the cost
gl_ES: Fixe o custo

en: Set this value to the Vendor Name assigned to you by Sage Pay or chosen when you applied.
gl_ES: Estableza este valor co Nome do Vendedor asignado a vostede por Sage ou que escolleu cando se deu de alta.

en: Set this value to the XOR Encryption password assigned to you by Sage Pay
gl_ES: Estableza este valor ó contrasinal cifrado XOR asignado a vostede por Sage Pay

en: Set user as
gl_ES: Marcar usuario como

en: Setting advanced parameters of the calendar. %sLike width, height and structure %s
gl_ES: Parámetros avanzados de axuste do calendario.%sComo o ancho, alto e estrutura%s

en: Setting coupons for discount
gl_ES: Axustes de cupóns de desconto

en: Setting the currency that is not supported by the payment processor will result in an error.
gl_ES: Seleccionar unha moeda non soportada por a pasarela de pagos arroxará un erro.

en: Settings
gl_ES: Axustes

en: Settings saved.
gl_ES: Axustes gardados.

en: Short days view
gl_ES: Vista corta de días

en: Shortcodes
gl_ES: Códigos Cortos (Shortcodes)

en: Show
gl_ES: Mostrar

en: Show "Thank You" message
gl_ES: Mostrar mensaxe "Grazas"

en: Show / hide field in booking form
gl_ES: Mostrar / ocultar campo no formulario de reserva

en: Show / hide hints
gl_ES: Mostrar / Ocultar axuda

en: Show / hide menu
gl_ES: Mostrar / ocultar menú

en: Show 2 months
gl_ES: Mostrar 2 meses

en: Show 3 months
gl_ES: Mostrar 3 meses

en: Show ALL dates of booking
gl_ES: Mostrar TODAS as datas da reserva

en: Show Children Resources
gl_ES: Mostrar Recursos Descendentes

en: Show Reference Text Box
gl_ES: Mostrar Caixa de Texto de Referencia

en: Show advanced settings
gl_ES: Mostrar axustes avanzados

en: Show advanced settings of JavaScript loading
gl_ES: Mostrar axustes avanzados da carga de JavaScript

en: Show all exist season filters
gl_ES: Mostrar tódolos filtros de temporada

en: Show availability in tooltip
gl_ES: Mostrar dispoñibilidade na axudiña

en: Show booking details in payment form
gl_ES: Mostrar detalles da reserva no formulario de pagos

en: Show date number in legend
gl_ES: Mostrar data actual en lenda

en: Show day
gl_ES: Mostrar día

en: Show deposit payment form, only if %sCheck In%s day inside of this %sSeason Filter%s
gl_ES: Mostrar formulario de pago de depósito, só si o día de  %sEntrada%s está dentro de %sFiltro de Temporada%s

en: Show deposit payment form, only if difference between %sToday%s and %sCheck In%s days more than
gl_ES: Mostrar formulario de pago de depósito, só si a diferencia entre os días de %sHoxe%s e %sEntrada%s son máis que

en: Show info about Booking Resource
gl_ES: Mostrar información sobre o Recurso da Reserva

en: Show legend below calendar
gl_ES: Mostrar lenda baixo o calendario

en: Show month
gl_ES: Mostrar Mes

en: Show only check in/out dates
gl_ES: Mostrar só datas de entrada/saída

en: Show settings of powered by notice
gl_ES: Mostrar axustes de copyright

en: Show system debugging log for beta features
gl_ES: Mostrar o Rexistro de Depuración do sistema para características beta

en: Show week
gl_ES: Mostrar semana

en: Show year
gl_ES: Mostrar ano

en: Showing cost in date cell
gl_ES: Mostrar custo na cela de data

en: Showing cost in tooltip
gl_ES: Mostrar custo en axudiña

en: Simple
gl_ES: Sinxela

en: Singapore Dollar
gl_ES: Dólar de Singapur

en: Single
gl_ES: Único

en: Single day
gl_ES: Día único

en: Size
gl_ES: Tamaño

en: Some currencies at payment gateways are different from main currency %s
gl_ES: Algunhas moedas na pasarela de pago son diferentes da moeda principal %s

en: Some data was retrieved, but could not be parsed successfully. Please ensure your feed URL is correct.
gl_ES: Algúns datos foron recuperados, pero non se puideron analizar con éxito. Asegúrese de que a sua URL de feed é correcta.

en: Sorry, the reservation was not made because these days are already booked!!! %s (Its not possible to store this sequence of the dates into the one resource.) %s Please %srefresh%s the page and try other days.
gl_ES: ¡¡¡Sentímolo, a reserva non se realizou porque eses días xa están reservados!!! %s (No é posible gardar a secuencia de datas nun recurso.) %s Por favor %sactualice%s a páxina e comprobe outros días.

en: Sort Code
gl_ES: Código Corto

en: Space
gl_ES: Espazo

en: Specific Dates Filter
gl_ES: Filtro de Datas Específico

en: Specific cost will take affect, only if it active (the box at the left side is checked) and if "Check In" (start) date belong to selected season filter or if set "Any days".
gl_ES: Custo específico terá efecto, só si se activa (casa da esquerda activada) e si a data “Entrada” (Check-In) pertence al filtro de temporada seleccionada o si selecciona “Calquera día".

en: Specific date / time
gl_ES: Data/hora específica

en: Specific day(s) of week
gl_ES: Día específico da semana

en: Specific days selections
gl_ES: Selección de días específicos

en: Specify that during certain seasons (or days of week), the specific minimum number of days must be booked.
gl_ES: Especifique que durante certas temporadas (o días da semana), que número mínimo de días debe ser reservado.

en: Specify the URL for your listener in the Notification URL field as:
gl_ES: Especifique a URL para o seu receptor no campo Notificación de URL como:

en: Specify the full width of calendar, height of date cell and number of months in one row.
gl_ES: Especifique o ancho completo de calendario, altura de cela de data e número de meses nunha fila.

en: Standard
gl_ES: Estándar

en: Standard 1 column
gl_ES: Estándar 1 columna

en: Standard Fields
gl_ES: Campos Estándar

en: Standard Forms
gl_ES: Formularios Estándar

en: Standard Search Form Template
gl_ES: Deseño do Formulario de Busca Estándar

en: Standard Templates
gl_ES: Deseño Estándar

en: Standard booking resource cost
gl_ES: Custo do recurso de reserva estándar

en: Start Date
gl_ES: Data de Inicio

en: Start Day of the week
gl_ES: Primeiro día da semana

en: Start Time
gl_ES: Hora de Comenzo

en: Start Time - Drop Down list
gl_ES: Hora de Comenzo - Lista Despregable

en: Start Time - Text field
gl_ES: Campo Texto - Hora de Comienzo

en: Start Time is invalid. The date or time may be booked, or already in the past! Please choose another date or time.
gl_ES: Data de inicio non válida, probablemente por data ou hora xa reservada, ou xa no pasado! Escolla outra data ou hora.

en: Start day of range
gl_ES: Comenza día de rango

en: Start month:
gl_ES: Mes inicial:

en: Start of current month
gl_ES: Comenzo do mes actual

en: Start of current week
gl_ES: Comenzo da semana actual

en: State
gl_ES: Provincia

en: Statistic
gl_ES: Estadísticas

en: Status
gl_ES: Estado

en: Still having questions? Contact %sSupport%s.
gl_ES: Si as súas dúbidas non foron resoltas, contacte co %sSoporte%s.

en: Stripe. Ouch, something went wrong!
gl_ES: Stripe. Opps, algo saleu mal!

en: Su
gl_ES: Do

en: Subject
gl_ES: Asunto

en: Submit Button
gl_ES: Botón Enviar

en: Successful payment
gl_ES: Pago con éxito

en: Sun
gl_ES: Do

en: Sunday
gl_ES: Domingo

en: Support
gl_ES: Soporte

en: Suspended
gl_ES: Suspendido

en: Swedish Krona
gl_ES: Corona Sueca

en: Swiss Franc
gl_ES: Franco Suizo

en: Sync
gl_ES: Sincronizar

en: Taiwan New Dollars
gl_ES: Novos Dólares de Taiwan

en: Technical Support
gl_ES: Soporte Técnico

en: Test mode requires the option %s to be selected in the %s account configuration section %s
gl_ES: O modo de proba require que a opción %s esté seleccionada na %s sección de configuración da conta %s

en: Test with Simulator
gl_ES: Probar co Simulador

en: Text
gl_ES: Texto

en: Textarea
gl_ES: Area de Texto

en: Th
gl_ES: Xo

en: Thai Baht
gl_ES: Baht Tailandés

en: Thank you for your online booking. %s We will send confirmation of your booking as soon as possible.
gl_ES: Grazas pola sua reserva en liña. %s Enviarémoslle a confirmación da sua reserva o antes posible.

en: The URL where the visitor will be redirected after completing payment.
gl_ES: La URL onde o visitante será redirixido tras completar o pago.

en: The URL where visitor will be redirected after completing payment.
gl_ES: A URL onde o visitante será redirecionado tras completar o pago.

en: The active language of the booking form depends on the active locale of the site.
gl_ES: O idioma activo do formulario depende do lugar activo do sitio.

en: The background color for email templates.
gl_ES: O cor de fondo dos deseños de correo.

en: The base color for email templates.
gl_ES: O cor base dos deseños de correo.

en: The booking has been canceled successfully
gl_ES: A reserva foi cancelada con éxito

en: The booking has been duplicated successfully
gl_ES: A reserva foi duplicada con éxito

en: The booking was canceled by the visitor.
gl_ES: A reserva foi cancelada polo visitante.

en: The changing of payment status is failed
gl_ES: O cambio de estado de pago fallou

en: The code you entered is incorrect
gl_ES: O código introducido non é correcto

en: The content of field %sURL to edit bookings%s on the %sgeneral booking settings page%s must link to this page
gl_ES: O contido do campo %sURL para editar reservas%sna%spáxina de axustes xerais de reservas%s debe enlazar a esta páxina

en: The currency code that gateway will process the payment in.
gl_ES: O código de moeda na que a pasarela procesará o pago.

en: The deposit cost of the booking.
gl_ES: O custo do depósito da reserva.

en: The end of time
gl_ES: Fin de tempo

en: The feed could not be found (404). Please ensure your feed URL is correct.
gl_ES: O feed non se atopou (404). Asegúrese que a URL é correcta.

en: The feed data could not be retrieved. Error code: %s. Please ensure your feed URL is correct.
gl_ES: Los datos do feed non se puideron recuperar. Código do erro: %s. Asegúrese que a URL do feed é correcta.

en: The folowing pending booking(s): %s deleted.
gl_ES: Borradas as seguintes reservas pendentes: %s.

en: The general structure of the configuration %scondition rule%s is as follows
gl_ES: A estrutura xeral da configuración de %sregras de condicións%s é a seguinte

en: The main body background color for email templates.
gl_ES: O cor principal de fondo do corpo dos deseños de correo.

en: The main body text color for email templates.
gl_ES: O cor principal do texto dos deseños de correo.

en: The merchant API Login ID is provided in the Merchant Interface of %s
gl_ES: O API Login ID de comerciante ofrecese na interfaz de vendedor de %s

en: The payment status is changed successfully
gl_ES: O cambio de estado modificouse correctamente

en: The reservation %s for: %s has been modified. %sYou can edit this booking on this page: %s  Thank you, %s
gl_ES: A sua reserva %s para: %s foi modificada. %sPode modificar esta reserva nesta páxina: %s Grazas, %s

en: The reservation has been modified
gl_ES: A sua reserva foi modificada

en: The start of time
gl_ES: Hora de comienzo

en: The time(s) may be booked, or already in the past!
gl_ES: A hora pode estar reservada ou tamén que xa haia pasado!

en: The value of this field is just saved into DB.
gl_ES: O valor de este campo gardouse na BD.

en: There are no extended booking forms
gl_ES: Non hai formularios de reserva estendidos

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" target="_blank" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
gl_ES: Hay unha nova versión de %1$s dispoñible. <a href="%2$s" target="_blank" title="%3$s">Ver detalles da versión %4$s </a>. <em>A actualización automática non está dispoñible para este plugin.</em>

en: This .ics feed of bookings starting from today for 1 year
gl_ES: Este feed .ics de reservas empezando dende hoxe durante 1 ano

en: This action will have no effect, if the payment form(s) is active!
gl_ES: Esta acción non terá efecto, si o formulario de pago está activo!

en: This booking canceled because we did not receive payment and the administrator did not approve it.
gl_ES: Esta reserva cancelouse porque non se recibeu o pago, e o administrador non a aprobou.

en: This booking resources does not exist
gl_ES: Este recurso de reserva non existe

en: This can be DEFERRED or AUTHENTICATED if your Sage Pay account supports those payment types
gl_ES: Pode ser DIFERIDO o AUTENTICADO si a sua conta en Sage Pay soporta os tipos de pago

en: This checkbox must be checked
gl_ES: Esta casa debe estar marcada

en: This feature can impact to speed of submitting booking. Do you really want to do this?
gl_ES: Esta característica pode incidir sobre a velocidade de envío de reserva. Quere facer esto realmente?

en: This feature does not work for booking resources with capacity higher than one.
gl_ES: Esta característica non funciona para os recursos de reservas con capacidade maior a un.

en: This feature is applying only for bookings for specific timeslots, or if activated check in/out time option.
gl_ES: Esta característica é aplicada só pra reservas en bloques de tempo específicos, ou si a opción de entrada/saída está activa.

en: This feature provides the possibility to show the different form fields or any other HTML content in the booking form, depending on the selection of specific week day in calendar or different days, which are assigned to the specific season filters
gl_ES: Esta característica ofrece a posibilidade de mostrar os diferentes campos de formulario ou outro contido HTML no formulario da reserva, dependendo da selección de día da semana específico ou días diferentes, que son asignados os filtros de temporada específicos

en: This feature provides the possibility to use the different time slot selections in the booking form for the different week days or different days - which are assigned to the specific season filters. So each week day (day of specific season filter) can have a different time slots list.
gl_ES: Esta característica da a posibilidade de usar diferentes bloques de tempo no formulario de reserva para diferentes días de semana o días - que están asignados para una temporada específica. Cada día da semana (do filtro de estación específica) pode ter unha lista de tempos diferente.

en: This feature require %s plugin. You can install %s plugin from this %spage%s.
gl_ES: Esta característica require %s compoñente. Pode instalar %s plugin dende esta %spáxina%s.

en: This feature useful to prevent double booking of the same date(s) or time(s), if several visitors try to book the same date(s) in same calendar during the same time.
gl_ES: Esta característica é útil para prever a dobre reserva no mesmo momento, si varios visitantes intentan reservar a mesma data no mesmo calendario o mesmo tempo.

en: This field does not impact to availability (booking for the specific time) .
gl_ES: Este campo non interfere na dispoñibilidade (reserva para tempo específico).

en: This field is required
gl_ES: Este campo é obrigatorio

en: This field is visible only in Admin Panel at %sAdd booking page%s.
gl_ES: Esta campo é visible só no Panel de Administración en %sEngadir Páxina de Reservas%s.

en: This field support only up to %s characters by payment system.
gl_ES: Este campo soporta só hasta %s caracteres, debido ao sistema de pagos.

en: This is default currency that showing at your website. Specific payment gateway(s) can support or does not suport it.
gl_ES: Esta é a moeda por defecto que se mostra no seu sitio web. Pasarelas de pago específicas poden soportar a moeda o non.

en: This is the Paypal Email address where payments will be sent
gl_ES: Este é o correo de PayPal onde se enviarán os pagos

en: This is the Secure Merchant ID, which can be found on the profile page
gl_ES: Este é o Secure Merchant ID, que encontrará na páxina de perfil

en: This is the primary email field, which is used for sending emails to visitors.
gl_ES: Este é o principal campo de correo, que é usado para enviar correos aos visitantes.

en: This parameter have to assigned to you by %s
gl_ES: Asignóuseche este parámetro por %s

en: This shortcode %s is used on a page, where visitors can %smodify%s their own booking(s), %scancel%s or make %spayment%s after receiving an admin email payment request
gl_ES: Este shortcode %s é usado nunha páxina onde visitantes poden %smodificar%s as suas propias reservas, %scancelalas%s ou facer %spagos%s despois de recibir un correo de solicitude de pago

en: This shortcode %s is using for selection of the booking form of specific booking resources in selectbox
gl_ES: Este shortcode %s é usado para seleccionar o formulario de reservas dos recursos específicos de reserva na caixa de selección

en: This shortcode %s is using for showing the search results at specific page, if the search form is submit showing the search results at different page
gl_ES: Este shorcode %s é usado para mostrar os resultados de busca na páxina específica, si o formulario de busca mostra os resultados de busca nunha páxina diferente

en: This will not work, if the visitor leaves the payment page.
gl_ES: Esto non funcionará, si o visitante abandona a páxina de pagos.

en: Thousands separator
gl_ES: Separador de miles

en: Thu
gl_ES: Xo

en: Thursday
gl_ES: Xoves

en: Time Field
gl_ES: Campo de Hora

en: Time Format
gl_ES: Formato de Hora

en: Time Slot
gl_ES: Bloque de Tempo

en: Time Slot List
gl_ES: Lista de Bloques de Tempo

en: Time Slots
gl_ES: Bloques de Tempo

en: Time impact to cost
gl_ES: Impacto de tempo sobre custo

en: Time of message showing
gl_ES: Duración da mensaxe de Grazas

en: Time slots for different weekdays
gl_ES: Bloques de tempo para diferentes días da semana

en: TimeLine
gl_ES: Líña de Tempo

en: Times
gl_ES: Horas

en: Times Fields
gl_ES: Campos de Tempo

en: Timezone
gl_ES: Zona horaria

en: Tips and Tricks
gl_ES: Consellos e Trucos

en: Title
gl_ES: Título

en: Title near your select box.
gl_ES: Título cerca da sua caixa de selección.

en: Title of Search results:
gl_ES: Título do resultado de busca:

en: Title of booked timeslot(s)
gl_ES: Título do bloque de tempo reservado

en: Title of search results
gl_ES: Título dos resultados de busca

en: Title of search widget
gl_ES: Título do widget de busca

en: Titles of options
gl_ES: Títulos de opcións

en: To
gl_ES: A

en: To configure MD5 Hash value in Relay Response for your transactions
gl_ES: Para configurar valor hash MD5 en resposta Relay para as suas transaccións

en: To create verification email, you need to use special CSS class in other email field. This CSS class must start with this reserved words: %s and then have to go the name of your primary email field: %s
gl_ES: Para crear un correo de verificación, necesita usar unha clase CSS especial noutro campo de correo. Esta clase CSS debe comenzar coas palabras reservadas: %s e logo debe ir ao campo primario de correo: %s

en: To get Google Calendar API key please follow this instruction
gl_ES: Para obter Google Calendar API Key por favor siga as seguintes instruccións

en: To use this feature you %smust activate auto-return link%s at your Paypal account.
gl_ES: Para usar esta característica %sdebe activar o enlace auto-retorno%sna conta de PayPal.

en: Today
gl_ES: Hoxe

en: Today check in/out
gl_ES: Hoxe Entrada/Saída

en: Together
gl_ES: Xuntos

en: Top
gl_ES: Superior

en: Total booking resource cost
gl_ES: Custo total do recurso da reserva

en: Total cost
gl_ES: Custo total

en: Transaction Key
gl_ES: Chave de Transacción

en: Transaction type
gl_ES: Tipo de operación

en: Transactions posted against live merchant accounts using either of the above testing methods are not submitted to financial institutions for authorization and are not stored in the Merchant Interface.
gl_ES: As transacións realizadas nas contas de vendedor en directo con calquera dos métodos de proba anteriores non se presentan ás institucións financeiras para a autorización e tampouco se almacenan na Interface de vendedor.

en: Trash
gl_ES: Papeleira

en: Try selecting fewer visitors. The number of visitors may be more than the number of available units on selected day(s)!
gl_ES: Probe a seleccionar menos visitantes. O número de visitantes non pode ser máis que o número de unidades dispoñibles nos días seleccionados!

en: Tu
gl_ES: Ma

en: Tue
gl_ES: Ma

en: Tuesday
gl_ES: Martes

en: Turkish Lira (only for Turkish members)
gl_ES: Lira Turca (para membros Turcos)

en: Type
gl_ES: Tipo

en: Type %sdefault title of bookings%s in %stimeline at front-end side%s. You can use the shortcodes from the bottom form of Settings Fields page.
gl_ES: Introduza o %stítulo por defecto das reservas%sna%slínea de tempo da parte do front-end%s. Pode usar os shortcodes dende a parte inferior do formulario da páxina dos Axustes de Campos.

en: Type %sdefault title of bookings%s in calendar view mode at Booking Listing page (You can use the shortcodes from the bottom form of Settings Fields page).
gl_ES: Edite o %stítulo por defecto da reserva%s en modo vista de calendario, na páxina Lista de Reservas (pode usar shortcodes dende o formulario inferior da páxina de campos de axustes)

en: Type IDs of the users (separated by comma ",") for searching availability  only for these users, or leave it blank for searching for all users.
gl_ES: Escriba ID de usuarios (separados por comas ",") para buscar dispoñibilidade só para estes usuarios, o déixeo en branco para buscar en todolos usuarios.

en: Type URL for %svisitors%s to edit bookings. You must insert %s shortcode into this page.
gl_ES: Introduza a URL para que os %svisitantes%s poidan editar reservas. Debe introducir o shortcode %s nesa páxina.

en: Type URL of %s"Thank You" page%s
gl_ES: Introduza a URL da %spáxina de “Agradecemento”%s

en: Type filter name
gl_ES: Escriba o Nome do Filtro

en: Type of days selection in calendar
gl_ES: Selección de días no calendario

en: Type only %sunique field name%s, that is not using in form
gl_ES: Escriba só %snombre de campo único%s, que non esté usado no formulario

en: Type the URL of search results page.
gl_ES: Introduza a URL da páxina de resultados de busca.

en: Type the message, when nothing found.
gl_ES: Escriba o mensaxe , cando non se encontre nada.

en: Type the name of booking form
gl_ES: Escriba o título do formulario

en: Type the reason for %scancellation%s for the email template.
gl_ES: Indique o motivo da %scancelación%s que aparecerá no deseño do correo.

en: Type the title of Search results.
gl_ES: Introduza o título de Resultados de Busca.

en: Type title of message %safter booking has done by user%s
gl_ES: Introduza o texto da %smensaxe de grazas%s

en: Type your %sCheck-Out%s time of booking
gl_ES: Introduza a hora de %ssalida%s da reserva

en: Type your %sCheck-in%s time of booking
gl_ES: Introduza a hora de %sentrada%s da reserva

en: Type your %savailability%s description
gl_ES: Escriba a sua descrición de %sdispoñibilidade%s

en: Type your %scost%s description
gl_ES: Escriba a descrición do %scusto%s

en: Type your %scurrency symbol%s to display near daily cost in date cells. %sDocumentation on currency symbols%s
gl_ES: Introduza o seu %ssímbolo de moeda%s para mostrar o custo aproximado diario na cela de data. %sDocumentación dos símbolos de divisas%s

en: Type your %snumber of days for range selection%s
gl_ES: Escriba o seu %snúmero de días para o rango de selección%s

en: Type your %sreason for payment%s request
gl_ES: Introduza o %smotivo para a solicitude %s de pago

en: Type your %sspecific%s days, which can be selected by visitors, or leave this value empty. It can be several days separated by comma (example: %s) or by dash (example: %s, its the same like this: %s) or combination (example:%s, its the same like this: %s)
gl_ES: Introduce os teus días %sespecíficos%s, que podan ser seleccionados polos visitantes, ou deixa o valor vacío. Poden ser varios días separados por comas (exemplo: %s) ou por barras (exemplo: %s, é similar a: %s) ou combinados (exemplo:%s, é similar a: %s)

en: Type your %stitle%s, what will show in mouseover tooltip near booked timeslot(s)
gl_ES: Introduza o %stítulo%s que se mostrará nunha axudiña ao pasar o rato por encima, cerca do bloque de tempo reservado

en: Type your date format for emails and the booking table. %sDocumentation on date formatting%s
gl_ES: Seleccione o formato de data para os correos e as táboas de reservas. %sDocumentación sobre os formatos de datas%s

en: Type your date in format %s. Example: %s
gl_ES: Introduza a tua data en formato %s. Exemplo: %s

en: Type your email %ssubject%s for the booking confimation message.
gl_ES: Escriba o %sasunto%s do correo para a mensaxe de confirmación de reserva.

en: Type your email message content.
gl_ES: Escribe o contido da mensaxe do correo electrónico.

en: Type your time format for emails and the booking table. %sDocumentation on time formatting%s
gl_ES: Seleccione o seu formato de hora para os correos e as táboas de reservas. %sDocumentación sobre o formato de tempo%s

en: U.S. Dollars
gl_ES: Dólares Estadounidenses

en: URL of "thank you" page
gl_ES: URL da páxina de "Agradecementos"

en: URL of Search Results
gl_ES: URL de Resultados da Busca

en: URL of search results:
gl_ES: URL de resultados de busca:

en: URL to edit bookings
gl_ES: URL para editar reservas

en: Unavailable days from today
gl_ES: Días non dispoñibles dende hoxe

en: Unavailable time before / after booking
gl_ES: Duración de Indispoñibilidade Antes/Despois da reserva

en: Unavailable week days
gl_ES: Días da semana non dispoñibles

en: Under Auto Return for Website Payments, click the On radio button.
gl_ES: Baixo Auto Retorno para pagos en sitios web, faga clic en botón de radio On.

en: Under the section "Public API access" click the button "Create new Key".
gl_ES: Baixo a sección de "acceso API pública" pinche o botón "Crear nova chave”.

en: Uninstall
gl_ES: Desinstalar

en: Uninstall / deactivation
gl_ES: Desinstalación / Desactivación

en: Unknown
gl_ES: Descoñecido

en: Unknown Status
gl_ES: Estado Descoñecido

en: Unknown status
gl_ES: Estado descoñecido

en: Unlimited
gl_ES: Ilimitado

en: Unread
gl_ES: Non lído

en: Until
gl_ES: Hasta

en: Updated booking: %s
gl_ES: Reserva actualizada: %s

en: Updated successfully
gl_ES: Actualización con éxito

en: Updating
gl_ES: Actualizando

en: Updating...
gl_ES: Actualizando....

en: Upgrade
gl_ES: Actualizar

en: Upgrade Notice
gl_ES: Actualizar

en: Upgrade Now
gl_ES: Actualizar Ahora

en: Upgrade to higher version
gl_ES: Actualizar a unha versión superior

en: Upgrade to higher versions
gl_ES: Actualizar a versions superiores

en: Upload / Select
gl_ES: Subir / Seleccionar

en: Usage
gl_ES: Uso

en: Use "Check In" date as available in calendar for booking resources with capacity higher then 1 for search results
gl_ES: Use a data "Check In" como dispoñible no calendario para recursos de reserva con capacidade maior que 1 nos resultados da busca

en: Use "Check Out" date as available in calendar for booking resources with capacity higher then 1 search results
gl_ES: Use a data "Check Out" como dispoñible no calendario para recursos de reserva con capacidade maior que 1 nos resultados da busca

en: Use CSS BootStrap
gl_ES: Use CSS Bootstrap

en: Use SSL connection
gl_ES: Use conexión SSL

en: Use cURL posting
gl_ES: Use publicación cURL

en: Use check in/out time
gl_ES: Usar hora de entrada/saída

en: Use pending days as available
gl_ES: Usar días pendentes como dispoñibles

en: Use the SSL connection for posting data, instead of standard HTTP connection
gl_ES: Use a conexión SSL para enviar datos, en vez de conexión HTTP estándar

en: Use the cURL for posting data, instead of fsockopen() function
gl_ES: Use a cURL para enviar datos en vez de función fsockopen()

en: Use these shortcodes for customization:
gl_ES: Use estes shortcodes para personalización:

en: Use this field for %scorrecting the cost%s during adding new booking.
gl_ES: Use este campo para %scorrexir o custo%s mentres se engaden novas reservas.

en: Use time selections as recurrent time slots
gl_ES: Usar seleccións de hora como bloques de tempo recorrentes

en: Used for
gl_ES: Usado para

en: User
gl_ES: Usuario

en: User  is Activated
gl_ES: Usuario  Activado

en: User  is Deactivated
gl_ES: Usuario  Desactivado

en: User Role
gl_ES: Rol de Usuario

en: User permissions for plugin menu pages
gl_ES: Permisos de usuario para páxinas do menú

en: Users
gl_ES: Usuarios

en: Users Settings
gl_ES: Axustes de Usuario

en: Using BootStrap CSS for the form fields
gl_ES: Uso de CSS Bootstrap para campos do formulario

en: Using such URL(s) you can import .ics feeds, from  interface of other websites. %sCheck  more info  about how to import .ics feeds into other websites at the support pages of sepcific website.
gl_ES: Usando estas URL(s) pode importar os feeds .ics, dende a interface de outras páxinas web. %sObteña máis información sobre como importar os feeds .ics en outras páxinas web, consultando ao soporte de ditas páxinas.

en: Using such shortcodes in pages give a great flexibility to import from  different .ics feeds (sources) into the same resource.%sAlso  its possible to define different CRON parameters for accessing such different pages with  different time intervals.
gl_ES: Usando estes shortcodes en páxinas danlle unha gran flexibilidade a hora de importar dende diferentes fontes de feeds .ics no mesmo recurso.%sTamén é posible definir diferentes parámetros CRON para acceder ás diferentes páxinas con diferentes intervalos de tempo.

en: Valuation days
gl_ES: Días de valoración

en: Values
gl_ES: Valores

en: Vendor Name
gl_ES: Nome do Vendedor

en: Verified IPN
gl_ES: IPN Verificado

en: Version
gl_ES: Versión

en: Version %s By %s
gl_ES: Versión %s por %s

en: View
gl_ES: Vista

en: View details
gl_ES: Ver Detalles

en: View mode
gl_ES: Modo vista

en: Visible months
gl_ES: Meses visibles

en: Visit these (previosly configured URL feeds) pages for downloading .ics files.
gl_ES: Visite estas páxinas para a descarga de arquivos .ics (Previamente configurados os feeds URL).

en: Visit these (previously configured URL feeds) pages for downloading .ics files.
gl_ES: Visite estas páxinas para descargar os arquivos .ics. (Previamente configurados as URL dos feeds).

en: Visitor can select only 4 days starting at Monday, 3 or 7 days – Friday, 2 days – Saturday, etc…
gl_ES: O visitante pode seleccionar só 4 días comezando en Luns, 3 o 7 días - Venres, 2 días - Sábado, etc…

en: Visitors
gl_ES: Visitantes

en: Voided
gl_ES: Anulado

en: Warning
gl_ES: Advertencia

en: Warning!
gl_ES: Advertencia!

en: Warning! Operation failed. Current dates are already booked there.
gl_ES: ¡Atención! A operación fallou. As datas actuais xa se reservaron.

en: Warning! Some error occur, during sending registration request.
gl_ES: Advertencia! Ocorreu un erro mentres se enviaba a solicitude de rexistro.

en: Warning! The resource was not changed. Current dates are already booked there.
gl_ES: Advertencia! Este recurso non se modificou. Datas actuais tamén están reservadas allí.

en: Warning!!! After you approved the specific booking(s), all your pending bookings of the same booking resource as an approved booking for the dates, which are intersect with dates of approved booking, will be automatically canceled!
gl_ES: ¡¡¡Advertencia!!! Despois de aprobar a(s) reserva(s), todas as súas reservas pendentes do mesmo recurso, como unha reserva aprobada para as datas, as cales interfiren coas datas da reserva aprobada, serán automáticamente canceladas!

en: We
gl_ES: Me

en: We&#8217;ve assembled some links to get you started:
gl_ES: Agrupamos algúns enlaces e anotacións para facilitar o uso do complemento:

en: Wed
gl_ES: Me

en: Wednesday
gl_ES: Mércores

en: Week
gl_ES: Semana

en: Week days conditions.
gl_ES: Condiciones de días da semana.

en: Weekdays
gl_ES: Días da Semana

en: Weekend
gl_ES: Fin de semana

en: What does .ics feeds import/export mean?
gl_ES: ¿Qué significa a importación/exportación dos feeds .ics?

en: When checked, all reserved days must be at same booking resource otherwise error message will show.
gl_ES: Cando se marca, todolos días reservados están no mesmo recurso de reserva, de outra maneira, mostrarase un erro.

en: Wide days view
gl_ES: Vista amplia de días

en: Wizard (several steps)
gl_ES: Asistente (varios pasos)

en: Work days
gl_ES: Días Laborables

en: Wrap each item with %s tag
gl_ES: Envolva cada elemento con esta %setiqueta

en: Wrong booking hash in URL (probably expired)
gl_ES: Hash de reserva errónea (probablemente caducou)

en: Wrong booking hash in URL. Probably hash is expired.
gl_ES: Hash de reserva erróneo na URL. Probablemente caducou.

en: XOR Encryption password
gl_ES: Contrasinal de cifrado XOR

en: Year
gl_ES: Ano

en: Years
gl_ES: Anos

en: You allow unlimited number of bookings per same dates, its can be a reason of double bookings on the same date. Do you really want to do this?
gl_ES: Permitir un número ilimitado de reservas nas mesmas datas, esto pode ser motivo de dobres reservas na mesma data. ¿Realmente quere facer esto?

en: You are need to be sure what you are doing. You are disable of loading some JavaScripts Do you really want to do this?
gl_ES: Debe de estar seguro do que fai. Está desactivando a carga de algúns JavaScript. Realmente desexa facelo?

en: You can %suse this shortcode only once%s in the form.
gl_ES: Pode %sutilizar este shortcode só unha vez%s no formulario.

en: You can also use the %s in the form.
gl_ES: Pode usar tamén o %s no formulario.

en: You can check in this %sinstruction how to generate and use your Google API key%s.
gl_ES: Pode marcar estas %sinstruccións de cómo xerar e usar a sua Google API Key%s.

en: You can configure the discount coupon codes at this %spage%s.
gl_ES: Pode configurar o código de cupón de desconto nesta %spáxina%s.

en: You can customize the country list at this file: %s
gl_ES: Pode personalizar a lista de países en este arquivo: %s

en: You can generate the form fields for your form (at the left side) by selection specific field in the above selectbox.
gl_ES: Pode xerar os campos de formulario (na parte esquerda) seleccionando os campos específicos na caixa de selección superior.

en: You can insert several calendars of different resources into the form allowing you to book several resources during one booking process.
gl_ES: Pode introducir varios calendarios de diferentes recursos dentro do formulario permitindo reservar varios recursos durante o proceso de reserva.

en: You can insert this field with default selected value.
gl_ES: Podes introducir este campo co valor seleccionado por defecto.

en: You can override this email template in this folder %s
gl_ES: Pode sobrescribir este deseño de correo nesta carpeta %s

en: You can request the new update of plugin on %1$sthis page%2$s.
gl_ES: Pode solicitar unha nova versión do plugin en %1$sesta páxina%2$s.

en: You can reset your active form template by selecting default %sform template%s at the top toolbar. Please select the form template and click on %sReset%s button for resetting only active form (Booking Form or Content of Booking Fields form). Click  on %sBoth%s button if you want to reset both forms: Booking Form and Content of Booking Fields form.
gl_ES: Pode borrar o seu deseño activo de formulario seleccionando %sdeseño de formulario%s por defecto na barra superior. Por favor seleccione o deseño do formulario e faga clic no botón %sBorrar%s para eliminar só o formulario activo (Formulario de reservas o contido dos campos de reserva do formulario). Faga clic en %sAmbos%s botóns si desexa borrar ambos formularios: Formulario de Reservas e Contido dos Campos de Reserva do formulario.

en: You can specify an additional offset from you chosen end point. The offset can be negative.
gl_ES: Pode especificar un desprazamento adicional dende o punto final especificado. O desprazamento pode ser negativo.

en: You can specify an additional offset from you chosen start point. The offset can be negative.
gl_ES: Pode especificar un desprazamento dende o punto de comenzo elixido. O desprazamento pode ser negativo.

en: You can specify the maximum number of events to import during one session.
gl_ES: Pode especificar un número máximo de eventos a importar durante unha sesión.

en: You can use (in subject and content of email template) any shortcodes, which you used in the booking form. Use the shortcodes in the same way as you used them in the content form at Settings Fields page.
gl_ES: Pode usar (no asunto e contido do deseño do correo) calquera shortcode, que usase no formulario de reserva. Use o shortcode do mesmo modo que o usou no formulario de contido na páxina de Axustes de Campos.

en: You can use any %sHTML tags%s in the booking form. Please use the HTML tags carefully. Be sure, that all "open" tags (like %s) are closed (like this %s).
gl_ES: Pode usar calquera %setiqueta HTML%s no formulario. Por favor utilice as etiquetas HTML con coidado. Asegúrese que as etiquetas "abertas" (como %s) se cerran (como %s).

en: You can use any shortcodes, that you can use in payment description form at Settings Payment General page
gl_ES: Pode usar calquera shortcode na descripción do pago que esté na páxina dos Axustes Xerais de Pagos

en: You can use any shortcodes, which you have used in content of booking fields data form.
gl_ES: Pode usar calquera shortcode, que haxa usado no contido do formulario dos campos de reservas.

en: You can use following shortcodes in content of this template
gl_ES: Pode usar estes shortcodes no contido de este deseño

en: You can use several values, separated by a comma.
gl_ES: Podes usar varios valores, separados por unha coma.

en: You can use several values, separated by comma.
gl_ES: Podes usar varios valores, separados por comas.

en: You can use the several values, separated by comma.
gl_ES: Podes usar varios valores, separados por comas.

en: You do not set any parameters for booking editing
gl_ES: Non marcou ningún parámetro para a edición da reserva

en: You must have this shortcode:%s in the booking form.
gl_ES: Debe ter este shortcode:%s no formulario de reserva.

en: You must not deactivate loading BootStrap files at advanced section of these settings!
gl_ES: Non debe desactivar a carga de arquivos Bootstrap na sección avanzada de estes axustes!

en: You must to have this shortcode:%s in the form.
gl_ES: Debe de ter este shortcode: %s no formulario.

en: You need to approve a new booking %s for: %s Person detail information:%s Currently a new booking is waiting for approval. Please visit the moderation panel%sThank you, %s
gl_ES: Solicitou unha nova reserva %s para o día: %s Información da persoa que solicitou a reserva:%s Nova reserva pendente de aprobación. Visite o panel da administración para xestionala%sGrazas, %s

en: You need to make payment %s for reservation %s at %s. %s Please make payment on this page: %s  Thank you, %s
gl_ES: Necesita facer o pago %s por reserva %s en %s. %s Por favor faga o pago nesta páxina: %s .Grazas, %s

en: You need to make payment for this reservation
gl_ES: Necesita facer o pago desta reserva

en: You need to use special shortcode [bookingedit] for booking editing.
gl_ES: Necesita usar un shortcode especial [bookingedit] para editar a reserva.

en: You should leave empty the Relay Response URL and Receipt Link URL/Text in the Merchant Interface, if a Relay Response is activated here.
gl_ES: Debe deixar vacío a URL de resposta Relay e Recibo Enlace URL/texto na interface de vendedor, si unha resposta Relay se activa aquí.

en: You will now see a table loaded with the top item being the API Key. Copy this and paste it into %sGoogle API Key%s field at this page.
gl_ES: Cargarase unha táboa onde o primeiro elemento mostra a API Key. Copie e péguela no campo de esta páxina %sGoogle API Key%s.

en: Your booking %s for: %s has been  canceled. %sThank you, %s
gl_ES: A sua reserva %s para: %s foi cancelada. %s Grazas, %s

en: Your booking %s for: %s has been approved.%sThank you, %s
gl_ES: A sua reserva %s para: %s foi aprobada. %s Grazas, %s

en: Your booking has been approved
gl_ES: A sua reserva foi aprobada

en: Your booking has been declined
gl_ES: A su reserva foi rechazada

en: Your emails do not match
gl_ES: Os seus correos non coinciden

en: Your reservation %s for: %s has been approved.%sYou can edit the booking on this page: %s Thank you, %s
gl_ES: A sua reserva %s para: %s foi aprobada.%sPode modificar a reserva nesta páxina: %s Grazas, %s

en: Your reservation %s for: %s is processing now! We will send confirmation by email. %s Thank you, %s
gl_ES: A sua reserva %s para: %s estase procesando! Enviaremoslle a confirmación por correo electrónico. %s Grazas, %s

en: Your reservation %s for: %s is processing now! We will send confirmation by email. %sYou can edit this booking at this page: %s  Thank you, %s
gl_ES: A sua reserva %s para: %s estase procesando! Enviarémoslle a confirmación por correo electrónico. %sPode modificar a reserva nesta páxina: %s  Grazas, %s

en: additional booking cost
gl_ES: custo adicional da reserva

en: admin
gl_ES: administrador

en: admin panel
gl_ES: panel administrador

en: and %s on seasons:
gl_ES: e %s en temporadas:

en: and any other calendar that uses .ics format
gl_ES: e calquera outro calendario que use o formato .ics

en: as additional sum
gl_ES: como suma adicional

en: available
gl_ES: dispoñible

en: balance cost
gl_ES: equilibrio de custo

en: capacity of booking resource.
gl_ES: capacidade do recurso da reserva.

en: comma
gl_ES: coma

en: confirmation email field of the primary email field
gl_ES: campo do correo de confirmación do campo principal de correo

en: content data of this booking
gl_ES: contido de esta reserva

en: cost of booking resource.
gl_ES: custo do recurso da reserva.

en: coupon
gl_ES: cupón

en: current date
gl_ES: data actual

en: current time
gl_ES: hora actual

en: date
gl_ES: data

en: day
gl_ES: día

en: day(s)
gl_ES: día(s)

en: days
gl_ES: días

en: default value, if no dates are selected, or none exist conditions are true.
gl_ES: valor por defecto, si non hay datas seleccionadas ou non existen condicións que se cumpran.

en: delete all booking data
gl_ES: borrar todos os datos da reserva

en: delete configuration
gl_ES: borrar configuración

en: deposit
gl_ES: depósito

en: deposit cost
gl_ES: custo do depósito

en: deposit payment for booking resource
gl_ES: depósito de pago para o recurso da reserva

en: discount
gl_ES: desconto

en: does not exist
gl_ES: non existe

en: field
gl_ES: campo

en: fields
gl_ES: campos

en: fixed sum
gl_ES: suma fixa

en: fixed total in
gl_ES: total fixado en

en: for 1 day
gl_ES: por 1 día

en: for 1 hour
gl_ES: por 1 hora

en: for 1 night
gl_ES: por 1 noche

en: for all days!
gl_ES: para tódolos días!

en: from the cost of 1 day
gl_ES: dende o custo de 1 día

en: front panel
gl_ES: panel frontal

en: here
gl_ES: aquí

en: hour
gl_ES: hora

en: hour(s)
gl_ES: hora(s)

en: hours
gl_ES: horas

en: make user active
gl_ES: facer ao usuario activo

en: make user inactive
gl_ES: facer ao usuario inactivo

en: maximum number of visitors per booking resource.
gl_ES: número máximo de visitantes por recurso da reserva.

en: minutes
gl_ES: minutos

en: month
gl_ES: mes

en: month(s)
gl_ES: mes(s)

en: months
gl_ES: meses

en: night
gl_ES: noite

en: night(s)
gl_ES: noite(s)

en: no
gl_ES: non

en: of
gl_ES: de

en: of configuration booking form in English and French languages
gl_ES: de configuración de formulario de reserva nos idiomas Inglés e Francés

en: of every month
gl_ES: de cada mes

en: of payment
gl_ES: de pago

en: of total cost
gl_ES: do custo total

en: on each
gl_ES: en cada

en: on each day
gl_ES: en cada día

en: optional
gl_ES: opcional

en: or
gl_ES: ou

en: or add booking calendar %sWidget%s to your sidebar.
gl_ES: ou engada un %sWidget%s de calendario de reserva á barra lateral.

en: original booking cost
gl_ES: importe orixinal da reserva

en: parent resource
gl_ES: recurso pai

en: per 1 day
gl_ES: por 1 día

en: require PHP version %s or newer!
gl_ES: ¡Require PHP versión %s ou superior!

en: required
gl_ES: obrigatorio

en: seconds
gl_ES: segundos

en: semicolon
gl_ES: punto e coma

en: show amount to pay
gl_ES: mostrar importe a pagar

en: show number of search results
gl_ES: mostrar o número de resultados da busca

en: start new translation section in specific language, where %s - locale of the translation.
gl_ES: comenza unha nova sección de tradución no idioma específico, onde %s - código de tradución.

en: time
gl_ES: data

en: title of booking resource
gl_ES: título do recurso da reserva

en: to
gl_ES: a

en: total booking cost
gl_ES: importe total da reserva

en: unavailable
gl_ES: non dispoñible

en: visitor
gl_ES: visitante

en: website
gl_ES: sitio web

en: websites
gl_ES: sitios web

en: week
gl_ES: semana

en: weeks
gl_ES: semanas

en: where %s – default calendar %s (you can select desired resource of calendar by inserting shortcode into page)%s
gl_ES: onde %s - calendario por defecto %s (pode seleccionar o recurso que desexe do calendario inserindo código dentro da páxina) %s

en: year(s)
gl_ES: ano(s)

en: yes
gl_ES: sí
