booking - en to ro_RO translation catalogue (1667 entries)

en:  Check this box to display the %sdaily cost at the date cells%s in the calendar(s).
ro_RO:  Bifați această casetă pentru a afișa %scostul zilnic la data celulelor%s în calendar(e).

en:  Check this box to display the daily cost with a tooltip when mouse hovers over each day on the calendar(s).
ro_RO:  Bifați această casetă pentru a afișa costul zilnic cu un sfat util atunci când mouse-ul se deplasează în fiecare zi pe calendar (e).

en:  Check this checkbox if you want to show the %sbooking details summary%s  above the payment form
ro_RO:  Bifați această casetă de selectare dacă doriți să afișați %s rezumatul detaliilor de rezervare%s deasupra formularului de plată

en:  Follow these instructions to set up your listener at your PayPal account:
ro_RO:  Urmați aceste instrucțiuni pentru a vă configura ascultătorul în contul dvs. PayPal:

en:  If your theme or some other plugin is load the BootStrap JavaScripts, you can disable  loading of this script by this plugin.
ro_RO:  Dacă tema sau alt plugin este încărcat cu JavaScript BootStrap, puteți dezactiva încărcarea acestui script de acest plugin.

en:  Indicates whether the transaction is payment on a final sale or an authorization for a final sale, to be captured later.
ro_RO:  Indică dacă tranzacția este o plată pe o vânzare finală sau o autorizație pentru o vânzare finală, care trebuie capturată ulterior.

en:  Parameters are incorrect,
ro_RO:  Parametrii sunt incorecți,

en:  Select using test (Sandbox Test Environment) or live PayPal payment.
ro_RO:  Selectați utilizând testul (mediul de testare Sandbox) sau plata live PayPal.

en:  Select your cost configuration.
ro_RO:  Selectați configurația costurilor.

en:  Turn On/Off powered by "Booking Calendar" notice under the calendar.
ro_RO:  Porniți / dezactivați alimentat de mențiunea "Calendar de rezervare" din calendar.

en:  Turn On/Off version notice and help info links at booking admin panel.
ro_RO:  Porniți notificarea privind versiunea On / Off și linkurile info la panoul de administrare a rezervării.

en:  for all days!
ro_RO:  pentru toate zilele!

en: !Paid OK
ro_RO: !Plătit OK

en: %s - ID of booking resource,
ro_RO: %s - ID-ul resursei de rezervare,

en: %s - ID of page with booking form,
ro_RO: %s - ID-ul paginii cu formularul de rezervare,

en: %s - Server Integration Method (SIM)
ro_RO: % s - Metoda de integrare a serverului (MIS)

en: %s - add the reason booking was cancelled, you can enter it before sending email,
ro_RO: %s - adăugați motivul pentru care rezervarea a fost anulată, o puteți introduce înainte de a trimite e-mail,

en: %s - add the reason for booking payment, you can enter it before sending email,
ro_RO: %s - adăugați motivul plății pentru rezervare, îl puteți introduce înainte de a trimite e-mail,

en: %s - availability of booking resource,
ro_RO: %s - disponibilitatea resurselor de rezervare,

en: %s - booking info, taken from the excerpt associated with the post,
ro_RO: %s - informații de rezervare, luate din extrasul asociat postului,

en: %s - check-in date,
ro_RO: %s - data de check-in,

en: %s - check-out date,
ro_RO: %s - data de check-out,

en: %s - cost of booking the resource,
ro_RO: %s - costul rezervării resursei,

en: %s - default selection number of visitors,
ro_RO: %s - numărul implicit de selecție a vizitatorilor,

en: %s - definition of check-out date.
ro_RO: %s - definirea datei de check-out.

en: %s - featured image, taken from the featured image associated with the post,
ro_RO: %s - imagine specială, preluată din imaginea recomandată asociată postării,

en: %s - inserting BIC
ro_RO: %s - introducere BIC

en: %s - inserting IBAN
ro_RO: %s - inserează IBAN

en: %s - inserting ID of booking
ro_RO: %s - introducere ID rezervare

en: %s - inserting IP address of the user who made this action
ro_RO: %s - introducerea adresei IP a utilizatorului care a făcut această acțiune

en: %s - inserting account name
ro_RO: %s - introducere nume cont

en: %s - inserting account number
ro_RO: %s - introducere număr cont

en: %s - inserting address of the page (if any), where visitor make this action
ro_RO: %s - introducerea adresei paginii (dacă există), unde vizitatorul face această acțiune

en: %s - inserting all bank accounts details
ro_RO: %s - introducerea tuturor detaliilor conturilor bancare

en: %s - inserting bank name
ro_RO: %s - introducere nume bancă

en: %s - inserting check-in date (first day of reservation),
ro_RO: %s - introducerea datei de check-in (prima zi de rezervare),

en: %s - inserting check-out date (last day of reservation),
ro_RO: %s - introducerea datei de check-out (ultima zi de rezervare),

en: %s - inserting contents of the User-Agent: header from the current request, if there is one
ro_RO: %s - introducerea conținutului antetului User-Agent: din cererea curentă, dacă există una

en: %s - inserting data from fields of booking form
ro_RO: %s - introducerea datelor din câmpurile de rezervare

en: %s - inserting data info about the booking
ro_RO: %s - introducerea datelor despre rezervare

en: %s - inserting data info about the booking, which you configured in the content form at Settings Fields page
ro_RO: %s - introducerea datelor privind rezervarea, pe care ați configurat-o în formularul de conținut din pagina Fields Settings (Setări câmpuri)

en: %s - inserting date of this action
ro_RO: %s - introducerea acestei acțiuni

en: %s - inserting link for export booking to
ro_RO: %s - introducere link pentru rezervarea la export

en: %s - inserting link to payment page where visitor can pay for the reservation  (possible to use the %s parameter for setting different %s of this page. Example: %s )
ro_RO: %s - introducerea linkului către pagina de plată unde vizitatorul poate plăti pentru rezervare (este posibil să se folosească parametrul %s pentru setarea diferitelor %s din această pagină. Exemplu: %s)

en: %s - inserting link to the page where visitor can cancel the reservation, (possible to use the %s parameter for setting different %s of this page. Example: %s )
ro_RO: %s - introducerea link-ului către pagina unde vizitatorul poate anula rezervarea, (este posibil să utilizați parametrul %s pentru setarea diferitelor %s din această pagină. Exemplu: %s)

en: %s - inserting link to the page where visitor can edit the reservation,  (possible to use the %s parameter for setting different %s of this page. Example: %s )
ro_RO: %s - introducerea link-ului către pagina unde vizitatorul poate edita rezervarea (este posibil să se folosească parametrul %s pentru setarea diferitelor %s din această pagină. Exemplu: %s)

en: %s - inserting link to the page where visitor can see listing of own bookings,  (possible to use the %s parameter for setting different %s of this page. Example: %s )
ro_RO: %s - introducerea link-ului către pagina unde vizitatorul poate vedea lista propriilor rezervări,  (este posibil să utilizați parametrul %s pentru setări diferite%s din această pagină. Exemplu:%s)

en: %s - inserting moderate link of new booking
ro_RO: %s - introducerea link-ului moderat al rezervării noi

en: %s - inserting modification date of booking
ro_RO: % s - introducerea datei modificării rezervării

en: %s - inserting new line
ro_RO: %s - introducerea unei linii noi

en: %s - inserting sort code
ro_RO: %s - introducere cod sortare

en: %s - inserting the cost of  booking
ro_RO: % s - introducerea costului  rezervării

en: %s - inserting the dates of booking
ro_RO: %s - introducerea datelor de rezervare

en: %s - inserting the number of booking dates
ro_RO: %s - introducere numărul de date rezervate

en: %s - inserting time of this action
ro_RO: %s - introducerea timpului acestei acțiuni

en: %s - inserting your site URL
ro_RO: %s - introducere URL site

en: %s - link to the page with booking form,
ro_RO: %s - link către pagina cu formularul de rezervare,

en: %s - maximum number of visitors for the booking resource,
ro_RO: %s - numărul maxim de vizitatori pentru resursa de rezervare,

en: %s - resource title,
ro_RO: %s - titlul resursei,

en: %s - search button,
ro_RO: %s - buton de căutare,

en: %s - search inside posts/pages which are part of this category,
ro_RO: %s - căutați în postări / pagini care fac parte din această categorie,

en: %s - search inside posts/pages which have this tag,
ro_RO: %s - căutați în postări / pagini care au această etichetă,

en: %s - start new translation section, where %s - locale of translation
ro_RO: %s - porniți o nouă secțiune de traducere, unde %s - localizarea traducerii

en: %s Finish getting sort dates. %s
ro_RO: %s Finalizați obținerea datelor de sortare. %s

en: %s Found %s not indexed bookings %s
ro_RO: %s S-a găsit%s rezervări neindexate%s

en: %s Important!%s This will overwrite any times selection in your booking form.
ro_RO: %sImportant!%s Aceasta va suprascrie oricând selecția în formularul de rezervare.

en: %s Settings
ro_RO: %s Setări

en: %s You can use in this shortcode the same parameters as for %s shortcode
ro_RO: %s Puteți utiliza în acest shortcode aceiași parametri ca și pentru shortcode%s

en: %s and %s terms have higher priority than a range %s days.
ro_RO: Termenii %s și %s au o prioritate mai mare decât o perioadă de zile %s.

en: %s or %s - inserting the title of the booking resource
ro_RO: %s sau %s - introducerea titlului resursei de rezervare

en: %s or minimum and fixed number of days selection for the specific day of week or season.%s
ro_RO: %s sau număr minim și fix de zile selectate pentru ziua specifică a săptămânii sau sezonului%s

en: %s – calendar of booking resource with %s
ro_RO: %s - calendarul resursei de rezervare cu %s

en: %s, then total cost will be %s
ro_RO: %s, atunci costul total va fi %s

en: %s, then total cost will be (if selected 3 days) %s
ro_RO: %s, atunci costul total va fi (dacă este selectat 3 zile) %s

en: %sDescription of usage%s.
ro_RO: %sDescrierea utilizării%s.

en: %sEarly booking discount%s for booking resource
ro_RO: %sDiscount rezervare timpuriu%s pentru rezervarea resurselor

en: %sEmail verification field%s.
ro_RO: %sCâmp verificare email%s.

en: %sError!%s Request do not pass security check! Please refresh the page and try one more time.
ro_RO: %sEroare!%s Solicitarea nu trece verificarea de securitate! Actualizați pagina și încercați încă o dată.

en: %sExample%s.
ro_RO: %sExemplu%s.

en: %sImportant!!!%s Please note, if you show booking calendar (inserted into post/page) with widget at the same page, then the last will not be visible.
ro_RO: %sImportant!%s Vă rugăm să rețineți că, dacă afișați calendarul rezervărilor (inserat în post / pagină) cu widget la aceeași pagină, ultima nu va fi vizibilă.

en: %sLast minute booking discount%s for booking resource
ro_RO: %sReducere de rezervare pentru ultimul minut%s pentru rezervarea resurselor

en: %sNo this booking resources.%s
ro_RO: %sNu această resursă de rezervare.%s

en: %sSeveral widgets are supported at %spaid versions%s.
ro_RO: %s Mai multe widget-uri sunt acceptate la %sversiuni plătite%s.

en: %sWarning! Booking calendar for this booking resource are already at the page, please check more about this issue at %sthis page%s
ro_RO: %sAtenție! Calendarul rezervării pentru această rezervare de rezervare se află deja la pagină, verificați mai multe despre această problemă la %saceastă pagină%s

en: %sYou do not have permissions for this booking resources.%s
ro_RO: %sNu aveți permisiuni pentru această rezervare.%s

en: %sYou do not have permissions for this page.%s Your account is not active, please contact administrator.%s
ro_RO: %sNu aveți permisiuni pentru această pagină.%s Contul dvs. nu este activ, vă rugăm să contactați administratorul.%s

en: %sname%s – the unique name of the condition group, containing several conditions with different values. For example, if you want to have specific HTML content for the different week days, you can have several conditions, with the same name but with different value parameters in conditions. Please check more about it, in the examples.
ro_RO: %snume%s - numele unic al grupului de condiție, care conține mai multe condiții cu valori diferite. De exemplu, dacă doriți să aveți conținut HTML specific pentru diferite zile săptămânale, puteți avea mai multe condiții, cu același nume, dar cu parametri de valoare diferit în condiții. Verificați mai multe despre aceasta, în exemple.

en: %stype%s – type of the condition. There are 2 types of condition: "weekday" and "season". "weekday" – is the condition rule based on the selected day of week value, like Monday, Tuesday, etc… . "season" – is the condition rule based on the "season filter" name of selected date. In other words the condition is TRUE if the selected day belongs to a season filter in the Season Filters page.
ro_RO: %stip%s - tipul condiției. Există două tipuri de condiție: "săptămână" și "sezon". "weekday" - este regula condiției bazată pe valoarea selectată a zilei din săptămână, cum ar fi luni, marți etc. "sezon" - este regula de condiție bazată pe numele "filtrul de sezon" al datei selectate. Cu alte cuvinte, condiția este TRUE dacă ziua selectată aparține unui filtru de sezon în pagina Filtre sezon.

en: %svalue%s – value of the specific conditions. If the value is true, so then the content of the conditions will show in the booking form. You can have the default value (empty – "", or like this – "*") for showing the content of this condition, if all other conditions are FALSE, or at initial stage, when the date in calendar is not yet selected.
ro_RO: %svaloare%s - valoarea condițiilor specifice. Dacă valoarea este adevărată, atunci conținutul condițiilor va fi afișat în formularul de rezervare. Puteți avea valoarea implicită (gol - "" sau așa) - "*") pentru a afișa conținutul acestei condiții, dacă toate celelalte condiții sunt FALSE sau în stadiul inițial, când data din calendar nu este încă selectată.

en: %svalue%s – value of the specific conditions. If the value is true, the content of the conditions will show in the booking form. You can have the default value (empty – "", or like this – "*") for showing the content of this condition, if all other conditions are FALSE, or at initial stage, when the date in calendar is not yet selected.
ro_RO: %svaloare%s - valoarea condițiilor specifice. Dacă valoarea este adevărată, conținutul condițiilor va fi afișat în formularul de rezervare. Puteți avea valoarea implicită (gol - "" sau așa) - "*") pentru a afișa conținutul acestei condiții, dacă toate celelalte condiții sunt FALSE sau în stadiul inițial, când data din calendar nu este încă selectată.

en: + Add Account
ro_RO: + Adaugă cont

en: + Add Time Slot
ro_RO: + Adăugați intervalul de timp

en: .ics - is a file format of iCalendar standard for exchanging calendar and scheduling information between different sources %s Using a common calendar format (.ics), you can keep all your calendars updated and synchronized.
ro_RO: .ics - este un format de fișier al standardului iCalendar pentru schimbul de informații calendaristice și de planificare între diferite surse %s. Folosind un format calendar calendaric (.ics), puteți să vă actualizați și sincronizați toate calendarele.

en: 00:00 today
ro_RO: 00:00 astăzi

en: 2 Months
ro_RO: 2 Luni

en: 3 Months
ro_RO: 3 Luni

en: AUTHENTICATE
ro_RO: AUTENTIFICARE

en: Abort
ro_RO: Eșuat

en: About Booking Calendar
ro_RO: Despre Calendar Rezervare

en: Accepted Currency
ro_RO: Moneda acceptată

en: Access to this feed was denied (403). Please ensure you have public sharing enabled for your calendar.
ro_RO: Accesul la acest feed a fost respins (403). Asigurați-vă că ați activat partajarea publică pentru calendarul dvs.

en: Account Name
ro_RO: Nume cont

en: Account Number
ro_RO: Număr Cont

en: Account Type
ro_RO: Tip cont

en: Account details
ro_RO: Detalii Cont

en: Action after booking is done
ro_RO: Acțiunea după rezervare este finalizată

en: Action is not allowed!
ro_RO: Acțiunea nu este permisă!

en: Actions
ro_RO: Acțiuni

en: Actions tab
ro_RO: Tab actiune

en: Activate
ro_RO: Activează

en: Activate Relay Response
ro_RO: Activați răspunsul releului

en: Activate and type your %stitle of approved%s item in legend
ro_RO: Activează și tastează %stitle din data approved%s în legendă

en: Activate and type your %stitle of available%s item in legend
ro_RO: Activează și tastează %stitle din data available%s în legendă

en: Activate and type your %stitle of partially booked%s item in legend
ro_RO: Activează și tastează %stitle din data parțial booked%s în legendă

en: Activate and type your %stitle of pending%s item in legend
ro_RO: Activează și tastează %stitle din data pending%s în legendă

en: Activate auto import
ro_RO: Activeaza auto import

en: Activate custom booking forms for regular users
ro_RO: Activați formularele personalizate de rezervare pentru utilizatorii obișnuiți

en: Activate loading of CSS and JavaScript files of plugin only at specific pages.
ro_RO: Activați încărcarea fișierelor CSS și JavaScript de plugin numai la anumite pagini.

en: Activate this option only for testing beta features
ro_RO: Activați această opțiune numai pentru testarea caracteristicilor beta

en: Active
ro_RO: Activ

en: Active Payment Gateways
ro_RO: Gateways active de plăți

en: Add New
ro_RO: Adaugă nou

en: Add New Booking Resource(s)
ro_RO: Adăugați resurse noi de rezervare

en: Add New Custom Form
ro_RO: Adăugați un nou formular personalizat

en: Add New Discount Coupon
ro_RO: Adăugați un nou cupon de reducere

en: Add New Field
ro_RO: Adaugă un câmp nou

en: Add booking
ro_RO: Adaugă rezervare

en: Add new booking from your post/page or from %sAdmin Panel%s.
ro_RO: Adăugați o rezervare nouă din postarea / pagina dvs. sau din %sAdmin Panel%s.

en: Add new cost
ro_RO: Adăugați cost nou

en: Add to Google Calendar
ro_RO: Adaugă la Calendarul Google

en: Add tooltip on calendar(s) to show availability based on the number of available booking resource items remaining for each day.
ro_RO: Adăugați un exemplu de instrument pe calendar (e) pentru a afișa disponibilitatea în funcție de numărul de resurse disponibile pentru resursele de rezervare rămase pentru fiecare zi.

en: Additional cost in %s per 1 day
ro_RO: Cost suplimentar în %s pe 1 zi

en: Additional cost, which depends on the fields selection in the form.
ro_RO: Cost suplimentar, care depinde de selecția câmpurilor în formular.

en: Additional info
ro_RO: Informații adiționale

en: Address
ro_RO: Adresă

en: Address (required)
ro_RO: Adresă (obligatoriu)

en: Adults
ro_RO: Adulți

en: Advanced
ro_RO: Avansat

en: Advanced Cost
ro_RO: Cost Avansar

en: Advanced Cost Settings
ro_RO: Setări avansate de cost

en: Advanced Fields
ro_RO: Cîmpuri avansate

en: Advanced Templates
ro_RO: Șabloane avansate

en: After booking
ro_RO: După rezervare

en: Agenda
ro_RO: Agendă

en: Aggregate booking dates from other resources
ro_RO: Agregarea rezervărilor datează din alte resurse

en: All
ro_RO: Toate

en: All booking resources
ro_RO: Toate resursele de rezervare

en: All bookings
ro_RO: Toate rezervările

en: All dates
ro_RO: Toate datele

en: All days
ro_RO: Toate zilele

en: All resources
ro_RO: Toate resursele

en: All selected dates in "short" format.
ro_RO: Toate datele selectate în format "scurt".

en: All selected dates with times in "short" format..
ro_RO: Toate datele selectate cu timpi în format "scurt"..

en: All selected dates with times.
ro_RO: Toate datele selectate cu timp.

en: All selected dates.
ro_RO: Toate datele selectate.

en: Allow %smultiple%s selections
ro_RO: Permiteți %smultiple%s selecții

en: Allow payments by %sdirect bank / wire transfer%s
ro_RO: Permiteți plățile prin %sdirect bank / wire transfer%s

en: Allow unlimited bookings per same day(s)
ro_RO: Permiteți rezervări nelimitate în aceeași zi (zile)

en: Also some early versions of the IE do not support disabling of the options in the selectboxes.
ro_RO: De asemenea, unele versiuni anterioare ale IE nu acceptă dezactivarea opțiunilor din casetele de selectare.

en: Always use Description
ro_RO: Utilizați întotdeauna Descriere

en: Amount different
ro_RO: Suma diferită

en: Amount to pay
ro_RO: Sumă de plătit

en: Answer the secret question.
ro_RO: Răspundeți la întrebarea secretă.

en: Any
ro_RO: Oricare

en: Any Status
ro_RO: Orice Stare

en: Any day of week
ro_RO: Orice zi din săptămână

en: Any days
ro_RO: Oricare zile

en: Apartment#1
ro_RO: Apartament#1

en: Apartment#2
ro_RO: Apartament#2

en: Apartment#3
ro_RO: Apartament#3

en: Append check out day
ro_RO: Adăugați ziua de check-out

en: Append one check out day, during import .ics feeds, if activated using check in/out times
ro_RO: Adăugați o singură zi de check-out, în timpul fluxurilor de import .ics, dacă este activată cu ajutorul orelor de check-in / check-out

en: Apply
ro_RO: Aplică

en: Apply booking resources selection
ro_RO: Aplicați selecția resurselor de rezervare

en: Apply discount, only if %scheck in%s day inside of this %sseason filter%s
ro_RO: Aplicați o reducere, numai dacă ziua de %scheck in%s este în interiorul acestui %sseason filter%s

en: Apply discount, only if difference between %stoday%s and %scheck in%s day %sless%s than
ro_RO: Aplicați o reducere, numai dacă diferența dintre %szi%s și ziua de %scheck în%s %smaimic%s decât

en: Apply discount, only if difference between %stoday%s and %scheck in%s day %smore%s than
ro_RO: Aplicați o reducere, numai dacă diferența dintre %sazi%s și ziua %scheck în%s %smai mare%s decât

en: Approve
ro_RO: Aprobă

en: Approve selected bookings
ro_RO: Aprobați rezervările selectate

en: Approved
ro_RO: Aprobat

en: Approved item
ro_RO: Element aprobat

en: April
ro_RO: Aprilie

en: Assign events fields to specific booking form field
ro_RO: Atribuiți câmpurile de evenimente unui câmp de formular de rezervare

en: At least one option must be selected
ro_RO: Trebuie să fie selectată cel puțin o opțiune

en: Authorization
ro_RO: Autorizare

en: Authorization Only
ro_RO: Numai autorizarea

en: Authorization and Capture
ro_RO: Autorizarea și capturarea

en: Auto Cancel all pending bookings for the specific date(s), if some booking is approved for these date(s)
ro_RO: Auto Anulați toate rezervările în așteptare pentru o anumită dată, în cazul în care rezervarea este aprobată pentru aceste date (date)

en: Auto approve all new bookings
ro_RO: Auto aprobă toate rezervările noi

en: Auto approve booking, if booking cost is zero
ro_RO: Aprobați automat rezervarea, dacă costul rezervării este zero

en: Auto approve bookings after creation booking in admin panel
ro_RO: Autorizarea automată a rezervărilor după rezervarea creării în panoul de administrare

en: Auto approve bookings during import
ro_RO: Auto aprobă rezervările în timpul importului

en: Auto cancellation / approval
ro_RO: Anulare / aprobare automată

en: Auto cancellation / auto approval of bookings
ro_RO: Anularea automată / aprobarea automată a rezervărilor

en: Auto import events
ro_RO: Auto importă evenimente

en: Auto send payment request after creation booking in admin panel
ro_RO: Trimiterea automată a cererii de plată după crearea rezervării în panoul de administrare

en: Auto-cancel bookings
ro_RO: Revocați automat rezervările

en: Auto-fill fields
ro_RO: Câmpurile de completare automată

en: Auto-fill form
ro_RO: Formularul de completare automată

en: Automatically approve booking
ro_RO: Se aprobă automat rezervarea

en: Automatically approve/cancel booking
ro_RO: Aprobați automat / anulați rezervarea

en: Availability
ro_RO: Disponibilitate

en: Availability Calendar
ro_RO: Calendar disponibilitate

en: Availability Settings
ro_RO: Setări Disponibilitate

en: Availability Title
ro_RO: Titlu Disponibilitate

en: Available
ro_RO: Disponibil

en: Available item
ro_RO: Disponibilitate

en: Available:
ro_RO: Disponibil:

en: Background Color
ro_RO: Culoare Background

en: Balance cost of the booking - difference between deposit and full cost.
ro_RO: Balanța costului rezervării - diferența dintre depozit și costul total.

en: Bank Name
ro_RO: Nume Bancă

en: Bank Transit Number
ro_RO: Numărul de tranzit al băncii

en: Base Color
ro_RO: Culoare de bază

en: Be sure that the merchant server system clock is set to the proper time and time zone.
ro_RO: Asigurați-vă că ceasul sistemului de server de comerciant este setat la ora și fusul orar corespunzător.

en: Be sure to match the maximum number of visitors for %sall booking resources%s with the number of visitors specified on the booking form.
ro_RO: Asigurați-vă că se potrivesc numărul maxim de vizitatori pentru %stoate resursele de rezervare%s cu numărul de vizitatori specificați în formularul de rezervare.

en: Be sure to match the maximum number of visitors for the %sone booking resource%s with the number of visitors specified on the booking form.
ro_RO: Asigurați-vă că vă potrivesc numărul maxim de vizitatori pentru resursa de rezervare% s% s cu numărul de vizitatori specificați în formularul de rezervare.

en: Before booking
ro_RO: Înainte de rezervare

en: Billing Address
ro_RO: Adresa de facturare

en: Billing City
ro_RO: Orașul de facturare

en: Billing form fields
ro_RO: Câmpuri formular de facturare

en: Book now
ro_RO: Rezervă acum

en: Booked
ro_RO: Rezervat

en: Booked Times:
ro_RO: Rezervări:

en: Booking
ro_RO: Rezervare

en: Booking Admin Panel
ro_RO: Rezervare Admin Panel

en: Booking Calendar
ro_RO: Calendar REzervare

en: Booking Calendar Editing
ro_RO: Editare calendar rezervare

en: Booking Calendar supports WPML and qTranslate plugins for dynamic changing of website locale.
ro_RO: Calendarul de rezervă acceptă pluginurile WPML și qTranslate pentru schimbarea dinamică a localizării site-ului web.

en: Booking Data
ro_RO: Data de rezervare

en: Booking Dates
ro_RO: Datele de rezervare

en: Booking Form
ro_RO: Formular de rezervare

en: Booking Form (without calendar)
ro_RO: Formular de rezervare (fără calendar)

en: Booking ID
ro_RO: ID Rezervare

en: Booking Listing
ro_RO: Înregistrare rezervare

en: Booking calendar
ro_RO: Calendar Rezervare

en: Booking details
ro_RO: Detalii rezervare

en: Booking details in popover
ro_RO: Detaliile rezervării din popup

en: Booking form
ro_RO: Formular de rezervare

en: Booking form with calendar
ro_RO: Formular de rezervare cu calendar

en: Booking resource
ro_RO: Resursă rezervare

en: Booking resource type is not defined. Its can be, when at the URL is wrong booking hash.
ro_RO: Tipul de resursă de rezervare nu este definit. Sale poate fi, atunci când la URL-ul este greșit hash rezervare.

en: Booking resource(s)
ro_RO: Resurse rezervare

en: Booking resources
ro_RO: Resurse rezervare

en: Booking system
ro_RO: Sistem rezervare

en: Booking title
ro_RO: Titlu rezervare

en: Bookings
ro_RO: Rezervări

en: Bookings Listing
ro_RO: Lista de rezervări

en: Bookings default order
ro_RO: Ordinea rezervarilor implicită

en: Bookings for today
ro_RO: Rezervări pentru ziua de azi

en: Bookings number per page
ro_RO: Numărul de rezervări per pagina

en: Both
ro_RO: Ambele

en: Bottom
ro_RO: Jos

en: Branch Code
ro_RO: Codul filialei

en: Branch Sort
ro_RO: Sucursală Sortare

en: Brazilian Real (only for Brazilian users)
ro_RO: Brazilian Real (doar pentru utilizatorii brazilieni)

en: Bulk Actions
ro_RO: Acțiuni în masă

en: By default .ics import is not automatic process. You need to set up CRON script on your server to periodically access front-end page(s) with import .ics feeds shortcodes.
ro_RO: Importul implicit .ics nu este un proces automat. Trebuie să configurați scriptul CRON pe serverul dvs. pentru a accesa periodic pagina/paginile din front-end cu shortcode-uri de feed-uri pentru import.

en: CSS customization of search form and search results you can make at this file
ro_RO: Modificarea CSS a formularului de căutare și a rezultatelor căutării pe care le puteți realiza în acest fișier

en: CSV data separator
ro_RO: CSV separator de date

en: Cache Updated
ro_RO: Cache actualizat

en: Cache expiration
ro_RO: Expirare cache

en: Cache will expire:
ro_RO: Cache-ul va expira:

en: Calendar Overview
ro_RO: Prezentare generală a agendei

en: Calendar Skin
ro_RO: Aspect Calendar

en: Calendar cell height
ro_RO: Înălțimea celulei din calendar

en: Calendar have 2 months in a row, the cell height is 30px and calendar full width 568px (possible to use percentage for width: 100%)
ro_RO: Calendarul are 2 luni la rând, înălțimea celulei este de 30px și lățimea totală a calendarului 568px (este posibil să se folosească procentul pentru lățime: 100%)

en: Calendar is loading...
ro_RO: Calendarul se încarcă...

en: Calendar width
ro_RO: Lățimea calendarului

en: Canadian Dollars
ro_RO: Dolari canadieni

en: Cancel
ro_RO: Renunță

en: Cancel Booking
ro_RO: Anulare rezervare

en: Cancel Return URL from PayPal
ro_RO: Anulați returnarea adresei URL din PayPal

en: Cancel bookings older
ro_RO: Anulați rezervările mai vechi

en: Cancel only pending, unpaid bookings, which are older than this selection.
ro_RO: Anulați numai rezervările în așteptare, neplătite, care sunt mai vechi decât această selecție.

en: Canceled_Reversal
ro_RO: Anuare_inversată

en: Cancellation email sent
ro_RO: E-mailul de anulare a fost trimis

en: Cancelled
ro_RO: Anulat

en: Cannot find the record
ro_RO: Nu se poate găsi înregistrarea

en: Capacity
ro_RO: Capacitate

en: Change
ro_RO: Schimbă

en: Change Language
ro_RO: Schimbați limba

en: Change Resource
ro_RO: Schimbă resursa

en: Change hash after the booking is approved
ro_RO: Modificați hash după ce rezervarea este aprobată

en: Change over days as triangles
ro_RO: Tranziție zile în triunghiuri (linii diagonale)

en: Change status
ro_RO: Schimbă status

en: Change your Booking
ro_RO: Modificați rezervarea

en: Changes saved.
ro_RO: Setări salvate.

en: Check %sBooking Listing%s page for new bookings.
ro_RO: Verificați pagina %sBooking Listing%s pentru rezervările noi.

en: Check %show todo%s that and what %sshortcodes%s are available.
ro_RO: Verificați %show todo%s care și ce%sshortcodes%s sunt disponibile.

en: Check In - Tomorrow
ro_RO: Check In - Mâine

en: Check Out - Tomorrow
ro_RO: Check Out - Mâine

en: Check Premium Features
ro_RO: Vezi funțiile Premium

en: Check and configure currency at each activated payment gateway.
ro_RO: Verificați și configurați moneda la fiecare gateway de plată activat.

en: Check out our %sHelp%s
ro_RO: Consultați secțiunea %sHelp%s

en: Check the box to activate CAPTCHA inside the booking form.
ro_RO: Bifați caseta pentru a activa CAPTCHA în formularul de rezervare.

en: Check the box to activate auto-fill form fields for logged in users.
ro_RO: Bifați caseta pentru a activa câmpurile formularului de completare automată pentru utilizatorii conectați.

en: Check the box, if you want to use simple booking form customization from Free plugin version at Settings - Form page.
ro_RO: Bifați caseta, dacă doriți să utilizați personalizarea simplă a formularului de rezervare din Versiunea gratuită a pluginului din pagina Setări - Formular.

en: Check this box if you want automatically send payment request to visitor, if booking was made in admin panel
ro_RO: Bifați această casetă dacă doriți să trimiteți automat o solicitare de plată vizitatorului, dacă rezervarea a fost făcută în panoul de administrare

en: Check this box if you want that specific additional cost, which configured as percentage for some option, apply to other additional fixed costs and not only to original booking cost.
ro_RO: Bifați această casetă dacă doriți ca acel cost suplimentar specific, care este configurat ca procent pentru o anumită opțiune, să se aplice altor costuri fixe suplimentare și nu numai costului inițial al rezervării.

en: Check this box if you want the %stime selection%s on the booking form %sapplied to the cost calculation%s.
ro_RO: Bifați această casetă dacă doriți %sselecție timp%s pe formularul de rezervare%s aplicat la calcularea costului%s.

en: Check this box if you want to %sshow popover with booking details%s in timeline at %sfront-end%s side.
ro_RO: Bifați această casetă dacă doriți să %sapară detaliile de rezervare% s în cronologie în %sfront-end%s.

en: Check this box if you want to change the booking hash after approval. When checked, visitor will not be able to edit or cancel the booking.
ro_RO: Bifați această casetă dacă doriți să modificați hash-ul rezervării după aprobare. Atunci când este bifată, vizitatorul nu va putea să editeze sau să anuleze rezervarea.

en: Check this box if you want to deactivate by default option "Send email" at Add Booking page.
ro_RO: Bifați această casetă dacă doriți să dezactivați în mod implicit opțiunea "Trimitere email" pe pagina Adaugă Rezervare.

en: Check this box if you want to deactivate by default option "Send email" at Booking Listing page.
ro_RO: Bifați această casetă dacă doriți să dezactivați în mod implicit opțiunea "Trimitere email" pe pagina Listare Rezervări.

en: Check this box if you want to open notes section by default in Booking Listing page.
ro_RO: Bifați această casetă dacă doriți să deschideți în mod implicit secțiunea note în pagina de rezervare a rezervărilor.

en: Check this box if you want to send booking modification email, if cost of booking was edited in booking listing page.
ro_RO: Bifați această casetă dacă doriți să trimiteți un e-mail de modificare a rezervării, în cazul în care costul rezervării a fost modificat în pagina de înregistrare a rezervării.

en: Check this box if you want to show deposit amount and total booking cost, after submit of booking.
ro_RO: Bifați această căsuță dacă doriți să afișați suma depunerii și costul total al rezervării după trimiterea rezervării.

en: Check this box if you want to show help hints on the admin panel.
ro_RO: Bifați această casetă dacă doriți să afișați sugestii de ajutor în panoul de administrare.

en: Check this box if you want to show payment form only after sending payment request by email
ro_RO: Bifați această casetă dacă doriți să afișați formularul de plată numai după ce ați trimis o solicitare de plată prin e-mail

en: Check this box if you want to show the pending days as available in calendars
ro_RO: Bifați această casetă dacă doriți să afișați zilele în așteptare disponibile în calendare

en: Check this box if you want to skip checking availability of new booking resource during changing booking resource of exist booking at Booking Listing page.
ro_RO: Bifați această casetă dacă doriți să săriți peste verificarea disponibilității unei noi resurse de rezervare în timpul modificării resurselor de rezervare a rezervării existente pe pagina de Listare Rezervări.

en: Check this box if you want to use multiple custom booking forms for activated regular users
ro_RO: Bifați această casetă dacă doriți să utilizați mai multe formulare personalizate de rezervare pentru utilizatorii obișnuiți activi

en: Check this box if you want to use recurrent time to reserve several days. This means that middle days will be partially booked by actual times, otherwise the time in the booking form will be used as check-in/check-out time for the first and last day of the reservation.
ro_RO: Bifați această căsuță dacă doriți să utilizați timp recurent pentru a rezerva mai multe zile. Aceasta înseamnă că zilele de mijloc vor fi rezervate parțial în funcție de orele actuale, altfel ora din formularul de rezervare va fi utilizată ca timp de check-in / check-out pentru prima și ultima zi a rezervării.

en: Check this box if you want total availability (daily capacity) to depend on the number of selected visitors.
ro_RO: Bifați această casetă dacă doriți ca disponibilitatea totală (capacitatea zilnică) să depindă de numărul de vizitatori selectați.

en: Check this box to %sactivate%s auto import events and creation bookings from them
ro_RO: Bifați această casetă pentru a %sactiva%s evenimentele de import auto și rezervările de creație de la acestea

en: Check this box to %sactivate%s auto-cancellation for pending, unpaid bookings.
ro_RO: Bifați această casetă pentru a %sactiva%s anularea automată a rezervărilor în așteptare, neplătite.

en: Check this box to %ssend%s cancellation email for this resource.
ro_RO: Bifați această casetă pentru%sa trimite%s anularea e-mailului pentru această resursă.

en: Check this box to automatically approve booking, when visitor makes a successful payment.
ro_RO: Bifați această casetă pentru a aproba automat rezervarea, atunci când vizitatorul efectuează o plată reușită.

en: Check this box to automatically approve bookings, when visitor makes a successful payment, or automatically cancel the booking, when visitor makes a payment cancellation.
ro_RO: Bifați această casetă pentru a aproba automat rezervările, atunci când vizitatorul efectuează o plată reușită sau anulează automat rezervarea, atunci când vizitatorul efectuează o anulare a plății.

en: Check this box to delete all booking data when you uninstal this plugin.
ro_RO: Bifați această casetă pentru a șterge toate datele de rezervare atunci când dezinstalați acest plugin.

en: Check this box to display a legend of dates below the booking calendar.
ro_RO: Bifați această casetă pentru a afișa o legendă a datelor sub calendarul rezervării.

en: Check this box to display booking details with a tooltip, when mouse hovers over each day on the calendar(s). %sIts works only for bookings for specific timeslot(s)!%s
ro_RO: Bifați această casetă pentru a afișa detaliile de rezervare cu ajutorul unei sugestii, atunci când mouse-ul se deplasează peste fiecare zi din calendar(e). %sFuncționează numai pentru rezervări pentru anumite timeslot(uri)!%s

en: Check this box to display the available number of booking resources with a tooltip, when mouse hovers over each day on the calendar(s).
ro_RO: Bifați această casetă pentru a afișa numărul disponibil al resurselor de rezervare cu ajutorul unei sugestii, atunci când mouse-ul se deplasează în fiecare zi pe calendar.

en: Check this box to display today date number in legend cells.
ro_RO: Bifați această casetă pentru a afișa numărul de dată de astăzi în celulele legendei

en: Check this box to dissable reservations, which can be stored in different booking resources.
ro_RO: Bifați această casetă pentru rezervări nesuportate, care pot fi stocate în diferite resurse de rezervare.

en: Check this box to show Reference Text Box
ro_RO: Bifați această casetă pentru a afișa caseta de text pentru referință

en: Check this box to show search results on other page
ro_RO: Bifați această casetă pentru a afișa rezultatele căutării pe altă pagină

en: Check this box, if you want to %sre-check if the selected dates available during submitting booking%s.
ro_RO: Bifați această casetă, dacă doriți să %sverificați dacă datele selectate sunt disponibile în timpul trimiterii rezervării %s.

en: Check this box, if you want to %sset any days as available%s in calendar. Your visitors will be able to make %sunlimited bookings per same date(s) in calendar and do not see any booked date(s)%s of other visitors.
ro_RO: Bifați această casetă, dacă doriți să %ssetați ca zile disponibile%s în calendar. Vizitatorii dvs. vor putea să efectueze %snelimitat rezervări pentru aceeași dată în calendar și nu vor vedea  nicio dată rezervată%s a altor vizitatori.

en: Check this checkbox to %sactivate%s auto approve of all new pending bookings.
ro_RO: Bifați această casetă de selectare pentru a %sactiva%s aprobarea automată pentru toate rezervările în așteptare.

en: Check this checkbox to activate auto approve of all bookings %sduring import from external source(s)%s.
ro_RO: Bifați această casetă de selectare pentru a activa aprobarea automată a tuturor rezervărilor %s în timpul importului de la sursele externe%s.

en: Check this checkbox to activate auto approve of booking, %sif booking was made in admin panel%s.
ro_RO: Bifați această căsuță pentru a activa aprobarea automată a rezervării,%sdacă rezervarea a fost efectuată în panoul de administrare%s.

en: Check this checkbox to activate auto approve of booking, %swhen cost of booking is zero%s.
ro_RO: Bifați această căsuță pentru a activa aprobarea automată a rezervării, %scând costul rezervării este zero%s.

en: Check this option, to remove last selected day of saving to booking.
ro_RO: Bifați această opțiune pentru a elimina ultima zi de salvare selectată până la rezervare.

en: Check this option, to show change over days as triangles.
ro_RO: Bifați această opțiune pentru a afișa schimbarea în zile ca triunghiuri.

en: Check this option, to use check in/out time during booking process.
ro_RO: Verificați această opțiune pentru a utiliza ora de check / out în timpul procesului de rezervare.

en: Check unavailable days in calendars. This option will overwrite all other settings.
ro_RO: Verificați zilele indisponibile din calendare. Această opțiune va suprascrie toate celelalte setări.

en: Check-Out time
ro_RO: Ora check-out

en: Check-in time
ro_RO: Ora check-in

en: Checkbox
ro_RO: Casetă de bifat

en: Checkbox(es)
ro_RO: Casetă(e) de bifat

en: Checking to prevent double booking, during submitting booking
ro_RO: Verificare pentru a preveni rezervarea dublă, în timpul rezervării

en: Child
ro_RO: Copil

en: Children
ro_RO: Copii

en: Choose email template.
ro_RO: Alege șablonul de e-mail.

en: Choose file
ro_RO: Alege fișier

en: Choose which format of email to send.
ro_RO: Alegeți formatul de e-mail de trimis.

en: Chose payment account
ro_RO: Alegeți contul de plată

en: Chose payment mode
ro_RO: Alege modalitate de plată

en: City
ro_RO: Oraș

en: City (required)
ro_RO: Oraș (obligatoriu)

en: Click APIs and make sure "Calendar API" is set to ON.
ro_RO: Faceți clic pe API-uri și asigurați-vă că "API-ul pentru calendar" este setat la ON.

en: Click Back to Profile Summary to return to the Profile after activating your listener.
ro_RO: Faceți clic pe Înapoi la Rezumatul profilului pentru a reveni la profil după activarea ascultătorului.

en: Click Choose IPN Settings to specify your listeners URL and activate the listener.
ro_RO: Dați clic pe Alegeți setările IPN pentru a specifica adresa URL a ascultătorilor și pentru a activa ascultătorul.

en: Click Copy to Clipboard.
ro_RO: Faceți clic pe Copiere în Clipboard.

en: Click Instant Payment Notification Preferences in the Selling Preferences column.
ro_RO: Faceți clic pe Preferințe notificare de plată instantanee din coloana Preferințe de vânzare.

en: Click MD5-Hash in the Security Settings section
ro_RO: Faceți clic pe MD5-Hash din secțiunea Setări de securitate

en: Click Profile on the My Account tab.
ro_RO: Faceți clic pe Profil din fila Contul meu.

en: Click Receive IPN messages (Enabled) to enable your listener.
ro_RO: Faceți clic pe Primirea mesajelor IPN (Activat) pentru a permite ascultătorului dvs.

en: Click Save.
ro_RO: Faceți clic pentru a salva.

en: Click Settings under Account in the main menu on the left
ro_RO: Faceți clic pe Setări din cont în meniul principal din stânga

en: Click Submit
ro_RO: Faceți clic pentru a trimite

en: Click Website Payment Preferences in the Seller Preferences column.
ro_RO: Faceți clic pe Preferințe de plată a site-ului în coloana Preferințe vânzător.

en: Click the "Share this Calendar" link.
ro_RO: Faceți clic pe linkul "Distribuiți acest calendar".

en: Click the Profile subtab.
ro_RO: Faceți clic pe subfila Profil.

en: Click the checkbox to make calendar public. Do not check the other option.
ro_RO: Dați clic pe caseta de selectare pentru a face calendarul public. Nu verificați cealaltă opțiune.

en: Click to Preview Block
ro_RO: Click pentru previzualizare Block

en: Click to edit
ro_RO: Faceți clic pentru a edita

en: Click to toggle
ro_RO: Faceți clic pentru a comuta

en: Close
ro_RO: Închide

en: Code Example
ro_RO: Exemplu Cod

en: Collapse Advanced Toolbar
ro_RO: Reduceți bara de instrumente avansată

en: Columns
ro_RO: Coloane

en: Comma
ro_RO: Virgulă

en: Completed
ro_RO: Complet

en: Completely Delete
ro_RO: Șterge complet

en: Conditional Dates Filter
ro_RO: Dată filtrantă condiționată

en: Conditions
ro_RO: Condiții

en: Confgure ULR feed(s) at this settings page.
ro_RO: Configurați feedurile URL la această pagină de setări.

en: Configuration
ro_RO: Configurare

en: Configuration in several languages
ro_RO: Configurație în mai multe limbi

en: Configuration of availability for booking resources
ro_RO: Configurarea disponibilității pentru resursele de rezervare

en: Configure
ro_RO: Configurează

en: Configure Booking Calendar Block
ro_RO: Configurare Block calendar disponibilitate

en: Configure ULR feed(s) at this settings page.
ro_RO: Configurați feedurile ULR la această pagină de setări.

en: Configure additional cost, which depend from selection of selectbox(es) and checkbox(es).
ro_RO: Configurați costuri suplimentare, care depind de selectarea câmpurilor de selectare și a casetelor de selectare.

en: Configure booking %sSettings%s.
ro_RO: Configurați %sSetări%s de rezervări.

en: Configure booking details summary above the payment form
ro_RO: Configurați rezumatul detaliilor de rezervare deasupra formularului de plată

en: Configure predefined set of your %sForm Fields%s.
ro_RO: Configurați setul predefinit al %scâmpurilor de formular%s.

en: Configure your predefined %sEmail Templates%s.
ro_RO: Configurați %sșabloanele e-mail%s predefinite.

en: Connection Error
ro_RO: Eroare Conexiune

en: Contact email
ro_RO: Email contact

en: Content
ro_RO: Conținut

en: Content of booking fields data for email templates (%s-shortcode) and booking listing page
ro_RO: Conținutul datelor din câmpurile de rezervare pentru șabloanele de e-mail (%s-shortcode) și pagina de înscriere a rezervării

en: Copy and paste this shortcode into the form at left side
ro_RO: Copiați și inserați acest shortcode în forma din stânga

en: Copy to admin
ro_RO: Copiați la admin

en: Copy(ies)
ro_RO: Copiere

en: Cost Correction Field
ro_RO: Câmp de corecție a costurilor

en: Cost Fields
ro_RO: Câmpuri de cost

en: Cost Hints
ro_RO: Sugestii costuri

en: Cost Title
ro_RO: Titlu Cost

en: Cost is not correct. It must be greater than 0
ro_RO: Costul nu este corect. Trebuie să fie mai mare de 0

en: Cost of booking
ro_RO: Cost rezervare

en: Cost of booking resource
ro_RO: Cost resursă rezervare

en: Cost of the booking for the selected dates only.
ro_RO: Costul rezervării numai pentru datele selectate.

en: Cost saved successfully
ro_RO: Costul a fost salvat cu succes

en: Cost setings at %stop have higher priority%s than other costs of same type at the %sbottom%s of the list.
ro_RO: Setările de cost la %sînceput au o prioritate mai mare%s decât alte costuri de același tip la %ssfârsitul%s listei.

en: Costs
ro_RO: Costuri

en: Costs and Rates
ro_RO: Costuri și tarife

en: Costs and Rates Settings
ro_RO: Setări de costuri și tarife

en: Country
ro_RO: Țară

en: Country (required)
ro_RO: Țară (obligatoriu)

en: Country List
ro_RO: Listă țări

en: Coupon
ro_RO: Cupon

en: Coupon Code
ro_RO: Cod Cupon

en: Coupon discount value of the booking.
ro_RO: Valoarea discountului cuponului pentru rezervare.

en: Coupons
ro_RO: Cupoane

en: Create
ro_RO: Creează

en: Create conditional days filter
ro_RO: Creați filtre de zile condiționate

en: Create dates filter
ro_RO: Creați filtrul de date

en: Create new form
ro_RO: Creați un nou formular

en: Created
ro_RO: Creat

en: Creation
ro_RO: Creare

en: Currency
ro_RO: Valuta

en: Currency Position
ro_RO: Poziția monetară

en: Currency format
ro_RO: Format valută

en: Currency symbol
ro_RO: Simbol valută

en: Current dates
ro_RO: Date curente

en: Current day
ro_RO: Ziua curentă

en: Current month
ro_RO: Luna curentă

en: Current version
ro_RO: Versiune curentă

en: Current week
ro_RO: Ssăptămâna curentă

en: Custom
ro_RO: Personalizat

en: Custom Forms
ro_RO: Formulare personalizate

en: Custom booking form for all booking resources
ro_RO: Formular de rezervare personalizat pentru toate resursele de rezervare

en: Custom button title
ro_RO: Butonul personalizat al butonului

en: Customer Bookings Listing
ro_RO: Lista de rezervări ale clienților

en: Customer Email
ro_RO: E-mail client

en: Customization of additional cost, which depend from form fields
ro_RO: Personalizarea costurilor suplimentare, care depind de câmpurile de formular

en: Customization of email template, which is sending after modification of booking
ro_RO: Personalizarea șablonului de e-mail, care este trimis după modificarea rezervării

en: Customization of email template, which is sending to Admin after new booking
ro_RO: Personalizarea șablonului de e-mail, care se trimite la Admin după rezervarea nouă

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after Cancellation of booking
ro_RO: Personalizarea șablonului de e-mail, care trimite vizitatorului după anularea rezervării

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after approval of booking
ro_RO: Personalizarea șablonului de e-mail, care trimite vizitatorului după aprobarea rezervării

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after new booking
ro_RO: Personalizarea șablonului de e-mail, care trimite vizitatorului după rezervare nouă

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after payment request
ro_RO: Personalizarea șablonului de e-mail, care este trimisă vizitatorului după solicitarea de plată

en: Customization of email template, which is sending to Visitor, when booking status is set to Pending
ro_RO: Personalizarea șablonului de e-mail, care este trimisă vizitatorului, atunci când starea rezervării este setată la Pending

en: Customization of email template, which is sent after modification of booking
ro_RO: Personalizarea șablonului de e-mail, care este trimis după modificarea rezervării

en: Customization of email template, which is sent to Visitor after Cancellation of booking
ro_RO: Personalizarea șablonului de e-mail, care este trimis vizitatorului după anularea rezervării

en: Customization of email template, which is sent to Visitor after approval of booking
ro_RO: Personalizarea șablonului de e-mail, care este trimis vizitatorului după aprobarea rezervării

en: Customization of email template, which is sent to Visitor, when booking status is set to Pending
ro_RO: Personalizarea șablonului de e-mail, care este trimisă vizitatorului, când starea rezervării este setată la Pending

en: Customization of rates, valuation days cost and deposit amount
ro_RO: Personalizarea tarifele, costul zilei de evaluare și suma depunerii

en: Customization of synchronization with Google Calendar
ro_RO: Personalizarea sincronizării cu Google Calendar

en: Customizaton of Form Fields
ro_RO: Personalizarea câmpurilor de formular

en: Customizaton of Payment
ro_RO: Personalizarea plății

en: Customizaton of Season Filters
ro_RO: Personalizarea filtrelor de sezon

en: Customizaton of booking resources
ro_RO: Personalizarea resurselor de rezervare

en: DEFERRED
ro_RO: DEFERAT

en: Data Parsing
ro_RO: Parsarea datelor

en: Date Format
ro_RO: Formatul Datei

en: Date for submit booking
ro_RO: Data de depunere a rezervării

en: Dates
ro_RO: Date

en: Dates and Times Hints
ro_RO: Sugestii date si timp

en: Dates view
ro_RO: Afișarea datelor

en: Day
ro_RO: ZI

en: Deactivate
ro_RO: Dezactivează

en: Deactivate send email option at Add Booking page
ro_RO: Dezactivați opțiunea de trimitere a emailului pe pagina Adăugare Rezervare

en: Deactivate send email option at Booking Listing page
ro_RO: Dezactivați opțiunea trimitere email pe pagina Listare Rezervări

en: Dear %sMake your payment %s directly into our bank account. %sPlease use your Booking ID %s as the payment reference! %s %s: %s %s: %s %s: %s %s: %s
ro_RO: Dragă %sFaceți plata %s direct în contul nostru bancar. %sVă rugăm să utilizați ID-ul de rezervare %s ca referință la plată! %s %s: %s %s: %s %s: %s %s: %s

en: Dear %sPay in cash %s for your booking %s on check in %sFor reference your booking ID: %s
ro_RO: Dragă %sPlătește în numerar%s pentru rezervarea dvs. %s la check in %sPentru referința rezervării dvs. ID: %s

en: December
ro_RO: Decembrie

en: Decline
ro_RO: Refuză

en: Default
ro_RO: Implicit

en: Default Form
ro_RO: Formularul implicit

en: Default Form Templates
ro_RO: Șabloane de formate predefinite

en: Default Locale
ro_RO: Implicit Locale

en: Default booking admin page
ro_RO: Pagina prestabilită pentru pagina admin

en: Default booking resource
ro_RO: Resursă de rezervare prestabilită

en: Default calendar view mode
ro_RO: Modul implicit de vizualizare a calendarului

en: Default color
ro_RO: Culoare Default

en: Default form
ro_RO: Formularul implicit

en: Default settings for retrieving events
ro_RO: Setările implicite pentru recuperarea evenimentelor

en: Default toolbar tab
ro_RO: Tab toolbar implicit

en: Default value
ro_RO: Valoare implicită

en: Define date for booking
ro_RO: Stabiliți data pentru rezervare

en: Define preselected resource.
ro_RO: Definiți resursa preselectată.

en: Delete
ro_RO: Șterge

en: Delete booking data, when plugin deactivated
ro_RO: Ștergeți datele de rezervare, atunci când plugin-ul este dezactivat

en: Delete data
ro_RO: Ștergeți datele

en: Delete selected booking form
ro_RO: Șterge formularul de rezervare selectat

en: Delete selected booking(s)
ro_RO: Șterge rezervările selectate

en: Delete selected bookings
ro_RO: Ștergeți rezervările selectate

en: Delete settings
ro_RO: Șterge setări

en: Delete template
ro_RO: Șterge șablon

en: Delete your previously saved default filer template!
ro_RO: Șterge șablonul de fișier implicit salvat anterior!

en: Deleted
ro_RO: Șters

en: Deleting
ro_RO: Ștergere

en: Denied
ro_RO: Refuzat

en: Deposit
ro_RO: Depozit

en: Deposit amount
ro_RO: Suma depusa

en: Deposit payment total
ro_RO: Plata depozitului total

en: Deposit type
ro_RO: Tipul depozitului

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Details
ro_RO: DEtalii

en: Developer Test
ro_RO: Dezvoltator Test

en: Different form fields, for the different week days
ro_RO: Câmpuri de forme diferite, pentru diferitele zile săptămânale

en: Different time slots, for the different week days
ro_RO: Diferite intervale de timp, pentru diferitele zile săptămânale

en: Disable Bootstrap loading on Back-End
ro_RO: Dezactivați încărcarea Bootstrap în Back-End

en: Disable Bootstrap loading on Front-End
ro_RO: Dezactivați încărcarea Bootstrap în Front-End

en: Disable bookings in different booking resources
ro_RO: Dezactivați rezervările în diferite resurse de rezervare

en: Discount Coupon field
ro_RO: Câmp cupon discount

en: Dismiss
ro_RO: Revocare

en: Display tooltip on calendar(s) to show availability based on total (fixed) number of visitors for the resource, which can be at free booking resource items.
ro_RO: Afișați sfaturile de pe calendarul (e) pentru a afișa disponibilitatea pe baza numărului total (fix) de vizitatori pentru resursă, care poate fi disponibil la resurse gratuite pentru rezervare.

en: Do not change background color for partially booked days
ro_RO: Nu schimba culoarea fundalului pentru zilele partial rezervate

en: Do not show payment form, after submit booking form
ro_RO: Nu afișați formularul de plată, după depunerea formularului de rezervare

en: Do you really want
ro_RO: Chiar doriți

en: Do you really want to delete selected booking form ?
ro_RO: Chiar doriți să ștergeți formularul de rezervare selectat?

en: Do you really want to delete selected booking(s) ?
ro_RO: Chiar doriți să ștergeți rezervările selectate?

en: Do you really want to delete this booking ?
ro_RO: Chiar doriți să ștergeți această rezervare?

en: Do you really want to set booking as pending ?
ro_RO: Chiar doriți să setați rezervarea în așteptare?

en: Done
ro_RO: Terminat

en: Dot
ro_RO: Punct

en: Download
ro_RO: Descarcați

en: Download the CSV file of exported booking data
ro_RO: Descărcați fișierul CSV al datelor de rezervare exportate

en: Duplicate Booking
ro_RO: Rezervare duplicat

en: Duration Time
ro_RO: Durată timp

en: Duration Time - Drop Down list
ro_RO: Durată timp - Listă derulantă

en: Each day
ro_RO: În fiecare zi

en: Early / Late
ro_RO: Devreme/Târziu

en: Early / Late Booking
ro_RO: Rezervare prealabilă / târzie

en: Edit
ro_RO: Editează

en: Edit Booking
ro_RO: Editează Rezervarea

en: Edit Note
ro_RO: Editează Nota

en: Email (required)
ro_RO: Email (obligatoriu)

en: Email Address
ro_RO: Adresa Email

en: Email Address will be used in the FROM field of response to Visitor.
ro_RO: Adresa de e-mail va fi utilizată în câmpul FROM al răspunsului la Vizitator.

en: Email Body Background Color
ro_RO: Culoarea fundal body e-mail

en: Email Body Text Colour
ro_RO: Culoare text body Email

en: Email Field
ro_RO: Câmp email

en: Email Footer Text
ro_RO: E-mail text footer

en: Email Heading
ro_RO: Titlu e-mail

en: Email Styles
ro_RO: Stiluri Email

en: Email copy to
ro_RO: Trimiteți o copie la e-mail

en: Email different from website DNS, its can be a reason of not delivery emails. Please use the email withing the same domain as your website!
ro_RO: E-mail diferit de site-ul DNS, poate fi un motiv pentru care emailurile nu sunt livrate. Utilizați adresa de e-mail cu același domeniu ca și site-ul dvs. web!

en: Email for getting report for %sinvalid%s transactions.
ro_RO: E-mail pentru a obține raportul pentru tranzacții %sinvalide%s.

en: Email for getting report for %ssome errors in  verification process%s.
ro_RO: E-mail pentru a obține raportul pentru %sanumite erori în  procesul de verificare%s.

en: Email for getting report for %sverified%s transactions.
ro_RO: E-mail pentru a obține raportul pentru tranzacții %sverificate%s.

en: Email format
ro_RO: Format Email

en: Email had not sent. Some error occuered.
ro_RO: Emailul nu a fost trimis. O eroare s-a produs.

en: Email is sending to Admin after creation of booking.
ro_RO: E-mailul trimite la Admin după crearea rezervării.

en: Email is sending to Visitor after Approval of booking.
ro_RO: E-mailul se trimite vizitatorului după aprobarea rezervării.

en: Email is sending to Visitor after Canceling of booking (moved to  trash).
ro_RO: E-mailul se trimite Vizitatorului după anularea rezervării (transferat în  coșul de gunoi).

en: Email is sending to Visitor after Editing of booking.
ro_RO: E-mailul trimite Visitorului după editarea rezervării.

en: Email is sending to Visitor after booking set as Pending.
ro_RO: E-mailul se trimite vizitatorului după ce a fost setat ca rezervat.

en: Email is sending to Visitor after creation of booking.
ro_RO: E-mailul trimite vizitatorului după crearea rezervării.

en: Email is sent to Visitor after Approval of booking.
ro_RO: Emailul este trimis vizitatorului după aprobarea rezervării.

en: Email is sent to Visitor after Canceling of booking (moved to  trash).
ro_RO: E-mailul este trimis vizitatorului după anularea rezervării (transferat în coșul de gunoi).

en: Email is sent to Visitor after Deleting of booking.
ro_RO: E-mailul este trimis vizitatorului după ștergerea rezervării.

en: Email is sent to Visitor after Editing of booking.
ro_RO: E-mailul este trimis vizitatorului după editarea rezervării.

en: Email is sent to Visitor after booking set as Pending.
ro_RO: E-mailul este trimis vizitatorului după ce a fost setat ca rezervare în așteptare.

en: Email is sent to visitor after cancelling of booking (moved to trash).
ro_RO: E-mailul este trimis vizitatorului după anularea rezervării (transferat în coșul de gunoi).

en: Email sent to
ro_RO: Email trimis la

en: Email template
ro_RO: Șablonul de e-mail

en: Email templates, which use shortcodes: %s, will be linked to this page
ro_RO: Șabloanele de e-mail, care utilizează shortcoduri: %s, vor fi conectate la această pagină

en: Email with  Payment Request which is sending to Visitor.
ro_RO: Trimiteți un e-mail cu solicitarea  de plată, care este trimisă vizitatorului.

en: Email with  Payment Request which is sent to Visitor.
ro_RO: E-mail cu  solicitare de plată trimisă vizitatorului.

en: Emails
ro_RO: Emailuri

en: Emails Settings
ro_RO: Setari Email

en: Emails sending
ro_RO: Trimiterea e-mailurilor

en: Enable / Disable
ro_RO: Activează / Dezactivează

en: Enable / disable sending copy of this email notification to admin
ro_RO: Activează / dezactivează trimiterea copiei acestei notificări prin e-mail la admin

en: Enable / disable sending email(s) to additional addresses
ro_RO: Activează / Dezactivează trimiterea de e-mailuri către adrese suplimentare

en: Enable this email notification
ro_RO: Activați această notificare prin e-mail

en: Enable this payment gateway
ro_RO: Activați acest gateway de plată

en: Enabled
ro_RO: Activat

en: End Time
ro_RO: Timp de Încheiere

en: End Time - Drop Down list
ro_RO: Timp de sfârșit - Listă derulantă

en: End Time - Text field
ro_RO: Oră de terminare - Câmp text

en: End Time is invalid. The date or time may be booked, or already in the past. The End Time may also be earlier that the start time, if only 1 day was selected! Please choose another date or time.
ro_RO: Timpul de încheiere este nevalid. Data sau ora pot fi rezervate sau deja în trecut. Ora de sfârșit poate fi, de asemenea, mai devreme decât ora de începere, dacă a fost selectată doar 1 zi! Alegeți o altă dată sau o oră.

en: End of current month
ro_RO: Sfârșitul lunii curente

en: English and French translation
ro_RO: Traducere engleză și franceză

en: Enter %s in text field.
ro_RO: Introduceți %s în câmpul de text.

en: Enter Keyword here
ro_RO: Introduceți Keyword aici

en: Enter URL to .ics feed
ro_RO: Introduceți URL-ul la fluxul .ics

en: Enter a title for the Reference text box (i.e. Your email address). Visitors will see this text.
ro_RO: Introduceți un titlu pentru caseta text de referință (adică adresa dvs. de e-mail). Vizitatorii vor vedea acest text.

en: Enter additional cost in formats:
ro_RO: Introduceți costuri suplimentare în formate:

en: Enter coupon code.
ro_RO: Introduceți cod cupon.

en: Enter date / time
ro_RO: Introduceți data / ora

en: Enter dropdown options. One option per line.
ro_RO: Accesați opțiunile de dropdown. O opțiune pe linie.

en: Enter fixed amount for each selected day
ro_RO: Introduceți suma fixă ​​pentru fiecare zi selectată

en: Enter fixed cost
ro_RO: Introduceți costul fix

en: Enter main heading contained within the email notification.
ro_RO: Introduceți titlul principal conținut în notificarea prin e-mail.

en: Enter maximum number of times, when coupon is applicable.
ro_RO: Introduceți numărul maxim de ori, când se aplică cuponul.

en: Enter minimum booking cost, when coupon is applicable.
ro_RO: Introduceți costul minim al rezervării, atunci când se aplică cuponul.

en: Enter name of booking resource
ro_RO: Introduceți numele resursei de rezervare

en: Enter number of fixed or percentage savings.
ro_RO: Introduceți numărul de economii fixe sau procentuale.

en: Enter percentage as additional sum, which is based only on original cost and not full sum
ro_RO: Introduceți procentul ca sumă suplimentară, care se bazează numai pe costul inițial și nu pe suma totală

en: Enter percentage of the entire booking
ro_RO: Introduceți procentul din întreaga rezervare

en: Enter relative URLs of pages, where you have Booking Calendar elements (booking forms or availability calendars). Please enter one URL per line. Example: %s
ro_RO: Introduceți URL-urile relative ale paginilor, unde aveți elementele Calendarului de rezervare (formulare de rezervare sau calendare de disponibilitate). Introduceți o adresă URL pe fiecare rând. Exemplu:% s

en: Enter seasonal rate(s) (cost diference in %s from standard cost %s or a fixed cost) of the booking resource (%s) or %sAdd a new seasonal filter%s
ro_RO: Introduceți tarifele sezoniere (diferența de cost în %s din costul standard %s sau un cost fix) al resurselor de rezervare (%s) sau%sAdăugați un nou filtru sezonier%s

en: Enter text contained within footer of the email notification
ro_RO: Introduceți textul conținut în subsolul notificării prin e-mail

en: Enter the %sTime%s using the text field.
ro_RO: Introduceți %sTimpul%s utilizând câmpul de text.

en: Enter the service name or the reason for the payment here.
ro_RO: Introduceți numele serviciului sau motivul plată aici.

en: Enter the title of the payment button
ro_RO: Introduceți titlul butonului de plată

en: Enter this value
ro_RO: Introduceți această valoare

en: Enter your iDEAL Merchant ID
ro_RO: Introduceți ID-ul dvs. de comerciant iDEAL

en: Enter your iDEAL Merchant Key.
ro_RO: Introduceți ID-ul dvs. de comerciant iDEAL.

en: Enter your iPay88 Merchant Code.
ro_RO: Introduceți codul dvs. de comerciant iPay88.

en: Enter your iPay88 Merchant Key.
ro_RO: Introduceți cheia dvs. de comerciant iPay88.

en: Enter your phone number
ro_RO: Introdu numărul tău de telefon

en: Error
ro_RO: Eroare

en: Error IPN
ro_RO: Eroare IPN

en: Error!
ro_RO: Eroare!

en: Error! Please reset your check-in/check-out dates above.
ro_RO: Eroare! Vă rugăm să reinițializați datele de check-in / check-out de mai sus.

en: Euros
ro_RO: Euro

en: Even if visitor selects the booked timeslot, system will not allow them to make the booking.
ro_RO: Chiar dacă vizitatorul selectează intervalul rezervat, sistemul nu le va permite să efectueze rezervarea.

en: Event Description (optional field)
ro_RO: Descriere eveniment (câmp opțional)

en: Event Title
ro_RO: Titlu Eveniment

en: Events Import
ro_RO: Import evenimente

en: Every
ro_RO: Fiecare

en: Example
ro_RO: Exemplu

en: Example #1: %s - start French translation section
ro_RO: Exemplu # 1: %s - începeți secțiunea de traducere franceză

en: Example #2: "%s" - English and French translation of some message
ro_RO: Exemplu # 2: "%s" - Traducerea în engleză și franceză a unui mesaj

en: Example:
ro_RO: Exemplu:

en: Example: %s - %s"United States"%s is selected by default.
ro_RO: Exemplu:%s -%s"United States"%s este selectată în mod implicit.

en: Example: %s - custom number of visitor selections"
ro_RO: Exemplu: %s - numărul particularizat de selecții ale vizitatorilor "

en: Example: %s.
ro_RO: Exemplu: %s.

en: Example: %sMake booking here%s
ro_RO: Exemplu: %sFaceți rezervarea aici%s

en: Examples
ro_RO: Exemple

en: Exist
ro_RO: Există

en: Expand Advanced Toolbar
ro_RO: Extindeți Bara de instrumente avansată

en: Expiration
ro_RO: Expirare

en: Expiration Date
ro_RO: Dată expirare

en: Expired
ro_RO: Expirat

en: Explore Premium Features
ro_RO: Explorați funcțiile Premium

en: Export All
ro_RO: Exportă tot

en: Export All bookings to CSV format
ro_RO: Exportați toate rezervările în format CSV

en: Export bookings
ro_RO: Exportă rezervări

en: Export only current page of bookings to CSV format
ro_RO: Exportați numai pagina curentă de rezervări în format CSV

en: Exporting booking data
ro_RO: Exportă date de rezervare

en: Failed
ro_RO: Eșuat

en: February
ro_RO: Februarie

en: Field Label
ro_RO: Etichetă câmp

en: Fields %s(selectbox(es) and checkbox(es))%s are shown here automatically if they exist in the %sbooking form%s.
ro_RO: Câmpurile %s(casetele de selectare și casetele de selectare)%s sunt afișate aici automat dacă există în %sformularul de rezervare%s.

en: Fields Settings
ro_RO: Setări câmpuri

en: Filter Name
ro_RO: Nume Filtru

en: Filter bookings by booking dates
ro_RO: Filtrați rezervările după rezervarea datelor

en: Filter tab
ro_RO: Tab filtrare

en: Filters
ro_RO: Filtre

en: Find Your Calendar ID
ro_RO: Găsiți ID-ul dvs. de calendar

en: First Name
ro_RO: Prenume

en: First Name (required)
ro_RO: Prenume (obligatoriu)

en: First Name(s)
ro_RO: Prenume

en: First option in dropdown list.
ro_RO: Prima opțiune din lista derulantă.

en: First option title
ro_RO: Primul titlu de opțiune

en: Follow these steps to configure it:
ro_RO: Urmați acești pași pentru a configura:

en: For
ro_RO: Pentru

en: For example, a URL to your site that displays a %s"Thank you for the payment"%s.
ro_RO: De exemplu, o adresă URL la site-ul dvs. care afișează un %s "Vă mulțumim pentru plată"%s.

en: For example, if the original cost of the booking is %s, then after applying additional costs the total cost will be folowing
ro_RO: De exemplu, dacă costul inițial al rezervării este %s, atunci după aplicarea costurilor suplimentare costul total va fi următor

en: For example, the URL to your website that displays a %s"Payment Canceled"%s page.
ro_RO: De exemplu, adresa URL a site-ului dvs. web care afișează o pagină %s"Anulat de plată"%s.

en: For example: "You have a new reservation %s on the following date(s): %s Contact information: %s You can approve or cancel this booking at: %s Thank you, Reservation service."
ro_RO: De exemplu: "Aveți o rezervare nouă %s la următoarea dată (e): %s Informații de contact: %s Puteți aproba sau anula această rezervare la: %s Vă mulțumim, Serviciul de rezervare."

en: For more information about configuring Relay Response in the Merchant Interface, please see the %sMerchant Integration Guide%s
ro_RO: Pentru mai multe informații despre configurarea răspunsului la relee în interfața de comerciant, consultați %sghidul de integrare pentru comercianți%s

en: For more information, please check  %shere%s
ro_RO: Pentru mai multe informații, va rugăm verificați %saici%s

en: For more information:
ro_RO: Pentru mai multe informații:

en: For the Return URL, enter the Return URL from PayPal on your site for successfull payment.
ro_RO: Pentru adresa URL de retur, introduceți URL-ul de retur din PayPal pe site-ul dvs. pentru o plată reușită.

en: Force change booking resource for exist booking
ro_RO: Forțați modificarea resursei de rezervare pentru rezervările existente

en: Force import
ro_RO: Forțați importul

en: Form
ro_RO: Formular

en: Form Field
ro_RO: Câmp Formular

en: Form Field Configuration
ro_RO: Configurare câmp Formular

en: Form Template
ro_RO: Șablon formular

en: Form and calendar are centered
ro_RO: Formularul și calendarul sunt centrate

en: Form at right side of calendar
ro_RO: Formular în partea dreaptă a calendarului

en: Form fields
ro_RO: Câmpuri formular

en: Form for dark background
ro_RO: Formular pentru fundal închis

en: Form under calendar
ro_RO: Formular sub calendar

en: Found: %s booking forms inside of posts or pages
ro_RO: S-a găsit: formularele de rezervare %s în interiorul postărilor sau paginilor

en: Fr
ro_RO: V

en: Fraud
ro_RO: Fraudă

en: Fri
ro_RO: Vineri

en: Friday
ro_RO: Vineri

en: From
ro_RO: De la

en: Full cost of the booking
ro_RO: Costul complet al rezervării

en: Full cost of the booking.
ro_RO: Costul complet al rezervării.

en: General Information
ro_RO: Informații Generale

en: General Settings
ro_RO: Setări generale

en: Generate Tag
ro_RO: Generați eticheta

en: Generate tag
ro_RO: Generați eticheta

en: Generating columns
ro_RO: Generarea de coloane

en: Generating content of file
ro_RO: Generarea conținutului fișierului

en: Get Started
ro_RO: Noțiuni de bază

en: Getting Started
ro_RO: Noțiuni de bază

en: Give your project a name and click "Create".
ro_RO: Dați proiectului numele și faceți clic pe "Creați".

en: Go
ro_RO: Mergi

en: Go to Google Developer Console: %s.
ro_RO: Accesați Consola pentru dezvoltatori Google: %s.

en: Google API Key
ro_RO: Cheia API-ului Google

en: Google Calendar
ro_RO: Calendar Google

en: Google Calendar - General Settings
ro_RO: Calendar Google - Setări generale

en: Google Calendar ID
ro_RO: ID Google Calendar

en: Guests
ro_RO: Vizitatori

en: HTML tags is accepted.
ro_RO: Etichetele HTML sunt acceptate.

en: Have a questions?
ro_RO: Aveți o întrebare?

en: Help
ro_RO: Ajutor

en: Help Info
ro_RO: Ajutor Info

en: Help and info notices
ro_RO: Notificări Ajutor și Info

en: Hide
ro_RO: Ascunde

en: Hide Children Resources
ro_RO: Ascundeți resursele copiilor

en: Hide advanced settings
ro_RO: Ascunde setări avansate

en: Hide advanced settings of JavaScript loading
ro_RO: Ascundeții setările avansate pentru JavaScript

en: Hide season filters
ro_RO: Ascunde filtrele sezonului

en: Hide settings of powered by notice
ro_RO: Afișați setările pentru notificarea powered by

en: High season
ro_RO: Sezonul de vârf

en: Hints
ro_RO: Sugestii

en: Hints for your form
ro_RO: Sugestii pentru formularul dvs

en: Horizontal Search Form Template
ro_RO: Format șablon de căutare orizontală

en: How it works
ro_RO: Cum funcționează

en: How to start export of .ics feeds (files)?
ro_RO: Cum să începeți exportul fișierelor .ics (fișiere)?

en: How to start import of .ics feeds (files)?
ro_RO: Cum se pornește importul fișierelor .ics (fișiere)?

en: I Accept term and conditions
ro_RO: Accept termen și condiții

en: ID of booking
ro_RO: ID Rezervare

en: ID of booking resource
ro_RO: ID rezervare resursă

en: ID of booking resource.
ro_RO: ID-ul resursei de rezervare.

en: ID of booking resources
ro_RO: ID resurse rezervare

en: ID or Title
ro_RO: ID sau Titlu

en: If empty then title defined as WordPress
ro_RO: Dacă este gol, atunci titlul este definit ca WordPress

en: If not supplied then the description as configured in the administration/management portal section will be used. If the option %s is selected then the configured description will always be applied.
ro_RO: Dacă nu este furnizat, atunci va fi utilizată descrierea așa cum este configurată în secțiunea Portal de administrare / gestionare. Dacă opțiunea %s este selectată, atunci descrierea configurată va fi întotdeauna aplicată.

en: If you accept %scash payment%s, you can write details about it here
ro_RO: Dacă acceptați %splata în numerar%s, puteți scrie detalii despre aceasta aici

en: If you check this option, all booking data will be deleted when you uninstall this plugin. Do you really want to do this?
ro_RO: Dacă bifați această opțiune, toate datele de rezervare vor fi șterse când dezinstalați acest plugin. Chiar vrei să faci asta?

en: If you do not see search results at front-end side of your website, please check troubleshooting instruction %shere%s
ro_RO: Dacă nu vedeți rezultatele căutării în partea din față a site-ului dvs. web, verificați instrucțiunile de depanare %saici%s

en: If you have inserted import shortcodes from %s, then  you can configure your CRON for periodically access these pages and import .ics feeds.
ro_RO: Dacă ați introdus coduri scurte de import de la %s, atunci  puteți configura CRON-ul pentru accesarea periodică a acestor pagini și pentru importarea feed-urilor .ics.

en: If you have no account on this system, please sign up for a %sdeveloper test account%s to obtain an API Login ID and Signature Key. These keys will authenticate requests to the payment gateway.
ro_RO: Dacă nu aveți niciun cont pe acest sistem, vă rugăm să vă înscrieți pentru un %scont de test dezvoltator%s pentru a obține un ID de autentificare API și o Semnătură Cheie. Aceste chei vor autentifica cererile de plată către gateway.

en: If you have no account on this system, please sign up for a %sdeveloper test account%s to obtain an API Login ID and Transaction Key. These keys will authenticate requests to the payment gateway.
ro_RO: Dacă nu aveți niciun cont în acest sistem, vă rugăm să vă înscrieți pentru un %scont de testare dezvoltator%s pentru a obține un ID de autentificare API și o cheie de tranzacție. Aceste chei vor autentifica cererile către gateway-ul de plată.

en: If you have no account on this system, please visit %s to create one.
ro_RO: Dacă nu aveți niciun cont în acest sistem, vă rugăm să vizitați %s pentru a crea unul.

en: If you like %s please leave us a %s rating. A huge thank you in advance!
ro_RO: Dacă vă place %s, vă rugăm să ne lăsați un rating %s. Un imens vă mulțumesc în avans!

en: If you open this page directly, then you will see this error
ro_RO: Dacă deschideți această pagină direct, atunci veți vedea această eroare

en: If you use this shortcode, %syou can not use any other time shortcodes%s in the form.
ro_RO: Dacă utilizați acest shortcode, %snu puteți utiliza alt shortcode% s în formular.

en: If you will get any difficulties or have a questions, please contact by email %s
ro_RO: Dacă întâmpinați dificultăți sau aveți întrebări, vă rugăm să contactați prin email %s

en: Import Google Calendar Events
ro_RO: Importă evenimente calendar Google

en: Import Settings
ro_RO: Importă setări

en: Import bookings without checking, if such bookings already have been imported.
ro_RO: Importați rezervările fără verificare, dacă astfel de rezervări au fost deja importate.

en: Import events every
ro_RO: Importă evenimente în fiecare

en: Imported
ro_RO: Importat

en: Importing Feed
ro_RO: Importarea fluxului

en: In Trash
ro_RO: In Gunoi

en: In the merchant interface, go to Account > Settings > Security Settings > General Security Settings > API Credential & Keys
ro_RO: În interfața comerciantului, accesați Cont> Setări> Setări de securitate> Setări generale de securitate> Acreditări API și chei

en: In the sidebar click on "APIs & auth".
ro_RO: În bara laterală, dați clic pe "API și auth".

en: In-Progress
ro_RO: În progres

en: Inactive User
ro_RO: Utilizator inactiv

en: Incorrect date format
ro_RO: Format incorect de dată

en: Incorrect email field
ro_RO: Câmpul e-mail incorect

en: Indicate to the payment gateway that you would like to receive the transaction response to your site.
ro_RO: Indicați către gateway-ul de plată că doriți să primiți răspunsul tranzacției la site-ul dvs.

en: Information
ro_RO: Informații

en: Inline Search Form Template
ro_RO: Șablonul de formular de căutare în linie

en: Inlinee Search Form Template
ro_RO: Formularul formularului de căutare inline

en: Insert %s shortcode into  some post(s) or page(s). Check more info about this %sshortcode configuration%s
ro_RO: Introduceți shortcoduri %s în unele postări sau pagini. Verificați mai multe informații despre această %sconfigurație shortcoduri%s

en: Insert %s shortcode to prevent SPAM bookings.
ro_RO: Introduceți shortcode%s pentru a preveni rezervările SPAM.

en: Insert Shortcode
ro_RO: Inserează Shortcode

en: Insert booking calendar
ro_RO: Inserați calendarul rezervărilor

en: Insert booking form %sshortcode%s into your %sPost%s or %sPage%s
ro_RO: Introduceți formularul de rezervare%sshortcode%s în %sPost%s sau %sPagină%s

en: Insert file URL
ro_RO: Inserați URL-ul fișierului

en: Insert into page
ro_RO: Introduceți în pagină

en: Insert these shortcodes into form to %sshow info in real time %s(after selection of the dates in calendar or options in checkboxes or selectboxes)%s.
ro_RO: Introduceți aceste coduri scurte în formă la %sarată info în timp real %s(după selectarea datelor din calendar sau a opțiunilor din căsuțele de selectare sau selectboxes)%s.

en: Install %s plugin.
ro_RO: Instalează %s plugin.

en: Instant Payment Notification (IPN) is a message service that notifies you of events related to PayPal transactions
ro_RO: Notificarea de plată instantanee (IPN) este un serviciu de mesaje care vă anunță evenimentele legate de tranzacțiile PayPal

en: Integration of %s payment system
ro_RO: Integrarea sistemului de plăți %s

en: Integration of Bank Transfer payment system
ro_RO: Integrarea sistemului de plăți prin transfer bancar

en: Integration of Pay in Cash payment system
ro_RO: Integrarea sistemului de plată în numerar

en: Integration of Paypal payment system
ro_RO: Integrarea sistemului de plăți Paypal

en: Integration of Sage payment system
ro_RO: Integrarea sistemului de plăți Sage

en: Integration of iPay88 payment system
ro_RO: Integrarea sistemului de plăți iPay88

en: Interface of plugin is using %s currency. Specific payment gateway will use own currency in payment form without currency exchange! Its can be reason of wrong cost.
ro_RO: Interfața pluginului utilizează valuta %s. Portalul de plăți specific va folosi o monedă proprie în formă de plată fără schimb valutar! Poate fi un motiv de cost greșit.

en: Invalid IPN
ro_RO: IPN invalid

en: Is it automatic process?
ro_RO: Este proces automat?

en: It works only in %ssingle day selection%s mode.
ro_RO: Funcționează numai în modul de selectare %so singură zi%s.

en: Its only show fixed payment details.
ro_RO: Singurele sale detalii de plată fixă.

en: Its useful, if you need to import/export bookings from/to external websites, like %s
ro_RO: Este util, dacă aveți nevoie să importați/exportați rezervări de la/către site-uri externe, cum ar fi %s

en: Jan
ro_RO: Ian

en: January
ro_RO: Ianuarie

en: Jul
ro_RO: Iul

en: July
ro_RO: Iulie

en: Jun
ro_RO: Iun

en: June
ro_RO: Iunie

en: Label
ro_RO: Etichetă

en: Labels
ro_RO: Etichete

en: Language Sections
ro_RO: Secțiuni limbă

en: Last Name
ro_RO: Nume

en: Last Name (required)
ro_RO: Nume (obligatoriu)

en: Last name
ro_RO: Nume

en: Left
ro_RO: Stânga

en: Left with space
ro_RO: Stânga cu spațiu

en: Limit available days from today
ro_RO: Limitați zilele disponibile de astăzi

en: Link to this page must be defined
ro_RO: Trebuie să fie definit linkul cu această pagină

en: Live Test
ro_RO: Test Live

en: Load JS and CSS files only on specific pages
ro_RO: Încărcați fișierele JS și CSS numai pe anumite pagini

en: Location
ro_RO: Locație

en: Location:
ro_RO: Locație:

en: Log in to your PayPal account.
ro_RO: Conectați-vă la contul dvs. PayPal.

en: Log on to the %sMerchant Interface%s
ro_RO: Conectați-vă la %sInterfața Comerciantului%s

en: Log on to the Merchant Interface
ro_RO: Conectați-vă la interfața comerciantului

en: MD5 Hash value
ro_RO: Valoarea MD5 Hash

en: Make it %sexclusive%s
ro_RO: Faceți-o %sexclusiv%s

en: Make payments with payPal - its fast, free and secure!
ro_RO: Faceți plăți cu payPal - rapid, gratuit și securizat!

en: Malaysian Ringgits (only for Malaysian users)
ro_RO: Malaysian Ringgits (doar pentru utilizatorii din Malayesia)

en: Malformed
ro_RO: Malformat

en: Manage Users
ro_RO: Gestionare Utilizatori

en: March
ro_RO: Martie

en: Mark as Unread selected bookings
ro_RO: Marcați ca necitite rezervările selectate

en: Mark as read all bookings
ro_RO: Marcați ca citite toate rezervările

en: Mark as read selected bookings
ro_RO: Marcați ca citite rezervările selectate

en: Max visitors
ro_RO: Vizitatori max

en: Max. persons
ro_RO: Max. persoane

en: Maximum number
ro_RO: Număr maxim

en: Maximum number of usage
ro_RO: Numărul maxim de utilizare

en: May
ro_RO: Mai

en: Merchant Code
ro_RO: Cod Comerciant

en: Merchant ID
ro_RO: ID-ul de comerciant

en: Merchant Key
ro_RO: Cheie Comerciant

en: Message title
ro_RO: Titlul mesajului

en: Middle
ro_RO: Mijloc

en: Minimum Booking Cost
ro_RO: Costul minim de rezervare

en: Minimum Cost
ro_RO: Cost Minim

en: Mo
ro_RO: L

en: Modified
ro_RO: Modificat

en: Mon
ro_RO: Luni

en: Monday
ro_RO: Luni

en: Month
ro_RO: Lună

en: Months
ro_RO: Luni

en: Move selected bookings to trash
ro_RO: Mutați rezervările selectate în coșul de gunoi

en: Move to trash
ro_RO: Mjută la gunoi

en: Moved to trash
ro_RO: Mutat la gunoi

en: Multiple days
ro_RO: Zile multiple

en: My Profile – Connection
ro_RO: Profilul meu - conexiune

en: My bookings
ro_RO: Rezervările mele

en: Name
ro_RO: Nume

en: Navigate to your Google calendars.
ro_RO: Navigați la calendarele Google.

en: Need even more functionality? Check %s higher versions %s
ro_RO: Aveți nevoie de mai multă funcționalitate? Verificați %s versiunile mai mari%s

en: New
ro_RO: Nou

en: New (unverified) booking(s)
ro_RO: Rezervări noi (neconfirmate)

en: New booking
ro_RO: Rezervare nouă

en: New booking(s) made today
ro_RO: Rezervări noi făcute astăzi

en: New bookings
ro_RO: Rezervări Noi

en: Next
ro_RO: Următor

en: Next 3 months
ro_RO: Următoarele 3 luni

en: Next 4 weeks
ro_RO: Următoarele 4 săptămâni

en: Next 7 days
ro_RO: Următoarele 7 zile

en: Next Steps
ro_RO: Pașii următori

en: Next day
ro_RO: Ziua următoare

en: Next month
ro_RO: Luna următoare

en: Next week
ro_RO: Următoarea săptămână

en: No booking resources
ro_RO: Nici o informație despre rezervare

en: No days
ro_RO: Fără zile

en: No results found.
ro_RO: Nici un rezultat.

en: No separator
ro_RO: Fără separator

en: None
ro_RO: Nici unul

en: Not Completed
ro_RO: Incomplet

en: Not authed
ro_RO: Nu s-au adunat

en: Note
ro_RO: Nota

en: Note!
ro_RO: Notă!

en: Note:
ro_RO: Notă:

en: Nothing Found
ro_RO: Nimic găsit

en: Nothing Found Message:
ro_RO: Mesaj pentru nimic găsit:

en: Nothing found message
ro_RO: Mesaj pentru nimic găsit

en: Nothing found.
ro_RO: Nimic găsit.

en: Nov
ro_RO: Noi

en: November
ro_RO: Noiembrie

en: Now
ro_RO: Acum

en: Now click on "Credentials" in the sidebar.
ro_RO: Acum faceți clic pe "Certificate" din bara laterală.

en: Now copy the Calendar ID to use in the plugin settings in your WordPress admin. Make sure to %suse the Calendar ID only, not the entire XML feed URL%s.
ro_RO: Acum copiați ID-ul Calendarului pentru a fi utilizat în setările pluginului din adminul dvs. WordPress. Asigurați-vă că %s utilizează doar ID-ul calendarului, nu întregul URL al feedului%s.

en: Number of days to scroll
ro_RO: Numărul de zile pentru derulare

en: Number of decimal points
ro_RO: Numărul de puncte zecimale

en: Number of months
ro_RO: Numar de luni

en: Number of months in one row
ro_RO: Numărul de luni pe un rând

en: Number of months to scroll
ro_RO: Numărul de luni de derulare

en: Number of selected days.
ro_RO: Numărul de zile selectate.

en: Number of selected nights.
ro_RO: Numărul de nopți selectate.

en: Number of usage
ro_RO: Numărul de utilizare

en: October
ro_RO: Octombrie

en: Offset
ro_RO: Ofset

en: On each
ro_RO: Pe fiecare

en: On the popup click the button "Server Key" and click "Create".
ro_RO: În fereastra de tip pop-up, faceți clic pe butonul "Server Key" și faceți clic pe "Creați".

en: One Value from %sOptions%s list
ro_RO: O valoare din lista de %sOptiuni%s

en: One Value from %sOptions%s list or term %s for selection of all checkboxes
ro_RO: O valoare din %sOptiuni%s listă sau termen %s pentru selectarea tuturor casetelor de selectare

en: One option per line
ro_RO: O opțiune pe linie

en: One title per line
ro_RO: Un titlu pe linie

en: Only Form
ro_RO: Numai formularul

en: Only availability calendar
ro_RO: Numai calendarul de disponibilitate

en: Open in new window
ro_RO: Deschide în fereastră nouă

en: Open the settings for the calendar.
ro_RO: Deschideți setările pentru calendar.

en: Options
ro_RO: Opțiuni

en: Or you can import .ics feed or file directly at current page.
ro_RO: Sau puteți importa fluxul sau fișierul .ics direct pe pagina curentă.

en: Order by
ro_RO: Ordonează după

en: Order number
ro_RO: Numar de ordine

en: Other
ro_RO: Altele

en: Other Hints
ro_RO: Alte sugestii

en: PAYMENT
ro_RO: PLATĂ

en: Page
ro_RO: Pagina

en: Paid OK
ro_RO: Plătit OK

en: Parameters
ro_RO: Parametrii

en: Partially booked
ro_RO: Parțial rezervat

en: Partially booked item
ro_RO: Element parțial rezervat

en: Partially booked item - day, which is booked for the specific time-slot(s).
ro_RO: Rezervare partială obiect - zi, care e rezervată pentru pentru intervalul de timp specific (e).

en: Partially paid
ro_RO: Platit parțial

en: Partially_Refunded
ro_RO: Parțial_Rambursat

en: Pay
ro_RO: Plătește

en: Pay in Cash
ro_RO: Plata cash

en: Pay using %s payment service
ro_RO: Plătiți cu ajutorul serviciului de plată %s

en: Pay via
ro_RO: Plătiți prin

en: Payment
ro_RO: Plată

en: Payment Button type
ro_RO: Tipul butonului plății

en: Payment Description
ro_RO: Descriere Plată

en: Payment Gateways
ro_RO: Gateways plăți

en: Payment Gateways - General Settings
ro_RO: Gateways plăți - Setări generale

en: Payment Options
ro_RO: Opțiuni plată

en: Payment Settings
ro_RO: Setări de plată

en: Payment button title
ro_RO: Titlul butonului de plată

en: Payment description at gateway website
ro_RO: Descrierea plății pe site-ul portalului

en: Payment failed
ro_RO: Plată eșuată

en: Payment for booking %s on these day(s): %s
ro_RO: Plata pentru rezervarea %s în aceste zile: %s

en: Payment method description that the customer will see on your payment page.
ro_RO: Descrierea metodei de plată pe care clientul o va vedea pe pagina dvs. de plată.

en: Payment rejected
ro_RO: Plată respinsă

en: Payment request
ro_RO: Cerere de plata

en: Payment status
ro_RO: Stare plată

en: Payment status updated by Mobile88 Admin(Fail)
ro_RO: Starea plății actualizată de Mobile88 Admin (Fail)

en: Payments
ro_RO: Plăți

en: Paypal Email address to receive payments
ro_RO: Paypal Adresa de e-mail pentru a primi plăți

en: Paypal Pro Hosted Solution
ro_RO: Paypal Pro soluție găzduită

en: Pending
ro_RO: În așteptare

en: Pending booking(s)
ro_RO: Rezervări în așteptare

en: Pending item
ro_RO: Element în așteptare

en: Phone
ro_RO: Telefon

en: Placeholder
ro_RO: Substitut

en: Plain (without styles)
ro_RO: Plain ( fără stiluri)

en: Plain text
ro_RO: Text simplu

en: Please Select
ro_RO: Va rugăm selectați

en: Please check more about configuration at  %sthis page%s
ro_RO: Verificați mai multe despre configurarea la %saceastă pagină%s

en: Please check more about this feature %shere%s.
ro_RO: Verificați mai multe despre această caracteristică%saici%s.

en: Please check more about this feature at  %sthis page%s
ro_RO: Vă rugăm să verificați mai multe despre această caracteristică la  %saceastă pagină%s

en: Please check more info about configuration of this cost settings on this %spage%s.
ro_RO: Verificați mai multe informații despre configurarea acestor setări de cost pe această %spagina%s.

en: Please configure all fields inside the %sBilling form fields%s section at %sPayments General%s tab.
ro_RO: Configurați toate câmpurile din %scâmpurile formularului de facturare%s la tab-ul %sPlăți General%s.

en: Please configure all fields inside the Billing form fields tab at this page, when using a European payment processor
ro_RO: Configurați toate câmpurile din fila Câmpurile formularului de facturare din această pagină, atunci când utilizați un procesor de plată european

en: Please configure settings for import Google Calendar events
ro_RO: Configurați setările pentru importul evenimentelor din Google Calendar

en: Please create all %s terms firstly %s(from higher priority to lower)%s, then terms %s and after terms %s
ro_RO: Vă rugăm să creați toți termenii%s în primul rând%s (de la prioritate mai mare la mai mic)%s, apoi termeni%s și după termeni%s

en: Please enter URL for generating .ics feed
ro_RO: Introduceți URL-ul pentru generarea fluxului .ics

en: Please enter the MD5 Hash value, which you configured in the settings of Merchant Interface.
ro_RO: Introduceți valoarea MDH Hash, pe care ați configurat-o în setările pentru Interfața Merchant.

en: Please enter the Signature Key, which you generated in the settings of Merchant Interface.
ro_RO: Introduceți Semnătura Cheie, pe care ați generat-o în setările din Interfața Comerciantului.

en: Please enter your Google API key. This field required to import events.
ro_RO: Introduceți cheia dvs. API Google. Acest câmp este necesar pentru a importa evenimente.

en: Please leave it empty if you want to skip it.
ro_RO: Lăsați-l gol dacă doriți să îl ignorați.

en: Please make payment for your booking %s on %s For reference your booking ID: %s
ro_RO: Vă rugăm să efectuați plata pentru rezervarea dvs. %s pe %s Pentru referință ID-ul dvs. de rezervare: %s

en: Please note, %sthe use of the time shortcode%s. If you select a date with some booked time slots, this time field will %sdisable booked times slots%s (set them as grayed).
ro_RO: Vă rugăm să rețineți,%s folosirea shortcode de timp%s. Dacă selectați o dată cu anumite intervale de timp rezervate, acest câmp de timp va %sdezactiva sloturile de timp% s (setat ca gri).

en: Please note, at admin panel for booking will be saved deposit cost and notes about deposit, do not depend from the visitor choice of this payment. You need to check each such payment manually!
ro_RO: Vă rugăm să rețineți că la panoul de administrare pentru rezervare se va economisi costul depozitului și notele despre depozit, nu depind de alegerea vizitatorului a acestei plăți. Trebuie să verificați manual fiecare astfel de plată!

en: Please note, in the %sOptions list%s you can  use times in military time format %s(24 Hour Time)%s only.
ro_RO: Rețineți că în %slista de opțiuni%s puteți  utiliza numai orele în format militar%s(24 ore Ora)%s.

en: Please note, in the %sOptions list%s you can use times in military time format %s(24 Hour Time)%s only.
ro_RO: Rețineți că în %slista de opțiuni%s puteți utiliza numai orele în format militar%s(24 ore Ora)%s.

en: Please note, its not possible to add new resources, if "All resources" option is selected. Please clear the selection, then add new resources.
ro_RO: Rețineți că nu este posibil să adăugați resurse noi, dacă este selectată opțiunea "Toate resursele". Selectați selecția, apoi adăugați resurse noi.

en: Please note: this field only supports military time format %s(24 Hour Time)%s.
ro_RO: Rețineți: acest câmp acceptă doar formatul militar de oră %s(24 de ore Ora)%s.

en: Please pay %s
ro_RO: Vă rugăm plătiți %s

en: Please read more about the booking form fields configuration %shere%s.
ro_RO: Vă rugăm să citiți mai multe despre configurația câmpurilor formularului de rezervare %saici%s.

en: Please read more about the possible customizations of these %soptions%s %shere%s
ro_RO: Citiți mai multe despre posibilitățile personalizate ale acestor %soptiuni%s %saici%s

en: Please read more info about configuration of this parameter %shere%s
ro_RO: Citiți mai multe informații despre configurarea acestui parametru%saici%s

en: Please reassign exist booking(s) from selected resource(s) to other resources or delete exist booking(s) from  this resource(s). Otherwise you will have %slost bookings%s.
ro_RO: Vă rugăm să realocați rezervările existente de la resursele selectate către alte resurse sau să ștergeți rezervările existente din această resursă (resurse). În caz contrar, veți avea %srezervări pierdute%s.

en: Please refresh this page and if the same error appear again contact support by email (with  info about order number and website) for finishing the registrations
ro_RO: Actualizați această pagină și, dacă aceeași eroare apare din nou, contactați asistența prin e-mail (cu informații despre numărul comenzii și site-ul web) pentru finalizarea înregistrărilor

en: Please select
ro_RO: Va rugăm selectați

en: Please select a field from your booking form. This field will be automatically assigned to the current field in the billing form.
ro_RO: Vă rugăm să selectați un câmp din formularul de rezervare. Acest câmp va fi atribuit automat câmpului curent din formularul de facturare.

en: Please select check-in and check-out days!
ro_RO: Vă rugăm să selectați zilele de check-in și check-out!

en: Please select the resource:
ro_RO: Selectați resursa:

en: Please type the %sTitle of search results%s.
ro_RO: Introduceți %sTitlul rezultatelor căutării%s.

en: Please type the %smessage ,what is showing, when  nothing found%s.
ro_RO: Introduceți %smesajul, ce se afișează, când  nu s-a găsit nimic%s.

en: Please type the URL of the page %s(with %s shortcode in content)%s, where search results will show.
ro_RO: Introduceți URL-ul paginii %s(cu %s shortcode în conținut)%s, unde se vor afișa rezultatele căutării.

en: Please use  %sSingle day%s selection mode in the General Booking Settings page at calendar section.
ro_RO: Utilizați  modul de selecție %sSingura zi%s în pagina Setări Generale Rezervări din secțiunea calendar.

en: Please use this field for possibility to use coupon discounts by your visitors.
ro_RO: Utilizați acest câmp pentru a putea utiliza reduceri de cupoane de către vizitatorii dvs.

en: Please, enter order number of your purchased version, which you received to your billing email.
ro_RO: Introduceți numărul de comandă al versiunii achiziționate, pe care ați primit-o în e-mailul dvs. de facturare.

en: Please, read more about the shortcodes %shere%s or JavaScript customization of the specific shortcodes %shere%s
ro_RO: Vă rugăm să citiți mai multe despre shortcoduri %saici%s sau personalizarea JavaScript a anumitor shortcoduri %saici%s

en: Please, reserve an apartment with fresh flowers.
ro_RO: Vă rugăm să rezervați un apartament cu flori proaspete.

en: Please, select booking date(s) at Calendar.
ro_RO: Selectați data (zilele) rezervării la Calendar.

en: Plugin Menu
ro_RO: Meniu Plugin

en: Plugin menu position
ro_RO: Poziție meniu plugin

en: Plugin support configurations of the booking form are available in different languages.
ro_RO: Modelele de suport pentru pluginurile din formularul de rezervare sunt disponibile în diferite limbi.

en: Polish Zloty
ro_RO: Zloata poloneză

en: Post Code
ro_RO: Cod Poștal

en: Post code
ro_RO: Cod poștal

en: Post code (required)
ro_RO: Cod poștal (obligatoriu)

en: Pounds Sterling
ro_RO: Lire sterline

en: Powered by notice
ro_RO: Notificare powered by

en: Preselected resource
ro_RO: Resursă preselectată

en: Presidential Suite
ro_RO: Apartament prezidential

en: Previous 3 months
ro_RO: Anterior 3 luni

en: Previous 4 weeks
ro_RO: Anterior 4 săptămâni

en: Previous 7 days
ro_RO: 7 zile anterioare

en: Previous dates
ro_RO: Date anterioare

en: Previous day
ro_RO: Ziua anterioară

en: Previous month
ro_RO: Luna anterioară

en: Previous week
ro_RO: Săptămâna anterioară

en: Print
ro_RO: Printează

en: Print bookings
ro_RO: Printează rezervări

en: Print bookings listing
ro_RO: Tipăriți listarea rezervărilor

en: Prior
ro_RO: Anterior

en: Priority
ro_RO: Prioritate

en: Priority field of booking resource
ro_RO: Câmp prioritar resursă rezervare

en: Probabaly you updated your paid version of Booking Calendar by free version or update process failed. You can request the new update of your paid version at %1sthis page%2s.
ro_RO: Probabil ați actualizat versiunea plătită a Calendarului de rezervări prin versiunea gratuită sau procesul de actualizare nu a reușit. Puteți solicita noua actualizare a versiunii plătite la%1staceastă pagină%2s.

en: Probably these date(s) just was booking by other visitor. Please reload this page and make booking again.
ro_RO: Probabil aceste date au fost rezervate de alt vizitator. Reîncărcați această pagină și efectuați din nou rezervarea.

en: Probably you updated your paid version of Booking Calendar by free version or update process failed. You can request the new update of your paid version at %1sthis page%2s.
ro_RO: Probabil ați actualizat versiunea plătită a Calendarului de rezervări prin versiunea gratuită sau procesul de actualizare nu a reușit. Puteți solicita noua actualizare a versiunii plătite la%1staceastă pagină%2s.

en: Processed
ro_RO: Procesat

en: Processing
ro_RO: Procesare

en: Processing your %s payments through %s
ro_RO: Procesează plățile %s prin %s

en: Publishable key
ro_RO: Cheie publicabilă

en: Purchase
ro_RO: Cumpără

en: Put a label before field
ro_RO: Puneți o etichetă înaintea câmpului

en: Put this code in %sContent of Booking Fields%s and in %sEmail Templates%s
ro_RO: Puneți acest cod în%sContentul câmpurilor de rezervare%s și în%s Șabloane de e-mail%s

en: Radio Button(s)
ro_RO: Buton/butoane Radio

en: Range days
ro_RO: Zilele zilelor

en: Rate plugin (thanks:)
ro_RO: Evaluați plugin-ul (mulțumesc :)

en: Rates
ro_RO: Tarife

en: Read
ro_RO: Citește

en: Read All
ro_RO: Citește Tot

en: Reason for cancellation
ro_RO: Motivul anulării

en: Reason for cancellation here
ro_RO: Motivul pentru anulare aici

en: Reason of cancellation
ro_RO: Motivul anulării

en: Reason of cancellation here
ro_RO: Motivul pentru anulare aici

en: Redirect visitor to a new "Thank You" page
ro_RO: Redirecționați vizitatorul către o nouă pagină "Thank You"

en: Reference Text Box Title
ro_RO: Titlu text din caseta de referință

en: Refresh booking listing
ro_RO: Actualizați înregistrarea rezervării

en: Refunded
ro_RO: Rambursat

en: Register
ro_RO: Înregistrează-te

en: Register and Translate everything in WPML plugin. Translation can be done at the WPML > "String translation" page. Required WPML 3.2 with String Translation plugin.
ro_RO: Înregistrați și traduceți totul în pluginul WPML. Traducerea se poate face la pagina WPML> "String translation". Necesar WPML 3.2 cu pluginul String Translation.

en: Regular User
ro_RO: Utilizator normal

en: Reject
ro_RO: Respinge

en: Rejected
ro_RO: Respins

en: Relative URLs of pages, where to load plugin CSS and JS files
ro_RO: URL-uri relative ale paginilor, unde să se încarce plugin-ul CSS și JS

en: Release date
ro_RO: Data lansării

en: Reload page
ro_RO: Reîncarcă pagina

en: Remove
ro_RO: Elimină

en: Remove selected account(s)
ro_RO: Eliminați cont (uri) selectat

en: Request has been sent
ro_RO: Solicitarea a fost trimisă

en: Request has failed
ro_RO: Solicitarea a eșuat

en: Required
ro_RO: Obligatoriu

en: Required Fields in Booking Form
ro_RO: Câmpuri obligatorii în formularul de rezervare

en: Reset
ro_RO: Resetare

en: Reset Booking Form and Content of Booking Fields Form
ro_RO: Resetați formularul de rezervare și conținutul formularului câmpurilor de rezervare

en: Reset Form
ro_RO: Resetează formular

en: Reset Search Cache
ro_RO: Resetați cache-ul de căutare

en: Reset current Form
ro_RO: Reetează formular actual

en: Reset filter to default values
ro_RO: Resetați filtrul la valorile implicite

en: Reset times by
ro_RO: Resetați de

en: Reset to default form
ro_RO: Resetați la formularul implicit

en: Resource
ro_RO: Resursă

en: Resource #1
ro_RO: Resursa #1

en: Resource #2
ro_RO: Resursa #2

en: Resource #3
ro_RO: Resursa #3

en: Resource Name
ro_RO: Numele resursei

en: Resource not exist
ro_RO: Resursa nu există

en: Resources
ro_RO: Resurse

en: Resources Selection
ro_RO: Selecția resurselor

en: Resources count
ro_RO: Număr resurse

en: Resources number per page
ro_RO: Numărul de resurse pe pagină

en: Restore
ro_RO: Restaurați

en: Restore all dismissed windows
ro_RO: Restaurați toate ferestrele închise

en: Restore selected bookings
ro_RO: Restaurați rezervările selectate

en: Restored
ro_RO: Restabilit

en: Result(s) Found
ro_RO: Rezultat(e) găsite

en: Retrieve Google Calendar Events
ro_RO: Preluați evenimentele Calendar Google

en: Return URL after Failed order
ro_RO: Returnați adresa URL după o comandă eșuată

en: Return URL after Successful order
ro_RO: Retur URL după comanda de succes

en: Return URL from PayPal
ro_RO: Returnați adresa URL din PayPal

en: Reversed
ro_RO: Inversat

en: Right
ro_RO: Dreapta

en: Right with space
ro_RO: Dreapta cu spațiu

en: Routing Number
ro_RO: Numărul de rutare

en: Rows
ro_RO: Rânduri

en: Sa
ro_RO: S

en: Sale
ro_RO: Vânzare

en: Sat
ro_RO: Sâmbătă

en: Saturday
ro_RO: Sâmbătă

en: Save
ro_RO: Salvează

en: Save Changes
ro_RO: Salvează modificările

en: Save as Default
ro_RO: Salvează ca implicit

en: Save cost
ro_RO: Economisiți costurile

en: Save filter settings as default template (Please, click Apply filter button, before saving!)
ro_RO: Salvați setările de filtre ca șablon prestabilit (faceți clic pe butonul Aplicare filtru, înainte de a salva!)

en: Saved
ro_RO: Salvat

en: Saving
ro_RO: Salvare

en: Saving to file
ro_RO: Salvare în fișier

en: Savings
ro_RO: Economie

en: Search
ro_RO: Caută

en: Search Availability Form
ro_RO: Căutați formularul de disponibilitate

en: Search Availability form
ro_RO: Căutați formularul de disponibilitate

en: Search Cache
ro_RO: Căutare Cache

en: Search Results
ro_RO: Rezultatele cautarii

en: Search Results Title
ro_RO: Rezultatele căutării titlu

en: Search Settings
ro_RO: Caută Setări

en: Search form
ro_RO: Formular căutare

en: Search in booking resources of WP users
ro_RO: Căutați resursele de rezervare ale utilizatorilor WP

en: Search only for users:
ro_RO: Căutați numai utilizatori:

en: Search results
ro_RO: Rezultatele cautarii

en: Search results page must have this shortcode
ro_RO: Paginile cu rezultatele căutării trebuie să aibă acest shortcode

en: Search results.
ro_RO: Rezultatele cautarii.

en: Season
ro_RO: Sezon

en: Season Filters
ro_RO: Filtre de sezon

en: Season filter on the Season Filters page
ro_RO: Filtru de sezon pe pagina Filtre sezon

en: Season filter on the Season Filters page,
ro_RO: Filtru de sezon pe pagina Filtre sezon,

en: Season filters conditions.
ro_RO: Conditiile filtrelor de sezon.

en: Seasonal price
ro_RO: Preț sezonier

en: Secret key
ro_RO: Cheie secretă

en: Secure Merchant ID
ro_RO: ID de comerciant securizat

en: See %sFAQ%s.
ro_RO: Vedeți %sFAQ%s.

en: Select
ro_RO: Selecteaza

en: Select "Live test" or "Live" environment for using Merchant account or "Developer Test" for using Developer account.
ro_RO: Selectați mediul Live test sau Live pentru a utiliza contul Merchant sau "Test de dezvoltare" pentru a utiliza contul de dezvoltator.

en: Select %s days by activating specific season filter below or %sadd new season filter%s
ro_RO: Selectați zilele %s activând un anumit filtru de anotimp mai jos sau %sadăugați nou filtru de sezon%s

en: Select Booking Resource
ro_RO: Selectați Resurse rezervare

en: Select Expiration Date of the coupon.
ro_RO: Selectați data expirării cuponului.

en: Select New Signature Key. Your signature key is displayed as a string.
ro_RO: Selectați noua Semnătură Cheie. Semnătura Cheie a dvs. este afișată ca un șir.

en: Select TEST for the Test Server and LIVE in the live environment
ro_RO: Selectați TEST pentru serverul de testare și LIVE în mediul live

en: Select Template
ro_RO: Selectează șablon

en: Select Times
ro_RO: Selectați Timpi

en: Select a %sDYNAMIC%s range of days with %s2 mouse clicks%s
ro_RO: Selectați un interval de zile %sDINAMIC%s cu%s2 clicuri de mouse%s

en: Select a %sFIXED%s number of days with %s1 mouse click%s
ro_RO: Selectați un număr de zile %sFIX%s cu %s1 click pe mouse%s

en: Select a city in your required timezone, if you are having problems with dates and times.
ro_RO: Selectați un oraș în zona de fus orar dorită, dacă aveți probleme cu datele și orele.

en: Select booking resource
ro_RO: Selectează resursă rezervare

en: Select booking resources, for getting booking dates from them and set such dates as unavailable in destination calendar.
ro_RO: Selectați resursele de rezervare, pentru a obține datele de rezervare de la acestea și pentru a seta astfel de date ca indisponibile în calendarul de destinație.

en: Select booking resources, for showing in selectbox. Please use CTRL to select multiple booking resources.
ro_RO: Selectați resursele de rezervare, pentru a fi afișate în caseta de selectare. Utilizați CTRL pentru a selecta mai multe resurse de rezervare.

en: Select booking resources, where is possible to apply this coupon code.
ro_RO: Selectați resursele de rezervare, unde este posibil să aplicați acest cod de cupon.

en: Select booking resources. Please use CTRL to select multiple booking resources.
ro_RO: Selectați resursele de rezervare. Utilizați CTRL pentru a selecta mai multe resurse de rezervare.

en: Select default custom booking form
ro_RO: Selectați formularul de rezervare personalizat implicit

en: Select field for assigning to %sevent property%s
ro_RO: Selectați câmpul pentru alocarea la %sproprietăți eveniment%s

en: Select number of available days in calendar start from today.
ro_RO: Selectați numărul de zile disponibile în calendar începând de astăzi.

en: Select number of booking resources (single or parent) per page at Resource menu page
ro_RO: Selectați numărul de resurse de rezervare (singur sau părinte) pe pagină din pagina de meniu Resurse

en: Select number of bookings per page in booking listing
ro_RO: Selectați numărul de rezervări pe pagină în lista de rezervări

en: Select number of days to scroll after loading
ro_RO: Selectați numărul de zile pentru a derula după încărcare

en: Select number of month to show for calendar.
ro_RO: Selectați numărul de lună pentru a fi afișat pentru calendar.

en: Select number of months to scroll after loading
ro_RO: Selectați numărul de luni pentru derulare după încărcare

en: Select number of unavailable days in calendar start from today.
ro_RO: Selectați numărul de zile indisponibile din calendar începând de astăzi.

en: Select option to configure or show help info about tags
ro_RO: Selectați opțiunea pentru a configura sau a afișa informații despre informații despre etichete

en: Select option, when to start retrieving events.
ro_RO: Selectați opțiunea, când să începeți preluarea evenimentelor.

en: Select option, when to stop retrieving events.
ro_RO: Selectați opțiunea, când să opriți preluarea evenimentelor.

en: Select separator of data for export bookings to CSV.
ro_RO: Selectați separator de date pentru rezervările de export în CSV.

en: Select shortcode to insert
ro_RO: Selectați shortcode pentru inserare

en: Select start and end time showing for Calendar Overview in %sDay%s view mode
ro_RO: Selectați ora de începere și terminare care se afișează pentru Prezentarea generală a agendei în%sVizualizarea zilei%s

en: Select start date
ro_RO: Selectează data de început

en: Select start month of calendar
ro_RO: Selectați luna de început a calendarului

en: Select the %s using the predefined %sTime List%s.
ro_RO: Selectați%s utilizând %slista de timp%s predefinită.

en: Select the country from the predefined country list.
ro_RO: Selectați țara din lista de țări predefinită.

en: Select the default view for dates on the booking tables
ro_RO: Selectați vizualizarea implicită pentru datele din tabelele de rezervare

en: Select the maximum number of months to show (scroll)
ro_RO: Selectati numarul maxim de luni de afisat (scroll)

en: Select the skin of the booking calendar
ro_RO: Selectati aspectul calendarului de rezervare

en: Select time duration of import requests.
ro_RO: Selectați durata de timp a cererilor de import.

en: Select time of cache expiration
ro_RO: Selectați timpul de expirare a cache-ului

en: Select transaction type, which supported by the payment gateway.
ro_RO: Selectați tipul de tranzacție, care este acceptat de gateway-ul de plată.

en: Select type of info to show.
ro_RO: Selectați tipul de informații de afișat.

en: Select type of sorting search  results
ro_RO: Selectați tipul de sortare rezultate  căutare

en: Select type of view format
ro_RO: Selectați tipul de format de vizualizare

en: Select unavailable time interval.
ro_RO: Selectați intervalul de timp indisponibil.

en: Select user access level for the menu pages of plugin
ro_RO: Selectați nivelul de acces al utilizatorilor pentru paginile de meniu ale pluginului

en: Select your %sminimum and maximum number of days for range selection%s
ro_RO: Selectați %snumărul minim și numărul maxim de zile pentru selectarea domeniului%s

en: Select your default booking resource.
ro_RO: Selectați resursa de rezervare implicită.

en: Select your default calendar view mode at booking calendar overview page
ro_RO: Selectați modul de afișare a calendarului implicit la pagina de prezentare a calendarului rezervării

en: Select your default opened tab in toolbar at booking listing page
ro_RO: Selectați fila deschisă implicită din bara de instrumente la pagina de înregistrare a rezervării

en: Select your default order of bookings in the booking listing
ro_RO: Selectați ordinea implicită a rezervărilor din lista de rezervări

en: Select your default view mode of bookings at the booking listing page
ro_RO: Selectați modul dvs. de vizualizare implicită pentru rezervări de la pagina de înscriere a rezervării

en: Select your start day of range selection at week
ro_RO: Selectați ziua de început a intervalului de selecție pe săptămână

en: Select your start day of the week
ro_RO: Selectați ziua de începere a săptămânii

en: Selected Check In date.
ro_RO: Data de check-in selectată.

en: Selected Check Out date.
ro_RO: Data selectată pentru check out.

en: Selected End Time.
ro_RO: Selectare timp de Încheiere.

en: Selected Start Time.
ro_RO: Ora de începere selectată.

en: Selected booking resource (by default)
ro_RO: Resursă rezervată selectată (implicit)

en: Selection
ro_RO: Selecție

en: Selection of Resources
ro_RO: Selectarea resurselor

en: Send
ro_RO: Trimite

en: Send Test Email
ro_RO: Trimite email de test

en: Send email notification to customer about this operation
ro_RO: Trimiteți o notificare prin e-mail clientului despre această operațiune

en: Send email notification to customer after approval, cancellation or deletion of bookings
ro_RO: Trimiteți notificări prin e-mail clientului după aprobarea, anularea sau ștergerea rezervărilor

en: Send email on cost changes
ro_RO: Trimiteți e-mail cu privire la modificările de cost

en: Send payment request to customer
ro_RO: Trimiteți cererea de plată către client

en: Send payment request to visitor
ro_RO: Trimiteți o solicitare de plată vizitatorului

en: Sending email for invalid transaction
ro_RO: Trimitere e-mail pentru tranzacția nevalidă

en: Sending email for verified transaction
ro_RO: Trimitere e-mail pentru tranzacția verificată

en: Sending email if error occur during verification
ro_RO: Trimitere e-mail dacă apare eroare în timpul verificării

en: Sending request...
ro_RO: Trimitere solicitare...

en: Separator for the decimal point
ro_RO: Separator pentru punctul zecimal

en: September
ro_RO: Septembrie

en: Set Availability
ro_RO: Setează Disponibilitate

en: Set Deposit
ro_RO: Setați depozit

en: Set Deposit Amount
ro_RO: Setați suma depozitului

en: Set Early / Late Booking
ro_RO: Setați rezervarea prealabilă / târzie

en: Set Early / Late Booking Amount
ro_RO: Setați suma rezervării precoce / târzie

en: Set Early / Late booking discount
ro_RO: Setați reducerea de rezervare anticipată / târzie

en: Set Rate
ro_RO: Setați tariful

en: Set Rates
ro_RO: Setați tarifele

en: Set Valuation Days
ro_RO: Setați Zilele de evaluare

en: Set Your Calendar to Public
ro_RO: Setează calendarul public

en: Set as %srequired%s
ro_RO: Setează ca %snecesar%s

en: Set as Approved
ro_RO: Setează ca aprobat

en: Set as Pending
ro_RO: Setează ca în așteptare

en: Set as Read
ro_RO: Setează ca citit

en: Set as Unread
ro_RO: Setează ca necitit

en: Set capacity based on number of visitors
ro_RO: Setați capacitatea bazată pe numărul de vizitatori

en: Set check out date as available
ro_RO: Setați data de check-out ca fiind disponibilă

en: Set duration of time (milliseconds) to show this message
ro_RO: Setați durata de timp (milisecunde) pentru a afișa acest mesaj

en: Set field as required
ro_RO: Setează câmpul ca necesar

en: Set position of the currency symbol.
ro_RO: Setați poziția simbolului monedei.

en: Set selected bookings as pending
ro_RO: Setați rezervările selectate în așteptare

en: Set the cost
ro_RO: Setați costul

en: Set this value to the Vendor Name assigned to you by Sage Pay or chosen when you applied.
ro_RO: Setați această valoare la numele furnizorului atribuit de dvs. de Sage Pay sau ales când ați aplicat.

en: Set this value to the XOR Encryption password assigned to you by Sage Pay
ro_RO: Setați această valoare în parola XOR de criptare atribuită de către Sage Pay

en: Set user as
ro_RO: Setează utilizator ca

en: Setting advanced parameters of the calendar. %sLike width, height and structure %s
ro_RO: Setarea parametrilor avansați ai calendarului. %sCa lățime, înălțime și structură%s

en: Setting coupons for discount
ro_RO: Setarea cupoanelor pentru reducere

en: Setting the currency that is not supported by the payment processor will result in an error.
ro_RO: Setarea monedei care nu este acceptată de procesatorul de plată va duce la o eroare.

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Settings saved.
ro_RO: Setări salvate.

en: Short days view
ro_RO: Vizualizare zile scurte

en: Show
ro_RO: Arată

en: Show "Thank You" message
ro_RO: Afișați mesajul "Mulțumesc"

en: Show / hide field in booking form
ro_RO: Afișați / ascundeți câmpul în formularul de rezervare

en: Show / hide hints
ro_RO: Afișați / ascundeți sugestii

en: Show / hide menu
ro_RO: Arată/Ascunde meniu

en: Show / hide notes
ro_RO: Arată/Ascunde note

en: Show 2 months
ro_RO: Arată 2 Luni

en: Show 3 months
ro_RO: Arată 3 luni

en: Show ALL dates of booking
ro_RO: Afișați TOATE datele rezervării

en: Show Children Resources
ro_RO: Arătați resursele copiilor

en: Show Info of Booking Resource
ro_RO: Afișați informațiile din Resursa rezervării

en: Show Reference Text Box
ro_RO: Afișați caseta text de referință

en: Show a booking form, availability calendar or other elements from Booking Calendar plugin.
ro_RO: Afișați un formular de rezervare, calendarul de disponibilitate sau alte elemente din pluginul Calendar de rezervare.

en: Show advanced settings
ro_RO: Arată setări avansate

en: Show advanced settings of JavaScript loading
ro_RO: Afișați setările avansate pentru JavaScript

en: Show all exist season filters
ro_RO: Afișați toate filtrele de sezon existente

en: Show availability in tooltip
ro_RO: Afișați disponibilitatea în tooltip

en: Show booking details in payment form
ro_RO: Afișați detalii de rezervare în formularul de plată

en: Show booking details in tooltip
ro_RO: Afișați detaliile rezervării în tooltip

en: Show date number in legend
ro_RO: Afișează numărul de dată în legendă

en: Show day
ro_RO: Arată ziua

en: Show deposit and total booking cost together
ro_RO: Afișați împreună depozitul și costul total al rezervării

en: Show deposit payment form, only if %sCheck In%s day inside of this %sSeason Filter%s
ro_RO: Afișați formularul de plată a depozitelor, numai dacă ziua de %sCheck In%s în interiorul%sSeason Filter%s

en: Show deposit payment form, only if difference between %sToday%s and %sCheck In%s days more than
ro_RO: Afișați formularul de plată a depozitului, numai dacă există o diferență între %sAstăzi%s și zilele de %sCheck In%s mai mult decât

en: Show from/to
ro_RO: Arată de/la

en: Show info about Booking Resource
ro_RO: Afișați informații despre resursa de rezervare

en: Show legend below calendar
ro_RO: Afișează legenda sub calendar

en: Show listing of customer bookings
ro_RO: Afișați lista rezervărilor clienților

en: Show month
ro_RO: Arată luna

en: Show only check in/out dates
ro_RO: Afișați numai datele de check in/out

en: Show partially booked days with same background as in legend item
ro_RO: Arata zilele partial rezervate cu același background ca al legendei

en: Show search results in the same page
ro_RO: Afișați rezultatele căutării în aceeași pagină

en: Show search results on other page
ro_RO: Afișați rezultatele căutării pe altă pagină

en: Show search results on this page, after redirection from search form at other page.
ro_RO: Afișați rezultatele căutării pe această pagină, după ce ați redirecționat din formularul de căutare de pe altă pagină.

en: Show settings of powered by notice
ro_RO: Afișați setările pentru notificarea powered by

en: Show system debugging log for beta features
ro_RO: Afișați jurnalul de depanare al sistemului pentru caracteristicile beta

en: Show week
ro_RO: Arată săptămâna

en: Show year
ro_RO: Arată anul

en: Showing cost in date cell
ro_RO: Se afișează costul în celula datei

en: Showing cost in tooltip
ro_RO: Se afișează costul în tooltip

en: Signature Key
ro_RO: Semnătură Cheie

en: Simple
ro_RO: Simplu

en: Single day
ro_RO: O singură zi

en: Size
ro_RO: Mărime

en: Some currencies at payment gateways are different from main currency %s
ro_RO: Unele valute la gateway-urile de plată sunt diferite de moneda principală %s

en: Some data was retrieved, but could not be parsed successfully. Please ensure your feed URL is correct.
ro_RO: Unele date au fost preluate, dar nu au putut fi analizate cu succes. Asigurați-vă că adresa dvs. de feed este corectă.

en: Sorry, the reservation was not made because these days are already booked!!! %s (Its not possible to store this sequence of the dates into the one resource.) %s Please %srefresh%s the page and try other days.
ro_RO: Ne pare rău, rezervarea nu a fost făcută deoarece aceste zile sunt deja rezervate !!! %s (Nu este posibilă stocarea acestei secvențe a datelor într-o singură resursă.)%s Vă rugăm să dați %srefresh%s la pagina și să încercați alte zile.

en: Sort Code
ro_RO: Cod sortare

en: Sort search results by
ro_RO: Sortați rezultatele căutării după

en: Space
ro_RO: Spațiu

en: Specific Dates Filter
ro_RO: Filtrarea datelor specifice

en: Specific cost will take affect, only if it active (the box at the left side is checked) and if "Check In" (start) date belong to selected season filter or if set "Any days".
ro_RO: Costul specific va afecta, numai dacă este activ (caseta din partea stângă este bifată) și dacă data "Check In" (start) aparține filtrului de sezon selectat sau dacă este setat "Any days".

en: Specific date / time
ro_RO: Data / ora specifică

en: Specific day(s) of week
ro_RO: Zilele specifice ale săptămânii

en: Specific days selections
ro_RO: Selectarea anumitor zile

en: Specify that during certain seasons (or days of week), the specific minimum number of days must be booked.
ro_RO: Specificați faptul că în anumite anotimpuri (sau zile din săptămână) trebuie să fie rezervat numărul minim specific de zile.

en: Specify the URL for your listener in the Notification URL field as:
ro_RO: Specificați adresa URL pentru ascultător în câmpul Adresa URL de notificare ca:

en: Specify the full width of calendar, height of date cell and number of months in one row.
ro_RO: Specificați lățimea totală a calendarului, înălțimea celulei date și numărul de luni dintr-un rând.

en: Standard 1 column
ro_RO: Standard 1 coloană

en: Standard Fields
ro_RO: Câmpuri Standard

en: Standard Forms
ro_RO: Formulare standard

en: Standard Templates
ro_RO: Șabloane standard

en: Standard booking resource cost
ro_RO: Costul resurselor de rezervare standard

en: Start / End time for Calendar Overview
ro_RO: Ora de începere / încheiere pentru Prezentarea generală a calendarului

en: Start Date
ro_RO: Data de început

en: Start Day of the week
ro_RO: Începe ziua săptămânii

en: Start Time
ro_RO: Ora de începere

en: Start Time - Drop Down list
ro_RO: Ora de începere - Listă derulantă

en: Start Time - Text field
ro_RO: Ora de începere - câmp text

en: Start Time is invalid. The date or time may be booked, or already in the past! Please choose another date or time.
ro_RO: Ora de începere este nevalidă. Data sau ora poate fi rezervată sau deja în trecut! Alegeți o altă dată sau o oră.

en: Start day of range
ro_RO: Ziua de început a intervalului

en: Start month
ro_RO: Luna de început

en: Start month:
ro_RO: Luna de început:

en: Start of current month
ro_RO: Începutul lunii curente

en: Start of current week
ro_RO: Începutul săptămânii curente

en: State
ro_RO: Țara

en: Still having questions? Contact %sSupport%s.
ro_RO: Încă aveți întrebări? Contactați %sSupport%s.

en: Stripe. Ouch, something went wrong!
ro_RO: Ouch, ceva a mers prost!

en: Su
ro_RO: D

en: Subject
ro_RO: Subiect

en: Submit Button
ro_RO: Buton de trimitere

en: Successful payment
ro_RO: Plata cu succes

en: Suite
ro_RO: Suită

en: Sun
ro_RO: Duminică

en: Sunday
ro_RO: Duminică

en: Support
ro_RO: Suport

en: Suspended
ro_RO: Suspendat

en: Swedish Krona
ro_RO: Coroană suedeză

en: Swiss Franc
ro_RO: Franc elvețian

en: System Block
ro_RO: Blocare sistem

en: Taiwan New Dollars
ro_RO: Taiwan Dolari Noi

en: Technical Support
ro_RO: Suport Tehnic

en: Test mode requires the option %s to be selected in the %s account configuration section %s
ro_RO: Modul de testare cere ca opțiunea %s să fie selectată în %s secțiunea de configurare a contului%s

en: Test with Simulator
ro_RO: Test cu Simulator

en: Th
ro_RO: J

en: Thank you for your online booking. %s We will send confirmation of your booking as soon as possible.
ro_RO: Vă mulțumim pentru rezervarea dvs. online. %s Vom trimite confirmarea rezervării dvs. cât mai curând posibil.

en: The URL where the visitor will be redirected after completing payment.
ro_RO: URL-ul în care vizitatorul va fi redirecționat după finalizarea plății.

en: The URL where visitor will be redirected after completing payment.
ro_RO: Adresa URL unde vizitatorul va fi redirecționat după finalizarea plății.

en: The active language of the booking form depends on the active locale of the site.
ro_RO: Limba activă a formularului de rezervare depinde de localizarea activă a site-ului.

en: The background color for email templates.
ro_RO: Culoarea de fundal pentru șabloanele de e-mail.

en: The base color for email templates.
ro_RO: Culoarea de bază pentru șabloanele de e-mail.

en: The booking has been canceled successfully
ro_RO: Rezervarea a fost anulată cu succes

en: The booking has been duplicated successfully
ro_RO: Rezervarea a fost duplicată cu succes

en: The booking was canceled by the visitor.
ro_RO: Rezervarea a fost anulată de vizitator.

en: The changing of payment status is failed
ro_RO: Modificarea stării de plată nu a reușit

en: The code you entered is incorrect
ro_RO: Codul pe care l-ați introdus este incorect

en: The content of field %sURL of page for customer bookings listing%s on the %sgeneral booking settings page%s must link to this page
ro_RO: Conținutul câmpului%sURL al paginii pentru listarea rezervărilor clienților%s pe pagina%spentru setările de rezervare%s trebuie să facă trimitere la această pagină

en: The content of field %sURL to edit bookings%s on the %sgeneral booking settings page%s must link to this page
ro_RO: Conținutul câmpului %sURL pentru a edita rezervările%s pe %spagina pentru setările de rezervare%s trebuie să facă legătura la această pagină

en: The currency code that gateway will process the payment in.
ro_RO: Codul valutei pe care gateway-ul va procesa plata în.

en: The deposit cost of the booking.
ro_RO: Costul depunerii rezervării.

en: The end of time
ro_RO: Sfârșitul timpului

en: The feed data could not be retrieved. Error code: %s. Please ensure your feed URL is correct.
ro_RO: Datele de alimentare nu au putut fi preluate. Codul de eroare: %s. Asigurați-vă că adresa dvs. de feed este corectă.

en: The folowing pending booking(s): %s deleted.
ro_RO: Rezervările următoare în așteptare: %s s-au șters.

en: The general structure of the configuration %scondition rule%s is as follows
ro_RO: Structura generală de configurare a %sregulii condiției%s este după cum urmează

en: The main body background color for email templates.
ro_RO: Culoarea de bază a corpului principal pentru șabloanele de e-mail.

en: The main body text color for email templates.
ro_RO: Culoarea textului corpului principal pentru șabloanele de e-mail.

en: The merchant API Login ID is provided in the Merchant Interface of %s
ro_RO: ID-ul de conectare API pentru comerciant este furnizat în interfața de comerciant a% s

en: The payment status is changed successfully
ro_RO: Starea plății se modifică cu succes

en: The reservation %s for: %s has been modified. %sYou can edit this booking on this page: %s  Thank you, %s
ro_RO: Rezervarea %s pentru: %s a fost modificată. %s Puteți edita această rezervare pe această pagină: %s  Mulțumesc, %s

en: The reservation has been modified
ro_RO: Rezervarea a fost modificată

en: The start of time
ro_RO: Începutul timpului

en: The time(s) may be booked, or already in the past!
ro_RO: Ora poate fi rezervată sau deja în trecut!

en: The value of this field is just saved into DB.
ro_RO: Valoarea acestui câmp este doar salvată în DB.

en: There are no extended booking forms
ro_RO: Nu există formulare de rezervare extinse

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" target="_blank" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
ro_RO: Există o nouă versiune de %1$s disponibilă. <a href="%2$s" target="_blank" title="%3$s"> Vizualizați detaliile versiunii %4$s detalii </a>. <em> Actualizarea automată nu este disponibilă pentru acest plugin. </ em>

en: This .ics feed of bookings starting from today for 1 year
ro_RO: Acest feed de rezervări începând de astăzi timp de 1 an

en: This action will have no effect, if the payment form(s) is active!
ro_RO: Această acțiune nu va avea efect, dacă formularul de plată este activ!

en: This block required for ability to edit, cancel the booking by visitor, who made the booking, or for ability to show payment form, after sending payment request.
ro_RO: Acest bloc este necesar pentru abilitatea de a edita, a anula rezervarea de către vizitator, cine a efectuat rezervarea sau de posibilitatea de a afișa formularul de plată după ce a trimis o solicitare de plată.

en: This booking canceled because we did not receive payment and the administrator did not approve it.
ro_RO: Această rezervare a fost anulată deoarece nu am primit plata și administratorul nu a aprobat-o.

en: This booking resources does not exist
ro_RO: Aceste resurse de rezervare nu există

en: This can be DEFERRED or AUTHENTICATED if your Sage Pay account supports those payment types
ro_RO: Acest lucru poate fi DEFERAT sau AUTENTIFICAT dacă contul dvs. Sage Pay acceptă acele tipuri de plată

en: This checkbox must be checked
ro_RO: Această casetă de selectare trebuie verificată

en: This feature can impact to speed of submitting booking. Do you really want to do this?
ro_RO: Această caracteristică poate afecta viteza de trimitere a rezervării. Chiar vrei să faci asta?

en: This feature does not work for booking resources with capacity higher than one.
ro_RO: Această caracteristică nu funcționează pentru rezervarea resurselor cu o capacitate mai mare decât una.

en: This feature is applying only for bookings for specific timeslots, or if activated check in/out time option.
ro_RO: Această caracteristică se aplică doar pentru rezervările pentru anumite intervale de timp sau dacă este activată opțiunea de check / in time.

en: This feature provides the possibility to show the different form fields or any other HTML content in the booking form, depending on the selection of specific week day in calendar or different days, which are assigned to the specific season filters
ro_RO: Această caracteristică oferă posibilitatea de a afișa diferitele câmpuri de formular sau orice alt conținut HTML în formularul de rezervare, în funcție de alegerea unei anumite zile săptămânale în calendar sau în alte zile, care sunt atribuite filtrelor specifice sezonului

en: This feature provides the possibility to use the different time slot selections in the booking form for the different week days or different days - which are assigned to the specific season filters. So each week day (day of specific season filter) can have a different time slots list.
ro_RO: Această caracteristică oferă posibilitatea de a utiliza diferitele selecții de timp în formularul de rezervare pentru diferitele zile săptămânale sau zile diferite - care sunt atribuite filtrelor sezonului specific. Deci, în fiecare zi săptămânală (ziua filtrului sezonului specific) poate avea o listă de timpuri diferite.

en: This feature require %s
ro_RO: Această caracteristică necesită %s

en: This feature require %s plugin. You can install %s plugin from this %spage%s.
ro_RO: Această caracteristică necesită pluginul %s. Puteți instala pluginul %s din această %spagină%s.

en: This feature useful to prevent double booking of the same date(s) or time(s), if several visitors try to book the same date(s) in same calendar during the same time.
ro_RO: Această caracteristică este utilă pentru a împiedica rezervarea dublă a aceleiași date sau ore, în cazul în care mai mulți vizitatori încearcă să înregistreze aceleași date în același calendar în același timp.

en: This field does not impact to availability (booking for the specific time) .
ro_RO: Acest câmp nu are impact asupra disponibilității (rezervare pentru ora specifică).

en: This field is required
ro_RO: Acest câmp este obligatoriu

en: This field is visible only in Admin Panel at %sAdd booking page%s.
ro_RO: Acest câmp este vizibil numai în panoul de administrare la %sAdăugare pagină rezervare%s.

en: This field support only up to %s characters by payment system.
ro_RO: Acest câmp acceptă numai până la %s caractere prin sistemul de plăți.

en: This is default currency that showing at your website. Specific payment gateway(s) can support or does not suport it.
ro_RO: Aceasta este moneda implicită care se afișează pe site-ul dvs. web. Portalul (gateway-urile) de plată specifică poate suporta sau nu suportă.

en: This is not real preview. Its configuration block of "Booking Calendar".
ro_RO: Aceasta nu este o previzualizare reală. Blocul său de configurare din "Calendar de rezervări".

en: This is the Paypal Email address where payments will be sent
ro_RO: Aceasta este adresa de e-mail Paypal unde vor fi trimise plățile

en: This is the Secure Merchant ID, which can be found on the profile page
ro_RO: Acesta este Codul de comerciant securizat, care poate fi găsit pe pagina de profil

en: This is the primary email field, which is used for sending emails to visitors.
ro_RO: Acesta este câmpul principal de e-mail, care este folosit pentru trimiterea de e-mailuri către vizitatori.

en: This option can impact to speed of page loading.
ro_RO: Această opțiune poate influența viteza de încărcare a paginii.

en: This parameter have to assigned to you by %s
ro_RO: Acest parametru trebuie să vă fie atribuit de %s

en: This shortcode %s is used on a page, where visitors can %smodify%s their own booking(s), %scancel%s or make %spayment%s after receiving an admin email payment request
ro_RO: Acest cod scurt% s este utilizat pe o pagină în care vizitatorii pot %smodifica%s propriile lor rezervări, %sanula%s sau să facă %splata%s după ce au primit o solicitare de plată prin e-mail de administrator

en: This shortcode %s is used on a page, where visitors can %sview listing%s of their own booking(s)
ro_RO: Acest shortcode % s este utilizat pe o pagină, unde vizitatorii pot% s vizualiza lista% s din rezervările proprii

en: This shortcode %s is using for selection of the booking form of specific booking resources in selectbox
ro_RO: Acest shortcode %s folosește pentru selectarea formularului de rezervare a resurselor de rezervare specifice în caseta de selectare

en: This shortcode %s is using for showing the search results at specific page, if the search form is submit showing the search results at different page
ro_RO: Acest shortcode %s folosește pentru afișarea rezultatelor căutării pe o anumită pagină, dacă se trimite formularul de căutare care afișează rezultatele căutării pe altă pagină

en: This will not work, if the visitor leaves the payment page.
ro_RO: Acest lucru nu va funcționa dacă vizitatorul părăsește pagina de plată.

en: Thousands separator
ro_RO: Separator miime

en: Thu
ro_RO: Joi

en: Thursday
ro_RO: Joi

en: Time Field
ro_RO: Câmp timp

en: Time Format
ro_RO: Format Timp

en: Time Slot
ro_RO: Interval de Timp

en: Time Slot List
ro_RO: Listă interval de Timp

en: Time Slots
ro_RO: Intervale de timp

en: Time impact to cost
ro_RO: Impactul pe timp la cost

en: Time of message showing
ro_RO: Timpul de afisare al mesajului

en: Time slots for different weekdays
ro_RO: Intervale de timp pentru zilele lucrătoare diferite

en: Timeline
ro_RO: Cronologie

en: Times
ro_RO: Ori

en: Times Fields
ro_RO: Câmpuri de timp

en: Times:
ro_RO: Ore:

en: Timezone
ro_RO: Fus Orar

en: Tips and Tricks
ro_RO: Sfaturi și trucuri

en: Title
ro_RO: Titlu

en: Title near your select box.
ro_RO: Titlu lângă caseta selectată.

en: Title of Search results:
ro_RO: Titlul Rezultatele căutării:

en: Title of booked timeslot(s)
ro_RO: Titlul perioadei rezervate

en: Title of booking resource
ro_RO: Titlul resursă rezervare

en: Title of first option in list
ro_RO: Titlul primei opțiuni din listă

en: Title of search results
ro_RO: Titlul rezultatelor căutării

en: Title of search widget
ro_RO: Titlul widgetului de căutare

en: Titles
ro_RO: Titluri

en: Titles of options
ro_RO: Titluri de opțiuni

en: To
ro_RO: La

en: To configure MD5 Hash value in Relay Response for your transactions
ro_RO: Pentru a configura valoarea hash MD5 în Relay Response pentru tranzacțiile dvs

en: To create verification email, you need to use special CSS class in other email field. This CSS class must start with this reserved words: %s and then have to go the name of your primary email field: %s
ro_RO: Pentru a crea e-mail de verificare, trebuie să utilizați o clasă CSS specială în alt câmp de e-mail. Această clasă CSS trebuie să înceapă cu aceste cuvinte rezervate: %s și apoi trebuie să meargă numele câmpului principal de e-mail: %s

en: To generate new Signature Key
ro_RO: Pentru a genera o nouă Semnătură Cheie

en: To use this feature you %smust activate auto-return link%s at your Paypal account.
ro_RO: Pentru a utiliza această funcție, %strebuie să activați linkul de returnare automată%s la contul dvs. Paypal.

en: Today
ro_RO: Azi

en: Today check in/out
ro_RO: Check in/out astăzi

en: Together
ro_RO: Împreună

en: Top
ro_RO: Sus

en: Total booking resource cost
ro_RO: Costul total al resurselor de rezervare

en: Total cost
ro_RO: Cost Total

en: Transaction Key
ro_RO: Cheie Tranzacție

en: Transaction type
ro_RO: Tip tranzacție

en: Transactions posted against live merchant accounts using either of the above testing methods are not submitted to financial institutions for authorization and are not stored in the Merchant Interface.
ro_RO: Tranzacțiile afișate împotriva conturilor comerciale vii folosind oricare dintre metodele de testare de mai sus nu sunt trimise instituțiilor financiare pentru autorizare și nu sunt stocate în interfața comerciantului.

en: Trash
ro_RO: Gunoi

en: Trick
ro_RO: Truc

en: Try selecting fewer visitors. The number of visitors may be more than the number of available units on selected day(s)!
ro_RO: Încercați să selectați mai puțini vizitatori. Numărul de vizitatori poate fi mai mare decât numărul de unități disponibile în zilele selectate!

en: Tu
ro_RO: M

en: Tue
ro_RO: Marți

en: Tuesday
ro_RO: Marți

en: Turkish Lira (only for Turkish members)
ro_RO: Lira turcă (numai pentru membrii turci)

en: Type
ro_RO: Tip

en: Type %sdefault title of bookings%s in %stimeline at front-end side%s. You can use the shortcodes from the bottom form of Settings Fields page.
ro_RO: Introduceți %stitlul implicit pentru rezervări%s in %scronologia din fron-end%s. Puteți utiliza codurile scurte din formularul de jos al paginii Setări câmpuri.

en: Type %sdefault title of bookings%s in calendar view mode at Booking Listing page (You can use the shortcodes from the bottom form of Settings Fields page).
ro_RO: Introduceți %stitlul implicit pentru rezervări%s în modul de afișare calendaristică din pagina de rezervare a rezervării (Puteți utiliza codurile scurte din formularul de jos al paginii Setări câmpuri).

en: Type IDs of the users (separated by comma ",") for searching availability  only for these users, or leave it blank for searching for all users.
ro_RO: Identificați ID-urile utilizatorilor (separate prin virgulă ",") pentru a căuta disponibilitatea  numai pentru acești utilizatori sau lăsați-o goală pentru căutarea tuturor utilizatorilor.

en: Type URL for %svisitors%s to edit bookings. You must insert %s shortcode into this page.
ro_RO: Introduceți adresa URL pentru%svisitors%s pentru a edita rezervările. Trebuie să introduceți shortcode %s în această pagină.

en: Type URL for %svisitors%s to view own bookings. You must insert %s shortcode into this page.
ro_RO: Introduceți URL-ul pentru%svizitatori%s pentru a vizualiza propriile rezervări. Trebuie să introduceți shortcode-ul %s în această pagină.

en: Type URL of %s"Thank You" page%s
ro_RO: Introduceți adresa URL a paginii %s"Thank You"%s

en: Type filter name
ro_RO: Introduceți numele filtrului

en: Type of days selection in calendar
ro_RO: Tipul de selectie a zilelor in calendar

en: Type only %sunique field name%s, that is not using in form
ro_RO: Tastați numai%s nume de domeniu unic%s, care nu este utilizat în formular

en: Type the URL of search results page.
ro_RO: Introduceți adresa URL a paginii cu rezultatele căutării.

en: Type the message, when nothing found.
ro_RO: Introduceți mesajul când nu s-a găsit nimic.

en: Type the name of booking form
ro_RO: Introduceți numele formularului de rezervare

en: Type the reason for %scancellation%s for the email template.
ro_RO: Introduceți motivul %sanulării%s pentru șablonul de e-mail.

en: Type the title of Search results.
ro_RO: Introduceți titlul rezultatelor căutării.

en: Type title of message %safter booking has done by user%s
ro_RO: Introduceți titlul mesajului %s după rezervare făcut de utilizatorul %s

en: Type your %sCheck-Out%s time of booking
ro_RO: Introduceți ora %sCheck Out%s a rezervării

en: Type your %sCheck-in%s time of booking
ro_RO: Introduceți ora %sCheck In%s a rezervării

en: Type your %savailability%s description
ro_RO: Introduceți descrierea %sdisponibilității%s

en: Type your %scost%s description
ro_RO: Introduceți descrierea%s pentru costul%s

en: Type your %scurrency symbol%s to display near daily cost in date cells. %sDocumentation on currency symbols%s
ro_RO: Introduceți %ssimbolul valută%s pentru a afișa lângă costul zilnic în celulele date. %sDocumentație privind simbolurile valutare%s

en: Type your %snumber of days for range selection%s
ro_RO: Tastați %snumărul de zile pentru selectarea intervalului%s

en: Type your %sreason for payment%s request
ro_RO: Introduceți solicitarea pentru %smotivul de plată%s

en: Type your %sspecific%s days, which can be selected by visitors, or leave this value empty. It can be several days separated by comma (example: %s) or by dash (example: %s, its the same like this: %s) or combination (example:%s, its the same like this: %s)
ro_RO: Introduceți zile %sspecifice%s, care pot fi selectate de vizitatori, sau lăsați această valoare goală. Pot fi cîteva zile separate cu virgulă (exemplu:%s) sau cu liniuță (exemplu: %s, aceeași ca aceasta: %s) sau combinație (exemplu: %s, aceeași ca aceasta: %s)

en: Type your %stitle%s, what will show in mouseover tooltip near booked timeslot(s)
ro_RO: Tastați %stitlul%s, ce se va afișa în butonul de selectare a mouse-ului în apropierea perioadei rezervate

en: Type your date format for emails and the booking table. %sDocumentation on date formatting%s
ro_RO: Introduceți formatul de dată pentru e-mailuri și tabelul de rezervare. %sDocumentare la formatarea datei%s

en: Type your date in format %s. Example: %s
ro_RO: Introduceți data în format %s. Exemplu: %s

en: Type your email %ssubject%s for the booking confimation message.
ro_RO: Introduceți e-mailul %ssubject% s pentru mesajul de confimare a rezervării.

en: Type your email message content.
ro_RO: Introduceți conținutul mesajului dvs. de e-mail.

en: Type your time format for emails and the booking table. %sDocumentation on time formatting%s
ro_RO: Introduceți formatul de dată pentru e-mailuri și tabelul de rezervare. %sDocumentare la formatarea datei%s

en: U.S. Dollars
ro_RO: Dolari americani

en: URL of "thank you" page
ro_RO: URL-ul paginii "thank you"

en: URL of Search Results
ro_RO: Adresa URL a rezultatelor căutării

en: URL of page for customer bookings listing
ro_RO: Adresa URL a paginii pentru înregistrarea rezervărilor clienților

en: URL of search results:
ro_RO: Adresa URL a rezultatelor căutării:

en: URL to edit bookings
ro_RO: Adresa URL pentru editarea rezervărilor

en: Unavailable dates from other booking resources
ro_RO: Date indisponibile din alte resurse de rezervare

en: Unavailable days from today
ro_RO: Zile indisponibile de astăzi

en: Unavailable time before / after booking
ro_RO: Timp indisponibil înainte / după rezervare

en: Unavailable week days
ro_RO: Nu sunt disponibile zilele săptămânii

en: Under the section "Public API access" click the button "Create new Key".
ro_RO: Sub secțiunea "Acces API public" faceți clic pe butonul "Creați o cheie nouă".

en: Uninstall
ro_RO: Dezinstalează

en: Uninstall / deactivation
ro_RO: Dezinstalați / dezactivați

en: Unknown
ro_RO: Necunoscut

en: Unknown Status
ro_RO: Stare necunoscută

en: Unknown status
ro_RO: Stare necunoscută

en: Unlimited
ro_RO: Nelimitat

en: Unread
ro_RO: Necitit

en: Until
ro_RO: Până la

en: Updated booking: %s
ro_RO: Actualizarea rezervării: %s

en: Updated successfully
ro_RO: Actualizat cu succes

en: Updating
ro_RO: Se actualizează

en: Updating...
ro_RO: Se actualizează...

en: Upgrade Notice
ro_RO: Actualizare

en: Upgrade Now
ro_RO: Upgradeaza Acum

en: Upgrade to higher version
ro_RO: Treceți la o versiune superioară

en: Upgrade to higher versions
ro_RO: Upgradeaza la o versiune nouă

en: Upload / Select
ro_RO: Încarcă / Selectează

en: Usage
ro_RO: Utilizare

en: Use "Check In" date as available in calendar for booking resources with capacity higher then 1 for search results
ro_RO: Utilizați data "Check In" ca disponibilă în calendar pentru rezervarea resurselor cu o capacitate mai mare decât 1 pentru rezultatele căutării

en: Use CSS BootStrap
ro_RO: Folosește CSS BootStrap

en: Use SSL connection
ro_RO: Utilizează conexiunea SSL

en: Use arithmetic expressions in cost configurations, including fields shortcodes and simple mathematics operations
ro_RO: Utilizați expresii aritmetice în configurațiile de costuri, inclusiv câmpurile scurte și operațiile simple de matematică

en: Use cURL posting
ro_RO: Utilizați postarea cURL

en: Use check in/out time
ro_RO: Utilizați ora de check / out

en: Use check in/out time of plugin, during import .ics feeds
ro_RO: Utilizați timpul de conectare / deconectare a plugin-ului, în timpul fluxurilor de import .ics

en: Use pending days as available
ro_RO: Utilizați zilele în așteptare ca disponibile

en: Use the SSL connection for posting data, instead of standard HTTP connection
ro_RO: Utilizați conexiunea SSL pentru postarea datelor, în loc de conexiunea HTTP standard

en: Use the cURL for posting data, instead of fsockopen() function
ro_RO: Utilizați cURL pentru publicarea datelor, în loc de funcția fsockopen()

en: Use these shortcodes for customization:
ro_RO: Utilizați aceste shortcoduri pentru personalizare:

en: Use this field for %scorrecting the cost%s during adding new booking.
ro_RO: Utilizați acest câmp pentru a %sreduce costul%s în timpul adăugării unei noi rezervări.

en: Use time selections as recurrent time slots
ro_RO: Utilizați selecțiile de timp ca sloturi de timp recurente

en: Used for
ro_RO: Folosit pentru

en: User
ro_RO: Utilizator

en: User  is Activated
ro_RO: Utilizatorul este activat

en: User  is Deactivated
ro_RO: Utilizatorul este dezactivat

en: User Role
ro_RO: Rol Utilizator

en: User permissions for plugin menu pages
ro_RO: Permisiuni utilizator pentru paginile meniului plugin

en: Users
ro_RO: Utilizatori

en: Users Settings
ro_RO: Setări utilizatori

en: Using BootStrap CSS for the form fields
ro_RO: Folosind CSS BootStrap pentru câmpurile formularului

en: Using such URL(s) you can import .ics feeds, from  interface of other websites. %sCheck  more info  about how to import .ics feeds into other websites at the support pages of sepcific website.
ro_RO: Utilizând astfel de adrese URL, puteți importa fluxuri .ics din interfața altor site-uri web. %s Verificați  mai multe informații  despre modul în care importați fluxurile .ics pe alte site-uri web de pe paginile de asistență ale site-ului web specific.

en: Using such shortcodes in pages give a great flexibility to import from  different .ics feeds (sources) into the same resource.%sAlso  its possible to define different CRON parameters for accessing such different pages with  different time intervals.
ro_RO: Folosirea unor astfel de coduri scurte în pagini oferă o mare flexibilitate pentru a importa din diferite surse de date (surse) .ics în aceeași resursă.%sDe asemenea, este posibil să se definească diferiți parametri CRON pentru a accesa astfel de pagini diferite cu intervale de timp diferite.

en: Valuation days
ro_RO: Zile de evaluare

en: Values
ro_RO: Valori

en: Vendor Name
ro_RO: Nume Furnizor

en: Verified IPN
ro_RO: IPN verificat

en: Version
ro_RO: Versiune

en: Version %s By %s
ro_RO: Versiune %s de %s

en: Video guide
ro_RO: Ghid Video

en: View
ro_RO: Vezi

en: View details
ro_RO: Vezi detalii

en: View mode
ro_RO: Mod vizualizare

en: Visible months
ro_RO: Luni vizibile

en: Visible months number
ro_RO: Numar de luni vizibile

en: Visible options in selectbox
ro_RO: Opțiuni vizibile în caseta de selectare

en: Visit these (previosly configured URL feeds) pages for downloading .ics files.
ro_RO: Accesați aceste pagini (feeduri URL configurate anterior) pentru a descărca fișiere .ics.

en: Visit these (previously configured URL feeds) pages for downloading .ics files.
ro_RO: Accesați aceste pagini (feed-uri URL configurate anterior) pentru descărcarea fișierelor .ics.

en: Visitor can select only 4 days starting at Monday, 3 or 7 days – Friday, 2 days – Saturday, etc…
ro_RO: Vizitatorul poate selecta doar 4 zile începând de Luni, 3 sau 7 zile - Vineri, 2 zile - Sâmbătă, etc…

en: Visitors
ro_RO: Vizitatori

en: Visitors of your website, can view previous (own) bookings, by clicking on secret link in email, which is sending after booking created.
ro_RO: Afișați informațiile din Resursa rezervării.

en: Voided
ro_RO: Anulat

en: Warning
ro_RO: Avertizare

en: Warning!
ro_RO: Avertizare!

en: Warning! Operation failed. Current dates are already booked there.
ro_RO: Avertizare! Operația a eșuat. Datele actuale sunt deja rezervate acolo.

en: Warning! Some error occur, during sending registration request.
ro_RO: Avertizare! Se produce o eroare, în timpul trimiterii cererii de înregistrare.

en: Warning! The resource was not changed. Current dates are already booked there.
ro_RO: Avertizare! Resursa nu a fost schimbată. Datele actuale sunt deja rezervate acolo.

en: Warning!!! After you approved the specific booking(s), all your pending bookings of the same booking resource as an approved booking for the dates, which are intersect with dates of approved booking, will be automatically canceled!
ro_RO: Avertizare!!! După ce ați aprobat rezervările specifice, toate rezervările în așteptare ale aceleiași resurse de rezervare ca și o rezervare aprobată pentru datele care se intersectează cu datele rezervării aprobate vor fi anulate automat!

en: We
ro_RO: M

en: We&#8217;ve assembled some links to get you started:
ro_RO: Am asamblat câteva linkuri pentru a începe:

en: Wed
ro_RO: Miercuri

en: Wednesday
ro_RO: Miercuri

en: Week
ro_RO: Săptămână

en: Week days conditions.
ro_RO: Condiții zile în săptămână.

en: Weekdays
ro_RO: Zile săptămână

en: What does .ics feeds import/export mean?
ro_RO: Ce inseamna .ics feed-uri de import / export înseamnă?

en: When checked, all reserved days must be at same booking resource otherwise error message will show.
ro_RO: Când este bifată, toate zilele rezervate trebuie să fie la aceeași rezervare, în caz contrar se va afișa mesajul de eroare.

en: Wide days view
ro_RO: Vizualizare mare zile

en: Wizard (several steps)
ro_RO: Expert (câțiva pași)

en: Work days
ro_RO: Zile lucrătoare

en: Wrap each item with %s tag
ro_RO: Înfășurați fiecare element cu eticheta %s

en: Wrong booking hash in URL (probably expired)
ro_RO: Wrong hash reservation în URL (probabil expirat)

en: Wrong booking hash in URL. Probably hash is expired.
ro_RO: Hash de rezervare în URL greșit. Probabil hash a expirat.

en: XOR Encryption password
ro_RO: XOR Parola de criptare

en: Year
ro_RO: An

en: Years
ro_RO: Ani

en: You allow unlimited number of bookings per same dates, its can be a reason of double bookings on the same date. Do you really want to do this?
ro_RO: Permiteți un număr nelimitat de rezervări pentru aceleași date, poate fi un motiv de rezervare dublă la aceeași dată. Chiar vreți să faceși asta?

en: You are need to be sure what you are doing. You are disable of loading some JavaScripts Do you really want to do this?
ro_RO: Trebuie să fii sigur ce faci. Sunteți dezactivat de încărcare unele JavaScripts Chiar vrei să faci asta?

en: You can %suse this shortcode only once%s in the form.
ro_RO: Puteți să %sutilizați acest shortcode doar o singură dată%s în formular.

en: You can also use the %s in the form.
ro_RO: De asemenea, puteți utiliza %s în formular.

en: You can check in this %sinstruction how to generate and use your Google API key%s.
ro_RO: Puteți verifica în această %sinstrucțiune cum să generați și să utilizați cheia API Google%s.

en: You can configure the discount coupon codes at this %spage%s.
ro_RO: Puteți configura codurile cupoanelor de discount la %saceastă pagină%s.

en: You can customize the country list at this file: %s
ro_RO: Puteți personaliza lista țărilor la acest fișier: %s

en: You can generate the form fields for your form (at the left side) by selection specific field in the above selectbox.
ro_RO: Puteți genera câmpurile de formular pentru formularul dvs. (în partea stângă) prin selectarea câmpului specific în caseta de selectare de mai sus.

en: You can insert several calendars of different resources into the form allowing you to book several resources during one booking process.
ro_RO: Puteți introduce mai multe calendare de resurse diferite în formular, permițându-vă să rezervați mai multe resurse în timpul unui proces de rezervare.

en: You can insert this field with default selected value.
ro_RO: Puteți introduce acest câmp cu valoarea selectată implicită.

en: You can not open this page directly. Please, use links in
ro_RO: Nu puteți deschide direct această pagină. Vă rugăm să folosiți linkuri în

en: You can override this email template in this folder %s
ro_RO: Puteți șterge acest șablon de e-mail în acest folder %s

en: You can put multiple emails separated by
ro_RO: Puteți pune mai multe e-mailuri separate prin

en: You can request the new update of plugin on %1$sthis page%2$s.
ro_RO: Puteți solicita noua actualizare a pluginului pe %1$spagina aceasta%2$s.

en: You can reset your active form template by selecting default %sform template%s at the top toolbar. Please select the form template and click on %sReset%s button for resetting only active form (Booking Form or Content of Booking Fields form). Click  on %sBoth%s button if you want to reset both forms: Booking Form and Content of Booking Fields form.
ro_RO: Puteți să resetați șablonul de formular activ selectând %sșablonul implicit%s din formularul din bara de instrumente de sus. Selectați șablonul de formular și faceți clic pe butonul%sReset% s pentru a reseta numai formularul activ (Formular de rezervare sau Formular de câmpuri de rezervare). Faceți clic pe%sAmbelebutoane%s dacă doriți să resetați ambele formulare: formularul de rezervare și conținutul câmpurilor de rezervare.

en: You can specify an additional offset from you chosen end point. The offset can be negative.
ro_RO: Puteți specifica o compensare suplimentară de la punctul final ales de dvs. Decalajul poate fi negativ.

en: You can specify an additional offset from you chosen start point. The offset can be negative.
ro_RO: Puteți specifica o compensare suplimentară de la punctul dvs. de pornire ales. Decalajul poate fi negativ.

en: You can specify the maximum number of events to import during one session.
ro_RO: Puteți specifica numărul maxim de evenimente de importat în timpul unei sesiuni.

en: You can use (in subject and content of email template) any shortcodes, which you used in the booking form. Use the shortcodes in the same way as you used them in the content form at Settings Fields page.
ro_RO: Puteți utiliza (în subiectul și conținutul șablonului de e-mail) orice shortcoduri pe care le-ați utilizat în formularul de rezervare. Utilizați shortcoduri în același mod în care le-ați utilizat în formularul de conținut din pagina Setări câmpuri.

en: You can use any %sHTML tags%s in the booking form. Please use the HTML tags carefully. Be sure, that all "open" tags (like %s) are closed (like this %s).
ro_RO: Puteți folosi orice %setichete HTML%s în formularul de rezervare. Utilizați cu atenție etichetele HTML. Asigurați-vă că toate etichetele "open" (ca %s) sunt închise (ca %s).

en: You can use any shortcodes, that you can use in payment description form at Settings Payment General page
ro_RO: Puteți utiliza orice coduri scurte pe care le puteți utiliza în formularul de descriere a plății de la pagina Setări generale de plată

en: You can use any shortcodes, which you have used in content of booking fields data form.
ro_RO: Puteți utiliza orice shortcoduri pe care le-ați utilizat în formularul de date privind câmpurile de rezervare.

en: You can use following shortcodes in content of this template
ro_RO: Puteți utiliza următoarele shortcoduri în conținutul acestui șablon

en: You can use several values, separated by a comma.
ro_RO: Puteți utiliza mai multe valori, separate de o virgulă.

en: You can use several values, separated by comma.
ro_RO: Puteți utiliza mai multe valori, separate prin virgulă.

en: You can use the several values, separated by comma.
ro_RO: Puteți utiliza mai multe valori, separate prin virgulă.

en: You can use the shortcodes from the bottom form of Settings Fields page.
ro_RO: Puteți utiliza shortcodurile din formularul de jos al paginii Setări câmpuri.

en: You do not set any parameters for booking editing
ro_RO: Nu setați parametrii pentru editarea rezervării

en: You must have this shortcode:%s in the booking form.
ro_RO: Trebuie să aveți acest shortcode%s în formularul de rezervare.

en: You must not deactivate loading BootStrap files at advanced section of these settings!
ro_RO: Nu trebuie să dezactivați încărcarea fișierelor BootStrap în secțiunea avansată a acestor setări!

en: You must to have this shortcode:%s in the form.
ro_RO: Trebuie să aveți acest shortcode:%s în formular.

en: You need to approve a new booking %s for: %s Person detail information:%s Currently a new booking is waiting for approval. Please visit the moderation panel%sThank you, %s
ro_RO: Trebuie să aprobați o rezervare nouă %s pentru: %s Informații detaliate despre persoană: %s În prezent, o rezervare nouă este în așteptare pentru aprobare. Vizitați panoul de moderare%sVă mulțumim, %s

en: You need to make payment %s for reservation %s at %s. %s Please make payment on this page: %s  Thank you, %s
ro_RO: Trebuie să efectuați plata %s pentru rezervarea %s la %s. %s Vă rugăm să faceți o plată pe această pagină: %s Mulțumesc,%s

en: You need to make payment for this reservation
ro_RO: Trebuie să plătiți pentru această rezervare

en: You need to use special shortcode [bookingedit] for booking editing.
ro_RO: Trebuie să utilizați un shortcode special [bookingedit] pentru editarea rezervării.

en: You should leave empty the Relay Response URL and Receipt Link URL/Text in the Merchant Interface, if a Relay Response is activated here.
ro_RO: Ar trebui să lăsați goale URL-ul de răspuns la relay și URL-ul / textul liniei de primire în interfața comerciantului, dacă aici este activat un răspuns la relee.

en: You will now see a table loaded with the top item being the API Key. Copy this and paste it into %sGoogle API Key%s field at this page.
ro_RO: Veți vedea acum o masă încărcată cu elementul de top fiind cheia API. Copiați acest lucru și inserați-l în câmpul %sGoogle API cheie%s la această pagină.

en: Your booking %s for: %s has been  canceled. %sThank you, %s
ro_RO: Rezervarea %s pentru: %s a fost anulată. %s Vă mulțumim, %s

en: Your booking %s for: %s has been approved.%sThank you, %s
ro_RO: Rezervarea dvs %s pentru:%s a fost aprobată.%s Mulțumim, %s

en: Your booking has been approved
ro_RO: Rezervarea dvs. a fost aprobată

en: Your booking has been declined
ro_RO: Rezervarea dvs. a fost respinsă

en: Your emails do not match
ro_RO: E-mailurile dvs. nu se potrivesc

en: Your reservation %s for: %s has been approved.%sYou can edit the booking on this page: %s Thank you, %s
ro_RO: Rezervarea dvs. %s pentru :%s a fost aprobată.%sPuteți edita rezervarea de pe această pagină: %s Mulțumim, %s

en: Your reservation %s for: %s is processing now! We will send confirmation by email. %s Thank you, %s
ro_RO: Rezervarea dvs. %s pentru: %s se procesează acum! Vom trimite confirmarea prin e-mail. %s Vă mulțumim, %s

en: Your reservation %s for: %s is processing now! We will send confirmation by email. %sYou can edit this booking at this page: %s  Thank you, %s
ro_RO: Rezervarea dvs.%s pentru: %s este procesată acum! Vom trimite confirmarea prin e-mail. %sPuteți edita această rezervare la această pagină: %s Mulțumesc, %s

en: admin panel
ro_RO: panou admin

en: and %s on seasons:
ro_RO: și %s pe sezoane:

en: and any other calendar that uses .ics format
ro_RO: și orice alt calendar care utilizează formatul .ics

en: as additional sum
ro_RO: ca sumă suplimentară

en: at this option
ro_RO: la această opțiune

en: available
ro_RO: disponibil

en: balance
ro_RO: balanță

en: balance cost
ro_RO: balanță cost

en: capacity of booking resource.
ro_RO: capacitatea rezervării resurselor.

en: comma
ro_RO: virgulă

en: confirmation email field of the primary email field
ro_RO: câmpul de e-mail de confirmare din câmpul e-mail principal

en: content data of this booking
ro_RO: datele de conținut ale acestei rezervări

en: cost of booking resource.
ro_RO: costul rezervării resurselor.

en: coupon
ro_RO: cupon

en: current date
ro_RO: data curentă

en: current time
ro_RO: ora curentă

en: date
ro_RO: dată

en: day
ro_RO: zi

en: day(s)
ro_RO: zi(le)

en: days
ro_RO: zile

en: default value, if no dates are selected, or none exist conditions are true.
ro_RO: valoarea implicită, dacă nu sunt selectate date sau nu există condiții adevărate.

en: delete all booking data
ro_RO: ștergeți toate datele de rezervare

en: delete configuration
ro_RO: șterge configurația

en: deposit
ro_RO: depozit

en: deposit cost
ro_RO: cost depozit

en: deposit payment for booking resource
ro_RO: plata prin depunere pentru resursa de rezervare

en: does not exist
ro_RO: nu există

en: feeds
ro_RO: feed-uri

en: field
ro_RO: câmp

en: fields
ro_RO: câmpuri

en: fixed sum
ro_RO: sumă fixă

en: fixed total in
ro_RO: fix total în

en: for 1 day
ro_RO: pentru 1 zi

en: for 1 hour
ro_RO: pentru 1 oră

en: for 1 night
ro_RO: pentru 1 noapte

en: for all days!
ro_RO: pentru toate zilele!

en: from the cost of 1 day
ro_RO: din costul unei zile

en: front panel
ro_RO: panou front

en: here
ro_RO: aici

en: hour
ro_RO: ora

en: hour(s)
ro_RO: ora/ore

en: hours
ro_RO: ore

en: if selected %s
ro_RO: dacă este selectat %s

en: in 24 hour format
ro_RO: în format 24 ore

en: make user active
ro_RO: faceți utilizatorul activ

en: make user inactive
ro_RO: faceți utilizatorul inactiv

en: maximum number of visitors per booking resource.
ro_RO: numărul maxim de vizitatori per rezervare.

en: minutes
ro_RO: minute

en: month
ro_RO: lună

en: month(s)
ro_RO: luna(i)

en: months
ro_RO: luni

en: night
ro_RO: noapte

en: night(s)
ro_RO: noapte(i)

en: no
ro_RO: nu

en: of
ro_RO: din

en: of configuration booking form in English and French languages
ro_RO: din formularul de rezervare de configurare în limbile engleză și franceză

en: of every month
ro_RO: din fiecare lună

en: of payment
ro_RO: de plată

en: of total cost
ro_RO: din costul total

en: on each
ro_RO: pe fiecare

en: on each day
ro_RO: în fiecare zi

en: or
ro_RO: sau

en: or add booking calendar %sWidget%s to your sidebar.
ro_RO: sau adăugați calendarul rezervării %sWidget%s în bara laterală.

en: original booking cost
ro_RO: costul de rezervare original

en: parent resource
ro_RO: origine resurse

en: per 1 day
ro_RO: pentru 1 zi

en: require PHP version %s or newer!
ro_RO: necesită versiunea PHP %s sau mai nouă!

en: required
ro_RO: obligatoriu

en: seconds
ro_RO: secunde

en: semicolon
ro_RO: punct şi virgulă

en: show amount to pay
ro_RO: arată suma care trebuie plătită

en: show number of search results
ro_RO: afișați numărul de rezultate ale căutării

en: start new translation section in specific language, where %s - locale of the translation.
ro_RO: porniți o nouă secțiune de traducere în limba specifică, unde %s - localizarea traducerii.

en: time
ro_RO: timp

en: title of booking resource
ro_RO: titlul resursei de rezervare

en: to
ro_RO: la

en: total booking cost
ro_RO: costul total al rezervării

en: unavailable
ro_RO: indisponibil

en: visitor
ro_RO: visitator

en: websites
ro_RO: website-uri

en: week
ro_RO: săptămână

en: weeks
ro_RO: săptămâni

en: where %s – default calendar %s (you can select desired resource of calendar by inserting shortcode into page)%s
ro_RO: unde %s - calendarul implicit %s (puteți selecta resursa dorită a calendarului prin introducerea codului scurt în pagină)%s

en: year(s)
ro_RO: an(i)

en: yes
ro_RO: da
